Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) Essejó válasza halisa (#21599) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A 6.2 az vagy megy vagy nem, a 6.2.2 még annyira se, de a 6.2.3 utolsó verzió az felmegy rá

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21602) rgqjx válasza petir (#21591) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Szia,

Egy hasonló gépet raktam össze, bár én az első pillanattól kezdve VMware ESXi alatt futtatom a Xpenology-t. 2 magot és 4 giga ramot osztottam ki a Xpenonak, az információs központ szerint 2 giga ram is elég lenne. (nem futtatok plexet és már erőforrásigényes alkalmazást) DS918+ dsm 6.2.3

Konkrétan egy Dell OptiPlex 9020 SFF gépet szereztem olcsóért, amibe egy i5-4570T-t raktam (a Haswell mag és a virtualizáció támogatása miatt). Szerintem nálad sem lesz különösebb probléma.

[ Szerkesztve ]

(#21603) Essejó válasza kgymac (#21595) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Kell hozzá komplett live linux, vagy egy GParted live is elég mondjuk PD-ről futtatva?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21604) s_e_n_k_i


s_e_n_k_i
tag

A hétvégén én is sikeresen feltettem a 6.2.3-25426 DS3617-et egy HP Gen7 N40L-re. Egyelőre minden rendben van, nem kellett semmi különöset varázsolni.
Viszont felmerült bennem, hogy nem kellene-e frissíteni a verziót 6.2.3-25426 Update 3-ra, már csak a security fixek miatt is. Ezzel van valakinek tapasztalata?

Másik. Egyelőre egy Toshiba P300-as vinyó van benne. Beállítottam, hogy 10 perc inaktivitás után hibernálódjon, de nem tudom, hogy ez működik-e, mivel semmilyen ezzel kapcsolatos bejegyzést nem látni a naplóban. A DS214SE-ben rendszeresen ott van, ha felébredt hibernációból a rendszer.

(#21605) Essejó válasza s_e_n_k_i (#21604) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha jelzi, hogy van rá az U3 akkor mehet rá automatice, ha nem jelzi akkor töltsd le a pat fájlt és tallózd be manuálisan.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21606) kgymac válasza Essejó (#21603) üzenetére


kgymac
őstag

Passz, GParted live-ot nem használtam még (nem unix rendszergazdi vagyok).
Én kb. két-három éve próbáltam, hogyan lehetne visszaszerezni az adatokat (jun102b, ds3615xs, DSM 6.1.3, HP T610 + teszt hdd shr + btrfs kötetről, régi sd filmek/sorozatok, melyek nem vagy nagyon nehezen szerezhetőek be újra). Még cd-ről boot-oltam, de penről is simán menne (ubuntu), nem kell linux-ot telepíteni, csak feltenni pár csomagot (mdadm, ill. btrfs-progs, ha nem ext4) terminálban, ezek nem kerülnek a hdd-re. mdadm-mel kellett összerakni a tömböt, majd utána már csatolható is volt a frissen létrehozott /dev/mdX eszköz, látszottak az adatok, másolhatóak is voltak. USB-s hdd-re is és smb hálózaton keresztül is másoltam a köteten lévő adatokból (kb.300GB volt egy 500GB-s hdd-n).
Lvm2-vel nem kellett szenvednem (utálom is :B ), igaz, ez most probléma lenne, mert egy 3TB-s kötetet cseréltem 6TB-re (SHR, így kb. tükrözés), két tükrözött mdadm eszközből az lvm2 rakta össze a közel 6TB-s logikai kötetet.

Gyugyo79 usb-s mdadm postja után próbáltam ki egy felcsatolást két külső usb házba tett, de korábban belsőként használt 3TB-ssel, miután az mdadm összerakta (az azonos UUID miatt adott figyelmeztetést, de nem keverte a nas-ban lévő kötettel), az eszközök megjelentek a Tároláskezelőben. Így ha menteni kellene, most egy másik dsm 6.1.7u3-on végezném a mentést, nem live linux-szal. Live linux-szal max formázni az első partíciókat, ext4-re.

Közben a PH-n posztoltak TC + diskinternal reader-es ext4 kezelést, így azzal is lehet próbát tenni, bár btrfs-t nem tud és elég régen frissült a plugin ghisler-nél (2019, orosz fejlesztőtől), úgy nézem, a fizetős verzió kezeli a linux soft raid-et is. VMDK-ból és ext4-ből már vadásztam ki file-okat, azt rendben kezelte, a mi3/mi3g-s routereim sem haltak bele a kimásolt és megsütött fw-kbe.

A pat file-t mindig letöteném, az a biztos (syno archívból). Én még a netet is el szoktam venni a nas-tól frissítéskor, csak akkor adom vissza, ha minden OK a nassal.

(#21607) s_e_n_k_i válasza Essejó (#21605) üzenetére


s_e_n_k_i
tag

Köszi! Nem jelzi ki, hogy van update3. Letöltöttem manuálisan, de sajnos nem lehet frissíteni, azt írja, hogy korrupt a file amikor kézzel frissíteném.
A hibernálást sikerült megoldani, kicsit mókolni kellett (egyfolytában logolt valamit, azt kellett dev/null-ra irányitani).

(#21608) Essejó válasza s_e_n_k_i (#21607) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Töltsd le még1x, és vedd el a nastól a netet a frissítés idejére.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21609) Ghost84 válasza kgymac (#21595) üzenetére


Ghost84
aktív tag

est4-es a partició és basic kötet. De ezt megpróbálom amit írtál, a beálítások nem fontosak el vannak mente. Köszi a tippet. :R

[ Szerkesztve ]

(#21610) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!
Gondolkodok egy "házimindenes" szerver összeállításán.
Az alap elképzelés az lenne, hogy egy ESXi lenne a host oprendszer és azon lenne többek között az XPEnology is. Ebben az esetben (mármint, ha virtualizált a környezet, ahol fut) a plex szerver tud majd transzkódolni?
A szerveren még szeretnék futtatni Home Assistant-ot, Node-Red-et, DNS szervert, SQL-t, MQTT szervert, meg még, ami adódik. Erre van esetleg valakinek konkrét hardver ajánlása? Vagy esetleg van itt olyan, aki készített már hasonlót?
Köszi előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#21611) kgymac válasza Dello79 (#21552) üzenetére


kgymac
őstag

Ha van soros portod, nyomon lehet követni a loadert, hogy éppen mit csinál (ez egy 103b+DSM6.2.3):

starting serial terminal on interface serial0
patching file etc/rc
Hunk #1 succeeded at 184 (offset 13 lines).
patching file etc/synoinfo.conf
Hunk #1 FAILED at 291.
1 out of 1 hunk FAILED -- saving rejects to file etc/synoinfo.conf.rej
patching file linuxrc.syno
Hunk #1 FAILED at 39.
Hunk #2 succeeded at 131 (offset 32 lines).
Hunk #3 succeeded at 694 (offset 179 lines).
1 out of 3 hunks FAILED -- saving rejects to file linuxrc.syno.rej
patching file usr/sbin/init.post
cat: can't open '/etc/synoinfo_override.conf': No such file or directory
START /linuxrc.syno
Insert basic USB modules...
:: Loading module usb-common ... [ OK ]
:: Loading module usbcore ... [ OK ]
:: Loading module ehci-hcd ... [ OK ]
:: Loading module ehci-pci ... [ OK ]
:: Loading module ohci-hcd ... [ OK ]
:: Loading module uhci-hcd ... [ OK ]
:: Loading module xhci-hcd ... [ OK ]
:: Loading module usb-storage ... [ OK ]
:: Loading module BusLogic ... [ OK ]
:: Loading module vmw_pvscsi ... [ OK ]
:: Loading module megaraid_mm ... [ OK ]
:: Loading module megaraid_mbox ... [ OK ]
:: Loading module megaraid ... [ OK ]
:: Loading module scsi_transport_spi ... [ OK ]
:: Loading module mptbase ... [ OK ]
:: Loading module mptscsih ... [ OK ]
:: Loading module mptspi ... [ OK ]
:: Loading module mptsas ... [ OK ]
:: Loading module mptctl ... [ OK ]
:: Loading module megaraid_sas ... [ OK ]
:: Loading module mpt2sas ... [ OK ]
:: Loading module mpt3sas ... [ OK ]
Insert net driver(Mindspeed only)...
Starting /usr/syno/bin/synocfgen...
/usr/syno/bin/synocfgen returns 0
All disk ready or timeout execeed
[ 2.266940] md: invalid raid superblock magic on sdb3
Partition Version=8
/sbin/e2fsck exists, checking /dev/md0...
/sbin/e2fsck -pvf returns 1
Mounting /dev/md0 /tmpRoot
------------upgrade
Begin upgrade procedure
No upgrade file exists
End upgrade procedure
============upgrade
ls: /tmpRoot/usr/share/init/root-file-system.override: No such file or directory
ls: /tmpRoot/usr/share/init/hostname.override: No such file or directory
ls: /tmpRoot/usr/share/init/syslog-ng.override: No such file or directory
ls: /tmpRoot/usr/share/init/dsmupdate.override: No such file or directory
ls: /tmpRoot/usr/share/init/smallupdate.override: No such file or directory
ls: /tmpRoot/usr/share/init/rc.override: No such file or directory
Wait 2 seconds for synology manufactory device
Tue Sep 28 18:47:41 UTC 2021
/dev/md0 /tmpRoot ext4 rw,relatime,journal_checksum,data=ordered 0 0
none /sys/kernel/debug debugfs rw,relatime 0 0
sys /sys sysfs rw,relatime 0 0
none /dev devtmpfs rw,relatime,size=2013760k,nr_inodes=503440,mode=755 0 0
proc /proc proc rw,relatime 0 0
linuxrc.syno executed successfully.
Post init

==================== start udevd ====================
===== trigger device plug event =====
[ 45.080927] BTRFS: has skinny extents

pmx623 login: [ 63.364985] FAT-fs (sdm1): FAT: nls_disk load default table
[ 63.364985]
[ 63.368673] FAT-fs (sdm1): FAT: nls_io load default table
[ 63.368673]
[ 73.399734] FAT-fs (sdm2): FAT: nls_disk load default table
[ 73.399734]
[ 73.403261] FAT-fs (sdm2): FAT: nls_io load default table
[ 73.403261]

Akár be is lehet lépni, beavatkozni, ha kell.

(#21612) halisa


halisa
tag

Ugye nem szabad frissíteni a 6.2.3-25426 Update 3 -at az 6.2.4-25556 -ra? HP N40L .

[ Szerkesztve ]

(#21613) Egon válasza halisa (#21612) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem bizony.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21614) halisa válasza Egon (#21613) üzenetére


halisa
tag

Rendben van. Köszi! Akkor vissza fogom magam és megpróbálok nem törődni vele, hogy van frissítés! :D

(#21615) seger válasza halisa (#21614) üzenetére


seger
addikt

Ha beállítod, hogy csak fontos frissítés, akkor nem is fogja jelezni

(#21616) seger


seger
addikt

Szerintetek ez miért ilyen lassú. HDD lenne ennyire lassú? elkezd másolni kb 85-90-el, majd lelassul.4TB WD. egyik mappából a másikba 40GB a file.

(#21617) Mykroft válasza seger (#21616) üzenetére


Mykroft
tag

Nem mondtad, milyen színű WD. De, ha egy lemezről olvasol és ugyan arra a lemezre írsz is azonnal, ott lehet lassulás, mert:
- a fejek egyszerre mozognak, így idő amíg átpozícionál egyik helyről a másikra, és egyszerre csak egy műveletet hajt végre, vagy ír, vagy olvas.
- kezdetben azért gyors, mert feltölti a gyorsítótárakat.

(#21618) Essejó válasza seger (#21616) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Meg az is kérdés, hogy a nason végzed a másolást vagy megjáratod asztali gépen TC-vel.
Bocs, nem néztem a képet.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21619) seger


seger
addikt

Nason másol. De ha másik 4 TB-ról másolom, akkor is ua a felállás. Egyik red, a másik blue

(#21620) interfész válasza seger (#21559) üzenetére


interfész
tag

szia

Nekem ugyanezt a hibát írta csak 6ig elment a számolásban :D

Dell Optiplex 9020. más gépben működhet a pendrive?

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#21621) seger válasza interfész (#21620) üzenetére


seger
addikt

Nálam 3020-as lett volna a teszt

(#21622) fgst


fgst
tag

Sziasztok!
Régi VM alól új alá költöznék, és ezzel együtt az régi lemezek helyett is újakból építenék hibatűrő kötet. A régi egy RAID5 típusú group volt, az új gépen viszont erősen gondolkodom helyette egy SHR-ben.
Kérdésem hogy ebben az esetben van lehetőség hogy egyesével adjam hozzá a 3 lemezt, vagy itt is egyszerre kell felvenni mint RAID5 létrehozásánál?
(ez azért lenne érdekes mert egyszerűbben meg tudnám oldani a lemezcseréket a host alatt, kissé porthiányos lesz a történet amíg lezajlik a fájlok átmozgatása...)

(#21623) Essejó válasza fgst (#21622) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Csinálsz az első lemezből egy védelem nélküli shr-t, a második hozzáadásakor tükrözi, és a harmadiknál nő a kötet méret. Szóval a válasz igen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21624) fgst válasza Essejó (#21623) üzenetére


fgst
tag

Köszi a megerősítést!

(#21625) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

DSM 6.2-ot próbálok telepíteni egy régi gépre EZ alapján de valamiért nem látja a hálózaton a gép és nem tudok rá DSM-et rakni. Se Synology assistant nem látja se a find.synology.com. mi lehet a baj? A gépen rendesen bebootol azt írja ki amit kell. MAC címet is beálítottam.

(#21626) Essejó válasza Ghost84 (#21625) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A 6.2 és a 6.2.2 nyűgös a hálókártyára. Bár nekem anno sikerült a HP gen7 N40L-re feltenni szüz telepítéssel, de inkább javallott a 6.1.7 vagy a 6.2.3 utolsó. Tehát vagy az 1.0.2b loaderrel a 6.1.7 vagy az 1.0.3b loaderrel a 6.2.3

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21627) Ghost84 válasza Essejó (#21626) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Köszi szépen :)

(#21628) Tommee válasza Ghost84 (#21625) üzenetére


Tommee
aktív tag

Lehet hozzáadni plusz hálózati kártya drivert a pendrive image-hez: [link]
Hátha azzal elindul.
Ha minden igaz, ezt kell letölteni és felülírni az image második particioján: [link]
De olvassd el, én már régebben csináltam.

(#21629) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Kicsit láma kérdés de felteszem :)
Van bármiféle akadálya annak, hogy egy hálózaton belül két Xpenology fusson? Szeretném tesztelni ezt a 7-es verziót. Aztán ha életképes és jó lehet szó költözésről....

(#21630) Mykroft válasza petir (#21629) üzenetére


Mykroft
tag

Láma válasz, de megírom, van bármi akadálya, hogy több számítógéped legyen egy hálózaton?
A két nas két külön ip-n éred majd el, semmi közük nem lesz egymáshoz.

(#21631) bupemko válasza petir (#21629) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem egy n36l meg egy gen8 megy egy hálózaton 6.1.7-tel. Egyetlen nyűgöm, hogy annó nem figyeltem és ugyanaz a serial maradt telepítéskor így a Home Assistant-hoz nem tudom mindkettőt egyszerre hozzáadni :)

(#21632) Essejó válasza bupemko (#21631) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Miért nem íírod át? A megíírt PD is módosíítható.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21633) petir válasza Mykroft (#21630) üzenetére


petir
senior tag

Oké, oké adom. Lehet akár 100 db Win10-es gép is egy hálózatban csak ez azért más kicsit..
Ezek szerint a Syno assistantot se zavarja meg - itt gondoltam, hogy lehetnek anomáliák de ezek szerint semmi nem lehet. - köszi

(#21631) bupemko válasza
Ez a különböző verziók miatt elkerülhető lesz nálam de hasznos infó!
Köszike

(#21634) kgymac válasza Essejó (#21632) üzenetére


kgymac
őstag

Ezt a grub.cfg módosítást majd el kell felejteni, mert a grub-hoz is ellenőrző összeget használ a syno 6.2.4-től, ezért bonyolultabb az img elkészítése. Ráadásul az S&N-re is érzékeny, a 918+-ban nincs sas támogatás az általánosan használt mtp2sas (lsi 9211-8i) vezérlőnek. A syno egyes ko modulokat belefordított a kernelbe, így téve kvázi lehetetlenné az xpeno alatt gyakrabban használt hw-ket. Én azt várom, hogy előbb-utóbb a syno hw-k moduljai nem .ko modulként lesznek a rendszerben, a kernel-be lesznek belefordítva. Ez némi többlet munkával járhat a syno-nak, de az utat már kitaposták. :(
Az itt is jelzett hdd detektálási hibák (1 fizikai hdd 1 helyett 2 vagy 4 hdd-ként látszik) egy grubban opcióként létező, sata paraméter módosításával javítható csak, persze újra kell fordítani forrásból az img-t. A sata paraméter elég egyedi, talán 3 féle (hw függő) paramétert közöltek az xpenology.com fórumán.
Az egyetlen jó hír, hogy esxi alá lehet készíteni letölthető vmdk-t, mert az sata0 hdd-ről bootol, így vid/pid átírás sem szükséges, de kissé kötött a VM hardvere, saját hdd-t csak a működéshez szükséges elemek után lehet hozzáadni. Ill. akár proxmox-hoz is megosztható lesz img, mert annál a boot usb-s pen vid/pid fix, de akár sata0-ról is boot-olhat.
Pár napja megjelent 7.0.1 bromolow-hoz is a syno .pat telepítő, így már van ds3615xs-höz is anyag, bár az még nagyon teszt verzió.

(#21635) zsolt20


zsolt20
tag

Sziasztok. ASRock J3455-ITX Alaplap ra telepíthető 6.0 fölötti bootloader? Plex re használnám, jelenlegi gépem 5.0 loaderrel plex már nem frissíthető! Vagy is ez az alaplap megfelelne hogy az új plex app fusson rajta ? Köszönöm

(#21636) Protezis válasza zsolt20 (#21635) üzenetére


Protezis
őstag

Persze. 6.2.3 felmegy arra a lapra. Egyébként a Plex fut dockerben is, úgy nem vagy a DSM-re kiadott verzióhoz kötve.

(#21637) citkar válasza zsolt20 (#21635) üzenetére


citkar
addikt

Nekem is olyan alaplapom van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Igaz évekkel ezelőtt vettem, akkor még kisebb teljesítményű volt tervbe véve, de belefutottam ebbe, megvettem és azóta is nagyon jól teszi a dolgát. Igaz Plexet nem használok, de csak nem terheli meg annyira, hogy probléma legyen.
DSM verzióban leragadtam a 6.1.7-15284 Update 3 frissítésnél (DS3615xs), mivel számomra tökéletes, utána se néztem, hogyan frissíthetném (nem ajánl fel újabbat).

(#21638) ArthurShelby válasza kgymac (#21634) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jól értem, akkor hw-enként kell külön boot img. Szóval, ha pl egy gyakran használt xpeno vasom van (pl gen8), és erre valaki megcsinálja a boot img-t és megosztja, azt mindenki tudja használni akinek ugyanolyan hw-e van?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#21639) bupemko válasza Essejó (#21632) üzenetére


bupemko
senior tag

Lustaság :)

#21634 kgymac:
Ha jól értem, akkor 6.1.7-nél még nem gond az utólagos PD módosítás, igaz?

Azok alapján amit itt olvasok, nem nagyon tervezem a frissítést, amíg Plex, Download Station meg standard NAS dolgok mennek 6.1.7-tel...

[ Szerkesztve ]

(#21640) kgymac válasza bupemko (#21639) üzenetére


kgymac
őstag

igen, jun 102b (6.1.7) és jun103b (6.2-6.2.3) esetén nem.
Azért egy költöztetésre készülj, ha változik a grub.cfg-ben a mac vagy sn.

(#21641) tamás86


tamás86
tag

Sziasztok nincs valakinek oscam spk ja 5.2 re az uj verziok nem települnek.Előre is köszi.

(#21642) Essejó válasza tamás86 (#21641) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Milyen vasra nem települnek az újabb verziók?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21643) tamás86 válasza Essejó (#21642) üzenetére


tamás86
tag

Szia.Fujtsu futuro thin client s700 G-T40N
1.00GHz 2magos proci.5,2-5967-9 van fent rajta ujjabbak nem mennek müködöt rajta a tvheadend oscammal de elromlott a hdd csere megvolt fut is csak nem találom az oscam kiegészítőt ami fent volt rajta.

(#21644) interfész válasza seger (#21621) üzenetére


interfész
tag

De akkor neked milyen gépben sikerült? vagy Neked sem sikerült még?

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#21645) seger válasza interfész (#21644) üzenetére


seger
addikt

Nekem is ua. hibát írta mint neked. Azóta nem próbáltam

(#21646) Essejó válasza seger (#21645) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Tessék elolvasni amit kgymac kolléga írt a #21579
ben, hogy a RedPill topikban szó esik erről a hibáról.
De idézek a hozzászólásából: "A fals hdd-kre is volt példa, 72-74 lap környékén. Ehhez paramétereket kell állítani a loader xml file-jában, na ehhez kell igazán ismeret, mert konkrét hibára adtak megoldást (sata vezérlő alapján)."

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#21647) seger válasza Essejó (#21646) üzenetére


seger
addikt

Olvastam, de azóta nem próbálkoztam, nem volt rá időm...

(#21648) szaki035


szaki035
tag

Sziasztok. Nagyon sokáig nem írtam a csoportba, mivel minden oke volt majd egy évig, viszont most egy olyan problémába ütköztem, ha a Lomtár ürítés elindul, vagy manuálisan elindítom, a tároló összeomlik, majd újraindítás után minden helyre áll, sőt arról sincs info, hogy a tároló összeomlott, a naplóban sem. Mi lehet a gond?? üdv

(#21649) interfész válasza seger (#21647) üzenetére


interfész
tag

szia

Próbálkoztam és sikerült!!! a topikban volt jó megoldás

ezt kell hozzáadni a hosszó sorhoz még:

DiskIdxMap=00 SataPortMap=1 SasIdxMap=0

a Sataportmap azért 1 gondolom mert nekem 1 HDD van benne... Nekem így mőködik egy optiplex 9020 on...

mármint enged telepíteni és nem hozz HDD hibát, remélem végig tudom vinni

[ Szerkesztve ]

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#21650) interfész válasza interfész (#21649) üzenetére


interfész
tag

sajnos korai volt az öröm...

telepíteni tudtam de az újraindítás után már nem jön vissza az ablak és ha megnyitom újra akkor azt írja hogy azt érzékeli hogy a hdd egy új 918+ ba került és helyre tudom állítani ha ezt megcsinálom akkor megint újraindítja magát és azután ugyanez jön vissza...

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.