Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kraftxld válasza desolator (#400) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha ez a helyzet akkor a point and print beállítás nem jól van beállítva, vagy innen a 2-es pont nincs beállítva: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#402) desolator válasza kraftxld (#401) üzenetére


desolator
senior tag

A leírásban lévő beállításokkal amit linkeltél működik, köszi mindent! :)

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#403) quby


quby
őstag

Hi All!

A követkető a problémám. Automatikus telepitássel lett felarkava 50 gép (free MS cucc WSIM) ahol automatikusan be lett léptetve a tartományba minden gép. A gépnevek viszont random voltak és utólag lett átnevezve. Ez mind szép és jó csak az AD ban a régi nevekkel látom a gépeket. pl WIN-0TAEK69UJ5T. A gép tulajdonságaiban már látom az uj nevet plusz a domain neve is a ujnév.domain.rtz. Nem lehet ezeket valahogy átnevezni az AD listájában is. Mert ugye az objekumnév innen nem szerkeszthető.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#404) kraftxld válasza quby (#403) üzenetére


kraftxld
nagyúr

netdom renamecomputer /?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#405) quby válasza kraftxld (#404) üzenetére


quby
őstag

Ez hogyis?? parancssorba? Powershell? (samba serverem van:D )

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#406) kraftxld válasza quby (#405) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor IJ, bármelyik tartományvezérlőn vagy member serveren működik, de szerintem még kliensen is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#407) FLx válasza quby (#405) üzenetére


FLx
addikt

Normál esetben ha egy gépet átnevezel, a tartományvezérlőn is frissül a neve. Az, hogy Samba ezt, hogy kezeli le, az már egy másik kérdés. Domain környezetre tessék Windows DC-t használni.

[ Szerkesztve ]

(#408) quby válasza kraftxld (#406) üzenetére


quby
őstag

Meglesz.. csak már eljöttem melóbol és mennie kellene a kliensnek hozzá. :R

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#409) Warter


Warter
őstag

Ha valakinek van kontakja Kiss Balázs (Azure)-hoz, az legyen szíves keressen meg privátban. Köszönöm

(#410) kraftxld válasza Warter (#409) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megerőltető módon beírtam a három kulcsszót a google-be, és az első találat: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#411) Warter válasza kraftxld (#410) üzenetére


Warter
őstag

Köszi, de ezen túl vagyok. De ha nincs neki beállítva értesítés és nem is látogatja az oldal rendszeresen, akkor sokra nem megyek vele. :)

(#412) Fex


Fex
tag

Helló!

Régebben a szak.hu könyvkiadónál tevékenykedett, a szerzők alatt van e-mail cím is. Hátha segít...
(Már ha erről a Kiss Balázs-ról van szó)

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#413) quby


quby
őstag

Ujra én!

A GPO-k lelki világával kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Energia gazdálkodást szeretnék állitani GPO-val (ne legyen készenlét, és ne kapcsoljon ki a monitor). Van egy csoportom, abban gépek. GPO létrehoz --> ez alapján csinálnám. Hatókör a gépek csoportja. Itt azt nem értem, hogy miért a user confighoz kell adjam? Én gépre akarom hogy érvényes legyen. Ha A gépre állitom be akkor a gpresult szerint alkalmazódott ugyan a policy de mégis kikapcsol a monitor, ha viszont a userre akkor szürés miatt nem is alkalmazódik. (gondolom ugye mert a csoportban gépek vannak és nem userek). Mi a megoldás? :B Hogyan tudom debugolni?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#414) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy szerverem amire feltettem a Szerver 2012 R2 Datacenter -t, de távoli asztalos loginoknál elég gyakran fekete képernyő fogad, és hosszas várakozás után "PLEASE WAIT" és csak utána enged be :(

valakinek van rá valami ötlete, mert már nagyon idegesít :(

Köszönöm előre is!

MZ

[ Szerkesztve ]

(#415) MrCsiT válasza mZoleee (#414) üzenetére


MrCsiT
addikt

Windows Firewall with Advanced Security irányába nézelődnék: lehet, hogy nincs engedélyezve a remote csatlakozás a belső hálón kívüli gépekről?

MÁS:

Van egy failover clusterem. Bizonyos szoftverkomponensek cseréjénél, ideiglenesen fel szeretném függeszteni a failovert, azaz, hogy akkor se kezdjen el átköltözni az adott szolgáltatás, ha nem tud elindulni.
Hogyan tudom ezt a leg praktikusabban megtenni? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#416) mZoleee válasza MrCsiT (#415) üzenetére


mZoleee
senior tag

tűzfal teljesen ki van kapcsolva, pont az ilyen hibák elkerülése végett.. szóval más megoldás kellene :(

(#417) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Sziasztok!

Egy ilyet meg tudok valahogy a beépített - vagy akár külső - eszközökkel valósítani?:

Be kellene állítani, hogy ne járjon le a jelszó, ha 3* hibás jelszót ír be tiltsuk le 5 perce a bejelentkezést és ha továbbra sem megy akkor 30 percre majd függesszük fel a user accountot.

A lockout policy settings alapból ennél lényegesen kevesebb opciót ad (egyszeri counter, tresh és duration).

Sent from my keyBoard

(#418) FLx válasza N€T0X|N (#417) üzenetére


FLx
addikt

Gyárilag nem.

(#419) MrCsiT válasza MrCsiT (#415) üzenetére


MrCsiT
addikt

fenti hsz kérdésére:

Van egy failover clusterem. Bizonyos szoftverkomponensek cseréjénél, ideiglenesen fel szeretném függeszteni a failovert, azaz, hogy akkor se kezdjen el átköltözni az adott szolgáltatás, ha nem tud elindulni.
Hogyan tudom ezt a leg praktikusabban megtenni?

Tud valaki segíteni?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#420) VeryByte válasza MrCsiT (#419) üzenetére


VeryByte
őstag

Azért ezt én átgondolnám.

Tegyük fel, hogty átmenetileg nem engeded, hogy átmenjen. Kicseréled alatta a komponensekete.
Aztán ha újra átengeded és mondjuk nem közös területre telepítettél, akkor a másik node-on még a régi fog menni? És ez még egy egyszerű forgatókönyv volt.

Én simán kivenném cluster-ből, megcsinálnám mindkét node-on amit kell, aztán vissza.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#421) MrCsiT válasza VeryByte (#420) üzenetére


MrCsiT
addikt

A frissítési metódus valóban az, hogy az egyiken áll a szolgáltatás és ott frissül, addig a másikon működik, de egyszerre nem lehet leállítani, hiszen ennyi erővel mehetne egy szerverről is.
Viszont, ha a cserélt szerviz hibásan működne indításkor, akkor ne tudjon költözni, ehhez kellene a megoldás, de nem szeretném ezért kivenni a cluster-ből.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#422) VeryByte válasza MrCsiT (#421) üzenetére


VeryByte
őstag

Nos, ha nem külön-külön vannak a szolgáltatásaid telepítve, hanem közös tárterülettel (pl. Apache Tomcat), akkor ezt nem tudod eljátszani, hiszen addig a másik sem mehet.
Másrészt, ezt ugye karbantartási időablakban illik csinálni.
Harmadrészt, a cluster ugye nem ezért van, hanem azért, hogy akkor másszon át, ha baj van az egyik node-dal.

Azt értem, hogy nem szeretnéd kivenni.

Most nem tudok neked más ötletet mondani, mert nincs jelenleg cluster-es telepítésem.
Talán kérdezd meg a Rendszergazda topicban, de persze úgy, hogy ide, az eredeti kérdéedre tolsz be oda egy linket - ha még nem kérdezted ott.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#423) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki foglalkozott a Storage Tieringgel? Van esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalat?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#424) OddMan


OddMan
őstag

Egy windows szerver képes össze aggregálni 2db gigabites hálózati kártyát úgy, hogy a sebességük összeadódjon és hibatűrő is legyen egyben ez a kapcsolat? Gondoltam összekötnék 2 db 2012 szervert, amelyekben dupla hálózati kártya van. A switch amit használnék eléggé egyszerű, tehát 802.3ad szabványt nem támogatja. A kézikönyve a round-robin algoritmust említi csak, ami támogatott. A másik gond, hogy a hálókártyák is csak sima egyszerű nem menedzselhető kártyák. Szerintetek a round-robin vagy a balance-alb trunk-ölés megoldható lenne? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#425) chepavel válasza OddMan (#424) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szia!

Kukk meg EZT.
Switch independent mode-ban nem igenyel lenyegeben semmit halozati eszkozok oldalan.

Udv!

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#426) OddMan válasza chepavel (#425) üzenetére


OddMan
őstag

Köszi, valami ilyesmire gondoltam.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#427) OddMan válasza OddMan (#426) üzenetére


OddMan
őstag

Úgy néz ki ez a funkció csak server 2012-től érhető el, de most már legalább van. :)

NIC Teaming
Újdonságként jelenik meg a Windows Server 2012-ben a NIC Teaming, ami segítségével több
hálózati kártyát tudunk összefűzni, ezzel nagyobb sávszélességet és rendelkezésre állást tudunk
elérni. A NIC Teaming használatához nem kötelező ugyanattól a gyártótól származó
hálózati kártyákat használnunk, de csak azonos sebességű kártyákat használhatunk. Amennyiben
az egyik hálózati kártya elromlik, vagy megszűnik a kapcsolata, a többi kártyán tovább
folyik az adatátvitel. Ez a funkció különösen hasznos, ha iSCSI rendszerrel dolgozunk, vagy
ha több virtuális gépek futtatunk, és szeretnénk nagyobb sávszélességet használni.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#428) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Windows 2012 R2 Essentials rövid áttekintő magyar leírást találok valahol kkv-k számára?

Üdv:
Imi

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#429) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Hátha már ti is belefutottatok ebbe a hibába:
" trust relationship between this workstation and primary domain failed." - "tartomány és a kiszolgáló között nem jött létre megbízhatósági kapcsolat stbstb..." Ezt tök random dobálja fel az összes kliens gépen amikor be próbálnak jelentkezni a tartományi felhasználóikkal.

Olvasgattam külföldi fórumokon ahol azt irják, hogy gép tartományból ki-majd vissza, de van esetleg erre megoldás anélkül hogy ki-be léptetnénk a gépeket? Találkoztatok már ilyennel? :U

Előre is köszi annak aki tud segiteni/támpontot adni. :R

Üdv.: adidas4death

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#430) VeryByte válasza adidas4death (#429) üzenetére


VeryByte
őstag

Milyenek a kliens operációs reendszerek? És a DC?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#431) Krix válasza adidas4death (#429) üzenetére


Krix
őstag

Nem klónozva lettek a gépek?

If it is not broken then don't fix it!

(#432) kraftxld válasza adidas4death (#429) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#433) adidas4death válasza VeryByte (#430) üzenetére


adidas4death
aktív tag

A kliens képek nem lettek klónozva, külön lettek telepítve, mindegyik Win7 Pro SP1 64bit-el.
A DC egy Windows Server 2012. :K

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#434) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Közben ezt a videót találtam. De itt az emberünk ezt egy serveren csinálja. Megoldás lehet ez ha a kliens gépeken csinálom meg? :U

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#435) kraftxld válasza adidas4death (#434) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, meg nézd meg azt is amit én linkeltem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#436) adidas4death válasza kraftxld (#435) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Igen megnéztem azt a linket is köszönöm, de ott is "powershell" van és a serverrel próbálják ki, nekem viszont a kliensgépekkel lenne gondom. :F

sry a láma kérdésekért de még "junior" rendszergazda vagyok és bedobtak ezek szerint a mélyvízbe hogy oldjam meg... :F

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#437) kraftxld válasza adidas4death (#436) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nem megy a powershell akkor hálókábel ki, tartományból ki, hálókábel be, tartományba be, kész is van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#438) adidas4death válasza kraftxld (#437) üzenetére


adidas4death
aktív tag

LOL, most beszéltem az ott dolgozókkal és most nem jött elő ez a probléma... Na amint legközelebb előjön kipróbálom ezt a powershell történetet. :K
Ez egyébként gyakori probléma server 2012-nél? :U
Vagy, hogy miért jöhet ez elő? Csakmert van pár másik Server 2012-es ügyfelünk és náluk még sosem jelentkezett ez a gond.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#439) kraftxld válasza adidas4death (#438) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kotvák hálózat, olyan gépnél ami sokáig nincs a hálón, valamint helyi adminként ügyködő "okos" felhasználók esetén elég gyakori :)
Egyáltalán nem függ, hogy Win 2012 server vagy nem, a számítógép account-hoz tartozó jelszó ugrik szét, Win2K-nál is előfordult, és 2012 R2-nél is.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#440) adidas4death válasza kraftxld (#439) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Akkor ezek szerint te már futottál bele ebbe a hibába párszor. :K Van erre valami permanens megoldás, vagy csak amikor előjön, ezt a powershell megoldást kell alkalmazni és kész? :U
hozzáteszem, a server is és a kliensek is mind friss telepítések, ha ez változtat valamin.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#441) kraftxld válasza adidas4death (#440) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, volt már párszor ilyen, ja még akkor is előjön, ha ugyanazt a gépnevet próbálod használni ami már ki van osztva egy másik gépnek, meg ahogy korábban említették, nem megfelelő klónozás esetén is előfurdul.
A powershell parancson kívül meg a tartományba való ki-be rángatáson kívül nincs más megoldás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#442) MrCsiT válasza adidas4death (#429) üzenetére


MrCsiT
addikt

Egyszerű ok: a régóta belogolva lévő kolléga másik gépen jelszót cserélt? Ha igen, logoff/logon megoldja.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#443) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

A jobboldali charm bar -t - leginkább, a jobb alsó sarokra vonatkozóan - 3rd party app használatát kivéve - ki tudom valahogy kapcsolni? (nagyon zavaró, hogy a sarokban lévő show desktop-ot használnám, de "fölé" megkapom ezt a "fekete izét") :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#444) FLx válasza MrCsiT (#443) üzenetére


FLx
addikt

http://www.askvg.com/how-to-disable-charms-bar-hint-in-windows-8/

(#445) MrCsiT válasza FLx (#444) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ez a megoldást én is megtaláltam, ám nem működik.
Továbbra is feljön a jobb alsó sarokba húzva az egeret a "fekete csoda".
Más megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#446) FLx válasza MrCsiT (#445) üzenetére


FLx
addikt

3rd party, majd a 10-estől kezdve lehet by default kikapcsolni.

(#447) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali

Az lenne a kérdésem hogy a policyt hogy tudom ki exportálni txt fájlba témánként mármint hogy pl. password policy stb. ?

(#448) kraftxld válasza metaldog (#447) üzenetére


kraftxld
nagyúr

???? Kicsit érthetőbben, ez eléggé káosz így 3. olvasásra is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#449) metaldog válasza kraftxld (#448) üzenetére


metaldog
aktív tag

szia

azokat az adatokat akarom ki exportálni ahol meg van adva policy-ban hogy meddig érvényes a jelszó, hány próbálkozás után tilt le, távoli elérés engedélyezve van-e stb. Kaptam ilyen adatokat ahol külön fáljba voltak a vonatkozó házirendek de én meg nem tudok rájönni hogy kell. Azt tudom hogy secpol-al bejön a policy de ott ilyen ki exportálási módot nem találok.

(#450) kraftxld válasza metaldog (#449) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak a jelszó rész érdekel, vagy az összes policy összes beállítása?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.