Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) MaCS_70 válasza jokeph (#54948) üzenetére


MaCS_70
félisten

De nekem az van: Gigabyte GA-890FXA-UD5

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54952) jokeph válasza MaCS_70 (#54951) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bocsesz, belekeveredtem, mint pók a házicérnába. :B

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54953) Buckey válasza megaandrew (#54935) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem, a tranzisztorok és az ellenállás az alaplapon van, csak így van lerajzolva (így jobban érthető, miért nem lehet közös pont). Amúgy én is úgy másoltam be.
Gondolom ennél azért bonyolultabb, mivel biztos valamilyen IC vezérli, de a lényege ez.

Egy kicsit átszerkesztettem, hogy jobban érthető legyen.

(#54954) megaandrew válasza Buckey (#54953) üzenetére


megaandrew
tag

Ez meg igy is jarhato ut lehet. Merd ki a 2 minusz es a 2 pozitiv lab kozotti potencialt. Ha nincs kulonbseg, kotheted is be sztem a ledet. Ha van, akkor ellenallasokkal egy szintre tudod hozni hogy a megegyezo fazisok kozt ne legyen potencialkulonbseg. Szerintem. De mondom en ezt mint hobbiszerelo. 😊

(#54955) Ricsi93


Ricsi93
újonc

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Van egy msi 970a-g43 plus típusú alaplapom, amibe van egy amd fx 8350 8magos processzor, és egy gigabyte rx 480 4gb os videókártya, 8gb ram. A táp egy akyga 600 watt-os. Az a problémája hogy az alaplapom északi hídja nagyon melegszik. egy hűtés nélküli házban max terhelésnél ki is kapcsolt, most kapott egy deepcool kendomen ti házat amibe 5db 12es venillátos van és még pluszba egy 7centis ventinlátor fújja az északi hídat és így 72fok körül mozog a hőmérséklete stressz teszt alatt kb 15perc időtartam után ott megállt a hőmérséklet. Volt már bios frissítve de nem segített. Azt is észre vettem hogy az alaplapon a cpu áramellátása az 4+4pines, de ez a táp csak 4 pines vezetékkel van. Ajánlottak olyan átalakítót ami 4+4 pin-re átalakítja, de nem tudom hogy ez mennyire segíthet rajta. Erre a melegedési problémára szeretnék valamilyen megoldást találni.

(#54956) Hólyagovics válasza Whaazzup (#54859) üzenetére


Hólyagovics
csendes tag

Úgy néz ki igazad volt. Ismerős elintézte a szervizt, ahol kijavították a hibát és most mennek rajta a tesztek(WinOK,MemtestOK,FurMark48hOK). Viszont van más gondom egy Asrock Z97 Extreme4 lappal. 4vga van benne riserrel, win10 felment rá, eszközkezelőben 3hiba volt: ismeretlen eszköz+pci egyszerű kommunikációs vezérlő+sm buszvezérlő. Felraktam az alapi inf-et erre megoldódott az sm gond, felraktam az intel management enginet erre megoldódott a pci gond, felraktam az intel smart connectet és eltűnt az ismeretlen eszköz gond is. Ezek után már csak a 4általános grafikus vezérlő maradt felkiáltójellel. Elkeztem instalálni az amd drivert, ami menetközben lekapcsolta az egész gépet!!! Bekapcs után újból elindítottam az amd installt és most felment. Jött a restart, de a win10 mostmár csak 3vgat lát. Megkeres és kihúz az, amelyiket úgysem látja. Aztán jött egy kis game terhelés, ami 1óra után fekete képernyő..a debug code pedig E3 vagy mi. Leírásban ilyen kód nincs..csak a neten ezt találta: "OS S3 wake vector call" ami foggalmam sincs mi:(

(#54957) Buckey válasza megaandrew (#54954) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem vacakolok ám vele annyit, meg tudom oldani kettő LED-del is, de vagányabb lett volna egy LED-del, ha már van.
Ha már a mérnök urak így tervezték meg (elvileg), 2 LED-el, akkor hagyom 2 LED-esen.

Meg biztos van valami oka, hogy így csinálták, nem csak azért, hogy szivassák a jó népet.
Bár, ez a kapcsolás elméleti, de nem fogok kísérletezni, nincs fölös húszon X ezer forintom egy másik lapra.

(#54958) MrDerekas válasza MaCS_70 (#54932) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ezt a képet értem. De előtte milyen választási opciók vannak? Elvileg 1-től 8-ig (vagy 9ig) kellene indítási opcióknak lenni és azok közt kell lennie olyannak, ami a bios-ba visz. Hétvégén lesz időm, a tesztgépre feltolok egy win10-et, mert jelenleg semmim sincs amivel a régi biosos gépek bios-ba lépését megnézhetném a speciális win10 újraindítással)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54959) MaCS_70 válasza MrDerekas (#54958) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kb. ez, csak magyarul -- és az F10-ben sem látok BIOS-ra utaló jelet:

Kérdés, hogy azzal van-e a gond, hogy nem kapja meg a megfelelő BIOS-ba lépési ukázt (tehát ez a menüs választás esetleg valahogy "máshogy" kéredzkedik be), vagy egyszerűen elakad a belépés közben. Sajnos valahogy ez utóbbit érzem valószínűbbnek.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54960) MrDerekas válasza MaCS_70 (#54959) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bocs! Tényleg fáradtan ne emberkedjek ma már... Gépház - Frissítés - Helyreállítás - Speciális rendszerindítás lehetőséget is próbáltad már? Ez elvileg bead egy olyat, hogy Belépés a windows-ba, illetve alatta, hogy Helyreállítás. Erre kattintva újabb lehetőségek vannak és ott a Speciális lehetőségeknél kell lennie olyannak, hogy EFI vagy UEFI vezérlőbe. Ha ilyen opciód nincs akkor passzolom hétvégéig. Akkor tudok - talán- ránézni.

Szerk: Esetleg így?

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54961) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Adott az alábbi konfig:

Scythe Mugen 5 CPU cooler
Intel Core i7-7700
KINGSTON - HYPERX 16GB DDR4-2800 MHZ CL14 DIMM HX428C14SB2K2/16
CHIEFTEC 550W CTG-550C 12cm Cable man. box
Adata SSD drive SX8000, 128GB, PCIE Gen3*4,
WD 2Tb 64Mb SATA3 WD Blue WD20EZRZ
LG ODD DVD
MICROSOFT Windows 10 64bit Magyar
ASRock H270 Pro4, INTEL H270 Series,LGA1151, DDR4, 3xM.2 (2 for SSD,1 WiFi)

Összerakást követően 2 hétig működött, majd megadta magát az alaplap, 1 hónap garanciális ügyintézés után sikerült megkapni az ugyanolyan csere lapot. :C

Ráadásul mivel egybe vitték vissza a gépet (nem az enyém) így a szervizben való szétszereléskor sikerült a hibás lapon rajta felejteniük a procihűtő hátlapját és a hozzá tartozó rögzítő csavarokat is. Így a hűtő használhatatlan lett. ( Mikor jeleztük a problémát, a boltban széttárták a karjukat hogy náluk nincs. Persze mert elküldték a hibás lappal együtt. :Y

Ez azóta megoldódott, a gyártóval leleveleztem hogy 3000 huf ért küldenek pót alkatrészként, ez azóta meg is érkezett :)

Tegnap összeszerelve a gépet a csere alaplappal bekapcsoláskor rögtön ugyanazt a jelenséget produkálta mint az első alaplap, kapásból kékhalál. :C

Végig lett tesztelve az összes többi alkatrész általam és a szerviz által is, hibátlanul működnek. Létezik ekkora bénázás hogy egy hibás lapot gariba kicserélnek egy másik hibásra!? :W

Mivel munkára kell a gép, több mint 2 hónappal a vásárlás után még mindig használhatatlan így az alábbi megoldásra jutottam mivel nem tudunk újabb 1 hónapot várni hogy aztán kapjunk egy 3. hibás lapot.

- Megbeszéljük az üzletben hogy cseréljék ki egy másik gyártó lapjára hasonló árban, már ha ez gyorsabban megy.

- Veszünk egy másik alaplapot újabb 30valamennyiezerért, összerakom azzal, a hibás lapot pedig megint leadjuk gariba és ha sikerül nekik egy nem hibásat visszaadni akkor az meg eladó sorba kerül.

Mostanában jópár asrock lappal szerelt géppel foglalkoztam és nem volt gond egyikkel sem, lehet hogy ez a 270 es chipset nem annyira kiforrott cucc, ennek ellenére ezt a lapot a jó ár/érték/felszereltség ellenére nem ajánlom senkinek. :W

U.I.: Bios frissités megjelent hozzá múlt hónap 20.-án de ez sem segitett rajta. Látszólag minden szuper, minden eszközt felismer, de még a windows betöltése előtt olyan kékhalál üzenet van hogy ''IQRL not Less or Equal'', meg sok féle más is. Próbáltam bebootolni win10 es lemezről, nem jut el odáig mert felpörög a cd lejátszó, elindul a karika de akkor is kékhalál. Ilyenbe 15 év alatt még nem futottam bele pedig láttam már pár furcsaságot :S

Persze meg lehetne próbálni hogy Linux al vagy régebbi windowsal bootol e, de win10 el szeretnék használni, az lett mellé megvásárolva. :F

Vélemény?

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#54962) hegege27


hegege27
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy van egy Z97M-D3H (rev 1.0) amin a bios-t frissítettem F8-ra és utána a Win7 nem indult el. Próbáltam visszaállítani a régi bios-t amiről van egy mentésem, de nem tudtom, mert azt írja ki, hogy csak újabb verziót tehetek fel( de aF8 a legújabb), hogy tudom mégis visszavarázsolni a régi bios-t?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#54963) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.

Van egy asus sabertooth 990fx r2.0 lapom. Nem nagyon volt még USB 3.0-s interfészem, de nem is működik úgy ahogy gondolnám. Akármit dugok ezekbe (USB 2.0 működik jól), nem csinál semmit sem a Win 7 USB driverrel, sem Partition Magic-al. Garancia lenne?

Üdv, Dávid

(#54964) jacint78 válasza hegege27 (#54962) üzenetére


jacint78
addikt

Ne régi BIOS-t akarj visszarakni, hanem a SATA beállítást kell visszaálítani AHCI-re, vagy IDE-re, esetleg a legacy boot-ot mivel a W7 alapban nem megy UEFI módban.

type your text here..

(#54965) jacint78 válasza joker1220 (#54961) üzenetére


jacint78
addikt

Simán kifoghattál 2 hibás lapot egymás után, előfordul. Amúgy a táp nem valami bizalomgerjesztő, próbálkoznék mással, akárhogy is lett kitesztelve.

type your text here..

(#54966) tserrof77


tserrof77
senior tag

Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de létezhet olyan, hogy egy pascal vga (Giga gtx1060-6gb) nem megy egy (pontosabban 2) 1155-ös lapban? Egyik p67, másik h77 chipset... A kártya egy am3+ konfigban vígan üzemel.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#54967) jacint78 válasza tserrof77 (#54966) üzenetére


jacint78
addikt

Ha gigabájt, akkor igen, lehetséges!

type your text here..

(#54968) tserrof77 válasza jacint78 (#54967) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez most komoly, vagy poénnak szántad? :B Egyébként a két alaplap is Gigabyte...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#54969) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Van sajnos egy nagyon idegesítő Random problémám! Alaplapra gyanakszom!
A következő lenne: bekapcsoláskor az alaplapon lévő EZ Debug Led égve marad a VGA-nál és vagy nem bootol a rendszer, vagy kialszik és lassan bootol, bios laggol. Ha felállt a rendszer akkor minden ok még extra terhelés alatt is, de olyan si van, hogy normálisan indul függetlenül a hidegen ill melegen tényezőtől. Ha biosban bekapcsolom a win8/win10 whql support beállítást akkor bios kezdőképernyő nélkül indul a gép, de ilyenkor is fennáll a probléma, csak a lassulás nem annyira lassú. Bios a legfrissebb, táp ram és vga hiba kiszűrve.

Van valakinek ötlete? Köszönöm előre is! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#54970) jacint78 válasza tserrof77 (#54968) üzenetére


jacint78
addikt

Komoly, létező jelenség.

type your text here..

(#54971) Krisz1441 válasza Krisz1441 (#54969) üzenetére


Krisz1441
tag

Ilyenkor a feladatkezelő 14mp körüli bios műveletet ír, ha minden ok akkor meg 8-9mp.

(#54972) Teaway válasza Buckey (#54957) üzenetére


Teaway
veterán

„Meg biztos van valami oka, hogy így csinálták, nem csak azért, hogy szivassák a jó népet.”

Vezérelten (tranzisztorral) kapcsolgatni a [POWER LED]-et az természetes, amikor villogtatni kell, akkor lehet, hogy így egyszerűbb. Pl. ha hibernálod vagy aludni küldöd a gépet.

Nincs itthon csokid??

(#54973) Teaway válasza Krisz1441 (#54969) üzenetére


Teaway
veterán

Vedd ki az A1-B1 RAM modulokat, csak az A2-B2 maradjon benne. Így is ezt csinálja?
CPU+hűtő leszed, újra felrak, lehet hogy nem egyenletesen húz a lefogató.

Nincs itthon csokid??

(#54974) Teaway válasza tserrof77 (#54966) üzenetére


Teaway
veterán

Másik PCIe slot-ban sem megy?

Nincs itthon csokid??

(#54975) joker1220 válasza jacint78 (#54965) üzenetére


joker1220
őstag

Szia! Ki lett próbálva 650w chieftec táppal is.

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#54976) tserrof77 válasza Teaway (#54974) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem sajna :(

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#54977) Krisz1441 válasza Teaway (#54973) üzenetére


Krisz1441
tag

Köszönöm!
A ramokat végig játszottam, de cpu+hütő ki ill. leszedés még nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#54978) MaCS_70 válasza MrDerekas (#54960) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- de valahogy nem sok esélyt látok. Én legalábbis nem találok olyan menüpontot, ami egyből a BIOS-ba vezetne, meg nem is igazán látom, hogy ez hogyan lenne lehetséges (az UEFI-t nem ismerem).
A gond az, hogy tökmindegy, hogy honnan indulok, mindenképpen oda lyukadok ki, hogy restart után DEL-t kell nyomnom a BIOS-setupba jutáshoz, az pedig ugye 100/100 arányban vezet a fekete képernyőhöz.

Úgyhogy ha egyáltalán van megoldás, annak valami hardverközeli trükknek kell lennie, kétlem, hogy a Windows reboot utánra, de még a saját betöltődése előttre tudna üzenni.

Mindenesetre köszönöm a segítséget és a jószándékot -- és várom, hátha valakinek van ötlete. Valahogy irreálisnak tűnik egy ENNYIRE szelektív hiba.

Arra egyébként vajon van lehetőségem, hogy bebootolt rendszerből legalább azt megnézzem, hogy a BIOS-ban a virtualizáció engedélyezett-e? Emlékeim szerint a default setupban sajnos disabled, a CMOS CLR után pedig ugye...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54979) Buckey válasza Teaway (#54972) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor ez az oka.
Köszönöm szépen a segítséget! :R

Amúgy ma kísérleteztem egy kicsit, és ezek a szép kék, sárga, piros és zöld víztiszta LED-ek olyan jól világítanak, hogy szemből nézve vakítanak, nem lehet megmaradni előttük. TV nézéskor nagyon zavar (TV alatt lesz a gép). Még a sima LED is erős szemből.
Így csak a „gép belsejében” lesz diszkréten elhelyezve a két LED, hogy ne zavarjon, ott meg mindegy, hogy hány darab van.

(#54980) MrDerekas válasza MaCS_70 (#54978) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kinyír ez a problémád, tényleg. Lehet kicsit el vagyok már veszve... ugye jól rémlik, hogy boot menüt elő tudod hívni? Akkor elvileg a Q-flas-t is. Egyéb ötlet híján, nem lehetne újra telepítened magát a bios-t? Vagy esetleg egy pendrive-ról futtatható linuxból indítani egy újraindítást és megkísérelni belépni a bios-ba. Lehetőleg minden egyéb meghajtó nélkül. Nem rémlik már nekem a procid, de tehetnél egy próbát valami kisebb/régebbi procival. Nem szekálnálak, de látom hogy próbálod megoldani. Ötletelek, hátha közte lesz egyszer a megoldás is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54981) tothgaba


tothgaba
újonc

Üdv
Nemrég került hozzám egy alaplap Asus p8p67 rev3.1. A CPU +8 betápból az első 4 tűből az egyik hiányzik, a második 4 re próbáltam tápot rákötni,. De csak felpörgeti a ventiket majd leáll és ezt ismétli. Szerintetek menthető még vagy halott? CMOS reset természetesen volt

(#54982) Laccoss válasza tothgaba (#54981) üzenetére


Laccoss
addikt

Biztos nem a PCI-express csatit dugod rá?

(#54983) jokeph válasza Laccoss (#54982) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ahhoz elég erősnek kell lenni, más a pinek alakja (illetve nem egyezik a sorrend, ez aligha lehet véletlen :) )

:)) :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54984) MaCS_70 válasza MrDerekas (#54980) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, hogy foglalkozol vele -- de nem szeretném az idődet rabolni.

Igen, F12-re működik a boot-menü, TAB-ra a POST, és End-re a Qflash.

Már végigzongoráztam a 3-4-5-6 (összes) BIOS-verziót, Qflashből és @BIOS-ból frissítve is, sőt, csináltam egy kényszerített BIOS-visszaállítást is a tartalékból.

Minden hibátlanul lefutott, csak éppen a DEL-re kapok fekete képernyőt.

A gyengébb CPU még hátravan. :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54985) Laccoss válasza jokeph (#54983) üzenetére


Laccoss
addikt

Volt már rá példa, nem is egy, amit itt lehetett olvasni:D

(#54986) jokeph válasza Laccoss (#54985) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na neee..... :( ez most vicc? :U mert annak erős... ;] :Y

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54987) quailstorm válasza jokeph (#54986) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Komolyan volt, én is láttam már. 6PIN-t 8PIN-t is. Általában túlélte. Azonnal lekapcsolt a táp.

(#54988) MrDerekas válasza jokeph (#54986) üzenetére


MrDerekas
addikt

A sarokköszörűvel nútolt ddr ram modul, az újra gondolt csavarpontokra fúrt atx alaplap, a sys fan pinjeire dugott floppy controller táp, a fordítva (azaz befelé néző) lan port kártya behelyezés, a fejjel lefelé becsavarozott vga és ezek valósága annyira nem vicc, hogy létező és reális dolgok. Nem vicces mikor meglátsz egy-egy ilyet, és idő kell még röhögni mer az ember rajtuk.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54989) jokeph válasza MrDerekas (#54988) üzenetére


jokeph
nagyúr

Láttam már pár "kókány" dolgot (D-SUB csati fordítva bedugása - alaplapi VGA kuka, 40 pines IDE és 50 pines SCSI csatlakozókba kábel fordítva bedugása - eredmény: hajlott és letört pinek az eszközökön, S462-es konfig bekapcsol-elindul-POST megvan-gép leold?!?-fél óra gondolkodás és service - eredmény: a boltban ahol összerakták valami überokos a bolti matricát a proci hőátadó felületére ragasztotta és hát a papír nagyon jó hőszigetelő :D, stb...), de engem inkább a dühöngés ér utol tőle.... :W

Ez durván olyan, mint amikor a rendőrsuliban felvételiztetnek, a feladat a következő:

Különféle alakú darabkákat kell beilleszteni a sablonban meglévő helyükre.

Eredmény:
A jelentkezők 10%-a ügyes, a többi 90% meg nagyon erős... ;] :Y :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54990) tserrof77 válasza MrDerekas (#54988) üzenetére


tserrof77
senior tag

A számtekboltosok memoárjai című topikban is szoktak ilyen gyöngyszemek lenni...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#54991) WP14 válasza Ricsi93 (#54955) üzenetére


WP14
őstag

A tápodat cseréld le, az egy gépveszélyes táp! Lehet túl nagy feszültséget ad a lapnak és attól melegszik.
ITT kérj ajánlatot minőségi, megbízható tápra!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#54992) zuhi_


zuhi_
senior tag

Üdv. Asrock N68-VS3 UCC lapban menne egy X2 4450b szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#54993) Osi222


Osi222
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek, hátha nektek volt már ilyen hibajelenséggel tapasztalatotok.
Adott a követekező konfig:
Fractal Define R2 + Corsair HX520 + ASUS M5A97 EVO R2.0 + AMD FX 8-Core FX-8300 + Arctic Cooling Freezer A30 + 1866MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Blue Series 4x8GB + Sapphire Vapor-X HD5770 1GB + 120GB Samsung 650 Series SSD + CT250BX100SSD1 + 2TB WD 3.5" Caviar Green x2 + Asus DRW-24B1LT + AKASA Internal Card Reader

Ezt konfigot 1,5 éve használtam panaszmentesen, míg előző héten bele nem kezdett egy random fagyásba. Ilyenkor kimerevedik kvázi a kép, és semmi nem történik. Kikapcs-bekapcs után újra van pár perc nyugalom, azt kezdődik minden előről.

Először szoftveres hibára gyanakodtam, így win 10 alatt minden létező pontot átnéztem (chdisk, integrity test, eventvwr, msconfig etc.) de semmi hibára utaló jelet nem találtam. Win újrahúzása sem segített, mert már telepítésnél is kifagy.

Utána kezdtem el HW irányába nézelődni:
Memtest többször hibamentesen lefutott, így a memória gondot is kizárhattam. Minden egyes perifériát egyesével külön-külön lehúztam (kártyaolvasó, vinyók, külső usb port etc.), ez se segített.
Új videókártyával is kifagy, másik táppal szintén ez a helyzet. Bios resetelve volt, és a legfrissebb változat van rajta (2603). Semmi húzás nincs beállítva, minden standardon/auton fut, proci és alaplap se melegeszik túl a bios szerint (36/30).

Bármi tipp a részetekről, hogy még mit lehetne megnézni, ill. tesztelni?
Köszi előre is!

(#54994) zuhi_ válasza Osi222 (#54993) üzenetére


zuhi_
senior tag

Másik lappal próbáltad? :)

(#54995) Osi222 válasza zuhi_ (#54994) üzenetére


Osi222
tag

Már annak örültem, hogy sikerült tápot és videókarit kerítenem. Lapot sajnos nem tudok szerezni, de nekem is ez a gyanús. Amúgy gari még van rá, tehát legrosszabb esetben megy vissza.

(#54996) MrDerekas válasza Osi222 (#54995) üzenetére


MrDerekas
addikt

Próbáld meg minden meghajtó nélkül, usb tárolók nélkül, csak a bios-ban hagyva járni, hogy úgyis kifagy-e. Vagy minden meghajtót lehúzva egy usb-ről futtatható oprendszerrel tesztelni. Ha ezen esetekben is fagy és a hőmérsékletek rendben, akkor szinte biztos, hogy alaplap. Illetve még ellenőrizd a processztor pineket (hajlott, törött, valamint és hogy a hűtőd nem-e húzza túl a lapot. (Ha meghajlik a lap a proci alatt, az is okozhat ilyen jelenséget.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#54997) Osi222 válasza MrDerekas (#54996) üzenetére


Osi222
tag

Köszi a sok tippet, igazán hasznosak voltak!
Cpu-nál semmi gond, most csekkoltam: pinek mind rendben vannak, nem voltak túlerőltetve a csatlakozások sem.

Lehúztam minden sata portot, és minden usb eszközt, és a hátlapról futtattam most usb stickről egy linux distrot, ez kábé 15 percig ment, majd ugyanazzal a hibajelenséggel kifagyott...
Egyre inkább minden az alaplap (esetleg cpu) irányába mutat.

[ Szerkesztve ]

(#54998) WP14 válasza Osi222 (#54997) üzenetére


WP14
őstag

Mind a 4 RAM-ot próbáltad külön-külön mindegyik slotban? Még egy csereprocival meg kellene probálni a RAM-ok cseréje után.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#54999) Osi222 válasza WP14 (#54998) üzenetére


Osi222
tag

Igen, most amikor szétszedtem a hűtőt, más sorrendben kerültek vissza. De a memtest korábban is hibátlanul lefutott így kevésbé látom itt a problémát. Sajnos CPU nincs kölcsönben, így ezt tesztelni sem tudom.

(#55000) WP14 válasza Osi222 (#54999) üzenetére


WP14
őstag

Szerintem az nem elég, hogy más sorrendben és én a memtestben sem igazán bízok, egyesével a RAM-okat mindegyik slotban külön-külön. (Tehát minden egyes RAM modullal, minden egyes slotban rendszer-próba)

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.