Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) pcgamer01 válasza Ruszki (#29240) üzenetére


pcgamer01
senior tag

4db van rajta ebből egy 45°-ba el van fordítva.

(#29241) atiss88:milyen bios van a lapon?

Samsung Galaxy S10+

(#29252) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Egy régi Fujitsu Siemens D1561 gépet újra telepítettem Xp - vel a hangkártya driverre mikor feltelepíteném mindig hibát észlel. Kipróbáltam Windows 7 - tel azzal volt hangja. Mi a baja az Xp - vel?

[ Szerkesztve ]

(#29253) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29252) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Alaplapi driver feltetted elötte a csipszetre gondolok.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29254) Irvkhf válasza IstvánLászló (#29253) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Melyikre gondolsz? A többi driver jó. A chipset drivert feltette az Xp. A videókártya és a hálókártya drivert feltettem külön.

[ Szerkesztve ]

(#29255) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29254) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Xp-s hangkártya driver kell hozzá szerintem és működni fog biztosan,mert így kell hogy legyen.

Találkoztam nemrégen hasonló géppel és ez volt a megoldás.

Azóta is hibamentesen üzemel a gép amit ismerősömnek csináltam.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29256) Irvkhf válasza IstvánLászló (#29255) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ha nem én csinálnám én is ezt válaszolnám. A megfelelő hangkártya drivert teszem fel és mindre hibát jelez. Jópár gépet telepítettem már Xp - vel és Windows 7 tel is nekem sem volt ilyen bajom még. Nem is értem hogy most mi baja Xp alatt az Xp s - hangkártya driverrel.

Linkelj egyet lefuttatom azt is.

[ Szerkesztve ]

(#29257) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29256) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm hogy üzenetet irtál de nálam nem látszik hogy hozzá szóltál a témához.

A gyártó oldaláról probálj drivert leszedni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29258) Irvkhf válasza Irvkhf (#29256) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Még az sem lehet baj hogy nincs bekötve az előlapi SPDIF OUT vagy hogy nincs rajta a Jumper mert az előlapi hang kimenet is be van kötve.

(#29259) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29258) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Értem hogy win 7-tel ment a hang.

De saját xp-s drájver kell hozzá a gyártói oldalán lennie kell.

Mijen hibát ír ki nem kérdeztem bocsi.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29260) Irvkhf válasza IstvánLászló (#29259) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Windows logo teszten nem megy át.

(#29261) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29260) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Értem aszi szem megvan a megoldás.

Windows logo teszten nem ment át.

Belekel egyezni hogy telepítse a drájvert aláírás nélkül különben nem fog müködní.

Telepítsd így újra mennie kell.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29262) Irvkhf válasza IstvánLászló (#29261) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Beleegyeztem már korábban még hogy ide írtam volna és kékhalál volt egymás után újra indult megint kékhalállal. Vissza kellett állítanom a gépet egy korábbi időpontra hogy működjön.
Többet is próbáltam hogy telepítse aláírás nélkül csak az egyik volt olyan durva hogy mindig kékhalál. Meg is lepődtem eléggé. A többi aláírás nélküli nem kékhalálozott csak abbahagyta a telepítést hibával.

[ Szerkesztve ]

(#29263) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29262) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A kék halál nem jó hír értem.

A memoríák biztosan jók mert ha gond van kék halál szokot lenni.

A proci nincsen húzva biztos jó,minden alap defaulton van biosban.

Nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29264) Irvkhf válasza IstvánLászló (#29263) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

A gép azóta sem kékhalálozik hogy vissza állítottam és előtte is jó volt. Minden jó, nincs húzva egyértelmű. A Biost is néztem már, és persze a hangkártya sincs letiltva.

[ Szerkesztve ]

(#29265) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29264) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Távolítsd el a hangkártya drivert és manuálisan tallozd be a driver infjét és müködnie kell.

A drivered wdm-es verziójú.

A hangkártya csipszet nevét leírnád.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29266) Irvkhf válasza IstvánLászló (#29265) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Igen azt is próbáltam többet. A driver már nincs fent. Hogy érted ezt a manuális betallózást?
Analog Devices AD1888/AD1980 Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller (A-2/A-3) hangvezérlő van az alaplapon.

[ Szerkesztve ]

(#29267) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29266) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Leírom mindjárt egy pillanat türelmedet.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29268) IstvánLászló válasza IstvánLászló (#29267) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A be tallozása.

Sajátgép jobb egér gombbal kattintsál rá és utána Hardvere kattintsál rá és Eszközkezelő Hang-,video-és játékvezérlők re kattintsál rá.

Ott valoszinüleg ismeretlen ezsköznek látja az oprendszer kattintsál rá és fel kell ajánlja az újra telepitést.

A drájveredből tallozd ki,keres inf állományt a WDM nevü könyvtárból és automatikusan fel kell hogy ismerje a hangkártyádat.

Remélem ez segit a megoldásban,műkődníe kell feltétlenül

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29269) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29266) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A be tallozása.

Sajátgép jobb egér gombbal kattintsál rá és utána Hardvere kattintsál rá és Eszközkezelő Hang-,video-és játékvezérlők re kattintsál rá.

Ott valoszinüleg ismeretlen ezsköznek látja az oprendszer kattintsál rá és fel kell ajánlja az újra telepitést.

A drájveredből tallozd ki,keres inf állományt a WDM nevü könyvtárból és automatikusan fel kell hogy ismerje a hangkártyádat.

Remélem ez segit a megoldásban,műkődníe kell feltétlenül.

Bocsánat véletlenül rosszul kattintottam saját magamra írtam rá véletlenül.

Irjál vissza sikerült e.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29270) Irvkhf válasza IstvánLászló (#29269) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Igen köszi így már tudom mire gondoltál. Az Eszközkezelőt én is szoktam nézni, már leesett hogy érted a kézi betallózást. Máshogy csináltam megpróbáltam egy régebbi hangkártya drivert és most feltette.
Az Eszközkezelő is és ha rákattintok a Hangeszközre ott is minden jó. Nem hallani semmit hiába jelzi hogy szól, más baj van.

[ Szerkesztve ]

(#29271) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29270) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Lehet hogy az astalon óra mellett hangerő szabájózóban levan némitva a hang nézd meg.

A hangszóród bekapcsóltad és jó hejre dugtad az audio óutban van,mijen színű az ajzatja.

Jártam már igy hogy mindejó és ezért írom neked.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29272) Irvkhf válasza IstvánLászló (#29271) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Igen pont azt néztem nincs lenémítva meg a vezérlőpultban a hangkártyánál sincs lenémítva. Természetes a zöldbe van.
De ugyan ez volt a baja akinek csináltam havernak. Azért hozta vissza mert nem volt hangja. Elsőnek amit korábban feltettem drivert azt írta az Eszközkezelő hogy minden jó és a Vezérlőpult is ezért nem próbálgattam hangszóróval. De mint kiderült nem volt hangja mikor elvitték. Most megint ugyan ez a helyzet van nállam is. Azt hittem a driverrel volt gond ezért raktam rá másikat de ezzel sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#29273) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29272) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Felismerte a hangkártyádat teljesen.
Huzdki a dugot és dugd vissza hátha kontakt hiba van.

Tehát a hangkártyád látszólag mükődik jól értem.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29274) Irvkhf válasza IstvánLászló (#29273) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Igen jól érted.

(#29275) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29274) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Másik drivered ha van probáld meg azzal is,mert driver gond lehet.

Ha nem lenne tegyélbe hangkártyát de biosban tiltsad le az alaplapit.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29276) Irvkhf válasza IstvánLászló (#29275) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Már vagy negyedszerre indítom újra. Néztem a Bioszban nem e le van tiltva a hangkártya de nem és még vissza is állítottam a Bioszt is alapra de így sincs hang.
A fejhalgató is jó, másik gépben próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#29277) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29276) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Lejárt a szerkesztési idöm távolitsd el a drivert és tedd fel elöbbi modon a új drivert igy ha minden rendben van mükődnie kéne neki.

Asztalon hangerő fullón van most jut eszembe,gondólóm igen.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29278) Irvkhf válasza IstvánLászló (#29275) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Pont ezért kezdtem el az első amit feltettem az is ezt csinálta. Gondoltam nem jó a driver de most ez másik már és ez sem jó. Igen a hangerő fúlon van. Megpróbálom még egy párral. Ha nem lesz jó egyikkel sem letiltom az alaplapit és teszek bele egy hangkártyát vagy veszek egy usb - s hangkártyát.
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#29279) IstvánLászló válasza Irvkhf (#29278) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Tegyél be hangkártyát ne killódjál vele mert dinamikusan ment tönkre a kimenet az alaplapon valószinűleg.

Szívesen segitettem.

Írjálrám ha segitség kellene.

Megyek a tollasbálba jó ét neked is.
Üdv:István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#29280) prmcsk válasza KisTücsök (#29250) üzenetére


prmcsk
addikt

Miért ne menne ? A táblázata szerint F3 bios, vagy nagyobb és oké.

Nem vagyok angolos, de e szerint, a magfeloldás sem lehet gond:

Please apply sufficient cooling to CPU VRM zone when ACC function is enabled.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29281) Taifa Díaz válasza prmcsk (#29280) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Megfelelő hűtés biztosításával a CPU VRM zónájában, ezt azért hozzá kell tenni.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#29282) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Sziasztok!
A számítógép naponta első indításánál rendszeresen a kék halál fogad bejelentkezés közben. Eddig 4 féle volt:
Unexpected_kernel_mode_trap
Memory_management
Driver_verifier_detected_violation
És egy hibás kék halál képernyő

Minden nap csak az első indításnál jelentkezik és újraindítás után működik
Windows 8.1 van fent

ASRock N68C-S UCC
2*2GB DDR2 (Ez valamiért csak 266 MHz-n megy, fölötte nem indul a gép)
160GB SATAII HDD
AMD Athlon 64 X2 3800+ CPU
HIS HD 5770 VGA

Mi okozhatja a problémát?

(#29283) Zola007


Zola007
veterán

üdvözlet mindenkinek
néztem egy használt gépet net+office+filmre
Gigabyte GA-MA78G-DS3H lap egy X2 4850e procival
ami fontos lenne
- alacsony fogyi
- kis tdp - > egyszerű, halk hűtés elbírja
- későbbi procicsere hozzon teljesítménynövekedést

most van otthon i3 szintűből 2 gép, ez lassabb ugyan, de a kérdés hogy érdemes-e megvennem vagy már nincs benne fejlesztési potenciál a fentiek figyelembe vételével?

ha igen, akkor mit lehet bele rakni később a 4850e helyére?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29284) prmcsk válasza Zola007 (#29283) üzenetére


prmcsk
addikt

A lapod CPU listája.
Ebből kiderül, hogy F9 biossal, 95W TDP-vel, akár 6 magos, Phenom II X6 1065T-t is bele tehetsz.

Az azért nem rossz. Ettől fogva te döntesz...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29285) Zola007 válasza prmcsk (#29284) üzenetére


Zola007
veterán

a listát én is megtaláltam jópár helyen, de a TDP-n kívül nekem a többi csak adat, mert athlon 64 óta nem foglalkoztam amd-vel és nem vagyok belemélyedve a témába

átfogalmazom a kérdést, tehát az alábbiak
"- alacsony fogyi
egyszerű, halk hűtés elbírja " (3-5e ft-os, halk hűtők)

figyelembevételével szerinted melyik az a proci, amelyiket érdemes! (nem amelyiket lehetséges) maximum belerakni?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29286) prmcsk válasza Zola007 (#29285) üzenetére


prmcsk
addikt

65W TDP (deneb) alá nem mennék. A stock is lehűti és van alatta cache is elég...

Például:
AMD Phenom II X4 910e 2600MHz 512KBx4 6MB Deneb 45nm C3 65W 4000 F8
AMD Phenom II X4 905e 2500MHz 512KBx4 6MB Deneb 45nm C2 65W 4000 F8
AMD Phenom II X4 900e 2400MHz 512KBx4 6MB Deneb 45nm C2 65W 4000 F8

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29287) dienesoft


dienesoft
csendes tag

Sziasztok!

Nagy gázban vagyok, nem tudom, mitévő legyek. Számomra most már kiszűrhetetlen, hogy mi baja van a gépnek, ezért szeretném a PC-doktorok segítségét kérni, mert már az idegbaj kerülget. :N

A gép nagy újításon ment át, mert az előző alaplapom elköszönt 6 év után.
Kénytelen voltam bővíteni egy-két alkatrészt. Vásároltam egy, még 10 évig garanciális GEIL Evo Veloce 8GB-os 1 modulos DDR3-at, 1333Mhz-n futtatom, valamint vettem egy ASUS M5A78L-M LX3-as alaplapot. Benne van még egy Sapphire ATI HD7870-es kártya is (legfrissebb Catalyst van rajta). Rá friss Windows 8.1, aztán "gyí,te paci". Természetesen minden gyári órajelen futtatva, nem vagyok az overclock híve.

Újratettem mindent, csodásan ment egy hétig. Aztán elkezdett a napokban nagyon gyanús dolgokat csinálni. Először is:

1. Kiléptem egy játékból (kb 5 percre léptem be, csekkoltam, hogy megy-e) és amikor kiléptem, abban a pillanatban egy "memory management" hibával kékhalálozott a jószág.
2. Devil May Cry-ban, átvezető videó végén, 1 óra játék után szürke függőleges csíkokkal fagyott szét a gép (GSOD), úgy hogy a hang közbe ment, de egyébként minden megállt.
3. Youtube-videó nézés 6.percében "memory management" kékhalálos döglődés újra, hang befagyva (loopolva), újraindítás után krikszkrasz a windows betöltés képe után, az után újraindítva megint ment tovább.

Ekkor gondolkodtam egy BIOS, valamint egy hangkártya frissítésben. Feltettem az ASUS által legújabb hangkártya drivert és BIOS-t, mire a gép azt csinálta, hogy minden egyes gépindításkor visszadobott a beloginoló Windows képernyőjére, fekete villogó kép kíséretében. Miután nagy nehezen letiltottam és letöröltem a hangkártya drivert, azóta megszűnt ez a probléma.

Amikkel próbálkoztam:
1. Végigfuttattam egy memtestet az éjszaka, 9 óra 15 perc alatt, nem ír hibát.
2. Furmark 15 perces Burn-In test többször is, FULL-HD, de nem fagyott meg. (A proci hőfoka terhelés alatt 60-61, a videokari 55-60 között mozog)

Mit próbálgassak még? Gyárilag rossz az alaplap? Meghalt a vidikártya? Vagy mindezek ellenére a RAM lehet hibás? Vagy proci? (AMD Phenom II X4 960T Black Edition-ről van szó)

Most próbálkozom még egy Windows 7 telepítéssel, ha ott kijön a hiba, legalább valamilyen hibakódot kiír majd...(remélem). Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#29288) prmcsk válasza dienesoft (#29287) üzenetére


prmcsk
addikt

Ha a hiba újra előjönne (Win7) alatt is: Azonnal és minden frissítést tilts le, mert az egy "agyf@sz", amit ezek a programok a háttérben művelnek. Vírusirtó szintén nuku. Ha ez sem segít, próbából ramcsere...

Driverekből, meg soha sem a legújabbat, inkább a kipróbált és biztosat.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29289) borisz1994


borisz1994
csendes tag

Sziasztok. Akadt egy olyan problémám, hogy egy Asus m3n78-eh alaplap cmos reset után nem hajlandó képet adni. A cmos resetet azért hajtottam végre, mer induláskor kiirta, hogy : Please enter setup to recover BIOS setting és csak az F2 lenyomása után indult default értékekkel. Azelőtt pedig akármit állitottam be a BIOS-ban ujraindulás után elfelejtette. Elemet is cseréltem benne. A válaszokat előre is köszönöm, de ez egy kicsit surgős lenne, mert nem az enyém a gép. :( :O :W
(Szerk:) Egy Nvidia GeForce 8500GT videókártya van benne és a monitor d-subon csatlakozik rá ha számit valamit.

[ Szerkesztve ]

(#29290) prmcsk válasza borisz1994 (#29289) üzenetére


prmcsk
addikt

Félve kérdezem meg: a jumpert, cmos reset után vissza is tetted az eredeti állapotába ?
Az új elem biztosan jól van betéve és érintkezik is ?

szerk: Más csatlakozóról próbálj képet nyerni. Vedd ki a VGA-t, takarítsd ki a portot és a kártya "lábait" is, majd rendesen mozgasd bele.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29291) borisz1994 válasza prmcsk (#29290) üzenetére


borisz1994
csendes tag

Igen a jumpert visszatettem. Az elemet is már vagy háromszor kivettem és visszaraktam. Sajnos más csatlakozóról nincs lehetőségem kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#29292) prmcsk válasza borisz1994 (#29291) üzenetére


prmcsk
addikt

Vedd ki a VGA-t, takarítsd ki a portot és a kártya "lábait" is, majd rendesen mozgasd bele.

A rammal is ugyanezt tedd meg...Ha ezek sem segítenek, az "érdekes" lesz.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29293) borisz1994 válasza prmcsk (#29292) üzenetére


borisz1994
csendes tag

A ramot már megnéztem. A vgat most vettem ki és tiszta minden. Visszaraktam, de semmi. Ram nélkül próbáltam inditani úgy egyből sipolt, ez jelentheti azt, hogy a bios renbe van? Ha csak simán inditom akkor felpörög a venti és a hdd is, de semmit nem csinál, nem is sipol egyet se. Csak annyit lehet látni, hogy egyet-egyet villan a hdd ledje.

(#29294) doki333 válasza borisz1994 (#29289) üzenetére


doki333
csendes tag

Üdv

Ezt próbáld!
Alapértelmezett ramsoltban 1db rammal a DEL-t hosszan nyomva indítod!
A jumper visszakerült a helyére?

(#29295) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

A milyen alaplapot vegyekben nemigen kaptam választ a kérdésemre. Egy MSI Z87-G45 Gaming-et szemeltem ki, de kicsit tartok tőle. A Lucid Virtu MVP 2.0-ről eddig tulképpen csak rosszat olvastam.

Van valakinek konkrét tapasztalata a technológiával?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29296) TaylorXIII válasza borisz1994 (#29289) üzenetére


TaylorXIII
őstag

DUgd át integráltra a monitort mert resetnél valszeg az lett az elsődleges megjelenítő. Ha jól értem a gép szép csendben megy minden működik csak kép nincs.

(#29297) Viktoár válasza dienesoft (#29287) üzenetére


Viktoár
addikt

Aida64 stabilitástesztet próbáltad már?

Üdv:Viktor

(#29298) Viktoár válasza szcsaba1994 (#29282) üzenetére


Viktoár
addikt

Mióta csinálja ezt? Más rendszerrel is próbáltad?

Üdv:Viktor

(#29299) TaylorXIII válasza borisz1994 (#29289) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ja látom nincs integrált, sorry:( a 8500GT PCI-E vagy PCI volt?

(#29300) borisz1994 válasza doki333 (#29294) üzenetére


borisz1994
csendes tag

1 rammal elindult :DD de kettővel már nem megy és ugyan ott vagyok ahol voltam. Inditásnál megint kiirja, hogy Please enter setup to recover BIOS setting. Így még mindig nem értem el a célt, nem tudok CD-ről bootolni, mert újra kell telepiteni a Windowst.

TaylorXIII: PCI-E videókártya.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.