Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25751) szki válasza ux1 (#25747) üzenetére


szki
őstag

Nekem volt RIM BB-m, mely csak akkor volt képes GPS kapcsolatra, ha direktben volt rálátása a műholdra. Elég szar volt autóban messze a műszerfalon tartani a szélvédő alatt. Pedig az nem 20e Ft-os készülék...
A Blade 2.1-es gyári rom is elég gyengus volt GPS kezelésben. 2.2-től sokat javult a GPS érzékenysége!

(#25752) robit1973: Már miért ne maradna bekapcsolva a GPS kapcsolat kikapcsolt képernyőnél? Melyik alkalmazás?

[ Szerkesztve ]

(#25752) robit1973


robit1973
aktív tag

Sziasztok!
Ha már ennyire GPS-ezünk, akkor valaki megtudná mondani, hogy lehet azt megcsinálni, hogy kikapcsolt képernyőnél a GPS bekapcsolva maradjon? Régi telóm ezt tudta.

(#25754) TRob1 válasza robit1973 (#25752) üzenetére


TRob1
veterán

Ha fut egy app ami használja, akkor úgy marad kikapcsolva is (pl. endomondo-val elmegyek bringázni, tokban+zsebben is végig követi az útvonalat)

¤ R'n'R ¤

(#25755) Ronam válasza ux1 (#25747) üzenetére


Ronam
addikt

te tesztelted a sweet dreams ROM-ot?azt látom,hogy nagyon nem jött be :),de mi volt vele a problémád?bármennyire is "beta" állapotban van,szerintem gond nélkül használható,vagy te esetleg találtál benne olyan egetrengető hibákat?pár ember az OC miatt sír,amit igazából ki se használnak,ott van a CM romokban de szerintem kevesen használják,játékon kívül nem hiszem,hogy bármi máshoz kéne az OC,amit még sokan hiányolnak az állapotsorban lévő power control,hát arra is van külön program....igaz nem olyan mint a CM romokban,hogy egyszer kell nyomni,hanem 2x,számomra ez nem olyan nagy probléma :)

(#25756) dilajoska1


dilajoska1
őstag

cm romoknál volt így igaz n100-ig néztem csak.ott ha kikapcsoltam a képernyőt és ha visszakapcsoltam akkor újra kereste a műholdakat

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#25757) ux1 válasza dilajoska1 (#25750) üzenetére


ux1
addikt

Ezt elhiszem, de te is hidd el perpillanat 30 fokon belül 8 hód van perpillanat, 60 fokos szögben 4. Persze hogy pillanatok alatt van kapcsolat. Egyet kipróbálhatsz, kapcsold ki a GPS-t, tedd alvásba a készüléket 1 órára, majd vissza kapcsolva kíváncsi leszek talál-e GPS jelet :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#25758) robit1973 válasza TRob1 (#25754) üzenetére


robit1973
aktív tag

Milyen romot használsz? Én próbáltam kétféle rommal, többféle navival és GPS progival, mindig kikapcsolta a GPS vevőt, ha kikapcsoltam a kijelzőt.

(#25756) dilajoska1
Én is CM-mel, valamint FP T1-el próbáltam.

Na gondoltam teszek most is egy próbát: CM N108 navi indít és REBOOT! :W

[ Szerkesztve ]

(#25760) dilajoska1 válasza ux1 (#25757) üzenetére


dilajoska1
őstag

írtam hogy hideg indítással csináltam mivel kikapcsoltam a telefont :)) természetesen tiszta volt az ég de ez eddig egyik rommal se volt ennyire jó
na de mindegy is lényeg hogy működik és nagyon bejön ez a rom!!!!
a másik dolog hogy gps reboot egyáltalán nem volt mint cm romoknál.multkor a legrosszabbkor indult újra,rögtön le is cseréltem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#25761) kungzi


kungzi
veterán

hali

véletlen kitöröltem a tálcát, amin a menü gomb is található adw exben. hogy tudom visszahozni?

sikerült :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25762) umek7 válasza Ronam (#25755) üzenetére


umek7
őstag

Wifi/3G közbeni melegedésre panaszkodott, üzemidőre, illetve a Launcherre. Én erről már megírtam hogy nálam egyáltalán nem melegszik csak akkor ha valami komolyabb játékot futtatok, az üzemidő (nem placebo) de az eddigi legjobb a LamerBurner óta, a Launcher meg kinek a pap, kinek a pappné.

A Power Control meg helyettesíthető egy widgettel, de a tag aki portolta a PC-t a 2.2 ROM-jába az már rajta van az ügyön, csak mostanában nagyon elfoglalt.

[ Szerkesztve ]

(#25763) warezxts válasza api29 (#25716) üzenetére


warezxts
senior tag

whooo szines menu....mar hianyzott, pedig a regin az volt.... :R
halas koszonet erte

(#25765) Ronam válasza umek7 (#25762) üzenetére


Ronam
addikt

én sem tapasztaltam semmilyen melegedést :),üzemidő??????alpha MCR óta próbálgatom a rom-okat,ez a legjobb....launcher-t meg első dolgom cserélni miután települt a rom :)

(#25765): én sem bírálni akartam :),csak kíváncsi voltam,hogy egy igazán hozzáértőnek miért nem jön be

[ Szerkesztve ]

(#25766) dilajoska1 válasza Ronam (#25765) üzenetére


dilajoska1
őstag

én igen.töltés közben :DDD :DDD :DDD

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#25767) umek7 válasza Ronam (#25765) üzenetére


umek7
őstag

Hát én se igazán értem, de nem posztom bírálni senkit.

A Launcher pedig nekem megfelelő, mindig is tökéletesen megfelelt az egyszerű is, bár kétségen kívül vonzóbb az ADW...

(#25768) Merlini


Merlini
tag

Felraktam az SD2-t. Köszönet kelzsoca!
Próbálgattam, lemerült az aksi és lelőtte magát az OS. Gondoltam ideje lementeni recovery-ből a belakott ROM-ot

Dugom rá a töltőre, és kb. ezt látom a képernyőn. :Y
(Közben már lehet léptem a recovery-be, ez már nem kristály tiszta)
http://logout.hu/dl/upc/2011-04/28/300770_jjucvmoweb58wbgg_tpt.jpg
Bakker! Rajta marad az SD kártya image könyvtárában a (nem exe-s) GEN2 → GEN1 visszaállító cucc.
De utána (még május közepén) exe-s wbaw’s Gen2 v4, véglegesen gen2-esítettem.

A telefon már nem boot-olt be, mindig a Clockwork jött be. Készítettem egy backup-ot.

Rendbe rakjam a fenti kavarásomat felraktam a gyári restore_stock_recovery.zip-et, majd a - régebben is használt - exe-s wbaw’s Gen2 v4-et futatamle (újra kicsomagoltam egy könyvtárba és úgy).
Végigment rendesen, zöld „Pass” feliratig, bár nem indította el a recovery-t.

A telefon továbbra sem indul, csak zöld robot van és pirosan világít a vissza nyíl. (Aksi kivét után is.)
Hangerő le + bekapcsoló gombra a gyári recovery jön be.

Most, hogy tudok clockwork recovery-t varázsolni a telóra?
Avagy működő képesé tenni a telefonomat?

(Channel1.nvm mentésem van)

[ Szerkesztve ]

(#25769) ux1 válasza Ronam (#25755) üzenetére


ux1
addikt

(#25755) Ronam

Ne érts félre, szó sincs arról hogy nem jön be, kelzsoca ROM-ját is megnéztem. Csodák nincsenek :) Tökéletes annyira mint ahogy az alapanyag... Lehet belőle főzőcskézni, nyúzni, de mint ahogy már írtam, jó akkor lesz, ha tényleg hivatalossá válik. Ja, és a forrás is meglesz, lagalább a kernelnek. Én pl. ma reggel 6-kor húztam le, most 18%-on állok. Kb 1 óra aktív WiFi után +15 perc beszélgetés. Egy 5 perces video kb 1%ot ejtett az akksin. Próbálom kideríteni, hogy mi okozza ezeket a jelenségeket.
Zsoca ugyan írta, hogy a CM7 a szedett-vedett meg tákolt, csakhogy az android-forrás szinten az, így bármire lehet fordítani is, akár optimalizálva. Nem pedig így hogy libeket, meg egyéb binárisokat tákolunk bele, ez az igazi gány.
Amúgy meg, mivel a hírt is én közöltem, folyamatosan nyüstölöm, a kikerülése óta :)

Azt meg hidd el: Nem hiába hívja wbaw is bétának ezt a ROM-ot. :)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#25770) MxM19 válasza MxM19 (#25736) üzenetére


MxM19
aktív tag

Ja és a negatívumok ha valakit érdekel:
-Legördülő állapotsort nem lehet átlátszóvá tenni.(Nem zavar annyira.)
-Nincs OC (nem is nagyon használnám de jó ha van benne)
-Nem lehet benne 800x..... as felbontásban felvenni videót.(Nagyon kár érte.De akkor marad a 640x es)
-Néha úgy érzem mintha a DSP nél bekapcsolom a javításokat de semmi változás nem történne.(Újra rá kell menni pl hogy hangszínszabályzó bekapcsolása stb....)(Zavaró)

Mod: 49% on az aksi:Wifi be.Lg camera app letöltés(1perc se) +lépegetés a menübe(1perc se)+Wifi közben LG camera app használata.Beállítások+4x videó felvétel.(összesen kb 3perc max) utánna kilépés.Wifi ki. lépegetés a menübe.1perc.44% on van...
Igaz még kb ez az 1.napja hogy fent van.
Amúgy így tettem fel a romot ha valakit érdekel.
-Wipe/Factory reset.
-Wipe chache
-Wipe dalvik chace
-Data
-System
-Chache
-Boot
-Wipe Battery stats

Véége

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#25771) Robinho18


Robinho18
csendes tag

Én úgy használom az SD2-t hogy beletettem Szezso alap ZTE Launcherét :D
Szerintem nagyon gyors élő háttérképpel sincs akadás sehol sem :D

ZTE Blade SD3

(#25772) gakoska


gakoska
tag

Üdv!

2.3-as ROM-okon nem működnek nekem a hívásrögzítők. AllCallRecordert, Total Recordert próbáltam, de a másik fél hangját nem tudják rögzíteni, 2.1-en és az összes 2.2-es ROM-on az All Call Recorder tökéletesen működött, Sweet Dreamsen (CM7-en is) pedig kiírja, hogy a telefon nem kompatibilis ezzel a funkcióval (a másik fél hangjának felvételével).
Természetesen a legújabb verziókat próbáltam.

Tud valaki másik programot, ami felveszi mindkét fél hangját 2.3-as ROM-okon is (esetleg jogi okokból került letiltásra ez a funkció)? Nem szeretném, ha csak emiatt kellene Froyon maradnom, de ha ezen múlik, megy vissza a backup.

(#25773) MxM19 válasza Robinho18 (#25771) üzenetére


MxM19
aktív tag

melyik romban van?
Azt el lehet forgatni?

[ Szerkesztve ]

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#25774) szki válasza gakoska (#25772) üzenetére


szki
őstag

Sok alkalmazást kipróbáltam régebben, de AllCallRecorder vált be tökéletesen. Működött nekem 2face4-nél, és most SD2-nél is. Nézd meg a beállításokat az alkalmazásban, hogy a másik fél hangjának rögzítés is be van-e pipálva. Illetve Marketen nézd meg, van-e frissebb verzió?

(#25775) gakoska válasza szki (#25774) üzenetére


gakoska
tag

Igen, mint mondtam, természetesen a Marketről leszedett legfrissebbet raktam fel, és ahogy bepipálnám az opciót, kiírja, hogy sajnos a készülékem nem támogatja a másik fél hangjának felvételét.

(#25776) Robinho18 válasza MxM19 (#25773) üzenetére


Robinho18
csendes tag

N95 Meizuban van..Az alap képernyő nem fordul meg a menü sem de a galéria beállitások az igen.

ZTE Blade SD3

(#25777) szki válasza gakoska (#25775) üzenetére


szki
őstag

Akkor reinstall segíthet talán.

(#25778) gakoska válasza szki (#25777) üzenetére


gakoska
tag

ROM reinstall? 5 perce raktam fel...
AllCallRecorder reinstall? 3-szor megvolt...

Az a fura, hogy 2.3-on eddig sosem működött nekem, régebbi CM-en próbáltam talán 2x. Csodálkozom, hogy neked működik.
Másoknak esetleg van tapasztalatuk vele, vagy bármilyen más hívásrögzítővel akár Froyo, de főleg inkább Gingerbread alatt?

(#25779) MxM19 válasza Robinho18 (#25776) üzenetére


MxM19
aktív tag

U.a. mint a Ginger.....
Most próbálom a Zeamot.Ugyan olyan gyors több beállítással elfordulással.
Szerk:Ok meg van a legjobb launcher:Zeam Launcher.
-Nem szaggat ha telerakom az egészet widgettel.( nem úgy mint a ADWEX1.3.3)
-Sok beállítás van rajta.(Ginger launcher)
-Elforgatható(-II-)
-Nem szaggat Bluetooth bekapcsolásánál+Zene lejátszásnál.(-II-)
-Látja a google keresés widgetet.(-II-)

[ Szerkesztve ]

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#25780) umek7 válasza ux1 (#25769) üzenetére


umek7
őstag

Ez tiszta sor, csak kicsit "drámaibban" írtad le a helyzetet korábban. Egy átlag usernek mindennapos használatra szerintem bőven megfelel, mint ahogy az eddigi ROM-ok is.

(#25781) szki válasza gakoska (#25778) üzenetére


szki
őstag

Apk reinstall persze, és nem rom.
Akkor passz. Nálam minden szép, és jó SD2 alatt:) Sokszor kell hívást rögzítenem, így ez is sarkalatos pont nálam.

Launcher-hez: A GO Launcher EX is nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

(#25782) Ronam válasza MxM19 (#25779) üzenetére


Ronam
addikt

teszteld meg a Launcher Pro-t :),az 1ik legjobb launcher szvsz

(#25783) umek7 válasza Ronam (#25782) üzenetére


umek7
őstag

Tipikusan kinek mi a jó, nálam eleinte a LPO volt a legjobb, aztán a Zeam majd a gyári, most meg az ADW a király

(#25784) MxM19 válasza Ronam (#25782) üzenetére


MxM19
aktív tag

Kiteszteltem már az ADWEX 1.3.3-at.1ik oldal Power amp large mellette lévő oldal facebook widget mellette google kereső és a 3 közötti scrollozás közbe megakad/szaggat.
Ugyan ez a Launcher EX(ami ugye jobb mint a Launcher pro nem?)
+Romokba épített launcherekben is ez volt a baj.
Kipróbáltam utána a Gingerbread Launcher.(Gyári.No fordítgatás.Zene lejátszása közben vagy blue bekapcsolásánál mindenhol akadt.)
Most kipróbáltam a Zeamot(már tegnap is nézegettem) meg vagyok vele elégedve.
Forgatás van.
Nem akad szaggat lassul sehol.
Jó benne minden.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#25785) robit1973 válasza gakoska (#25778) üzenetére


robit1973
aktív tag

AllCallRecorder nekem sem működik CM alatt. Ugyanazt írja ki, mint neked. 2.2 alatt én is ezt használtam. Most CallRecorder-t használok, ez működik.

(#25786) Ronam válasza MxM19 (#25784) üzenetére


Ronam
addikt

ki mondta hogy a Go Launcher Ex jobb mint a Launcher Pro?:) én használtam egy ideig a Go Launchert,2.2 alatt tényleg gyors,ráadásul van rá egy rakás téma,szóval ott van a top 5-ben,ADW nekem nagyon nem jött be.Igaz,hogy az egyik legkedveltebb launcher,valahogy mégsem tetszett,Launcher Pro viszont minden ROM alatt jól muzsikált,legyen az 2.2 vagy 2.3,az új sweet dreamsen az LP-t használom és tökéletesen fut,ha még nem próbáltad nézz majd rá,szerintem tetszeni fog

(#25787) gakoska válasza robit1973 (#25785) üzenetére


gakoska
tag

Tudnál egy marketes linket mutatni hozzá? "CallRecorder" néven elég sok app van fent... :)

(#25788) szobipeti199


szobipeti199
tag

Sziasztok!
SG fórumról jöttem, ott mondták hogy nálatok kérdezősködjek mert ez már kényes téma.
Szóval van nekem egy vodás gen2es 256os ZTE Bladem. Keresgéltem neten, de nem találtam olyan progit amivel feltudnám oldani a maradék 256ot. Gen1re vagy Tmobilra igen, de erre nem. Meg szeretnék egy új, főzött ROMot felrakni, pl sweet dreams II vagy amit ajánlotok.
Szóval az lenne a kérésem, hogy ehez a művelethez linkelnétek pár dolgot ahol eltudom olvasni, hogy mi meg hogy vagy esetleg valaki elmagyarázná nekem? Még sosem csináltam ilyet, ezért ha lehet ne csak pár szóban. (gondolok itt pl olyanra, hogy aztsem tudom hogy recorvery közben kikell e venni a SIMet illetve az akksit vagy nem. Valahol ezt, valahol azt olvastam..)
Előre is köszönöm szépen mindenkitől!

(#25789) konikan válasza szobipeti199 (#25788) üzenetére


konikan
aktív tag

Először is ezt kéne elolvasni:
[Első hsz.]
Recovery közben nem kell kivenni a SIM-et, az akksit meg végképpen nem :D

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#25791) Telda válasza Ronam (#25786) üzenetére


Telda
addikt

Felrakta a Launcher pro-t, de a beallitasait sehol nem talalom, a menu gomb megnyomasaval nem jön elö mint mondjuk az adw es a menuben sincs ikonja. Valamint a kinezet sem valtozott. Lehet nem kompatibilis a Two Face 4el?

(#25792) sch_a


sch_a
addikt

Two Face IV-hez fel lehet valahogy rakni a gyári megszokott fájlkezelőt? Jobb híján felraktam az astrot.., de nagyon nem jön be.

(#25793) RtgLaci válasza Telda (#25791) üzenetére


RtgLaci
tag

Nem ártana egy reboot. Utána megtalálod a Preferences-t. :K
Én is tegnap tettem fel, működik.

[ Szerkesztve ]

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#25794) TRob1 válasza sch_a (#25792) üzenetére


TRob1
veterán

Tegyél fel Total Commander-t.

¤ R'n'R ¤

(#25795) mogyesz válasza Merlini (#25768) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Szia!

Particionáló progi elindít - pl. api29 féle -, start gomb után 6-10% közöttre kiírja a Channe1.mvm-et a mappába (ezt onnan is látod, hogy nem nő a mérete tovább), ekkor cseréld le a meglévővel, amit korábban mentettél - simán csak írd felül -, így ezt tölti vissza, vagyis a működőt. Utána lesz CW-d, és rakhatol ROM-ot. :))

[ Szerkesztve ]

(#25796) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

szeretném a build.prop fájlt szerkeszteni, de a rootexplorer azt írja read-only, így nem szerkeszthető, a premissions-okat se tudom állítani, mi a teendő ilyenkor? sweet dream 2 alatt próbálkozom, ugyanez a gondom a kamerahang eltüntetésénél is :(

google talk-ot honnan tudom letölteni? mivel nincs benne alapból a rom-ba, és amarketen se találtam :(

2G/3G állítót se találtam a beállítások között, 2.2-be még volt, 2.3-ba már nincsen?

[ Szerkesztve ]

(#25798) DuDieHUN válasza #40993792 (#25797) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

köszi, sikerült is :)

viszont van még1 új kérdés:)
SD2-be, nem találom azt az opciót, hogy a be/kikapcsoló gomb megszakítja a hívást, bár lehet ugyanott van mint volt, de nem tudom hol volt :)

(#25799) Telda válasza RtgLaci (#25793) üzenetére


Telda
addikt

siker, koszi!

(#25800) #19617792 válasza DuDieHUN (#25798) üzenetére


#19617792
törölt tag

Settings -> Accessibility settings -> Power button ends call

(#25796) DuDieHUN: 2G/3G kapcsolót én sem találom, biztosan van 2.3-ban is, CM7-ben asszem van.

"szeretném a build.prop fájlt szerkeszteni, de a rootexplorer azt írja read-only, így nem szerkeszthető, a premissions-okat se tudom állítani, mi a teendő ilyenkor? sweet dream 2 alatt próbálkozom, ugyanez a gondom a kamerahang eltüntetésénél is"

Mount R/W jobb felső sarok. system mappában való matatás után érdemes egy rebootot megejteni, mert addig a dolgok a RAM-ban maradnak.

"google talk-ot honnan tudom letölteni? mivel nincs benne alapból a rom-ba, és amarketen se találtam"

Leszedsz egy CM7-es gapps-ot, abban benne van, bemásolod system/app-ba és menni fog.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.