Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) mZoleee válasza VeryByte (#550) üzenetére


mZoleee
senior tag

szerintem félreértettük egymást.. fut egy szerver, és fut nekem otthon egy gép.. a szerveren futnak hyperV alatt a VS-ek, viszont nekem arra bekell RDP-znem ahoz, hogy újra tudjam indítani a cuccot.. na távasztali megoldás nélkül szeretném ezt megoldani...

(#552) VeryByte válasza mZoleee (#551) üzenetére


VeryByte
őstag

Nekem nem kell beRDP-znem.
Win8.1 Hyper-V Manager-rel egyszerűen megy, de Win7-re is megvan a management eszköz.
Csak egy VPN kapcsolat kell hozzá, de az meg nekem otthonról szintén be van lőve állandóra, szóval még azzal se kell foglalkoznom. :-)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#553) takyka77


takyka77
tag

Server 2003 R2 op. rendszerhez kellene segítség, hát ha itt hamarabb kapok segítséget.
Van egy pár felhasználó aki távolról terminal serveren dolgozik, véletlenül a documents and settings könyvtárból át lett mozgatva két user mappája egy az egyben.
Hiába mozgattam vissza a két user könyvtárát, amikor be akarnak jelentkezni akkor "A windows nem tudja betölteni a helyben tárolt profilt......" ablak jön és TEMP profil alatt jelentkeznek be.
Vissza lehet ezt állítani valahogy?

(#554) desolator


desolator
senior tag

Azt szeretném elérni, hogy néhány user ugyanazt az asztalt és appdata beállítást kapja meg ha bármelyik gépre bejelentkezik. Az AD-ban a profile elérési út megadását gondoltam erre a legjobb megoldásnak. Be is másoltam a mostani profile-ja alól az appdata és Asztalt, majd betettem a szerverre egy mappába és azt megadtam az AD fülön neki mint "profil elérési út". Azonban ha másik gépen lépek be vele nem kapja meg sem az asztalt sem a beállításokat. Így csináltam:

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#555) kraftxld válasza desolator (#554) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne csináld, ipari szopás lesz ebből különböző verziójú Windows-ok alatt.
Folder redirection témakörben nézelődj.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#556) desolator válasza kraftxld (#555) üzenetére


desolator
senior tag

Csak win 7 32bit van mindenhol. De akkor megnézem azt is amit írtál.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#557) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Sziasztok,

Van egy 2012 R2, DC, DHCP és természetesen DNS szerepkörrel. Beüzemeltek egy 2012 R2 szervert webfejlesztés céljából.
Azt kellene megoldani, hogy a belső hálózatról a webes szervert, a nevét egy böngészőbe beírva el lehessen érni. IP cím alapján megy a dolog de név alapján nem.
A webes szerver tartományon kívüli.
Merre induljak, hogy megoldjam ezt a problémát?

Romani ite domum.

(#558) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Ahhh, közben eszembe jutott, hogy a tartományon belül megy a dolog, működik a névfeloldás.
Viszont tartományon kívüli gépről nem.
Akkor lehet, hogy nem is ide kellett volna írnom :-)

De azért némi iránymutatást szívesen vennék :-)

Romani ite domum.

(#559) bugizozi válasza ZCoyote (#558) üzenetére


bugizozi
őstag

[link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#560) ZCoyote válasza bugizozi (#559) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!

Nem nyert, már bent van a listában.
Ez a gép tartományon kívül van. A tartományon belüli gépek látják, csak azok nem amik tartományon kívül vannak.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#561) Fex válasza ZCoyote (#560) üzenetére


Fex
tag

A tartományom kívüli gépeknek milyen dns szerverek vannak megadva? ugyanaz, mint a tartományon belülieknek?

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#562) Vityahun


Vityahun
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném abban hogy van egy Windows Server 2012 R2, azon fut Hyper-V virtuális gépekkel. Egy Windows 8.1-es laptopon feltelepített Hyper-V kezelővel szeretnék belépni rá. (lokális hálózaton vannak) viszont betallózás után jogosultsági hibát kapok.

"Hiba történt a kiszolgálóhoz történő csatlakozáskor. Ellenőrizze, hogy van- engedélye a kiszolgálón való csatlakozásra.

Viszont ha egy másik Windows Server 2012 R2 Hyper-V kezelőjében(ahol az administrator felhaszn. név és jelszó megegyezik) megkeresem és hozzáadom ott tökéletesen működik.

Felvettem egy user-t a WS2012R2-n ami megegyezik a laptop felhasz/jelszó-val, de így sem megy.

Hogyan tudnám ezt a WS2012R2-n beállítani hogy a laptopon bejelentkezett felhasználónévvel, jelszóval elérjem a Hyper-v-t manager-el és ne kelljen távoli asztallal belépnem.

Köszi.

Ericsson GA318 - Nokia 5110 - Panasonic GD75 - Nokia 6230 - Nokia 6233 - Nokia 6310i - Nokia E65 - Samsung Galaxy 3 - Nokia E52 - Lumia 710 - Lg Optimus 4x HD - Lumia 520 - Lumia 630DS - Lumia 925 - Lg G3 Titan - Samsung Galaxy S7 - Iphone 7 - Xiaomi MI 9 - Play more!

(#563) ZCoyote válasza Fex (#561) üzenetére


ZCoyote
őstag

Igen.

Romani ite domum.

(#564) ZCoyote válasza Fex (#561) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nna, úgy néz ki most megy. :-)

Köszi!

Romani ite domum.

(#565) bugizozi válasza Fex (#561) üzenetére


bugizozi
őstag

Jogos a kérdés, én ezt alapnak vettem, hogy ugyanaz :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#566) OddMan


OddMan
őstag

Van néhány felcsatolt hálózatos mappám a fájlkezelőben. Néha előfordul, hogy valamelyik hálózatos mappa elérhetetlenné válik, mert mondjuk leállt az adott szerver. Ilyenkor baromi idegesítő, hogy akár percekre kifagy a file explorer, mivel a win megállás nélkül próbálja megtalálni és újracsatlakoztatni az adott megosztott mappát. :W
A kérdésem, a registryben nem lehetne valamit átállítani, hogy a win maximum csak 3-5 másodpercig keresgéljen, és ha ez alatt az idő alatt nem elérhető az adott megosztott mappa, akkor hagyja a csudába a keresést és jelölje elérhetetlennek, és ne is próbálja meg újracsatlakoztatni? Akkor keresse csak újra az adott megosztott mappát, ha rákattintok az egérrel.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#567) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Tudnátok abban segíteni, hogy kéne egy nagyon egyszerű monitorozó eszköz, ami mondjuk óránként elmenti, a pillanatnyi cpu, ram, hálózat, és hdd kihasználtságot. Létezik ilyen?

http://totesz.myminicity.com/

(#568) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Belefutottam egy olyan problémába amire már egy ideje nem találom a megoldást sajnos, hátha találkoztatok már ezzel a problémával ti is Server 2012nél.

Elkezdtek a Userek panaszkodni, hogy lassan tudnak dolgozni (serveres könyvelés illetve ÁNYK meg minden van de ez mind1 is most) ránéztem a feladatkezelőben és 99-100% használt RAM volt viszont ott nem írt semmit ami okot adna a RAM használatra (erőforrás-figyelőben valamint Teljesítmény-figyelőben szintén semmi).
Ránéztem "RamMap" progival és és a "Mapped File" ugrott fel 5GB főlé (8G van a serverben), a process explorer is csak annyit ír, hogy a "Physical Memory" résznél a "Cache WS" ami nagyon megnőtt, de nem tudok rájönni hogy mi lehet ez.

Majd egyszercsak eltűnik minden előjel nélkül és Kb 2-3 hetente jön elő, néztem a kliensgépeket is hogy közben mi fut rajtuk közben (probáltam resizni illetve teljesen ki is lőni őket) de semmi kirívó nincs amit eddig ne használtak volna.

Találkoztatok már ilyennel esetleg? :F

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#569) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy a legjobb helyen kérdezem, de hátha tudtok segíteni. Munkahelyemen eddig volt egy Server 2008-as gép meg több Win 7-es clines gép amire felvolt téve a rollback Rx program ami minden újraindításnál visszaállította a gépeket a beállított állapotba. A serveres gépen pedig fent volt a Rollback RMC program amivel lehetett vezérelni hogy védelem elvétele, snapshoot készítés stb. Most kaptam egy új gépet amire már a server 2012 r2 lett telepítve arra is feltettem az RMC-t, de azzal nem tudom vezérelni a cliens gépeket, pedig oda vissza pingelni tudom őket, tehát látják egymást. A kliens gépen is hiába állítom be a szerver fix ip címét amihez csatlakoznia kellene a védelmi programnak nem csatlakozik hozzá.
Ha meg a régi gép ip-jét írom be ahhoz egyből csatlakozik pedig az nem is fix ip-s.
Tűzfalat már kikapcsoltam egyszer hátha az, de nem.

Lenne valami tippetek, hogy mi lehet itt a gond?

(#570) cildren


cildren
tag

Sziasztok!

Lenne egy kisebb projekt melyben VDI megoldással szeretnék P4-es gépeket munkára bírni. Magát a VDI-t sikerült bekonfigolnom még a pontos szoftverkörnyezet kialakulóban van, de az már a legkevesebb. Az érdekelne, hogy ezek a kb P4-Celeron+512MB Memóriás+valamilyen vinyós gépekre milyen operációs rendszert lenne érdemes feltenni, hogy pöccre user+jelszó párossal tudjanak csatlakozni az VDI asztalokhoz.

AD,DNS,DHCP,VDI beállítások rendben vannak csak az oprendszer a kérdéses.

Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv, Dávid

szerk:
örömmel várok még olyan segítséget is hogy kb 5-6 gépes felállásban mennyi memória kellene hozzá illetve RemoteFX-hez elég lenne-e csak egy sima GT730 pl 4GB fedélzeti memóriával?

[ Szerkesztve ]

(#571) kraftxld válasza cildren (#570) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A VDI-t azt hogy állítottad be? Win 2012 R2 remote desktop szerver, vagy Win8.1-es VDI?
Ha a második akkor feltételezem, hogy van enterprise agreement licenszed, és hozzá software assurance, mert csak azzal lehet ezt legálisan megcsinálni.
Ezzel a licensszel pedig jogosult vagy a Thin PC-re: [link]

Lehet még kísérletezni a 2X OS-el: [link]
De én vennék Wyse C10LE vagy hasonló vékonyklienst: [link]
Ezen rajta van az OS, központilag be tudod konfigolni, nem kell baszakodni az ezer éves tetű lassú P4 gépekkel, 2mp a boot, és már bent is vannak az RDP session-ben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#572) cildren válasza kraftxld (#571) üzenetére


cildren
tag

VDI win2012 r2 alapon működik
Wyse vékonykliens nem játszik az anyagi keret limitációja miatt. csak egy projekt munka az egész 2 hétre fölösleges ekkora beruházás azt mondták a megrendelők... nekik az is elég ha minden windows verzió trial állapotban fut abban az 1 hétben amíg kellenek a gépek.

[ Szerkesztve ]

(#573) kraftxld válasza cildren (#572) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most VDI-t csinálsz vagy RDS-t?
VDI = Mindenkinek külön virtuális Win8.1 gép (linked clone-ok, rds broker, stb)
RDS = Egy db 2012 R2 szerver, desktop experience rajta, és a felhasználók arra lépnek be

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#574) cildren válasza kraftxld (#573) üzenetére


cildren
tag

VDI

(#575) kraftxld válasza cildren (#574) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ebben az esetben feltételezem, hogy van EA licenszed SA-val, mivel csak azzal lehet legálisan ilyen VDI-t csinálni, tehát letöltheted a Thin PC-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#576) bugizozi


bugizozi
őstag

Ha valaki hiányolja a sajátgépet az asztalról és nem szeretné feltelepíteni emiatt a desktop expreience-t - [link] - akkor ez a megoldás: [link]

1) At the desktop, open up the run dialog by tapping the "Winkey + R" combo
2) Copy and paste the line below into the Open: field, then click OK

"%Systemroot%\system32\rundll32.exe" shell32.dll,Control_RunDLL desk.cpl,,0

3) Place a check in what you want to see on the desktop

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#577) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
WS2012R2 NPS-el kapcsolatban lenne kérdésem, mert elakadtam és bízom benne. hogy valaki tud segíteni.
Jelenlegi céges környezetemben egy mikrotik router a dhcp szerver és egy freeradius linuxos szerver a radius szerver ami mac alapján engedélyezi a dhcp-t. Igazából parasztvakítás ezért szeretném lecserélni, illetve a mikrotik router is leszerelésre kerül nemsokára.
Át fogunk állni MS dhcp-re és nps-t szeretnék hozzá beüzemelni. Jelenleg egy tesztkörnyezetben próbálkozom de a hitelesítéssel elakadok.
A környezet:
1 Hyper-V hoston 4 guest. 2 w8.1 kliens, egy ws2012r2 dc és egy ws2012r2 dhcp+nps.
A probléma, hogy sehogy se sikerül hitelesítenem a gépeket, mindig reason code 66-t kapok a logban, próbáltam ad authentikációt és tanúsítvány alapút is.
Megpróbálok mellékelni 2-2 képet a kliensek és a szerver konfigjáról.


Jelenleg az authentikáció a connection request policy-ban van engedélyezve de próbáltam a Network policy alatt is. A dhcp szerver tanúsítványa van kiválasztva hitelesítésre de a root ca is telepítve van a kliensre (ez látszik is a képen). Ha kikapcsolom a hitelesítést akkor működik természetesen az nps és érvényesül policy de non-nap-capable lesz a kliens. A hosszú távú terv az, hogy 802.1x-el a klienseket 5 vlanba soroljam. -notebookok -desktopok -vékonykliensek (őket mac alapján) -guest gépek De ehhez ezen az első lépésen kellene túl lendülnöm. Hátha valakinek van ötlete.:) Thx[ dkaro

[ Szerkesztve ]

(#578) dkaro válasza dkaro (#577) üzenetére


dkaro
őstag

Nah levágta a motor a mondandóm végét, csak most látom:
Szóval mindig reason code 66-t kapok.
Az authentikációt a connection request policynál engedélyeztem de próbáltam a Network policynál is, ugyan az az eredmény.
A hitelesítést a dhcp szerver tanúsítványával próbálom de telepítve van a root CA is a kliensen, ez látszik is a képen.
Ha nem kérek a crp-ben hitelesítést akkor működik a dhcp csak a kliens non-nap-capable lesz.
Ebben kérnék segítséget.
Hosszú távú terv, a 802.1x és külön vlan az alábbiaknak:
-notebook
-desktop
-vékonykliens
-voip
-guest
De előbb ezen kellene átlendülnöm.

(#579) VeryByte válasza dkaro (#578) üzenetére


VeryByte
őstag

Csak finoman kérdezem, hogy mennyi kliens lesz, megéri szenvedni vele?

Mondjuk én DHCP-t és DNS-t a DC-(k)re szoktam rakni.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#580) dkaro válasza VeryByte (#579) üzenetére


dkaro
őstag

Igazából lényegtelen hogy hol van a dhcp, de ez csak teszt környezet:)
Szeretném megvalósítani, hogy csak megfelelően hitelesített gépek lehessenek a hálózaton és szerintem ez nem függvénye annak mennyi kliens van de nagyjából ilyen számok vannak élesben:
-100 notebbok
-200 desktop
-100 vékonykliens
-vendégek száma 10-30
-voip csak januártól van kb 100 mellék.

Nem ilyen egyszerű ahogy én elképzelem, azért kérdezed? Azt hittem csak valamit én bénázok ennél.:S

(#581) VeryByte válasza dkaro (#580) üzenetére


VeryByte
őstag

Itt és így már van értelme szórakozni vele.
Lényegében teljesen mindegy, hogy hol van a DHCP, ez csak szokás kérdése, mint ahogy elég sok minden. (Pl. én azért nem feltétlen csinálnék ennyi vlan-t. Jó ez, meg jó ötletnek tűnik, csak aztán kezelni is kell őket (szép szóval menedzselni), és az meg majd szép lassan kikopik. Tapasztalat. :-))

Youtube-on nem kerestél még DHCP NAP témakörre?

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#582) dkaro válasza VeryByte (#581) üzenetére


dkaro
őstag

A VLAN-ok száma még nem szentírás és változhat. Már szétgugliztam az agyam de nem találtam meg a megoldást. Szerintem csak valamivel nagyon nem vagyok tisztában a hitelesítés környékén azért nem megy. HA sikerülne a hitelesítés utána már lehetne szórakozni a policykkel így viszont nem tudok.
A lényeg hogy a belső hálóhoz csak hitelesített kliens férjen hozzá és egyszerű legyen kezelni. Ugye most MAC hitelesítés van de mint írtam az parasztvakítás mert fixip esetén simán fel tud lépni, no meg minden egyes gépet rögzítenem kell a radiuson ami pöcsölős, pláne a vendég gépek esetén. Ezért ez is meg lenne oldva egy guest vlan-nal. De amíg itt a DHCP-n nem jutok túl a hitelesítésen addig nincs értelme 802.1x-el foglalkoznom:)

(#583) VeryByte válasza dkaro (#582) üzenetére


VeryByte
őstag

Mondjuk én is a leírásod alapján a guest-eken agyaltam, mert az ok, hogy másik vlan, de honnan kapna DHCP adatokat?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#584) dkaro válasza VeryByte (#583) üzenetére


dkaro
őstag

Előre szaladsz, ott még nem tartok.:) Egyébként attól, hogy guest még kaphat a dhcp-től ip, csak épp az lenne a lényeg, hogy az nps a hitelesítés során lássa, hogy nem hitelesített ezért külön vlanba tegye.
A problémám az, hogy egy klienst se tudok hitelesíteni, se AD authentikációval se tanúsítvánnyal.

[ Szerkesztve ]

(#585) DopeBob válasza VeryByte (#583) üzenetére


DopeBob
addikt

erre van megoldás dhcp relay vagy ip helper néven szokott előfordulni.

MZ/X

(#586) VeryByte válasza DopeBob (#585) üzenetére


VeryByte
őstag

Kösz, még nem kellett ilyesmivel szórakoznom, de ezek után megnézem.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#587) dkaro


dkaro
őstag

Kicsit frissítek az előzőhöz képest, mert úgy tűnik 2 problémám is volt nem csak a hitelesítést. Most már nap-capable a gép de továbbra is reason code 66-ot kapot.
Nem írom le még egyszer inkább linkelek:
[link]

Szerintem már minden kombinációban kipróbáltam a hitelesítési módszereket és a fenti tűnik továbbra is a leglogikusabbnak de nem sikerül.
Valaki pls...:)

(#588) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Lehet korábban rossz témában tettem fel a kérdésem, így itt is feltenném, ha nem probléma

Mennyire alkalmas egy FX-81xx vagy akár FX-61xx processzoral rendelkező ATX-es lapban (tudja a RAID 0,1,5,10-et) lévő konfig, egy Windows Server R2 üzemeltetésére?

Vagy ugyanez egy i7-es ATX-es lappal?

Lehetnek kompatibilitási problémák? Mind a proci, mind az ATX-es lappal kapcsolatban?

Ki tudja így használni a WinServer a 8 magot?

Eddig nem nagyon telepítettem, úgymond "otthoni" gépre, szervert.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#589) Csorbi válasza Tanisz (#588) üzenetére


Csorbi
addikt

Természetesen alkalmas, ki tudja hajtani mind a 8 magot. A kezeim közt ennél kisebb, 4 magos AMD-n is futott már 2012 R2, ráadásul mini-ITX-es lappal..

(#590) Tanisz válasza Csorbi (#589) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :R

Ha virtális gépeknek kiosztok 1-1 magot, akkor az sem fog problémát jelenteni, gondolom, nem lesz drasztikus teljesítmény csökkenés a fennmaradt magoknál, ugye?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#591) Immy válasza Tanisz (#590) üzenetére


Immy
őstag

Szerintem előbb lesz szűk keresztmetszet a Disk IO, ha már virtuális gépeket is használsz.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#592) kraftxld válasza Tanisz (#590) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Terheléstől függően, de általában 6:1 arányban szoktunk méretezni (6 vCPU / 1 fizikai cpu mag), sokkal hamarabb fogsz memória vagy disk limitbe ütközni mint prociba.
A Hyper-V 2012 R2 pedig 320 fizikai processzor magig skálázódik: [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#593) Tanisz válasza Immy (#591) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :R Igen, valószínűleg azt hamarabb érjük el :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#594) Tanisz válasza kraftxld (#592) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi szépen Neked is az infót :R
Na igen, ezt tapasztaltam, szerver környezetben rendszeresen dolgozok, nem egyszer fordult már elő disk limit :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#595) Fex válasza kraftxld (#592) üzenetére


Fex
tag

Szia! Tervezéskor a hyperthreading szálat is beleveszitek a fizikai core-ok közé? Vagy azzal nem számoltok?

Köszönöm,

Fex

[ Szerkesztve ]

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#596) kraftxld válasza Fex (#595) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A HT magokat csak a marketingesek számolják bele, a mérnökök nem :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#597) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van 1 db Windows Server 2012 "örökös" licencem. Ehhez a Microsoft szerint kell vennem "örökös" User CAL-okat, ha pl. használni akarom az Active Directory-t. És vennem kell RDP User CAL-okat is, ha a userek mstsc-vel be akarnak jelentkezni a szerverre ("távoli asztal szolgáltatás").

A kérdésem az, hogy ezeket a vásárolt licenceket a szerveren telepítenem kell? Tehát van rá külön menüpont, hogy a User CAL-okat és az RDP CAL-okat itt és itt telepítsem vagy azokat "csak" meg kell vásárolni?

Köszi előre is és bocsi a láma kérdésért.

(#598) kraftxld válasza balaaa88 (#597) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az User CAL falra szögelős, az RDS cal-t telepíteni kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#599) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Következő lenne a felállás:
Frissen telepített Windows Server 2012 R2. Rá lenne telepítve egy AD-DS Role és ő lenne az RDS-ért is felelős (session based). Ez így mehet? A két szolgáltatás rendben megy egy azonos gépen? (Olvastam ezt is, azt is, hogy nem lehet a kettőt egy gépre tenni vagy nem ajánlott. Lenne kb. 20 db domain user; mégkevesebben használnák az rdp-t, és lényegében csak fájlmegosztásra használnák a 2012 - az rds mellett. És Windows Server 2003-ról váltanának. Nem hoznék át semmit a 2003-ról, hanem újra lenne építve. Semmi extra szabály nincs, ami bonyolultá tenné a történetet).

Köszik.

(#600) kraftxld válasza balaaa88 (#599) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne, tartományvezérlőn ne csinálj RDS-t is, erősen nem ajánlott.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.