Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) Tosee válasza bolic (#34947) üzenetére


Tosee
őstag

Igen! Később beugrott nekem is, hogy a home változatokban nem elérhető, csak pro, enterprise, ultimate...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#34952) AXisBOLD válasza #54715584 (#34950) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nekem se jött össze :(((

Aurea mediocritas

(#34953) Mariann294 válasza AXisBOLD (#34952) üzenetére


Mariann294
őstag

Ehh...lehet hogy csak Win 7-nél ilyen egyszerű?Mert ott igy zajlik,vistánál viszont én nem igen foglalkoztam a témákkal.
Ez segit? :)

(#34954) Tosee válasza Mariann294 (#34953) üzenetére


Tosee
őstag

nekem 64biten nem akart sikerülni! Jó párat kipróbáltam aztán hagytam a francba... nem ér az nekem annyit! ;]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#34955) AXisBOLD válasza Mariann294 (#34953) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi.

ezt a f@szságot, hogy ilyen bonyolult legyen. megvoltam a vistával, de azt hiszem itt az idő hogy 7-re váltsak.

komolyan mondom még mindig nem hiszem el hogy ez így van :W. a töküket vakarták mikor ezt kellett volna beletenni :F érdekes 98-ban simán ment.

Aurea mediocritas

(#34956) Mariann294 válasza AXisBOLD (#34955) üzenetére


Mariann294
őstag

Válts! :K
Gyorsabb,kevesebbet zabál,biztonságosabb,hatékonyabb.Mindenki dicséri,természetesen én is! :)

(#34957) bolic


bolic
őstag

Sajnos még mindig hadilábon van a Win7, tesztelgettem össze-vissza. Néha a hozzávaló driverek, szoftverek sincsenek összehangolva. Pl. IE8 lefagyott prociterheléssel, Ati CCC 9.10-ben nincs upscaling opció, color vibration desktop stb. Egyik játék csontrafagyott. :)) Továbbra is marad a tesztfázisom néhány hétig, mert az nem tökéletes.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#34958) Hunter2


Hunter2
addikt

Egy kis segítség kellene távoli asztal kapcsolattal kapcsolatban. Megcsináltam mindent eszerint a leírás szerint az xp mégis azt írja ki hogy nem támogatja a hálózati színtű hozzáférést. Na ez miért van?
Az xp-n a megfelelő távasztal kliens van. A vista64-en meg minden jól be van állítva.
Jah igen és a Kliens egy XP PRO SP3 a távasztal server meg egy Visat64 ultimate.

(#34959) bolic


bolic
őstag

NFS Most Wanted játékot futattam mindkét oprendszeren (Vista x64 homóprém & Win7 x64 ultimátum), Vistán sokkal gyorsabb. :)

(#34958) Hunter2: RealVNC-t szokom használni mindennap, sajnos mostanában már fizetőssé válik. :(

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#34960) Hunter2 válasza bolic (#34959) üzenetére


Hunter2
addikt

Ismerek én is alternatívákat a remote desktopra (VNC, Radmin) de minek telepítsek külön ha ez benne van alapból.

(#34961) TomAce


TomAce
tag

Van egy Sony VGN-TZ36SN_B laptopom Vista Businessel, Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN-el és
Marvell Yukon 88E8055 PCI-E Gigabit Ethernet Controller-er.

A problema meg az, hogy nem hajlando csatlakozni a wifi az unsecured networkokhoz.
Mondjuk miota megprobaltam megjavitani, azota az otthoni halozathoz is csak limited connectivityvel csatlakozik, tehat a netet mar itt sem erem el.

Van vkinek otlete a wifi beallitashoz?

(#34962) sfdrakex válasza TomAce (#34961) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Routerben nincs beállitva lista hogy melyik MAC adressekkel lehet csatlakozni? A laptopon és a routeren azonos titkosítások és beállítások vannak a wifihez?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34963) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

[link]

Koszi!

Ambulimax Provider

(#34964) atesz117 válasza e=mc² (#34963) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Jól emlékszel, benne van az összes verzió.

Samsung Galaxy A34 5G

(#34965) e=mc² válasza atesz117 (#34964) üzenetére


e=mc²
őstag

Akkor szeretnem tudni, hogy a microsoft magyarorszag miert utasit el barmilyen segitseget azugyben, hogy rendelkezem eredeti telepitolemezzel (igaz csak Business), ervenyes seriallal (legalabbis gondolom hogy ervenyes, ha ra van ragasztva a laptop aljara), es a szamlaval, es meg sem lehet aktivalnom, sot meg a termekkodot se fogadja el...

Ambulimax Provider

(#34966) atesz117 válasza e=mc² (#34965) üzenetére


atesz117
aktív tag

Lehet, hogy hülyeség, de próbáltad úgy telepíteni, hogy nem adod meg a termékkulcsot az elején, hanem csak a feltelepített rendszerben?

Samsung Galaxy A34 5G

(#34967) e=mc² válasza atesz117 (#34966) üzenetére


e=mc²
őstag

Igen, csak ugy tudtam telepiteni.

Ambulimax Provider

(#34968) dani90190


dani90190
csendes tag

Hello!

Felraktam a Windows Vista Ultimate 32 bites változatát és olyan kérdésem lenne, hogy felismeri szépen a hardvereket telepítés, aktiválás, driverek telepítése után, DE az 5.1-es Genius hangfalnak nem akarja megszólaltatni a mélynyomóját. A hangfalak tesztelésnél megcsinálja, de zenelejátszás közben nem. Gondoltam rossz a driver és felraktam amit a gyártó adott hozzá. ezzel is szépen ugyanúgy letesztelte, de még midig nem akarja működésre bírni. Mit lehet ilyenkor tenni?? XP-n ment tökéletesen, csak azt meg macerásabb újra telepíteni mivel alapból nem támogatja a SATA-s vinyómat...xD
Tetszik a Vista csak ez az egy a bajom vele, hogy nem mükszik a basszusláda....XD
Választ ha lehet PÜ-ben! Köszii!!

A privát üzeneteket hamarabb elolvasom!

(#34969) #54715584 válasza AXisBOLD (#34955) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem bonyolult, csak nem működik ez sem, még rendszergazdai módban sem.
Vannak rá programok, de azok sem képesek megcsinálni ezt sima filecserét, annyira védve van a rendszer...

(#34970) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem tudja vki, hogy a notebookomon lévő vista mitöl lassúlhatott le olyan szinten hogy fél óra mulva se hajlandó a wlan hálóra csatlakozni, kikapcsolni meg sehogy nem akar.Pedig nincs is rajta szinte smemilyne program.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#34971) TR3 válasza Hunter2 (#34958) üzenetére


TR3
tag

Az sp3-ban alapból nem működik az nla, be kell hozzá kapcsolni a credential security support provider nevű cuccot. Itt van leírva, hogy mit kell matatni a registryben:
[link]

(#34972) dani90190


dani90190
csendes tag

Köszi!!!!!
Sikerült működik!!!!
A gyártótól kapott programban le volt tiltva a mélyláda kezelése. 20 percig kerestem és a végén megakadt rajta a szemem, bepipáltam és már adta is szépen a mélyet.
Azért köszi!

A privát üzeneteket hamarabb elolvasom!

(#34973) Jégkokó válasza Jégkokó (#34970) üzenetére


Jégkokó
veterán

jah és azt majd elfelejtettem mondani, hogy 3 hónapja ugyan ezt csinálta a gép, akkor egy vista ujratelepítés megoldota a problémát, de most szeretném ezt kihagyni ha egy mód van rá

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#34974) #54715584 válasza Jégkokó (#34973) üzenetére


#54715584
törölt tag

Én ilyenkor szoktam váltani a driver programok között vagy eltávolítom a hálózati kapcsolatot, és újraindítást követően beállítom újra.

(#34975) 19870820


19870820
senior tag

Üdv.Tudom már kérdeztem hogy kell-e vistához chipset driver,de most leszedtem hozzá.A kérdésem az lenne hogy ami itt található [link] South Bridge Driver számit a chipset drivernek?
Másik kérdésem az hogy nekem van egy Giga Ud3 alaplapom ahhoz ez az egy driver elegendő+a vga driver(ami szintén ati)?Vga+chipset driver nem szokott ezekböl összeakadni?Ja meg látom hogy minden hónapba ati driver száma szerint változik ez a chipset driver is.Ilyenkor mindig ha frissitem az ati drivert akkor frissitenem kell a chipset drivert is?pl ha most ugy a 9.11es az ati driver akkor ahhoz mindenképp a 9.11es chipset driver kell?Egyelöre ennyi a kérdésem :DDD

(#34976) _seth_


_seth_
veterán

Problémám a következő lenne:

A gép időnként belassul és kiírja, hogy 70-100% a proci terhelés ami rendben is lenne de a futó folyamatok amikor 100%-ot ír kb 20-at ha összesen elérnek és van amikor ennyit sem. Akkor mi lehet a nem ismert 80%? És mivel tudom megjeleníteni, milyen progival?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#34977) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem van, hogy hol lehet Vistában megváltoztatni a Sajtgép és Lomtár ikonjait egyénire? Az Istennek sem találom sehol.... :(

(#34978) Levin01 válasza Levin01 (#34977) üzenetére


Levin01
őstag

Meglett... :)

(#34979) Az-X


Az-X
őstag

Üdv mindenkinek!

Milyen hardware elemre regisztrál egy OEM Vista? A kérdés az, hogy szeretném lecserélni majdnem az egész gépem, hogyan oldható ez meg? Annó egy ismerőstől azt hallottam, hogy a hálókártyából nyer valami infót és az alapján azonosítja be a gépet. Ezért mikor megvettem a Vistát vettem mellé egy külön hálókártyát és arról netezek. Igaz ez az információ? Nem szeretném, hogy lecserélem a gépet és bukom az OP rendszerem.

:)

(#34980) 19870820 válasza Az-X (#34979) üzenetére


19870820
senior tag

Én úgy tudom alaplap szerint azonositja a gépet,szóval elméletileg ha alaplapot is cserélsz akkor már nem tudod felrakni a vistát.Ez csak OEM vistánál van igy,dobozosnál pl ez nem számit.

(#34981) sfdrakex válasza Az-X (#34979) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A gépben lévő összes alkatrészt megnézi és azok alapján generál egy azonosítot amivel aktiválod. Szóval bármit is cserélsz az azonosító változik tehát elméletileg nem jó, de ha becsörögsz a microsoftnak akkor ők engedélyezhetik és jónéhány hozzászoló szerint szokták is engedélyezni. Mond azt tönkre ment a gépedben pár cucc le kellett cserélned, ha kérdezik egyáltalán.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34982) Iron Funeral


Iron Funeral
őstag

Sziasztok!

Kb. 2 év után meglett az első nyűgje a rendszeremnek, nem igazán tudom, hogy Win probléma-e, mindenesetre vírust/spyware-t nem találtam a gépen.
Szóval annyit csinál a gép, hogy miközben játszok, bármit (ill. mostanában csak rFactorral és Dragon Age-t nyomtam csak), egy idő után lerakja tálcára. Semmi hibaüzi, semmi "ding", csak lerakja és ott áll, ha rákattintok akkor visszaáll a játék, és megy tovább, egészen addíg amíg le nem dobja magát megint tálcára...

Valaki találkozott már ilyennel? Esetleg ötlet?

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#34983) ervin33 válasza Iron Funeral (#34982) üzenetére


ervin33
tag

csao.én még nem találkoztan ilyenel. lehet ujra telepités segitene.

(#34984) pete_21 válasza Iron Funeral (#34982) üzenetére


pete_21
addikt

Szerintem valamilyen program tevékenykedik a háttérben, és az dobálja le. Nézd meg, mik futnak a háttérben, és lődd ki őket!

(#34985) proof88 válasza Iron Funeral (#34982) üzenetére


proof88
addikt

szerintem valamelyik program ápdétje indul el, és végez is, mire az Asztalt látod ... tűzfal vagy ilyesmit nézz meg, hogy mikor akar ápdételni...

(#34986) csonti1012


csonti1012
csendes tag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Vista ultimate-et használok, és amikor játszok az új c.o.d.-al 8-10 perc után megfagy a képernyő majd kikapcsol aztán újra indul a monitor, megy tovább a játék, de 2-3 percenként ismét fagy. Mikor kilépek azt írja az információs sáv, hogy a(z) atikmdag képernyőillesztő leállt majd újraindult.mért csinálja ezt hogy tudnám kiküszöbölni? Ja a karim:MSI RX3870

(#34987) Iron Funeral válasza csonti1012 (#34986) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Szerintem Catalyst reinstall, vagy esetleg ha tuningolod a kártyát akkor az is cinkelhet, nekem régen a ForceWare szokta kikapcsolni magát játék közben, aztán helyreállt. De ez csak akkor volt amikor üveghangig volt húzva a kártya.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#34988) AMD Power


AMD Power
titán

Saját gépnél akarok DVD-t írni. De valami iszonyat sok helyet elvett a G: meghajtóról és 1x nem adja vissza. Hol - melyik mappában tárolja azokat a lemezképeket vagy micsodákat?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34989) AMD Power válasza AMD Power (#34988) üzenetére


AMD Power
titán

Több GB le van így foglalva. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34990) csonti1012 válasza Iron Funeral (#34987) üzenetére


csonti1012
csendes tag

köszi a tippet, még nem akarom elkiabálni de úgy néz ki bejött amit írtál, visszább vettem a gpu órajelét is, bár gyárilag volt felhúzva, és most úgy néz ki nem csinálja, mégegyszer kösz

[ Szerkesztve ]

(#34991) aclandiae


aclandiae
senior tag

A legutóbbi Vista frissítés után meg maradt egy frissítés a WU-ben. A listában szerepel a sikeresek között, mégis úgy jelzi, hogy nincs fent.
Próbáltam többször újra frissíteni, de nem változott.

Vista Ultimate SP1, x64 - amíg nem oldódik meg nem szeretném a SP2-t feltenni, hátha ezzle összakad.
Mit lehet tenni?

(#34992) Stirlitz válasza Iron Funeral (#34982) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Proof is panaszkodott, vagy nem biztos, hogy jól emlékszem a névre, de más ís mondta, hogy ledobja magát tálcára az RFactor. De megoldást sajnos nem tudok.

(#34993) Lenry válasza aclandiae (#34991) üzenetére


Lenry
félisten

dehogy akad össze.
az Atheros drivert magad is letöltheted és telepítheted külön, csak úgy mint azt a hotfixet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34994) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Haver elhozta a pavilionját, mert netezni tudott, de pl pokerstars, meg winamp nem ment. Gondoltam a tűzfal lehetett a gond. de kikapcsolt tűzfallal sem műxik. mi lehet a gond? újratelepítettem a szoftvereket, de semmi változás... Van vmi ötlet srácok? Én már idegbeteg vagyok, másnaposan szenvedek ezzel a szarral és nem megy...:S:S:S

(#34995) proof88 válasza Stirlitz (#34992) üzenetére


proof88
addikt

Nem, nálam az Asztalra dob ki. Ezt úgy értsd, hogy kilép a játék, hibaüzenetet sem ad. Néha úgy lép ki, hogy félig ott marad a képe az Asztalon, Tálcán, úgy tűnik el, "radírozom", ahogy viszem rá az egeret az ikonokra, stb. :D 2-3 óránál többet nem nagyon megy kilépés nélkül sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#34996) FixY67


FixY67
senior tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni: a Vista Remote Desktop Connection-t használom, hogy rájelentkezzek egy másik gép linuxán futó virtuális gép konzolára.
Eddig a kapcsolódáskor kaptam egy figyelmeztetést valami authentikációs probléma miatt (ami természetes, mivel ezek a virtuális konzolok authentikáció nélkül működnek)
Az a gáz, hogy véletlenül kikapcsoltam ezt a figyelmeztetést és most nem tudom visszakapcsolni, mert fogalmam sincs, mi volt, miről szólt pontosan az üzenet. :W

Tudna valaki segíteni akár a visszakapcsolásban, akár abban, hogy mi is ez az üzenet? (próbáltam egy XP-ről is, de ott nincs figyelmeztetés, úgy tűnik, ezt a Vistán vezették be)

...

(#34997) Kloden


Kloden
senior tag

Akinek szüksége van Dreamscene-re nem ultimate verzió alatt is az szóljon priviben, van megoldás.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#34998) Csabee. válasza Kloden (#34997) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Win7 alatt is megy?

Üdv: Csabee.

(#34999) Kloden válasza Csabee. (#34998) üzenetére


Kloden
senior tag

Nem tudom.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#35000) Az-X válasza sfdrakex (#34981) üzenetére


Az-X
őstag

Köszi! Kérdezték és újra is aktiválták.

:)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.