Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) seger válasza ratkaics (#21546) üzenetére


seger
addikt

Félig jól gondolod! A pen módosul ha frissítés történik a dsm-en. De ebben az esetben ha a pen beszarik, és az eredeti img-et felrakod egy új penre (vid,pid átírással), az új pen-ről elindul a rendszer, és közölni fogja az assistant mikor rákeresel, hogy készen áll a költöztetésre. Elindítod és a többit megoldja magának....

[ Szerkesztve ]

(#21552) Dello79 válasza seger (#21551) üzenetére


Dello79
aktív tag

De ha rossz lenne a pen akkor nem is akarna elindulni.. de feljön a bootloader és úgy néz ki hogy minden rendben van.. csak hálózaton nem látom a gépet ..

(#21553) Essejó válasza Dello79 (#21552) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Akkor a hálókártya a bibis.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21554) Protezis válasza Dello79 (#21552) üzenetére


Protezis
őstag

Nálam kell vagy 10 perc, mire megjelenik hálón a NAS. Ha nem vártál még ennyit, akkor próbáld meg, hátha csak idő kérdése.

(#21555) seger válasza Dello79 (#21552) üzenetére


seger
addikt

Akkor valószínű frissített és már a hálókártya nincs benne a driverbe

(#21556) stigma válasza stigma (#21549) üzenetére


stigma
addikt

Sziasztok. Photo alkalmazás helyreállt, sajnos a tegnapi hibát, hogy eltűnt, egy véletlenül bekattintott jogosultsággal hoztam összes.

- Egy csomó fényképet legeneráltattam a Photo alkalmazással és tökéletesen és gyorsan működik. Arcfelismerés ugye egyenlőre nincs
- Syno Community csomagokat felismerte szépen, mint a DSM 6 .2.3 esetén (telepíteni még nem telepítettem

Ami nagyon tetszett a 7-ben, hogy 1 kattintással átállíthatóak az egyes alkalmazások portjai így nem kell webszervert módosítanom (nginx). Ez nálam a Photo-s alkalmazáshoz kellett csak.

Ha esetleg valakinek a 7-es rendszeren meg kellene nézni valamit az írjon nyugodtan, ha tudom akkor kipróbálom.
A J4005B-ITX lapomon lévő LAN-t tökéletesen felismerte telepítéskor, viszont annyi érdekesség - de ez jelentéktelen - , hogy a chpuinfo-val nem tudom a saját procim adaatit kiiratni, a gyári 918-as J3455-öt írja az infórmációs központban.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#21557) seger


seger
addikt

próbálnám a 918+ dsm7-et.

Ötlet?

(#21558) stigma válasza seger (#21557) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nálam működik, viszont én tiszta telepítéssel csináltam.
USB és HDD-ről mindent töröltem.
Jópár hsz-el feljebb leírtam a telepítést.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#21559) seger válasza stigma (#21558) üzenetére


seger
addikt

Ez így rendben van. Van már pár telepítés mögöttem...
De vajon miért ír hibát a 2,3,4-es HDD-re miközben nincs is benne csak 1

(#21560) stigma válasza seger (#21559) üzenetére


stigma
addikt

Ezt a hibát mikor dobta neked?
Pat file teleítése után? Milyen lapra akarod tenni?
Az általam linkelt xpenology forumban keress rá hátha valakinek van hasonló baja.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#21561) halisa


halisa
tag

Sziasztok!
Nos, vettem egy HP N40L kisgépet.
Abban segítsetek, hogy melyik kell letöltenem hozzá?
Jun’s Loader v1.03b DS3615xs
Jun’s Loader v1.03b DS3617xs
Jun’s Loader v1.04b DS918+

Köszi!

(#21562) TYPhooon válasza seger (#21557) üzenetére


TYPhooon
csendes tag

Nálam ugyanezt a hibát dobja, he megpróbálom. Megoldást nem találtam rá, így maradt a 6.2.3. Bebootol a Pendrive-ról a rendszer, elérem a böngészőből, de PAT fájlt már nem lehet telepíteni rá.
Intel NUC5i7RYH / 16GB RAM / 250GB SSD / 1TB HDD

[ Szerkesztve ]

(#21563) Essejó válasza halisa (#21561) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az 1.0.3b loaderrel a 3615 6.2.3 utolsó verziója a fórum szerint felmegy rá

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21564) halisa válasza Essejó (#21563) üzenetére


halisa
tag

Rendben van! Köszi.

(#21565) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Lehet hogy hülyeséget csináltam, de remélem tudtok segíteni. 1.02/6.1x -ről szerettem volna frissíteni 1.03b/6.2 -re, de sajnos nem ment. Beraktam az új penyót és rányomtam frissítésre (utólag lehet hogy a direkt pat -ot kellett volna betallózni) és utána nem jött fel a hálón az eszköz. Aztán vissza szerettem volna állni az eredeti rendszerre, ahol kezdetben fel jött a rendszer, de helyreállítást kért, így arra is rányomtam, de aztán az sem tért vissza.
Most bárhogy próbálom, bármelyik loaderrel nem jelenik meg a nas hálón. Mit tudok tenni? Arra gondoltam, hogy adtmentés miatt a vinyókat most fel mountolom (remélem tudok ilyet!?) és aztán nekiállnék egy teljes reinstallnak. Az a baj, hogy egy próbát tettem már egy üres vinyóval, de nem jött fel azzal sem… :(

(#21566) Essejó válasza HIJ (#21565) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A 6.2 vagy a 6.2.2 frissítés szempontjából kerülendő verzió.
Egyet megprobálhatsz még, ha van üres sata portod. Készítesz egx 1.0.3b loadert , kiveszed a lemezeidet és egy üres hdd-re feltelepíted a 6.2.3 utolsó teljes verzióját. S letöltött Pat fájlt kell betallózni hozzá. Ha ez sikerült, leállítof a gépet és az elrontott lemezeket berakod sz imént telepített mögé, ha mindent jól csináltál kijavítja a lemezeken a hibás telepítést. A beállításait bukod persze. Sztán kiveheted javításhoz használt hdd-t.
Bocsi az elgépelésekért, de nem az olvasó szemüveg van rajtam, és mobilt nyomkodok.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21567) HIJ válasza Essejó (#21566) üzenetére


HIJ
őstag

Megpróbáltam így is, de az volt a baj, hogy a végén már így sem jött fel. Mostz adok neki még egy esélyt

Egyébként nagyon köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#21568) HIJ válasza HIJ (#21567) üzenetére


HIJ
őstag

A pendrive készítésénél ilyen PID/VID, SN vagy MAC módosítás szerept játszhat ebben (mármint hogy nem jelenik meg hálón)? Mert mindent hagytam "gyárin".

(#21569) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziaszok!

Neke egy olyan kérdésem lenne, hogy EZ alapján megcsináltam a pendrivet (https://xpenology.net/en/guides/xpenology-installation-guide/) de valamiért nem bootol be a gép róla ez miért lehet? Több gépen is megnéztem több pendrivet is próbáltam egyik gép se bootol be.

(#21570) HIJ válasza HIJ (#21568) üzenetére


HIJ
őstag

Nos, ott tartok, hogy felépült a friss 6.3 és utána betoltam a régi lemezeket. Sajnos a visszaállítást nem tudja megcsinálni, mindenképpen újratelepítést akar, ami meg nem fut le a 6.3 -as DSM -el, mert ugye korábban ráengedtem a netes frissítést és most ezt írja:

Szerintem frissebb DSM -et akar. Most mitévő legyek?

[ Szerkesztve ]

(#21571) Ghost84 válasza stigma (#21520) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Nem tudom mit rontok el nekem nem bootol a pendriveről :(

(#21572) Essejó válasza Ghost84 (#21569) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem tudom, de az angol mellett a spanyolt még kevésbé értem. Viszont legközelebb a linkelsz akkor kattinthatóra csináld légy szíves. Valahogy így: Ezt olvasd el!
Olvasd végig mert, még a 6.1-hez készült, és akkor még lehetett a kiírt PD-t szerkeszteni. Most már előbb szerkesztjük az img-t utána kiírjuk PD-re. Vagyis van módszer a megírt PD szerkesztésére is. A hogyan megtalálható a topikleírásban.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21573) Essejó válasza HIJ (#21568) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az baj, a PID&VID az azért kell, hogy a PD-t eldugd a DSM elől mert minden látható meghajtóra ráír, ergo felül képes írni a PD-t vagy legalább is beleír, az SN maradhat alapon, már nincs szerepe. A Mac addresst megszoktuk adni a valódit, valami alapján azonosítania illik a routernek a hálókártyádat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21574) Essejó válasza HIJ (#21570) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nos az van, hogy 6.3 verzió nem létezik. 6.2.3 igen, de abból is van egy pár pl a 6.2.3-25426 szóval ha kérhetem ilyen fölös rövidítéseket ne, mert a Látó asszonyok, most épp szabadságon vannak. :)
Mondjuk azt sem ártana tisztázni, hogy a 3615, 3617, vagy a 918+ mondjuk ez utóbbihoz 1.0.4b loader kell, de ez részlet kérdés.
A képen látszik, hogy hagytad, hogy a DSM töltse le magának a legfrissebb PAT-ot , amivel az a gond, hogy nem tudom van-e hozzá működő loader. Valószínűleg nincs, mert a 6.2.4 a 7.0 előfutára volt, már sok minden ami a 7-ben jelent meg már abban is elérhetővő vált.
Szóval megírod az 1.0.3b loadert a PD-re és egy üres HDD-t raksz a gépbe, be bootolsz a PD-ről és az előre letöltött DSM 3615(17) 6.2.3-25426 Pat ot betallózod és telepíted az üres lemezre. Sikeres telepítés után kicsi állítgatás tényleg csak minimum. Majd leállítod a gépet, és az imént telepített HDD után berakod az elrontott hdd-ket, és bekapcsolod a gépet. Ekkor be kell, hogy töltődjön a rendszer a jól telepített 6.2.3-25426-os dsm-ről, és jelzi hogy talált pár nem jó vagy más verzióval telepített lemezt, és hogy javítsa-e őket. Igen. Ha megtörtént a javítás, leállítod a gépet, és Kiveheted az elsőnek a javításhoz berakott lemezt. Azt ugye nem is kell említenem, hogy a javításhoz használt lemezen nem hozol létre sem Raid, sem Shr kötetet, hanem sima egyszerű alaplemezt készítesz.
Ha ez a módszer esetleg nem válna be, akkor még ott a partició törlés, amikor a rendszer által használt particiókat törlöd , de ehhez keress valakit aki a linuxban jobban otthon van mint én. Ja és mindenféle barkácsolás előtt, ugye van mentésed a fontos dolgaidról?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21575) HIJ válasza Essejó (#21574) üzenetére


HIJ
őstag

Jó reggelt!

Teljesen igazad van, már nagyon este volt amikor írtam ezeket.

Szóval, természetesen 6.2.3 -at raktam fel és mosttiszta fejjel, az általad leírtakkal szépen felment és maradtak az adatok is, szóval köszönöm mégegyszer.

Viszont azon gondolkodom, hogy ha már ment minden konfigom a levesbe, mehetne akár a DSM7 is fel. Annak vajon futnia kéne a Gen8 -on? Csak mert tettem egy gyors próbát (üres lemezzel) és a 7.0.1 -es loadert penyóra töltve nem látta bootolható eszközként a HP. Ezzel van már tapasztalat?

(#21576) Essejó válasza HIJ (#21575) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Olvass vissza, pár napot - hetet, van tapasztalat, tiszta telepítéssel, de Gen8-ról még nem tudok, hogy lenne.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21577) Ghost84 válasza Essejó (#21572) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Sajnos így se bootol, csak az 5.2 működik a többi nem :(. De azért köszönöm a segítséget.

(#21578) Rabby


Rabby
tag

Sziasztok,
gondoltam megosztom, mivel alapból nem találtam itt és a napokban kipróbáltam a saját J3455B-ITX -es configomon: DSM7.0 telepítése

megjegyzés: bár minden simán ment és jól fut a rendszer, de office és drive appok nálam nem mentek fel (másoknál tökéletesen megy az is állítólag)

(#21579) kgymac válasza Essejó (#21576) üzenetére


kgymac
őstag

A redpill topicjában megosztottak pár modult, ami a g8-hoz kell. Csak a kernel modult, mindenkinek magának, kézzel kell módosítani a boot img-ben ramdrive-ot: ki kell csomagolni, beletenni az extra .ko modulokat, fel kell venni a kívánt modult a betöltendő modulok listájába, majd becsomagolni az egészet. Mindez persze csak linuxon fog menni, win alatt nem. Némi kerneles ismeret sem árt, de főleg pontosság.
A fals hdd-kre is volt példa, 72-74 lap környékén. Ehhez paramétereket kell állítani a loader xml file-jában, na ehhez kell igazán ismeret, mert konkrét hibára adtak megoldást (sata vezérlő alapján).

(#21580) Essejó válasza Ghost84 (#21569) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Milyen gépre is próbálod feltenni?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21581) Ghost84 válasza Essejó (#21580) üzenetére


Ghost84
aktív tag

HP 6005 Pro Sff Pc
AMD X4 965, 8gb ram

De probáltam Lenovo Thinkpad-ra is és MSI tomahawk Z390, i7 8700K-ra is mindegyiken ugyaz a jelenség biztos én baszok el valamit de nem jövök rá hogy mit. Mindent megcsináltam ami a leírásban szerepelt.

(#21582) Essejó válasza Ghost84 (#21581) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az AMD-nél keress a biosban olyat, hogy C1E és kapcsold ki. Mondjuk azt is kiprobálhatnád, hogy Rufus-al írod meg a PD-t.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21583) Ghost84 válasza Essejó (#21582) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Próbáltam balenaEtcher, Rufus és Win32DiskImager-el is. mág ezt a biost megnézem.

Inteles Thinkpadon már bebootol. Tehát a pendrive jó lett :) AMD-n továbbra se. Nincs ilyen a biosba amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#21584) Ghost84 válasza Essejó (#21582) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Rakok gyorsan össze egy inteles gépet van itt egy csomó proci megézem azon :)

(#21585) Ghost84 válasza Essejó (#21582) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Intelen megy. Pedig jóbb lett volna az AMD mert az azért gyorsabb lett volna :) Köszi a segítséget. :R

(#21586) Essejó válasza Ghost84 (#21585) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Neked lehet jobb lett volna, de mégsem, mert az Intel vonal támogatottabb, vagy inkább kevésbé problémás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21587) trance89 válasza Ghost84 (#21585) üzenetére


trance89
őstag

Szerintem ott inkább a hálókártyával lesz gond, meg kéne próbálni az extra drivercsomaggal: [link]

(#21588) Ghost84 válasza trance89 (#21587) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Megpróbálom ezt is köszi. :R

(#21589) Essejó válasza trance89 (#21587) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha a Pd-ről nem bootol a loader, azon az extra lzma nem tudom segít-e, bár semmibe nem kerül kipróbálni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21590) trance89 válasza Ghost84 (#21588) üzenetére


trance89
őstag

Melyik loaderrel próbálkozol?
918+ 1.04b-t ajánlom 6.2.3 verzióval, az szinte mindenen műkszik (2014+ hw)
A 6.2.4 és 7.0 az új kísérleti loaderrel egyelőre csak önszopatásra jó

(#21591) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Lenovo Thinkcentre Tiny M92p-n esetleg futtat valaki Xpenology-t?
Hardver :
CPU: i5-3470T 2 mag 4 szál up to 3,3GHz
LAN: INTEL Chipes integrált lan van benne.
VGA: Intel® HD Graphics 2500 - bár ennek ugye nincs jelentősége.
RAM: 8 GB DDR3

Lehet vele valami gond ? Vagy sima liba?

[ Szerkesztve ]

(#21592) Ghost84 válasza trance89 (#21590) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Mindet próbáltam. AMD gépen egyik se akar bootolni. Intelen viszont megy mind a 7.0 kivételével mert az valamiért nem akarja feltenni magát a rendszert. Mindig azt írja hiba történt állítsa le az eszközt és távolítsa el vagy cserélje ki a merevlemezeket.

Viszont sajnos a 7 lenne a jó mert volt nekem egy DS718+-om ami egy vihar után már nem akart működni, és az adatokat jó lenne lementeni a merevlemezről. De a költöztetéshez a legfrissebb DSM-et kéri.

[ Szerkesztve ]

(#21593) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! DSM 7 hez, létezik driver csomag? .... ugyanis, csak úgy sikerült feltennem (MSI z97 gaming 3 lap) , hogy az alaplapi hálókártyát, sata vezérlőket letiltottam, majd fizikailag pakoltam a gépbe egy tplink hálókártyát és sata vezérlőt. azokat, felismerte.

(#21594) Essejó válasza Csabesz666 (#21593) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ez még kísérleti loader, de olvass bele a 21579-be.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21595) kgymac válasza Ghost84 (#21592) üzenetére


kgymac
őstag

Milyen köteteid vannak (SHR/basic/raid1) ? Milyen a file rendszer (ext4/btrfs) ? Egy live linux-szal, mdadm-mel össze lehet rakni a kötetet, majd a file rendszert is lehet felcsatolni (btrfs-hez csomagokat kell még telepíteni, mert az ext4 része a rendszernek, de a btrfs nem), ekkor már le tudod menteni az adataidat. Persze, dsm alatt lenne az igazi, ha a beállításaid nem nagyon számítanak, az első partíciók formázása is segít, live linux alól. Az első partíció a dsm, a második swap, a 3. a dsm alatti adataid. Ha kötet bővítés is volt már, akkor lesz 4 és 5. partíció, azt nehezebb összehozni. Az első partíció formázása után már lehet próbálni egy 6.1-es rendszerrel, ha üres az első partíció, akkor általában simán feltelepül, majd dsm alól le is fogod tudni menteni.

(#21596) Melorin


Melorin
addikt

Megoldható, hogy egy PC-n fusson tűzfal(openwrt, pfsense) és Xpenology is?

(#21597) bupemko válasza Melorin (#21596) üzenetére


bupemko
senior tag

VMware ESXi-vel igen, ha visszaolvasol látni fogod, hogy páran virtuális gépen futtatják a DSM-et.

(#21598) halisa


halisa
tag

Sziasztok! Mielőtt még valamit elbaxszok, kérdezek, a DSM verzió jó? HP N40L hez? Köszi!

(#21599) halisa válasza halisa (#21598) üzenetére


halisa
tag

A DSM 6.2-23739 nem vált be. Végig ment a vissza számlálás, de nem indult újra és nem volt hálózaton.
Most a DSM_DS3617xs_25426.pat fájlt próbálom. Közben letelt a 10perc és újra indult ! Most meg kell adni az adatokat. :))Eddig Oké minden!

[ Szerkesztve ]

(#21600) Essejó válasza Melorin (#21596) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Mi több a DSM alá felrakod a Dockert és abban fut a pfsense

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.