Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) metaldog válasza kraftxld (#450) üzenetére


metaldog
aktív tag

Az összes policy összes beállítása

(#452) kraftxld válasza metaldog (#451) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy szimpla GPO-ra így néz ki a script, persze powershellben:
Get-GPOReport -Name "Default Domain Policy" -ReportType HTML -Path c:\temp\gpo.htm
A Get-GPO -All parancsot továbbcsövezve megfelelő változókkal ki lehet köpetni mindent HTML formátumban

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#453) defi


defi
tag

Hali!

Van egy esxi 5.5 alatt futó virtuális 2K8 r2 szerverünk egy szoftveres raid5 tömbbel, licenszelési gondok miatt, a tömböt most át kellene vinnünk egy sima (nem virtualizált) WS 2012 szerverre.
Megoldható ez teljes rebuild nélkül? (elég esélytelennek tűnik, csak az a gond nincs elegendő átmeneti tárhelyünk a költöztetéshez :( )

LOAD "*",8,1

(#454) FLx válasza defi (#453) üzenetére


FLx
addikt

Ha biztosra akarsz menni, akkor két lehetőséged van. Csinálsz egy tömböt az új gépen, és adatot másolsz a tömbök között. Vagy a Windows Server-en felraksz Hyper-V-t és átmigrálod a gépet oda. Mindkét esetben fog kelleni plusz tárhely.

(#455) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!

Windows Server 2012-hez keresek ingyenes vírusirtót és particionáló programot.
Tudtok ajánlani valamit?
Előre is köszönöm.

(#456) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Egy 32GB-os SSD-n elférne egy teljes rendszer programok nélkül, vagy nagyobbat kell néznem? Lapozófájl, hibernálás, stb nem lesz.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#457) kraftxld válasza r4z (#456) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen rendszer?
ESXi röhögve, Hyper-V is simán, mondjuk egy SQL-el vagy Exchange-el megrakott Windows server nem biztos.
De mondjuk egy WinXP vagy NT4 is simán elvan rajta :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#458) r4z válasza kraftxld (#457) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak alap Server 2012 mindenféle extra nélkül (NAS + média- és torrentszerver feladatkörre). Van külön HDD, amire mehetnek az adatok, csak maga a rendszer férjen el az SSD-n.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#459) kraftxld válasza r4z (#458) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Erre a feladatkörre a szerver szoftver árából inkább vegyél egy Synology NAS-t vinyóstól:)

A nem szükséges role-okat és features-t eltávolítva, DISM-el szépen kipucolva rá fog férni, de sokat kell majd pöcsölni vele, mivel mindig ki fog fogyni a helyből. Server Core telepítés esetén jobb a helyzet.
Pár ügyfélnél van 2012 R2, 15GB-os virtuális lemezzel, server core, minden kipucolva, és csak tartományvezérlő, DNS, DHCP szerepkörök vannak a szerveren és van még egy raklap hely.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#460) r4z válasza kraftxld (#459) üzenetére


r4z
nagyúr

Ismerősöm által mennyiségi licenszből kapok egyet, úgyhogy ez szerencsére nem akadály. :) Eredetileg Synology NAS-t terveztem, de mivel annak az ARM alapú CPU-ja nem bírja a torrentet, ezért vettem inkább egy HP mikroszervert.

Ebben az esetben inkább nézek egy 60GB-ost, azon tuti el fogok férni. Köszönöm!

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#461) FLx válasza r4z (#460) üzenetére


FLx
addikt

Nem bírja a torrentet? :O Nekem 500 körüli torrent fut évek óta folyamatosan és nem eszik kb. semmi CPU-t.

(#462) kraftxld válasza r4z (#460) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugyanúgy illegális lesz ha nem te birtoklod a licenszt, XPenology-t (a Synology oprendszere) fel tudsz rakni a Mircoserverre akár a fizikai vasra, akár VMware alá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#463) DopeBob válasza r4z (#460) üzenetére


DopeBob
addikt

szvsz inkább azon kéne gondolkodni még, hogy mégis mi értelme van egy server os-t ssd-re tenni. Jó esetben ujraindul majd havonta 1x, ennek az idejét szeretnék 1 percről 20mpre csökkenteni? Mert kb semmi más értelme nincs...

MZ/X

(#464) bugizozi válasza DopeBob (#463) üzenetére


bugizozi
őstag

Nekem is külön van, és nem az újraindulás miatt, hanem hogy a rendszer ne azon legyen, amin az adatok vannak. Lehet nem sok értelme van de az én lelkem így nyugodtabb :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#465) klaca1978


klaca1978
tag

Hali! igaz ez 2012-es fórum, de a 2008-as az halott ill,nem nagy lehet különbség 2008 és a problémám kapcsán.
Csak annyi, hogy az új felhasználónál " jelszóváltoztatás kell a köv. bejelentkezésnél a felhasználó részéről" aktív, és amikor távoli asztalon keresztül csatlakozik a felhasználó azt az hibaüzenetet kapja, hogy meg kell változtatni a jelszót, de ebben csak a rendszergazda segíthet. A server gépnél ott nincs ilyen gond ott feljön az ablak, új jelszó beír és ok, De nem ülhet le személyesen minden egyes felh. a server szobába :P ezt megcsinálni, a terminál gépeken kellene távoli asztalon
Valaki tud segíteni? Szerintem valami egyszerű beállítási protokol, de nem találom

(#466) Fex válasza klaca1978 (#465) üzenetére


Fex
tag

Szia!

Logokban van valami esetleg? (Csak nem magyar nyelvű rendszert üzemeltetsz? :) Ja, és a usernek van joga remote desktopon belépni a szerverre? Mert alapból a sima usernek nincs ilyen joga...)

Fex

[ Szerkesztve ]

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#467) klaca1978 válasza Fex (#466) üzenetére


klaca1978
tag

magyar nyelvű igen, alapból a jogot megkadtam nekik a felhasználók, mert ha " a jelszó sosem jár le" aktív akkor be tudnak lépni

[ Szerkesztve ]

(#468) Fex válasza klaca1978 (#467) üzenetére


Fex
tag

A távoli asztal jogosultságra gondoltam. Azt is megkapták?

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#469) klaca1978 válasza Fex (#468) üzenetére


klaca1978
tag

meg kellett hogy kapják, mert anélkül sehogy sem tudnának bejelentkezni nem? AD ben és a szolgáltatásokba n minden elvileg be van kapcsolva

(#470) Fex válasza klaca1978 (#469) üzenetére


Fex
tag

Ha a gép előtt be tudnak jelentkezni, az a konzolos belépés, az nem távoli asztalos! Ha másik számítógépről szeretne belépni, akkor engedélyt kell adni a távoli asztal használatára. Vagy policy, vagy a Grafikus felületen, a számítógép tulajdonságok (vagy rendszer ikon a vezérlőpultban) és a távoli beállítások (vagy használat) alatt kell hozzáadni a felhasználókat...

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#471) klaca1978 válasza Fex (#470) üzenetére


klaca1978
tag

Másik számítógépről is be tudnak lépni, ha fix a jelszó tehát nem kell változtatni, de ha első alkalommal meg kell változtatniuk a jelszavukat, elfogadja a jelszót, de nem kéri, hogy adjon meg újat, hanem írja, hogy valóban meg kell változtatni, de ezt a rendszergazda tudja.
De konzolos belépésnél miután elfogadja az régi jelszót, utána kéri, hogy adja meg az újat.

(#472) r4z válasza kraftxld (#462) üzenetére


r4z
nagyúr

Megpróbálkozok vele, aztán majd meglátom, mi válik be :)

DopeBob: Azért akarok külön meghajtót, hogy ne az adattároló HDD-ken legyen a rendszer. És akkor már legyen SSD. Nem a bootidő miatt, hanem mert minden folyamat meghálálja a sebességét, aminek írni-olvasnia kell a rendszerlemezt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#473) Fex válasza klaca1978 (#471) üzenetére


Fex
tag

Ez a szerver, valamilyen tartomány tagja?

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#474) klaca1978 válasza Fex (#473) üzenetére


klaca1978
tag

igen, tartományi hálózatban van másban nem is engedi rakni. pl munkahelyi
a host gépeket nem lehet tartományhoz rendelni csak munkacsoportokhoz lehet rendelni őket, ha eszt kérdezted. Lát a server minden gépet oda-vissza, ezzel nincs gond

(#475) Fex válasza klaca1978 (#474) üzenetére


Fex
tag

Mi?? :) Ezt most kicsit érthetőbben: Tehát ez a szerver domaintag (nem workgroup, vagy munkacsoport tagja.)
Ha jól értettem, akkor ezt akartad mondani?

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#476) klaca1978 válasza Fex (#475) üzenetére


klaca1978
tag

igen, így van csak tartományi hálózatot enged, nem értem én sem miért
a hálózaton van több munkacsoport is ,de a server csak tartomány, nincs bent munkacsoportban

[ Szerkesztve ]

(#477) klaca1978


klaca1978
tag

Közben azt kiderítettem, hogy ha az AD-t feltelepítem, és létrehozom a xxy.local tartományt, akkor megszűnik a munkacsoport és csak ez lesz. Szerintem ott is gond lehet, hogy az elején új erdő-új tartományt hoztam létre, mivel teljesen szűz volt a server, nem tudom ebben még bizonytalan vagyok. Lát minden-mindent ezzel nincs gong

(#478) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Egy 20felhasználós környezetbe kellene adatbázis,file,print kiszolgálót telepíteni.

Két db szerver 2012R2Std-vel adott (2x1TB Raid1) és clusterben szeretnék őket.

A clusterrel kicsit most meg vagyok lőve,két géppel külső adattár nélkül nem tudom milyen megoldás lenne jó, ráadásul dc is kellene a fürthöz.

Milyen megoldást javasoltok?

Köszönöm!

(#479) Fex válasza llacee (#478) üzenetére


Fex
tag

Közös storage nélkül? Hmmmm... Izgalmas kihívás.... :D
iSCSI vagy valami kis (free)nas esetleg nem segíthet? (tudom, pluszköltség, de hátha...)

[ Szerkesztve ]

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#480) llacee válasza Fex (#479) üzenetére


llacee
őstag

Elvileg vettek egy Synology 214-est raid1-el mentésre.
Most azon gondolkozom arra teszek egy LUN-t..De az azért SOHO eszköz.

(#481) llacee válasza llacee (#480) üzenetére


llacee
őstag

Akkor szerintem azt csinálom, hogy a két fizikai gép lesz a dc01-02 és mindkettőn egy-egy hyperv-n belül a file server cluster synology iscsi LUN-okkal.

Jelen eszközökkel nem tudok jobb megoldást.

Már csak a mentést kell kitalálni.

(#482) kraftxld válasza llacee (#481) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugye nem akarsz DC és Hyper-V szerepkört a fizikai vasra rakni egyszerre?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#483) DopeBob válasza llacee (#481) üzenetére


DopeBob
addikt

azért azt remélem látod, hogy ennek így semmi értelme... ha megadja magát a syno cucc, akkor semmire nem mész a clusterrel, ugyan úgy ott a spof, nem beszélhetsz semmi hibatűrésről, vagy nagyobb rendelkezésre állásról... ha 1db akármilyen szerver, vagy egy ilyen syno cucc között kéne választanom, hogy hol tároljam az adatokat, hát nem sokat kéne gondolkodnom...

syno meg jó lesz mentésre.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#484) kraftxld válasza DopeBob (#483) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, két szerverrel fölösleges hyper-v clusterkedni hacsak nincs mögötte valami combosabb storage.
Simán 1-1 külön szerver, 2012 R2 Hyper-V rá, replikáció beállít, csak helyi vinyók, mindenki boldog :)
Vagy alkalmazás szinten kell beállítani valami HA-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#485) Fex


Fex
tag

tárgytalan...:)

[ Szerkesztve ]

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#486) llacee válasza DopeBob (#483) üzenetére


llacee
őstag

Eredetileg egy szerver DC,File,Db,Print + Syno a mentésre gondoltam, de ragaszkodnak a két szerverhez, ha egyik megáll menjen minden.(Meg is vettek már mindent)

Ezt a másképp storage nélkül nem tudom megoldani, csak ahogy fent irtam.Bár a synoban én sem bízom, nem tudom hogy lehetne beállítani másképp, hogy mindenki boldog legyen.

[ Szerkesztve ]

(#487) Fex válasza llacee (#486) üzenetére


Fex
tag

Kraft írta, hyper-v replikáció lehet a megoldás számodra...

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#488) llacee válasza Fex (#487) üzenetére


llacee
őstag

De akkor továbbra sem tudom elkerülni, hogy dc és hyperv legyen egy vason, ha jól értem.

Elnézést a sok .... kérdésért.

(#489) llacee válasza llacee (#488) üzenetére


llacee
őstag

Már értem, minden Hyperv-n fut a DC-is, ha megáll, a kettes vas-ról indítom a replikátumot. :C

(#490) kraftxld válasza llacee (#489) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elég sok ilyet csináltam egy amerikai cégnek mostanában.
2 db Dell szerver, rajta az ingyenes Hyper-V 2012 R2.
Az egyiken a virtuális gépek, a másikra replikál mind, kivéve a tartományvezérlő.
DC-ből van mindkét Hyper-V szerveren 1-1 db, lehetőleg Server Core, minimális memóriával (512MB-1GB) és lemezzel (max 40GB), meg egy virtuális procival. Azért kell, mert ha lerottyan a szerver amelyiken az egyetlen virtuális DC van, hitelesítés nélkül b@szhatod az egészet és a replikát se tudod életre kelteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#491) DopeBob válasza llacee (#486) üzenetére


DopeBob
addikt

"ha egyik megáll menjen minden"

meg is vettek mindent, kivéve a normális storage-ot. Ha lehal a syno hiába fog menni a két szervered, semmi nem lesz elérhető. Az a megoldás, amit kraft írt, hyper-v replica +syno-ra backup. Azt hiszem 30mp-es snapshotokat is lehet már állítani R2-ben

MZ/X

(#492) llacee válasza DopeBob (#491) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a türelmet, akkor ez a megoldás lesz. :R

(#493) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Server 2012 R2 Essential alatt az Anywhere Access (Helyfüggetlen hozzáférés) nem működik, amióta feltettem a Hyper-V-t, és immár egy virtual csatolón keresztül megy minden. LAN, WAN elérés tökéletesen működik a szerverről, a VM-ekről is, de a szervert egyszerűen nem érem el a használt domain címemen.
Egy fizikai LAN kártya van csak. Próbáltam a helyfüggetlen hozzáférést automatikusan is konfigurálni itt, de sikertelen a művelet. Van ötletetek, hogy mi lehet a gond, és milyen beállítást kellene átnéznem vagy megváltoztatnom?

Köszi!

(#494) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok!
Ezzel szenvedek egy ideje már. A helyi bejelentkezés jogot megadva a serveren kéri a jelszóváltoztatást, de távoli asztalon ez fogad. Távoli asztal bejelentkezési jogokat megkapta a felhasználó, és ha nem kell jelszót változtatni akkor be jelentkezhet. Van valaki aki tud tanácsot adni, mit kapcsolja be stb. mert már mindent próbáltam..szerintem

[ Szerkesztve ]

(#495) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Erre választ, valaki? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#496) VeryByte válasza klaca1978 (#494) üzenetére


VeryByte
őstag

Milyen server OS?

Esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#497) klaca1978 válasza VeryByte (#496) üzenetére


klaca1978
tag

igaz, ez server 2008, de szerintem 12-nél is így működik, ( a 8as topik halott) . Olvastam az angolt, linket, de sajnos nekem is Standard van, így a javítócsomag nekem sem működik.

(#498) gduck


gduck
addikt

Sziasztok!

Ha valakinek van ötlete az alábbi probléma megoldására azt megköszönném ;)

Windows 2012 R2 szerver. Gépek nincsenek tartományban. XP, Win7 gép a szerveren megosztott mappáról másol rendesen (100Mbit/s) Míg a Windows 8.1-es gépek 5-10Mbit/s.

GPO-ban:
Domain member: Digitally encrypt or sign secure channel data (always)
Microsoft network server: Digitally sign communication (always)
tiltása nem járt eredménnyel.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#499) rappit4


rappit4
őstag

Hali!
Tervezek építeni egy htpc-t és ajánlották a server 2012-t, mert jó a hangminősége. A kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e azt oldani, hogy az os már az xbmc programba bootlojon bele, mint mondjuk openelecnél? A másik kérdés pedig az lenne, hogy minimum mekkora merevlemez kell neki? Előre is köszi a válaszokat.

(#500) kraftxld válasza rappit4 (#499) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nagy tudós lehetett az aki ezt mondta :Y
Tök ugyanaz a kernel mint a Win8.1-nek, tehát ugyanaz a driver megy fel rá, és ugyanúgy szól. Ráadásul az audio szolgáltatás alapból tiltva van, mert ugyebár egy szerveren minek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.