Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39401) #19617792


#19617792
törölt tag

próbáltam rákeresni a Blade-del kompatibilis (mic működik, nem kell gombot nyomva tartani, hogy szóljon rendesen, etc.) in-ear headsetekre, nem sok sikerrel. leírnátok ki mit használ, vagy melyik jó? vezetékes, bluetooth-os jöhet és melyik mennyire szól hangosan? metál muzsikákhoz nem árt a hangerő. ;]

(#39402) Mr X: hangerő? gombok működnek? :R

[ Szerkesztve ]

(#39402) Mr X válasza #19617792 (#39401) üzenetére


Mr X
veterán

Én egy 5k-s fehér Samsung headsetet vettem fukaréknál, előtte egy Nokia WH-700-at használtam. Mindkettő vezetékes, agybadugós.

(#39404) Mr X válasza #19617792 (#39401) üzenetére


Mr X
veterán

Nokiánál nem működnek a gombok.

Samunál nincs, csak egy felvevő-lerakó gomb, nálam úgy működik, hogy rövid nyomásra zene be-ki, hosszú nyomásra telefon felvesz-lerak.

(#39405) TRob1 válasza #40993792 (#39403) üzenetére


TRob1
veterán

Nah, még a végén kiderül, hogy az ext partíció csak amolyan "Urban Legend" - mindenki beszél róla, de senki se láttott még olyat/használja azt. :)) Pedig aztán emlékszem, hogy majd mindenkinek az kellett, miközben én meg csak röhögtem a népen itt a gép előtt (a CM rommal a Pengén)... ;]

(#39406) Mr X: Még anno a "kezdetekkor", a főzött 2.2-vel én is használtam.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#39406) Mr X válasza TRob1 (#39405) üzenetére


Mr X
veterán

Én használtam ,de iszonyat megbízhatatlan volt a működése. Valószínűleg az SD-kártya gyenge minősége okozta egyébként a problémát.

Amúgy nekem most pont lenne létjogosultsága, 190MB elvileg a belső tárhelyem, de iszonyat gyorsan fogy. Jelenleg jobb megoldás híján a felrakott romot bütykölöm át, belepakolva a használt appjaimat, így azok a system partícióra kerülnek, nem a data-n foglalják a helyet.

Ha beszereztem egy másik kártyát, akkor viszont ext lesz helyette.

[ Szerkesztve ]

(#39407) MxM19


MxM19
aktív tag

Akinek alapból fehér Bladeja van az írja már meg nekem hogy a headset+kábelek+doboz milyen volt.
Más:Volt olyan aki Vácon próbálta szervizeltetni a bladet?

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#39409) atillaahun válasza JJ hunter (#39390) üzenetére


atillaahun
veterán

Milyen mappák? Content és License? Ha igen, akkor egy iGO mappába kell rakni őket, azt meg az SD gyökerébe.

[ Szerkesztve ]

(#39410) Glatius válasza Mr X (#39406) üzenetére


Glatius
őstag

Én mindig használtam mert a legkényelmesebb változat. Belső tárhelynek tekinti az Android az ext2/3-at, ezért külön kérés nélkül oda is telepít. észre sem veszem és nem tudom telerakni a telót, bár a nagy játékokat egyébként sem tűröm meg a Pengén.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#39411) Mr X válasza Glatius (#39410) üzenetére


Mr X
veterán

Nekem is kényelmes lenne, de a kártya miatt (gondolom én) egy restart után hirtelen semmilyen appot nem látott a telefon, ami ext-en volt.

Ráadásul a CM romok nem is támogatják az a2sd-t, bár ezt megoldottam egy recovery flashelős DarkTremor a2sd-vel.

Nekem azért van fenn pár nagyobb játék, a Plants vs Zombies kapásból 78MB.

Earl 007:

Az rendben, de az ext partíciót sem látta onnan fogva. Tippre nem bírta elég gyorsan beolvasni az adatokat, vagy csatolni.

Próbáltam az a2sd újratelepítést, de nem látott ext partíciót. Ráadásul ez többször is előfordult, más rommal. Ezért gyanakodtam kártyahibára.

[ Szerkesztve ]

(#39412) #19617792 válasza Mr X (#39411) üzenetére


#19617792
törölt tag

izé, az a2sd-t terminalból lehet újratelepíteni...

(#39413) marcusa válasza MxM19 (#39407) üzenetére


marcusa
addikt

A tartozékok és a doboz teljesen megegyezik a szürke blade-ével. Még a dobozon is szürke teló képe volt :D

:-)

(#39414) TRob1 válasza Mr X (#39411) üzenetére


TRob1
veterán

Na a PvZ még nekem is fennvan, igaz, az sd-re rakva, habár már unom, de ugye sd-n a hely nem fogy annyira, ezért még kicsit hagyom, hátha... (Ez 1ébként az egyetlen ún. "komolyabb" játék a telefonomon)

(#39408) Zsolt_72:Komolyra fotdìtva viszont... - hehe, már hónapok óta majdhogynem naponta felváltva röhögve sírok, vagy sírva röhögök a fórumban lévő "irományok/olvasmányok" miatt... :DDD Ennyit a komolyságról :D De pont ez a jó ebben a topikban...(Egy erős moderációval a 90k hsz-ből legalább 80k mehetne a kukába)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#39415) MxM19 válasza marcusa (#39413) üzenetére


MxM19
aktív tag

Akkor honnan tudják hogy fehér vagy nem?

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#39416) TRob1 válasza MxM19 (#39415) üzenetére


TRob1
veterán

Lehet hogy a címkéről az oldalán? :U

¤ R'n'R ¤

(#39417) marcusa válasza MxM19 (#39415) üzenetére


marcusa
addikt

Én úgy rendeltem hogy fehéret kérek, és mikor hozták mondtam hogy várjon, kibontom, és mondta hogy nyugodjak meg fehér, de azért kibontottam, és csak abból látszott, hogy láttam a telefont, másból szerintem nem. Vagy nekem legalábbis más különbség nem tűnt fel a két szín csomagolása között.

(#39416) TRob1 Mondjuk ja, azt nem is néztem :D

[ Szerkesztve ]

:-)

(#39418) Mr X


Mr X
veterán

Na most én röhögök sírva... :DDD

MxM19:

Egy nem működő touch panel esetén sem cseréltetnéd? :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#39419) MxM19


MxM19
aktív tag

:D Nem tudom ti hogy vagytok vele.De én nem fogom kicseréltetni akármilyen hibája is lesz.
Max akkor ha már ott tartunk hogy a Bladet nem fogják eladásra bocsájtani.
Mr X:Áh ennek ugyan semmi baja nem lesz.December 3. körül lett megvéve amikor még csomó hibája volt a bladenak.színelváltozás,felezett ram,pixelhiba,touch hiba,letört hátlap,recsegő gombok,
Ennek már akkor sem volt semmi baja.Csakaz első 2 hiba.De az csodazipel megoldódott.
Össze vissza telepítettem minden romot.Többször is.KB 30x .
Tmobilos frissítéssel és ahoz hasonló átpartícionálással csináltam.Nem is 1x.
Semmi baja nem lett, nem ált meg a zöld droidnál , nem veszett el az imei sem.
Stabil kis telefon ez.Mármint az enyém.Hallottunk itt már Horror sztorikat is:)

[ Szerkesztve ]

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#39420) TRob1 válasza Mr X (#39418) üzenetére


TRob1
veterán

Na látod, egy újabb gyöngyszem, amin épp meg is teheted... :D

¤ R'n'R ¤

(#39421) nonames válasza Mr X (#39418) üzenetére


nonames
tag

Plants vs Zombies

ehhez kérhetek linket

(#39422) had423 válasza Mr X (#39399) üzenetére


had423
aktív tag

Adom! :K (kivéve a cigit) :D
Én se rakok semmit telefon mellé a zsebembe. Véletlenül dedikálja a kulcscsomó, aztán mondanom sem kell mennyi az új képernyő.

(#39423) FeRkE válasza barnam_ (#39383) üzenetére


FeRkE
őstag

A Tonchi féle MIUI Black Theme CM7-es romhoz van de nem Theme Chooseres, hanem Recoveryből install zip from SD card, legalábbis nekem úgy tűnik a leírása alapján..

[ Szerkesztve ]

(#39424) MxM19


MxM19
aktív tag

GSFB 21 et letöltöttem de még DSP manager sincs benne.
Akkor hol lesz az az új hangfunkció?

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#39425) Mr X válasza nonames (#39421) üzenetére


Mr X
veterán

Mivel nem ingyenes játék, így nézz körül az általad látogatott beszerzési forrásokon. :)

(#39426) FeRkE válasza atillaahun (#39375) üzenetére


FeRkE
őstag

A Monte Carlo Stir Fry nem a GSF folytatása, azért is nevezte át wbaw, ez a rom a Skate romjának portolása Blade-re. Persze felhasznált a GSFből is dolgokat, hogy működjön a cucc.

(#39427) #19617792 válasza FeRkE (#39426) üzenetére


#19617792
törölt tag

és a GSF esetében a CM7-ből kellett átemelni cuccokat, hogy egyáltalán működjön, eléggé nagy tákolás ez már. :DDD ezért jó az Android, gyakorlatilag bármiből bármit lehet csinálni, ha megvan a forrás, ami GSF esetében nincs... :(

[ Szerkesztve ]

(#39428) FeRkE válasza MxM19 (#39424) üzenetére


FeRkE
őstag

a romban levő music player beállításánál van vmi Dolby enable..

(#39429) had423 válasza #40993792 (#39408) üzenetére


had423
aktív tag

Friss felhasználó vagyok... javaslod / elmagyarázod nekem ezt a partícionálást?
Totál le vagyok maradva.

(#39430) croli


croli
aktív tag

Üdv!
Nightly-t nightly-ra frissítéskor hogyan működik pontosan (van tippem de nem biztos, nem az enyém a telefon hanem ismerősömé és úgy csinálják neki mert ő nem ér rá foglalkozni ilyenekkel azt most nekem kéne frissíteni neki)
Nekem amúgy Motorola Defy-om van, kb ezt is úgy kell frissíteni mint a Defy-t??
Nagyon örülnék ha valaki leírná röviden vagy csak annyit hogy úgy :D

Szerk: Jelenleg melyik a legstabilabb nightly??

[ Szerkesztve ]

(#39431) MxM19 válasza FeRkE (#39428) üzenetére


MxM19
aktív tag

Gyári zenelejásztóban?
Nem a dsp magagerben?

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#39432) TRob1 válasza croli (#39430) üzenetére


TRob1
veterán

1.Letöltöd az új n-t az sd-re :D
2.Újraindítod a tel-t Recoverybe :D
3.Nyomsz full backupot (biztos ami biztos) :D
4.Wipe Cace Partition és Wipe Dalvik Cache
5.Install zip from sd -- kiválasztod az új n-t :D
6.Reboot System

kb. ennyi

szerk. jelenleg kb. a 167-es a legstabilabb (de sztem jó a 165 és a 166 is :DDD )

(#39433) EarL 007 : Szvsz felesleges javasolni a formatokat, nem fordul elő FC ez miatt (hónapok óta így csinálom minden probléma nélkül, és nem sok n maradt ki, de a saját fórumán is mindig így javasolják)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#39433) #19617792 válasza croli (#39430) üzenetére


#19617792
törölt tag

letöltöd a megfelelő oldalról a ROM-ot tartalmazó zip állományt, felmásolod telefonra, telefont recovery módban indítod (CWM), és azzal telepíted. előfordulhat, hogy nightlyról nightlyra frissítés működik anélkül, hogy wipe/formatolnál minden partíciót, így minden adatod megmarad, de ez problémát is okozhat FC-k formájában. ezért javasolt wipe/format minden ROM telepítése előtt. a különböző addonok esetében csak akkor ha ezt megkívánja.

(#39434) FeRkE válasza MxM19 (#39431) üzenetére


FeRkE
őstag

Mintha ezt olvastam volna a Modacon.. Nálam nincs fenn úgyhogy nem tudom kipróbálni, de ha már felraktad esetleg megnézhetnéd, van e ilyen beállítás :)

(#39435) MxM19 válasza FeRkE (#39434) üzenetére


MxM19
aktív tag

Azt keresem de nincs a gyáriban.
DSP meg alapból nincs benne.
Most töltöm a Skate romját.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#39436) croli válasza TRob1 (#39432) üzenetére


croli
aktív tag

Ezzel hogy majd a 167-est rakjam föl nem nagyon értek egyet mert a legújabbak a legcselesebbek jó nagyot szívtam a defy-n is a legújabb (0819) nightly-val mert állandóan force close van ott eleinte tök stabil volt majd jól elkezdtem belakni... és :(( 8végülis lehet hogy itt másabbak a nightlyk mint a defy-nál
szerk majd fölrakom a régebbiket amit írtál
ja és kösz

[ Szerkesztve ]

(#39437) Mr X válasza croli (#39436) üzenetére


Mr X
veterán

Nightly-ból hiába keresel stabilat, nem véletlenül nightly-k. Olvasd el a changelogot hozzá, és döntsd el az alapján, melyiket szeretnéd felrakni.

Elméletileg a legújabb mindig jobb egy picit a régebbieknél valamiben, gyakorlatilag ez nem mindig igaz. Bár én sosem tapasztaltam az ezen topicban leírt CM hibák 99%-át.

(#39438) TRob1 válasza croli (#39436) üzenetére


TRob1
veterán

Na, mesélj, mit cseleznek a legújabbak... :DDD

De akkor rakd fel a 2 hónappal ezelőttit, arra pont emlékszem az jobb volt mint a 3.0ás Android. :DD

szerk: a "régebbieket" meg poénból írtam, a 167 a mai, a 166 a tegnapi, és a 165 a tegnapelőtti, és nem változott bennük semmi "elméletileg" (changelog alapján biztos nem, amúgy meg passz) :))

De azt még elárulom, hogy perpill a 167es fut a telefonomon, és nem találkoztam FC-vel, előtte a 161es volt fenn (no FC), azelőtt a 160 (no FC), azelőtt a 159 (no FC), azelőtt a 158 (no FC), azelőtt a 156 (no FC) azelőtt a .... .... .... :DD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#39439) egrimix


egrimix
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg HF T1-es rommal használom a telómaz.

Érdeklődnék, hogy milyen stabil rom-ot ajánlotok, amely hibátlanul működik az alábbiaknál
wifi
gps
autós töltőről nem indít újra (a jelenleginél ez történik)
tud sd kártyára dolgozni (akár ext2 partícióra is)
gyors
netről is elindulnak a youtube video (ez sem megy most)

és mint írtam stabil

Előre is köszi véleményeteket.

(#39440) croli válasza TRob1 (#39438) üzenetére


croli
aktív tag

öööm most nem nagyon értem mit írsz??
hogy hogy mit cseleznek a legújabbak??
milyen bajaik vannak??
(és igen érdekes a defy-nál mert ott már holnapi dátummal van fönt a mai)

szerk: ebben a témában meg mondom nem vagyok jártás de mint láttam úgyan az a menete mint defy-nál végülis android és android
Mr X nem azt mondtam hogy stabilat hanem azt hogy legstabilabb nem ugyanaz... rc-k azok akarnak stabilak lenni de azok sem stabilak nagyon :D

még valami teneked most melyik van fent??

[ Szerkesztve ]

(#39442) TRob1 válasza croli (#39440) üzenetére


TRob1
veterán

Te írtad: "a legújabbak a legcselesebbek" - én meg erre írtam, hogy mesélj, mit cseleznek. :D

Innen válogass kedvedre: CM Nightlies Changelog

Az utolsó RC óta meg javítottak/módosítottak rajta ezeregy "dolgot", vagyis jóval jobbak az újak.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#39443) Mr X válasza croli (#39440) üzenetére


Mr X
veterán

Nyugodtan felrakhatod a legújabbat, ha azzal gond lesz, akor esélyes, hogy az előzőekkel is.

Senki nem fogja tudni megmondani, melyik a legstabilabb, tekintve, hogy naponta frissül. Ember nincs, aki mindet feltenné. Van, hogy 10 verzión keresztül nincs nagy változás.

(#39444) Razor_alpha válasza egrimix (#39439) üzenetére


Razor_alpha
tag

A youtube videók elindításához flash lejátszó kéne, de erre a processzora nem nagyon van, azaz van egy kiszivárgott változat, de az a videókkal nem boldogol, lényegében a többi flash tartalom is szaggat, alternatíva a sky fire böngésző, az konvertálás útján oldja meg a videók lejátszását.

Eddigi kedvenc romom, a 2.2-es kelzsoca féle Swedish Spring rls5, gyors, stabil, és megbízható, a wifi jel nálam igen stabil volt, persze akkor még egy kicsit moddoltam/tunk rajta, és akkumulátor kímélő volt, még akkor is, ha nem powersaver beállításban volt. És overclock kernel van benne. Sajnos ez egy picit régi.

A sweet dreams III R-el egy kicsit kevésbé vagyok elégedett, az nagyon merül, bár nagyon szép gördülékeny a képe, de az is atom stabil.

Nekem anno fingerprint sem produkálta az általad említett hibákat ezt mondjuk hozzá teszem.

(#39445) #19617792 válasza Mr X (#39437) üzenetére


#19617792
törölt tag

én viszont párat igen. ;]

(#39439) egrimix: hát, HFT1 nagyon stabil ROM, a 2.3.x alapú ROM-ok szerintem nem működnek ennyire flottul. érdemes lesz megvárni, hogy kelzsoca mit alkot majd a WayteQ-ZTE Libra gyári 2.2.2-jéből.

"wifi"

a 2.6.35-ös kernelre épülő Ginger Stir Fry és variánsaiban jó.

"gps"

2.3.x ROM-okban művelnek érdekességeket, ritkán reboot, beakadás, esetleg lassú pozíció bemérés...

"autós töltőről nem indít újra"

ez vicces, mert nem kéne, enyém nem teszi...

"tud sd kártyára dolgozni"

már a HFT1 is tud. ;] ext meg inkább nyűg lehet...

"gyors"

hangyányival gyorsabbak a 2.3.x ROM-ok a 2.2-nél, nem sokkal, mert a proci kevés ide...

"netről is elindulnak a youtube video"

ahhoz Flash támogatás kell, ami hivatalosan soha nem lesz, barkácsoltan meg vagy megy vagy nem... ARMv6 a MSM7227-1, Flashhez ARMv7 kell minimum.

"és mint írtam stabil"

érzésem szerint HFT1 stabilabb a 2.3.x ROM-oknál, hisz egy gyári ROM az alapja.

(#39446) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Törött digitizer csere megtörtént. igaz 35 fontba fájt,de ez zsírúj zte gyárból kilopott előlap,bár san francisco felirattal:)

" Just remember Manchester is RED! "

(#39447) Mr X válasza Zimmi91 (#39446) üzenetére


Mr X
veterán

Működik is rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#39448) giigz válasza Mr X (#39447) üzenetére


giigz
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#39449) Cimi86 válasza Mr X (#39447) üzenetére


Cimi86
tag

Öcsémé a telefon,működik tökéletesen.

(#39450) croli válasza Mr X (#39443) üzenetére


croli
aktív tag

defy-nál van egy emberke aki óránként nézi és folyamatosan rakja fel:D volt hogy még nem volt feltöltve a teljes fájl (csak 92 mb) és kiírta, később rámentünk akkor meg már nagyobb volt a mérete (101mb)

TRob1 ja és köszönöm a linket

leghamarabb holnap állok neki frissíteni :D

hopsz ezt még nem is írtam:
most van egy olyan gond hogy hív vele valakit és az nem veszi fel akkor a teló egyből feketelistára rakja az illetőt és nem is engedi hívni (mármint az illető nem hívhatja) mit lehet csinálni hogy ne csinálja ezt??

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.