Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36601) hetfield1


hetfield1
tag

köszi a válaszokat! :C

(#36602) szezso15 válasza Mr X (#36600) üzenetére


szezso15
addikt

Gondoskodom róla, hogy legyen hozzászólás :C

Linkeljétek már be ezt az Akash ROMot, hirtelen elkezdett izgatni a dolog :Y

Danke Mr X! :R

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#36603) Mr X válasza hetfield1 (#36601) üzenetére


Mr X
veterán

Próbálgass ki párat, neked kell eldöntened, melyik tetszik jobban.

szezso:

Akash Froyo

[ Szerkesztve ]

(#36604) hetfield1 válasza Mr X (#36603) üzenetére


hetfield1
tag

köszönöm, azért kérdeztem mert gondolom van itt sokkal tapasztaltabb nálam, eddig gen1 volt.

(#36605) Mr X válasza hetfield1 (#36604) üzenetére


Mr X
veterán

Tudunk ajánlani párat, de nem biztos, hogy neked azok bejönnek. Ott van példának domerator, aki a sok jobbnál jobb 2.3 rom között épp egy 2.2-be szerelmes. :D

Itt nézz körül, az ide írogató mesterszakácsok romjai vannak itt. De vigyázz, a túlzott mennyiségű romcsere függőséget okozhat. :D

[ Szerkesztve ]

(#36606) domerator válasza hjanos1 (#36592) üzenetére


domerator
veterán

Köszönöm... működik Akash froyon is csont nélkül... kipróbáltam mms-t is.

(#36591) szezso15

Neked is köszi!

(#36605) Mr X:

Látod.. és ez nem plátói szerelem... itt figyel a Vadállaton a ROM :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#36607) hetfield1 válasza Mr X (#36605) üzenetére


hetfield1
tag

nagyon szépen köszönöm!

(#36608) nonames válasza szezso15 (#36598) üzenetére


nonames
tag

AZ a jó ha pörög! :)

ez a téma mehet face to facera

(#36597) Mr X Ja ja nincs már email

[ Szerkesztve ]

(#36609) Mr X válasza hetfield1 (#36607) üzenetére


Mr X
veterán

Igazán semmiség. :) Jó próbálgatást. :) Sose felejtsd el a dalvik cache wipe-ot. :)

(#36610) szezso15 válasza nonames (#36608) üzenetére


szezso15
addikt

Mehet!

Gyerekek, holnap feldobom lehet a BBL-t :Y

*Hajrá Loki!* i15+

(#36611) domerator válasza dipeti (#36599) üzenetére


domerator
veterán

Próbálkozz... ha sikerül jól feltelepíteni (én Akash ajánlását követtem: van ext 128MB, cache 32MB, swap 32MB szóval minden, mint a búcsúban), akkor jól fog működni. A gyári launcher nem egy sebességbajnok, de teszi a dolgát, igaz most gondolkodom egy ADW cserében.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#36612) Mr X válasza szezso15 (#36610) üzenetére


Mr X
veterán

Szép lassan csak visszatérés lesz a Froyo kotyvasztáshoz. :D

domerator:

Én nem csináltam neki ext-et, semmi baj nem volt vele. Nem alapkövetelmény, csak a több hely miatt ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#36613) domerator válasza szezso15 (#36610) üzenetére


domerator
veterán

Nnna... ezt is elértem... fertőzök... :DDD :DDD

(#36612) Mr X:

Már nincs fenn? Ha nincs, miért szedted le? Végigbírta a 12 óra zenélést?

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#36614) nonames


nonames
tag

lehet illetlen leszek de ki az a hurvinyek
nem ismerem
láttam felkerült két új rom tőle

nem tudtok valami színes témát face to facera

[ Szerkesztve ]

(#36615) szezso15


szezso15
addikt

Mr X, domerator:

Én lefoglaltam az Akash FroYot, várható tőlem valami főzicske belőle! :K ;)

nonames: Nem tudunk róla semmit, megijedt tőlünk ;]

LG Optimus 2X téma? :U

Mr X: Hehe :DD

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#36616) Mr X válasza domerator (#36613) üzenetére


Mr X
veterán

Nem dolgoztam, míg fent volt, de jól bírta. Szezso romja miatt került le, most azt használom. :) Ha csalatkoznom kell benne, visszakerül a froyo (és egyben illő tisztelettel veszünk végső búcsút szezsó mestertől ;] :DD )

[ Szerkesztve ]

(#36617) domerator válasza Mr X (#36616) üzenetére


domerator
veterán

Szegény szezso... :D :D

Na hátha egy kicsit fűszeresebbé teszi nekünk a BBL-t... akkor megmenekülhet Főnök? :DDD :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#36618) Luissimo válasza Mr X (#36603) üzenetére


Luissimo
veterán

"Incredible battery life?" :Y

(#36619) szezso15 válasza domerator (#36617) üzenetére


szezso15
addikt

Akash megöl engem, mint a multik a sarki közértet :((( :( :DD

*Hajrá Loki!* i15+

(#36620) Keeperv85 válasza Luissimo (#36618) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jup! :C :C

:Y :Y

(#36621) domerator válasza dipeti (#36599) üzenetére


domerator
veterán

Jaja... én csak megkérdeztem tőle, honnan van, mert én innen... erre írta rögtön, hogy szép ország... monnyuk India se lehet kutya, mert ő meg ottani.

(#36620) Keeperv85:

B@szki... ezzel te tényleg dízelmerdzsót bikáztál??? :Y :Y :DDD

(#36619) szezso15

Miért is? :U

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#36622) szezso15 válasza domerator (#36621) üzenetére


szezso15
addikt

Ti pártoltok el tőlem Akash-ért! :DD ( csak vicc)

*Hajrá Loki!* i15+

(#36623) nonames válasza Keeperv85 (#36620) üzenetére


nonames
tag

ezt hol csinálod ezt a tesztet

(#36624) domerator válasza szezso15 (#36622) üzenetére


domerator
veterán

Áááááááááá... jóvanna vágom már... :W

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#36625) Luissimo válasza Keeperv85 (#36620) üzenetére


Luissimo
veterán

vazze, ez ugynézki, mint a tegnapi BUX index tendenciája :-) :-) :Y

India egy szoftvernagyhatalom :-)

[ Szerkesztve ]

(#36626) Klmarti2


Klmarti2
csendes tag

Sziasztok! uj Blade tulajdonos vagyok.Letöltöttem a My Phone Explorert, de nem tudok csatlakozni, mert a telepitésvarázsló keres valami szoftvert a telóhoz, nem talál, majd javasolja, hogy tegyem be a CD-t, ha van. Naná, hogy nincs (Telenor nem adott). Tudnátok segiteni?
:F

(#36627) szezso15 válasza Klmarti2 (#36626) üzenetére


szezso15
addikt

Első hozzászólásból letöltöd a megfelelő drivert, majd telepited!

*Hajrá Loki!* i15+

(#36628) nonames


nonames
tag

Olyan probléma állt elő hogy letöltöttem Ezt telepítettem recoveryel majd apn vissza állítás ahogy írva van mikor újraindult elsőre a teló az összes proginak az ikonja zölddroidos lett ne ennek az appok a menüből eltűnt mind de a fájlkezelővel tudok a memória kártyán lapozgatni i lehet a probléma

[ Szerkesztve ]

(#36629) Rickeffe válasza szezso15 (#36615) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Mennyire lehet lényeges a swap?

Rickeffe

(#36630) szezso15 válasza Rickeffe (#36629) üzenetére


szezso15
addikt

Amíg nem láttam a ROMot, addig nem tudok nyilatkozni :B

Holnap okosabb leszek...

*Hajrá Loki!* i15+

(#36631) domerator válasza Klmarti2 (#36626) üzenetére


domerator
veterán

Itt azt írták régebben, hogy csak wifin működik

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#36632) Mr X válasza nonames (#36628) üzenetére


Mr X
veterán

Üdv a klubban. Most ismerkedtél meg az elszálló ext partíció gyönyöreivel. Én pont ezért nem használom.

szezso:

Én maradtam nálad, az új romod nagyon ott van. :)

[ Szerkesztve ]

(#36633) domerator válasza nonames (#36628) üzenetére


domerator
veterán

Figyu... azért ha valami problémát írsz le, legalább akkor figyelj a helyesírásra, hogy lehessen pontosan tudni, mi is történt OK?

Milyen rom van fent? Nálam Akash Froyo-n 2.2 tökéletesen működött: recoveryből flash, utána settingsben apn alaphelyzetbe állítás és voilá... most direkt újraindítottam a telót és minden ikon megvan, sehol egy rosszindulatú kis zöld droid... :N

Nem lehet, hogy valami más hiba van a háttérben és csak egy rebootra várt? :U

Szerk: na Mr X már meg is fejtette a rejtvényt :C

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#36634) milestone válasza Mr X (#36506) üzenetére


milestone
tag

Köszönöm :)

(#36635) szezso15 válasza Mr X (#36632) üzenetére


szezso15
addikt

Örvendtem! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#36636) Mr X válasza domerator (#36633) üzenetére


Mr X
veterán

Nincs köze a felflashelt apn confnak a hibájához. Nálam is minden esetben ez lett az ext partíció alkalmazásának a vége. Minden megy flottul, aztán egy restart után az összes, ext partíción tárolt appnak heló. Csak az alap zöld droidos ikonok maradnak, de az appoknak annyi.

(#36637) milestone válasza domerator (#36508) üzenetére


milestone
tag

Köszi :)

(#36638) nonames válasza domerator (#36633) üzenetére


nonames
tag

ne hari csak rossz a billentyűzete és agy 5-6 betű ne működik de igyekszem pótolgatni

(#36636) Mr X

és mi a masik megoldás rengeteg progit használok helyre lehet állítani valahogy

[ Szerkesztve ]

(#36639) bul07


bul07
nagyúr

Üdv
Hétfő óta tulajdonos vagyok egy ZTE Bladnek legnagyobb félelmem hogy 1-1.5nap alatt lemerül nem igazolódott be eddig. 1x töltöttem még fel teljesen azóta eltelt pontosan 72óra és a telefon töltöttsége még 38% áll (Battery Status szerint) , 3nap alatt volt olyan 80-90perc hívás meg 30-40perc wifi

Viszont van egy alkalmazás ami feleslegesen eszi az energiát méghozzá a Maps sehogy nem tudom úgy lekapcsolni hogy kilépés után teljesen kikapcsoljon, csak Leállítás kényszerítése opcióval, és ezt véletlen indítás után általában elfelejtem véghezvinni, így Akkumulátor használat-nál ehez a Maps-hoz 15% fogyasztást tesz
Tehát kérdésem az, hogy ezt az alkalmazást hogy tudom úgy beállítani hogyha kilépek belőle teljesen leálljon és ne fusson a háttérbe?

Venni szeretnék még hozzá egy autós töltőt ehez kérnék tőletek tippeket hol tudnám a legjobb áron hozzájutni szállítással
Eddig a nyerő egy Vaterás ajánlat 1000Ft+500Ft szállítás

Vissza olvasva sokan GPS használat közbeni akkumulátor használatra, melegedésre panaszkodnak, és nem értek valamit miért kell telefonnal gps-szezni kocsiba , mikkor egy alap olcsó autós gps-t be lehet szerezni Blade-hez való eredeti akkumulátor árából. És az biztos hogy fogja bírni a meleget és nem fog kárt tenni benne.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36640) Mr X válasza bul07 (#36639) üzenetére


Mr X
veterán

Gyári romon max úgy tudod ezt megoldani, hogy rootolsz egy ideigleneset, aztán törlöd a Maps appot. Hiába állítod le, vissza fog ébredni, és a kis mocsok dolgozik is időnként a háttérben.

GPS: egyrészt egyszerűbb egy készülékkel megoldani, mint külön egy GPS-t hurcibálni (bár nekem is van), másrészt bármikor jöhet egy helyzet, hogy hirtelen el kell menned egy ismeretlen helyre. Nem mindig van idő még hazaszaladni a GPS-ért, én viszont kocsiban nem fogom tárolni.

A GPS és az akksi árának viszonyát gondold át, tekintetbe véve, hogy egy Blade akksi T-nél 3-4 ezer forint. :)

A Blade-je megvan már az embernek, tud GPS-t, minek venne még külön egy PNA-t, ha ez is kielégíti az igényeit?

[ Szerkesztve ]

(#36641) milestone válasza atillaahun (#36530) üzenetére


milestone
tag

Mivel a SD3 RE 2.3.4-es alapú, a VOIP-kliens része ennek. Ezért kértem ezt a ROM-ot. Sikerült ma bekurblizni és a Neophone-nal párosítani, de nem igazán vagyok elégedett. Időnként szakadozott a hang, a másik félnél szintén, ill. ott néha visszhangzott is... Mindezt wifin (30/3-as net), tehát nem döcögős 3G-n. Jobbra számítottam. Ugyanazon a wifin a Nokia E51 Szimbi János-féle beépített VOIP-kliense hibátlanul teljesít, tökéletes a hang. Külföldön, 3G-n már kevésbé... Reméltem, hogy ez (a Blade és az Android) jobb lesz, lévén, hogy erősebb a proci, újabb fejlesztés, a hardver is, a szoftver is.
Skype-ot is próbáltam, dettó, elég trágya. Azt sem értem, hogy miért csak kihangosítva működik (2.1-en is), csak headset-tel szól a fülbe.

Más: az normális, hogy 2,5 óra folyamatos netezéstől (3G-n, elég sz.r volt a térerő Gödön), de 95%-ról 19%-ra esett az akku töltöttsége?

(#36642) Mr X válasza nonames (#36638) üzenetére


Mr X
veterán

Én nem próbálkoztam helyreállítással. Formáztam a kártyát, romot újraraktam ext nélkül és így használom, app2sd-vel átpakolgatva a cuccokat, amiket szeretnék.

milestone:

Az akku az ilyen, a mobilnet zabálja. Fura, de jobban, mint a wifi.

[ Szerkesztve ]

(#36643) atillaahun válasza bul07 (#36639) üzenetére


atillaahun
veterán

Vagy teljesen leirtod a fentebb említett Root Explorer-es módszerrel, vagy ha esetleg szükséged van rá, feltehetsz egy Droidwall tűzfal programot, amiben tiltod az adatforgalmát, így annyival is kevesebbet fog fogyasztani. Plusz érdemes még kikapcsolnod menüben a GPS engedélyezése feletti beállítást is, ami infókat küldd a helyzetedről.
Vaagy, ha jól emlékszem Elixir-ben láttam még olyan beállítást, ami meg tudja akadályozni bizonyos programok/rendszerfolyamatok automatikus újraindulását.
Mindhármat Market-ről tudod letölteni, és mindháromhoz root-olt telefon szükséges.

Én a legközelebbi boltban vettem töltőt 990-ért, igaz ahhoz nem volt kábel, úgyhogy a gyárival használom.

Talán azért vesznek az emberek okostelefont -legalábbis az értelmesebbje- mert nem akar magával cipelni egy szatyor cuccot ha valamilyen funkciót használni szeretne nagyhirtelen.

(#36645) atillaahun válasza milestone (#36641) üzenetére


atillaahun
veterán

Tudok róla, de nekem azt a verziót nem sikerült beüzemelni. Igaz, hogy én csak külföldi szolgáltatókkal próbáltam. Nem tudom mi baja lehetett.
Miért használsz egyébként Neophone-t? Nem sok egy kicsit az a 38 forintos magyar mobil percdíj?

Skype nálam hangminőségre tökéletes volt, külföldről használtam sokat. Nemrég készült hozzá egy javított verzió, ami már a normál felső hangszórón szól. Azt hiszem pl. hungariandroid-on fent van.

Mondhatni igen, a 3G nagyon gyilkos, kb. mintha a GPS-t tolnád, vagy filmet néznél full fényerőn.

[ Szerkesztve ]

(#36646) Razor_alpha válasza milestone (#36641) üzenetére


Razor_alpha
tag

Az is okozhat nagy ugrást, ha még nincs meg a rendszernek a romcsere után a pontos akku paraméter, de a 3G az bizony meríthet ennyit.
Pl 2G-val passzívan a telefonom 8-9 nap körül bír
3Gvel márcsak 2-3 nap, néha esetleg 4. (Még a Swedish Spring-ről van az adat, az SD3r-em még ismerkedik az akkuval)
pláne ha nem is csak időnként szinkronizál rajta néhány program, hanem netezek.

Régebben is felmerült ez a VOIP kérdés, és akkor valaki ajánlott egy programot, amivel a sima fül hangszóróval lehetett használni a klienseket és nem kihangosítva, én ventrilot, mangler-t teszteltem akkor le gyorsan, a hangminőség teljesen tiszta volt, 30/3 as wifin is és 3Gn is, de hogy mi volt a program neve ami kellett hozzá nem tudom, ám ha jól emlékszem okozott egy olyan hibát hogy ha közben megcsörgettek az is csak a kis hangszórón hallatszott (mármint a csörgés).

(#36647) qnadam válasza bul07 (#36639) üzenetére


qnadam
veterán

a nagyon olcsó töltők általában 4-500 milliamperesek, amik csak lassan töltenek, navigáció közben meg csak szintentartásra elegendőek.

rendelj amúgy ebayről, szállítással együtt is olcsóbb :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36648) Mr X válasza Razor_alpha (#36646) üzenetére


Mr X
veterán

"ám ha jól emlékszem okozott egy olyan hibát hogy ha közben megcsörgettek az is csak a kis hangszórón hallatszott (mármint a csörgés)."

Szerintem ez nem hiba, hanem logikus dolog. Beszélsz valakivel Ventrilo-n, megcsörget valaki mobil hálózaton. Minek bömböljön bele a csengőhangod a beszélgetésbe?

(#36649) milestone válasza atillaahun (#36645) üzenetére


milestone
tag

E ROM telepítése Domerátor topictárs érdeme, nem az enyém :)
A VOIP-kliens beállítása 2. nekifutásra sikerült.
Azért használom a Neophone-t, mert csak külföldi vezetékes számokat hívok azzal, EU-ban ez kb. 5 Ft/perc (Mo. is), ill. kényelmesen feltölthető online is. Hangminőség (sz.gépről, no meg az E51-ről) tökéletes.
Magyar mobilt (és vezetékest) meg normál mobilról hívok, az említett 38 Ft-hoz képest féláron (vezetékest meg - ha kell, de ritkán - 5 Ft + kapcs. díj). Pannon.
Majd jelezd, ha megtaláltad az optimális ROM/VOIP-kliens kombót, engem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#36650) bul07


bul07
nagyúr

(#36640) Mr X, (#36643) atillaahun
Köszönöm a válaszokat
Hát egyelőre nem akarom módosítani a telefonomat , majd ha tényleg szükséges lesz akkor
Így akkor marad a manuális kilövés

Igen kicsit elvoltam tévedve az akkumulátor árral kapcsolatba (az rémlett mintha valahol 8e Ft-ért láttam)
Viszont azt továbbra is állítom hogy egy kocsiba ami a saját és mindennapos használat van és előfordulhat hogy olyan helyre kell menni vele ami nem ismerős érdemesebb egy olcsó(8-10e Ft-os és igen ennyiért már lehet venni teljesen újat is csak ki kel fogni, pár hónapja a Debreceni Cora-ba is volt ilyen akció akkor ott 11E Ft volt egy nem is a legbutább GPS csak kifutó termék volt) GPS-t tartani mint a telefonnal szórakozni , van millió egy rekesz ahova be lehet tenni és csak elő kell venni
És azért az hogy kevesebb cuccot kell húr cibálni félig igaz mert valahova a telefont is rögzíteni kell meg egy töltő se árt, és nem hiszem hogy minden nap mindenkinél ott lenne a telefonhoz tartozó autós töltő meg rögzítő

(#36647) qnadam
Akkor érdemes rákérdeznem

ebay-ről még nem rendeltem semmit PayPal-em sincs még , és csak ezért nem is fokok csinálni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.