Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) stereo 2.0 válasza stereo 2.0 (#14902) üzenetére


stereo 2.0
csendes tag

Valaki esetleg tudna választ adni a 14902-es üzenetre? :O :F

(#14952) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#14949) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Kiszereltem a házból, kitettem az asztalra, csak tápot kötöttem rá és monitort, a hiba ugyanúgy jelen van. Pedig még a táp is másik, a házból nem akartam kiszerelni, azt hiszem ezzel minden más hibát kizártam, még a proci lehet a ludas esetleg, de azt is most vettem..

Tudom minden gyártónál vannak selejtek, de valamiért bosszant, hogy én mindig belenyúlok, és még 1x sem tudtam megúszni gépfejlesztést selejt kifogása nélkül... :(((

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#14953) Sanyi19 válasza stereo 2.0 (#14951) üzenetére


Sanyi19
őstag

Elem kivételt pár percre próbáltad már? A proci táp kábele be van dugva? Gondolom most pasztáztad, nem ment mellé egy kicsi? Vedd ki a procit nézd meg, rakd be újra. Gondolom a bios a legfrissebb a lapodon.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#14954) Zonesz1 válasza Jorus (#14942) üzenetére


Zonesz1
csendes tag

AIDA64 és az Everest is csak 800 Mhz-et mutat..

(#14955) Sanyi19 válasza Zonesz1 (#14954) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ha AIDA64-be nyomsz egy memória írás vagy olvasás tesztet akkor ott is 800 Mhz-et ír? Mert akkor a bios valamiért 800-ra állította be, át kell állítani, ha azt akarod, hogy 1600-on fusson.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#14956) giigz válasza spista222 (#14720) üzenetére


giigz
veterán

Nagyon úgy néz ki, hogy ez volt a probléma. A kábelcsere óta semmi baj nincs vele, megszűnt a hiba. Nagyon köszönöm! :R

(#14957) spista222 válasza Zonesz1 (#14954) üzenetére


spista222
addikt

Aida64-ben itt nézd:
Alaplap->Alaplap->Memóriabusz tulajdonságai-> effektív órajel.
Ha ott 1600-at ír akkor annyin megy.
Ha máshol olvasod akkor ott a valódi órajelet látod ami fele az effektívnek ami rá van írva a memóriára.

giigz Elég sok silány minőségű kábel van forgalomban és az új sem jelenti azt hogy hibamentes.
Örülök hogy megoldódott a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#14958) Jorus válasza Zonesz1 (#14954) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ott nézd, ahol spista222 írja, de ha felteszel egy CPU-Z-t, és megnézed a Memory fült, az a valós frekit fogja mutatni, aminek az effektív freki a duplája.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14959) Zonesz1 válasza Sanyi19 (#14955) üzenetére


Zonesz1
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/121222/1096275804N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

(#14960) Sanyi19 válasza Zonesz1 (#14959) üzenetére


Sanyi19
őstag

Effektív 1607 Mhz, teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#14961) Jorus válasza Zonesz1 (#14959) üzenetére


Jorus
nagyúr

1600MHz-en futnak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14962) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!
Kérdésemnek/problémámnak igazából számos más helye is lenne, de szvsz itt legcélszerűbb feltennem a kérdést.
Adott egy:
Q6600 G0 CPU
Gigabyte GA-EP35C-DS3R lap
2x2GB Corsair RAM
2x1GB Kingmax RAM
Alapjáraton no problem a konfig, de ha meghúzom a procit 3.2GHz-re, akkor kezdődnek a bajok. Kapott némi feszt is, pontosan 1,1625-öt kap. Prime 95 futott rajta 8 órát, minden ok.
Előre bocsátom hogy másik procival is csinálta a jelen problémát:
Szünetmentes tápról indul a gép, és BIOS-ban belőttem, hogy ha feszt kap a gép, automatice induljon el. Így mikor bekapcsolom a szünetmentest, a gép is elindul.
Igenám, csakhogy kétszer. Elindul, a világítás mind kigyullad, ventik elindulnak, de mindez 1-2 másodpercig tart, majd puff lekapcsol minden, és újra elindul.
Egyszerűen nem tudom orvosolni a problémát. Adjak feszt az északi hídnak is? Nem merek, mert hátha sok lesz már a lapnak. Mi lehet az oka?
Félek, hogy ha tartósan kapja az ilyen árambombákat, előbb utóbb tönkremegy miatta valami...

(#14963) Sanyi19 válasza sanyek2 (#14962) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ez engem is érdekel mitől lehet, az előző lapom mindig kétszer indult, de előfordult már párszor a mostanival is. Mind2 gigabyte. Mármint csak ha húztam.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#14964) spista222 válasza Sanyi19 (#14963) üzenetére


spista222
addikt

Nekem is van egy Gigabyte lapom és áramtalanítás után másodjára indul el, nem törődök vele mert stabil, ha mindenkinél így megy akkor ennek így kell mennie :)

(#14965) Sanyi19 válasza spista222 (#14964) üzenetére


Sanyi19
őstag

Régen másik elosztóm volt és mindig áramtalanítottam, akkor az a lap azért indult folyton 2x. :D
Most nem kapcsolósom van. Így nem áramtalanítok. :D Csak ha valamit kicserélek, vagy valamiért szétszedem....

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#14966) sanyek2 válasza spista222 (#14964) üzenetére


sanyek2
senior tag

Egyre kiábrándítóbb a Gigabyte... Először az Asus hűtései, most meg a Giga lapjai... remek... :/
Mennyi idős a lapod?

[ Szerkesztve ]

(#14967) Orton96


Orton96
aktív tag

Sziasztok!

2-3 hónap múlva esedékes lenne teljesen új konfig vásárlása. AMD Fx 4100-hoz keresnék alaplapot, csak nem tudom, hogy milyet érdemes. Tényleg megéri 970 chipsetes helyett 990-est nézni? Konkrétan nem árakat és típusokat szeretnék tudni, hanem erre a kérdésre a választ, hogy mennyivel gyorsabb esetleg és hogy milyen téren van érezhető előnye.

A válasz(oka)t élőre is köszönöm! És mindenkinek kellemes ünnepeket! :R

(#14968) Dzsabba válasza hegegabi80 (#14948) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Szerintem az is elèg ha az asus oldaláról leszeded a lapod bios-át ès egyszerűen telepíted mint egy akármilyen programot.

(#14969) Livius


Livius
őstag

Hello!
Észrevettem, hogy a gépem rendszerideje nem jár akkor, ha épp ki van kapcsolva. Vagyis, amikor bekapcsolom a gépet, akkor mindig az előző kikapcsolás időpontjától kezd tovább haladni az óra. A Gigabyte GA-Z77-D3H alaplapom 3 hónapos, szóval elemmerülést én nem gondolnék, lehet ez olyan hardveres gond amit gariztatni kéne?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#14970) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Ilyen gépem van: Lenovo ThinkCentre M55p, frissen telepített Win XP SP3-am van rajta és nem hajlandó felismerni az integrált hangkártyám. Letölöttem a drivert, feltelepítette, újraindítottam és most sem jó. Mi lehet a baja ?

This is the way

(#14971) stereo 2.0 válasza Sanyi19 (#14953) üzenetére


stereo 2.0
csendes tag

Minden tökéletes paszta nem ment mellé kábelek a helyükön bios nem tudom hogy melyik verzió mert úgy kaptam a lapot! Csak pörögnek a ventik és FF hibakód a kijelzőn! :W

(#14972) stereo 2.0 válasza Livius (#14969) üzenetére


stereo 2.0
csendes tag

Szerintem cserélj elemet próba képpen ha nem jó úgy sem akkor frissítsd le a biost!

(#14973) Jorus válasza Livius (#14969) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ünnepek után vidd vissza gariba.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14974) Orton96 válasza Orton96 (#14967) üzenetére


Orton96
aktív tag

Erre valaki pls? :R
A változás annyi lenne, hogy nem biztos az FX 4100 csak az, hogy FX... :)

(#14975) Kernel válasza A_ScHuLcZ (#14952) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én nem hiszek ebben, láttam a produkciódat a fórumon, szerintem te cseszted el. Nem körültekintő szerelés, lezárod testre az alaplapot, azután csodálkozol, vicc az egész. Bolt is csak szív miattad.

Nehogy azt hidd, hogy én is eladással foglalkozom, csak szervizmunka során láttam már ezt-azt... fakezű emberek munkáját, ismerős a téma.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#14976) spista222 válasza sanyek2 (#14966) üzenetére


spista222
addikt

Nem tudom mennyi idős hibásként kaptam de semmi gond nincs vele ez a hidegindításos kétszerinduláson kívül.
Régebben volt asrock lapom az áram alá helyezéskor indult el egy rövid időre aztán leállt:) majd lehetett indítani.

(#14977) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Na a ma délelőtti fejlemény: gép bekapcs asus logo bejön majd sípol a gép vagy hetet aztán kattan valami egyet, majd újra sípolás. Nyomtam egy del-t, elég sokára lépett be a bisoba, majd ismét újraindítgatások mire ismét látja az oprendszeres hdd-t. Ez egyre jobban nem tetszik nekem, eddig nem sípolt így. Délután kábel varázsolgatás, aztán meglátjuk.

(#14978) Kernel válasza hegegabi80 (#14977) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet, hogy döglődik a HDD, HDSentinel volt már?

De a tápegység hibája is okozhat HDD kattanást vagy kattogást, valamint "hidegindítási" gondokat, végül egyéb alkatrészek károsodását is. Annál is inkább, mert HDD-hibától viszont nem szokott sípolni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#14979) hegegabi80 válasza Kernel (#14978) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sentinel megy a gépen folyamatosan, de nem ír semmit.

(#14980) Sanyi19 válasza hegegabi80 (#14979) üzenetére


Sanyi19
őstag

Egyébként a winyó nélkül mindig elindul a gép? Mármint nem csipog? Bios-frissítést megcsináltad?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#14981) pumukli56


pumukli56
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy FM2-es lapoknál általában miért van 2 illetve 3 PCI Express foglalat
Fm2-es lapba gondolkodok
ennél a lapnál ott van hogy Graphics - AMD Radeon HD 7000 series graphics ez azt jelenti hogy eddig fogad be?
és hogy Max. shared memory 2GB ennyi adható neki?

milyet FM2-es lapot tudtok ajánlani 20-25-ezer-ig?

Válaszokat előre is köszönöm!!

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#14982) hegegabi80 válasza Sanyi19 (#14980) üzenetére


hegegabi80
addikt

Tehát húzzam le mind a két winyót és úgy indítsam el a gépet, hogy sípol-e és be tudok e lépni a biosba?
Még nem frissítettem a biost, először kicsit átdugdosom a kábeleket, meg még időm se volt rá, mivel ki kell szedni a gépet az asztalból és szét kell szedni!

(#14983) Sanyi19 válasza hegegabi80 (#14982) üzenetére


Sanyi19
őstag

Hát rá kellene jönni, hogy mi miatt sípol. Szedd szét, nézd át a kábeleket, akár cserélgesd is, a portokat is. Próbált ki egy winyóval, aztán kettővel, másik ágra rakd.

Bios-ba minden alapon van egyébkén? Nincs húzva semmi?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#14984) Dzsabba válasza pumukli56 (#14981) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

A 2-3 pcie slot valószínűleg azért van,hogy több kártyát is össze tudj kötni.
AMD Radeon HD 7000 series graphics-nál nagyobb series nem is létezik.Szerintem azért van kiemelve hogy 7000 series,mert ezekbe a lapokba apu egységek mennek,ez azt jelenti,hogy (csúnyán mondva) van egy videó kártya amit szintén össze lehet hangolni a pcie foglalatban lévővel és ezért fontos a series.
Szerintem [ez] egy elég jó lap.

(#14985) pumukli56 válasza Dzsabba (#14984) üzenetére


pumukli56
tag

kezdem érteni :R

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#14986) Dzsabba válasza pumukli56 (#14985) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Azaz a prociban is van egy videó kártya,csak valamiért kihagytam. :B

(#14987) Kernel válasza hegegabi80 (#14982) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen hibánál nem is ajánlott BIOS-t frissíteni, főleg hideg gépnél, mert komoly gondod is lehet belőle.

Tápegységben vagy alaplapon gyengélkedő kondenzátorok tipikus megnyilvánulása, amikor hidegen még hibázik a számítógép, bemelegedve már jó. De ilyenkor az idő múltával az tűnik fel, hogy egyre nehezebben indul, míg egy napon vége a dalnak. Jobb esetben csak ennyi.

Rosszabb esetben bármit tönkretehet a tápegység, beleértve a HDD-t is. Ha az 5 Vsb tápáramkörben van hiba, akkor a HDD nem, de bármi más tönkre mehet. Tehát így érdemes kínozni a gépet, én szóltam.

Legjobb esetben viszont előfordulhat az is, hogy valaki szétszedi, összerakja a gépet, átmozgatja a csatlakozásokat és megszűnik minden hiba, mert csak egy rossz érintkezés volt valahol, ami hőtágulásra is reagált.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#14988) pumukli56 válasza Dzsabba (#14986) üzenetére


pumukli56
tag

azt tudom :K
de most megint nem értem
egyszer alaplapi egyszer a prociba meg még 2 vagy 3 videokártya hely a lapon ez mire jó?

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#14989) hegegabi80 válasza Kernel (#14987) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ebben lehet némi igazság, mivel ezt a hibát mindig az aznapi első indításnál csinálja. Utána ha esetleg kikapcsolom és később újra be, akkor nem csinálja.

A bios frissítést viszont megcsináltam (már ment kb 1-2 órát a gép) win alól az asus AlSuite progival. Minden le is futott, viszont ha indítom gépet akkor kiír valamit és csak F1-el megy tovább: "IMPORTANT: Update the same BIOS version again to complete BIOS update and to boot up successfully. When updating BIOS using "ASUS Update" in the OS, close all applications before continning."

Nem a legújabb biost sikerült feltenni, hanem egy verzióval korábbit, mivel a progi ezt kínálta fel és nem találtam, hogy hol lehet másikat választani. Bár most már elvileg rájöttem.

Akkor azt mondod, hogy legrosszabb esetbe előbb utóbb megadja magát valamelyik kondi és kampec alaplap? Sőt odavághat a HDD-nek is vagy bárminek? A táp márkáját nem igazán tudom, de megbízható helyről van ismerőstől (ott dolgozik), ki is lett mérve minden rajta. Vagy szedjem szét a tápot is és nézzem meg rajta a kondikat?

(#14990) ravail válasza laccerot (#14893) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Lehet. Ha érdekel, és van egy XP-s gép és a küldött kártyához van XP-s driver, próbáld meg. Ha abban műxik, legfeljebb ezekkel a szentenciákkal add el, és nem fognak szidni. Az ezres meg vissza jön. :K

(#14991) hegegabi80


hegegabi80
addikt

AMI biosnál az alábbit találtam sípolásra:

7 rövid sípszó : virtuális mód hiba
A processzor vagy az alaplap hibája okozhatja.

8 rövid sípszó : videómemória hiba
A BIOS nem tudta írni vagy olvasni a videókártya memóriáját. Okozhatja a videókártya vagy az alaplap hibája. Mivel ez nem végzetes hiba, a boot folyamat ettől akár folytatódhat is.

Nem emlékszem mennyit számoltam, de talán hetet.

(#14992) Toma.ma


Toma.ma
csendes tag

Sziasztok lenne egy problémám egy ASRock H61M-HVS Intel H61 B3 alaplappal!

A problémám az hogy a numerikus padot nem tudom használni (ha világít a gomb akkor sem ). Több billentyűzettel is próbálkoztam de semmi . Win 7 van rajta .usb és ps2 csatlakozással is próbálkoztam rajta... de nem segített

Hogyan tudnám még elővarázsolni a numpadot???

Az ötleteket előre is köszönöm ! :R

(#14993) Kernel válasza hegegabi80 (#14989) üzenetére


Kernel
nagyúr

Temérdek készülék javítása után csak az igazságot írtam, de azt például hiába írnám, hogy a következő fontos lépés a tápegység műszeres vizsgálata lenne, azt úgyis csak szakember tudja megfelelően elvégezni. Kondikat megnézheted ugyan, de nem mindig látszik szemre, vagy néha olyan is előfordul, hogy gyanúsnak látszó kondi valójában jól végzi a dolgát.

Laikus esetleg annyit tehet, hogy berak egy másik tápot.

Asus lapom nem volt még, így én is csak azt látom, amit ír: valami okból kéri a BIOS ismételt frissítését (azonos verzióval) illetve felszólít, hogy közben zárj be minden más programot.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#14994) hegegabi80 válasza Kernel (#14993) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze én biztos nem tudnám kimérni a tápot, mert nem értek hozzá. Na valami műszerész ismerőst kell kerítenem.

Én is így fordítottam, csak nem értem miért! Akkor zárjak be minden programot és frissítsem az azonos verzióval újra a biost? Vagy a legfrissebbre? Pedig minden progi be volt zárva, amikor frissítettem.

(#14995) Kernel válasza hegegabi80 (#14994) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet, épp azért, mert hibás működés állt elő, amit említettem, hogy ilyenkor nem is lett volna szabad frissíteni. Még ismételgetni sem ajánlott, amíg ki nem derül a hiba oka.

Én ugyebár sok mindent meg merek csinálni elektronika terén, de ezen a ponton még én is "félnék", hogy esetleg el sem indul többé. Pláne, jártam már így, hogy se kép, se hang, nem egy kellemes érzés.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#14996) hegegabi80 válasza Kernel (#14995) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na már bánom, hogy én is belefogtam a frissítésbe. Féltem is tőle, lehet meg is lett az eredménye. Kár hogy pont utána olvastam el hsz-edet. Akkor valahogy ki kell derítenem a hiba okát, és csak utána mehet az újra frissítés. Sajna tápot már csak jövő héten tudok melóból hozni, így addig max reménykedem, hogy nem hal be.

(#14997) Kernel válasza Toma.ma (#14992) üzenetére


Kernel
nagyúr

Voltaképpen csak Windowsban van ez a hiba? Ha nem tudsz elindítani valamilyen más rendszert (CD, USB, akármi) esetleg lépj be az UEFI-be:

Boot / Setup Prompt Timeout

Itt találsz egy mezőt, ahová számokat lehet beírni, vagyis ki tudod próbálni a NumPad működését.

Természetesen a számokat végül nem kell elmenteni, csak simán kilépsz az UEFI-ből, vagy reset, és nem lesz belőle komplikáció.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#14998) Dzsabba válasza pumukli56 (#14988) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Esetleg ha az alaplapi kimenetekre gondolsz a DVI és RGB-re,akkor az nem az alaplapi integrál kártyáé, hanem a prociban lévő GPU-hoz kapcsolódik.

(#14999) geckowize válasza spista222 (#14904) üzenetére


geckowize
őstag

Itt hogy lehet húzni a procit?

(#15000) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Sziasztok,

Asrock 970 Extreme 3 lappal (friss win7 x64 installt követően)van egy olyan gondom, hogy ha bedugom a hangszórót az alaplapi bemenetbe akkor csak súgást hallok, illetve folyamatosan úgy érzékeli a lap, hogy ki be húzogatom a kis jack dugót. Próbáltam több drivert és több hangszórót is.
Mi lehet a gáz ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.