Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) Viktor77 válasza TheProb (#57200) üzenetére


Viktor77
titán

Feltételezem, ugyanazt a Wint raktad mindkét lapra. Próbáld meg egy másikkal.
Illetve, FastBoot ki, SecureBoot ki, USB-k Legacy módba. Hirtelen ennyi ötletem van.

Chipsetdrivert Inteltől, hangkártyát Realtektől szoktam.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#57202) csikcsikd


csikcsikd
csendes tag

Sziasztok!
Asrock H61MU3S3 alaplap adott. Nagyon régi biossal ment és proci váltás miatt frissítettem a legújabbra. Sikerült is, aztán a második újraindulás után nem volt jel a monitoron. 1 óra után restartot nyomtam. A bios frissítés sikerült viszont a windows 10 nem Bootol be, javítgatni próbálja magát de semmi. Más fórumokon olvastam hogy sata módot AHCI-ra állítsam IDE helyett, vagy fordítva, de semmi... Ugyanúgy hibát észlel. Leállási kód : inaccessible boot device. Ötletek?

Az lehet hogy win 10et nem támogat? De akkor a régi verzió miért?

[ Szerkesztve ]

(#57203) DraXoN válasza TheProb (#57200) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

én mondjuk ami tudok a chippek gyártójától szerzek be drivert (sokszor az a legfrissebb, persze lehet így a kezelő felület nem lesz gyártó specifikus) ez hangkártya esetén a realtek oldaláról letölthetőt jelenti.

ez alapján maga a windows kernel omlott össze (az alapján is valami havi security updateket kezelő rész).. ami fura. Ilyet én instabil CPU tuning vagy memória hiba esetén tudtam eddig csak okozni.

Mindig ugyan ez a hiba üzenet? vagy változó?

legosszabb eshetőség (ha nem szoftveres a hiba), hogy ha az előző alaplap hibás volt lehet, hogy a cpu és/vagy memória is károsodhatott :\ .. már ha eleve a korábbi alaplapban nem valamelyik ezek közül volt akkor hibás...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#57204) TheProb válasza Viktor77 (#57201) üzenetére


TheProb
veterán

Hát nem szeretnék visszafelé fejlődni OS téren. Plusz Ryzen-hez sztem nincs is W10-nél régebbi support, így az inteles chipsest drivert is kihagynám. ;]
Fast- és secure boot okozhatna ilyet, már futó rendszer alatt?

(#57203) DraXoN:Ha továbbra is szarakszik, akkor megnézem az AMD és realtek félre drivereket is.

Ezeket a BSOD-okat kaptam az új lap óta:

Előbb futtattam egy win féle ramtest-et, de csinálok majd egy "hagyományos" memtest+-et is.
CPU-t hogy teszteljem? eddig csak benchmarkokkal teszteltem a gépet.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57205) dugo_ válasza TheProb (#57204) üzenetére


dugo_
veterán

Bootolj egy live linuxot pendriveról és használd azt egy ideig. Rögtön kiderülne, hogy szoftveres vagy hardveres a gond. Konstans bsod az elég durva.

(#57206) TheProb válasza dugo_ (#57205) üzenetére


TheProb
veterán

Konstansnak azért nem mondnám. Most egy hétig nem kívánok linuxt használni. Ezzel nem a segítségedet utasítom vissza, csak ez számomra nem nagyon megoldás.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57207) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Asrock H110M HDV alaplapom van (G4400 procival, 2X4GB Kingston HyperX Fury memóriával, Win10 rendszerrel). Az a gondom, hogy nem szólnak a hangszórók az alaplapi csatlakozóról. Ha kihúzom a jack-et és bedugom az előlapi csatlakozóba, akkor működik. De csak addig, amíg a gép alvó állapotba nem kerül, ha felébred, ismét nincs hang. Kihúzom, bedugom és megint jó. Próbáltam illesztőprogramot frissíteni, de azt írja, ez a legfrissebb. Mit gondoltok, hardveres gond lesz?
Mivel próbálkozzak? (Windows-t még nem telepítettem újra)
Köszi :R

(#57208) MrDerekas válasza csikcsikd (#57202) üzenetére


MrDerekas
addikt

AHCI állással indítsd a rendszert. futtass egy automatikus helyreállítást. Ha ez nem oldja meg, valószínű, hogy annyi módon megpróbáltad, ami már véglegesen összekócolta a bootloadert. Ekkor marad a számítógép javítása, alaphelyzetbe állítása, mégpedig a felhasználói adatok megőrzésével. Ha csak nem csináltál véletlen a frissítés előtt egy helyreállító eszközt. Most azt kéne elővenni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57209) juve600


juve600
nagyúr

üdv

nem indul a gépem
bekapcs gom megnyomásakor nem történik semmi,picit megmozdul a videokártya ventije,ennyi

-másik táppal próbáltam,semmi,ugyanezt csinálja
-lehet a bekapcs panel romlott el ??

gépem az adatlapomon

:R

(#57210) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

Sziasztok,

S.o.S kérdésem lenne.

Rendeltem egy Asrock H110M-dgs lapot és egy CRUCIAL DDR-4 8GB /2400 Value (CT8G4DFS824A) ramot hozzá. Kompatibilis lesz a memória a lappal?

választ előre is köszönöm

(#57211) juve600 válasza juve600 (#57209) üzenetére


juve600
nagyúr

-bekacsp gomb jó
-áramot kap a gép,a videokártya power ledje világit
de a gép nem indul
-videokártya,hdd lehúzva,de úgysem jó

[ Szerkesztve ]

(#57212) c4bB válasza Raz3raddict (#57210) üzenetére


c4bB
csendes tag

igen

(#57213) Walter_White válasza juve600 (#57211) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia! Ha 2 Ram van a gepedben mind a 2-vel kulon kulon nezd meg, elindul-e. Ha nem akkor Ramot kizarhatjuk, ha van VGA-d kolcsonbe, arra is ra lehetne nezni, ha a csere VGA-al se akkor a VGA jo, proci halalnak max 1% az eselye, igy marad a lap.

[ Szerkesztve ]

(#57214) NoX


NoX
senior tag

Az AMD Chipset Driver-et az alaplapgyártó, vagy az AMD honlapjáról szedjem le?

Alaplap oldala: 17.10.3401-170627a-315881C-Channel
AMD oldala: 17.30-170809a-316891E-AMD

Lehet valamitől speciális, vagy más az alaplap oldalán lévő? Talán speciálisan ahhoz a laphoz készült? Vagy ez nem számít?

És ugye ezt kell mindig legelőször telepíteni?

(#57215) kami^ válasza kami^ (#56803) üzenetére


kami^
újonc

Meglett a megoldás a problémára, leírom, hátha segít valakinek.
Egy régebbi Deamon Tools volt feltelepítve a gépre, ami valamilyen oknál fogva összeveszett a Win10-el, ez okozta a hibát. Újabb Daemon Tools esetén semmi gond nincs a géppel.
Már féltem, hogy táp vagy alaplap hibám van. :)

(#57216) olle válasza kami^ (#57215) üzenetére


olle
senior tag

Félve kérdem win 10-re Daemon? :) Minek?

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#57217) st6969 válasza st6969 (#57207) üzenetére


st6969
őstag

Én is leírom, hogy sikerült megoldani, hátha segít valakinek.
Letöltöttem a legfrissebb Realtek drivert, közvetlenül a Realtek oldaláról, nem az alaplap gyártóján keresztül. Semmi változás, ugyanúgy nincs hang. Bár nem zárom ki, hogy ez is kellett a megoldáshoz.
Viszont a BIOS eddig nem jutott eszembe, ezért megnéztem, hátha ott tudok valamit kapcsolni. Az "onboard sound"-nál ezek a lehetőségek vannak: disabled, auto, enabled. "Auto"-n volt, átállítottam enabled-re, és azóta működik :F
Elég fura ez így, mivel korábban az "auto"-n is működött, de mindegy, megoldotta. Remélem, így marad.

Más: olyan viszont továbbra is van, hogy kb. 10-ből 1x az alvó állapotból nem lehet felébreszteni. Csak úgy, hogy főkapcsoló le, majd vissza, vagy bekapcs gomb nagyon hosszan nyomva. Valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet?

(#57218) kami^ válasza olle (#57216) üzenetére


kami^
újonc

Megszokás, tudod.. :D

(#57219) olle válasza kami^ (#57218) üzenetére


olle
senior tag

Rossz szokás Win 10 alapból tud ilyet. :D :C

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#57220) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok!

A Gigabyte GA-M52S-S3P alaplap tekintetében van valami említésre méltó különbség a rev. 1.0 (NVIDIA® GeForce 6100 / nForce 430 Lapkakészlet) és a rev. 2.0 (NVIDIA® nForce 520 Lapkakészlet) között?

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#57221) st6969 válasza olle (#57219) üzenetére


st6969
őstag

Hol található ez a feature? :R

(#57222) Viktor77 válasza mbalint987 (#57220) üzenetére


Viktor77
titán

Alapvetően ugye az IGP hiánya (520) és a nem gigabit lan (520). De itt megnézheted mindkettőt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#57223) cintula187


cintula187
addikt

Abszolút láma kérdés lesz lehet.

ASUS M5A97 R 2.0 alaplap. Meg lehet oldani mindenféle egyéb hardware hozzáadása nélkül, hogy az alaplapba az audio csatlakozóknál egy mikrofon be és két audio ki (hangfal és füles) együtt működjön? Úgyértem, hogy a kimenet át dugás nélkül szoftveres állítva működjön?

Előre is köszi.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#57224) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok! Van egy Gigabyte ga-ba350 gaming lapom. Volt benne pci-e kártya.most kivettem csináltam BIOS resetet is hogy megnézzem az alaplapi vgát. Rádugtam a monitort és nem érzékel jelet.nincs kép. vihetem vissza gariba?

[ Szerkesztve ]

(#57225) varmi2 válasza tomaszka88 (#57224) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha ryzen van benne, akkor nincs gond, mert a ryzenben nincs igp. Az alaplapokba meg mát évek óta nincs. Az alapali video kimenetek csak apuval müködnek. De a ryzen nem az.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57226) tomaszka88 válasza varmi2 (#57225) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Aha ryzen van benne. A fenébe ezt nem tudtam. Akkor meg minek a lapra DVI csatlakozó ha a ryzen nem képes îgy indulni. Akkor mindenképpen kell bele a kártya

(#57227) dugo_ válasza tomaszka88 (#57226) üzenetére


dugo_
veterán

Mert a jövőben érkeznek majd AM4 APU-k.

(#57228) kjani18 válasza cintula187 (#57223) üzenetére


kjani18
őstag

Asszem nem! Másik lappal ugyan, de úgy oldottam meg hasonló problémát, hogy a benne lévő VGA HD audio (HDMI) kimenetéről szedtem le a hangot.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#57229) cintula187 válasza kjani18 (#57228) üzenetére


cintula187
addikt

Közben még arra gondoltam, hogy az előlapi jacket is be kéne kötnöm.

Manual

A 42.oldalon látom a bekötési segédletet.De nem világos a HD aido complian / ac97 bekötés. Ez mitöl függ?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#57230) kjani18 válasza cintula187 (#57229) üzenetére


kjani18
őstag

Mindkettőt kezeli, de nem egyszerre a hátlapival. Amelyik csatiba dugsz dugót, azt fogja kezelni.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#57231) cintula187 válasza kjani18 (#57230) üzenetére


cintula187
addikt

Tehát gyakorlatban ami nekem kéne: hátul a hangfal jack folyamatosan be van dugva. Ha előre is bedugom a két jack-be a füles kábelét akkor a hangfal lekapcsol és ez szóljon. Ez így működik?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#57232) kjani18 válasza cintula187 (#57231) üzenetére


kjani18
őstag

Igen.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#57233) taki01


taki01
őstag

Sziasztok, van egy gigabyte ga-z77-hd3. Mit lehet avval kezdeni, hogy recsegéseket hallok a hangszóróban. Több fülhallgatóval és hangszóróval és kábellel teszteltem a gépet, de nem hagyta abba, ebből gondolom hogy az alaplap lenne a hibás. A jelenség amúgy nem folyamatos van amikor sokáig csinálja van amikor kevésbé, de nagyon idegesítő.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#57234) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok!

Asrock j3455 alaplap delutan kikapcsolas utan ujrainditasnal mar nem ad kepet. A ventillator porog, de semmi. Monitort probaltam tobbet, csatlakozot is hdmi-t is de hiaba. Memoriat is csereltem de ugy se indul.
Valoszinu hogy elromlott az alaplap? De akkor miert porog fel a ventillator?

(#57235) MrDerekas válasza taki01 (#57233) üzenetére


MrDerekas
addikt

Esélyes, hogy elromlott az alaplapi kimenet vagy maga a chip. Másik hangkártyával kellene megpróbálni és ha azzal jó, akkor egyértelműen a jelenlegi hardver a hibás.

(#57234) Tomas86Csak hdmi-vel próbáltad? Hogy pörög a venti, az mellett hdd aktivitás is van? Azaz bebootol a rendszer ettől függetlenül, hogy nincs kép? Minden video kimenetet próbálj végig, ha lehetőség van akkor több kábellel. Bios reset is helyrerakhatja esetleg.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57236) cintula187 válasza kjani18 (#57232) üzenetére


cintula187
addikt

Szuper lett műkszik. Az mondjuk fura volt (NZXT tempest ház) hogy habár az elülső jack ek nincsenek jelölve mindkettőben felismeri a szoftver a mikrofont, de az egyikben gyengébb a hangereje, mint a másikban.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#57237) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy mit lehet tenni ,ha a Giga AB350 Gaming lapom VRM hőmérséklete magas.. alap órejelen van a proci adia teszt 70 fok 4 perc után..és ez menne feljebb is.. A proci 1600X.. húzva pedig 100 fokot is eléri a Vrm.. ez lap hiba ?

(#57238) MrDerekas válasza tomaszka88 (#57237) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem. Átgondoltabb hűtés lesz a megoldás valószínűleg. Hűtés topikban kérdezz rá ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57239) #15490560 válasza MrDerekas (#57235) üzenetére


#15490560
törölt tag

Hdmi, vga, dvi. Különböző kábelekkel. Cmos cleart megcsináltam de úgy sem jó.
Egyik sem jó. Hdd pörög, venti megy. Mást nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#57240) tomaszka88 válasza MrDerekas (#57238) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszönöm :)

(#57241) #15490560 válasza #15490560 (#57239) üzenetére


#15490560
törölt tag

Mégvalami: ctrl-alt-del-re reagál rendesen, ahányszor nyomom újraindul. :O

(#57242) MrDerekas válasza #15490560 (#57241) üzenetére


MrDerekas
addikt

Dedikált vga van a gépben? Ha nincs, akkor keríts egyet egy próba erejéig.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57243) mtom


mtom
csendes tag

Vettem egy M.2 memóriát az Asus X99-es alaplapomba, melyet be is szereltem, de a windows 8.1 operációs rendszer nem látja (a bios-ban látható), nem találom a meghajtók között.
Valahol engedélyezni kell a windowsba a használatát, vagy a 8.1 még nem ismeri fel ezeket.
Nem nagyon értek ezekhez, ezért kérem a segítségeteket.
Választ előre is köszönöm
:R

(#57244) varmi2 válasza mtom (#57243) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nos a memória dimm foglalatú, és nem m.2. Az utóbbi inkább ssd szokott lenni, de az meg nem memória, hanme háttértár. A lemezkezelőben formázni kell, és betűjelet adni neki.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57245) mtom válasza varmi2 (#57244) üzenetére


mtom
csendes tag

Köszi a helyreigazítást és a segítséget. Ez miért nem automatikus, mint mondjuk a pendrive-ok esetén?

(#57246) varmi2 válasza mtom (#57245) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem, mert a pendrieok usb-n kapcsolódnak, míg az ssdk satán, vagy pcie sávon.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57247) #65675776 válasza mtom (#57245) üzenetére


#65675776
törölt tag

A pendrive-ok tipikusan előre formázottan kerülnek forgalomba. Vinyók esetén a tiéd a választás, hogy milyen filerendszer és milyen partíciókiosztást akarsz.

(#57248) mtom


mtom
csendes tag

A partícióknak van még létjogosultságok ssd-k esetén?

[ Szerkesztve ]

(#57249) #65675776 válasza mtom (#57248) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért ne lenne?

(#57250) mtom válasza #65675776 (#57249) üzenetére


mtom
csendes tag

Melyek ezek? (elérési sebesség, biztonság?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.