Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#35751) Fail3D! válasza balpeter04 (#35749) üzenetére


Fail3D!
addikt

cm hasznalok de mivel melo van most romprobalgat megy:) 3-4 romot kirpobalok benchelek es lassan dontok melyik maradjon:)

(#35752) danee91


danee91
senior tag

Üdv!

A Blade telómon korlátlan facebook van(képek, minden), viszont külső link megjelenése esetén(ismerősöknél pl youtube videók, vagy vmi hír 1 másik oldalról, amit belájkoltak) pénzbe kerül. Nem találtam rá módot, hogy tiltsam le a külső linkek megjelenését a beállításoknál, egyáltalán tudok ilyet?

Köszi a segítséget!

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#35753) Mr X válasza danee91 (#35752) üzenetére


Mr X
veterán

Elvileg, ha a 0.facebook.com címet használod, nem jelenít meg ilyesmiket. De Opera minivel nem működik ez a cím.

Csak tipp, nem használok ingyen fb-t.

(#35754) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Valakinek megvan a sima, alap ZTE-s ébresztő app? Ha igen, lenne olyan szíves elküldeni az. apk fájlt az e-mail címemre?

Sent from my Blade

Szerk.: CM7-en működnie kéne! :)

[ Szerkesztve ]

(#35755) Mr X válasza balpeter04 (#35754) üzenetére


Mr X
veterán

Elküldve.

Remélem, jó appot küldtem. :D

[ Szerkesztve ]

(#35756) rakloo válasza Mr X (#35753) üzenetére


rakloo
aktív tag

Opera minivel biztosan nem fog, mert az előtte feltolja, és leszedi szerverekről az oldalakat,hogy tömörítsen.

555-SHOE

(#35757) addamka


addamka
őstag

Hali,

CM7-tel szenzor gondja van valakinek esetleg? A távolságérzékelő megy egyedül, gen2-es Blade (voda 2.2.2 volt alapban). CM7 stable emlékeim szerint jó volt (asszony használja, szóval kérdéses), meg pár nightly is, aztán a 140-esektől kezdve nem megy pl. az elforgatás sem. Visszatettem a stable-t, aztán most azzal sem :D Csak a gyári 2.2.2-vel. Újrahúztam, semmi változás, egyik nightly-val legalább a fényérzékelő megy, de a többi még mindig nem.

XDA-n írtak valami olyat, hogy nem ugyan az a szenzor van a bladekben, emiatt szívás, ez igaz lehet?

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#35758) norbesz74 válasza szezso15 (#35675) üzenetére


norbesz74
aktív tag

Persze üzlet szabályzatban az van, hogy ha újra regisztrálsz végleg törölnek! Akkor yetike rossz moderátor és kérvényt nyújtok be a legfelsőbb modortalanságokra! :DD

(#35759) ^Clown válasza rakloo (#35756) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A sima Opera is tudja ezt a tömörítést, vagy csak a Mini? :F :R

(#35761) Telda


Telda
addikt

Lehetséges hogy a Face to Face romban nem mutatja a 3G-t még ha van akkor sem?
Pedig tudom biztosra hogy van, mert másik rommal szokta mutatni, most viszont csak a G vagy H betűk vannak. Meg ha futtatok egy speedtest-et ott is 2-3M között ingadozik a net, de ilyenkor is csak a H betű van kint.

(#35762) ktmt válasza milestone (#35704) üzenetére


ktmt
aktív tag

A 2.2. gyári Froyo lesz neked a jó, de én kipróbálnám a Ginger Stir Fry 2.3.4.-er mert abban elvileg jó a SIP, bár személyesen nem teszteltem. Utóbbi előnye, hogy érezhetően fürgébb és az energiatakarékosabb.

(#35763) jano_77 válasza Mr X (#35672) üzenetére


jano_77
nagyúr

Jó reggelt, szia Mr. X!
Jutottál vmire a Mixer téma Dokk-jával?!?

Esetleg abban tudsz, tud vki segíteni, hogy miért írja ki tegnap óta a teló néhány programnál - mikor át akarom helyezni az SD-re , hogy nincs elegendő tárhely, ezért nem végezhető el a kért művelet!. Pedig van hely, 108MB szabad helyem van és mégis. És nem az össze progival csinálja, csak párral. Azt sem tudom megmondani, hogy milyen stílusúval - játék, egyéb -, mert volt ez is + az is. Mi lehet a gond?!?

Más: Tegnap "sikeresen" vissza helyeztem a MyBackup-al a dolgaimat a telefonra és 1-2 progit leszámítva minden faszássan vissza került. Vissza tette az összes sms-t, beállításokat. Viszont vhogy ezáltal vírus is került a telefonomra - trójai. :O
A Lookout 10 progit is Malware-nek jelölt, hogy trójait tartalmaz.
Most ezeket azóta eltávolítottam, de nem tudom, hogy kerülhetett fel a telóra!? Elképzelhető, hogy a gépem vírusos otthon? Mert hogy a víruskeresőm - VIPER - nem jelzett semmit. :F

Volt már vkinek vírus a telóján? Mennyire jellemző ez?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#35764) domerator válasza jano_77 (#35763) üzenetére


domerator
veterán

jano:

Megosztanád, hogy mely programokat látta virnyásnak a Lookout? Hátha pont valamelyikünk belefutott, vagy hogy ne fusson bele... köszi!

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#35765) hodostamas válasza #40993792 (#35760) üzenetére


hodostamas
addikt

Operában bekapcsolod a Turbó-t, és ugyan úgy tudja ;)
Csak annyi, hogy ott a képek minőségét nem lehet állítani.

(#35766) norbesz74


norbesz74
aktív tag

tiszteletem

a modolt. rendszert hasznalok es azt tapasztalatom, hogy rohadt hamar lemerul
. most egy masikat hasznalok prg nelkul alap rendszer es nyustolom ezerrel es tovabb birja akkum. keepscreen hogy lehet hasznalni mert , haterben van es mely programmok ragadnak be haterben? kohonom es nem ufottem felre iphon key van alapvol.B-)

(#35767) M0RGI


M0RGI
őstag

Egy gyors segítség kéne.
Munkahelyen vagyok, szeretném rendbe rakni a névjegyeket (cserélni a kereszt, és vezetéknevet), törölni e-mailcímeket, stb.
Mivel tudom ezt megtenni PC-n, kizárólag kábelen keresztül? Otthon Android Manager-t használok, de az wifis.

[ Szerkesztve ]

(#35768) szezso15 válasza jano_77 (#35763) üzenetére


szezso15
addikt

A tárhelyes dolog, szokott nálam is jelentkezni, reboot általában megoldja! :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#35769) jano_77 válasza domerator (#35764) üzenetére


jano_77
nagyúr

meg fogsz lepődni, mert tutira nagyon sokan használják:
GoSMS, GoContact, LauncherPro, AnySoft keyboard.
Többire már nem emlékszem :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#35770) TRob1 válasza jano_77 (#35769) üzenetére


TRob1
veterán

Van egy olyan érzésem, hogy a Lookoutot kell kidobni, nem a többit.

¤ R'n'R ¤

(#35771) domerator válasza jano_77 (#35769) üzenetére


domerator
veterán

Szerintem valami hamis riasztás lehet, mert ezek önmagukban tényleg nem lehetnek vírusosak, a nagy számok törvénye szerint már rég tele lenne vele a net, ha azok lennének. Olyat még nem olvastam, hogy létezik olyan droid vírus, ami ilyen appokat megfertőzne (de végülis minden lehet), úgyhogy szerintem fals riasztás valami miatt.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#35772) Simba86 válasza norbesz74 (#35766) üzenetére


Simba86
senior tag

még mindig nem sikerült rájönni, hogyan kell kikapcsolni a prediktív bevitelt... :(((

szerk: nem magamról beszélek ktmt ;)
nézd csak meg, mire reagáltam... ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#35773) ktmt válasza Simba86 (#35772) üzenetére


ktmt
aktív tag

Nem tudok segíteni, Ginger Sir Fry-nál be sem lehet kapcsolni :N

(#35774) jano_77 válasza TRob1 (#35770) üzenetére


jano_77
nagyúr

(#35771) domerator: nem is volt semmi ilyen riasztás egészen addig, míg a mentett dolgokat vissza nem tettem a PC-ről a telóra. Csak utána jelentkezett ez a dolog. Addig minden fasza volt.
Most épp 4-et talált: Go Launcher EX (Trojan.Android.Bgserv.a - mindhez ezt írta), GoContacts, GoSMSPro, LauncherPro :O :W

szezso15: asszem újra teszem az egész rendszert a vírus riasztások miatt is. :Y

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#35775) domerator válasza norbesz74 (#35766) üzenetére


domerator
veterán

No akkor...

""tiszteletem""

Szia!

""a modolt. rendszert hasznalok es azt tapasztalatom, hogy rohadt hamar lemerul""

Igen, ez többeknél jelentkezett, a modolt. rendszerek ilyenek tudnak lenni manapság.

""most egy masikat hasznalok prg nelkul alap rendszer es nyustolom ezerrel es tovabb birja akkum.""

Jó ezt hallani, én is most egy alap rendszert nyüstölök ezerrel és nekem is tovább bírja akkum... bár én nem prg nélkül használom, mert úgy nem jó nekem :(

""keepscreen hogy lehet hasznalni mert , haterben van es mely programmok ragadnak be haterben?""

Keepscreen úgy lehet használni, hogy feltelepíted és beállítod, hogy melyik programoknál tartsa ébren a képernyőt... viszont ha az alap rendszert prg nélkül nyüstölöd, akkor a keepscreen-ben nem tudsz semmilyen prg beállítani, hogy tartsa ébren a képernyőt... :( kár...
A Keepscreen mindig haterben van, mert csak arra való, hogy a prg-nak tartsa ébren a displayt, szóval jól van az haterben...
A haterben olyan programmok ragadnak be, amiket nem jól írtak meg és nem záródnak be még ha úgy szeretnéd se, vagy direkt így írták meg őket, hogy a haterben ragadjanak be, még ez is lehet.

""kohonom es nem ufottem felre iphon key van alapvol.B-)""

Szihesen... en sem ufottem félre remélem... iphon key az jó, pláne ha alapvol van!!!

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#35776) jano_77 válasza domerator (#35775) üzenetére


jano_77
nagyúr

:DDD

van vmi progi, vagy bármi más lehetőség, amivel tudok egy listát kinyerni a telefonból a telepített programokról? akár fizetős, akár free
újra rakom a ROM-ot és nem buherálok benne az elején, hanem mindent vissza teszek manuálisan. remélem akkor nem lesz semmi gond, semmi "vírnya"

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#35777) danee91 válasza Mr X (#35753) üzenetére


danee91
senior tag

0.facebook.com az T-Mobile számára van, én viszont Vodafone Tweet csomagban vagyok...

Vmi egyéb tipp?:)

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#35778) Simba86 válasza jano_77 (#35776) üzenetére


Simba86
senior tag

erre jó a beállításokban az alkalmazáskezelő is ;)

egyébként nekem eddig sose volt gondom a titanium backup-pal... minden fontos programról csináltam mentést, utána bármilyen ROM-ot raktam fel, hibátlanul visszamentek a progik és működtek is rendesen...

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#35779) jano_77 válasza Simba86 (#35778) üzenetére


jano_77
nagyúr

hááát...nem tudom miért csinálja ezt, de tényleg a vissza mentésig semmi gond nem volt vele :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#35780) domerator válasza jano_77 (#35776) üzenetére


domerator
veterán

Úgy van... alapból az alkalmazások kezelése menüpontban is látod a telepített programokat, onnan kiírhatod.
Én a tiszta "manuális" telepítés híve vagyok, ahogy ezt már többször leírtam, még akkor is ha több idő és meló van vele, de így kevesebb az esély a rejtélyes anomáliákra.

A most tesztelés alatt levő Froyo-t se volt egyszerű telepíteni: particionálnom kellett a telót, hogy legyen cache 32M, ext partíció kellett a kártyára és swap-ot is csináltam. Viszont tényleg úgy működik a rom, ahogy azt a készítője leírta és jónak látszik az akku is nagyon.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#35781) bba válasza jano_77 (#35776) üzenetére


bba
tag

App List Backup , szöveg fájlba menti ki a telepített programokat az SD-re, nem kell kézzel írogatni

[ Szerkesztve ]

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#35782) bba válasza jano_77 (#35774) üzenetére


bba
tag

a trójai a leírás szerint a még év elején felbukkant vírusos false Android Security Tool trójais változata, ami megfertőzi az appokat.
IMEI , emailcím, contacts adatokat szedd össze és küld el elvileg egy kinai címre.
Nagy adatforgalmat generál a háttérben.

[link]

biztos mindegyik alkalmazás eredeti forrásból való? nincs közti "fizetős" alkalmazás, ami máshonnan ered?

[ Szerkesztve ]

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#35783) umek7 válasza domerator (#35780) üzenetére


umek7
őstag

Biztos muszáj ahhoz partícionálgatni? Nem lenne elég csak átküldeni a RAM-ba a cachet?

(#35784) lajozs válasza domerator (#35775) üzenetére


lajozs
aktív tag

Nagyon finom!
Vajon a haterbe rájön valaki (bárki, többen is), miért sikeredett ilyen precízen szájbarágósra a válaszod?

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#35785) domerator válasza umek7 (#35783) üzenetére


domerator
veterán

Ejjjj... nem nyugszik maga :D :D

Pontosan úgy akartam telepíteni a romot, ahogyan azt a készítője használja már 3 hónapja megelégedéssel. Azon kívül - hangsúlyozom, hogy tök laikus vagyok, tehát lehet, hogy rossz az elképzelés - az jutott az eszembe, hogy ez a régebbi megoldás talán a fogyasztásra is kedvező lehet. Nem tudom, hogy vannak ezek a folyamatok, de nem lehet, hogy a RAM többet fogyaszt és ezért van az ébren nagyobb fogyasztás? :F :F :F

(#35784) lajozs: majd kiderül... vagy senem. :U

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#35786) jano_77 válasza bba (#35781) üzenetére


jano_77
nagyúr

köszi a segítséget és az infot

hali! most nézem csak, hogy Te vagy az! :D :Y
küldtem sms-t és mail-t is a freemailedre.
nem emlékszem rá, hogy bármelyik egyéb helyről származó fizetős progi lett volna.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#35787) norbesz74 válasza domerator (#35775) üzenetére


norbesz74
aktív tag

Ó köszönöm, azt hittem az sreenlopó:)

A beragadást úgy értem, amit felteszek mindig beragadnak.:( És nem tudhatom melyek azzok, mert nem jelzik. 1 kivétel a sygicke volt, ezért is löttem töröltem is le.:) Akkor majd egyesével rakom és tesztelek.:)

(#35788) Saccco válasza domerator (#35775) üzenetére


Saccco
nagyúr

:DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35789) snpetit válasza balpeter04 (#35587) üzenetére


snpetit
aktív tag

Nekem nem csak nagy hangerőn, de kicsin is torzított egyik napról másikra.
Visszavittem (nehezen szántam rá magam, mert egyébként semmi bajom nem volt vele).
10 perc alatt kaptam az újat bontatlan csomagban, T-s. 2.1-es az új és a kijelzője is ugyanolyan szerencsére mint az első szériásoké :)

(#35790) Lacka89


Lacka89
aktív tag

http://mobilarena.hu/tema/zte_blade_olvasd_el_az_elso_hsz_t_fuggetlenites_ti/hsz_7653-7653.html

Hali erre a SSRLS5 re gondoltam. Ehhez van vkinek linkje? Előre is köszi ha lehet privátba küld el. Köszi

(#35791) domerator válasza norbesz74 (#35787) üzenetére


domerator
veterán

"Ó köszönöm, azt hittem az sreenlopó"

Ó nem... sreenlopónak én a ScreeShotIt prg-t használom... rootolt telefonon működik csak!

"A beragadást úgy értem, amit felteszek mindig beragadnak."

Azt én is úgy értettem... van, hogy feltesz valamit az ember aztán jól beragad... jaja.

"És nem tudhatom melyek azzok, mert nem jelzik."

És senki se tudja, mert nem jelzik. És csak akkor jössz rá, ha megnézed valamilyen task managerrel. És utána tudod csak kilőni őket. És akkor sem biztos, hogy jó lesz neked, mert legközelebb újra beragadnak. És akkor lőheted ki megint. És csak az a megoldás, hogy olyan programokat teszel fel, amik nem ragadnak. És van még valami: nem minden programot kell kilőni, mert van, aminek benn kell ragadnia, mert az úgy jó. És ha kilövöd, akkor lesz baj... hát így van ez.

"1 kivétel a sygicke volt, ezért is löttem töröltem is le"

Azt én is löttem töröltem....

"Akkor majd egyesével rakom és tesztelek."

Azt jól teszed... én sem tettem fel soha két programot egyszerre!!!

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#35792) norbesz74 válasza domerator (#35791) üzenetére


norbesz74
aktív tag

Hát akkor még is tegyek fel task managert? ES taskmanager van alapból és ha widgetként teszem ki, akkor bökök és kilő mindent. Viszont elmarad a nagy össze omlás is.:) Ha home keresztül lépek be akkor már egyessével is tudok belépni.:) Köszi erre nem is gondoltam.:) Csak a gyári futó micsodát nézeggetem idáig!.:)

(#35793) domerator válasza norbesz74 (#35792) üzenetére


domerator
veterán

Task Managert CSAK akkor tegyél fel, ha:

1. Pontosan tudod, hogy miket akarsz kilőni és azokból mit szabad
2. Ha nagyon zavarnak a háttérben futó programok.

Nem tudom, hogy neked mi a fontosabb a teló működésében: a stabilitás, a gyorsaság, a játékok, a hosszú akku idő... ezeket mind-mind másik rommal lehet megvalósítani jelenleg... egyetlen olyan rom sincs, ami ezeket mind egyszerre tudja. Ezért lett volna jó összefutnunk, mert mostanra lehet, hogy nem is lenne efféle problémád.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#35794) RtgLaci


RtgLaci
tag

Halló fiúk-lányok! Miért van az, hogy a telefon beszélgetés befejezése után felugrik a GoContact, ahelyett, hogy alaphelyzetbe állna a telcsi? Tuti, hogy én nem állítottam be jól valamit...de mit?
(A F2F rom van fenn teljes megelégedésemre.)

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#35795) TRob1 válasza RtgLaci (#35794) üzenetére


TRob1
veterán

Próbáld meg, hogy kikapcsolod a Hívásbeállításokban a Mindig vissza a hívásnaplók-at (vagy vmi hasonló)

¤ R'n'R ¤

(#35796) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok!

Tegnap már kérdeztem,hogy szerintetek fel lehet e rakni a régi t-mobilos Gen1-es blade-re a vodás 2.2-es (vodás kártyával használom már régóta) frissítést de aztán sajnos nem kaptam választ.Elég sokat olvastam a fórumot mostanában,de nem nagyon találtam meg a megoldást,a főzött romok felrakása meg eléggé bonyolultnak tűnik nekem,mert nem igazán konyítok ehhez a témához,és nem szeretném hazavágni a telót,csak így meg elég lassúcska,szóval valamit kezdenék vele.

A segítséget előre is köszönöm szépen! :)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#35797) domerator válasza Cece04 (#35796) üzenetére


domerator
veterán

Mindent mindenre fel lehet tenni, ha jól tudom, de miért pont a vodás 2.2-t nézted ki magadnak? Igaz, hogy nem ismerem a vodás froyot, de szerintem van jobb alternatíva is nála. Nézz körül ITT

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#35798) DIEGO15 válasza Cece04 (#35796) üzenetére


DIEGO15
őstag

akkor már mért nem a T-s 2.2?

(#35799) Mr X


Mr X
veterán

domerator:

Feldobtam ezt a csoda froyo romot, beállítgattam mindent. Az appokat a titanium bacup gonf nélkül visszaállította, pedig a mentés CM151-en készült. Amit eddig tapasztaltam:

-Plants vs Zombies nem megy, nem ad képet
-Assassins Creed akadozik
-más 3D-s játékok viszont rendes sebességgel mennek (NFS Shift, stb.)
-feltűnt, hogy minden kamerát használó app fekete-fehér képet ad (restart után jó lett)
-youtube fekete-fehér, a videók szétesnek (restart után jó lett)
-van pár app, ami kényszeresen belemászik a memóriába (maps, ébresztő), bár nem tartják ébren a telefont. Maps-et és ébresztőt töröltem, a többit majd meglátjuk.
-érezhetően picit lassabb, mint a CM, de nem sokkal, ADW EX sokat dob rajta
-antutu 300 ponttal kevesebbet ér el, de ez nem igazán zavar

Hirtelen ennyi, ha eszembe jut még valami, szólok.

jano_77:

Még nem jutottam semmire dokk ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#35800) M0RGI válasza TRob1 (#35795) üzenetére


M0RGI
őstag

Vagy a Not Call Log nevű appot.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.