Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) ArthurShelby válasza #46824192 (#21350) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A 80-as vagy a 443-mas portot a routeren engedélyezni kell ideiglenesen a megújítás idejére.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#21352) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Az utóbbi időben xpenology bootloadereket csak 1 ember csinálta, jun?
Tehát, hogy lesz-e majd a 7.0-hoz is egyedül rajta múlik?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#21353) SFU


SFU
tag

Sziasztok!

Meglévő gépemben 2*3 TB WD Red van (EFRX) Ha szeretném bővíteni, lehetséges más típusú - pl. IronWolf - HDD-vel megtennem ezt? Nevezetesen arra gondolok, hogy veszek egy 4TB-t, majd később még egyet.

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#21354) Protezis válasza SFU (#21353) üzenetére


Protezis
őstag

Lehet (gondolom SHR köteted van). Ha csak 1 db 4 TB-ost raksz most bele, akkor a jelenlegi 3TB kapacitás 6-ra fog növekedni és 1TB kihasználatlan marad.

(#21355) SFU válasza Protezis (#21354) üzenetére


SFU
tag

Köszönöm!

Igen, SHR kötet, most így azon gondolkodom, hogy inkább egy 6 TB veszek, így nem lesz kihasználatlan tárterület. (ha jól gondolom)

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#21356) Protezis válasza SFU (#21355) üzenetére


Protezis
őstag

Akkor 3TB kihasználatlan terület lesz. [link]
A két legnagyobb HDD-nek ugyanakkorának kell lennie, hogy ne legyen pazarlás. Mindenképp 2 HDD-vel kell bővítened.

[ Szerkesztve ]

(#21357) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

kb. 6 éve használok egy DELL T20-at XPEnology-val. Amióta Win10 lett, ha leállítom a gépet/NAS-t, nem tudok újra csatlakozni. Verzió: DSM 5.0-4493 (tudom, ősrégi)
Már mindent újraindítottam, töröltem a meghajtókat, próbáltam újracsatolni (S. Assistantal, anélkül), kilőttem tűzfalat, még pár fejen állva Mekka felé turkálás a hálózati beállításokban, de nem találtam megoldást. Hálózatfelderítés ki-be kapcsolása, stb.
Legutóbb valahogy egyszer csak jó lett... De most sehogy nem megy.

"A hálózati elérési út nem található." (53) (avagy: 0x80070035)

Valami ötlet?

(#21358) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

haverom Xpenójára (6.1.3) felkerült a DS Video. Még csak 4-5 film került fel, eleinte minden jó volt, aztán valamilyen okból kifolyólag az AC3 hangsávos videókat elkezdte nem lejátszani, csak teker a végtelenségig. DTS hangnál egyből szól, h az nem támogatott, de AC3-nál semmit. Sima sztereó hangsávos film 1 van felnt, az csont nélkül viszi. Láttam, h korábban másnak is volt ilyen gondja ( [link] ), de megoldást nem láttam rá. Ffpeg fent van, de nem segít, korábban meg anélkül is működött minden.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21359) Magnat válasza Magnat (#21358) üzenetére


Magnat
veterán

Hopp, lemaradt, h sem androidos eszközön, sem webes felületen nem lehet lejátszani DS Video és VideoStation alól sem. Dlna-n működik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21360) Mykroft válasza scarbantia (#21357) üzenetére


Mykroft
tag

Szia!

nézd meg, hogy a nas smb 2-3 verziót is kezeljen, mert a win10ben alapértelmezetten kikapcsolták az smb3 tól kisebb támogatást. Vagy a nast okosítod fel, vagy bekapcsolod a win10ben a kisebb verzió támogatást is.

(#21361) scarbantia válasza Mykroft (#21360) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A NAS beállításainál ennyit találtam: "SMB 2 és Large MTU engedélyezése" (aktív)
Ha jól láttam az újabb DSM-ben van még más beállítás is.

Win10-ben hol kell ezt állítani?

(#21362) Mykroft válasza scarbantia (#21361) üzenetére


Mykroft
tag

nemtudom, nincs windowsom.
talán ez a keresés ad némi segítséget: [link]

(#21363) scarbantia válasza Mykroft (#21362) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi, közben már nekiláttam, remélem megoldja.

(#21364) scarbantia válasza Mykroft (#21362) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Sajnos nem lett jó, ha jól láttam egyébként is engedélyezve volt az SMB2. Meg eddig nem volt semmi gond, csak majd fél év után le lett állítva a NAS, és alig tudtam visszacsatlakozni. Illetve két hete volt ez, akkor egyszer csak csatlakozott, de nem tudtam az okát. Előtte nem volt leállítva, most másodszor ugyanaz.

(#21365) Mykroft válasza scarbantia (#21364) üzenetére


Mykroft
tag

gondolom nas névvel próbálsz csatlakozni, és nem tudja a hálózatod feloldani a nevet ip címre.
próbálj meg közvetlenül ip-re csatlakozni, ne a nevére.

(#21366) scarbantia válasza Mykroft (#21365) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nem, IP-t írtam.

(#21367) Mykroft válasza scarbantia (#21366) üzenetére


Mykroft
tag

és már eszközről, vagy más protokollal működik, csak az smb nem?

(#21368) scarbantia válasza Mykroft (#21367) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Böngészőben be tudok lépni, amúgy két Win10-es gépen szeretném a meghajtókat újracsatolni.

(#21369) scarbantia válasza scarbantia (#21368) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Hát én ilyet még nem ettem. Ha szervernévként adom meg, akkor stimmel, és simán csatolja a meghajtót. De az IP cím nem változott, és vagy 20x beírtam ma már, stimmelnie kell...

Na meg a Synology Assistant-al se működik. Szóval az okot nem tudom, de legalább most működik! :U

(#21370) seger


seger
addikt

Ugyan nem teljesen xpenology, de hátha valaki tud segíteni!

Én még virtualbox-ot használok xpeno alatt. Régen elértem a virtualboxot dnscim/phpvirtualbox beírásával bárhonnan.
Router csere volt, és most nem érem el. Nyílván port átirányítás a hiba, de nem emlékszem, milyen portot kell továbbítani

(#21371) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Nyitva volt a 80, 443 port, de nem tudta frissíteni a tanúsítványt a let's encrypt, úgyhogy megint manuálisan szívtam vele.
ACMEv2-re akartam kicserélni az egyik fájlt commandban, de odáig még nem jutottam el, mert azóta megbolondult...
A csomagok nem indulnak el maguktól, a shared mappák üresek, nem látszanak bennük a mappák, fájlok.
Beállításoknál állandóan kiírja, hogy operation failed... :(((
Esetleg van ötlet mi lehet vele?

Köszi!

Üdv, Dávid

(#21372) Nestor16 válasza Nestor16 (#21371) üzenetére


Nestor16
senior tag

Azt hiszem az lesz a gond, hogy letöröltem a certet cli-ből és most nincs 1 sem, amin keresztül fel tudná építeni jól a kapcsolatot.
Https átirányítás kikapcsolást sem engedi, sem az ssh bekapcsolást távolról. Megpróbálom majd local netről később. Van köztünk 200 km távolság. :)

Üdv, Dávid

(#21373) Magnat válasza Nestor16 (#21372) üzenetére


Magnat
veterán

szia,

vpn szervert tegyél fel ha nincs, azon keresztül már szinte lanon vagy :) Bár az elég érdekes, h nem engedi ezeket távolról megcsinálni ,mi a hibaüzenet?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21374) Magnat válasza Magnat (#21358) üzenetére


Magnat
veterán

Válaszolok magamnak, bár az ffmpeg nem AC3-ra van hanem dts-re meg eac3-ra, de telepítés után lefuttatva a következőket mégis sikerült rávennem a nast, h az ac3 hangsávos filmeket is lejátssza:

sudo mv /var/packages/VideoStation/target/bin/ffmpeg /var/packages/VideoStation/target/bin/ffmpeg.old sudo ln -sf /var/packages/ffmpeg/target/bin/ffmpeg /var/packages/VideoStation/target/bin/ffmpeg sudo cp -p /var/packages/VideoStation/target/lib/libsynovte.so /var/packages/VideoStation/target/lib/libsynovte.so.old sudo sed -i 's/eac3/ZXXZ/' /var/packages/VideoStation/target/lib/libsynovte.so sudo sed -i 's/dts/ZXZ/' /var/packages/VideoStation/target/lib/libsynovte.so sudo sed -i 's/truehd/ZXZZXZ/' /var/packages/VideoStation/target/lib/libsynovte.so

[link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21375) ArthurShelby válasza Magnat (#21374) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jól értem, ahhoz hogy az ffmpeg alkalmazva is legyen le kell futtatni a fenti parancsokat

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#21376) Magnat válasza ArthurShelby (#21375) üzenetére


Magnat
veterán

Igen :K

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21377) fsdb válasza ArthurShelby (#21375) üzenetére


fsdb
aktív tag

:R Köszönet Magnat.
Én meg a böngészőkben kerestem a hibát.
(Csak rosszul, Legelegnek írtamt.)

[ Szerkesztve ]

(#21378) Magnat válasza fsdb (#21377) üzenetére


Magnat
veterán

Nincs mit! :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21379) Nestor16 válasza Nestor16 (#21372) üzenetére


Nestor16
senior tag

Sikerült megoldanom :C

Synology DSM 6.1 (xpenology) Lets Encrypt ACMEv1 to ACMEv2

Majd egy egyszerű renew parancs segített.
# /usr/syno/sbin/syno-letsencrypt renew-all

Szerencse, hogy távoli asztallal, localból elértem az ssh-t.

Üdv, Dávid

(#21380) SFU


SFU
tag

Sziasztok!

Készítettem egy certifikátot a Let's Encript-tel úgy, hogy cserélje le a meglévő Synology certet.
Vissza lehet valahogy tenni az eredeti Synology certet, vagy ehhez újra kell telepítenem a DSM-et?

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#21381) fsdb


fsdb
aktív tag

Ha nem törölted, vezérlőpult - biztonság - tanúsítvány fül - konfigurálás, kiválasztod az alapértelmezettet. Elvileg.
Van más, használható ingyenes tanúsítvány kezelő? A Menlosok pl. nem szeretik.
The Critical Role of SSL Decryption & Inspection in Web Security
"Finally, thanks to Certificate Authorities like Let’s Encrypt, it became trivial for websites, web developers and even bad actors to easily enable https, have it auto renewed."

[ Szerkesztve ]

(#21382) fsdb


fsdb
aktív tag

Itt a hozzáadásnál létre is hozhatsz, de gondolom itt már elboldogulsz.

(#21383) Protezis válasza SFU (#21380) üzenetére


Protezis
őstag

[link] Itt van leírva, hogy lehet visszaállítani.

(#21384) SFU


SFU
tag

fsdb [link] és Protezis [link] Köszönöm, sikerült!

Egy valami történt még, az OpenVPN szerver nem indul, arra hivatkozva, hogy kell a közbenső tanúsítvány is, az melyik lehet az importálásnál?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#21385) Nestor16 válasza Protezis (#21383) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszönöm szépen én is, visszaraktam a default certet a biztonság kedvéért. :)
Izgalmas tudni így utólag, hogy mi történik, ha nincs egy certje sem, de ezt azért sehol sem látom leírva. :DDD

Üdv, Dávid

(#21386) RedCat


RedCat
senior tag

Eddig dockerben futattam a qbitorrentet. Most feltettem próbára a 4.2.5-ös verziót spk-ból. Eddig szuperül működik, egyetlen bajom van vele:
A "Hitelesítés mellőzése a helyi gépen lévő klienseknél" pipát hiába teszem be, a helyi lanon futó gépektől is hitelesítést kér. Másnak ez működik?

(#21387) r4z válasza RedCat (#21386) üzenetére


r4z
nagyúr

A helyi gep nem a localhostot takarja? Mert az nem terjed ki a LAN-ra.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#21388) RedCat válasza r4z (#21387) üzenetére


RedCat
senior tag

De igen, ez elképzelhető. Köszi a segítséget, betettem a másik pipát is, kitöltöttem az ip tartományt és működik. Köszi :)

(#21389) BSOD


BSOD
senior tag

Szükségem lenne valami sajátfelhő jellegű megoldásra, amivel a telefonokról mentést tudok csinálni. Owncloudot próbálgatom, de nem igazán jön be és nem is pont erre van. Van valami jobb célprogram xpenora? Dscloud nyilván nem játszik...

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#21390) r4z válasza BSOD (#21389) üzenetére


r4z
nagyúr

Miket akarsz menteni pontosan?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#21391) BSOD válasza r4z (#21390) üzenetére


BSOD
senior tag

Képeket, videókat elsődlegesen. Gyakorlatilag a DCIM mappa. Minden egyéb kevésbé fontos.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#21392) r4z válasza BSOD (#21391) üzenetére


r4z
nagyúr

Ezt a DS file pont tudja olyan formaban, mint peldaul a Dropbox vagy mas cloud service-ek appjai.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#21393) Magnat válasza BSOD (#21391) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ha belefér, vedd meg a FolderSnyc nevű appot, az elég jól beállítható. DS Clouddal mi a baj egyébként?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21394) BSOD válasza Magnat (#21393) üzenetére


BSOD
senior tag

Azt hitem nincs dscloud xpenora, de már látom, hogy lett volna, de már más van helyette... :B
Megnézem mit tud.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#21395) mZoleee


mZoleee
senior tag

van valami link vagy forrás arról, hogy hogyan áll a dsm7 törése xpenologyra?

(#21396) Egon válasza mZoleee (#21395) üzenetére


Egon
nagyúr

DSM 7?!? Még 6.2.4-hez sincs működő workaround... :U
Ha jól láttam, az utolsó loadernek is 2018-as a dátuma. Eddig működött, most már - nagyon úgy tűnik - nem. 5 hónap eltelt ezen verzió megjelenése óta, azóta semmi előrelépés.
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a 6.2.3 update 3 az utolsó működő verzió, ezt lehet használni amíg az ember akarja (biztonsági szempontból előbb-utóbb mindenképp cserélendő), aztán lehet nézni más NAS oprendszert (sajnos).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21397) r4z válasza Egon (#21396) üzenetére


r4z
nagyúr

Szerencsere addigra stabil lesz a TrueNAS Scale is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#21398) Protezis válasza Egon (#21396) üzenetére


Protezis
őstag

Én inkább tartom valószínűnek, hogy a 7-est próbálják működésre bírni. Így, hogy már elérhető, a 6.2.4 talán csak az időt vinné feleslegesen.

(#21399) Egon válasza Protezis (#21398) üzenetére


Egon
nagyúr

Legyen neked igazad. Meglátjuk.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21400) kleinguru válasza r4z (#21397) üzenetére


kleinguru
addikt

Hirtelen rákeresve, nem tűnik rossznak, de sok említést nem láttam a mobil alkalmazásokkal kapcsolatban :N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.