Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) llacee válasza kraftxld (#848) üzenetére


llacee
őstag

Érdekes, vhdx-et használva és felcsatolva a megosztáson már használja mindkét kártyát, de csak 80MB/s (R/W) sebességig jut. Simán a megosztásba 205MB/s a másolás.

(#852) kraftxld válasza llacee (#851) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Blokkméret rendben van? Thin vagy thick vhdx-et csináltál?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#853) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Nagy segítségre volna szükségem.

Futott az eddigi szerverünk a 2012R2-vel ahogy azt kell. Az új HP vas, amivel legutóbb is jártam a topikban készen állt a bevetésre szintén 2012R2. Gondoltam majd jól átmigrálom a beállításokat ahogy azt kell. ADDS-t telepítettem és elő is léptettem kiszolgálóvá. Csak épp azt felejtettem el, hogy egy csomó megosztás aktív volt még.

Tehát van-e arra mód, hogy visszaadjam a szolgálatot az eddigi szervernek?
Félő hogy ADDS eltávolítom, majd újra telepítem akkor ugyan felajánlja, hogy léptessem elő, de akkor lehet a séma is elvész.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#854) Petyyyyy válasza Petyyyyy (#853) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szerk: megoldottam csodával határos módon. :D Az 'újat" lefokoztam, majd megszűntettem ADDS mivoltát, a régin pedig elindította a szolgáltatásokat. :B

Viszont most hogy nem kell rohanni a feladat változatlan. Szeretném ha az új céleszköz átvenné a régi helyét. Van erre valami megoldás, ami az összes beállítást átvarázsolja egyik gépről a másikra?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#855) kraftxld válasza Petyyyyy (#854) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem ezt így hirtelen ne ha ennyit értessz az Active Directory-hoz.
Előbb-utóbb csúnya vége lett volna ha csak kilövöd a másik szerveren a szolgáltatást.
Pár kérdés:
- Gépek pontos konfigja?
- Miért nincs virtualizálva? Akkor tök egyszerűen át lehet rakni mindenféle varázslás nélkül
- File és AD mellett mi megy még? DHCP? WSUS?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#856) Petyyyyy válasza kraftxld (#855) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na igen, sajna ebben még nem vagyok túl járatos. :B
Jobbára menet közben ragad ránk a dolog, mert piff-puff kell.

A 'régi' gép tulajdonképpen egy asztali PC, merthogy átmenetileg van üzemben - ezt akarjuk most kiváltani:

Intel Core i7-4790K
Gigabyte GA-H97M-HD3
2x8GB 1600MHz
NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (2 GB)
Adata SP920SS 250GB

Az 'új' is finomodott kicsit:

Xeon 3110
2x2GB DDR2 800 ECC
Intel S3200SHV

Őszintén szólva fogalmam sincs miért nincs virtualizálás.
Csak néhány szolgáltatás fut

Szerk: Év elején még úgy volt, hogy normális (up to date) szervervas lesz a Xeon helyére, de ügyvez. váltást követően valahogy mindenki eldobta a vasat és valahogy semmi nem volt már olyan sürgős. :U

Szerk még - Ha erősködnének, hogy mégis legyen az új, volna valami tanácsod? Gondolok itt a zökkenőmentes átállásra. A virtualizálást nem kockáztatnám meg én sem ezzel a teljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#857) kraftxld válasza Petyyyyy (#856) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hááát, inkább maradjon a mostani gépen, az "új" sokkal régebbi és szarabb is.
Meg azért van egy pár másik dolog is az AD meg file mellett.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#858) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Némi tanácsért fordultam ide. Programozás mellett szeretnék ráfeküdni a windows serverre, mert ez a téma is érdekelne. Tudtok ajánlani olyan tutorialt ami normálisan magyaráz mindent?

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#859) kraftxld válasza func93 (#858) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen nyelvben akarsz programozni rá, és mit akarsz csinálni? Nincs külön nyelv Windows Serverre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#860) func93 válasza kraftxld (#859) üzenetére


func93
senior tag

Nem a programozás része érdekelne, hanem üzemeltetés.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#861) kraftxld válasza func93 (#860) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bocsi, félreolvastam :) Milyen szinten vagy most üzemeltetésben?
Amúgy keress MCSA 2012 anyagokat, mondjuk 70-410 felkészítőt: [link]
CBT nuggets-nek vannak elég jó videói: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#862) func93 válasza kraftxld (#861) üzenetére


func93
senior tag

Nem sok tapasztalatom van.. eddig a Cisco-nak csináltam meg a cisco routing and switching meg a CCNA 2.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#863) kraftxld válasza func93 (#862) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha van fölös időd, és nem kell nagy pénz, mondjuk besegíthetsz egy környékbeli sulinak egy darabig.
Bőven lesz mit tanulnod, ráadásul sok dolgot ki is tudsz próbálni félig éles környezetben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#864) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Adott a Win 2012 szerver, azon hyper-v és van egy vm, ami a file kiszolgálást végzi. Ehhez physical disket használtam. Ennek az az oka, hogy az adatokat nem virtuális diskbe szerettem volna tárolni, hanem normál formában, hogy a disket ide-oda csatlakoztatva is mindenféle plusz nehézség nélkül csak az adatok legyenek (például később egy másik fizikailag létező gépbe rakva is jó legyen).

A probléma az, hogy most ezt a szerver szintjén szoftveresen tükröztem. De hogy betegyem vm alá offline módba kéne raknom. Akkor viszont ha jól sejtem a raid1 nem igazán fog megvalósulni :) Nem tudok vm alá disk helyett kötetet csatolni? Vagy tegyem mindkét disket offline módba, mindkettőt tegyem be vm alá (ami szintén Windows) és megmarad a tükrözés? Vagy van bármi egyéb módszer/ötlet/trükk? :U

[ Szerkesztve ]

(#865) kraftxld válasza prime_adam (#864) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinálj egy .VHDX-et, csatold a VM-hez, a VM-en belől klónozd át a partíciót vagy robocopy-zd, aztán felejtsd el a pass through disk-et. Ha már virtualizálva van a kötet akkor lehet alá akármilyen raidot alá tenni. Sőt, másik fizikai szerverre is átrakhatod leállás nélkül....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#866) Döglött Róka válasza prime_adam (#864) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Storage spaces:
https://blogs.technet.microsoft.com/josebda/2014/11/19/storage-spaces-survival-guide-links-to-presentations-articles-blogs-tools/

Es hasznalj vhdx-et.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#867) szegedilaci


szegedilaci
tag

Sziasztok, valaki tudna segíteni , hogy lehet azt megoldani AD-ban, hogy egy felhasználó asztala a szerveren tárolódjon, így akármelyik géphez leül mindig a saját cuccait látja?

(#868) dkaro válasza szegedilaci (#867) üzenetére


dkaro
őstag

Roaming profile amit keresel:
[link]

(#869) szegedilaci válasza dkaro (#868) üzenetére


szegedilaci
tag

Köszi!

(#870) klambi


klambi
addikt

Szevasztok,

Kis powershell helpet szeretnék kérni, AD-ból az összes "emberi" usert szeretném kilistázni, ehhez az alábbi parancsot használtam:

Get-ADUser -SearchBase "OU=......" -Properties Name -filter *

Azonban az összes adatot kilistázza, én csak nevét és falhasználó nevét szeretném szűrni.

DistinguishedName :
Enabled :
GivenName :
Name :
ObjectClass :
ObjectGUID :
SamAccountName :
SID :
Surname :
UserPrincipalName :

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#871) bugizozi válasza klambi (#870) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

A végén a csillagot töröld ki és a helyére ezt írd:

| FT Name,SamAccountName

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#872) dkaro válasza klambi (#870) üzenetére


dkaro
őstag

Get-ADUser -SearchBase "OU=......" -Filter * -Properties DisplayName, SamAccountName | select DisplayName, SamAccountName

(#873) klambi


klambi
addikt

köszönöm, ez lett a végén, működik:

-Properties Name -filter * | get-aduser -properties * | select name, SamAccountName >c:\temp\users.csv

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#874) #59892992


#59892992
törölt tag

Üdv!

Valaki meg tudja mondani, hogy a Windows Server az AD-felhasználók dokumentumait a szerveren hol tárolja?

(#875) kraftxld válasza #59892992 (#874) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ahová átirányítod vagy group policy-vel, vagy roaming profillal, alap esetben a saját gépen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#876) #59892992 válasza kraftxld (#875) üzenetére


#59892992
törölt tag

Azt még meg tudod mondani, hogy egy adott vállalati hálózaton belül, ahol több router is van,több hálózattal
és ahol routing működik a routerek között ott elég csak egy Windows Server telepítés és az összes AD-felhasználó tud ehhez az egy szerverhez csatlakozni bárhonnan vagy minden egyes hálózatba kell egyet telepíteni?

(#877) kraftxld válasza #59892992 (#876) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Attól függ.
Ha sok hálózat van és béna a sebesség köztük akkor ajánlott a külön DC.
Ha jó a sebesség akkor elég mondjuk két DC.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#878) medievil99


medievil99
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis problémával küzdünk hónapok óta és ebben kérném a segítségeteket:
Adott dc1(main), dc2(backup), dc3(külsős) szerver.
A probléma az, hogy a fő intézményben gyakran a dc3-ra jelentkeznek be a felhasználók és mivel elég lassú vidéken a net, ez iszonyú sokáig tart.
Utána googliztam és a DNS-ben beállítottam az LDAP prioritást és súlyozást, ami elsőre úgy tünt, hogy müködik is... de már nappal később látom, hogy létrehozta újra a régi beállításokkal szereplő rekordokat és az újakat figyelmen kívül hagyja.
Ez miért lehet? Vagy teljesen rossz irányba puhatolózok?
Előre is köszönöm a segítségeket.

(#879) kraftxld válasza medievil99 (#878) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Active Directory sites and services-nek olvass utána.
Ott be kell állítani a hálózat topológiát, aztán jó lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#880) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Hogyan tudom egy csoportnyi felhasználóról lekérdezni, hogy távolról be tud-e jelentkezni?
Eljutottam a SeRemoteInteractiveLogonRight jogosultságig, de powershell-el valahogy nem hoz le eredményt, ha a feladathoz talált "UserRights" powershell komponenst használom.

Egyéb ötlet valakinek? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#881) kraftxld válasza MrCsiT (#880) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Távolról hova? Simán a helyi remote desktop users csoporttagságot akarod, vagy az AD-n belőli Dial-in dolgokat?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#882) klambi


klambi
addikt

Hello,

Újra visszatérnék a powershell kérdéssel, valami mg nem jó, nem fut le.
Get-AppxPackage *3dbuilder* | Remove-AppxPackage -Confirm:$false
Get-AppxPackage *windowsalarms* | Remove-AppxPackage -Confirm:$false
Get-AppxPackage *windowscommunicationsapps* | Remove-AppxPackage -Confirm:$false

még van több sor is de felesleges belinkelnem mind.
Szóval, még most sem törlődtek a gépekről a w10 default programok, amikor deployolva van a script GPO-ból.
Mielőtt kérdezné valaki: Execution Policy Allow all scripts
Az érdekesség vagy hibám, hogy a $false ott van a sorok végén mégis feldobja a kérdést hogy biztosan akarom-e.

Ebben kérnék segítséget.
Köszönöm előre is!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#883) MrCsiT válasza kraftxld (#881) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az érdekes, hogy van-e joga bejelentkezni VPN-el?

Az érintett felhasználókról már van egy listám, már csak ez kellene hozzá.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#884) MrCsiT válasza MrCsiT (#883) üzenetére


MrCsiT
addikt

Találtam egy cikket, ami leírja, hogy hogyan lehet ellenőrizni, kinek van VPN joga.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#885) #59892992


#59892992
törölt tag

Üdv!

Adott egy Windows Server 2012 DC és egy Windows 8.1-es kliensgép egy hálózatban. A DC-en telepítve van a WSUS, de ismeretlen okból nem jutnak el a frissítések a kliens géphez pedig a DC látja a kliensgépet. (Továbbá sikeresen tudom telepíteni a frissítéseket is a szerveren.)
Beállítottam mind a tartományi mind a helyi csoportházirendben a szükséges beállításokat (WSUS ip címe, portszáma, értesítsen a letöltésekről, ill.,hogy a nem rendszergazda jogú felhasználók is lássák a frissítéseket). Frissítettem mind a két GPO-t is de semmi sem történt. A tartományi GPO-nál a gépet is hozzáadtam a hatáskörhöz. Ezen kívűl még telepítettem a BITS nevű szolgáltatást is a szerveren de ez sem oldotta meg a problémát. Valakinek van valami ötlete?

(#886) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok!

Kiindulas:

jogtiszta win10, otthoni felhasznalas (nincs domain-ben)
Van egy XXX nevu user-em ami tagja a users csoportnak (csak annak)

Van egy ADMxxx nevu user-em ami tagja az administrators csoportnak (csak annak)
Administrator user ki van kapcsolva.

Local Group Policy Editorban:

computer configuration/windows settings/security settings/user rights assignment-ben a Deny log on locally policy-ba hozza adom az ADMxxx felhasznalomat.

A sima XXX useremmel nem tudok telepiteni semmit mert csak az users csoport tagja, igy a rendszer feldob egy ablakot hogy irjam be az ADMxxx userem jelszavat es akkor menni fog. Nos hiaba adom meg, nem mukodik, mert ezt a hibauzenetet kapom:

Logon failure: the user has not been granted the requested logon type at this computer.

Az otlet az lett volna hogy van egy altalanos userem aminek nincs admin joga, ehelyett van egy ADMxxx userem akinek van de nem tud bejelentkezni a gepre.

Valakinek valami otlete???

segitsegeteket elore is koszonom.

sima win10 csoportban nem tudtak segiteni, hatha ti tudtok

(#887) dkaro válasza tacsk0 (#886) üzenetére


dkaro
őstag

És ennek mi értelme?:) Nem igazán értem a célt.
Amúgy értelem szerű ha nem tud bejelentkezni futtatni se fogja tudni.Illetve ha tudja a user az ADM user jelszavát a saját profilja alól bármit tud futtatni az ADM nevében tehát ugyan ott vagy mintha admin joga lenne.

(#888) tacsk0 válasza dkaro (#887) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Esetleg mas kornyezetben ezt root jogosultsagnak hivjak.

(#889) dkaro válasza tacsk0 (#888) üzenetére


dkaro
őstag

Az lehet de ez Windows. A root jog itt az admin jog. Ha admin jogot akarsz valakinek rakd az admin csoportba. Nem kötekedés de tényleg nem tudom mit szeretnél elérni. Ha leírod pontosan mi a cél, akkor nagyobb eséllyel tudunk hasznos választ adni.

(#890) tacsk0 válasza dkaro (#889) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Szeretnek egy XXX usert aki csak az users csoport tagja
Tovabba egy ADMxxx usert aki csak az administrators csoport tagja ES nem tud bejelentekzni consolrol, tavolsrol sehonnan sem

Ennek az az ertelme, hogy a XXX useremmel vegzem el a napi teendoimet, es amit rendszergazdai jogkore lenne szuksegem feljon a kisablak es keri az ADMxxx user jelszavat. pl manage, gpeditor stb szeretnek megnyitni vagy csak siman telepiteni.

Ehez a Local Group Policy Editorban ennyit valtoztattam:

computer configuration/windows settings/security settings/user rights assignment-ben a Deny log on locally policy-ba hozza adom az ADMxxx felhasznalomat.

Viszont ha megprobalok pl telepiteni es beirom az ADMxxx jelszavam ez a hibauzenet jelenik meg:

Logon failure: the user has not been granted the requested logon type at this computer.

Annyit hozzatennek, hogy ez domain-es kornyezetben mukodik!

(#891) dkaro válasza tacsk0 (#890) üzenetére


dkaro
őstag

Az biztos, hogy helyi user nevében csak akkor tudsz futtatni alkalmazást, ha be tud jelentkezni lokálisan.
Néhány szolgáltatást meg lehet kerülni, hogy admin jog nélkül lehessen futtatni a user megfelelő csoportba helyezésével pl. hálózati szolgáltatások de a group policy-hoz szerintem admin jog kell.
Szerintem ez nem kivitelezhető.
Biztonsági okokból van erre szükséged? Nehogy valami vírus fusson le a user nevében admin joggal vagy mi miatt szükséges?

(#892) tacsk0 válasza dkaro (#891) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Igen nagyreszt azert.
Azert koszonom a segitseget!

(#893) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni ennek a problémának a megoldásában?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#894) MasterDeeJay

Egyik szerver megosztáson van kb 1.4Tb adat. Arra gondoltam hogy bekapcsolnám a deduplikációt. Winsrv 2012 R2 std. Érdekelne hogy van e róla tapasztalat?
Elsősorban a teljesítménycsökkenésére lennék kiváncsi. (Xeon E3 1241 v3, 8gb ram, raid5 delles vezérlővel) kb 100 kliens csak filemegosztás megy rajta, meg egy kicsi sql. Proci nagyrészt üresen megy. Fileok leginkább autocad tervek.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#895) Drag77 válasza MasterDeeJay (#894) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Terránként kb 1 giga ram-ot megtud enni, egyébként sima user share-nél nem veszik észre a felhasználók.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#896) szegedilaci


szegedilaci
tag

Sziasztok, tudnátok segíteni, egy AD-ban beálíltottam remote profile-t , hogy ezért vagy másért, nem tudom, de mostanában az User-ek indításkor, az Üdvözöljük feliratnál pörögnek, nem lép tovább a gépük. hálózat 100 mbites elképzelhető hogy másol a háttérben és ezért lassú?

(#897) llacee


llacee
őstag

Help Me!

Szeretnék újrahúzni egy HP servert ILO-n keresztül WS2016-ra.
Intelligent Provisioning és sima "lemezre" bootolásnál is megszakad a telepítő úgy 70%-nál: 0x80070570 hibakód, nem tudja telepíteni a szükséges file-okat a file sérült vagy hiányzik.
Virtualizálva ugyan ez az image felmegy, ill 2012r2 is ugyan ezt csinálja kb ugyanitt.
Külföldi fórumok ajánlották a NIC tiltását, ezt megtettem, a helyzet változatlan.

Valaki találkozott már ilyennel?

(#898) Immy válasza llacee (#897) üzenetére


Immy
őstag

Újabban egyre többször belefutunk, hogy HP gépekre csak a HP által kiadott image megy fel. ESXi telepítésnél is hasonló szívásunk volt...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#899) kraftxld válasza llacee (#897) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerver típusa?
BIOS verziója?
iLO verziója?
Raid kártya fw verziója?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#900) llacee válasza kraftxld (#899) üzenetére


llacee
őstag

Szerver: HP Microserver Gen8 Xeon 1265v2 16GB
Bios: J06 07/16/2015 (Friss)
Raid: Dynamic Smart Array B120i Controller FW 6.00
iLO: Firmware Version 2.44 Jul 19 2016 (Friss) Advanced Licence

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.