Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox 360 - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12201) Ebit válasza alien_ (#12197) üzenetére


Ebit
addikt

Már volt linkelve a téma,de a burkolat anyagának elkészitésével,kapcsolatban merültek fel problémák.

(#12202) ez_meg_emaz válasza dunc (#12200) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Irtam már :D Kb másfél-2 éves vmi gnf ha joltom de aztán lehet rosszul emlékszem. 19" full screen, nem wide, 1280-as nativ. Annyi tuti hogy achilleus-é volt, töle vettük. Gari is megvan még. Amugy netezésnél nem is látszik hogy sötét lenne csak filmeknél. Mondjuk bs-el tudjuk világositani szal ott sincs nagy gáz, de netes stream videoknál azé néha zavaro. Én tuti nem birnám ki :DDD
Modi bácsi visszajön seggbe leszünk rugva. Sok az off.

[ Szerkesztve ]

(#12203) rolko válasza Kasza08 (#12192) üzenetére


rolko
őstag

Na én 223BW-n tolom a boxot :K , de istenemre mondom hogy sokkal szebb képet ad mint a Samsung 82cm-es CRT HDTV-nk odalent a nappaliban..... lent HDMI kábellel volt összekötve a boxal, ott is szép képe volt (720p), de amikor megjött a 223bw-m és rákötöttem vga kábellel majd hanyatt estem. Teljen más volt, sokkal élesebb, látványosabb lett a kép, olyat is láttam a játékok alatt amit a nagyon nem....
Nekem nagyon megérte ez a 223BW, főleg 38k-ért :D

[ Szerkesztve ]

(#12204) dunc válasza rolko (#12203) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez az csak megerösiteni tudom amit írsz. :R Nekem Asus vw195D moncsim van gyönyörű a képe,és ez is csak 39900 volt ,és 3 év garos. :)

(#12205) Atomgeszi válasza rolko (#12203) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jaj. Ne mondj már ilyen árakat, mert a hajam tépem, hogy nem találok ennyiért.
Persze ha megtudnád mondan, hol vetted ennyiért, megköszönném! :)

(#12206) rolko válasza Atomgeszi (#12205) üzenetére


rolko
őstag

Itt vettem a Ph!-n Sznekitő [link]l, most is árul ennyiért de sajnos azok pixel hibásak.

Az enyémen se egy karc, se egy pixelhiba :P ^^

(#12207) Atomgeszi válasza rolko (#12206) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi!
Akkor te jó mákos vagy :) De én sztem pixelhibásat nem vállalok be! : :(

(#12208) rolko válasza Atomgeszi (#12207) üzenetére


rolko
őstag

Az enyimet azt eleve úgy hirdette hogy hibátlan, karcmentes, pixelhibamentes... :B

(#12209) GyuZa


GyuZa
tag

Én most szándékozom venni egy új megjelenítőt, de elég nehezen tudok dönteni...

Nekem anno már volt egy x360-om, akkor a mostani Acer AL1916WS-re volt rákötve, teljesen meg voltam elégedve vele, másfelől ez volt a legnagyobb megjelenítő, amit akkor megengedhettem magamnak. Most viszont szeretnék befektetni egy nagyobb darabba.

Részemről viszont felmerül a kérdés, hogy mondjuk egy 22"-os (1680x1050-es max felbontású) vagy akár egy picivel nagyobb, 1920x1200-as felbontású monitor milyen minőségben képes megjeleníteni a bemenő 720p-es jelet? Natív felbontás nem jöhet szóba, arra a célra, amire én használnám. Eleve a boxra írt játékok talán kivétel nélkül 720p-s felbontásúak, másfelől a hd filmeket is 720p-s változatban nézném, többet nem bír a gép. :)

(#12210) Keksz


Keksz
senior tag

Electro Worldben nezzetek most korul, az EB miatt az osszes teve 0% thm hitelre van, van kozte par olcso es jo peldany. Csak 1 munkaltatoi kell, aztan ha nem jo a jelenlegi lecserelni.

(#12211) rolko válasza GyuZa (#12209) üzenetére


rolko
őstag

Szia!
Én ajánlom neked a 22"-os Samsung 223BW-t, viszonylag jó árban van (50-60k boltban) és nagyon szép képet ad X360 alatt is :K
Ha viszont van egy kicsivel több pénzed, 100k-ért van a 24"-os Samsung 2493HM (1920*1200-as felbontás, 15 Pin D-SUB bemenet, DVI-D, HDMI bemenet, beépített hangszóró)
szerintem jó "kis" monitor

(#12212) GyuZa válasza rolko (#12211) üzenetére


GyuZa
tag

2493Hm-et tudok 85-ért, én is nézegettem, viszont a kérdés továbbra is fennáll: egy 22"-os (1680x1050-es max felbontású) vagy akár egy picivel nagyobb, 1920x1200-as felbontású monitor milyen minőségben képes megjeleníteni a bemenő 720p-es jelet?

(#12213) Keksz válasza GyuZa (#12212) üzenetére


Keksz
senior tag

El kell menni es megnezni. Mi az ami szamodra jo minoseg.
Mindenketto meg tudja jeleniteni mert a fizikai felbontasa nagyobb.
Hogy milyen eles, szep, az csak viszonyitas kerdese.

Bar sztem a full-hd monitorok 130-140ezer alatt nem ernek sokat.

[ Szerkesztve ]

(#12214) Gebriel válasza dunc (#12185) üzenetére


Gebriel
veterán

Most komoly? :Y Ruter és net nékül ez nem müködik :F :U A monitor nem kell van tvé ;]

[ Szerkesztve ]

(#12215) dunc válasza Gebriel (#12214) üzenetére


dunc
nagyúr

Hát meg router nélkül is természetessen,de vista kell hozzá min. home premium és extender eszközként kell az X-et beállitani vista alatt.

(#12216) Gebriel válasza dunc (#12215) üzenetére


Gebriel
veterán

Köszönöm :R

(#12217) 1010 válasza bwoay (#12191) üzenetére


1010
őstag

mitől veszti el a fényerejét :))
a sok hülyétől akik szerint kiég benne a fénycső mert hallják hogy katód cső akkor az világit biztos kiég
meg sugárzása van a tft nek
abból is a gamma :C

[ Szerkesztve ]

(#12218) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

:Y Micsoda off lavinát inditott el a 60hz-es kérdésem.
Szerintem ennek fele ugy ahogy van törölve lesz.
Annyit akartam hozzátenni hogy anno azt is hallottam nem 1 embertöl hogy nem nativban használva elég szar a tft. Most akkor ezt is mindenki megcáfolja vagy ez már tényleg igaz?
Tehát ien szempontbol nemtom mien egy 22"-os moncsin kissebb felbontásban tolni mint a nativ. Csak hogy ide kapcsoljam a témát valamennyire.
rolkonak ugynézki bejön. Ezt tényleg ugy megnézném vkinél :D Egy ismimnek sincs tft-je. :))

[ Szerkesztve ]

(#12219) GyuZa válasza Keksz (#12213) üzenetére


GyuZa
tag

A samu 2493 hm is kb 105 környékén van rendes áron, de innentől kezdve szerintem drágább már csak a méret a miatt lehet. Vagy nem tudok valamiről? :)

(#12220) rolko válasza GyuZa (#12212) üzenetére


rolko
őstag

Nállam 1360x768 ra van állítva, szerintem tökéletes a kép. A nagy talán azért lenne jobb mert van 1920x1080 beállítási lehetőség (legalábbis nállam) [link]

De olyat hallottam hogy aki full hd-s monitort/tv-t vesz az ne aggya alább a 1080p-s filmnél mert állítólag a 720p-t és a DVD-t nagyon ocsmányul jeleníti meg....

(#12221) ez_meg_emaz válasza rolko (#12220) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Na erröl beszélek. Hogy nativban szép egy moncsi és ha nativ 1900 akkor 1366-on elég randa a kép. :)
Mellesleg ahogy olvastam bwoay linkjét (samu 223BW) jopáran panaszkodtak pixelhibára többszörös csere után is... egy másik hátrány ha tft-nk van. :D
Megnéztem a képponttávolság itt is nagyobb mint pl az én crt-m esetében. Bár nemtom mennyire lehet összehasonlitani a képponttávolságokat tft vs crt esetében, de ha joltom akkor ugyanugy mérik.

[ Szerkesztve ]

(#12222) 1010 válasza ez_meg_emaz (#12218) üzenetére


1010
őstag

nativ felbontás és nativ hz
ha egyik nincs meg már szar a kép a tft-n

ha nincs lcd tv-d addig jó a sima is nem kell ott a monitorral bűvészkedni
az a vga kábel meg a régi plazma tv-khez jó csak igazán azt annyi.

(#12223) rolko válasza ez_meg_emaz (#12221) üzenetére


rolko
őstag

A nativja 1680*1050-es de sajnos nincs ilyen beállítás, 1900-ba meg széthúzza a képet... :O Nekem csak 1 panaszom van rá, nemtudom mivel letörölni a portól mert az állítólagos nem karcolós rongy össze vissza karcolja a kávát :O

(#12224) Keksz válasza GyuZa (#12219) üzenetére


Keksz
senior tag

Hat nezz meg egy dell 24"-os full hd monitort milyen arban van es miket irnak rola a samsunghoz viszonyitva... pl Dell UltraSharpTM 2408WFP

Bar sztem ez a full-hd meg nem annyira kiforrot. Hany x360 jatek van ami full-hd/1080p?

Persze ha mar belenyomsz 80-100ezer forintot akkor lehet erdemes a 24 colosat megvenni, vagy nezni egy nagyon durva minosegu 22"-est-

(#12225) Ebit válasza ez_meg_emaz (#12218) üzenetére


Ebit
addikt

Annyit akartam hozzátenni hogy anno azt is hallottam nem 1 embertöl hogy nem nativban használva elég szar a tft. Most akkor ezt is mindenki megcáfolja vagy ez már tényleg igaz?

Elmész egy áruházba, és tapasztalni fogod, hogy ez nem egészen igy van, és egy mai átlagos monitor is meggyőz , a fenti állitás helytelenségéről.

(#12226) bwoay válasza GyuZa (#12219) üzenetére


bwoay
nagyúr

az egy TN paneles olcsó, de jó nagy monitor.
egy s-ips panelhez képest gyenge betekintési szögek, gyenge színhűség,
cserébe megúszod 100 rugóból

1010:
igen, a fényerőt illetően erre próbáltam célozni.
ez nem projektor, vagy OLED...

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12227) proper


proper
őstag

miért nem tudom rákötni vga kábelel a boxot az lcdtv-re?

azt irja nem támogatott üzemmód :F

hdmi-n rá van kötve a pc, komponensel meg szépen megy a box
de gondoltam ha már van vga kábelem hozzá akkor had szoljon kiprobáljuk de nem akarja a jót :W

(#12228) dunc válasza proper (#12227) üzenetére


dunc
nagyúr

ÁÁ elöszőr kösd vissza majd állitsd be egy olyan felbontásra amit bízti bír a tv!

[ Szerkesztve ]

(#12229) Kasza08 válasza dunc (#12228) üzenetére


Kasza08
őstag

megelőztél:)

(#12230) proper válasza dunc (#12228) üzenetére


proper
őstag

már probáltam

komponensen visszavettem 720p-re
sima rca val is probáltam már és utána a vga kábel de semmi hatása

(#12231) Kasza08


Kasza08
őstag

a vinyóbehelyezéshez kell valamit moddolni, vagy ez hogy működik? mit lehet vele elrontani? már nem mintha elakarnám, csak amilyen pro vagyok biztos sikerülne:U

(#12232) ez_meg_emaz válasza Ebit (#12225) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

De ott sajna nemtom hozzámérni egy crt-hez. Jobb lenne itthon kiprobálni.
Amugy énis ugy tudom ahogy 1010 irta feljebb.

(#12233) Ebit válasza ez_meg_emaz (#12232) üzenetére


Ebit
addikt

Vita helyett, azért irtam mert az LCD nativ vagy nem nativ felbontású képminőségéről volt szó, és nem arról, hogy egy CRT-hez hasonlitsd.

Az általad idézet hsz, azért is pontatlan, mert az" ajánlott frissitési frekin " kivúl, másikkal is tőkéletesen műkődik.

(#12234) proper válasza proper (#12230) üzenetére


proper
őstag

hogy rohadjon meg
idecibáltam a boxot a monitorhoz (crt) belöttem 1360x768
visszadug tv-be és jó :W hogy szakadna rá az ég hogy nemtud alapra állni ilyenkor, amugy 1280x1024 volt belöve

ha már itt volt a gép melett a box kiprobáltam az optikai kimenetet is
hát nem nagyon volt sikeres
boxbol optikán a hang pc-be majd pc-böl az 5.1 geniusra
nem nagyon akart szólni :O

komponens 1080i vs vga kábel 1360x768
egy hajszállal jobb a vga kábeles kép de nekem kissé fakonak tünik mert szint nem enged állitani a tv de majd megszokjuk

[ Szerkesztve ]

(#12235) dunc válasza proper (#12234) üzenetére


dunc
nagyúr

Mondtam ! :DDD

(#12236) ez_meg_emaz válasza Ebit (#12233) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Nem teljesen. Én arra értettem hogy mig a crt-t bármien felbontáson használod ugyanolyan jo a képminösége(csak felbontás változik) mig a tft-t csak nativba jo használni mert egy kicsit lejjebb rakod már nem szép. Szal ugy értettem hogy egymás mellé teszel egy crt-t pl 1440-ben meg egy tft-t nativ 1440-ben. Aha szép mind2. Aztán állitod crt-t 1366x768 meg a tft-t is. És ugy már látszik hogy a crt-n csak a felbontás lesz kissebb mig a tft-n a képminöség se az igazi. Kicsit pixelesebb. Szal szvsz csak nativon érdemes használni. Tehát boxhoz nem tökéletes. HA ez igy van ahogy hallottam, olvastam.
Amint tudom megnézem és akkor lesz biztos a dolog. Addig csak egy nagy LEHET. :R
Bnöm moncsijábol(tft) meg inkább nem általánositok. 2éves és nem is az ismerteb márkák közül valo. De ott én ezt tapasztaltam amit fentebb leirtam.

Amugy a beidézett hsz-nél nem a freki volt a lényeg. Azt énis tudom hogy 60hz-en is jo meg 70-en is. A felbontásra értettem hogy énis ugy tudom.
Nah ezt már tényleg lezártnak tekintem. ;)

(#12237) proper válasza dunc (#12235) üzenetére


proper
őstag

és ha nincs pl monitorom a közelben :F akkor jokorát szivhat az ember :DDD

valakinek ötlete miért nem müködik az optikai kimenet?

(#12238) GyuZa


GyuZa
tag

Amennyire lejön nekem a lényeg... szóval tft-t ajánlott natív felbontásban haszálni. A boxon lévő 19"-os tft-nek 1440x900 volt a max felbontása, azt 1280x1024-re állítottam a dashboardban. Ez volt a legnagyobb, amit elviselt, nagyobb felbontás esetén továbbra is ezt használta... Szép képe volt, semmi kivetnivalót nem találtam rajta.

Ebben ez esetben viszont nem fogok full hd-s monitort beszerezni, mivel az, ezek alapján nem ad majd tökéletes képet. Részemről ebben az esetben marad ez a megoldás: http://www2.ramiris.eu/termek.php?cikkszam=22902&csoport=Telev%EDzi%F3&page=1

De ha az oldalon esetleg talál valaki nekem megfelelő monitort, akkor szívesen fogadom a javaslatokat. :)

(#12239) Ebit válasza ez_meg_emaz (#12236) üzenetére


Ebit
addikt

Azért irtam, hogy gyűjtsél személyes tapasztalatot X-box, LCD terén, és utána eldöntöd számodra melyik a megfelelő.

Megjegyzem, a CRT monitornál, az hogy betudsz állitani különbözö felbontásokat, nem jelenti azt, hogy nincs változás, torzulás a képminőségben, és ott is van ajánlott felbontás.

(#12240) sakeee82 válasza ez_meg_emaz (#12236) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Igaz hogy van minőség különbség a natív és nem natív között. De ha vki crt-s képhez szokott, neki egy 22-os tft-n 720pben elég nagy minőségi ugrást fog észlelni. Mivel a box nem hajlandó 1680*1050ben menni, marad a 720p!

(#12241) dunc válasza proper (#12237) üzenetére


dunc
nagyúr

Ha 20 mp-ig benyomva tartod az x bekapcsoló gombját akkor beáll alapba.

(#12242) proper válasza dunc (#12241) üzenetére


proper
őstag

mostmár ezt is tudom :R de igy utolag már mindegy :DDD

(#12243) szkorhetz válasza GyuZa (#12238) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nekem oilyen tévém van :D
Nagyon jó szerintem bár még box nem volt rákötve de gép natívban már hajtotta és mondhatom gyönyörű
Nagyon jó kis tévé, bár a hangja elég halk sajnos :( :(( Majd meglessz hoozá a box is remélem lassan....
Ja majd egy hónap nyári meló után :O :(( :o

[ Szerkesztve ]

(#12244) ez_meg_emaz válasza sakeee82 (#12240) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hááát...szkeptikus vagyok. Ennyire azé nem hinném hogy észrevehetö lenne. De mondom amint lesz vkinek igérem megnézem jobban. :R
Komolyan ha vkit tft-re akarnék rábeszélni ideküldeném az x360-as topikba. :D
Asszem átszokok a tft vs crt topik olvasására... Így okosodok is és nem offolom szét a topikot.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#12245) Def26 válasza dunc (#12241) üzenetére


Def26
félisten

Lassan magamhoz térek... :DDD Állat ez a játék, mégegyszer kösz. :R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12246) Xelo


Xelo
addikt

[SZENVEDÉS]ez a GTA4 a világ legnagyobb sz@rja. annyira élvezetes lenne de az ilyen idegölő momentumokkal mint amikor kétszer csinálom meg ugyanazt az 1órás küldit és mind2szer hülyeség miatt b@szom el.. nem igaz.. most kéne románt megmenteni, először meg is tettem, mondja üljünk bele ebbe az autóba, de aztán áthajtottam valami robbanós gecin és kezdhetem újra. következő csinálnám újra, dobnám a gránátot de ez a f@szkalap Nico nem a lábára dobja vazz?? dehogynem.. egyetlen játék ami így feltud baszni, ilyenkor az egész xboxot húznám le a klotyón. megkérdem magamtól minek szenvedek ilyen szarral ami nem is fun?? baromi jó lenne de minden pozitívum eltörpül az alatt hogy egyszerüen kiborítja a bilit. miért tudtam Mafia-t és GTASA-t gondnélkül végigtolni?? nem azt mondom, volt hogy szenvedtem, de itt még rohadt 32%nál járok de minden második küldetést legalább háromszor kell megcsináln iemrt vmi kis hiba miatt, AMI 90%BAN NEM MIATTAM VAN, elrontom. :O [/SZENVEDÉS]
bassza+.. sry de kikellett engednem a gőzt..

[ Szerkesztve ]

(#12247) Xelo válasza Xelo (#12246) üzenetére


Xelo
addikt

persze ehhez hozzájárul az is hogy egy kicsi 55centis tévén tolom, és lófüttyöt se látok a képből :W amíg nem sikerül beszereznem egy hdreadyt, befejztem az xbox360nal való foglalkozást

(#12248) nsrking válasza Xelo (#12246) üzenetére


nsrking
senior tag

ismerős! :)) :W

(#12249) VD


VD
őstag

Szó se róla Én is rohadt sokat szívok a GTA IV-vel. Talán nem ezzel a gammel kellet volna kezdenem, de nem adom fel!!!! :D

(#12250) (Kolombusz) válasza Xelo (#12246) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én kipörgettem, eleinte nagyon szenvedtem, aztán rájöttem a titok nyitjára.
Minden küldetés előtt menj el, vegyél páncélt és tárazz fel a fegyverekből.

Óvatosan, fedezékről fedezékre haladj, használd az auto aimet. Gránátot ne, ugyanis az elég elfuserált módon dobható.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox 360 - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.