Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) baboss válasza kjani18 (#12450) üzenetére


baboss
őstag

Nem szeretném lecserélni az alaplapot.Végre van egy szuper alaplapom. :DD [link] Inkább nem rakok rá vízhűtést.
Sajnos nem veszi vissza mert eladta az alaplapot és így nem tudja semmire használni.( de én sem. :U )
Egyenlőre úgy néz ki,hogy nekem kell eladni. :W

[ Szerkesztve ]

(#12452) kjani18 válasza baboss (#12451) üzenetére


kjani18
őstag

2 - 3 hét múlva, ha eszedbe jut írj rám, lehet meg tudom majd oldani a vízhűtéses gondodat

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#12453) baboss válasza kjani18 (#12452) üzenetére


baboss
őstag

A blokk eladásban,vagy a Asus Crosshair V Formula-Z -re tudnál vízhűtést ?

(#12454) kjani18 válasza baboss (#12453) üzenetére


kjani18
őstag

A hűtés, de még ne vedd biztosra!

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#12455) baboss válasza kjani18 (#12454) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm a segítséget. :R

(#12456) GeryFlash válasza ravail (#12446) üzenetére


GeryFlash
veterán

Bios reset alatt annyit tettem, hogy elem ki és táp kábel kihúz, mivel nincs gépem nem tudom megnézni a user manualt... De hpgy a fszba lehet, hogy egy cerka 1 magossal se megy? A cerkánál képet se ad, az e8400nál feketén világít a monitor... Nem vga és sztem nem nem ram probléma, bár állítólag a lap incs nagy barátságban kingmaxokkal, de az e4500nál semmi probléma nem volt... Van vmi ötlet mit csinálhatok, ha még a biosig se jutok el?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12457) Thaddeuss


Thaddeuss
tag

Üdv!

Adott nekem egy Gigabyte P35-DS3L rev 1.-es alaplap, ami szuperül működik, kivéve, hogy nem ismeri fel az ethernet csatlakozót. Mivel még sose kellett, nem törődtem vele, most viszont lehet átfogok állni kábeles netre, így gondoltam megkérdezem mit lehetne tenni. A probléma tehát az, hogy mikor bedugom a más géppel tökéletesen működő cat 6-os utp kábelt, nem világít a foglalat. Bios-ban az F9-et megnyomva (ami kilistázza a gép adatait), nem ír semmit lan mac addressre.
Ezeket próbáltam eddig:
- Frissítettem a biost a legújabbra (F9),
- Kiszedtem a ramokat, egyet hagytam csak bent,
- cmost töröltem,
- más kábellel próbáltam,
- chipset update is megvolt,
- lan driver telepítés is lefagyott, azt írja bios-ban kapcsoljam ki az altatást (de ilyen lehetőség nincs)
- biosban semmi lehetőség nincs a lan bekapcsolására, csak a smart lan-t lehet nyomogatni, ami nem csinál semmit.

Szerintetek meghalt az alaplapi lan csatlakozó? Sosem volt használva, ezért furcsállom, mindenesetre ma megpróbálok melóból szerezni egy külső hálókártyát.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#12458) Geresics válasza Thaddeuss (#12457) üzenetére


Geresics
addikt

Elméletileg le lehet BIOS-ban tiltani a hang- és hálókártyát, azt esetleg érdemes lenne megnézni.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#12459) Creatura


Creatura
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon megbízható 990FX alaplapot szeretnék, ki mit ajánl?
(Asus termék szóba sem jöhet: http://prohardver.hu/tema/asus_sabertooth_sorozat/friss.html#msg168)

Válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#12460) spista222 válasza Creatura (#12459) üzenetére


spista222
addikt

Érdekes az csak egy egyszerű ellenállás (biztosíték) az magától nem megy tönkre, ahhoz minimum zárlat kell.
Van más is a közelben ami tönkrement?

[ Szerkesztve ]

(#12461) Creatura válasza spista222 (#12460) üzenetére


Creatura
csendes tag

Más nem, a többi alkatrész a gépben, azóta is hibátlanul működik.

(#12462) spista222 válasza Creatura (#12461) üzenetére


spista222
addikt

Úgy gondoltam hogy az alaplapon más alkatrész:) pl az 1394 vezérlőchipje.

(#12463) Creatura válasza spista222 (#12462) üzenetére


Creatura
csendes tag

Lehetséges, mindenesetre az alaplap azóta halott és "garancia" egyenlőre nincs. :F

(#12464) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok,

Nem jutok előre a lapom topikjában, bár próbáltak segíteni. Egy egyszerű, parasztnak való primitív válasz kellene nekem. Mi az az Intel Rapid Storage Technology? Itt ajánlották, hogy tegyem fel, hogy eltűnjenek a HDD-k és SSD-k, mint leválasztható eszközök. Felraktam, eltűntek, oké. De utánaolvastam, és mindenféle RAID így meg úgy volt leírva, a lapom topicjában is RAID meg RAID, de én nem akarok RAID-et, meg be sincs állítva sehol, nyilván.

Akkor ez most mi?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12465) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!

röviden visszaolvastam gigabit-es témában, de nem találtam hasonló problémát, így felteszem a kérdésemet, remélem valaki tud valami megoldást:

most vettem egy gigabit képes routert (TP LINK, TL-WR1043ND) és mikor összekötöttem az asztali gépemmel, akkor azt vettem észre, hogy a net az eddigi 15 Mbit/s helyett éppen hogy 1 Mbit/s sebességgel jön...

ekkor megnéztem a hálózati beállításokat és kézzel az addig "auto negotiation" beállítást átraktam "1.0 Gbps full duplex" beállításra. a probléma megmaradt. mikor átraktam "100 Mbps full duplex" beállításra, az internet újra 15 Mbit/s sebességgel dübörgött. (lásd kép)

ezután megnéztem a "Diagnostics" gomb alatt, hogy mi a helyzet és azt adta ki, hogy a kábel a gond...kipróbáltam egy HAMA CAT5e és egy noname CAT6 kábellel is, de mindig ugyanaz volt az eredmény:

a legújabb LAN driver van fent az alaplaphoz (intel DP55SB, BIOS nem lett még frissítve).
van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond?
előre is köszi!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#12466) Jorus válasza hoffman_ (#12464) üzenetére


Jorus
nagyúr

Driver, RAID és AHCI funkciókkal. RAID funkciókhoz és Intel SSD-k sebességproblémája esetén érdemes használni, egyéb esetben nem szükséges. Mondjuk RAID tömbök kialakításához sem a legjobb megoldás, jobb a sima Win7 driver.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12467) spista222 válasza hoffman_ (#12464) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem keverem valamivel :B

Röviden nem minden igényt kimerítően az egy olyan technológia amikor a gyakran használt fájlok az SSD-n is megtalálhatók így azok elérési ideje csökken így a HDD+SSD páros olyan gyorsan reagál mint egy SSD és akkora méretű mint egy HDD persze vannak korlátai.

[ Szerkesztve ]

(#12468) hoffman_ válasza Jorus (#12466) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Akkor jól sejtem, nekem nem kell. Nem szeretnék RAID-et, csak használni simán az SSD-t, mint rendszermeghajtó, és tárolásra a két HDD-t.

Viszont ha ez a driver nincs fent, akkor leválasztható eszközként jeleníti meg az összes meghajtómat, ezzel mit kezdjek? Csak AHCI funkciók kellenek.

Ja, és köszönöm :)

spista:

Igen, az englis oldalakon ezt leszűrtem én is, de nekem ez nem kell :N Csak ne legyen leválaszthatóak a meghajtók, és boldog leszek :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12469) Jorus válasza hoffman_ (#12468) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nincs szükséged erre a driverre RAID-hez sem, helyesebben arra sem a legjobb megoldás.
Két lehetőséged van. Az egyik, hogy fent marad a driver, és nem jelennek meg a meghajtók leválasztható eszközként, vagy leszeded a drivert, és akkor megjelennek. :) Ez utóbbi az AHCI funkciók miatt van, nem megkerülhető.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12470) hoffman_ válasza Jorus (#12469) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Értem, jól ki van ez találva :D Ha fent hagyom, akkor nem történik semmi nem? Hisz RAID nincs beállítva, így nem nagyon tud kezdeni semmit, csak úgy van.

Illetve olvastam valami olyat valahol itt, hogy esata-ként érzékeli gyárilag a meghajtókat a lap, ezért kínálja leválasztásra, és valami registry buherával meg lehet oldani, hogy eltűnjenek. Ez bullsit?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12471) Tin válasza Jorus (#12469) üzenetére


Tin
veterán

de, elvileg lehet.

a srácnak már válaszoltam az asrock alaplap topikban

hozzátenném, nem próbáltam ki, tehát ha nem működik, mea culpa :)

(#12472) Jorus válasza hoffman_ (#12470) üzenetére


Jorus
nagyúr

Így van, minden meghajtóra érvényesnek veszi a HotSwap funkciót. A HDD-SSD kombó egyébként az IRST nélkül is működött rendesen, HDD-k méretét helyesen ismerte fel? Intel vezérlők igénylik. Ha fent marad, nem származik belőle hátrányod.

Tin: akkor úgy fogalmazok, hogy felhasználói szinten nem megkerülhető. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12473) hoffman_ válasza Jorus (#12472) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, felismert mindent rendesen, a méretek is rendben voltak. Az egyetlen jelenség, amit tapasztaltam, hogy leválaszthatóak voltak. De akkor marad az IRST, annyi baj legyen. Köszi :)

mod:

Egy kérdés maradt meg bennem, és bököd, miszerint is nem akar RAID rendszerben működni a driver semmiképp? Nem fogok a rendszer SSD-től származó cache anyagot találni a zenéim között az F: meghajtón, ugye? :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12474) Kapeq


Kapeq
csendes tag

Tudnátok segíteni nekem abban, hogy összeraktam egy gépet ( Asus M2V, X2 4200+, HDD, Asus AX850XT, 1GB DDR2 RAM, jó táppal is próbáltam. )
Elinditom, minden szépen pörög, vga ( tuti jó teszteltem másik gépben ), proci ( ez is működik másik gépben ), alaplapon világit a led, de kép nem jön be, csak feketeség, semmi betű vagy hiba vagy akármi, csak fekete kép. Mit gondoltok? Alaplap lett hibás?

(#12475) spista222 válasza Kapeq (#12474) üzenetére


spista222
addikt

Kössél le és vegyél ki belőle mindent csak az alaplap, processzor és hűtője, tápegység és egy kis csipogó legyen bekötve.
Kapcsold be a gépet ha kisípolja a memóriát akkor rakd bele azt is(persze kikapcsolt állapotban).
Most a VGA-t kellene kisípolnia azt is rakd bele(persze kikapcsolt állapotban).
Most már képet is kell adnia .

Ha valahol nem sípol akkor az abban az állapotában benne lévő dolgok közül valami nem jó vagy nem érintkezik.

A Táp+4-es csatlakozója be van kötve?

[ Szerkesztve ]

(#12476) rob83


rob83
aktív tag

Erre valami megoldás esetleg?

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#12477) ravail válasza GeryFlash (#12456) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ha az alaplapon nincs BIOS reset vagy clean jumper, én úgy szoktam resetelni a biost, hogy kiveszem az elemet, és az elemtartó két érintkezőjét rövidre zárom 10-20 másodpercre. Természetesen kikapcsolt állapotban, kihúzott táp mellett. De lehet, hogy az is elég ha kiveszed az elemet és vársz ugyanennyi időt.
Arra, hogy "állítólag a lap incs nagy barátságban kingmaxokkal", nem igazán tudok mit mondani. Ha így is lenne, attól még kellene indúlnia. (Szerintem.)
Hogy mit lehet még tenni? Nem tudom. Már kifogytam az ötletekből. Talán, indúlj újra a kályhától, vagyis próbáld meg azt, ahogy spista222 itt leírta. Remélve, hogy nem az alaplapod a hibás, és ki tudod szűrni, mitől nem akar menni.
A dolog csak azért érthetetlen, mert azzal, ahogy kezdted, én azt feltételeztem, hogy eddig hibátlanul működött a géped, csak eladtad belőle a CPU-t és azóta nem megy. Az meg sem fordult a fejembe, hogy elromlott az alaplapod. Remélem nem ez történt. Nem kerülhetett por, vagy más szennyződés a CPU foglalatba vagy a RAM foglalatokba. Néha a bekerült por, vagy más szennyződés nem csak kontakt hibát, de zárlatot is okozhat.

(#12478) GeryFlash válasza ravail (#12477) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hali!

Képzeld, azt olvastam hogy ez a szar alaplap bem támogatja a cerkát, legalábbis a 351et, vicc azt hittem ezze nem lesz gond... Holnapután bele tudok rakni egy e6400at, hátha azzal... Tényleg csak cpu csere volt, a proci socketet kitakatítom (porszívó hajszárítóval rámehetek?)... Bios resetet nem tudom hogy csináltam, mert én ott a jumpereket bazgattam, ahogy a manualban le van írca, de nem értem mi az hogy 1-2es pozicióból 2-3ra kell tenni? két sor 3 tűs rész van, de nem értek a jumperezéshez-bios resethez, ezt le tudnád írni? Amúgy ha rammokat, cput se rakok be akkor sem sípol az alaplap, ami furcsa, lehet nem kap elég áramot? az alaplapba a tápból két csatlakozó megy, ezeket ellenőriztem nem sérültek, a 4pin-es csati (nem tudom a nevét, a cpu mellett van) socketjébe lehet por, azt is kitisztítom... ha semmi akkor tesztelem a tápot, hátha az ludas, bár nem hiszem... Tudsz vmi jo pcszervízt? mennyibe lenne ez?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12479) ravail válasza GeryFlash (#12478) üzenetére


ravail
senior tag

Az alaplapod által támogatott CPU-k listáját megtalálod az Asus oldalon (link a #12419 -ben).
Fölöslegesen idegeskedsz. De megértem, hogy nehezen viseled a pech sorozatot. Viszont a CMOS törlés teljesen egyértelműen le van írva az alaplap kézikönyvének 2-24. oldalán. (Mert, most letöltöttem. :K ). A lerajzolt alaplapod sematikus rajzán be van karikázva a 3 tűs "CLRTC" jumper. Ezen egyértelműen látszik, hogy az 1-es az alaplapod belseje, a PCI slot felőli a három közül, a középső a 2-es, és az alaplapod széle felőli a 3-as. Normál állapotban, az alaplap használata során az 1-2-n kell lennie a kék színnel jelölt jumpernek. A gép kikapcsolt helyzetében a törléshez a jumpert át kell tenned a 2-3 állásba. Ahogy írtam, 10-20 másodperc eltelével biztosan törlődött a CMOS, vagyis resetelted a BIOS-t. Utánna vissza rakhatod az 1-2 állásba (a PCI slot felőli két tüskére) és indíthatod a gépet. Egyébként ez a "default" vagyis alapértelmezett helyzete ennek a jumpernek. A közvetlenül mellette lévő "CHASSIS" 4 tűs csatlakozó más célt szolgál, ez a 2-35. oldalon van leírva. Egyébként ezt hagyd üressen.
"Amúgy ha rammokat, cput se rakok be akkor sem sípol az alaplap" <- Ez egyáltalán nem furcsa! CPU nélkül nem is fog semmit csinálni! Az minimum kell bele. Ilyent spista222 sem írt! Ha a táp eddig jó volt, tételezzük föl, hogy az is jó.
Lévén, hogy nem vagyok BP-i, nem tudodk jó PC szervízt ajánlani. De szerintem ne szervízbe rohanj, hanem, némi türelemmel járjunk a végére. Mert ahogyan szoktam mondani: Az ámítástechnikusoknak semmi sem drága! Ők ugyanis mindent kifizettetnek a hozzá nem értő felhasználókkal.....
Szóval: Türelem!
(Esetleg nem tudnál egy olyan CPU-t kölcsön kérni a BIOS frissítés idejére, amivel hibátlanul ment? Ha jól emlékszem e4500-as volt. Vagy a CPU support lista alapján egy olyant, ami azzal a BIOS-al megy mint amivel az e4500-is ment?)

[ Szerkesztve ]

(#12480) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó topiclakók!

Egy érdekes kérdéssel érkeztem, remélem valaki tud rá választ adni.

Adott egy Gigabyte Z77M-D3H alaplap.

Hetek óta küzdök a beállításaival, méghozzá a venti vezérlésével.
Adott az EasyTune 6 , amivel teljes jól tudtam szabályozni a SYS_FAN1-re dugott ventit/ vízhűtés pumpát is.

De a CPU_FAN és a SYS_FAN2-esen ugyanezekkel a cuccokkal semmiféle szabályzást nem tudok elérni, mindent fullon pörget.

A jelenség érdekes és káros is a részemről, mert zajos.

Valakinek ötlet? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12481) kjani18 válasza Graphics (#12480) üzenetére


kjani18
őstag

Ha az emlékezetem nem csal, csak 2 vagy 3 ventit szabályoz a lap.
Nézd meg a leírásában, hogy melyik aljzatokat. A CPU -t biztos, meg az egyik rendszerventit, a többit nem tudom.
PWM szabályzásnál a ford. vezérlést el lehet ágaztatni, de az érzékelést nem!
De az sem biztos, hogy PWM-es a lapod.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#12482) Graphics válasza kjani18 (#12481) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jelen helyzetben a CPU-ra rádugtam egy szabályozható ventit, de azt se hajlandó szabályozni, és a vízhűtés pumpáját se, bezzeg a SYS_FAN1-en :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12483) kjani18 válasza Graphics (#12482) üzenetére


kjani18
őstag

Na, előbányásztam.
Nézd meg biosban nincs -e tiltva a fordszabályzás, mindkettőnél választható a PWM, ha a ventid tudja.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#12484) Graphics válasza kjani18 (#12483) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De ez nem PWM-es venti, simán csak szabályozható 3eres. Tehát én kézzel tudnám tekergetni, de megnézem azért , egy pill :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12485) GeryFlash válasza ravail (#12479) üzenetére


GeryFlash
veterán

Köszi! mivel mobilról tudtam megnézni az alaplapi leírást, ezért nem jelenítette meg a képet, nem tudtam melyik jumpert hova... szerdán neki esek még egyszer, e4500-at nem tudok szerezni, e6400 hátha jó lesz, ugyan nem 800 hane, 1066fsb, de reménykedem... A gép nem sípolása am akkor is fennállt, amikor benne volt a cpu, és nem volt benne ram, ez sztem furcsa :( Nyugi, én se vagyok az a szervizbe rohanós fajta, csak aggaszt a dolog, azért az hogy a bios postig ne jussak el két nap után 3 különböző proccal (mert kaptam egy 3,8gz-es celeront, ami szintén nem támogatott, kb van 5db 775-s proci ami nem jó bele, ebből sikerült kettővel tesztelnem, mert nem volt más :O )... De én leginkább arra gyanakodok, hogy a 4pines alaplapi kábellel (ami a cpu mellett van a bemenet) van a probléma, azt anno kihúztam hogy a hűtőt kivegyem, lehet por ment bele, wd40 híján megteszi a porszívó/hajszárító? Azért is gondolom, hogy itt a probléma, mert ugae semmi sípolásra nem hajlandó az alaplap, illetve amikor a pci bemenetben anno megmozdítottam a hálókártyát és nem volt a helyén akkor pirosan világított a slot mellett egy led, most ez sincs....

És újfent szeretném megköszönni, hogy ennyi időt szánsz a problémámra :) :R

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12486) ravail válasza GeryFlash (#12485) üzenetére


ravail
senior tag

Nem kell köszönnöd, ez természetes. Szívesen teszem. És reménykedek, hogy sikerrel járunk.
Ne furcsáld a sípolás hiányát, hiszen, ha olyan CPU-t teszel bele, amit nem kezel az alaplapod, az olyan, illetve teljesen egyenértékű azzal, mintha nem tennél bele semmilyen CPU-t. Sőt, lehet még rosszabb is, bár szerintem ez kárt egy Asus-nál nem okozhat, de esetleg gyengébb, alapvető védelmekkel nem randelkező alaplapoknál igen. Szóval, ha olyan CPU-t teszel bele, amit nem kezel, az olyan, mintha nem is lenne benne. És akkor mitől tudna sipolni? Ha nincs motor az autódban nincs ami hajtsa! :K A sipolás is egyfajta számítástechnikai eredmény: az ellenörző algoritmus outputja ami nem kép, hanem hang formájában adja tudtodra az ellenörzés eredményét.
Ha úgy erzed, hogy lehet gond az alaplapi CPU melletti 4 pines a CPU + áramellátását biztosító csatlakozóval, akkor azt meg kell tisztítnod. Én erre a célra kizárólag olyan anyagot használok, ami semmilyen kenő vagy korrózió védő anyagot nem hagy hátra (ilyen pl.: Video Clean40 vagy más olyan spray, ami a feloldott szennyeződést por formájában lepergeti, így letörölhető, lefújható). Azonban azzal nem tudok vitatkozni, illetve feltételezhetően nem okozhat kárt, hogy a nagyáramú csatlakozók tisztításához, korrózió védelméhez és kenéséhez valamilyen adalékkal rendelkező anyagot használsz. De, szerintem nem erre való a WD40, vagy a sima szilikon spray, viszont nem hiszem, hogy a használata ártana. Ide inkább valamilyen kontakt spray vagy kontakt és korrózióvédelmet biztosító spray való. De hangsúlyozom, szerintem a WD40 sem árthat. Viszont, véleményem szerint az alaplapon a tápcsatlakozókon, valamint a ventillátor csatlakozókon kívül semmi máshoz nem szabad ilyen, kontakt javító, vagy korróióvédőt is tartalmazó kontakt javító anyagot használni! (Esetleg a jumperekre még lehet, de fölösleges.)
Időközben megnéztem, de sajnos nekem is csak egy Celeron D 326-os van fiókba, amit szintén nem kezel az alaplapod, úgyhogy hiába is küldeném el, nem mennél vele semmire.
Akkor majd szólsz, hogy sikerrel jártál e?

[ Szerkesztve ]

(#12487) Werkly


Werkly
őstag

I7 3770K alá milyen alaplapot érdemes venni? Illetve milyen lapkakészleteset? Esetleg RAM-ot is ajánlhattok! Kösz!

(#12488) Jorus válasza Werkly (#12487) üzenetére


Jorus
nagyúr

Z77-est, attól függően, mennyit szánsz rá. Mellé mondjuk 1600-as Vengeance kit-et.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12489) Werkly válasza Jorus (#12488) üzenetére


Werkly
őstag

Hát nem a legdrágábbat kéne! Márkában mit érdemes? Asus, MSI, Giga stb.
Esetleg konkrét ajánlatok? Sata III deszka kezel amúgy Sata II cuccokat?

(#12490) spista222 válasza Werkly (#12489) üzenetére


spista222
addikt

Kezel SATA 3 SATA II-es cuccokat oda és vissza.
De az intel mindennel spórol így ezeken a lapokon van SATA II-es csatlakozó is.

Márkát neked kellene eldöntened mert mindenkinek volt már valamelyik márkával rossz tapasztalata.

(#12491) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!

Tegnap szereztem egy S478-as IBM alaplapot. Típusjelzést nem találok rajta, a gyártási száma 19r0703, de állítólag NetVista M42 néven is fut. Egyik módon sem találok hozzá használati utasítást, vagy drivereket (főleg audió kéne, de jó, ha onboard VGA és LAN is van).
A manual tényleg nagyon fontos volna, mert még a nyákra sincs rányomtatva, hogy melyik tűre kell rákötni az előlap dolgait.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#12492) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Van egy ilyen alaplapom amit eddig az integrált vga-val használtam, egy X2 250 mellett.
Tegnap vettem bele egy GTX 460-at, és még memóriát.
Kérdésem, hogy milyen drivereket érdemes feltenni a laphoz, mert OS-ből 32-bitről 64bitre váltanák .
Sokan azt mondják, hogy alaplaphoz ne tegyünk fel drivert, csak a lan-t.
Amit win update talál az elég?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12493) kjani18 válasza JetiRulez (#12491) üzenetére


kjani18
őstag

Itt árulnak ilyesmit, hívd fel őket, hátha egy ingyenes jótanács nem esik nehezükre...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#12494) kjani18 válasza Ace Ventura (#12492) üzenetére


kjani18
őstag

Én egy ideje csak a hálódrivert teszem fel, hogy legyen netem, utána valamelyik driver scanner megtalálja és letölti a legújabbakat. Azért nem árt odafigyelni, mert nem minden legújabb egyben a legjobb is!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#12495) spista222 válasza Ace Ventura (#12492) üzenetére


spista222
addikt

Én nem szoktam semmit sem felrakni amit felismer magától, ha eredeti a Windows úgyis mindig a legújabbat teszi fel és frissíti magát.
Egy esetben szoktam kivételt tenni ha nem csak a driver kell hanem a hozzá adott program is. Például hangkártyához a kis program amiben be tudom állítania jack aljzatokat, hangszínt stb, és VGA esetében a CCC (most már annak is új neve van:) )-t hogy testre tudjam szabni a VGA-t. Ilyen lehet még Bluetooth driver, stb...

JetiRulez Itt kiválasztod neked melyik van és klikk rá job oldalt ki lehet választani a kézikönyvet is.
Külön alaplaphoz nincs kézikönyv mivel ezeket egybe adták.

[ Szerkesztve ]

(#12496) ranger69


ranger69
tag

Helló!

Adott egy MSI MS-7528 típusú alappal szerelt gép. A probléma a következő: bekapcsoláskor sokszor nincs kép a monitoron, de a ventillátorok felpörögnek, majd többszöri ki-bekapcsolgatás vagy reset után viszont elindul. Ha elindul, akkor utána teljesen stabilan, hibamentesen, fagyás nélkül működik.
Próbálkoztam már memória, táp és videokártya cserével és frissítettem a BIOS-t, de a helyzet változatlan. Kifogytam az ötletekből, jól jönne egy kis segítség.

(#12497) spista222 válasza ranger69 (#12496) üzenetére


spista222
addikt

Másik tápegység?
Bios reset volt?

(#12498) Zaja2


Zaja2
senior tag

Az ECS lapokról mi a véleményetek? Érdemes venni olyan márkát? AsRock lapok jobbak tőle?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#12499) spista222 válasza Zaja2 (#12498) üzenetére


spista222
addikt

Ha csak ebből a kettőből lehet választani akkor ASRock.
Nincs semmi bajom az ECS-el nekem is volt több évig szerettem is, de alsó kategória nem szabad tőle sokat várni nehogy csalódj benne.

(#12500) Zaja2 válasza spista222 (#12499) üzenetére


Zaja2
senior tag

Ezt vehetem szakértői véleménynek is akár? Mert akkor lemondok róla inkább,ha szakértő tanácsolja.:D:R

Ha ezt egy bokorugró írja,akkor nem adok a véleményére.:)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.