Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#312) spe88 válasza MaCS_70 (#311) üzenetére


spe88
senior tag

Úgy értettem, hogy hülyeség, hogy lassabban másol, mint a 2.0 standard. Ezt a NAS-ra értelmeztem, nem magára az USB 3.0 szabványra. Persze, azt nem tudom, hogy hogy másol a NAS-on az USB 2.0, mert lehet, hogy az meg egy floppy sebességével vetekszik. :)
Persze ebben közrejátszik az is, hogy nem onboard másoltam, ahogy javasoltad is, úgy biztos gyorsabb lenne, de nem közelítené meg a mostani másolást. PC-re azért kötöttem rá direktbe, mert egy normál HDD-ről másolok, amit bedobtam a helyére. A routerre nem volt rákötve a PC, mert nem használok csak laptopot meg NAS-t, így kikerülöm a routert, ami elvileg gigabites, de minél több elem, annál több bukó (és amúgy is repeaterre volt belőve a router DHCP-n már nem oszt ki címet, azt meg már nem akartam bolygatni, a NAS-nak még DHCP tiltás előtt adtam egy fix IP-t).
Starter utility egyből felismerte a NAS-t PC-n. Egyszer kell megcsinálni és most gyors, mint a szélvész. Ahogy kész újra kötöm a hálózatot, ahogy eddig volt.

Az onboard fájlkezelőt ugyan megtaláltam, de sehogy nem tudtam másolni, volt mindenféle opció: törlés/átnevezés stb. de olyan nem volt, hogy adott mappa másolása, mint mondjuk TotalCommander-ben. Még nagyon zöldfülű vagyok ebben a NAS dologban, szóval még azért ránézek, de ahogy írtam is ennél nem lesz gyorsabb onboard sem, ha USB-vel van rákötve a HDD. Szóval most örülök, hogy nem kell szenvedni további ötletek kigondolásával és heteket várni míg átmegy a pár TB a NAS HDD-jébe, kb 1 nap és kész, ha minden jól megy. :)

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.