Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Steph88 válasza kraftxld (#1100) üzenetére


Steph88
csendes tag

Ez komoly? 😬😕

Exchange 10 után kivették? Hülye fejjel egy hónapja keresem azt ami nincs is? 😥 ajjjaj

(#1102) kraftxld válasza Steph88 (#1101) üzenetére


kraftxld
nagyúr

~6 éves infó, az Exchange 2013 beta óta közismert :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1103) Steph88 válasza kraftxld (#1102) üzenetére


Steph88
csendes tag

Akkor ezt benéztem 😬 Köszönöm az infót, akkor nem szenvedek tovább azon ami nem létezik. 😆

(#1104) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Van egy Dell T320-as szerver Windows Server 2012 R2 Standard DELL OEM matricával/kóddal.

Ezzel a kóddal 2016 telepíthető vagy frissíthető vele a mostani 2012R2 plusz költség nélkül?
Egy leírást találtam, amiben azt írják, hogy igen standard és datacenterre is. Ezt nem is nagyon értem.

Köszi!

(#1105) kraftxld válasza llacee (#1104) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak 2012 R2 standard használható vele legálisan.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1106) llacee válasza kraftxld (#1105) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm a választ!

Másik kérdés lemaradt valahogy a postból:

Dell T130, Win 2016Standard OEM,UEFI mód
Van egy Dell Raid kártya és egy Dell Intel i350 T2 dualportos LAN benne az alaplapi dual porton felül.(broadcom).
A dell 2portossal van a következő gondom, látja az eszközkezelő, megfelelően működik, de a hálózai csatolóknál csak a két alaplapit látom a Dellt egyáltalán nem csak az eszközkezelőben, ip-t sem tudok adni neki.

Leszedtem az új drivert a dell oldaláról és az intel oldaláról, melyben említik ezt a chipet/kártyát.

Telepítéskor rendszergazdaként futtatva a telepítők felismerik, hogy ez egy Intel i350T2 chip, majd a telepítés lefutásának végén a következő a hiba: “Cannot install drivers. No Intel(R) Adapters are present in this computer“

Próbáltam, hogy sajátlemezzel hozzáadom a kártyához a drivert, ugyan ez, vagy időtúllépés miatt a telepítő kilép.

IDRAC Enterprise alól a kártya megfelelően működik és mutatja a gigabites linket.

2 napja nem jövök rá, hogy mi lehet a hiba és kellene a plusz két port.

(#1107) kraftxld válasza llacee (#1106) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem csináltál neki egy team-et?
Powershell-ben a get-netadapter mit dob ki?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1108) llacee válasza kraftxld (#1107) üzenetére


llacee
őstag

Szűz telepítés nem teameltem:

Name InterfaceDescription ifIndex Status MacAddress LinkSpeed
---- -------------------- ------- ------ ---------- ---------
NIC2 Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet #2 16 Up 34-17-EB-EC-03-D7 1 Gbps
NIC1 Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet 11 Up 34-17-EB-EC-03-D6 1 Gbps
Slot 2 Mellanox ConnectX-2 Ethernet Adapter 15 Up 00-02-C9-4F-07-0C 10 Gbps

(#1109) kraftxld válasza llacee (#1108) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lyály, ez a magyar nyelvű Windows Server :S
Próbáltad a Dell Update cuccossal, hátha az talál hozzá valamit?
Más oprendszer (VMware, akármilyen linux) alatt működik?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1110) llacee válasza kraftxld (#1109) üzenetére


llacee
őstag

Ragaszkodtak a hun-hoz...
Próbából ESXI alatt kipróbáltam ott megy, de winserver csinálná az iscsi-t és az úgy már a datastore-nál duplán virtuál disk, kissá t@könvágná a raid sebességet.
Vezérlőt meg nem tudom átadni, mert többi VM-nek is kell a tárhely.

Esetleg az UEFI mód nem szólhat bele?

[ Szerkesztve ]

(#1111) kraftxld válasza llacee (#1110) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Magyar windows server + iSCSI rajta, szép kombináció :D

Lehet az UEFI miatt nem megy, én egy driver + firmware frissítéssel kezdenék, a dell update cuccossal:
[link] vagy ez: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1112) llacee válasza kraftxld (#1111) üzenetére


llacee
őstag

most kipróbáltam egy win10 enterp. gépben navítv driverrel vígan megy.
vissza másik slotba tettem, de semmi változás.
megnézem a linkeket.

(#1113) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kérdés: a Hyper-V csak a core telepítésű verzióban ingyenes, vagy akkor is, ha grafikus maga a rendszer, de csak ez az egy szerepkör van?
Másik: mennyi vCPU-t érdemes kiosztani, ha pl. host-ra akarok tenni 3 szervert, amikben pl. 2C/4T kiosztású fizikai CPU-k vannak? Kell-e annyi vCPU/mag/szál, mint amennyi összesen a fizikai vasakon volt?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1114) szallasi007 válasza Dilikutya (#1113) üzenetére


szallasi007
őstag

Hyper-V szerepkört akarod feltenni és abba akarsz virtualizálni? Vagy pontosan mit akarszt? Std verzió vagy datacenter?
Ha csak teszt környezet akkor evalv 180 napos verziós datacentert tegyél fel és arra tudsz virtualizáln bár ilyen fizikai hostra elég lesz az std is.
Mit akarsz virtualizálni? 2C/4T a hoston nem akarlak elkeseríteni de az arra elég hogy a hostra felteszel egy std-t egy gépet virtualizálva 1/1 vagy 1/2 C/T arányban és konkrétan megzabálta a fizikai gépet. Nem olyan mint a kvm-en linuxok virtualizálva.

Van a GUI-s meg a Core telepítés (2016 + a Nano) de ha nem vagy expert akkor szerintem a Core-al ne szivasd magad

License típusok 2012 r2

(#1115) kraftxld válasza Dilikutya (#1113) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A GUI nélküli az ingyenes, nem a core.

Hyper-V 2012 R2 (2016) : Ingyenes
Windows Server 2012 R2 GUI : Fizetni kell érte
Windows Server 2012 R2 core: Fizetni kell érte

Annyi vCPU-t kell neki adni amennyi az alkalmazásnak kell, és ahogy előttem írták, elég sovány a proci, de nem ennyire tragikus a helyzet :) Pár VM simán elmegy rajta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1116) Fex


Fex
tag

Sziasztok!

A KMS-el aktivált kliensek (win 10 enterprise) mennyi ideig bírják ki a KMS szerver nélkül?

Köszönöm!

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1117) Fex válasza Fex (#1116) üzenetére


Fex
tag

Na, köszben megtaláltam:

"KMS Activation Renewal
KMS activations are valid for 180 days—the activation validity interval. To remain activated, KMS client computers must renew their activation by connecting to the KMS host at least once every 180 days. By default, KMS client computers attempt to renew their activation every seven days. If KMS activation fails , the client will retry every two hours. After a client computer’s activation is renewed, the activation validity interval begins again."

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#1118) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok! A windows updatek automatikus ütemezett kihelyezésének beállításában tudnátok segíteni? Mely felületen tudom ezt beállítani és hogyan? Az updatek kihelyezése utáni automatikus újraindítással egybekövetve?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#1119) Ablakos


Ablakos
őstag

Raid 1 tükörre szeretnék telepítést. Egy leírásban 'System Reserved' címkével 500mb és a telepítési partíciót hozza létre. Elég ez? Azt látom, hogy a windows (rábízva) több partíciót is készít egy lemezre telepítve.
Feltétlen telepítés előtt kell létrehozni a tükröt, vagy utána is jó?

[ Szerkesztve ]

(#1120) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,
Kérdésem egy windows server upgradere vonatkozna, ugyanis windows server 2008 R2-ről lenne a frissítés 2012 R2-re. A környezet VMware, de nem tudom hogyan működik egy ilyen upgrade. Teljesen új szervert hoznak létre és arra beallitanak mindent ami a régi n fenn volt, vagy a regire rátolják.
Amiket érintene funkcionalitásban, azok a következők lennének (több szerver):
- dhcp srv
- sql dba
- iis
- active directory
- különböző spec szoftver

[ Szerkesztve ]

(#1121) kraftxld válasza zakoss (#1120) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igazi ITs válasz jön, attól függ :D
Tiszta telepítés az tisztább, szárazabb, jobb érzés. De több idő.
Upgrade is működik, de elég sok esetben megrottyan az alkalmazás. SQL-nél meg pl nem támogatott. De mondjuk egy sima file szervernél elég jól megy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1122) zakoss válasza kraftxld (#1121) üzenetére


zakoss
tag

Köszönöm eme tömör és szép fogalmazást :)
Amúgy én is a szűz telepítést gondolom a legjobb útnak. File szerveren fut a DHCP is, szerintem ezzel kellene kezdeni, és utána egy másik két szerveren lévő SQL adatbázisokat kapirgálni.
A régi file szerveren lévő beállítások mennyire lehet megőrizni és egy az egybe átemelni az újra? (AD beli beállítások)

(#1123) szallasi007 válasza zakoss (#1122) üzenetére


szallasi007
őstag

Ha diszked viszed egyik gépről a másikra és jelenleg NTFS akkor viszi magával a jogosultsagokat is. Ha jól rémlik ez az NTFS egyik előnye

[ Szerkesztve ]

(#1124) kraftxld válasza zakoss (#1122) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A DHCP is sima szokott lenni, az AD is (próbáltam már in-place upgrade-ot is laborban).
De az Active directorynál másképp szoktam csinálni, mert idővel az emberek rápakolnak minden szart a DC-re :D
Simán egy új tartományvezérlőt kinevezni, a régit demote-olni, kipucolni, legyalulni, majd ugyanolyan névvel, IP címmel a frissebb OS-ből telepítessz egy szervert. Azt is kinevezed DC-vé, FSMO szerepkörök vissza, majd az ideiglenes DC-t kukázni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1125) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Egy meglévő virtuális gépen (hyper-v) lévő server 2012 R2-t akarok "lefokozni" server core-ra. MS SQL 2012 meg iis webszerver fut rajta egy kliensprogram távoli elérésére használjuk, mint adatbázis szerver. A gazda OS is server 2012 R2.

Annak utánaolvastam, hogy RSAT-al lehetne távolról vezérelni, így végül is lenne grafikus felület a távoli gépen. A szerveren ahhoz melyik szerepkört telepítsem, hogy el is lehessen érni távolról RSAT-al? A távoli asztalt? Van egy ilyen könyvem, de abban csak nagyon vázlatosan ír erről.

Szerepkörként az iis meg a file and storage services aktív.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1126) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! A korábbi hozzászólásomban említett probléma a következő. Adott egy Windows Server 2012 R2 alapú szervergép ami belső hálózaton elérhető. Ha ezt a szervert átállítom server core módba, akkor helyileg a grafikus felület nem lesz elérhető. Valami távoli asztal szerű módon el tudom-e valahogyan érni ezt a szervert úgy, hogy mégis legyen grafikus felület? Ugyanis kb 2 havonta le kell futtatnom rajta egy grafikus programot, ami így letölti magának a frissítéseket és frissíti az adatbázist is. Alap esetben ez a szerver belső hálózatból a kliens gépekről adatbázis szerverként üzemel.

Fura probléma, de hátha van rá megoldás. Ha igen, akkor erre szerverre milyen szerepkört/szolgáltatást kell még telepíteni?

Előre is köszi a segítséget.

(#1127) Steph88 válasza Mikeee89 (#1126) üzenetére


Steph88
csendes tag

Ha véletlen valami káosz lesz vele, ne engem hibáztass :D Nem minden dolog fut server core környezetben. Az exchange server pl. azt hiszem pont nem. De, powershell.exe adminként majd

Ezzel a telepíthető gui funkciók listázása
-----------------------------------------------------
Get-WindowsFeature -Name *gui*

Ezek telepítése
------------------------------
Get-WindowsFeature -Name *gui* | Install-WindowsFeature

Jó ha van neted, mert néhány alkotót onnan akar majd leszedni. Vagy telepítő lemezt / fájlt meg kell adni forrásnak. Nekem speciel netről nem akarta leszedni, -source megadással is csak vagy huszadszorra telepítette fel, mert "nem találom" hibával elszállt.
--------------------------------------------------
Get-WindowsFeature -Name *gui* | Install-WindowsFeature Source:wim:d:\sources\install.wim:4

ahol d: a telepítő lemez vagy mountolt képfájl elérése, 4 a verzió indexe.
Többnyire
1: ServerStandard CORE
2: Server Standard
3: ServerStandard CORE
4: Server Datacenter

Ha jól megy, újraindítást kér majd (vagy megelőzöd a -restart paranccsal) és grafikus felület fog fogadni.

Ezek után nem nehéz kitalálni, hogy kell eltávolítani
---------------------------------------------------------
get-windowsFeature -name "*gui*"
get-windowsFeature -name "*gui*" | remove-windowsFeature

Felelősséget persze nem vállalok :C

(#1128) Mikeee89 válasza Steph88 (#1127) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Köszi.
Majd kitesztelem itthon hyper-v alatt nem éles környezetben.

(#1129) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok! Tudtok jó tutorialt dhcp+dns+active directory telepítéséhez? Anno 2008-as szerveren csináltam, de ez a 2012-es valahogy más. AD-t nem tudom beüzemelni. Egyelőre VirtualBox-on tesztelgetem, de nem sok sikerrel. Maradok a 2012-es R2 verziónál, mert ez van meg. 3 kliens lenne még mellé, win10, win7. Kéne nekik tartomány, fájlmegosztás, nyomtató megosztás meg még majd kiderül mik.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1130) szallasi007 válasza Victoryus (#1129) üzenetére


szallasi007
őstag

Keress rá neten arra hogy cbt nuggets 70-410 videos, sokat fog segíteni

(#1131) zolee001 válasza Victoryus (#1129) üzenetére


zolee001
őstag

Server Manager---Local Server-Add Roles-AD Domain Services-next next finish
(DcPromo már nem müködik 2012-es gépeken)

Netacademia.hu--van ingyenes WS alapozó

(#1132) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Találkozott valaki már azzal a problémával, hogy a 2018-09 frissítés óta nem működik rendesen a DFS replikáció? Nálam az lett a baja, hogy ha megnyitnak egy fájlt, és létrejön a lock fájl, azt nem replikálja, tehát ha másvalaki a másik szerveren nyitja meg, nem jelzi, hogy már más szerkeszti, így az utoljára mentett verzió felülír mindent. Neten kerestem róla infót, de egyelőre nem találtam.
Nincs a lock fájlon TEMP attribútum, azokat nem szinkronizálja, csak HIDDEN, azokat viszont szokta.

Köszi!

UI:most megnéztem, ha egy rejtett fájlt másolok fel, azt szinkronizálja.

[ Szerkesztve ]

(#1133) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,
[VMware-es topic]
Abban az esetben ha egy server upgrade-re éppen nincs elég hely, mert nem elegendő a raidben, a tárhely egy újabb szerver létrehozására, így csak az jöhet szóba, hogy a MSA lecserélendő, upgradelni kellene nagyobb disk egységekre?

(#1134) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Még egy olyan kérdésem lenne, hogyan lehet ezt megoldani:
VirtualBox-ban a kliensek belső hálón vannak, de szeretnék nekik internetet is adni a szerveren keresztül. A Win2012r2 szerverem két hálókártyával rendelkezik, nat-on kilát a netre, + egy belső hálókártyával. AD, dhcp, dns, fájlmegosztás be van neki állítva. Belső hálón oszt ip-t 192.168.1.50-100 között, ő meg az 192.168.1.10-en van. NAT-os hálókártyán meg 10.0.3.15 az ip címe.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1135) szallasi007 válasza Victoryus (#1134) üzenetére


szallasi007
őstag

Jó úton haladsz de mivel azt akarod hogy a windows servered legyen a belső útválasztód is ezért magát a szervert is be kell állítanod hogy NAToljon a két hálókártyád között. Ha jól értem akkor ez nem csak a server és a fizikai géped közti net van megosztva.
Mindkét hálókártyád fix ip-vel menjen és nevezd el őket a könnyebb azonosítás érdekében - NAT-olt legyen mondjuk NET vagy MAN vagy amiről tudod hogy a NAT-olt a másik meg legyen LAN a belső hálózat számára. (AD-nek gondolom amúgy is fix ip-t adtál ;) )

Videón kb: 5:25-től kezdi de lehet érdemes végighallgatni mit mond:
how to

ez 2008 de ugyanaz összességében

(#1136) Victoryus válasza szallasi007 (#1135) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszönöm!

Most belefutottam egy másik problémába. Ha .hu végű erdőt hozok létre, akkor nem látják a kliensek a megosztásokat, csak ha a szerver ip címét adom meg. (teszt.hu lenne most, szerver címe 192.168.0.10)
Egyik virtuális gép sem kap internetet jelenleg.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1137) szallasi007 válasza Victoryus (#1136) üzenetére


szallasi007
őstag

Gondolom ott is van NAT? Ha igen, akkor simán belső domainba nem találja meg a teszt.hu zónát és simán elindul kifelé a világ felé. Ha a fizikai gépeden beírod a böngészőbe hogy teszt.hu akkor egy foglalt valódi domaint találsz. A virtuális környezetedben kliensed is a NET irányba fog elindulni és ott nincs megosztás.
Fix statikus IP-ket használsz a szerveren? Ha kikapcsolod a NET-es lábát a szerverednek akkor sem működik a teszt.hu megosztás? Mi a Forest neve - teszt.hu?

Domaint belső hálózatra általában .local-t szoktak (legalábbis én, neked teszt.local lenne most az ideális) létrehozni. Magát a NAT-olást sem a windows szerverek végzik általában hanem egy UTM-mel oldják meg, VLAN-okkal stb.

(#1138) Mikeee89 válasza Victoryus (#1136) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Ilyesmibe én is belefutottam még a nyáron. Újratelepítés előtt a szerver volt a webszerver is és rá volt irányítva egy .hu-s domain. Azonban újratelepítés után már egy webhosting céghez került a webszolgáltatás és a domain is. Így a régi .hu-s tartománynév helyett másat kellett beállítani. Én valami.dc12 tartománynevet állítottam be, a dc12 számomra jelzi, hogy Windows Server 2012 van a vason. Nem érdemes .hu, vagy .com stb tartománynevet adni, a "pont" után írhatsz bármit, csak neked egyértelmű legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1139) VeryByte válasza Mikeee89 (#1138) üzenetére


VeryByte
őstag

Lehet hu, com, akármi, csak akkor rendesen meg kell csinálni a névfeloldást.
Egyébként .local szokott lenni a belső tartomány, de akármi is lehet.
Ez ugye mS ajánlás ésaz SBS is ezt csinálta. Aztán volt, hogy nem ez volt az MS ajánlás, aztán talán most megint.
Mindennek az alapja, hogy a DNS rendben legyen!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1140) Victoryus válasza szallasi007 (#1135) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Kipróbáltam a natolást. Sikerült, működik, ha a szerver a VirtualBoxban bridgelt hálózati csatlakozót kap. Ha nat-ot, akkor viszont nem. Nem akartam élesbe kiengedni a hálózatra, nehogy bezavarjon az éles rendszerbe.
Úgy is működésre lehet bírni, ha nat van beállítva neki, vagy ez így nem megoldható?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1141) szallasi007 válasza Victoryus (#1140) üzenetére


szallasi007
őstag

Képernyőképeket tegyél be ide a szerver ip beállításairól - fix ip-t használsz a nat és bridge mód esetén is vagy a routered ad neki dhcp-n címet?

(#1142) Victoryus válasza szallasi007 (#1141) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Sikerült, laptopon tesztelésnél egyből, munkahelyi bonyolultabb. Ott van proxy szerver is, ezért nem ment a ping csak ip címekkel gondolom. Ha átirányitom a dns kiszolgálót, akkor megy domain nevekkel is. Most jön a 2016-os verzió, ugyanezeket elgyakorolom azon is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1143) norbert400


norbert400
tag

Üdv.

amikor egy klienst beléptetünk tartományba akkor ugye a dns nevét kell megadni. pl test.local.
Működik ugye netbios névvel is a tartományba léptetés de akkor a netbios névfeloldások csak azon az adott hálózaton fognak működni.

vegyünk egy példát.
telephely 1 és telephely 2
telephely 1 en található egy kliens és telephely 2-n pedig a dc.
így ha én most tartományba léptetem akkor csak telephely kettőn fog működni a névfeloldás.

ez mit is jelent konkrétabban? milyen negatívumai lesznek a történetnek?

[ Szerkesztve ]

(#1144) szallasi007 válasza norbert400 (#1143) üzenetére


szallasi007
őstag

Telephely 1-ről eléred telephely 2 dc-t?
El. Még a DHCP beállításokkal is lehetne okoskodni, VLAN-okkal.
Ha a két telephely között rossz a hálózati kapcsolat akkor max az authentikació vagy a távoli telephelyen lévő szolgáltatás elérése lesz lassabb.
Ahol nincs dc oda lehet tenni RODC-t és akkor az authentikació is gyorsabb lesz, meg lehet mellé pakolni egy másodlagos DNS szervert és akkor az esetleges névfeloldási gondok is megszűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#1145) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Szeretnék egy egyszerű levelező szervert feltenni a 2012r2-re, a HmailServer-re esett a választás. Az a probléma, hogy nem tud kapcsolódni az adatbázisához. Telepít magának, nem kell neki feltétlenül külön mysql vagy egyéb. Több "gépen" is próbáltam, van ahol azonnal működőképes, van amelyiken nem. Amelyiken nem, ott szokott lenni már feltelepítve 'beső windows adatbázis'. Nagyjából minden virtual gép egyforma, mert ugyanazt a telepítést tesztelgetem, AD, DNS, Dhcp, fájlmegosztás van rajtuk.
Arra nem jövök rá, mitől függ, hogy melyiken képes normálisan futni a HServer és melyiken nem?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1146) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Sziasztok! Régóta küzdök az alábbi problémával.

A munkahelyemen Windows Server 2012 R2 szerverek vannak, telepítve van rájuk a WSUS(Windows Server Update Services). A szerverek főként Windows 10 Education x64 rendszerű gépekre szolgáltatnak frissítéseket. A félévenkénti funkciófrissítések azonban eddig nem akartak települni. A kliensgépeken megjelent a Windows Update-ben a WSUS szerver által küldött funkciófrissítés, azonban egyik gép sem tudta letölteni. A problémát az okozta, hogy a WSUS-t kiszolgáló IIS webszerveren a *.esd típusú fájlokat "engedélyezni" kellett.

Itt találtam meg a megoldást, a harmadik lépésben: [link]

Ezután az IIS manageren belül nyomtam egy újraindítást a webszerverre (nem teljes gép újraindítás!) és már minden gép le tudja tölteni a szerverről pl.: a 1809-es frissítést és telepíti is. Hetekig nyomoztam a megoldást, mire megtaláltam. Aki hasonló problémával szenved, hátha hasznát veszi.

[ Szerkesztve ]

(#1147) zolee001 válasza Mikeee89 (#1146) üzenetére


zolee001
őstag

Köszönjük

(#1148) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

ui: ezt a hibaüzenetet írták állandóan a kliensgépek Error 0x80d02002

(#1149) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,

DHCP rezervációval kapcsolatban kérdeznék egy kis infót.
Mi a különbség a kettő létrehozott VLAN között?

Az elsőnél kép1 egy teljesen DHCP-re bízott tartományról van szó (dupla tartomány), a másodiknál kép2 pedig a poolban úgy van meghatározva, hogy fele statikus, fele pedig DHCP által automatikusan kiosztható.
A másodikban lévő kiosztási elgondolásnak milyen lényegi értelme van? - én arra gondolok első körben, hogy ha a felső tartományi címek el is fogynak, az elsőból nem fog automatikusan kiosztani a kliensek számára, csak ha a kliensen fixen megadják neki.

A segítséget előre is köszi.

(#1150) cefres2


cefres2
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy a windows server 2012-őt hogy tudnám usb-n keresztül külső vinyora telepíteni. Van egy acer nas-om / aspire easyStore h340 / amiben a vinyó tönkre ment és most egy új vinyóra kellene felraknom a op. rendszert. Asztali gépem nincs csak notebok, ja és a cd-i sincsenek meg költözés során elveszett. Ebben kérnék segítséget. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.