Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Snoop-y válasza Immy (#349) üzenetére


Snoop-y
veterán

A foundation verzion sehogy Essentials-t lehet upgradelni Standard szerverre.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#352) bugizozi válasza Snoop-y (#351) üzenetére


bugizozi
őstag

és ha a 26. felhasználód próbálná létrehozni, akkor kiírja elérted a limitet?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#353) Snoop-y válasza bugizozi (#352) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen valami ilyesmit:

User Limit Exceeded

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#354) Snoop-y válasza Immy (#349) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gondolkodoba estem a kovetkezon. Nem tudom, hogy az alabbi utkozik e az EULA-val mivel nem en intezem a licencelest de tegyuk fel a kovetkezot:

Mivel az IIS elerheto az essential verzioban is ( ugye az iis useret hasznaljak a felhasznalok ) es ott nincs limitalva mennyien kapcsolodhatnak akkor mi van ha mondjuk file mogosztast nem a win szolgaltatason hanem SSH-n keresztul adok ki rajta?
Persze ez nyilvan foglal egy usert viszont SSH-n belul siman lehet letrehozni virtual accountokat.

Szoval az SSH egy szolgaltatas mint az IIS. utkozik e az eulaval ha a windows-ra telepitett program vegzi az authot? Elvegre IIS-en se kell 100.000 licence ha annyian nezik meg a weboldalt es toltenek le rola fileokat.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#355) FLx válasza Snoop-y (#354) üzenetére


FLx
addikt

Amennyiben kiszolgál felhasználókat, annyi CAL kell, amennyit kiszolgál. Ennyi. És IIS esetében is fizetsz bizony, ha mondjuk már domain auth van rajta keresztül, hiába külső user meg stb.

(#356) Immy válasza Snoop-y (#354) üzenetére


Immy
őstag

Foundation és essentials verziókat elvetettem...
Server 2012R2 Standard mennyire komálja, ha ESXi-re teszem fel Hyper-V helyett?
Azért kérdem, mert esxi-re feltennék még, nagiost, valami syslog szervert, freeradiust, meg még 2 darab kevésbé erőforrás igényes virtuális gépet. (Xeon E3-1230v2, 16GB ram, 2*2TB 7200RPM WD)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#357) Snoop-y válasza Immy (#356) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem fut 2012 ESXI-n. Semmi problema vele. 2012-n ugye SP nem fog futni? Mert akkor eleg halvany lesz a 16GB Ram-al meg a 7200-as HDD-vel. (Az egyik gepen a 128GB Ram-ot is siman becasheli az SP igaz azt relative kevesen rangatjak )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#358) Immy válasza Snoop-y (#357) üzenetére


Immy
őstag

128GB Ram-ot cachel :R az már durva
Más: szerintetek az mennyire járható út, hogy a HQ-ban van egy server 2012R2 és az egyik külsős telephelyre meg sbs2008-at tennék Replica DC-nek? Kinek mi a véleménye erről?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#359) kraftxld válasza Immy (#358) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Marhasag, nem fog menni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#360) Immy válasza kraftxld (#359) üzenetére


Immy
őstag

Külső telephelyre, akkor semmiképp se ajánlasz még 1 windows servert <50 user alatt?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#361) kraftxld válasza Immy (#360) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem ezt mondtam, meglévő domain mellé főleg ha van exchange nem nagyon lehet SBS-t kirakni a telephelyre. Egyáltalán nem is működik a dolog, főleg nem 2008-as SBS-el ami már kb az utolsókat rugja.
Egy kisebb szerver, rajta ESXi vagy Hyper-V, azon meg 1-2 VM ami megcsinál mindent ami kell az már más tészta :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#362) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

2012 R2 TS-hez nem lehet csatlakozni, a hibaüzi:

the remote computer disconnected the session because of an error in the licensing protocol

Találkozott már vki ilyennel? Sok helyen registry buherálást olvasok, hogy az helyrehozza [link] ezt csak este tudom kipróbálni. Ezt minden kliensen meg kellene csinálni? :U csak mert van pár régi HP T5500 vékonykliens is, ami nem tud a szerverhez kapcsolódni :( asszem azon is valami butított Windows fut, azon is meg lehet ezt csinálni?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#363) Snoop-y válasza bugizozi (#362) üzenetére


Snoop-y
veterán

En utoljara 2003 alatt talalkoztam ezzel akkor az MS oldalon leirt registry key torles nekem megoldotta :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#364) looser


looser
addikt

Sziasztok, tudtok ajánlani ingyenes eszközt 2012 szerverhez mentéshez? Arra lenne szükség, hogy tökéletes másolat készüljön egy kikapcsolt rendszerről, ami a vason lévő rendszer bármiféle sérülése esetén bitről-bitre visszaállítana mindent. Pld. bootolható médiát készítene és akár másik gépre, de akár egy - a szerverre dugott usb diszkre - készítené a klónt.

Üdv! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#365) kraftxld válasza looser (#364) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk a windows server saját beépített backupja épp ezt tudja 90%-ban :)
Ilyen ingyenes program ami ezt mindet tudja, és Server 2012 alatt működik pedig nem létezik.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#366) ACE-


ACE-
addikt

Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy azt hogyan lehet megoldani, hogy a minden felhasználónak Desktop-ra kirakott ikonok egyes felhasználóknál ne jelenjenek meg? A felhasználók csoportokban vannak, és vannak egyéb csoport házirend beállításaik is, annak maradnia kéne.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#367) Drag77 válasza ACE- (#366) üzenetére


Drag77
senior tag

Esetleg NTS jogokkal? Adot userek ne kapjanak rá olvasás /lista jogot. (nem próbáltam csak ötletelek)

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#368) ACE- válasza Drag77 (#367) üzenetére


ACE-
addikt

Mire ne kapjanak jogot? És hogy kell ezt megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#369) Drag77 válasza ACE- (#368) üzenetére


Drag77
senior tag

A parancs ikonon a jogokat http://www.ntfs.com/ntfs-permissions-setting.htm

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#370) ACE- válasza Drag77 (#369) üzenetére


ACE-
addikt

De ezek az ikonok valamilyen policy-val jelennek meg, ott hogy lehet jogot állítani?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#371) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Windows 2012 R2 Essentials-t szeretnék átköltöztetni másik merevlemezre. A telepítő anno kettépartícionálta alapból a rendszer HDD-t, a C-re ment a rendszer, a D-re meg a ServerFolders nevű megosztási marhaságok.
Most csak a C partíciót szeretném átköltöztetni (klónozni) egy másik merevlemezre, a D maradna a helyén.
Mit javasoltok, hogyan fogjak hozzá, mit csináljak, milyen szoftverrel?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#372) VeryByte válasza Csorbi (#371) üzenetére


VeryByte
őstag

Mondjuk én bármelyik klónozóval egy-az egyben klónoznám, majd a klónozott D kapna valami más betűjelet, utána a régi is rádug, ott a régi D megkapná a D-t, az Új D-t meg lehet eltüntetni, új C-t nagyobbítani, amit akar az ember, ugyanígy a régi C-vel.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#373) Csorbi válasza VeryByte (#372) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem tudom sajnos klónozni egy az egyben, mert a leendő HDD jóval kisebb - ellenben sokkal gyorsabb ;]
Ezért szeretném csak a rendszert, vagyis a C-t.

(#374) mg105


mg105
senior tag

Sziasztok! Egy kis vállalatnak kellene összeraknom egy magas rendelkezésre állású adatbázisszervert két gépből. Mivel az az SQL Server, ami támogatja a clusteringet nagyon drága, így oprendszer szinten terveztem megoldani a failovert. Valahogy így. A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire működő megoldás, ill. van-e jobb, olcsóbb alternatíva? A másik pedig az lenne, hogy az oprendszer titkosítja a csatornát, amin kommunikálnak a gépek, vagy VPN-t kellene használni? Előre is köszönök minden segítséget!

(#375) kraftxld válasza mg105 (#374) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hyper-V replica? A VPN kicsit erős, meg a kisvállalat vs. SQL magas rendelkezésre állás is fura. Esetleg az Azure SQL-ben is lehet matatni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#376) mg105 válasza kraftxld (#375) üzenetére


mg105
senior tag

A hyper-v replika nem csak akkor működne, ha az adatok külön gépen lennének?

Tisztázom akkor a helyzetet: két telephely, mindkét helyen munkaállomások és 1-1 szervergép. A szervergépeken megy az adatbázis, és mivel nincs külön adattároló, így azt kéne megoldani, hogy mindkettőn elérhető és megegyező legyen az adatbázis. Hogyan tudnám ezt a legolcsóbban megoldani úgy, hogy a publikus hálón biztonságban közlekedjenek az adatok?

(#377) VeryByte válasza mg105 (#376) üzenetére


VeryByte
őstag

Ühüm, akkor itt teljesen másról van szó.
Igen, ide neked VPN kel és szerintem SQL server replication vagy log shipping. De én ezekkel még nem foglalkoztam, mert nem kellett.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#378) Snoop-y válasza mg105 (#376) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mielott teljesen belebonyolodsz majd a replikalasba lehet fel kene venni az otletek koze az alabbit:

Kitenni valahova mashova az adatbazis szervert amit mindket telephelyrol egyarant elertek.Pl hosting vagy a fent emlitett Azure-on egy SQL-t berelni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#379) VeryByte válasza Snoop-y (#378) üzenetére


VeryByte
őstag

Az ötlet jó, csak kérdés a vonalszélesség és az applikáció, ami használja. De ezt nem a mi részünk eldönteni. Viszont az ötlet jó.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#380) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Nem tudom hol keressek megoldást a prblémámra igy itt kérdezek, mert ez tünik a legaktivabb topkinak.
Kezdő vagyok Group policyben és a következő problémám van:
Van egy GPO ami jól működik kivéve egy pár gépet (xp-k). A kliens gépek win7/8/xp-k Mindenhol megy csak neéhány xp-n nem. Különbözö csoportban lévő userekhez különbözö megosztásoknak kellene felcsatolódni hálózati meghajtóként. Egyéb beállitások végrehajtódnak csak a mappacsatolások nem.
Merre induljak a debuggal?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#381) kraftxld válasza quby (#380) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Group Policy Preferences-ben állítod be?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#382) gozi válasza quby (#380) üzenetére


gozi
tag

Az XP-s kliensekre az alábbi patch-et kell telepíteni, hogy menjen a mappa felcsatolása GPO-ból (Windows Server 2008 vagy újabb kiszolgáló esetén): [link]
Újraindítás kellhet a telepítés után.

[ Szerkesztve ]

(#383) quby válasza kraftxld (#381) üzenetére


quby
őstag

Igen, itt, és a commonban van a célcsoportkezelés amivel meghatárotom, hogy mekyik csoportra legyen igaz.

gozi:
A server samba4 server2003 szint :U :K csak ezt ebben a topikban igyekeztem titkolni :B

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#384) kraftxld válasza quby (#383) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak a kliensre kell telepíteni a patch-et, aztán jó lesz. (sok gép esetén WSUS-el kitolni és kész)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#385) quby


quby
őstag

Ééésugylett ahogy mondtátok!! :R
Linuxos világbol érkezek, uj még nekem ez az AD. Fogok még itt kérdezni. :C

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#386) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy 100-110 gépből álló domaiba léptetett hálózat, gépek image-elése után még mindig ajánlott a sysprep futtatása vagy már nem? Pár helyen azt olvastam, hogy MS szerint ilyen esetben nem kell, de sehol nem láttam hivatalos állásfoglalást.

(#387) kraftxld válasza smog86 (#386) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha többet tudnánk az image folyamatról akár ötletünk is lenne :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#388) smog86 válasza kraftxld (#387) üzenetére


smog86
senior tag

Most nem a folyamaton van a lényeg, hanem hogy a WSUS igényli-e hogy mindenkinek egyedi SIDje legyen vagy nem.
Amúgy előtelepített gép, Windows Biztonsági mentés készítése (nincs domainben), és biztonsági mentésből van telepítve mindig az új gép.

(#389) FLx válasza smog86 (#388) üzenetére


FLx
addikt

Sysprep nélkül az MS nem támogatja az OSD folyamatot. szóval igen, kell a sysprep, mert szívni fogsz...

SID meg már lerágott csont, nem ezen van a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#390) kraftxld válasza smog86 (#388) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A WSUS-nek saját ID-je van, ha nem rendes deployment cuccal telepíted, akkor később majd lehet lesni mint hal a szatyorban ha a WSUS konzolon egy gép jelenik meg és fél percenként nevet vált :D
A SID-hez meg nincs köze, és épp a módszer a lényeg, hogy miképp megy az image. Ennyi gép esetén elég egyszerű egy sima WDS szerverrel is megoldani a dolgot.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#391) bugizozi válasza kraftxld (#390) üzenetére


bugizozi
őstag

később majd lehet lesni mint hal a szatyorban ha a WSUS konzolon egy gép jelenik meg és fél percenként nevet vált :D

Tapasztalat? :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#392) kraftxld válasza bugizozi (#391) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, egy suliban raktam helyre a gépeket miután jelezték, hogy "nem jó ez a szar WSUS, rohadék MS %&@#" és ment a hümmögös miután rákérdeztem, hogy ugye simán ghost-olva voltak-e a gépek?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#393) OddMan


OddMan
őstag

Egy meglévő erdőbe szeretnék létrehozni egy új tree domain-t. Sajnos a művelet valamiért nem sikerül. Lehetséges, hogy a DNS körül nem stimmel valami.
Az alábbi képen az látható, ahol megakad a telepítés. Csak újraindítással tudom leállítani és újrakezdeni a műveletet.
Az eseménynaplóban a köv. hibaüzenetet találtam. A hibaüzenetet a kép alá belinkeltem.
A meglévő dc neve: mydc01.s1.akarmi.hu
Az új dc neve: mydc02.s2.akarmi.hu.
A névfeloldás mindegyik gépen működik. Az s2.akarmi.hu dns zónát létrehoztam a mydc02-es gépen és zónatranszferrel átvittem a mydc01-re. Valamint a mydc01-es gépen lévő s1.akarmi.hu dns zónát zónatranszferrel átvittem a mydc02-es gépre. Így mindegyik gépnek van saját dns szervere és mindegyik látja a másik dns bejegyzéseit. Mindegyik gép a saját dns szerverét használja.
Ezen felül mindegyik gépen beállítottam a dns suffix-eket is, így a mydc01 és mydc02 rövid neveket is fel lehet oldani és a ping is megy a szerverek között. Az FQDN neveket is fel lehet oldani és a ping is megy szintén.
Örülnék, ha valaki tudna segíteni.

- System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-ActiveDirectory_DomainService
[ Guid] {0e4473c5-3608-4b4c-a467-1e736c979836}
[ EventSourceName] NTDS General

- EventID 1125

[ Qualifiers] 49152

Version 0

Level 2

Task 17

Opcode 0

Keywords 0x8080000000000000

- TimeCreated

[ SystemTime] 2014-08-01T14:54:08.595606900Z

EventRecordID 30

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 580
[ ThreadID] 1308

Channel Directory Service

Computer mydc02

- Security

[ UserID] S-1-5-7

- EventData

mydc01.s1.akarmi.hu
8524
The DSA operation is unable to proceed because of a DNS lookup failure.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#394) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket. Az egyik szerveren meg van osztva több nyomtató. Létrehoztam egy "test" groupot amiben van egy "testuser" nevű felhasználó. Ehhez a test grouphoz próbáltam beállítani egy policyt, hogy mappelje fel bejelentkezéskor az egyik megosztott nyomtatót. Azonban nem jelenik meg a nyomtató amikor belépek a userral. Win7 és server 2012. Ez lenne a policy:

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#395) kraftxld válasza desolator (#394) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Maga a policy érvényesül a felhasználóra a kliensen? (gpresult /r)
A nyomtató driver már telepítve van a gépen? Ha nem akkor a point and click résznél is meg kell adni, hogy melyik szerverről telepíthet automatán drivert a kliens.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#396) desolator válasza kraftxld (#395) üzenetére


desolator
senior tag

Igen, a gpresult alapján megkapja. Beállítottam a pont and print-nél (gondolom printre gondoltál nem clickre), hogy a forestből bármilyen gépről megkapja a drivert de így sem jelenik meg:

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#397) kraftxld válasza desolator (#396) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Maga a pipa nem elég, a szerver nevét be kell írni a dobozba, hogy érvényesüljön is.
Igen, point and print-re gondoltam, már éjfél után nem úgy fog az agyam :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#398) desolator válasza kraftxld (#397) üzenetére


desolator
senior tag

Semmi gond :)
Sajna úgy sem jelennek meg ha beírom oda a szerver nevét.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#399) kraftxld válasza desolator (#398) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jogosultsága van a felhasználónak a csatlakozásra?
Group policy logging-ot kapcsold be a kliensen, abból ki lehet bogarászni, hogy mi a hasfájása [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#400) desolator válasza kraftxld (#399) üzenetére


desolator
senior tag

Arra jutottam, hogy ugye amikor kitallózom a nyomtatót a szerverről és úgy telepítem fel a kliensre, akkor a driver telepítésekor kér rendszergazdai jogot. Tehát ezért nem bírta feltenni neki. Helyi rendszergazdává tettem a testusert a gépen és így már felmegy. Ezt hogyan lehetne kikerülni, hogy ne kelljen belőle rendszergazdát csinálnom?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.