Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) Tommee válasza Lotus_Omega (#21899) üzenetére


Tommee
aktív tag

Próbáld ki a 7-es Dsm-et Redpill loaderrel egy próba lemezzel.
Én 2 hete használom egy lemezzel, de edddig hibátlan.
Video station transzkódolás ami nem megy rajta, de Jellyfin(ingyenes Plex alternatíva) megoldja sokkal jobban is még 4k h264-et is tudja GPU-val n3150-es lappal(J1900-al is). Arcfelismerés ami nem megy Moments alatt, de van már elvileg arra is megoldás. Ez utóbbit nem használom.
Egyébként vannak olyan típusú hddk amik nem mennek megfelelően raid-ben(smr vagy pmr?).
Nem kell a https kommunikációhoz sem mokolni a tanúsítványokkal. Lets encryptet mondjuk nem próbáltam, nem használom. VPN-en kívül mást nem engedek kifelé úgysem.

[ Szerkesztve ]

(#21902) Protezis válasza Lotus_Omega (#21899) üzenetére


Protezis
őstag

És milyen RED-ek azok? EFRX és EFAX keverve?

(#21903) Lotus_Omega válasza akoshhh (#21900) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Egy ilyen lapom van:
https://www.asrock.com/mb/Intel/N3700-ITX/
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors, support NCQ, AHCI and Hot Plug
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors by ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug
Ez lehet baj? :Y

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#21904) Lotus_Omega válasza Protezis (#21902) üzenetére


Lotus_Omega
tag

EFRX az osszes, erre figyeltem.

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#21905) Protezis válasza Lotus_Omega (#21904) üzenetére


Protezis
őstag

SATA kábeleket esetleg cseréld le. Az is okozhat ilyet.
ASM1061-el önmagában nincs probléma.

(#21906) seger válasza Lotus_Omega (#21897) üzenetére


seger
addikt

Táp hiba is lehet. Vagy táp csatlakozó

(#21907) Lotus_Omega válasza Tommee (#21901) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Nekem megy minden (Asrock N3700-ITX).
Haverom villamkaros eredeti DS918+ serial es mac-jevel.
HW encoding, mobile push notification es szerintem a QC is menne de arra nincs szuksegem.
Csak ez az ujrainditasos, System Partition Failed ne lenne :W
Ettol fuggetlenul kiprobalom majd a 7.0.1-et :R

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#21908) Lotus_Omega válasza Protezis (#21905) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Az osszeset bontatlan ujra csereltem.

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#21909) Lotus_Omega válasza seger (#21906) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Egy NAS hazam van, ettol fuggetlenul lehet szetszedem/osszerakom az egeszet ujra. :R

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#21910) kenand


kenand
veterán

AMD procis HP Thin clientekre próbált már valaki 6.1-nél újabbat feltenni?
Ha az ember bővíteni akarná a Linuxát a 6.1-esnek megfelelő Ubuntu 16.04 csomagforrásait már nem nagyon lehet elérni. Pl Home assistant és bluetooth szenzorokhoz kellene bluepy-t telepíteni, de fordítani kell, és szükséges libglib2.0-dev, ami nem elérhető Synologyhoz (etwareben sincs)

(#21911) Essejó válasza kenand (#21910) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az odáig oké, hogy a Xpenót szinte mindenre is próbáljuk feltenni, de az újabb verziókhoz azért talán már vas is kellene. Pl. Haswell proci.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21912) kenand válasza Essejó (#21911) üzenetére


kenand
veterán

Jól meg vagyok egyébként ezekkel a mini gépekkel + 6.1-gyel, csak BT szenzorokat nem tudom használni 2 éve még sikerült akkor belehegesztettem a 16.04-es Ubuntu csomagokat, de már nem elérhető sajnos.

VM + ubuntuban is ment, de most az sem jó, ott is eltűnt a BT, na majd újra rakom azt......

Kimondottam élvezem ha egy régi cuccból ( pl HP thin Client 620-t 3000Ft-ért vettem -táp és RAM nélkül) össze tudok rakni valami használhatót :)

[ Szerkesztve ]

(#21913) Essejó válasza kenand (#21912) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nincs is ezzel baj, söt. De ha az újabb csomagok esetleg nem mennek vele akkor van a gond. Nekem elvileg szerencsém van, mert van rá példa, hogy a 6.2.3 utolsó verzió rámegy a Gen7 HP mikroszerverre, de a velem született lustaságom miatt még mindig a 6.1.7-el használom. Film nézésre, és torrentre még bőven jó, pedig közel 600 aktív torrent van a DS-ben.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21914) kenand válasza Essejó (#21913) üzenetére


kenand
veterán

Ritkán torrentezek már, de a 2 magos BRixre 6.1.7 trance89 útmutatásával felraktam a Qbitorrentet tényleg sokkal jobban megy ezeken a gépeken, mint a Transmission.

(#21915) Essejó válasza kenand (#21914) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Kezdetektől a DS-t használom, ami végül is egy Trans fork, de el vagyok vele. Az 1000/25-ös netem simán kimaxolja.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21916) kenand válasza Essejó (#21915) üzenetére


kenand
veterán

Nálam eddig az okosított routereken, TV boxokon is Transmission futott, de Qbitorent sokkal jobban kihasználja a gyengébb hardvert is. Szimpatikusbb lett. (Okosított "butus" WD NAS-omon is Transmission megy, de max 1-et tud tölteni, különben elhasal)

[ Szerkesztve ]

(#21917) Tommee válasza kenand (#21912) üzenetére


Tommee
aktív tag

Vmm alatt át lehet adni Xpenologyra dugott fizikai usb eszközt.
Mind 6.2.3 és 7.0.1 alatt win10-es virtuális gépen megy a Bluetooth.
Én csak Windowson próbáltam.

(#21918) kenand válasza Tommee (#21917) üzenetére


kenand
veterán

Igen eddig nekem is működött, egy 6.1 alatt futtatott VM-ben ment Ubuntu 18.4 , mivel ha simán Dockerben fut a Home Assistant a Synology korlátozott Linuxa alatt nem megy ha valamit úgy kell lefordítani. Ezért VM-be is tettem Ubuntut és arra Hasio-t, de elég hosszú idő. De most valamiért bekattant és nem lát BT eszközt a VM-. pedig a host Synology látja. Újra kellene telepíteni de macerás. Gondoltam Dockeresben próbálom újra a BT eszközöket, 1x már sikerült a Bluezt és a bluepyt lefordítani, de az az Xpenology tönkrement (összeomlott kötet)
Azt hiszem legjobb elfelejteni a BT szenzorokat, zigbeesek mennek kínlódás nélkül.

(#21919) zex


zex
aktív tag

Segítsetek! :W

Évekig jól működő baremetal XPEnologymat átraktam vmware virtuális környezetbe. Kapott egy sokkal erősebb vasat, több RAM-ot, jobb procit, de egyszerűan használhatatlanul LASSÚ. Alig tölt be a DSM felülete, ha megnyitom a csomagkezelőt perveket kell rá várni, PLEX-en a 4K-s tartalmat nem lehet szakadozásmentesen nézni. :( Próbáltam rebootolni, nem segített. DSM 6.2.3 Update 3-at használom. Iszonyatosan zavar, de nem látom mi lehet a baja. A proci max 40-50%-ra ugrik fel, de így is egy Intel(R) Xeon(R) E-2146G prociból kap 8 magot. Gyári Syno vasakban sokkal gyengébb proci van.

Van valakinek valamilyen tippje, hogy mi lehet a baj, vagy hogy hogy tudom debug-olni?

(#21920) Mykroft válasza zex (#21919) üzenetére


Mykroft
tag

A háttértár elérési sebessége szokott ilyenkor problémás lenni, azt lenne érdemes monitorozni.
Pl.: HP microserver gen8-on a gyári esxi csomaggal is voltak ilyen problémák korábban.

(#21921) simkoG válasza kenand (#21910) üzenetére


simkoG
csendes tag

Szia! Igen, t620 (a kisebb, passziv hutos) van nekem AMD procival. Legutolso 6.2.3 fut rajta most hiba nelkul. Valoszinuleg ezzel is fog nyugdijba menni. 6.1.x ugyanazert lett cserelve, mert mar sok minden nem ment (foleg a nagyon regi kernel miatt).

www.simko.me | poco f4 gt

(#21922) zex válasza Mykroft (#21920) üzenetére


zex
aktív tag

Értem, és arra van valami jó tipped, hogy ezt mivel tudnám monitorozni? Mondjuk egy Observiummal monitorozom, de ilyen grafikont nem találtam benne.

(#21923) Mykroft válasza zex (#21922) üzenetére


Mykroft
tag

nem próbáltam soha, de [itt] egy gyári ajánlás.
vagy olvass bele a helyi VMware fórumba, ott lényegesen többet tudnak a tagok, mint én.

(#21924) ekkold válasza zex (#21919) üzenetére


ekkold
őstag

Én csak kiváncsiságból próbáltam ki a XPenology-t, virtualbox-on. 1 mag-ot adtam neki, meg 4Gb RAM-ot, és villámgyors.

(#21925) Sanya válasza ekkold (#21924) üzenetére


Sanya
nagyúr

Kérdés, hogy milyen magot kapott :)
De egyébként tényleg gyors a DSM

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21926) kuk@c


kuk@c
tag

Sziasztok!

Cégnél ha fel van egy xpeno telepítve, mennyire jogtiszta? (egyszerűbb kezelhetőség miatt lenne ez használva, belső hálózaton)
(tudom hogy egy cégnél nem szabadna soknak lennie egy Syno vasnak, de sajna van olyan eset hogy minden forint számít)

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#21927) #46824192 válasza kuk@c (#21926) üzenetére


#46824192
törölt tag

Szerintem semennyire. A dsm egy fizetős szolgáltatás , külön , a saját vasuk nélkül hivatalosan nem is telepíthető.

(#21928) Egon válasza kuk@c (#21926) üzenetére


Egon
nagyúr

Semennyire nem jogtiszta, minimum szürke zóna: otthon még elmegy, egy cégnél már kevésbé.
Mivel a vas is pénzbe kerül, amin fut, ha annyira csóró a cég, hogy egy alap Syno NAS-ra se telik (btw lehet át kell gondolni az üzleti modellt), akkor vegyenek egy alap Zyxel NAS-t... Fájlszervernek az is teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21929) kenand válasza kuk@c (#21926) üzenetére


kenand
veterán

Vannak ingyenes NAS szoftverek Linux alapon Open Media Vault, Freenas stb link

(#21930) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy, ha nem vagyok bejelentkezve a DSM felületére, akkor lelassul a másolás.
Elindítottam két NAS között egy komolyabb másolást (3,5TB és naggggyon sok kicsi fájl) SMB-n van "összekötve" a két NAS, amiből az egyik egy DS116, a másik meg egy XPE.
Ha magára hagyom a rendszert, akkor is megy, csak lelassul, ha bejelentkezek, akkor visszaemelkedik a másolás tempója.
Nem tudom, hogy ez mitől lehet. Van valakinek ötlete?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#21931) Essejó válasza ratkaics (#21930) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem igazán tudom, de miért jelentkezel akkor ki?
Egyébként ugye nem járatod meg a két Nas közt egy Windowsos gépen is a másolást?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21932) Essejó válasza kuk@c (#21926) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Semennyire.
Amíg a cég tulaj nem BKK járatokon jár addig legalább egy használt legalapabb Syno legyen bekapcsolva a polcon, mert ha kimegy a NAV, az simán kihívja a BSA-t és igen sokba kerülhet a céges Xpenó.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21933) ratkaics válasza Essejó (#21931) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nem járatom meg a windows-os gépen az adatokat. :) Az Xpenon, van felvéve smb meghajtónak a DS116.
Azért jelentkezek ki, mert kikapcsolom a gépemet, gondoltam majd dogloznak a NAS-ok magukban nem kell azt nekem őriznem...

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#21934) Mykroft válasza ratkaics (#21933) üzenetére


Mykroft
tag

mivel nézed az átvitel sebességét kijelentkezett állapotban?

(#21935) ratkaics válasza Mykroft (#21934) üzenetére


ratkaics
senior tag

Több dolog is van. :K
Onnan vettem észre, hogy amikor bejelentkeztem újra, akkor a másolásnak már sokkal előrébb kellet volna tartania.
Illetve van a HomeAssistantom alatt egy integráció amin többek között ez is látszik.
Valamint, amikor gyanus lett, akkor a másik nason bejelentkezve és ott figyelve a hálózat forgalmát, már eggyértelműen látszott a jelenség.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#21936) Mykroft válasza ratkaics (#21935) üzenetére


Mykroft
tag

Mennyivel esik vissza? furcsállom kicsit, de persze nem lehetetlen jelenség.
Talán próbálj meg SMB-n kívül más protokolt is, hátha van valami "bug" benne.

(#21937) ratkaics válasza Mykroft (#21936) üzenetére


ratkaics
senior tag

Most így hogy nézem, teljesen, mert az a 250kbyte/s valszeg a virágboltos adat.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#21938) ttoti84


ttoti84
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült valakinek virtualizálva futtatni DSM 7-et? A redpill-DS918+_7.0.1-42214_b1630747150.img bootloader és DSM_DS918+_42214.pat DSM 7.0.1 pendrive-ról bootolva fut szépen, vizsont virtualizálva nem látszódik a hálózaton. Ezzel kapcsolatban nem találtam infót visszamenőleg.

(#21939) kenand


kenand
veterán

Sziasztok!

DS918+
DSM 6.2-23739-et hogy tudom frissíteni? hallottam a felajánlott 6.2.4-25556-ig nem lehet
Azt hallottam, hogy DSM 6.2.3-25426-ig frissül. Próbáltam közvetlenül nem megy rá.

Innen: https://download.synology.com/download/DSM/criticalupdate/update_pack/
próbáltam egyesével az első 6.2-23739 update 2 felment, de következő a 23824-1/ lenne, de az meg nem akar felmenne, azt írja nem ehhez van.

Más
A 6.2-23739-nek melyik ubuntu felel meg 18.04? (ha extra dolgokkal szeretném kiegészíteni)
(6.1-nek a 16.04 volt)

[ Szerkesztve ]

(#21940) kenand válasza kenand (#21939) üzenetére


kenand
veterán

Erre gondolok, csak 6.2 esetén

(#21941) Tommee válasza kenand (#21939) üzenetére


Tommee
aktív tag

Az update csak azonos meglévő (fő)verzióra megy fel, az csak rész frissítés.
Ha 1.04b (918+)loadert használsz akkor egyből mehet fel teljes csomagként a 6.2.3-25426
Utána automatikusan települ vagy ha nem akkor kézzel a 6.2.3-2526 update 3-ig frissíthető.

Ha ilyen T510/610 vagy hasonlóra szeretnéd feltenni, akkor előbb kísérletezd ki egy másik pendrive és hdd/ssd kombóval hogy az 1.04b loader és a 6.2.3 elindul-e rajta,
NE az éles rendszeren próbáld, mert lehet hogy nem fog elindulni!

(#21942) kenand válasza Tommee (#21941) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Köszönöm a választ t620p-n próbálom tejes gyalu volt, különben hibát jelzett. 1.04b és DSM_DS918+_23739.pat felment, azt akartam volna frissíteni. FRissíteni kézzel hogy lehet ha már DSM_DS918+_23739.pat települt? Már több mindent beállítottam, nem lenne jó gyalulni az egészet.

Akitől kaptam a tippet és útmutatást annak is DSM 6.2.3-25426 Update 3 verzió van fenn t620-szal.
Csak a frissítés nem megy úgy, ahogy írta.

[ Szerkesztve ]

(#21943) kenand


kenand
veterán

Vagy mennyivel lesz rosszabb, ha DSM 6.2-23739 Update 2.on hagyom?

(#21944) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
valaki frissített már Xpenology 5.1/5.2 ről 6.1-re úgy, hogy volt adat a NAS-on? Arra lennék kiváncsi, hogyha Enginev leírása alapján telepítem, akkor le formázza-e a HDD-n levő adatot vagy nyugodtan lehet telepíteni?
Köszönöm a segítséget!

(#21945) seger válasza Boost3er (#21944) üzenetére


seger
addikt

Összefoglalóban van 5->6 ra frissítés

[ Szerkesztve ]

(#21946) trance89


trance89
őstag

Nem láttam még itt említve ezért gondoltam berakom, nagyon hasznos cucc:
Power button package
6.2.3-ig bezárólag minden gépen működik, baremetal (nem virtualizált/vmware/proxmox stb) kiszerelésben legalábbis biztosan. 7-es verzióval nem kompatibilis
A topic 6. oldalán található POWERBUTTON_6.2-0002.SPK verziót kell felrakni
Gigabyte Brix GB-BXBT-2807 minipc (3615sx, 6.2.3) és Fujitsu Primergy TX1310 M1 szerveren (918+, 6.2.3) tesztelve

(#21947) kleinguru válasza trance89 (#21946) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez mire szolgálna ez az alkalmazás?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#21948) stigma válasza ttoti84 (#21938) üzenetére


stigma
addikt

Hi, szerintem azt inkább a fejlesztői szobába/csoportba kérdezd meg inkább a Xpeno fórumban: Link

Nekem is pendrive-ról fut ez a felállás, viszont majd a napokban én is megkérdezem ott, hogy a jelenlegi 14-es lehet frissíteni a 42218-esfrissítést.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#21949) ArthurShelby válasza trance89 (#21946) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam is ugyanez működik hp gen8 (3617sx, 6.2.3)
Köszi, hasznos volt. :R

Esetleg wol-ban tudsz segíteni? :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#21950) trance89 válasza kleinguru (#21947) üzenetére


trance89
őstag

A PC bekapcs gombja lesz használható xpeno alatt de ha beleolvasol a topicba amit linkeltem ott is leírják mire való
Idézet a topic első hozzászólásából:
I generated an easy to install package to activate a mainboard connected power button for clean shutting down (instead login in web page).

#21949 legelek
wol passz, sosem használtam, majd valaki aki jártasabb a témában majd jelentkezik :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.