Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#35151) domerator válasza jano_77 (#35132) üzenetére


domerator
veterán

Sajnos nem értek hozzá, nem tudom, hogy az említett értékek mitől függenek, de laikusként azért megjegyzem, hogy a kép szerint legalább 3 alkalmazás futott a háttérben és a bluetooth is be volt kapcsolva. Talán befolyásolhatják az eredményt és pont azt a 2 értéket (CPU és RAM), ami a futásukhoz elengedhetetlen.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#35152) JJ hunter válasza atillaahun (#35037) üzenetére


JJ hunter
aktív tag

szia! :D

köszönöm szépen! :R :) akkor ezeket feltétlenül megnézem még a fizetés előtt :K

Samu GalaxyS » S3 Neo » Mi A1

(#35153) embe válasza kelzsoca (#35149) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Meglesem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#35154) kelzsoca válasza embe (#35153) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hogy biztos ne értsd félre, tehát csak a fontot tartalmazó update.zip érhető el az oldalról, illetve abban a packban benne van a gyári font is, így oda-vissza tudsz váltani biztonságosan a gyári és a comfortaa font között :)

(#35155) embe válasza kelzsoca (#35154) üzenetére


embe
nagyúr

Nem tudom félreértettem-e. :U
Én a packból bemásoltam az sd gyökérkönyvtárába a comfortaa font.zip -et, majd recoveryből telepítettem. Újraindítást követően már az új betűkészlettel indult.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#35156) kelzsoca válasza embe (#35155) üzenetére


kelzsoca
félisten

Pontosan erről van szó, és a másik packból meg a gyári fontot tudod visszatenni ;)

(#35157) Telda


Telda
addikt

Sziasztok!

Még mindig adott a téma, CM7 alatt hogy tudom lekorlátozni hogy csak a 3G-t használja.
Van erre valami program vagy widget?

(#35158) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

Sziasztok!
Eladtam a Blédet,de van némi maradék tartozék,ha valakit érdekel jelezze privibe.
1.1 db.autós tartó nem volt használva csak a HR fej samu i900 é a belecsúsztatós 1500 ft.
2.1 db. autóstöltő 1000ma os. az usb kábellel használható 800 ft ez sem volt használva.
3.1db 8 Gb Sdhc kártya C4 es Kingston Made in Japán.6000 ft.
4.1 db.Maxell 16 Gb.C2 8000 ft.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#35159) embe válasza kelzsoca (#35156) üzenetére


embe
nagyúr

Nem lesz visszaállítva. Anno tetszett nekem ez a betűtípus. Régi, nem is tudom a nevüket már, romjaidban ezek voltak. Olyan "kis kellemes" betűk.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#35160) #19617792 válasza embe (#35159) üzenetére


#19617792
törölt tag

volt ez a font már sok ROM-jában, FLB-kben, CM-ekben, talán svédekben is, meg a magyarban. :D

ja, ez a fontot alkalmazni lehet a lockscreen órájára is, ha Clockopia.ttf néven csinálsz róla másolatot és úgy teszed fel a fontpackot.

[ Szerkesztve ]

(#35161) kelzsoca válasza embe (#35159) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, ez egy kellemes, és igényes font, általában én is ezt használom, viszont nem mindenkinek tetszik, így a gyári marad a romokban már, régebben valóban szinte minden romba beépítettem alapból, mostanra inkább azt az elvet követem, hogy majd a felhasználó eldönti, neki mire van szüksége, a lehetőség megmarad, ezért készült font csomag :)

(#35160) EarL 007

ja, ez a fontot alkalmazni lehet a lockscreen órájára is, ha Clockopia.ttf néven csinálsz róla másolatot és úgy teszed fel a fontpackot.

Ezt viszont soha nem hagyom ki, az alap óra font mindig le van cserélve, sokkal igényesebb, sőt a Deskclock.apk-ban található külön font is cserélve van minden esetben :)

[ Szerkesztve ]

(#35162) embe válasza #19617792 (#35160) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi, majd meglesem ezt is. Tehát akkor a fontpackot átnevezem :Clockopia.ttf -re, és recoveryből így telepítem most?

Akkor elvileg 3 fájl lesz benne, és ez lesz a harmadik, és melyikről készítsek?? Jelen esetben ez a kettő van:
-Droidsans
-DroidSans-bold

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#35163) #19617792 válasza embe (#35162) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem, hanem a fontpackon belül az egyik font fájlról csinálsz egy Clockopia.ttf nevű másolatot.

(#35164) jano_77


jano_77
nagyúr

microSD kártyában mik a jó, megbízható márkák? (Kingston, KingMax, Silicon Power, Sandisk, A-Data, Transcend)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#35165) nonames


nonames
tag

(#35161) kelzsoca

Szeretné kérdezni tudnál-e nekem segíteni (ne hari de a billentyűzete rossz)

SD3r-re fel raktam azt a latin billentyűzetet bemásolta a system/app-ba a lib-jéből pedig a system/lib be a fájl-t mindkettőnek rw/r/r jogosultságot adtam de továbbra se működik és folyamatosan azt írja ki hogy váratlanul leállt kb 3 másodpercenként ráadásul a rendes bill se működik sehol se

Pls segíts ha ráérsz valamikor

[ Szerkesztve ]

(#35166) ux1 válasza nonames (#35165) üzenetére


ux1
addikt

Ugye azért olvastok is???

"Warning it removes any other dictionary from the system!

Please note it was tested only on the CyanogenMOD's nightly ROM. "

Szóval nem állítja senki, hogy nem CM-rom-on működni fog :)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#35167) kevin.1 válasza kungzi (#35146) üzenetére


kevin.1
csendes tag

Ginger Stir Fry b14

(#35168) nonames válasza ux1 (#35166) üzenetére


nonames
tag

olyasok persze úgy csináltam ahogy írta az oldal de ne baj ha ne lesz jó csak mar tudnám eltüntetni ezt az élőugró matyit

lehet jó lessz elileg törölte jöhet a reboot

siker :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#35169) jano_77 válasza jano_77 (#35164) üzenetére


jano_77
nagyúr

Erre esetleg vki?
Utána néztem a memóriakártyás fórumokban, de mind kihalt sajnos :-(
Csak annyit kérek infóként, hogy ki milyet használ és milyen megelégedettséggel :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#35170) joestone


joestone
addikt

Na első körben úgy néz ki device folder rendben van , sikerült egy teljesen felbootoló 2.3 -at fordítani , viszont a surfaceflingert még szögelni kell . Maga az os felbootol , érzékeli is a nyomkodást , viszont nincs kép.
Ril elindul , sd mountolódik , sensorokat érzékeli , adb működik.

(#35171) tak.adi


tak.adi
csendes tag

Zsoca! Az SDIII romodban lévő sms progit hogyan tudom véglek eltüntetni?
milyen néven találom meg?
kösz

(#35172) domerator válasza joestone (#35170) üzenetére


domerator
veterán

joestone:

én láma vagyok ehhez, nem tudom mit csinálsz, de úgy hiszem valami nagyon előnyös dolog sülhet ki belőle, úgyhogy abba ne hagyd! :R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#35173) hjanos1 válasza joestone (#35170) üzenetére


hjanos1
senior tag

Szia!

Kb mikor lesz belole hasznalhato rom?
Kodekekkel sikerult valamit kezdeni?

Koszonet a munkadert!

The Factory Must Grow

(#35174) joestone válasza domerator (#35172) üzenetére


joestone
addikt

Röviden , hogy mit csináltam :
letöltöttem az android forrását a codeaurora,org -ról , letöltöttem a kernel forrsát a zte support oldaláról. Csináltam egy oc kernelt (2.6.32.9) eztr teszteltem a gyári vodás romon. Majd a forráskódot szerkesztve fordítottam egy androidot . Ez most elindul a telefonon viszont nincsen kép. Ezt azt gondolom viszonylag könnyen fogom tudni orvosolni és ha már van kép akkor kiderül melyek azok a részek amikben a további hibákat javítani kell. Most fordítok egy újabb verziót amiben bekapcsolom a linker (ez mondja meg mi milyen memcímre töltődjön be) hibakeresését , hátha nem jó az a táblázat ami megmondja a rendszernek melyik libnek milyen memóriacímre kell betöltődnie és ezért nincs kép . Itt egy kicsit lusta voltam és a codeaurora 2g kiosztására készültet használtam , nem futtatam le a gyári libeken az isprelinked parancsot (ez mondja meg gyárilag hova kellene betöltődniük).
Azt gondolom egy pár napon belül lesz egy olyan verzió amiben már működik a képernyő rendesen.A kodekek akkor derülnek ki ha látom is mit nyomkodok a telefonon. A lényeg jelenleg a gyári kodekeket mellőztem és a gt540 esetében működő kodekeket használtam . Azt gondolom ezekkel nincs is baj , mert ha lenne nem indullna el az android és egy részüket már teszteltem a készüléken előtte.

[ Szerkesztve ]

(#35175) istnag


istnag
addikt

Múltkor volt itt egy ifjú titán,hogy 10 nap alatt portolja a sense felületet ;] :DD :DDD nem tudjátok hol tart,mert találtam egy témát és nagyon megtetszett :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35176) ux1 válasza joestone (#35174) üzenetére


ux1
addikt

Egyre vigyázzál: 3 féle kijelző és vagy 3 féle digitizer van a blade-hez. A letöltött gyári kernel ezek meghajtóit nem tartalmazza. :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#35177) Keeperv85 válasza ux1 (#35176) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát igen. :DD Ha már a forrás fordításoknál tartunk... A RIL-ből valamelyikőtök kidobhatná végre a "Pannon GSM Távközlési Zrt." szöveget, mert kicsit röhejes mostanra. :DD

(#35178) kelzsoca válasza istnag (#35175) üzenetére


kelzsoca
félisten

Még ~980 napja van arra hogy megcsinálja, mondtam neki ne legyen magához szigorú, nyugodtan tolja ki a 10 napot 1000 napra :DDD

(#35177) Keeperv85

Át kéne inkább írni, mert tényleg nem aktuális már :)

[ Szerkesztve ]

(#35179) joestone válasza ux1 (#35176) üzenetére


joestone
addikt

A kernel résznek rendben kell lennie , mert a gyári vodás 2.2 alatt működött . Azért gyanakszom a surfaceflingerre . mert azt átírtam a gt540 -hez . Most a bladehez kell módosítanom.
A touchpad az én készülékemben valami synaptics modell , de ez a rész működik , mert sikerült már vakon kikapcsolnom .

(#35180) joestone válasza Keeperv85 (#35177) üzenetére


joestone
addikt

Ezt hol írja a berendezés ?
Vannak részek miknek nincsen meg a forrása (libril-qc-1.so) , de a rild és a libril az forrásból fordítódik.

(#35181) domerator válasza joestone (#35174) üzenetére


domerator
veterán

Mester!
Anélkül, hogy biztosan tudnám, mit is beszélek, az egészből az fogott meg, hogy a GT540 kodekeket használod.... a modaco-n wbaw is azt mondogatja, hogy a zte kodekek xarok...

Mondom, hogy lesz ebből valami :C (de istenbizony nem értek a bitekhez, szóval tényleg csak ennyi jött le abból, amit írtál...) :( ... de egy sd kártyát félreteszek várva a romodat :)

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#35182) ux1 válasza joestone (#35179) üzenetére


ux1
addikt

Itt jön majd be az, Vodán megy, Pannonon meg nem :D Esetleg bizonyos T-ken se. Ne hozd vissza a touch hibát :DDD

Más.... :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#35183) Keeperv85 válasza joestone (#35180) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Egyenesen a közepébe: libril-qc-1.so Tuti megvan a forrása valahol, valakinek, ugyanis folyamat módosítva van... Hexa Editorban kiműteném belőle, de az úgy azért nem ugyan az...

(#35184) tak.adi


tak.adi
csendes tag

Tudja vki hogy az SDIII romban lévő sms progit hogyan tudom véglek eltüntetni?
Milyen néven találom meg?
kösz

(#35185) DIEGO15 válasza tak.adi (#35184) üzenetére


DIEGO15
őstag

tüntesd el launcher el és nem zavar. amúgy asszem az mms.apk az.

(#35186) oduszeusz


oduszeusz
tag

off
Olvasgatom a Fórumokat.
Már egy ideje van Bladem.
Valamelyik nap átolvastam több tucat fórumot, nagy gyomorideg közepette megcsináltam minden okosságot amit leírt kelzsoca.

Jelentem azóta a 6. romot tesztelem :)

Ha figyelmesen olvasol, értelmezel, és csinálod végig a dolgokat, lehetetlen elcseszni a Bladet :)

Nem értem a sok jajongást...

Meg is alkottam egy új mondást: "Ha a telefonod féltégla lett, nem a telefonod volt a hülye".

Végül szeretném megköszöni azoknak akik időt áldoznak rá, hogy megkönnyítsék a Blade használók életét. :C

Most egy Face to Face van fent... Olvadozok tőle. Semmi bug. Ez eddig a legjobb ROM.

ON

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#35187) ux1 válasza Keeperv85 (#35183) üzenetére


ux1
addikt

Szvsz meg kell várnod a gyártói update-et :) Nem hiszem hogy a ril kódja közkézen forogna. Én eddig csak a binárissal találkoztam... :DDD

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#35188) kelzsoca válasza Keeperv85 (#35183) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hexában már műtöttem meg, biztos emlékszel, a vodafonei hiba miatt :)

(#35189) joestone válasza Keeperv85 (#35183) üzenetére


joestone
addikt

Ha sikerül meglelned a forrást , akkor szívesen lefordítom. Illetve ha megmondjátok melyik libril-qc-1.so -t használjam akkor azt fogom .
De a cm is a telón lévőt használja :
adb pull /system/lib/libril-qc-1.so ../../../vendor/zte/$DEVICE/proprietary/libril-qc-1.so

(#35190) tak.adi válasza tak.adi (#35184) üzenetére


tak.adi
csendes tag

launcherrel hogy tüntetem el?

(#35191) DIEGO15 válasza tak.adi (#35190) üzenetére


DIEGO15
őstag

Elrejteni tudod, LPpro ban van olyan h hide apps ADW ben pedig csoportot tudsz létrehozni ha a programtárban nyomsz egy menü gombot :)

(#35192) Keeperv85 válasza kelzsoca (#35188) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ja. Tudom. De az csak egy betű volt és nem változott a fájl hossza. ;)

(#35193) M0RGI


M0RGI
őstag

Van olyan program ami lerajzolva mutatja azt a nyomvonalat ahol jártam, megjelölhetők vele helyek (pl. erdőben ahol gombát találtam) de nem kifejezetten futóknak szól?

[ Szerkesztve ]

(#35194) norbesz74 válasza oduszeusz (#35186) üzenetére


norbesz74
aktív tag

kicsit eros volt a kijelentesed;-) , de nekem x8 volt egy. hiba , mely szervizes se tudta meg csinalni.:O. azota csak garis telefont veszek. amugy off es iphone bill irtam

(#35195) oduszeusz válasza norbesz74 (#35194) üzenetére


oduszeusz
tag

Gondolom gyári hibából fakadt? :)

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#35196) szezso15 válasza norbesz74 (#35194) üzenetére


szezso15
addikt

Én meg épp Blade billentyűzetről írok :U

Volt ötlet. csderled billt ki,.!

*Hajrá Loki!* i15+

(#35197) sto1911 válasza M0RGI (#35193) üzenetére


sto1911
veterán

A Google My Tracks tud ilyet, offline is mukodik (= a Google terkepen mutatja, de nem kell letolteni a terkepet online, ha nincs mobilneted, akkor csak a negyzethalot mutatja, majd wifinel terkeppel egyutt.) A megjelolhetoseget nem tudom.
Ilyet csinaltam vele.

(#35198) Keeperv85 válasza joestone (#35189) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha sikerült volna, már lefordítottam volna én ;) Nem, a CM-nél változik a fájl mérete kiadásoktól függően, ráadásul a kelzsoca által említett "vodafonei" hiba is már javítva lett. A telón lévőt nem tudja használni, ha csak nem állítja elő előtte dinamikusan valahogy...

(#35199) jano_77


jano_77
nagyúr

Off: Melyik éri meg jobban az árát szerintetek? Ezek jó minőségű, megbízható kártyák ugye!?

1.

vagy

2.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#35200) ux1 válasza M0RGI (#35193) üzenetére


ux1
addikt

esetleg:

The Mushroom Navigator

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.