Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) giigz válasza ravail (#14249) üzenetére


giigz
veterán

Hát ez nem igaz... Hatalmas köszönet! :R :R

(#14252) ravail válasza giigz (#14251) üzenetére


ravail
senior tag

Szívesen! És, szerencsére igaz! :K :C

(#14253) davidunited


davidunited
tag

Sziasztok! Egy elég érdekes jelenséggel találkoztam a minap...Elég hosszú ideje már h 4x1GB DDR2-T használok asrock alive nf6g-vsta alaplapomban hiba mentesen...Aztán hirtelen megbolondult a téma... A lapon 4db csatolófelület 4 DIMM van és 8GB-ig bővíthető! Na a lényeg h a dimm1 nem akarja elfogadni az 1GB-s ramot!!! Van itthon elfekvőben egy 512-es gondoltam kipróbálom... beraktam dimm1-be és láss csodát működik... Kihangsúlyoznám h eddig minden rendben volt az összes 1GB-s ramom MŰKÖDIK!!! De akár melyiket rakom a dimm1-be az alaplap nem látja... csak az 512-es ramot... Sem Bios sem Everest sem Windows nem hiszi el h dimm1-be egy igenis működő 1GB-s ram van... Dimm2-3-4 rendesen üzemel... Kipróbáltam h az összes Ram-ot kiszedtem a gépből és csak a dimm1-be raktam be egyenként mind az 5-öt... az 1GB-s ekkel el sem indult a gép csak 3-at csipogott ellenben az 512-essel indult...
Aki tud kérem segítsen mert teljesen tanácstalan vagyok... rengeteg helyen kutattam keresgéltem de még csak hasonló problémával sem találkoztam :((((((((
Az alaplap nullázását próbáltam de az sem segített.....

Előre is köszönöm mindenkinek!!!!!! Dávid

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#14254) davidunited


davidunited
tag

:W

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#14255) Werkly


Werkly
őstag

Memtest 86+ mellett milyen RAM tesztelő progit tudtok még ami pendriveról vagy cdromról bootolható? Kösz!

(#14256) ravail válasza davidunited (#14253) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Sajnos az is előfordulhat, hogy meghibásodott az alaplapod. De reméljuk nem ez van, csak rakoncátlankodik egy kicsit! :K
Próbálkoztál már egy BIOS resettel? (Az alaplapod kézikönyvében a 10. oldalon "24"-es számmal jelölt jumper. Az elemtartó alatt, az alaplap széle felőli jumper. A 18.oldalon mutatja, 1-2 állásban "Default", 2-3 állásban "Clea CMOS". Áramtalanítsd le a gépet, a konektorból is húzd ki, majd minimum 10 másodpercre rakd át a jumpert a 2-3 állásba. Utánna tedd vissza az 1-2-re és indítsd a gépet. Az induláskor lépj be a BIOS-ba és ellenőrízd a beállításokat. Amire szükség van azt állítsd be újra.)
A legutolsó BIOS frissítést feltetted korábban? Ez a 2.20-as. Ha nincs fönt, érdemes lenne frissítened. Ezt szünetmentes tápra kapcsolt gépen érdemes elvégezni, ha van erre lehetőséged. (Így egy véletlen áramingadozás, vagy áramkimaradás nem teheti tönkre a gépedet!) Van windows-os feluletről és Dos-os felületről is lehetőséged a frissítésre. Én, személy szerint a Dos-os frissítést tartom jobbnak, biztonságosabbnak, de van aki ezzel nem ért egyet. Ha a legfrissebb BIOS van fönt, és a hiba fenn áll, esetleg meg lehet próbálnod újra frissíteni az utolsó BIOS-ra, arra az esetre, ha a BIOS-ban keletkezett valami hiba. Illetve ennek kizárására.
Sok sikert!

(#14257) davidunited válasza ravail (#14256) üzenetére


davidunited
tag

Helló! A BIOS resetelését megpróbálom.... Viszont frissíteni nem tudom h hogy kell!!! De h szükség van rá az biztos mert most az 1.80-as van fent!

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#14258) davidunited válasza ravail (#14256) üzenetére


davidunited
tag

BIOS reset +csinálva....változás továbbra sincs :((((((((

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#14259) spista222 válasza davidunited (#14258) üzenetére


spista222
addikt

A memória kontakt hibát, memória hibát kizárnám mert ennyi próbálgatással már csak beindult volna.
A processzort vetted már ki és raktad vissza? Ezt azért ajánlom mert benne van a memóriavezérlő.
Ha az sem segít akkor az alaplapon egy szál megszakadt pont az az egy bit ami 512MB és 1024MB között címezne.
Melyik ram hány oldalas?

(#14260) davidunited válasza spista222 (#14259) üzenetére


davidunited
tag

Szia! A processzorral még nem próbálkoztam... az lesz a következő! AZ H MELYIK RAM HÁNY OLDALAS? Na azt a kérdést még csak nem, is értem... sajnos... Mit jelent?

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#14261) spista222 válasza davidunited (#14260) üzenetére


spista222
addikt

Csak annyit tesz hogy az 512-es véletlen nem csak 1 oldalas míg az 1GB-osok viszont kettő?

Az oldalas annyit tesz hogy 1 oldalon vannak csak chipek vagy kettő?

(#14262) davidunited válasza spista222 (#14261) üzenetére


davidunited
tag

Értem! Kétoldalas az összes!

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#14263) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Már rég meg akartam kérdezni, csak mivel konkrét probléma nincs, ezért nem is aggódtam a dolog miatt és mindig kiment a fejemből.
Adott egy MSI 760 GM-P23-as lap és benne egy általa támogatott Phenom II x4 955.
Na most alapból, amikor a gépbe került a proc, akkor valami fantasztikus 800 mhz-es tempóra lőtte be. Bios természetesen az elérhető legfrisebb(cpu support listát is néztem) és továbbra is ezt tartja normálisnak, szóval lényegében nekem kellett manuálisan "túlhajtani" a processzort, hogy a gyári 3200 mhz-en üzemeljen.(tehát igazából nincs túlhúzva)
Azóta(jó régóta) így használom minden gond nélkül. Természetesen az elején teszteltem orrba-szájba, de nem volt semmi gond, elvégre hivatalosan barátok és a proci is alapórajelen megy, viszont biosban mégis pirossal "veszélyesen magas" frekvenciának jelöli és, ha rajta múlna, akkor 800mhz-re állítaná.

Ez mi? Miért van és mit tudnék ellene tenni?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14264) spista222 válasza persil (#14263) üzenetére


spista222
addikt

Ez érdekes.
800MHz az energiatakarékos módba szokott lenni de terhelés hatására fel szokott ugrani a gyári órajelre.

BIOS-t frissítettél már?

(#14265) persil válasza spista222 (#14264) üzenetére


persil
nagyúr

"Bios természetesen az elérhető legfrisebb"
:K

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14266) davidunited válasza spista222 (#14259) üzenetére


davidunited
tag

A proci kivéve... paszta... proci vissza! Sajnos semmi változás.... :)

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#14267) spista222 válasza persil (#14265) üzenetére


spista222
addikt

Nem mindig a legfrissebb a legjobb:)

davidunited akkor az alaplap "kuka"

[ Szerkesztve ]

(#14268) sdavic01


sdavic01
tag

Ma is ugyan ez történt... :(
Elemet megnéztem 2,95 V nem hiszem hogy az a baja.

[ Szerkesztve ]

(#14269) Garsza válasza ravail (#14250) üzenetére


Garsza
veterán

Letöltöttem annak a biosat de ay sem megz föl rá.

(#14270) Werkly


Werkly
őstag

Nos 2 féle memóriateszt ment 10-10 órát nulla hibával. VMT stress teszt a VGA-ra 0 hiba, HDD 0 hiba. Akkor a Win7 beépített diagnosztikai eszköze bővített üzemmódban milyen hardware hibát talál kérdem én? Vagy az a beépített progi nem jó vagy max az driverhibára hivatkozik ezekszerint? (Bad Pool Header)
Vagy akkor esetleg a lap a ludas ahogy írták páran. Bár kétlem. De vannak itt szakik? Ja CPU tesztek prime 95 és linkx sem hibáztak. Akkor várnék reakciókat erre. Köszönöm!

(#14271) ravail válasza Garsza (#14269) üzenetére


ravail
senior tag

Sajnálom. Akkor ott sem tudják jól. Talán, mivel az adatlapd szerint több Asus termék tulajdonosa is vagy, így bármelyik alapján regisztrálhatsz az Asus Member oldalon. A regisztáció után belépve, tedd föl a kérdésedet és kérj linket a BIOS frissítéshez. (Amilyen nyelven kérdezel, úgy válaszolnak.)
Sok sikert!

(#14272) Garsza válasza ravail (#14271) üzenetére


Garsza
veterán

Köszi megpróbálom a regisztrációt.

(#14273) maross


maross
veterán

Lenne nekem egy egeto azonnali problemam (helyszini szereles van nalam). Adott egy fujitsu gs 360-2 gep, g31t-m2 alaplap. Kicsereltem az illetonek egy jobb videokartyara a haldoklo videokartyajat 275gtxre. Utana kicsereltuk a tapot, mert 450-es volt, hatareset. A jelenseg ugyanaz: bekapcs, felporog, sipol (mint mindig, normal bootolasnal), billentyuzet felvillan, utana az egyik egve marad (mint mindig, normal bootolasnal), es utana sajnos leall fel masodpercen belul. Most beledobtam egy regi kartyat is a valtozatossag kedveert (6600gs), a helyzet ugyanaz.

Ket otletem van:
1) ez a sz*r csak a sajat videokartyajaval hajlando elindulni (talan egy 7600gs volt)
2) ez a szenya csak csukott hazzal hajlando elindulni, es most nincs itt az oldala (erre csak nemreg kezdtem gondolni, es nem talalom hol lehet ennek az erzekeloje amit be lehet csapni, felteve ha egyaltalan van neki ilyen).

Barmilyen otletet megkoszonnek, a helyzet kritikus :).

Koszi, udv, Maross.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#14274) Garsza válasza Garsza (#14272) üzenetére


Garsza
veterán

Regeltem az Asus Member oldalra és regeltem a szóban forgó lapot az S/N szám alapján P5GC-MX lapnak ismeri az oldal letöltöttem annak a Biosat és azt sem akarja rátenni at Asus Update progi. Most írtam nekik egy mailt.

(#14275) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok, valaki aki tudna segíteni ebbe az lécives írjon nekem

(#14276) Werkly


Werkly
őstag

Megnéztem a Blue Screen View progival a két kékhalál adatait.
Intel(R) Gigabit Adapter NDIS 6.x driver amire BAD POOL HEADER-t dobott.
Rossz akkor a driver az Asus oldalán? Vagy úgy telepítsem, hogy eszközkezelőben illesztőprogram keresése a számítógépen? Akkor erre írhat hardware problémát a teszt során a gép?
Kösz!

(#14277) fasirTTT válasza fasirTTT (#14275) üzenetére


fasirTTT
őstag

nem tudom újratenni az SSD-n a w7-et mert nincs kép :D pedig azzal akartam kezdeni...
Cmost próbáltam. az a mem ok, nem tudom, hogy mi és hogy hogyan működik, meg az a GPU_bost be van kapcsolva asszem (nem világít a led)

amúgy memkarin kéne adnia a képet, nem ? és nem az alaplapon keesztűl

(#14278) bluyoo válasza fasirTTT (#14277) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"amúgy memkarin kéne adnia a képet, nem ?" Ha van külön VGA akkor igen. :)
"az a mem ok, nem tudom, hogy mi és hogy hogyan működik," Egy gomb a RAM foglalatok mellett (felhasználói kézikönyv).
Próbáld meg kivenni a VGA-t (mindent átmozgat) bios cmos reset , csatlakoztasd az alaplapra a monitort és próba. (Bocs de most megyek szunyálni ......)
Remélem nem egy hibás darabot fogtál ki .....

Bazinga!

(#14279) fasirTTT válasza bluyoo (#14278) üzenetére


fasirTTT
őstag

hát nem tudom, próbáltam alaplapról is nyomatni a képet, de semmi... (vga nincs benne.)
hát nem tudom hogyan kellene meglesnem....

(#14280) Bloody-Mary


Bloody-Mary
csendes tag

Sziasztok

Kaptam ajandekba egy Asus P8P67 REV 3.1-os alaplapot a kerdesem az lenne ,hogy egy Intel Core i3 3220-as proci menne-e benne megneztem a hivatalos asus oldalt de ott oke hogy ottvan de annyira nem vagyok biztos a dolgomban es nem is vagyok otthon az informatikaban meg nem is akarom potyara megvenni hozza a procit

(#14281) sgergi válasza Bloody-Mary (#14280) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, menni fog benne, legrosszabb esetben biost kell frissíteni, ha 3207-es verziónál régebbi. Ha a frissítéshez otthon nem akarsz hozzákezdeni, akkor egy számtech boltban megcsinálják neked.

(#14282) Bloody-Mary


Bloody-Mary
csendes tag

Koszi szepen akkor batran megrendelem

(#14283) Stonerice


Stonerice
őstag

Lenne egy kérdésem. Tudja valaki, hogy ezen az alaplapon Asrock melyik a PCH dióda? Arra az esetre hűteni akarnám. valaki bejelölné képen? Gyanúm szerint a hűtőborda alatt van. :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#14284) Stonerice válasza Stonerice (#14283) üzenetére


Stonerice
őstag

Ja és a TCase érték lenne a pch maximális hőfoka? kép
kép 2

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#14285) fasirTTT válasza bluyoo (#14278) üzenetére


fasirTTT
őstag

írtam az ipon-nak is, nem tudom ők erre mit fognak válaszolni....
speaker úgy se szólalt meg, hogy csak a proci volt benne, és az alaplapba a 2 kábel volt csak bedugva... ötletem nincs hallod ...

(#14289) Attila xy válasza ravail (#14221) üzenetére


Attila xy
tag

Üdv!

Megnéztem a bioszt , meg reseteltem de az usb működésén nem lehet állítani.

(#14290) fasirTTT válasza fasirTTT (#14285) üzenetére


fasirTTT
őstag

hát remélem írnak független, hogy szombat van ...

nemakarom elhinni, hogy szar a lap :((

(#14291) ravail válasza Attila xy (#14289) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ezt nehezen tudom elképzelni, mármint, hogy semmilyen USB beállítási lehetőség sincs abban a BIOS-ban. De lehet. Ez esetben várnod kell valakire, aki ismeri az alaplapod (Gigabyte GA-M56S-S3) BIOS beéllításait, vagy más tanáccsal lát el. Sajnálom.
Én arra gondolva írtam ezt neked, ha az az USB port ugyanezzel az eszközzel korábban nem ilyen lassan működött (és nem össze szedett valami BIOS anomáliát, amire a reset lett volna a megoldás), akkor a BIOS-ban is elállíthatódott (valamitől, vagy valakitől, esetleg tőled) az USB beállítás. Mert, ugyebár az alaplapodon lévő 2.0-ás USB portok, ha így vannak beállítva a BIOS-ban, akkor szükség esetén mennek USB 1.1-en is. De ha a BIOS-ban direkt lassabbra (USB 1.1-re) van állítva, akkor nem megy 2.0-án. E miatt, meg a miatt írtam, amit írtam, mert azt írtad, korábban gyorsabban ment és most soká tart...
Akkor, az is lehet, hogy meghibásodott az USB vezérlőd. De majd valaki okosabb biztos segít neked.
Esetleg: Más USB-s eszközökkel is lelassult az USB adatátviteled? Mert, ha nem, akkor az is lehet, hogy az alaplapodhoz kapcsolt eszközre igaz, hogy csak USB 1.1-es működésre képes most, és lehet, hogy korábban ment 2.0-án. Az alaplap miatt a windows akkor írja ki az idézett üzenetet, ha az alaplapod képes lenne gyorsabban kezelni azt az eszközt, amit hozzá kapcsoltál, de az, vagy a csatlakozáshoz rendelt átvitel ennél lassabb.
Valaki, hozzáértőbb biztosan tud segítni.

[ Szerkesztve ]

(#14292) petya84b


petya84b
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy olyan alaplapom amin nincsen IDE csatlakozó és a régi DVD íróm ide-s. Vettem egy IDE-Sata; Sata-ide átalakítót, de nem teljesen értem, hogy most akkor melyikre dugjam rá a sata kábelt? Valamint kaptam még hozzá egy molex-4pines csatlakozót ami viszont csak 2 kábeles nem 4 mint pl a tápoknál. Kell ezt használnom vagy ami a tápon van 4 vezetékes molex ill floppy csatlakozó azt is rádughatom nem lesz belőle baj?
Ha ezt az egész sata-ide átalakítót rádugom a dvd íróra akkor kell neki külön még a táptól egy molex csati vagy az már nem? Bácsánat tényleg nem értek annyira hozzá, de örülnék ha valaki ebbe tudna segíteni nekem.

Köszönöm

(#14293) petya84b válasza petya84b (#14292) üzenetére


petya84b
tag

Közben megoldottam működik, csak ez a 2-4 vezetékes kérdés érdekes még, hogy nem csinál-e galibát hogy nem a hozzá kapottal dugtam össze hanem a tápéval?

(#14294) ravail válasza petya84b (#14293) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ez a kép lehet, segít a kérdés megválaszolásában.

Ezen láthatod, melyik ponton mit kap, mi van. Azt pedig, hogy a hiányzó csatlakozó pontok tűinek a panelre forrasztott vége a panelon szabadon van e, azt érdemes megnézned (ha egyáltalán van tű, illetve hozzá van forrasztva a panelhoz.) Az is segíthet, ha adtak hozzá csatlakozót (molex-ről átalakítót), és azon melyik szálak vannak bekötve, illetve a szinek.

(#14295) bluyoo válasza fasirTTT (#14285) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát lassan én is kifogyok az ötletekből. Talán a CPU foglalatot is meg lehetne nézni , volt eset hogy görbültek a lábak a CPU behelyezésekor ...... a RAM-okat másik slot-ba rakni ... de gondolom ezeket már próbáltad ...

Bazinga!

(#14296) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!
Számomra kicsit nagy fába vágtam a fejszét. Van egy MSI K9A2 CF alaplapom, amin BIOST frissítettem.
Van hozzá egy LiveUpdate program, amivel a frissítést elvégeztem. Igen ám, mindenhez odakerült a "done" felirat, csak mikor újraindítottam kiírta a gép, hogy CMOS SETTINGS WRONG és F1-el lehetett folytatni, vagy F2-vel visszaállítani a beállításokat.
Többet is csipogott egyel a gép induláskor, mindhárom csipogás más hangmagasságú volt. :F

Egyiknél sem csinált semmit. További újraindításra már fel sem ajánlotta ezeket, de nem indult. Biosba végig be tudtam lépni, az élt.
Aztán kiszedtem az elemet és a jumperrel is csináltam egy CMOS resetet.
Ezek után újra választhattam F1 vagy F2. F2-vel újra a helyreállításra mentem, várt vagy két percig aztán egy kék képernyő jelent meg, elolvasni nem tudtam mit csinált, mert hamar eltűnt és elindult a gép.

Azóta indul és nagy meglepetésemre az Aida a friss bios verziót írja ki, magában a biosban is a friss verzió száma és dátuma van, ha ott megnézem.

Ja és a kérdésem: Most ezek alapján elvileg jó minden? Vagy rosszul sikerült, csak nem tudok róla?

Bocs a hosszú írásért.
Köszi!
Üdv.

(#14297) raczger


raczger
őstag

Van egy Intel DQ35JO alaplapom és lassan megőrjít már a cpu hűtő zaja, ezért vettem tegnap egy cooler master hyper tx3 hűtőt (eddig ref hűtő volt a c2d e8400-as procin). Hiába cseréltem, ugyanolyan hangos maradt, ennek oka, hogy maxon járatja a hűtőventit (2500rpm). Speedfan, se más program nem látja a proci hűtőnek a fordulatszámát, így korlátozni se tudom, csak biosban tudtam megnézni, ott körül néztem a fan control beállításoknál, de nincs arra vonatkozó beállítás, hogy milyen fordulattal hűtsön. Az alaplap manualjában szerepel, hogyha szeretnék fan controlt, akkor a 3 pines helyett a 4 pines bemenetre kell kötnöm az alaplapon a ventit, 3 pinesnél a biosban nem írja ki a venti fordulatszámát, a 4 pinesnél viszont kiírja, de más különbség nincs. Esetleg valami ötlet még? Sajnos így most a procihűtő messze a leghangosabb a gépemben.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#14298) giigz válasza raczger (#14297) üzenetére


giigz
veterán

Ha 3 pines a csatlakozója, akkor nem tudsz rajta fordulatot állítani. Ebben az esetben csak egy másik ventilátor a megoldás.

(#14299) raczger válasza giigz (#14298) üzenetére


raczger
őstag

4 pinesre van kötve a 4 pines csatlakozó, csak kipróbáltam, hogyha a 3 pinesre kötöm akkor mi változik. Tehát elméletileg jó kellene, hogy legyen, mert biosba úgy látja is a fordulatszámot már.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#14300) Stonerice válasza raczger (#14297) üzenetére


Stonerice
őstag

Nem vagyok nagy elektroműszerész, de ha nem lesz más megoldás akkor iktass be egy diódát a venti kábelére(csak egy szálra). Ekkor kevesebb áramot kap majd és csökken a fordulat->halkabb lesz. :DDD

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.