Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) cashback válasza bandi0000 (#13049) üzenetére


cashback
őstag

Milyen tápot használsz? - Gyártó, pontos típus?

Proci hűtés rendesen a helyén van?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#13052) bandi0000 válasza cashback (#13051) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ilyen a táp és igen rendesen rá van rakva a proci hűtő

Xbox One: bandymnc

(#13053) Werkly válasza Kernel (#13050) üzenetére


Werkly
őstag

Nem ezekre. Hanem közvetlenül a CPU fan mellett van mégegy valami CPU 4 tűs csati az mire jó?

(#13054) Kernel válasza Werkly (#13053) üzenetére


Kernel
nagyúr

CHA = Chassis = házventilátor

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13055) cashback válasza bandi0000 (#13052) üzenetére


cashback
őstag

Akkor... együk fel az alaplap jó. A procival is minden ok.
Mivel a telepítő félig-meddig elindul, így még ram hiba lehetséges a tápegységen kívül (szerintem nem az okozza a hibát - de tévedtem már nagyobbat is).

Szélsőséges eset, de még esetleg valamelyik tároló eszköz is bekavarhat (HDD; ODD).
Lehetőség szerint... minimális alkatrésszel indítsd a gépet. - Alaplap/proci/1db ram/1db HDD/1db ODD +táp

Ha így lefut, akkor kezd el visszapakolni a plusz hardvereket...

Persze ez utóbbi esetén is lehet még tápegység hiba... érdemes azért megnézni egy másikkal is ha van rá lehetőség.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#13056) cashback válasza Werkly (#13048) üzenetére


cashback
őstag

CPU_OPT

A dupla ventis processzorhűtésekhez.
1 ventilátor esetén a CPU_FAN használatos.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#13057) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.
Van egy [GA-870A-UD3] alaplapom amiben van egy
TripleCore AMD Phenom II X3 Black Edition 720, 3215 MHz (16 x 201) és egy azaz kettő
Kingston 8gb (2x4Gb) 1600MHz Cl9 KHX1600C9D3B1K2/8GX memória.
Ami alapból 1333Mhz-en indul el és nincs is vele semmi baj, de ha felszorzom a memóriát 8-al 1600Mhz-re akkor Starcraft2 alatt szét esik a kép és felugrik egy halom számsorokból álló(gondolom memória) hiba üzenet és csak reset-el és szorzó vissza állítással müxik újra rendesen.
Mi lehet a hiba?

(#13058) ravail válasza Dzsabba (#13057) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
A RAM adatlapja szerint 1600-on 1,65Volt feszültséget igényel. Ezt beállítottad a BIOS-ban? Ha nem, akkor lehet, hogy ez a hiba oka.

(#13059) Kernel válasza Werkly (#13053) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ja, akkor az egy másik Z77, hiányos volt a típusmegjelölés:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13060) Dzsabba válasza ravail (#13058) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Ezt nem néztem. Mindjárt meglesem.

(#13061) ravail válasza Dzsabba (#13060) üzenetére


ravail
senior tag

OK! Ha az időzítés jó -márpedig azt feltételezem, hogy akár autoban fut, akár kézzel állítottad be, de jó- és a RAM moduljaid nem hibásak, akkor ez a legvalószínűbb hiba ok. Erre utal az is, hogy a hiba a játék okozta nagyobb terhelésen jelentkezik. (Arról, hogy nem nibásak a RAM moduljaid, memtesz futtatásával győződhetsz meg.)

(#13062) Dzsabba válasza ravail (#13061) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Ma vettem őket bontatlan csomagban.Szóval nem hiszem, hogy baja van.
A bios-ban a DRAM voltage control 1.500V, de ezt csak 1.640V vagy 1.660V-ra tudom állítani.
Elég neki az 1.640V?

(#13063) cashback válasza Dzsabba (#13062) üzenetére


cashback
őstag

Az hogy bontatlan volt még nem garancia a tökéletes működésre... sajnos.

Garanciát vállalnak rá... ezért vissza lehet vinni ha nem működne.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#13064) Sol@


Sol@
tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg olyan lapot mondani ami sli-t kezel, tudja az amd core unlockot és am2+ vagy am3(ddr2) -s ?

Köszönöm szépen!

(#13065) Sol@ válasza Dzsabba (#13062) üzenetére


Sol@
tag

Ha 1.64-n nem elég neki akkor tedd kicsit feljebb 1.66-ra ennyi plussz nem fog neki ártani

[ Szerkesztve ]

(#13066) ravail válasza Dzsabba (#13062) üzenetére


ravail
senior tag

------------------------------
Ugyan azt akartam írni, amit Sol@ írt neked. Megelőzött! :C
Mellesleg szerintem 1,64-en is el fog menni, ez valószínű bele fér a tűrésbe. Ahogyan az 1,66 is. Viszont, valószínű, hogy bármelyikre állítod, így már nem fog hibázni.

(#13067) ravail válasza cashback (#13063) üzenetére


ravail
senior tag

Sajnos minden szavad igaz!

(#13068) PiE137 válasza Kernel (#13045) üzenetére


PiE137
senior tag

Én is ezzel a tápcsatis megoldással szívtam ma, nekem is csak 4pin-es volt 8-as csatiba...
El se akart indulni a gép, azt hittem, ez miatt. Aztán egy egész délutános vesződés után rájöttem, hogy várni kell egy jó darabig, mire áramot kap a deszka...
Szerintetek 4pin-esel merjem húzni az A10-5800k-t, vagy csak 8pin-essel érdemes????

(#13069) grizlisandor válasza spista222 (#12998) üzenetére


grizlisandor
addikt

Értem, köszönöm szépen!

(#13070) methyl


methyl
tag

Ötleteket várok.
Spontás fagyás áldozata a gépem. Általában akkor fagy meg amikor böngészek (opera, vagy firefox), gyakran akkor ha shockwave vagy flash van az oldalon, de úgy megfagy, hogy a hang is kiakad, és kép is megáll, vmint pár rózsaszn illetve zöld vonal elkezd villogni és úgy marad.
Nem BSOD, dumpfile nincs utána. Így szinte nincs kiindulási alapom.
Ramtest meg volt, fél napon keresztül futott, másik rammal próbáltam (Kingmax), de most egy Corsair Vengeance pár van benn, ezzel is jól lement a memtest86+. 1333 MHz-en és 1600 MHz-en is
3DMark test teljesen jól fut, Furmark teszt 12órát ment hiba nélkül, a VideoCardStabilityTest is 8 órán keresztül ment hiba nélkül, a CPU Stability Test 6.0 (Gilgamesh) is 8 órán keresztül terhelte a procit, az sem dobott hibát.
De ha elkezdek netezni, akkor néha megfagy a gép!?!?! Ez tök furcsa. És általában mindig akkor ha több fül van nyitva a böngészőmben.
VGA Drivert is raktam újabbat (ATI), amúgy ez egy Llano APU, és nem használok diszkrét video karit.
BIOS-t is frissítettem, bár látom azóta van újabb verzió.
Az Adobe Flash-ben kikapcsoltam a hardware-es gyorsítást, és így is ugyanúgy. Melegedés nincs...
Szerintetek hogyan folytassam?
Vegyek egy csákányt és vágjam bele a házba ??? :B
Amúgy ez egy Gigabyte GA-A75M-UD2H alaplap (BIOS: F5 -ös)

[ Szerkesztve ]

''Nem én vottam''

(#13071) Werkly válasza cashback (#13056) üzenetére


Werkly
őstag

Kösz!

(#13072) DonThomasino válasza methyl (#13070) üzenetére


DonThomasino
veterán

Vírus féreg kizárva?
Winyót lenne még érdemes tesztelni.
esetleg próbálgasd 1db RAM mal minden foglalatba
Ha jók akkor lap vagy proci.
Szerintem ne vágd magad költségekbe, elég ha kinyitod az ablakot
és kivágod a másodikról az egészet.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#13073) Kernel válasza methyl (#13070) üzenetére


Kernel
nagyúr

Jelenlegi rendszeremen nem tudom megmutatni (halvány a lenti gomb), de régebben nekem is volt ilyen gondom. A gomb megnyomására előjön egy ablak, egy vízszintes csúszkával, ahol a hardveres gyorsításból egy fokozatot visszavettem.

Ahányszor telepítettem a Windowst (az akkoriban használt Matrox kártyámmal), ezt a módosítást mindig el kellett végezni, különben előbb-utóbb lefagyott a kép, egérkurzor is hullamerevre, ahogy kell.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13074) Dzsabba válasza methyl (#13070) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Nekem is volta hasonló gondom a mozilla-val (villogást leszámítva),ha sok flash volt a böngészőben. Az segített, hogy most már chrome-t használok.

(#13075) methyl válasza DonThomasino (#13072) üzenetére


methyl
tag

Virust, és egyéb férgeket, spyware-t néztem. Nincs.
Még ennek a hw gyorsításnak utána járok...

Chrome-ban is csinálja amúgy a fagyást néha. Operában is.
Már vmelyik nap majdnem kidobtam a nyolcadikról :D

ja amúgy a vinyók is jók benne, a rendszer SSD-n van. Esetleg még annak a firmware-ét tudom frissíteni.
Alapvetően minden alkatrészt újan vettem, még 1 éve. És azóta nyomozom hogy mi lehet.
Még azt viszont nem néztem hogy linuxban is csinálja e.
Jelenleg Win 7 Pro-m van.

[ Szerkesztve ]

''Nem én vottam''

(#13076) Dzsabba válasza methyl (#13075) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Ezeket a fagyásokat nekem akkor kezdte el amikor ssd-re tettem a rendszert.Szóval szerintem az ssd környékén kell keresgélni.
Esetleg ha [ezeket] a beállításokat még nem csináltad meg akkor próbáld meg hátha segít.
A bios-ban az ide módot állítsd achi-ra.

(#13077) Kernel válasza methyl (#13075) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak vedd figyelembe, hogy szerintem itt GPU-fagyásról van szó, erre utalnak a színes vonalak is. Ezt arról is fel lehet ismerni, hogy csak maga a kép fagy le, miközben a Windows (letöltések, Torrent stb.) rendesen működik tovább a háttérben, sőt például billentyűparancsokkal vaktában is vezérelhető a rendszer, tehát így még szabályosan újra is lehet indítani, resetelni sem kell

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13078) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok!
Lenn egy kérdésem!
Van egy asus p5kpl-am se típusú lapom és benne egy DualCore E2140 es proci gyári hűtővel !
Az a kérdés hogy mivel egy msi g31m típusú lap volt előtte de lecseréltem erre mert szerintem ez jobban szereti a tuningot,és meddig lehetne húzni a procit hogy stabil maradjon ?
Köszi :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#13079) Dzsabba válasza Kernel (#13077) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Igazad lehet, mert már is szívtunk hibás videó kártyával. Hiba nélkül órákig futott rajta a furmark. De a végén csak kijött, hogy a videó kártya a ludas. Szerencsénk volt, gariban új kártyára cserélték és azóta semmi gond azzal a géppel.

[ Szerkesztve ]

(#13080) use_r


use_r
tag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Ennek a lapnak kéne az adatai. Asus v7v8x-x, ez egy socet a-as lap. Tudom, hogy régi, de a nagymamámé és egy kicsit szeretném tuningolni csak nem tudom mit vegyek bele. Köszi!

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#13081) Werkly


Werkly
őstag

Asus P8Z77V lapnál ez a Wifi-GO mire jó? LAN kábel nélkül tudok netezni vele vagy teljesen rossz irányban gondolom? Kösz!

(#13082) Rico83 válasza Werkly (#13081) üzenetére


Rico83
tag

Üdv.
-Wi-Fi GO! funkció: DLNA médiaelosztó, intelligens mozgásvezérlés, távoli asztal, távoli billentyűzet és egér, fájlátvitel, rögzítés és küldés
- Wi-Fi GO! távvezérlés okostelefonokhoz és táblagépekhez, iOS és Android rendszerek támogatottak
- Wi-Fi Engine a hálózat megosztásához és a csatlakozáshoz: Kliens mód, AP mód

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#13083) Werkly válasza Rico83 (#13082) üzenetére


Werkly
őstag

Tehát akkor a PCI-os wifi kártyámat felejtsem el?

(#13084) Rico83 válasza Werkly (#13083) üzenetére


Rico83
tag

Valószínűleg igen :)) .
Jó kis lap. :R

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#13085) Werkly válasza Rico83 (#13084) üzenetére


Werkly
őstag

Csak a ház érkezne már meg, hogy összerakhassam a konfigot.

(#13086) DJ WOKKY válasza Smile8822 (#13037) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ugye-ugye, hogy valóban nincs ott.

(#13038) bandi0000: A 8-as akkor szokott kelleni, amikor a nagyobb teljesítmény kívánja. Általában ez nagyobb fogyasztású processzorok miatt szokott kelleni.

Továbbmegyek, mert láttam, hogy a telepítésed megakad. Én is azt javaslom, amit már írtak is neked, hogy minimális eszközökkel próbáld meg. Főleg a ramokból hagyj egyet amennyiben több van.
Ha így is hiba van, akkor próbáld meg másik lemezről, vagy tárolóról, illetve ne ugyan azzal az operációs rendszerrel, lehet ott a hiba.

(#13078) Smile8822: nem azért cserélted le a lapot, mert nem támogatta a procit ? Vagy te adtál meg rossz procit, és így már jó lett végül a korábban említett helyzet ???

Egyébként, ha google-ba beírod és rámész a képekre, valamint logouton, stb. rákeresel, akkor biztosan kapsz leírásokat a procidról, hogy ki meddig jutott el. De ez mind hardverkörnyezet függő is.
feszemeléssel 3160mhz
ph teszt

[ Szerkesztve ]

(#13087) DJ WOKKY válasza use_r (#13080) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

chrom-ban oroszról magyarra fordítva megkapod a válaszokat. De amennyiben értesz egy kicsit hozzá, akkor fordítani sem kell, mert tudod a válaszok mikhez tartoznak :)
[link]

(#13088) Smile8822 válasza DJ WOKKY (#13086) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszi :)
Ja nem azért véletlen elütöttem a 2140 est 2141 re :) De gondolom érteted miről van szó :K
Azért cseréltem le mert tönkrement :) de melyik jobb lap amúgy ?

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#13089) DJ WOKKY válasza Smile8822 (#13088) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mindenféle képen az asusra szavazok.
1600*/1333/1066/800 MHz (*1600 is overclock speed)
ddr2-es ramnál 1066mhz, míg az msi-nél csak 800mhz gyárilag.

Az asus megbízhatóbb, precízebb és tuningban is bizonyára többet tud, és több beállítási lehetőséggel kecsegtet.

(#13090) #65675776 válasza DJ WOKKY (#13089) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem mintha a emória sévszélesség túlzottan sokat számítana. Főleg nem egy FSB-s architektúránál. Eleve mi értelme van akkora memória sávszélességnek, ami át sem fér az FSB-n?

[ Szerkesztve ]

(#13091) use_r válasza DJ WOKKY (#13087) üzenetére


use_r
tag

Köszi! Nagyjából kitudtam bogozni, hogy mivan. Az nem baj, hogy a link egy a7v8-at mutatott? Valószinűleg ebbe is ddr 400mhz ram kell.

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#13092) Smile8822 válasza DJ WOKKY (#13089) üzenetére


Smile8822
senior tag

Igen igen én is ezen a véleményen vagyok :)
Köszönöm szépen!
:R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#13093) kjani18 válasza use_r (#13091) üzenetére


kjani18
őstag

Az a7v8x-x lapot Oroszországban forgalmazták. Nem ezt kérted?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#13094) Dzsabba válasza Sol@ (#13065) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Tökéletesen elég neki az 1.64 45perces 4v4 alatt nem hibázott egyszer sem.

ravail:A memtest-et háromszor futtattam le és szerencsére 0 hiba.

Köszönöm a segítségeteket.

(#13095) use_r válasza kjani18 (#13093) üzenetére


use_r
tag

Nem. V7v8x-x

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#13096) #65675776 válasza use_r (#13091) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk nem értem miért nem lehetett linkelni a hivatalos oldalt... [link]

Egyébként miben különbözik a V7V8X-X az A7V8X-X-től? Esetleg láthatnánk az azonosítást megkönnyítő fotót róla?

[ Szerkesztve ]

(#13097) DJ WOKKY válasza #65675776 (#13090) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Természetesen nem fog észrevenni ebből a sebesség különbségből semmit. Én csak leírtam a kérdésére a választ, hogy miben is különbözik...

(#13091) use_r: valóban elírtam. De szvsz. ugyan azok a jellemzői.
szerk.: nem is találok ilyen alaplapot :U (V7V8X-X)

[ Szerkesztve ]

(#13098) use_r válasza DJ WOKKY (#13097) üzenetére


use_r
tag

Bocs srácok! Elbaxtam. A bios verzió a v7v8x-x. A lap az valóban a7v8x-x.

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#13099) DJ WOKKY válasza use_r (#13098) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor a válaszokat is megkaptad :)

(#13100) use_r válasza DJ WOKKY (#13099) üzenetére


use_r
tag

Így van. Köszi!

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.