Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15401) Akos96 válasza fidor2 (#15399) üzenetére


Akos96
senior tag

Egyértelmű Kapitány válaszol: véleményem szerint probléma van a fényképezőgép valamelyik olyan alkatrészével, ami az optika kitolásáért és behúzásáért felel. Gyanítom, cserélni kéne, de elképzelhető, hogy alkatrész sincs hozzá, és még elképzelhetőbb, hogy ha van, akkor sem éri meg javíttatni, mivel egy 5-6 éves gépről van szó. :(

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#15402) fidor2 válasza Akos96 (#15401) üzenetére


fidor2
tag

Értem, köszi a választ.

(#15403) Mikisys válasza balázs xp4e (#15391) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha van benne stabilizátor az lehet "hangos", tehát az zúg.
Ha zavaró, akkor érdemes egy cserét megpróbálni, hátha a másik készülék csendesebb.

Üdv!

(#15404) Mikisys válasza qnadam (#15392) üzenetére


Mikisys
őstag

Feltöltöd a számítógépedre a fényképezőgép teljes szoftverét és azzal minden menni fog.
(Elvileg.)

Üdv!

(#15405) qnadam válasza Mikisys (#15404) üzenetére


qnadam
veterán

nincs kéznél, internet van. holnap kiderül, mit tud a technika, de igazából belefér félóránként egy letöltés is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15406) balázs xp4e válasza Mikisys (#15403) üzenetére


balázs xp4e
tag

Igen stabilizátor van benne. Akkor megnyugodtam :)
Nem zavaró csak nagyon közelről lehet hallani és halkan.

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#15407) Digger


Digger
senior tag

Egy Nikonnál hogyan lehet az expozíció számot lekérdezni?

(#15408) A Zéé válasza Digger (#15407) üzenetére


A Zéé
addikt

myshuttercount.com
feltöltesz egy jpeg-et, aztán megmondja.

Just a simple Lineman...

(#15409) JohnyBlue válasza Digger (#15407) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ide egy jpeg és már mondja is :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#15410) Thunder82


Thunder82
aktív tag

Akkor nincs senki a segítségemre EZZEL kapcsolatban ?? Szétszerelési útmutató vagy ilyesmi kellene.

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#15411) JohnyBlue válasza Thunder82 (#15410) üzenetére


JohnyBlue
őstag

csak most csak neked itt a szerviz manálja... 4 perc google után :P

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#15412) Thunder82 válasza JohnyBlue (#15411) üzenetére


Thunder82
aktív tag

THX, kerestem sokat de nem tudtam mit is kellene pontosan beírni a keresőbe, nem azért mert nem voltam hajlandó beírni a google-ba !

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#15413) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm venni szeretne egy kompakt gépet de nem tudja milyet vegyen ebben kérném a segítségeteket. 35 körül nézegeti a gépeket esetleg 40 de az nagyon max. Kérlek ajánljatok neki vmi jó gépet. ami nagy előny lenne ha az edigitalban vagy a medimarktban tudná megvenni.

Ezt a gépet nézte ki!

Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

(#15414) #03969024


#03969024
törölt tag

Tiszteletem!
Digitális fotókidolgozásra keresnék valami tuti helyet, lehetőleg észak-Pesten. Köszi!

(#15415) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, akarnék venni 1 db. gradiens filtert, melyik típus a leghasználhatóbb a mindennapokban? Nem a márkára gondolok, hanem mennyi a szűrése, hard/soft.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#15416) qnadam válasza #03969024 (#15414) üzenetére


qnadam
veterán

milyen célra, milyen igényekkel? nem mindegy :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15417) takitibi válasza weiss (#15415) üzenetére


takitibi
tag

ND ezrest ajánlok. Aztán abból annyit tekersz fel, amennyi jól esik.
Ja hogy átmenetest? :-) kék-és átlátszót szoktak (szép ég lesz), kokpin szűrők jók!

[ Szerkesztve ]

Üdv: TakiTibi

(#15418) takitibi válasza pezo00 (#15413) üzenetére


takitibi
tag

Én azt mondom, hogy csak 2008 előtti gépet vegyen, használtan, ha bridge/kompaktra vágyik, akkor minimum 1/1.7" szenzormérete legyen, minél kevesebb megapixellel!!!!

Üdv: TakiTibi

(#15419) *Ropi* válasza takitibi (#15417) üzenetére


*Ropi*
félisten

"ND ezrest ajánlok. Aztán abból annyit tekersz fel, amennyi jól esik."

Használtál már ND1000 szűrőt? Abból 1 db-ot feltekersz és már nemhogy autófókuszod nincs, de át sem látsz a keresőn.

"...kokpin szűrők jók!..."

Cokin szűrőt akartál írni. ;)

(#15418) takitibi: "Én azt mondom, hogy csak 2008 előtti gépet vegyen, használtan, ha bridge/kompaktra vágyik, akkor minimum 1/1.7" szenzormérete legyen, minél kevesebb megapixellel!!!!"

Ez, így, ebben a formában nem feltétlenül állja meg a helyét. Való igaz, hogy kevesebb MP ugyanakkora szenzorméreten kevesebb zajt eredményez a nagyobb elemi pixelméret jobb fényhasznosítása miatt, viszont a technológia is fejlődött közben, tehát a nagyobb MP számú szezor képe nem annyival rosszabb, sőt... ;) Minden gyártónak vannak jobb és rosszabb sorozatai, nyitott szemmel kell vásárolni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15420) Mikisys válasza pezo00 (#15413) üzenetére


Mikisys
őstag

Ezt NE!
Nézzen más gyártót, az újabb Ricoh például egész jó és többet tud, vagy Olympus.
Persze, pénz kérdése, tudom, de ha már, akkor már.....

Üdv!

(#15421) Digger


Digger
senior tag

Egy Nikon D90-en boldog tulaja vagyok, most ismerkedem vele.
Hogyan is van ez a GPS csatlakoztatás dolog? Jól értem, hogy a gép oldalába egy Bluetooth adapter van bedugva (AK-N90) talán a kis fogyasztás miatt és egy Bluetooth-on kommunikáló GPS vevő kell hozzá?

(#15422) Digger válasza Digger (#15421) üzenetére


Digger
senior tag

Kicsit keresgélve a neten, érdekes GPS projektre találtam! Nem látszik nehéznek a kivitelezés! Azt írják, hogy egy Androidos telefon GPS-ét is meg lehet osztani a Nikonnal egy megfelelő alkalmazással. A cikkből kiderül a Nikon tartozékcsatlakozójának a bekötése is. E szerint a távvezérlő zárkioldás funkciója mellett vezérelni lehet a fókuszt is. Létezik olyan távvezérlő, ami ezt is vezérli?

(#15423) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Tudna nekem valaki olyan ingyenes és egyszerű programot ajánlani, amivel egy adott képet nem egy db A/4 lapra hanem pl 4db-ba ki tudok nyomtatni, úgy hogy utána a négy lapot összerakva kijöjjön a kép.

Play Hard!!!

(#15424) *Ropi* válasza Apone33 (#15423) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ingyenes és egyszerű, ilyen bonyolult feladatra? ;)

Erre nincsen célprogram: magadnak kell megcsinálnod manuálisan. Arra meg szinte bármelyik képszerkesztő jó, még az MS Paint is. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15425) Zozzant válasza Apone33 (#15423) üzenetére


Zozzant
addikt

Ezt még a nyomtató drivere is szokta tudni, ott nézz körül.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#15426) #03969024 válasza qnadam (#15416) üzenetére


#03969024
törölt tag

Egyszerű családi képek, kirándulás... Semmi extra.

(#15427) Apone33 válasza Zozzant (#15425) üzenetére


Apone33
őstag

Köszi a válaszokat, sajnos a nyomtató driverérben nem találtam. De van valami easy poster nevű program amit holnap megveszek.

Play Hard!!!

(#15428) Zozzant válasza Apone33 (#15427) üzenetére


Zozzant
addikt

Mármint a nyomtatási tulajdonságokban nyomtatáskor.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#15429) Apone33 válasza Zozzant (#15428) üzenetére


Apone33
őstag

Nem találtam ott sem.

Play Hard!!!

(#15430) copass válasza Apone33 (#15427) üzenetére


copass
veterán

ez a legjobb. posterazor

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15431) Chapel


Chapel
addikt

Mai napon be kell szereznem egy markolatot egy Canon 650D-hez (BP-E8), utángyártottat mindenképpen az ár miatt. Kérdésem az lenne hogy márkában miket érdemes/mit biztosan nem szabad venni?
220voltban van valamilyen (számomra ismeretlen valami "k"" betűs fajta, bocsi nem emlékszem a nevére)
Tipp/ötlet? PH aprót végignéztem, ami jó volt az vagy nem ér rá, vagy nem reagál, szóval bolti kéne mindenképpen.
:R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#15432) Mr.Csizmás válasza Apone33 (#15423) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

plakatnyomtatas a kulcsszo, kepnezegetok tudjak altalaban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15433) Apone33 válasza copass (#15430) üzenetére


Apone33
őstag

Köszi.

Play Hard!!!

(#15434) *Ropi* válasza Chapel (#15431) üzenetére


*Ropi*
félisten

Phottix, Pixel és Meike vehető nyugodtan.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15435) #14121216


#14121216
törölt tag

Sziasztok.
Milyen kodeket kell a gépemre telepíteni, hogy simán a könyvtárakban is megjelenjenek az ORF file-k bélyegképei??? Mert telepítettem már MicrosoftCodecPack_amd64: semmi, RawCodec_x64_ENU: semmi :S
Olympus 565UZ gépem van, s a rendszerem Windows 7, 64bit. Régebben valami kis kodek volt fent, akkor tökéletesen voltak bélyegképek, de pár napja újra raktam a rendszert, s azóta nem találtam hozzá meg a kodeket a neten :/

(#15436) *Ropi* válasza #14121216 (#15435) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen számítógéped van? Ha AMD-re optimalizált kodeket telepítesz, az Intel hardveren nem fog menni...

Elvileg ennek jónak kell lenni, ha nem az AMD-s nevűt választod (akkor is, ha 32 Bites).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15437) #14121216 válasza *Ropi* (#15436) üzenetére


#14121216
törölt tag

AMD, 4 magos. Mindjárt kipróbálom amit belinkeltél...

Hát, pont ez az egyik amit telepítettem, s semmi :/ Annyi változott, hogy nem üres file-t mutat, hanem kis rajz-festményeket az .orf file-k helyén :S

Pedig kb 4 éve (akkor vettem a gépet, s akkor volt telepítve utoljára a win7) találtam a neten valamit amit akkor felraktam, s a mai napig működött :/

[ Szerkesztve ]

(#15438) #14121216


#14121216
törölt tag

Annyit már elértem, hogy a Windows fényképnézegető (ami ugye alapból van benne) már megnyitja, s mutatja. De könyvtáron belűl még mindig nincs bélyegkép (thumbnail) :S Pedig az lenne a lényeg...

(#15439) *Ropi* válasza #14121216 (#15437) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, ha AMD-s, akkor az AMD-s fájlnevű kell. És utána indítsd újra a gépedet!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15440) #14121216 válasza *Ropi* (#15439) üzenetére


#14121216
törölt tag

Azt írtam már az első kérdésben, hogy azzal nem működik :/ Nem kell valamit a windows-ban külön beállítani valahol? Valami pia ki/be vagy hasonló???

(#15441) *Ropi* válasza #14121216 (#15440) üzenetére


*Ropi*
félisten

De újraindítottad utána?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15442) #14121216 válasza *Ropi* (#15441) üzenetére


#14121216
törölt tag

Persze, minden telepítés után.
Itt egy .orf, akinek van kedve/ideje, megnézné h neki van e bélyegkép?
Hősök tere.orf

(#15443) #71897088


#71897088
törölt tag

Üdv.
Van egy Fujifilm S3300-as gépem és az volna a probléma vele, hogy állandóan azt jelzi mintha fel lenne nyitva a vaku, igaz nem mindegyik üzemmódban de akkor se értem. És ha le van csukva akkor is villan, meg így teljesen összezavarja az adatokat és nem tudok egy normális képet sem csinálni. Próbáltam már mindent, elemcsere, formázás, visszaállítás, de semmi se jó. Ilyenkor mit lehetne csinálni ? Meg lehet oldani valahogy vagy jobb ha felhívom a céget ahonnan rendeltem mert végül is van még rá 12 hónap garancia ? Előre is köszi.

(#15444) csui83


csui83
tag

Sziasztok! Van egy régebbi fényképezőm (samsung digimax a50), ami a nemrég vásárolt, legjobb, legdrágább sanyo eneloop ujratölthető elemekkel sem képes működni, pár kép után 'lemerül'. Korábban már 2 garnitúra (energizer és vmi németo-ban vásárolt) elemekkel is ez volt. Ez minek a hibája? Minden elem ennyire rossz, max 100 tôltést birnak ki, vagy legalább az elemem jó még, csak a gépnek van baja, vagy a gép vhogy hazavágja az elemeket? ( a régi elemek biztos hogy nem is jók)

(#15445) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy tavaly februárban vásárolt Canon IXUS 115 HS fényképezőnk, amivel most egy kis baleset történt: A Kisfiam végighúzta a homokon (strandon). Képet lehet vele készíteni, de hallani, hogy roszog a homok a lencse körül, amikor ki-bekapcsolom illetve optikai zoomolok. Mit lehet ezzel kezdeni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15446) _csocso_ válasza pocokxx (#15445) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Valószínű szerviz. Ők ki tudják takarítani, addig nem is kellene használni, persze ha csillagászati árat kérnek érte, akkor inkább nem. Kis ügyességgel te is rápróbálhatsz.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#15447) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani Budapesten fotó kidolgozásra egy jó helyet?
40x30 as képet szeretnék, ha keretezés is van az még jobb.
Viszonylag rövid határidővel, 1-2 nap.

Köszi!

(#15448) Mr.Csizmás válasza #74459392 (#15447) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

palvolgyi, soos

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15449) #74459392 válasza Mr.Csizmás (#15448) üzenetére


#74459392
törölt tag

köszi

(#15450) skater86


skater86
tag

Sziasztok!
Arra van lehetőség Flickeren, hogy privát képeket töltsek fel, és azt megnézze olyan aki nincs regisztrálva az oldalon? Magyarul, lenne egy kirándulásról képeim és kb. 10 embernek szeretném megmutatni, viszont amikor beállítom, hogy barátok vagy család láthatja a képeket, akkor ezt az albumot nem tudom mondjuk egy link-el átküldeni az ismerőseimnek, amit meg is tudnak nézni? Ha itt ez nem működik, akkor milyen oldalon lehetne olyan albumot létrehozni ahol pl. az tudja csak megnézni az albumot, akinek elküldöm mondjuk az album linkjét, vagy jelszóval tudna belépni?
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.