Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) spista222 válasza Dafi72 (#11049) üzenetére


spista222
addikt

Még közelében sincs a SATA2 sebességének sem, legfeljebb a hozzáférési idő javulhat valamennyit SATA3 esetében.

(#11052) Dafi72 válasza spista222 (#11051) üzenetére


Dafi72
tag

Igen én is úgy vélem pedig mindent beállítottam és elolvastam :F

(#11053) vakond5


vakond5
őstag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte 870A-UD3 lapom. Bő másfél órája hozta meg az új ramokat a postás, Corsair XMS3 2x4GB 2000MHz. A korábbi 2x2GB A-Data ramom 1600-as volt.

Biosban a ramok szorzóját maximum 8-asra tudom tenni, ami ugye 1600MHz-et jelent. 250-es fsb kell, hogy 2000-en menjenek a ramok, amit sajnos nem bír a lap.

Kérdés: hogy tudnám 1600 felett használni a ramokat fsb-zés nélkül?

Mindez persze csak addig lesz így, míg meg nem veszem a 970A-UD3-at.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#11054) braunz


braunz
tag

Sziasztok!

Szűkös keretből szeretnék összerakni egy gépet, alaplap+proci+vga+memória kombinációra kb.35e. ami belefér.
Netezésre +játékra használnám főleg (játékonál persze nincs nagy elvárásom közepes grafikával elfutkosson rajta mondjuk a WoW ).
Ha tud valaki kb.ennyiért megbízhatóan működő konfigot, megköszönöm a segítséget.
Amit eddig néztem:

http://www.aqua.hu/asus-p8h61-m-lx3-plus--alaplap-177431.html
esetleg
http://www.aqua.hu/asus-p8b75-m-le-alaplap-174731.html

csak nem tudom,hogy ezzel a procival használhatók-e :
http://www.aqua.hu/intel-dual-core-g630-27ghz-dobozos-socket-1155-158639.html

Elég régen raktam már össze gépet és nem vagyok képben,hogy a micro ATX alaplapok belemennek-e normál ATX házba vagy micro ATX ház kell, illetve ,hogy elég-e 450W-os táp ha esetleg később nagyobb processzort szeretnék a gépbe.

Memóriából gondolom kit-et érdemes venni, videokártyából pedig valamilyen olcsóbb aktív hűtéses Asus-os GF- ra gondoltam.

Természetesen bármilyen tippet megköszönök, akár AMD-s verzió is érdekel a lényeg,hogy ha lehet már bevált konfig legyen mert gyenge a szívem és nem bírja a gépépítéssel járó stresszt... :D

(#11055) jim bcs válasza braunz (#11054) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szia, ennyiből csak használtan lesz meg, az matx lapok belemennek az atx házakba :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#11056) CoolMan válasza braunz (#11054) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

A Milyen asztali gépet vegyek? topicban is kérdezd meg szerintem.

(#11057) Dafi72 válasza spista222 (#11051) üzenetére


Dafi72
tag

A gyártó oldalán lévő adatok szerint ez a sata 2 sebessége :B

(#11058) Jorus válasza Dafi72 (#11057) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sata II átviteli sebessége 300MB/s.

Szerk.: magyarázat: egyébként spista222 úgy értette, amit írt, hogy mivel maga az SSD, amit vásároltál relatíve lassú (még a Sata II átviteli korlátját sem közelíti meg, és ezt a gyártó is igazolja kvázi), ezért nem sokat vesztesz a Sata II csatolóval, tehát nem érdemes emiatt bármit is beszerezned. A Sata III átviteli sebessége 600MB/s, ám, ha a te SSD-d olvasása a 200MB/s-et sem éri el, és ennél jelentősen lassabban olvas, akkor ez a beruházás nem hozna sokat a konyhára, tekintve, hogy eddig sem a Sata II csatoló átviteli sebessége jelentette a szűk keresztmetszetet.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11059) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne az Asus P4SD (mATX) alaplap összes driverjére, Win. XP sp3-hoz.
Guugliban rákerestem, leszedtem, telepítettem, de egyik sem volt jó.

Előre is köszönöm!

Üdv! :R

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#11060) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ezek a hardverek kompatibilisek tehát hiba nélkül működnek egymással?

-AMD Phenom II X4 965 140W-os változat (használtan 15 ezer)
-ASROCK 970 Extreme3 (18.200 ipon)
-KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX (8500 ipon)

Picit feltűnő nekem, hogy ez a memória 8500Ft az iponon tehát feltűnően olcsó. Ennyire rossz lehet vagy csak akció van és örüljek neki? Amúgy jó ehhez a laphoz igaz? Az nem számít hogy a lap AM3+ a cpu meg ugye még a régebbi asszem AM3-as.

(#11061) CoolMan válasza SPeti1984 (#11060) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Működni fognak, nem lesz gond. A RAM tényleg nagyon olcsó, biztos annyi?

szerk: Megnéztem én is és tényleg annyiért van kitéve. :K

[ Szerkesztve ]

(#11062) SPeti1984 válasza CoolMan (#11061) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Itt a link és ennyit írnak.

RAM

(#11063) kjani18 válasza SPeti1984 (#11062) üzenetére


kjani18
őstag

A cpu-ban 1333-as memóriavezérlő van, elég a lassabb ram is.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11064) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Még egy olyan hogy az Asrock 870 Extreme 3 2.0 és a 970 Extreme 3 egy árban van. Előbbin van firewire is meg 2 usb-vel több van hátul, nem érné akkor meg inkább az? Vagy a 970-es jobb valamiben?

(#11065) CoolMan válasza kjani18 (#11063) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az a RAM is megy 1333-on és ennyiért vétek volna otthagyni. Amúgy még nem is biztos, hogy nem megy 1600Mhz-en, próba nélkül nem fog kiderülni.

(#11064) SPeti1984: A 970-es újabb kiadás, én azt venném ha a firewire és a +2 USB- re nincs feltétlen szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#11066) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok van egy ilyen alaplapom:asrock m3n78d
És nem tudom, hogy hova dugjam be a bekapcsológombot az alaplapon, légyszíves segítsetek.
Itt egy user guide: [link]

(#11067) CoolMan válasza martin66 (#11066) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

21-ik oldal "System Panel Header" rajzon mutatja, a "PWRBTN" és a vele szemben lévő "GND" tüskére kell dugni.

(#11068) kjani18 válasza martin66 (#11066) üzenetére


kjani18
őstag

A PWRBTN és a GND .

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11069) martin66 válasza kjani18 (#11068) üzenetére


martin66
senior tag

Köszi mindenki!

Viszont elnyomtam a felbontást nagyobbra mint a monitorom és nincs képem csak feketeség. Vista rendszer. Csökkentett módban is azt írja ki, hogy túl nagy a felbontás. Szóval f8 se tudok a windows-ba belépni. Mit tehetek?

(#11070) martin66 válasza martin66 (#11069) üzenetére


martin66
senior tag

Megoldva

(#11071) Jorus válasza ebeni95 (#11059) üzenetére


Jorus
nagyúr

P4SD-ból többféle volt, ezt pontosan melyik NB-vel szerelték?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11072) Keni21


Keni21
tag

Sziasztok mi lehet a hiba, a gépem egyik pillanatról a másikra kifagy és elmegy a net, ilyenkor semmire se reagál :F Az alaplapom : ASROCK 880G Pro3. Előre is köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#11073) ma.ci23


ma.ci23
tag

Erre esetleg vki? [link]

(#11074) spista222 válasza Keni21 (#11072) üzenetére


spista222
addikt

Eseménynapló sem ír semmit?
Memória VGA hiba de lehet más is.

(#11075) Keni21 válasza spista222 (#11074) üzenetére


Keni21
tag

Nem ír,mert ez az állapot 5-10 mp-ig tart utána megy tovább minden.

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#11076) vakond5 válasza vakond5 (#11053) üzenetére


vakond5
őstag

Dobnátok erre egy választ? Köszi.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#11077) spista222 válasza vakond5 (#11076) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem ne foglalkozz vele nem hoz sebesség többletet ha 1600MHz helyett 2000-en járatod csak több szívás van vele.
Pl próbáld ki 1333 és 1600-on szerintem még szintetikus tesztekben sem lesz különbség nem hogy általános felhasználásban/játékban.
Ha úgy is új lapod lesz amibe Bulldozer-t raksz akkor az már elvileg viszi.

(#11078) vakond5 válasza spista222 (#11077) üzenetére


vakond5
őstag

Köszi, de a kérdésem nem arra irányult, hogy lesz-e értelme, hanem hogy fogom-e tudni a 970-es lapban a ramokat 2000-en hajtani FSB-zés nélkül..

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#11079) spista222 válasza vakond5 (#11078) üzenetére


spista222
addikt

Mivel a prociban van a memóriavezérlő ami maximum 1333MHz-es memóriákat támogat a gyártó szerint(Az adatlapodon 955BE található) már az is meglepetés hogy 1600-at viszi.
Ha a prociban 8X szorzó a maximum memóriának akkor az új alaplapban sem fogja vinni "eFeSBézés" nélkül, csak ha bull-t raksz bele.

Még a bull is "csak" 1866MHz-es memóriákat támogat vagyis lehet hogy még akkor is kell FSB-ézni ha procit cserélsz, mert a lap a 2000MHz-et csak OC-ban tudja.

[ Szerkesztve ]

(#11080) #65675776 válasza vakond5 (#11078) üzenetére


#65675776
törölt tag

Értelme semmi, mert nem érzed majd a különbséget, a rendszer meg még annyira sem.

AMD-nél K8 óta nincs FSB sem ráadásul, szóval azzal nehéz manipulálni bármit is.

(#11081) vakond5 válasza spista222 (#11079) üzenetére


vakond5
őstag

Javíts ki, ha tévedek, de szerintem a procinak semmi köze ahhoz, hogy a lap biosában mekkora memóriaszorzót tudsz beállítani. Láttam már PIIx4-eket 1866-tal meg magasabbakkal is...

...és még mindig nem sikerült válaszolni a VALÓDI kérdésemre: tudja a Gigabyte 970A-UD3 legalább 1866MHz-en hajtani a ramokat? Értem ezalatt: van a memóriaszorzónál 9.33x, vagy esetleg 10x a 8x után?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#11082) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Van egy ASUS A7V600-X típusú alaplapom SATA1-gyel. Vettem egy új DVD-írót, természetesen SATA-st! (Sony AD-7280S, de kipróbáltam egy ASUS 24B1ST-vel is, semmi változás nem volt!)
Szerettem volna bootolni az új meghajtóról de sehogyan se ajánlotta fel, és ha az SCSI Boot Device lehetőséget választottam akkor se pörgött fel a lemez! Pedig a VIA SATA-s RAID chip rendben felismerte, azt tudtam ellenőrizni - kiírta a meghajtó típusát - de bootolni már nem tudtam róla!
Ekkor előkaptam egy Silicon Image SiI3112 PCI to 2 Port SATA150 eszközt, és erre dugtam rá az új DVD meghajtót. A helyzet ugyanaz, sehogyan se tudtam róla bootolni! Ekkor ellenőrzésként fogtam egy SATA-s SSD-t, azt rádugtam, és az SCSI Boot Device-t választva már bootolt is az SSD-ről!

Fontos tudni, hogy az alaplap nem hajlandó sem pendrive-ról, sem USB holmikról bootolni! (Csak úgy képes pendrive-ról olvasni, ha ki van választva az USB-ZIP, és valami speciális Linux okosság van a kulcson, ami talán emulálja a ZIP lemez méretét, beállításait, ezt csak pár napja fedeztük fel.)

Tehát azt szeretném kérdezni mit tehetnék? Hogyan bírhatom rá ezt az ezer éves alaplapot arra, hogy SATA-s meghajtóról bootoljon?
Gondoltam még ilyen IDE->SATA átalakítóra, nem ismerem hogy működik, de gondolom csak egy sima passzív átalakító, és onnantól a SATA eszközt IDE-ként kezeli, az IDE korlátaival?!
Mellesleg ez lenne a természetes, hogy a régi SATA-s chipek nem kezelnek SATA-s ODD-t, csak HDD-t?

Előre is köszöntem a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#11083) spista222 válasza vakond5 (#11081) üzenetére


spista222
addikt

Csak azt tudom írni amit már írtam mivel a memóriavezérlő a prociban van így rakhatsz alá akármilyen lapot nem hiszem hogy a gyári specifikációt felül tudja írni.
Keress teszteket a neten azzal az alaplappal.

(#11084) kenta válasza vakond5 (#11081) üzenetére


kenta
tag

Az alaplap igen, de ahhoz olyan proci kell...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#11085) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv!
Szerintetek érdemes várni új am3+ foglalatos lapra, egyáltalán fog még megjelenni ehhez a foglalathoz? Asus deszkákkal szemezgetek de ha most veszek egyet és rá két hétre megjelenik egy "újabb" változata, vagy egy totál új lap, falra másznék. Pár alaplapból nemrég kiadtak 2. revíziót, ez egyben azt is jelentheti hogy már csak a jelenlegiket foltozgatják, új típusra nem lehet számítani?

[ Szerkesztve ]

(#11086) Jorus válasza vakond5 (#11081) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mint már többen írták előttem, ez nem csak a lapon múlik. A CPU tartalmazza a memóriavezérlőt, így a megfelelő processzor ugyanolyan fontos, mint a lap és annak BIOS-a. Amikor azt írjuk, hogy az adott processzor, vagy adott lap teszem azt 1333MHz-ig támogatja a RAM-okat, az azt jelenti, hogy alapon hajtott konfig mellett a legnagyobb kiválasztható RAM-szorzóval maximum a megjelölt frekvencia érhető el. Természetesen, ha emeled a HT-t, FSB, BCLK-t, konfigtól függően, akkor ez a szorzó egyre magasabb effektív RAM-frekit fog eredményezni. Ezért lehetett, hogy X4-es konfigokban messze a gyári specifikációk felett hajtanak RAM-okat. Az én konfigom memóriavezérlője például 1066MHz-ig támogatja a memóriák órajelét, ettől függetlenül 1800MHz-en járnak - nyilván tuningolva.

Kérdésedre válaszolva: igen, a GA-970A-UD3 O.C. nélkül is támogatja az 1866MHz-es RAM-frekit amennyiben megfelelő CPU-t teszel bele - praktikusan olyan CPU-t, ami támogatja az 1866MHz-es memória órajelet. Az AM3+-os CPU-k, tehát mondjuk a Bulldozer-ek támogatják ezt.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11087) vakond5 válasza Jorus (#11086) üzenetére


vakond5
őstag

Erre a válaszra vártam, köszi! :R

...vagyis Bulldozert kell majd beletennem, hogy elérhető legyen a memória szorzónál a 9.33x?
Másik oldalról: Phenom II-vel amit max be fogok tudni állítani, az 8x lesz?

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#11088) Jorus válasza vakond5 (#11087) üzenetére


Jorus
nagyúr

Feltételezem, igen, ahogy a lap leírásának 36. oldalán is írják a vonatkozó részben:
"Memory Clock
This option is configurable only when Set Memory Clock is set to Manual. The adjustable is dependent on the CPU being installed."

Phenom II-nél 1333MHz a max RAM freki, szal ott inkább 6.66x lesz.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11089) vakond5 válasza Jorus (#11088) üzenetére


vakond5
őstag

Phenom II-nél biztos hogy lesz 8x, mert mostani 870A-UD3-amnál is 8-ason van.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#11090) Jorus válasza vakond5 (#11089) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor ez a lap/BIOS funkciója, mert hivatalosan 1333MHz-ig kezelik a RAM-okat PhII-esek. Egyébként túl sokat nem érdemes a RAM-ok órajelén görcsölni, mert kb. semmit sem számít teljesítményben. Itt egy teszt, AMD frontról pl. Láthatóan semmi különbség nincs mondjuk játékok alatt az 1066MHz és az 1600MHz között, tehát a hivatalosan támogatott 1866MHz és a 2133MHz között még ekkora differencia sincs.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11091) Kube


Kube
senior tag

Hello!

Körülbelül 4 héttel ezelőtt tapasztaltam netezés közben hogy az egér mutatója hirtelen akadozva kezdett el mozogni, majd teljesen lekapcsolt az egér. Az újracsatlakoztatás megoldotta a problémát de ezt heti egy két alkalommal eljátssza a gépem.

2 héttel ezelőtt kamera használat közben pedig megfagyott skype alatt a kép és valami ilyesmi üzenet jött windows alól: az USB sávszélessége megtelt... vagy valami hasonló a lényeg hogy leterhelődött :D. Újracsatlakozás után természetesen ez is működött.

A fenti tények alapján arra következtetek hogy valami haldoklik az alaplapon. Déli híd, usb...
Volt már valakinek hasonló problémája?

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#11092) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

Lenne egy ASRock P67 Extreme 4 deszkám.
A gondom az, hogy az Everest, és az Aida is ismeretlennek tünteti fel az alaplapot, nem látja a memóriát, és az érzékelők sem mutatnak semmilyen adatot (vagy ha mutatnak, akkor is hülyeséget. pl.: 298°C).
A CPU-t és a VGA-t látja, minden adatot kiír róluk (kivéve az érzékelők (hőmérséklet, ventilátorok) adatait). Minden driver fent van. Mi lehet a gond?

Üdv! :R

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#11093) Jorus válasza ebeni95 (#11092) üzenetére


Jorus
nagyúr

Frissek azok a diagnosztikai szoftverek? Itt vannak a friss verziók. Ha az új AIDA64-gyel is gond van, rosszul értelmezi a szenzorokból, stb. érkező információkat, akkor azt ebben a topicban tudod jelezni a készítőknek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11094) ebeni95 válasza Jorus (#11093) üzenetére


ebeni95
tag

Az Everest tuti, hogy friss, az Aida nem biztos.

Rendben, köszi! :R

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#11095) Jorus válasza ebeni95 (#11094) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tekintettel arra, hogy az AIDA64 az Everest utódja, kétlem, hogy friss lenne. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11096) vakond5 válasza Jorus (#11090) üzenetére


vakond5
őstag

Igen, azt tudom hogy a Phenom II-ben 1333MHz-ig tudja az IMC.

Nagyon köszi a segítséget! Megvan mindenre a válasz :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#11097) CoolMan válasza Kube (#11091) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Helló!

Igen akár alaplap probléma is lehet. De én előbb tesztelném másik, megbízható táppal is.

(#11094) ebeni95: Esetleg nézd meg ezzel és még ingyenes is.

[ Szerkesztve ]

(#11098) Kube válasza CoolMan (#11097) üzenetére


Kube
senior tag

corsair cx400 van a háznál, úgy tudom eléggé megbízható. kb 50% üzemel... nem kell komolyabb vasat hajtania. szóval szerintem nem tápos lesz ez :) vagy mégis?

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#11099) CoolMan válasza Kube (#11098) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen az jó táp, de azért az is elromolhat. (mint minden).
Rajtad áll, hogy kipróbálod másikkal vagy sem. :)

(#11100) Kube válasza CoolMan (#11099) üzenetére


Kube
senior tag

Az igaz hogy picit zizeg, de úgy különösebb jelet nem mutatna hogy fesz ingadozás vagy bármi más lenne a probléma. A gond az hogy nehezen találok mostanság tápot. Ezt is hol csinálja hol nem, akkor ennek folyamatosnak kellene lennie. Mondjuk garancia az még van rá bőven... :) Ettől függetlenül én ezt a problémát utolsó helyre sorolnám... persze kitudja...

Az a baj hogy ilyennel még nem találkoztam, ezért aztán nem tudom hogy minek a meghibásodása válthatja ki.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.