Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) viperabácsi válasza cinkoxid (#6650) üzenetére


viperabácsi
addikt

értem köszi

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#6652) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok,

FX990 Sabertooth uefi biosában hol tudom kikapcsolni, hogy állítgassa a cpu feszültséget?
Vagyis ahová én állítom - ott maradjon. Most belövöm 1,45-re majd terhelés alatt felhúzza 1,49-ig.
Turbo ki van kapcsolva!

Köszi

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#6653) vazee00


vazee00
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem éppen a megfelelő témába írok, viszont az erre való eléggé úgy tűnik, hogy kihalt, így itt próbálnék informálódni, ha nem követek el ezzel túl nagy hibát itt.

Tehát: Volt egy AMD -s konfigom, amiben az alaplap, és a processzor is elpusztult, a lap volt a ludas. Egy Nvidia 9800gt, 3gb ram, athlon 4400+ volt, az alaplap pedig egy giga lap. Szeretnék Intel -re váltani, és kiszemeltem egy E5700 -as processzort, ami megfelelne nekem teljesítmény/ár arnányban. Nos, mivel világ életemben AMD -s voltam, így gyakorlatilag foggalmam sincs, hogy milyen lapot kellene vennem. Asrock párti vagyok AMD -s téren, szerintem ár/érték arányban messze a legjobb lapok. Itt következne be a kérdésem, miszerint mennyire jók az Intel -es Asrock lapok, mit ajánlotok a fenti hardverekhez, ami fontos lenne, hogy nem egy drága lap -ra gondolok, ugyanakkor némi tuning, illetve játék lenne a fő használat. Asrock -ra az instant boot, jó tuning lehetőségek, egyszerűsége, miatt hajlottam eddig is, Intel esetében is hagyatkozhatok rá, ha igen, milyen típusokat ajánlotok?

Mégegyszer bocsánat, hogy ide írtam.
A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv:
vazee00

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#6654) Debilon válasza spista222 (#6630) üzenetére


Debilon
addikt

köszi

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6655) 88Prot válasza leonel (#6652) üzenetére


88Prot
tag

CPU load line calibrationt kell állítanod...

(#6656) Lenry válasza vazee00 (#6653) üzenetére


Lenry
félisten

teljesen jók az Asrock lapok, én valamilyen Intel P45 chipsetes lapot keresnék alá

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6657) yodee_


yodee_
őstag

üdv mindenki!

a segítségetek szeretném kérni egy intel atom alaplappal kapcsolatban. a lap egy GA-GC330UD. szeretném lecserélni a hűtését passzív bordára. van ötletetek mit keressek, hogyan oldjam meg, mekkora bordára van szükségem?

köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#6658) leonel válasza 88Prot (#6655) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszi megnézem.
:R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#6659) leonel válasza leonel (#6658) üzenetére


leonel
aktív tag

Megnéztem. Minden load line funkciót nullára vettem.
Most nem mászkál a feszültség, viszont a biosban beállított 1,48V- helyett a hardware monitor 1,42V-t ír ki. :W Van esetleg valami ötlet? :U

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#6660) Lenry válasza leonel (#6659) üzenetére


Lenry
félisten

A szoftveres mérésnek a valósággal való bármilyen egyezése a véletlen műve

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6661) leonel válasza Lenry (#6660) üzenetére


leonel
aktív tag

Ezt értem, de a gép kikapcsolása terhelésen és az alacsonyabb cpu maghő is az kisebb feszt támasztaná alá. :F

Szerk: Most nézem: terhelésen megy le 1,42-re pedig már 1,5 re van lőve biosban.

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#6662) 88Prot válasza leonel (#6661) üzenetére


88Prot
tag

1 fokkal állítsd minimum fölé

Szerk: nem regular-ra hanem mediumra úgy próbáld bár nem hiszem hogy az a 0,6V annyit dobna maghőn

[ Szerkesztve ]

(#6663) 88Prot válasza Lenry (#6660) üzenetére


88Prot
tag

nem mindenki tudja mit kell hozzá vennie és mit kell hozzá tennie hogy lemérje ezeket az értékeket...

EZt amit leírtál mindenki tudja ez tény. Habár a Military Class talán kisebb eltérést biztosít nemtudom. Minden esetre annyira jó, hogy kapsz egy értéket amit látsz amihez viszonyítani tudsz plusz ennek akkor lenne értelme műszerrel méregetni, ha world rekordot akarna dönteni ott szerintem igen tudni kell a lehető legpontosabb értékeket.

(#6664) leonel válasza 88Prot (#6662) üzenetére


leonel
aktív tag

Úgy tűnik megvan a megoldás.
Ha ennyi variációt megjátszanék a lottón -elég jó esélyem lenne. :DDD
Ultra High lett megfelelő beállítás a load calibration-on.
Így a biosban beállított érékhez képest csak +/- 1 tizedet mászkál a fesz terhelés hatására.
1,44 re állított fesz üresjáratban 1,43 míg terhelve 1,45V. Ez így elfogadható számomra- de az nem, hogy erre egy fél éjszakám ment rá. :W :W

Köszi a segítséget!!!! :R :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#6665) 88Prot válasza leonel (#6664) üzenetére


88Prot
tag

Nagyon szívesen.

De legalább belőtted normálisan

(#6666) Lenry válasza leonel (#6661) üzenetére


Lenry
félisten

terhelésen megy le

VDrop-nak hívják a jelenséget, teljesen normális dolog. picit fölé kell lőni, hogy a megfelelő tartományban essen vissza

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6667) 88Prot válasza Lenry (#6666) üzenetére


88Prot
tag

Szerintem ennél a lapnál pontosan ezért lehet a Vdrop-ot állítani, hogy ez ne legyen...

(#6668) spista222 válasza 88Prot (#6667) üzenetére


spista222
addikt

Vdrop-ot nem tudod állítani az a CPU táprészének sajátossága.
Csak a szabályozási körén tudsz annyit változtatni hogy ez az érték minél kevesebb legyen.
Vagyis a Vdrop megmarad csak te ezt már nem veszed észre mert a szabályozási kör annyival fölé lő hogy Vdrop-al is meglegyen a beállított érték.

[ Szerkesztve ]

(#6669) leonel válasza Lenry (#6666) üzenetére


leonel
aktív tag

Szerintem itt nem annyira drop-ról volt szó - mert most, hogy a bios-t állítgattam elég pontos lett és nem esik le a szoftveresen mért feszültség terhelésen sem.
Inkább valami ilyesmi Asus-os védelmi hülyeség lehet... :F

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#6670) 88Prot válasza leonel (#6669) üzenetére


88Prot
tag

Nem nem az Ai Suite-ban is úgy van ahogy Spista mondja... a proci droppol csak a DIGI+VRM nem engedi neki ellenszabályoz gondolom

Más:
Nagyon jó ez a fórum amúgy csomó dolgot megtanulok meg megtanulja az ember hogy nem mindig van igaza :D

Megint más:

Spista tőled kérdezném:

Szal adott egy Sabertooth 990Fx namost ha megdurrantom a feszkót az FX6100nak és belövöm mondjuk egy Prime stabil 4450MHz-re akkor mért van az, hogy néha mikor sokat állt a gép nem indul be felpörögnek a ventik aztán kikapcsol... ha kihúzom hálózatból várok míg kisül viszadugom azt írja hogy oc failed bla bla egy LC power 650W-os tápom van lehet az a gondja hogy a feszkókat nem tudja olyan patentul megtartani? mert néztem hogy nem is egy ágon eltérés van 12V-os ágon pl kevesebb mint 12V

(#6671) leonel válasza 88Prot (#6670) üzenetére


leonel
aktív tag

:R :R
Köszönöm a segítségeteket!!

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#6672) Sixty21 válasza 88Prot (#6670) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Azt a tápot nagyon gyorsan cseréld le!

Itt [link] segítenek neked.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6673) spista222 válasza 88Prot (#6670) üzenetére


spista222
addikt

Az a táp nem ajánlott így lehet hogy az okozza a galibát.
Elvileg az hogy 12V nál kevesebb a feszültség az még nem okozna gondot mert a szabvány szerint +-5% eltérés lehet ami 11,4V-12,6V között bármilyen érték megfelelő.
Ki kellene próbálni egy másik táppal ha azzal is az előjön a tünet akkor valamit még állítani kell.

(#6674) herhi


herhi
tag

hello!
a képen látható 90fokos alaplapi hőm mégis a mi a fax akar lenni szerintetek?? :))
köszi :DDD

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/120613/90_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/120613/90_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]

[ Szerkesztve ]

(#6675) 88Prot válasza herhi (#6674) üzenetére


88Prot
tag

A BIOS-ba is ennyit mér?

Egyébként van mikor bebugol nekem az egyik ventim asszem 40K-s RPMel pörög.... úgy kellett lebetonozni a gépet hogy ne repüljön el :DD

(#6676) Lenry válasza herhi (#6674) üzenetére


Lenry
félisten

tölts le egy AIDA64-et és nézd meg azzal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6677) DJ WOKKY válasza herhi (#6674) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

A kép szerint a chipset-ed hőmérsékletét mutatja.
Viszont mint írták is, nézd meg mással is.

(#6678) Littledrake


Littledrake
csendes tag

Sziasztok!

(Lehet nem jó helyen kérdezem, előre is elnézést akkor :))

Egy olyan problémám akadt, hogy kompresszorral kifújtam egy gépet, viszont azóta nem igazán akar működni... Elindulni elindul, de kb 2-3 másodperc múlva kikapcsol, mintha rövidzárlatos lenne, vagy olyasmi, próbáltam másik tápegységgel, ugyanaz a hiba, kivettem belőle ramot, videókártyát, sípol is miattuk rendesen, amíg működik...

Ha valakinek van valami ötlete, megköszönném

Tisztelettel: Rómeó

(#6679) Sixty21 válasza Littledrake (#6678) üzenetére


Sixty21
aktív tag

húzzad le a bekapcs gombot és indítsad csavarhúzóval.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6680) Littledrake válasza Sixty21 (#6679) üzenetére


Littledrake
csendes tag

Köszi, időközben kiderült, hogy csak a bekapcsoló gomb ragadt be kicsit... =)))

(#6681) DJ WOKKY válasza Littledrake (#6678) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nézd meg, hogy nem e került bármi nem oda illő anyag a slot-okba, de leginkább az alaplap és a ház hátlapi lemeze közzé.
Cmos reset, majd bekapcsolás.

szerk.: :) Így legalább nyugodt az ember.

[ Szerkesztve ]

(#6682) Sixty21 válasza Littledrake (#6680) üzenetére


Sixty21
aktív tag

én is szívtam 1x ilyen dologgal :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6683) spista222 válasza Sixty21 (#6679) üzenetére


spista222
addikt

Azért a csavarhúzós dolgot nem ajánlom mert nem egy alaplap ment már tönkre csavarhúzós indítás miatt(mást is összezársz véletlen).

(#6684) vazee00


vazee00
tag

Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem.

Kinéztem az alábbi alaplapot: LINK
A CPU támogatási listában nincs benne az E5700, vajon működne vele? Nézelődtem az interneten, és arra utaló jeleket találtam, hogy konfigként árulgatják a kettőt, viszont lehet, hogy azok az R2.0 -s változat, amiben már szerepel a processzor.

Előre is köszönöm.

Üdv:
vazee00

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#6685) Sixty21 válasza spista222 (#6683) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Most aki nem ért annyira hozzá az szét sem szedi a gépet. aki meg bele nyúl az már csak tudja mit lehet mivel össze zárni ( jobbik esetben) :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6686) vazee00 válasza vazee00 (#6684) üzenetére


vazee00
tag

Sajnos már ne mtudom szerkeszteni, így itt fűzném hozzá:

Ami még érdekes, hogy az E5800 -at támogatja a lista szerint.

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#6687) szabotoni


szabotoni
csendes tag

Üdv! Van egy Asus P5PL2-E deszkám.Mióta Win 7 op. rendszerrel megy, nincs rajta USB 2.0. A gyári telepítő lemeze ugyebár csak Win XP kompatibilis. Hogy tudnám 2.0-ra frissíteni az USB portot? Köszi a segítséget előre is!

Nem minden nápolyi csokis... http://phmegbizhatosag.atw.hu/ Bátran érdeklődj, de vedd a fáradtságot, és válaszolj Te is! Köszi ;)

(#6688) 88Prot válasza szabotoni (#6687) üzenetére


88Prot
tag

Ide katt kiválasztod vista 64 bit vagy 32 nemtom milyen 7-ed van aztán chipset nyuszifül letölt telepít újraindít

szerk itt is megpróbálhatod

[ Szerkesztve ]

(#6689) spista222 válasza Sixty21 (#6685) üzenetére


spista222
addikt

Sajnos nem csak ezen múlik. Én is sok alaplapot csavarhúzóval indítottam aztán egyszer fáradtan egy régi deszkát sikerült tönkretennem így azóta csak nyomógomb jobb lapoknál a régieknél még előfordulhat csavarhúzó mert azok úgysem érnek semmit :O Többet érnek kilóra leadva mint működőképesen

[ Szerkesztve ]

(#6690) 88Prot válasza spista222 (#6689) üzenetére


88Prot
tag

Én volt hogy a mostani lapomat is csavarhúzóztam semmi baja nemlett bár a megnyálazott ujj mégjobb móka ;]

(#6691) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Eladásra szántam egy régi tuv4x lapot, gondoltam előtte újra beindítom. Nem kellett volna.. Hozzáérintettem a csavarhúzót a power tűkhöz a panelen, kis szikra, de beindult. Ezután gyorsan le is kapcsoltam, azonban visszalőni már nem tudtam. Led kiégett, és tőle kb 2 centire valami füstölt. Két kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban, mégpedig: Ezt valami túlfesz okozta, és esélyes, hogy fos a táp, vagy csak szimplán öreg a lap? Elképzelhető, hogy vitte magával a többi cuccot is (ram, proci)?

(#6692) spista222 válasza 88Prot (#6690) üzenetére


spista222
addikt

Nekem se az elsőnél volt ez hanem kb 100+ adiknál:)
Ami késik nem múlik mint az előző hozzászólás :(

peq valószínűleg valami máshoz is hozzáértél és tönkre ment a lapon az LPC ami pl az indításért felelős mert sima power érintkező nem szikrázhat.
A ramnak procinak semmi baja nem lehet tőle.

[ Szerkesztve ]

(#6693) peq válasza spista222 (#6692) üzenetére


peq
aktív tag

És mit lehet ezzel kezdeni? Érdemes javítani?

(#6694) spista222 válasza peq (#6693) üzenetére


spista222
addikt

Leadni hibásként nézz szét hardveraprón.
Nem érdemes javítani egy ilyen régi lapot, amúgy sincs keletje pláne még ha javított is.
(128 lábas chip-et kell általában cserélni)

(#6695) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
A dilemmám a következő:
ASROCK 990FX Extreme4
vagy
ASUS M5A99X EVO
vagy
MSI 990FXA-GD65
vagy
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
esetleg-netán
BIOSTAR TA990FXE
alaplapot vegyek?

Igazság szerint az ASUS volt eddig ami a legjobban bevált, most is az van, de Asrock felszereltsége nagyon tetszik, főleg az előlapi USB 3.0-ás csatik, ami mindenképpen kelleni fog, úgyhogy a többihez plusz költség.
Kérdésem az volna, hogy minőségben/tartósságban melyik lenne a legjobb választás?

(#6696) 88Prot válasza Szpisti (#6695) üzenetére


88Prot
tag

Asus

Szerintem várj egy kicsit amíg lejjebb mennek az árak ( meg amúgy is várj egy kicsit amíg lejjebb mennek az árak :D ) én 37ezerért vettem ami az én gépembe van és van front panel USB 3
[link]
Szerk: Military Class-nak köszönhetően egyhamar nem fog tönkremenni...

1 U.S. dollar = 236.686391 Hungarian forints

[ Szerkesztve ]

(#6697) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok. Vettem egy asrock alaplapot. G41M-VS3
Beletettem egy e7600-as procit, és az AIDA a mellékelt képen is láthatóan azt írja ki hogy a szorzó csak 6x, azaz 1,6GHz-en megy a proci.

Ez mitől lehet? Rossz az alaplap?

(#6698) sgergi válasza rita7107 (#6697) üzenetére


sgergi
veterán

Amikor nincs terhelve a proci, akkor visszaveszi az órajelet, hogy kevesebbet fogyasszon. Ha leterheled a procit, akkor felugrik a szorzó is.

(#6699) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. 2 hónap után szervizből kaptam vissza egy lapot. Asus lap fosta össze magát és cserélték ki egy giga lapra. Na most! előbb bontottam ki a csomagot és mit látok? össze vissza van karistolva tiszta por főleg a cpu keret és annyira meg van nyúlva a proci lefogató(foglalat mellett lévő kis fém rúd) hogy ha fel állítom a lapot akkor ki nyílik! Szóval 1000% hogy használt és még azt is meg merném kockáztatni, hogy a szervizben ezzel a lappal teszteltek cuccokat. Valakinek van valami véleménye/tapasztalata? És mit tegyek? Az ember aki intézte a dolgot most ki van kapcsolva.
Köszönöm.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6700) rita7107 válasza sgergi (#6698) üzenetére


rita7107
aktív tag

Köszönöm a választ megnyugtattál. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.