Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39901) Glatius válasza atillaahun (#39889) üzenetére


Glatius
őstag

Hardveresen 2 megapixeles a Penge kamerája, és interpolálásal csinálnak belőle hármat. Nekem legalábbis a kétmegás képek szépek.

Az pedig, hogy 50mm-ről szép képet csinál, az a kis méretű optikák sajátja. (A lencserendszer alaphelyzete a makrófelvétel, és a nagyobb távolságú felvételekhez "ezt rontja el".)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#39902) jegenye77


jegenye77
addikt

Gyári vodás telómra feltettem a nemrég megjelenő frissítést.
Így a teljes rendsz.memória 420M lett.
Viszont ha a használt rendsz.memória a 140-150-et eléri figyelmeztet hogy a memória meg telt csak kevés hely van.És ilyenkor nem enged semmit se telepíteni mikor ott van még 270m szabadon.
Miért van ez?Vagy valamit nem jól értelmezek?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#39903) Telda


Telda
addikt

Reggelt!

Ezt a vodafone-os frissítést (512MB) úgy is fel tudom rakni hogy CW recovery van fent és a Sugar Daddy? Vagy vissza kell állítanom a gyári állapotot? Amit nagyon nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#39904) sch_a válasza jegenye77 (#39902) üzenetére


sch_a
addikt

Nem a RAM telt meg, hanem a telefon belső tárhelye. Mozgass át pár programot az sd-kártyára.

(#39905) jegenye77 válasza sch_a (#39904) üzenetére


jegenye77
addikt

Amit lehetett átraktam az sd-kártyára de így is elég gyakran figyelmeztet.
Ilyen kicsi a belső memória?Ezen nem lehet növelni valahogy?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#39906) Glatius válasza jegenye77 (#39905) üzenetére


Glatius
őstag

Ha "Full típusú" ROM-ot használsz, (A2SD+ExtX partíció) akkor az SD kártyán lévő linux tárterületet gyakorlatilag belső tárhelyként kezeli. Lassúbb mint az alaplapi RAM chip, de ha nem gémerkedsz, akkor nagyon kényelmes és tágas lesz a penge.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#39907) jegenye77


jegenye77
addikt

Ja látom! :B Elixir-rel megnéztem hogy csak 162,5M a belső memória és ebből szabad 16,5M most nálam.
Akkor ezért figyelmeztet.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#39908) sch_a válasza jegenye77 (#39905) üzenetére


sch_a
addikt

Át lehet particionálni, úgy, hogy a systemnek kevesebb helyet hagysz.

[link]

(#39909) jegenye77 válasza sch_a (#39908) üzenetére


jegenye77
addikt

Ehhez nem kell rootolni a telót?A gyárira felmegy?
Bocs ha hülyeségeket kérdezek csak eddig nem foglalkoztam vele,de most már idegesít a folyamatos helyhiány.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#39910) Glatius válasza jegenye77 (#39909) üzenetére


Glatius
őstag

Sajnos nem gyári állapot, a tárhely bárminemű átrendezés minimum ROM cserét igényel, de a készülék belső memóriakiosztásának megváltoztatását (átpartícionálás) is jelentheti.Az átpartícionálás pedig sajnos nem teljesen kockázatmentes.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#39911) jegenye77 válasza Glatius (#39910) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor ez nálam felejtõs.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#39912) TRob1


TRob1
veterán

Az új CM (nightly?) elég sok javítást fog tartalmazni, mint látom (bepótolják a nyaralást :D).
Valakik ennek pl. örülni fognak asszem:
blade: Add proximity sensor calibration (android_device_zte_blade)

(#39913) jano_77: Mint írtam is, nálam hibátlanul teszi a dolgát (azóta mióta használom, több Rom frissítésem is volt már (CM), és a Keyboardnak is volt néhány, sose volt vele baj). Ahogy olvastam az appz fórumban, ott is elég sok embernek működik tökéletesen. Sőt, valszeg még többszázezer embernek világszerte. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#39913) jano_77 válasza M0RGI (#39860) üzenetére


jano_77
nagyúr

Sajnos a Go Keyboard nálam sem indult el, hiba üzivel leállt minden alkalommal!
Aztán uninstall lett belőle, mert meguntam :O
Van akinél működik rendesen?!?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#39914) jano_77 válasza M0RGI (#39890) üzenetére


jano_77
nagyúr

SlidIT billentyűzetet próbáltad már? Elég sokféle skin van hozzá és rengeteg nyelvi kiegészítés is. Ha jól emlékszem ki lehet tenni az ékezetes billentyűket is. Remélem nem tévedek - elég sok billentyűt próbálgattam mostanában :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#39915) kelzsoca válasza jano_77 (#39913) üzenetére


kelzsoca
félisten

Vannak userek, akiknek semmi se megy, tényleg szinte az Android minden porcikája szopatja őket, van itt a fórumon is pár ilyen személy, köztük vagy Te is. :DDD

(#39916) sagit válasza jano_77 (#39914) üzenetére


sagit
addikt

slide it suggar daddy-n hibátlan... a magyar swype-ot próbáltam rá mókolni de se telepítéssel se root exploleres bemásolással nem megy....

esetleg valamelyik romgyártó mester nem tudja megoldani? :U

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#39917) szezso15 válasza sagit (#39916) üzenetére


szezso15
addikt

Mert kéne az XT9 mappája a system/usr alá ;)

Meg a lib fájl...

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#39918) sagit válasza szezso15 (#39917) üzenetére


sagit
addikt

nah hát én ezért kérdeztem hogy valaki aki ért is hozzá nem-e csinálná meg :D

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#39919) jano_77


jano_77
nagyúr

Tudna segíteni vki abban, hogy az alap email-t - ha már egyszer beállítottam, mert épp nem volt még fent a gmail -, hogyan tudom kikapcsolni, esetlegesen akár véglegesen törölni a telefonról? Most duplán kapok értesítést a levelekről, ami nem f@sza.
Esetleg a többi alapból települt app-ot (üzenetrögzítő, gyári kamera) hogyan tudom eltávolítani?
Tudom, hogy sokaknak ez tök releváns feladat, de én ilyen "hülye" vagyok, meg kell kérdezzem, mert a telefon és az android is összeesküdött ellenem! Mint tudjuk!? :(((

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#39920) #19617792 válasza jano_77 (#39919) üzenetére


#19617792
törölt tag

rootexplorerrel törlöd őket a /system/app alól.

(#39921) szezso15 válasza jano_77 (#39919) üzenetére


szezso15
addikt

Email-> Alkalmazások kezelése (Beállításokban) -> Kikeresed az Email appot -> Adatok törlése ;)

Ha el akarsz távolítani valamit a system-ről, akkor RootExplorer-rel megteheted! ;)

system/app-ban kutass....

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#39922) Glatius válasza jano_77 (#39919) üzenetére


Glatius
őstag

Arra vigyázz, hogy csak akkor törölj bármit, ha helyette már tettél fel valamit!
Különösen ilyenek a launcher, és a billentyűzet....

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#39923) jano_77 válasza Glatius (#39922) üzenetére


jano_77
nagyúr

(#39922) Glatius; (#39921) szezso15; (#39920) EarL 007: mindannyiótoknak nagyon köszönöm a gyors választ :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#39924) pista59 válasza szezso15 (#39883) üzenetére


pista59
senior tag

A győztes féreg irtó baktérium

(#39925) szezso15 válasza pista59 (#39924) üzenetére


szezso15
addikt

:DD :R :R

Micsoda megtiszteltetés! :R :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#39926) pista59 válasza szezso15 (#39925) üzenetére


pista59
senior tag

Ne örülj annyira!
A díjat azzal érdemelted ki, hogy megpróbáltál fényképezni a bléddel :DD :DD

A győztes féreg irtó baktérium

(#39927) dilajoska1


dilajoska1
őstag

na végül nem a miui ikonokat használtam hanem ezeket.szerintem nagyon jól néz ki

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#39928) szezso15 válasza pista59 (#39926) üzenetére


szezso15
addikt

:DD :C

*Hajrá Loki!* i15+

(#39929) jano_77 válasza jano_77 (#39923) üzenetére


jano_77
nagyúr

ES File Explorerrel nem tudom törölni pl. a Kamera.apk-t!? :(
Korábban azt mondták itt többen, hogy az ES FE is jó annyira mint a Root Ex és lehet ugyan arra használni. Lehet, hogy vmit rosszul állítottam be!? :F
A Root Explorer-nél bent van a pipa!

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#39930) TRob1 válasza dilajoska1 (#39927) üzenetére


TRob1
veterán

Jól néznek ki, de hogy mit szimbolizálnak, az rejtély. ;] Ha nem lenne a szöveg, nem találnám ki. Viszont ez a nagy kockaikonos kinézet sztem csúnya (a windows phone fíling)

¤ R'n'R ¤

(#39931) dilajoska1 válasza TRob1 (#39930) üzenetére


dilajoska1
őstag

igen direkt wp7.csak azért mert legalább nem akad meg :) meg tetszik is.igen sajnos windowshoz készültek az ikonok de naggyjából kiválasztottam amik illenek oda.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#39932) pista59 válasza szezso15 (#39928) üzenetére


pista59
senior tag

A győztes féreg irtó baktérium

(#39933) jano_77 válasza jano_77 (#39929) üzenetére


jano_77
nagyúr

Kell hozzá esetleg az ES Task Manager? Lehet ennek hiánya a gond?
Mert azt tudom, hogy alapból a Task Managereket nem javasoljátok, nem ajánlott! :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#39934) TRob1 válasza pista59 (#39932) üzenetére


TRob1
veterán

:C

¤ R'n'R ¤

(#39935) Tonchi válasza pista59 (#39924) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Már azt hittem rossz érmét adsz neki ;]

(#39936) mpierre válasza pista59 (#39932) üzenetére


mpierre
veterán

Egész jó, de hogy hívják azt a obi-t? :Y Vicces dolog ilyet telóra applikálni... :DDD

(Nincs ez fordítva?)

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#39937) pista59 válasza TRob1 (#39934) üzenetére


pista59
senior tag

Vannak ám őrültek:

A győztes féreg irtó baktérium

(#39938) TRob1 válasza mpierre (#39936) üzenetére


TRob1
veterán

Az csak poén (egymás elé rakta, csak fordítva, mint kellett volna) :D
De a #39937-en lévő meg már beteges. :K

¤ R'n'R ¤

(#39939) pista59 válasza mpierre (#39936) üzenetére


pista59
senior tag

Prototipus.

A győztes féreg irtó baktérium

(#39940) mpire válasza jano_77 (#39933) üzenetére


mpire
tag

Kevered a dolgokat... A task killerek nem ajánlottak. Amúgy meg olyan fájlkezelőt keress, amihez root jogok kellenek, akkor fogsz tudni a systemben turkálni.

(#39941) Telda válasza Telda (#39903) üzenetére


Telda
addikt

Erre valaki?

(#39942) Saccco


Saccco
nagyúr

Jelentem véget ért az Up-Time Rampage....

Tegnap összeomlott a telefon, szerencsére 1,5 órával előtte csináltam egy screenshotot. :DD

Up-Time End:
SDIII

850 órára biztosan hitelesített az SDIII... :DDD

Egy sms beérkezés kényszerítette végül térdre.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#39943) Tonchi válasza Telda (#39941) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Exe frissítés előtt a gyári recovery-t kell visszaállítani, ha rákeresel fórumon, biztos megtalálod, magát az stock rendszert elvben nem! Azt megteszi az .exe frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#39944) kelzsoca válasza Telda (#39941) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kell hozzá a gyári FTM-es recovery, csak azzal áll szóba a gyári frissítő.

(#39945) pista59 válasza Saccco (#39942) üzenetére


pista59
senior tag

Gratulálok :DD :DD

A győztes féreg irtó baktérium

(#39946) Sheepczx


Sheepczx
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy a telóm elég intenziven elkezdte használni a prociját.
Ez azt jelenti hogy android system info szerint 78%ban pörgött maxon és 21ben minimumon (ezalatt én békésen aludtam, a telo meg az idö negyrészében töltön volt) watchdog nem jelez semmit.
rom tekintetben ux1 maximum afterburner r2b- van fenn amióta publikálva lett. Az elmut hònapokban nem is volt vele gond kiv. most.
Kérdésem az lenne hogy mivel tudom kiszürni a procihasználat forràsàt, vagy csak simán megszüntetni azt?
Jah és augustusban nem telepitettem semmi uj programot.

(#39947) Glatius válasza Saccco (#39942) üzenetére


Glatius
őstag

...akkor most ugyanezt mégegyszer, de egy akkutöltéssel... :DD

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#39948) kelzsoca válasza Sheepczx (#39946) üzenetére


kelzsoca
félisten

Valami erősen pörgeti a CPU-t, meg kell találni hogy melyik program lehet, és el kell távolítani.

(#39949) Sheepczx válasza kelzsoca (#39948) üzenetére


Sheepczx
tag

és azt hogyan?:)
(azt hittem a watchdog minden ilyen esetben sipol...)

(#39950) TRob1


TRob1
veterán

NEW!!!
cm_blade_full-171.zip

Changelog

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.