Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

A server 2008 R2 managelhető egy win 8 as ról, olyan szinten, hogy szerepkőrt is lehessen hozzáadni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#252) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

A követlező a helyzet, még mindig ezzel a géppel szívók.
Rendben van, hogy a Wu agent rlégi és frissíteni kell.
A cikk írja, hogy önálló telepítő nem áll rendelkezésre.
A windows update weben keresuzül nem megy. valami hibát kiír, de nem konkrétat,
( nem csak ennél a gépnél minden xp és nél ahol régi az agent !)
A WSUS ról kellene frissíteni a cikk szerint.
Na és ez az ami nem megy a 2012 es Wsus sal.
Próbáltam azt, hogy egy másik gép hasonló file ait áthozom felül írom a gépen lévőt.
Az eredmény rendszer összeomlás lett !

Tehát úgy tünik, hogy patt helyzet van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#253) Drag77 válasza Core2duo6600 (#252) üzenetére


Drag77
senior tag

Ha jól sejtem a gond az lehet hogy az XP a 80 -as porton keresi a wsus-t ami a 2012 szerveren mar a 8530 on csücsül. És a 7.4 es WU agent-től működik.

egy próbát megér talán ez: http://www.wincert.net/forum/topic/9907-repak-windows-update-agent-7676002567/

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#254) Core2duo6600 válasza Drag77 (#253) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Elméletileg meg lett neki mondva, hogy 8530 ast használja.
Ezt írtam neki be, mind a serveren, az alapból is ezt ajánlotta, mind az xp ben

Feltelepítettem, azt mondta, hogy nem szükséges, mert már telepítve van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#255) Drag77 válasza Core2duo6600 (#254) üzenetére


Drag77
senior tag

link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#256) Core2duo6600 válasza Drag77 (#255) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha jól vetten ki akkor a serveren a default web site on fel kell venni egy SelfUpdate nevű virtuális mappát, és meg kell neki mutatni, hogy a C:\Program Files\Update Services\SelfUpdate hekyre mutasson

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#257) OddMan


OddMan
őstag

A wbadmin parancssoros programot használom mentésre. Az OS típusa egy ingyenes Hyper-V Server 2012 core.
A virtuális gép futtat néhány windows-os guest OS-t.
A kérdésem, hogyha használom a "wbadmin start backup" parancs -backupTarget:, -allCritical, -systemState,
-vssFull
kapcsolóit, akkor szükséges még megadni a -hyperv kapcsolót is, vagy a -hyperv kapcsoló nélkül is le fogja menteni az egész gépet a virtuális gépekkel együtt a wbadmin?
A virtuális géphez tartozó imidzsek jelenleg a C: meghajtón vannak, de helyhiány miatt ezeket majd át akarom tenni egy másik meghajtóra a host gépen, ami mondjuk D: meghajtó lesz.
A kérdésem, hogyha kiegészítem a mentés parancssot az include:D: paranccsal, akkor ez így rendben lesz ugye, tehát az egész szervert a virtuális gépekkel együtt le fogja menteni a wbadmin?

Nekem amúgy nagyon bejön ez a parancssoros MS backup progi, már csináltam pár teszt visszaállítást, ráadásul hálózaton keresztül, amihez csak a free Win2012 dvd-je kellett és minden simán működött. :)

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#258) Krix


Krix
őstag

Direct Access-t szeretnék configurálni egy W2012 szerveren. A szerver tűzfal mögött van egy hálókártyával. A 443-as port a tűzfalon forwardolva van a DA szerverhez. Az Operation status ablakban az IP-HTTPS ilyen hibákat dob:

The IP-HTTPS route does not have published property enabled.

Route advertisement is disabled on the IP-HTTPS adapter.

Forwarding is disabled on the IP-HTTPS adapter.

Találkozott már valaki ezekkel? A kliens egy win 8 lenne, de nem csatlakozik.

If it is not broken then don't fix it!

(#259) Krix válasza Krix (#258) üzenetére


Krix
őstag

Na, sikerült megoldani. Legyalultam az egészet és újrakezdtem. A hiba az volt, hogy külső IP címre akartam irányítani a klienseket, de DNS név kell neki.

If it is not broken then don't fix it!

(#260) Szafter


Szafter
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis gyors helpre! Windows 8.1-et használok és semmiképp nem akar csatlakozni a Windows Server 2012-es RDP-re. :W Hogyan tudnám beállítani, hogy felengedjen?
Köszönetem előre is a segítségért! :R :R :R

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#261) Fex válasza Szafter (#260) üzenetére


Fex
tag

Helló!

Tűzfalon 3389-es port kinyitva? RDP beállítva? Telnettel tesztelted? Event logokba van valami?

Üdv,

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#262) ZohanKAA


ZohanKAA
csendes tag

Üdv!

Rendszergazda vagyok és a cégnél most építettem ki egy hálózatot.
A szerveren win 2012 fut. Megcsináltam az AD-t minden user be is tud lépni, felcsatolódik a mappája hálózati meghajtóként.
Ez eddig rendbe is lenne, de az én admin felhasználómat kivéve bármelyikkel lépek be a win 7 kiírja, hogy ideiglenes profil használatával jelentkeztem be. A userek nincsenek temporary group-ba így nem értem a problémát! Ezek a profilok nincsenek a speciális rendszerbeállítások/felhasználói profilok közt (és nem is tudok ide uj felhasználót létrehozni mert az AD felhasználós és szgépek feluletét hozza elő ha rámegyek hogy új felhasználó) sem pedig a registryben nem találhatók.

Remélem valaki tud megoldást erre a problémára, nagyon fontos lenne.

Előre is köszönöm!

(#263) kraftxld válasza ZohanKAA (#262) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugye nem csináltál nekik roaming profilt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#264) ZohanKAA válasza kraftxld (#263) üzenetére


ZohanKAA
csendes tag

Az AD-n belül csináltam az accountokat

(#265) ZohanKAA


ZohanKAA
csendes tag

Köszönöm, megoldódott a problémám! :C

Lenne viszont még valami. Hogyan tudnám megoldani, hogy a kliens gépeken bizonyos oldalakat lekorlátozni és ha lehetséges esetleg a korlátozást csoportokhoz rendelni?

Előre is köszönöm a választ! :)

(#266) kraftxld válasza ZohanKAA (#265) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A többiek meg maradjanak sötét tudatlanságban :)
Sokféleképp lehet, ISA / TMG, Webmarshall, egyéb proxy, vagy rendes tűzfallal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#267) ZohanKAA válasza kraftxld (#266) üzenetére


ZohanKAA
csendes tag

az volt a problema hogy rosszul allitottam be a roaming profile-t nekik.

valami ingyenes megoldás kellene és esetleg valami leírást ha tudna valaki megköszönném!
ugy lenne a legjobb ha hozzátudnám rendelni a domain userekhez hogy ki mit nézhet vagy nem nézhet meg.

előre is köszönöm! :)

(#268) ZohanKAA


ZohanKAA
csendes tag

Ezt is megoldottam ccproxyval most már csak egy kérdésem lenne. ugye a proxy hitelesítésre a domain usereket hasznalom, ugye igy a jelszo is ugyanaz meg a felhasználó név is. Na most hogy lehetne azt megoldani, valami logon scripttel, vagy akármilyen módszerrel bejelentkezésnél automatikusan authentikálja a felhasználót a proxyn és ne kelljen netezésnél megint kulon beirni a felhasználót és a jelszavakat?

(#269) kraftxld válasza ZohanKAA (#268) üzenetére


kraftxld
nagyúr

ISA / TMG / Webmarshal tudja, group policy-vel ki kell tolni a proxy beállításokat a gépre, a CCproxy-ról fingom sincs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#270) geckowize


geckowize
őstag

Hello!

Gondban vagyok az outlookos naptármegosztás WebDAV-on való beállításával...
1. Adott egy szerver, amin Windows Server 2012 fut, ott leírás szerint a Turn on and off win services-ben bekapcsoltam a webdavot.
2. Ezután az IIS managerben a Default Web Site-hoz hozzáadtam egy Applicationt SharedCalendar néven. Az Edit Permissionsban full controlt adtam mindennek. Aztán a WebDAV authoring rules-ban hozzáadtam egy rule-t, ami ugyancsak read/write/source minden userre minden contentre.

Ezzel elvileg meg is van a WebDAV kiszolgáló.

Kliens win8.1es gépen Outlook 2013-ban naptárnál közzététel WebDAV-on -ra mentem és beírtam a http://<servername>/SharedCalendars címet, majd az OK-ra nyomva egyfolytában egy login ablak bukkan elő

"Adja meg a naptárak (<servername>-kiszolgálón való) közzétételéhez kívánt felhasználónevet és jelszavát."

Na és ide beírom azt a jelszót, amivel admin vagyok a serveren, vagy azt amivel admin vagyok a konkrét gépen, és nem jó semmi.... Mégis mit írjak be akkor?

Próbáltam kiguglizni, max annyit találtam, hogy előtte cmd-ben "net use * http://<servername>/SharedCalendars"-t kell beírni, így felcsatolja hálózati meghajtóként, de így sem működik.

(#271) ZohanKAA


ZohanKAA
csendes tag

Hali!

Sajnos újabb problémám akadt. VPN-t próbálok csinálni hogy a főnök otthonról is elérje a hálózati mappákat, de sehogy nem sikerül.
Próbáltam a windows beépített vpnjével, nem tudtam kapcsolódni, aztán felraktam a server vpn kiszolgálóját (routing and remote access) NAT-al mindennel együtt azzal belső hálótól csatlakozni tudtam, de külső gépről egyszerűen nem megy, a 1723-as 1701-es portok kivannak engedve mind routerbe mind a tűzfalba port cehckerrel meg is néztem, de csatlakozásnál mégis 806-os vagy 800-as hibát kapok.
Már napok óta próbálkozok vele és egyszerűen sehogy nem sikerül. Nagyon fontos lenne!

A hálózat a következő képpen van kiépítve: DSL modem-router-switch-kliens és szervergépek.
router DHCPvel ip-k bindelve, gépeken fix ip átjáró, dns kiszolgáló beállítva, kliens gépek tartományba.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#272) kraftxld válasza ZohanKAA (#271) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak az 1723-as port kell, meg a GRE forgalmat is át kell engedni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#273) ZohanKAA


ZohanKAA
csendes tag

Köszönöm ez is megoldódott.

Szépen kialakult a rendszer, már csak egy gondom lenne.
Az egyik igazgató a dropboxot használja és ebbe neki magán dolgai is vannak, egyetlen egy mappa az amibe a céges dolgok vannak a dropboxon belül.
Na most ugye a dropbox a users/felhasznalo mappán belül van, és kérte hogy maradjon is ott, ugye ha bejelentkezik a domainbe a felhasznalojaval a user mappaja automatikusan feltoltodik a szerverre. Azt kérte hogy oldjam meg valahogy h a dropboxon belül csak a céges mappája töltődjön fel.
Megoldható ez valahogy? Esetleg hol lehet kikapcsolni a user mappa feltolteset?

Előre is koszonom a segitseget!

(#274) DopeBob válasza ZohanKAA (#273) üzenetére


DopeBob
addikt

Ha úgy van megoldva, hgy Dropbox folderen belül mondjuk Magán meg Céges akkor ki tudod zárni group policy-val. Nyilván ha új mappát csinál a dropbox alá, akkor az megy majd a profillal.

Exclude directories in roaming profile

MZ/X

(#275) ZohanKAA válasza DopeBob (#274) üzenetére


ZohanKAA
csendes tag

Köszönöm, sikerült!

(#276) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
olyan problémáim vannak, hogy szeretném elrejteni bizonyos felhasználók elől a mappa struktúra részét, ne csak ne legyen joguk hozzá, ne is lássák.
2. RDP távoli asztalon csatlakozó felhasználóknak teljes követése kellene, mit nyit meg merre jár minden, ezt hogyan tudom megvalósítani?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#277) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok.

Mekkora partíciót kellene készítenem a windows serverhez?
Csak zene lejátszásra használnám.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#278) kraftxld válasza klambi (#276) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1, Jobb klikk, tulajdonságok, biztonság.
2, Még nem nagyon hallottam ilyenről, ha ennyire követni kell a népet akkor lehet egyszerűbb hozzáférést sem adni nekik :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#279) kraftxld válasza SZKEBE75 (#277) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem csak zenelejátszáshoz nem épp egy Windows Server az optimális választás :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#280) ZohanKAA


ZohanKAA
csendes tag

Üdv!

Ismét segítséget szeretnék kérni! Ma reggel ahogy bejöttem a melóba azzal fogadtak hogy nincs internet, és nemtudnak belépni a tartományba. Szervert nem tudtam elérni távoli asztallal, hát rádugtam egy monitort és egy billentyűzetet.
Piros alapon a következő hibaüzenet fogadott: NMI detected please consult the Integrated Management Log for more details! Ujrainditottam, semmi probléma nem volt, aztán úgy fél órája mikor nem láttam a hálózati meghajtóm, megint megnéztem és épp újra indult a gép ezzel a hibaval: NMI_HARDWARE_FAILURE. Újraindulásnál boot után megint a ugyanaz a hibauzenet piros alapon. Még egy restart és most megint működik. Mi okozhatja a hibát? Nagyon fontos lenne, nem szeretném ha még egyszer előfordulna ez a hiba, mivel a szerver gép nélkül se net, se a filejait nem latja senki.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#281) Fex válasza ZohanKAA (#280) üzenetére


Fex
tag

És megnézted mit írt az Integrated Management Log?

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#282) ZohanKAA válasza Fex (#281) üzenetére


ZohanKAA
csendes tag

Ezek a logok vannak:

[ Szerkesztve ]

(#283) Fex válasza ZohanKAA (#282) üzenetére


Fex
tag

Na, ha gép még garanciális, hívd fel a supportot, és valószínűleg ramcsere lesz (Processor 1 Memory Module 2). Ha nem garanciális, akkor ezt magadnak kell intézni. (mármint a ramcserét).

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#284) DopeBob válasza Fex (#283) üzenetére


DopeBob
addikt

Milyen okos rendszer, a holnapi hibát is beírta már előre :D

MZ/X

(#285) SZKEBE75 válasza kraftxld (#279) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Szeretném újfent megkérdezni hogy mekkora partíciót kellene csinálnom.
Zene lejátszásra igenis hogy kiváló,sőt jelen pillanatban a legjobb alternatíva.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#286) Fex válasza DopeBob (#284) üzenetére


Fex
tag

Nála már valószínűleg holnap van! :C (vagy a föld olyan időzónájában van, ahol már holnap van :C )

ZohanKAA! Órát tessék beállítani a biosban is...

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#287) DopeBob válasza SZKEBE75 (#285) üzenetére


DopeBob
addikt

Mennyivel jobb, mint mondjuk a Windows 8.1?

Vagy 2012 R2-ből a Core, mert ki van belőle herélve minden? 32-40Gb között, ha semmi nem lesz rajta, csak az OS.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#288) Fex válasza SZKEBE75 (#285) üzenetére


Fex
tag

Ha a rendszerpartícióra gondolsz, és a gui-s telepítőre, és a rendszeren és a zenelejátszó programon kívül más nem lesz azon a partíción (már ami plusz helyet foglal), akkor szerintem 50-60 GB-al kiegyezhetsz (gondolva a jövőbeni frissítésekre)

Egyébként meg google a barátod: [link]

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#289) DopeBob válasza kraftxld (#279) üzenetére


DopeBob
addikt

Voltam olyan elvetemült és utána néztem, egész komoly(nak kinéző) telepítési leírások vannak, ez a mondat pl nagyon tetszik:

"If you want to remove the GUI to get the maximum sound quality possible..." WTF.

MZ/X

(#290) ZohanKAA válasza Fex (#283) üzenetére


ZohanKAA
csendes tag

Garis még a cucc kb 2 honapos, HP szerver ProLiant ML310e Gen8.
Írtam nekik mailt. Egy ram slot csere esetleg nem segítene? Vagy inkább hagyjam rájuk a dolgot?

(#291) DopeBob válasza ZohanKAA (#290) üzenetére


DopeBob
addikt

Inkább az segítene, ha egyenlőre kivennéd a rossz modult. Írja, hogy melyik, gondolom nem egy darab van benne.

MZ/X

(#292) ZohanKAA válasza Fex (#286) üzenetére


ZohanKAA
csendes tag

Hát az óra az mókás dolog nálunk, ugyanis a számlázás miatt minden nap delutan 1 nappal előre, majd minden nap este vissza az eredeti datumra kellett allitani.. de ezt a mai napon megszüntettem, mondtam a főnöknek hogy ez így nem lesz jó és találtunk más megoldást.:)

(#293) ZohanKAA válasza DopeBob (#291) üzenetére


ZohanKAA
csendes tag

az a baj, hogy de.. 1*4 giga. jelenleg 6 gép van tartományba, úgy hogy ennyi bőven elég bele

(#294) SZKEBE75 válasza DopeBob (#287) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Köszi a válaszokat!
Mennyivel jobb, mint mondjuk a Windows 8.1?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#295) DopeBob válasza SZKEBE75 (#294) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem tudok vele mit kezdeni, én nem hallom a különbséget, mérni gyakorlatilag nem lehet, mivel, hogy ki mit hall, az teljesen egyéni. De hogy miért vesz meg valaki 100e Ft-ért audiphile USB, vagy ETHERNET!!! kábelt... ez van, én nem sajnálom senkitől :)

Ha a Core kell, akkor 40Gb és később sem lesz gond.

MZ/X

(#296) SZKEBE75 válasza DopeBob (#295) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Nem kell mérni,hallani kell!

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#297) kraftxld válasza SZKEBE75 (#296) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugyanaz a kernel mint a 8.1-nek, és ugyanazokat a drivereket használja, van rá egy rekesz söröm, hogy zérónullasemmi különbség van hang szempontjából.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#298) ZohanKAA


ZohanKAA
csendes tag

Újabb problémám akadt.

néhány felhasználónál nem szinkronizálódik a roaming profile se bejelentkezésnél, se kijelentkezésnél.
az az érdekes, hogy biztos, hogy ugyan azok a beállítások mint a többi felhasználónál, mert egy felhasználót megcsináltam, hogy minden jo legyen és abbol keszitettem masolatokat amiknek atirtam a nevet jelszot logon scriptet a profile locationt. a profiles mappaba pedig megcsinálta a mappáikat mégsincs benne semmi. esetleg a szinkronizálásról valami log filet-t hol találok, vagy mi lenne erre a megoldás?

Előre is kösz a helpet!

(#299) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!
Hyper-V Cluster esetén mi a különbség az alábbi mozgatásoknál?

Live migrate virtual machine to another node
Move virtual machine(s) to another node
Jól gondolom Move-nál alapból save state-be kerűl a quest és úgy adja át a másik node-nak, azaz x ideig nem elérhető a mozgatás alatt lévő szerver? Live migration esetén pedig végig elérhető.
Köszönöm Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#300) MrCsiT válasza Drag77 (#299) üzenetére


MrCsiT
addikt

Jól gondolod. Live-nál 1-2 ping-nyi idő marad ki elvileg, nem több.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.