Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) bszabi84


bszabi84
csendes tag

Hali!
Van egy kis gondom. Frissen telepített win7(x86)-en fissítettem alaplapom BIOS-át.
Asus M2N-SLI Deluxe
Már nem először csináltam.
De újraindítás után nem hajlandó működni a gép. Telepíteni sem tudok. Telepítő a második fehér csík után megadja magát.
Mit kellene csinálnom? Remélem nem kuka!

(#11552) spista222 válasza bszabi84 (#11551) üzenetére


spista222
addikt

Cmos reset/BIOS default volt már?
Ugyanabban a SATA módban van az alaplap?

(#11553) bszabi84 válasza spista222 (#11552) üzenetére


bszabi84
csendes tag

NEEEEEEM, de így megoldódott köszönöm szépen a segítséget, nem jutott eszembe :W :W :W
:C :C

(#11554) spista222 válasza bszabi84 (#11553) üzenetére


spista222
addikt

BIOS frissítés után nem árt:) ;]

(#11555) Werkly


Werkly
őstag

2.0-ás PCIe alaplapi foglalatban tudom használni gond nélkül a 3.0-ás VGA-t? Köszi!

(#11556) CoolMan válasza Werkly (#11555) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, minden gond nélkül.

(#11557) wbalu8 válasza Geresics (#11535) üzenetére


wbalu8
csendes tag

köszi az ötletet, a bios tényleg régebbi volt, mert most már kiírja a hőmérsékletet a gpu-z :)
viszont az indításnál még mindig nem indul elsőre :S

(#11558) ZeTE


ZeTE
tag

Üdv a mestereknek!

Kérdésem a következő lenne:
Adott egy alaplap: GIGABYTE GA-K8VT800PRO
Nincs hozzá már sajnos semmim.
A következő hibajelenség lépett fel:
Bekapcsolás után 2-3 másodpercel elkezd sípolni.
1-2 másodpercen hosszan aztán ugyanennyi szünet.
Nemtudok rájönni mi lehet.
tápot cseréltem, memóriákat ki-be és 1 újjal is próbáltam.
Procit nem néztem még esetleg az lehet a ludas?
Nem tudok semmit az előéletéről a gépnek így kerül hozzám.
:R

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#11559) Facer válasza ravail (#11522) üzenetére


Facer
csendes tag

Hali,

Köszi,így már sikerült.

Üdv,

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#11560) ravail válasza Facer (#11559) üzenetére


ravail
senior tag

Szívesen! :C

(#11561) ZeTE válasza ZeTE (#11558) üzenetére


ZeTE
tag

Megnéztem a procit és hát megvan kövesedve a paszta.
ez okozhatja a sípolást? (azért nem nézem meg mert most nincs pasztám )

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#11562) ravail válasza ZeTE (#11561) üzenetére


ravail
senior tag

Okozhatja a rossz hőevezetés is, ha azonnal túlmelegszik a CPU. Pasztázd ujra. A teszteléshez, de akár végleges használatra is egy kevés szilikon zsír is megteszi. Természetesen előtte a felületeket meg kell tisztítani.

Itt megtalálsz hozzá és róla mindent:
A kézikönyvében benne van a sípolás jelentése is (a végén a 100. oldalon).
Minden esetre, a hiba keresést kezd a szokott módon, a kályhától indulva. Vagyis mindent vegyél ki, és kössz ki (húzz le) az alaplapról. Csak a táp, billentyű és monitor legyen bedugva. Benne meg csak a tápcsatlakozón kívül a CPU a hűtéssel és egy RAM legyen.
Persze, érdemes egy BIOS resettel kezdeni.
Sikeres hibakeresést!

[ Szerkesztve ]

(#11563) ZeTE válasza ravail (#11562) üzenetére


ZeTE
tag

köszi a tanácsot megnézem.

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#11564) CoolMan válasza ravail (#11562) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A szilikon zsír nem jó!

(#11561) ZeTE Amennyiben újra pasztázod akkor ilyesmi pasztát vegyél. A pasztázásról itt olvashatsz.

(#11565) ZeTE válasza CoolMan (#11564) üzenetére


ZeTE
tag

ideiglenesen sem?

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#11566) Speedvoltage


Speedvoltage
tag

A képernyő hiba oka megvan! A monitor volt....meghalt viszont a feszültségre még mindig nem találtam emgoldást akráhogy dugdosok huzgálok semmi

(#11567) ravail válasza CoolMan (#11564) üzenetére


ravail
senior tag

Miért nem jó?
Szeretném, ha megírnád. Ugyanis több mint 10 éve ezt használom a nem extrém terhelésű CPU-k VGA chipek és laptop CPU-k és chipek hőátvezetésére.
Azt, hogy ez hány esetben fordult elő, nem tudom megmondani, csak megbecsülni, de ez nem is tarozik ide. 160 fokon cseppfolyósodó (áramszolgáltató berkeiből származó) zsirt használok. De erre a célra a kereskedelemben is elérhető 100-120 fok körül folyósodó szilikon zsír is megtesz. Igaz, nincs olyan jó hővezetési tényezője, mint az erre a célra gyártott pasztáknak. De! Van velül szemben egy nagy előnye! Mégpedig az, hogy sohasem szárad ki! Nem szilárdul meg! S ameddig nem törlik ki a felületek közül, mindíg ugyanolyan a hőelvezetése. Ez idáig egyetlen egy ilyen módon összerakott géppel (PC-vel vagy laptoppal) sem volt soha semmi baj! Sőt: mivel a szilikon zsír nem vezeti az áramot, a helytelen "pasztázás" eredményeként rövidre zárt alkatrészeknek sem lesz semmi baja! (ellentétben pl. az ezüstpaszta esetével!)
Megértem, ha ezt Te nem pártolod, azonban szeretném hallani az érveidet.
Megjegyzem: Kinek a pap, kinek a papné! (Nekem a lánya! :C )

[ Szerkesztve ]

(#11568) CoolMan válasza ravail (#11567) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Gyárilag sem használják. Nekem csak rossz tapasztalatom volt vele, ezért nem is ajánlom másnak. Az, hogy te eszt használod, engem nem zavar.

(#11569) ravail válasza CoolMan (#11568) üzenetére


ravail
senior tag

:R OK! Ahány ház, annyi szokás! Küldtem egy PM-et.

(#11570) Speedvoltage


Speedvoltage
tag

Jelentkezett 1 új probléma...beraktam az új tápot és azóta zúg a hangfal ha bevan dugva...

(#11571) Rodrighez


Rodrighez
csendes tag

Helló!

Melyik lapot választanátok?

Egyik ismerősöm azt mondta hogy (általánosságban) jobb az asus.

as-rock
asus

Köszi előre is a válaszokat?

(#11572) spista222 válasza Rodrighez (#11571) üzenetére


spista222
addikt

Én inkább a Z77-est választanám.
Ha mindkettőre ugyanannyi a garancia akkor bármelyik jó.

(#11573) Rodrighez válasza spista222 (#11572) üzenetére


Rodrighez
csendes tag

AS-rockra csak két év míg asusra 3.

És amúgy hosszabb távra (10 év) tervezem szóval legyen strapabíró is.

Nem lesz gond az as-rock-kal?

(#11574) mutter61


mutter61
tag

sziasztok sürgős segitségre lenne szükség asus p5ld2- x alaplap...e4600proci....1 gb kingston ddr2 800mhz es ram....tagan480 táp...8800 gt vidkari elindul de nem ad képet bios reset megvolt most vettem a cuccot segítsetek légyszi

Utánvét nincs!!! Ha csak nem előre fizetsz XD

(#11575) spista222 válasza mutter61 (#11574) üzenetére


spista222
addikt

Ha most vetted akkor nem árt kivenni a memóriát és videokártyát majd visszarakni mert szállítás közben elég könnyen megmozdulhat.

PC speaker van benne?
Ha igen próbáld ki memória és VGA nélkül.
Kisípolja a memóriát akkor memória bele.
Kisípolja a VGA-ta akkor azt is bele és adnia kellene képet.
Ha valamit nem sípol ki akkor alaplap+táp esetleg procihiba.

Rodrighez Akkor inkább ASUS azért van Z77 egy árban a h77 el mert kevesebb a gari.
Nem tudom hogy ilyen hosszútávra lehet e tervezni számítástechnikában. Ennyi idő alatt minimum a táp behal ha nem is maga miatt de külső behatástól.

[ Szerkesztve ]

(#11576) BigDarkJoy válasza mutter61 (#11574) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

VGA ki.. megtakarit, vissza és proba.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#11577) mutter61 válasza BigDarkJoy (#11576) üzenetére


mutter61
tag

megvolt de semmi speaker nincs benne azt mondta akitől vettem hogy a tápom nem jó a karinak minden tőle van kivéve a táp

Utánvét nincs!!! Ha csak nem előre fizetsz XD

(#11578) BigDarkJoy válasza mutter61 (#11577) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

vagy hibás a vga.... 8800 nál sürün előfordul :)

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#11579) stormy8906


stormy8906
tag

Sziasztok!
Asus Sabertooth Z77 lapom van,már kb 1 honapja vettem,de csak most hétvégén rakjuk össze a gépet! A kérdésem az lenne,hogy érdemes-e felrakni a legujabb Biost,és ha igen akkor csak annyiból áll az egész,hogy pendrive földug,gomb megnyom,és kész? vagy összerakás után a mostani Biosban állítani kell valamit? köszi

(#11580) gabipaci válasza CoolMan (#11534) üzenetére


gabipaci
addikt

ugy nez ki a bios frissites segitett. lekopogom... :R

Logitech hardware tester

(#11581) flash-


flash-
veterán

sziasztok

engem az érdekelne hogy van e olyan program ami megmondja hogy a lapomhoz való inf drivernél van e újabb mint ami a gépemen van.pl mi van olyankor ha a van újabb intel driver,de elfelejti kirakni az asrock?
megkeresni egyénileg a intel oldalán lehetetlen számomra...
mert nem könnyü kideriteni hogy melyik seriesbe tartozik egy adott lap,továbbá azon belül melyik fajta,szóval szerintem erre egy célprogram lenne a legmegfelelőbb...

továbbá a wifikártyám driverjét frissitette a windows.szeretném egyénileg kimásolni a driver fájlokat,hogy máskor én egyénileg tudjam betallózni.nade az inf et az eszközkezelő-illesztőprogram adatainál nem találom.ott csak sys és dll fájlokat ír,pedig jó lenne tudni hogy milyen fájlok tartoznak még a wifikártyám driveréhez.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11582) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem...mégpedig alaplap javítással kapcsolatban,
van itthon egy ASUS Crosshair III-as ROG alaplapom, aminél a ROG embléma világít..de más egyéb semmiféle mód nem kel életre..csak világítanak az alaplapon lévő bekapcs gomb ledek stb-k....tudnátok ajánlani vkit PH-ról vagy vmi megbízható boltot ahol érdemes próbálkozni hogy mi lett a baja?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#11583) Árjaharcos88 válasza spista222 (#11575) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Üdv!

Mivel nem találtam kábeles fórumot, így Tőled kérdezem meg, hogy: létezik-e olyan kábel, aminek egyik vége HDMI kimenetről (VGA) RCA bemenethez (CRT TV) csatlakoztatható? Karácsonyig, amikor is meglepem magam egy LCD LED TV-vel, néznék gépről filmeket.
Köszi előre is :)

(#11584) spista222 válasza Árjaharcos88 (#11583) üzenetére


spista222
addikt

Szia,

Ha van is ilyen kábel akkor nagyon drága mivel HDMI-n csak digitális jel jön és a TV-be viszont kompozit analóg jel szükséges amihez valamilyen aktív átalakító kell.
Sima 15 tűs Dsub-ról van ilyen kábel bár abban is van elektronika.

Ilyesmi kellene neked de gondolom ennyit már nem ér.

(#11585) kjani18


kjani18
őstag

Sziasztok, gondoltam itt is felteszem a kérdést.
Alaplapi hang, a hangerőszabályzótól függetlenül az erősítőn hallani az egérmozgást, mindenféle zajokat. Mi lehet a gond? Driverek jók, alaplap majdnem új, stb.
Kérlek ne írjátok azt, hogy vegyek hangkártyát, mert nem igényelem azt a minőséget, és tizenhúsz éve alaplapiról hallgatok filmet, zenét, de ilyen gondom még nem volt.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11586) spista222 válasza kjani18 (#11585) üzenetére


spista222
addikt

Tiltsd le az összes bemenetét a hangkártyádnak és nézd meg hogy úgy is jelentkezik-e a zaj.
Tekerd fel max-ra a hangerőt a gépen és az erősítőn állíts hangerőt ekkor sokkal jobb jel/zaj viszonyod lesz, mert ha most is belehallatszik a kimenetbe az "egér" akkor az az erősítő alacsony erősítése miatt nem lesz annyira zavaró.

(#11587) Árjaharcos88 válasza spista222 (#11584) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Köszi. Valóban nem ér ennyit azért a 2 hónapért, addig nézem monitoron a filmeket akkor, vagy kiírom DVD-re és asztali lejátszóról tolom :)

(#11588) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Megtudja nekem valaki mondani, hogy az ASROCK B75 Pro 3 alaplapon melyik SATA3 port az Intel vezérlésű?

Köszi! :)

Üdv.

(#11589) DonThomasino válasza Willie (#11588) üzenetére


DonThomasino
veterán

F@sza egy gyári leírás van hozzá.
[link]

5 SATA2 port
3 SATA3 port

A 3db SATA3 ból egy Inteles, valszeg két egyforma szín és egy különböző,
és neked erre lesz szükséged...
1 x SATA3 6.0 Gb/s connector by
Intel® B75, supports NCQ, AHCI and Hot Plug functions
2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by
ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions

Remélem segítettem. :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#11590) flash- válasza Willie (#11588) üzenetére


flash-
veterán

nekem Z75 pro3 van ,két sata 3 csatlakozóval,és pont az imént kaptam a választ arra hogy mindkét port inteles..elképzelhető hogy nálad is így van

bár nálad feltüntettek ilyet hogy ASMedia ASM1061
akkor lehet hogy asmedia vezérlős? :F

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11591) Lenry válasza DonThomasino (#11589) üzenetére


Lenry
félisten

nem
mindhárom SATA3-as port szürke, a SATA2-esek feketék :D
de egy másik topikban már válaszoltam a kollégának :B

(#11592) DonThomasino na igen. egyszerűbb lett volna

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11592) DonThomasino válasza Lenry (#11591) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én csak próbáltam ki matekolni...
Mondjuk éppen csinálhatták volna két színnel.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#11593) Willie


Willie
őstag

Köszönöm a segítségeteket. :)

Lenry: De akkor tutira így van, igaz? :P

[ Szerkesztve ]

(#11594) kaf001


kaf001
tag

Üdv!

Gigabyte 990xa ud3 lapomon szeretnék biost frissíteni. Hogyan csináljam? Illetve érdemes e beta verziót feltenni, mert ahogy láttam az a legújabb és vagy 3 hónapos....

(#11595) Lenry válasza kaf001 (#11594) üzenetére


Lenry
félisten

így frissítsd a BIOS-t

előtte azonban: miért akarsz frissíteni?
ha van valami nyűgje az alaplapodnak, azt megoldja az új BIOS? le van írva a changelogjában?

a béta BIOS-t csak akkor javaslom, ha nagyon sürgős, hogy javítva legyen, amit javítani szeretnél.
ha a javítandó problémát egy korábbi, stabil BIOS-ban javították, akkor inkább azt tedd fel

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11596) ravail válasza flash- (#11581) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!

Az Intel Driver-ek frissítéséhez a Download Centert itt találod.
Ezen az oldalon a bal oldali oszlopban alul találod az "Run Intel® driver update utility"-t, ami a gépeden lévő Intel cuccok drivereit (de másokat is) automatikusan megkeresi ezen az oldalon.
Van sokféle olyan ingyenes vagy fizetős Driver Updater szoftver, amilyenre te gondolsz, azonban, ha ilyen használatára adod a fejed, óvatos legyél! Én a "DriverPackSolution" nevezetűt kaptam meg úgy, hogy letöltöttem hozzá az XP a Vista és Win7 32/64 összes frissítését 2012. 01. 20.-ig. Ha van ennél frissebb, akkor azt a DriverPackSolution honlapjáról letölti. Azonban, több esetben jártam úgy, hogy az automatikus driverfrissítés elvégzése után ez, vagy az nem indult el, vagy nem volt elérhető. Ennek az volt az oka, hogy az adott eszközhöz az eszközgyártótól nem volt jobb driver-e, de volt a DriverPackSolution-nak, vagy más nem eredeti közzétett, és a program erre cserélte a gyárit. Azzal persze nem működött. Vissza töltve az igy elszállt egy-kettőt, minden jól működik. Éppen ezért, ha kénytelen vagyok ilyen programot használni, (pl. pont ezt a DriverPackSolution-t), akkor nem az automatikus driver frissítést választom, hanem a manuálist. Így a DriverPackSolution-ban láthatóvá válik, hogy mit és mire akar frissíteni. Ha nem gyárira akar frissíteni, nem engedem (pipa előle ki). Így elejét veszem a problémáknak. A DriverPackSolution egyébként magyarul is tud, de így az XP Vista Win7 feltöltéssel egy DVD-nyi (több mint 3GB).
Sok sikert!

(#11597) kaf001 válasza Lenry (#11595) üzenetére


kaf001
tag

[link]

F13b-nél a 4.pontnál írtak miatt, bár nem tudom hogy lenne e értelme vagy ez tulajdonképpen mit is takar valójában!? Talán egy kis gyorsulást várok tőle. Meg még a legelső bios van rajta és azóta kerültek bele új funkciók is amik hasznosak lehetnek. Mindezektől eltekintve nincs gondom a lappal.

(#11598) flash- válasza ravail (#11596) üzenetére


flash-
veterán

köszi a segitséget

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11599) ravail válasza flash- (#11598) üzenetére


ravail
senior tag

Szívesen!
Boldogultál?
(A DriverPackSolution utolsó verzióját most töltöm le ezzel a torrenttel. Nem tudom milyen verzió, és magyar e.)

[ Szerkesztve ]

(#11600) wbalu8


wbalu8
csendes tag

sziasztok

Ha indításnál kb. 8 rövidet csippan egymás után az milyen hibára utal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.