Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) kraftxld válasza marcipunk (#800) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valószínűleg a névfeloldás nem jó, ahová csatlakozik a kliens ott van DNS szerver? Különben nem tudja kitalálni merre van a szerver.
Ha PPTP VPN-t használsz, kb a titkosítás sz@rt se ér már egy jó ideje. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#802) marcipunk válasza marcipunk (#800) üzenetére


marcipunk
tag

Sajnos a szerveren megosztott mappát sem tudom felcsatolni a kliensen...

röff!

(#803) kraftxld válasza marcipunk (#802) üzenetére


kraftxld
nagyúr

DNS hiba, meg ha a publikus IP-re akarsz csatlakozni az úgy még rosszabb. A VPN kliensednek egy belső IP címet kéne kapnia (192.168.0.34 például). Arról már nem is beszélve, hogy egyszerre nagyon nem egészséges SQL-t, file megosztást meg VPN szervert is futtatni egy gépen.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#804) VeryByte válasza marcipunk (#802) üzenetére


VeryByte
őstag

Persze, hogy nem.
Jó amit Kecske úr írt, csak ha szükséged van belső erőforrásokra, akkor vagy nem használod, vagy kézzel (vagy szoftverrel, pl. Host File Editor) szépen beállítod a hosts fájlodat.
Ha nem akarsz ilyennel maceráskodni, akkor egyrészt hagyod, hogy a default gateway a VPN-es legyen (ennek persze az lesz az átka, hogy minden arra fog menni, és ha gyengusz a vonal, akkor nem lesz annyira király), illetve szépen megnézed, hogy a szerveren mi és hogy van beállítva, illetve nem is ott, hanem a VPN kapcsolatod másik végén (amit ki tudja mi szolgáltat).

@kraftxld
Nem biztos, hogy az a VPN szerver. Az SQL-lel és az SMB-vel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#805) marcipunk válasza kraftxld (#803) üzenetére


marcipunk
tag

Értem, hogy nem egészséges, de egy VPS szerver van, ezen kell egy könyvelőirodát kiszolgálni. Nincs más választásom.

Ráadásul úgy, hogy tök h*lye vagyok a WIN Server konfiguráláshoz meg VPN-hez és DNS-hez :)

Szóval nagyon köszi a segítséget mindenkinek, lesznek még kérdéseim.

[ Szerkesztve ]

röff!

(#806) kopogo


kopogo
tag

Helló!

Egy kérdés Group policyba nyomtató felcsatolás -nál a replace,upgrade kapcsoló szokott működni??

(#807) kraftxld válasza kopogo (#806) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Create vagy update.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#808) kopogo válasza kraftxld (#807) üzenetére


kopogo
tag

hello!

Egy kis magyarázatot kérnék miért is.

kliens Windows 10 Server win2012 printer az create -el van létrehozva majd server átálás miatt replace-t (mert az elérési útvonal változott) használtam nem történik semmi ugyan ez a helyzet az update-el is.
Mit nem Csinálok jól,valamit frissíteni kell??
gpupdate... pc restart volt.semmi változás

köszönöm.

(#809) kraftxld válasza kopogo (#808) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A point and print jól van beállítva? Az új szerver neve fel lett véve?
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#810) kopogo


kopogo
tag

Hello!

Én ezt a fajta csatolást alkalmazom link DE nem akar működni

(#811) desolator


desolator
senior tag

Van arra valamilyen lehetőség, hogy csak bizonyos céges pendrive-ok legyen engedélyezve a gépeken? Azt már megtaláltam policyben, hogy hol tudom mindet letiltani, de én szeretnék kb 10-et engedélyezni. Köszi!

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#812) dkaro válasza desolator (#811) üzenetére


dkaro
őstag

Én ezt pár éve Sophos Endpoint protectionnal csináltam. Ott S/N alapján lehetett engedélyezni pendrivekat.
Nem tudom 3rd party alkalmazás nélkül lehetséges-e.

(#813) desolator válasza dkaro (#812) üzenetére


desolator
senior tag

Szerintem megtaláltam ezt az opciót a policyben. Ugyanott van ahol tiltani lehet az usbs adathordozókat. Guid szám alapján lehet engedélyezni, hogy miket telepíthet fel automatikusan a win:

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#814) dkaro válasza desolator (#813) üzenetére


dkaro
őstag

Ezt nem tudtam, majd írd be hogy műxik-e rendesen.:)

(#815) desolator válasza dkaro (#814) üzenetére


desolator
senior tag

Egyenlőre nem nagyon akar. Csak akkor tudok beírni GUID számot, ha "enabled"-re teszem. Viszont azzal pont azt érem el, hogy csak azokat az eszközöket nem engedélyezi, amik oda fel vannak véve. Ha "disabled"-re teszem, akkor inaktív lesz a "show" gomb, ahová betudnám írni a guid számot. Pedig a policy leírása alapján, pont a disabled-re rakva tudnám engedélyezni az írást a felsorolt eszközökre.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#816) desolator válasza desolator (#815) üzenetére


desolator
senior tag

Úgy látom, hogy a computer policy-k között lehetne megadni, hogy milyen eszközöket engedek telepíteni. Viszont hiába tiltok le minden usb-s telepítést ott, nem jut érvényre, simán tudok telepíteni bármit. Hogy ha a user policy-k között tiltom le, akkor működik (viszont ott nem lehet eszközt engedélyezni ID alapján). Pedig megnéztem és a gép megkapja a policy-t. Miért nem juthatnak érvényre ezek a beállítások?:

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#817) desolator válasza desolator (#816) üzenetére


desolator
senior tag

Vagyis a user policy-k között csak azt tudom letiltani, hogy hozzáférjenek a pendrive tartalmához, magát a driver telepítést csak a computer policy-k között lehetne tiltani, ha menne..

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#818) klambi


klambi
addikt

Hyper-V teaminget csinált már valaki?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#819) kraftxld válasza klambi (#818) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#820) klambi válasza kraftxld (#819) üzenetére


klambi
addikt

akkor lenne pár kérdésem :)
r530-as szerveren 4db NIC található. 2db szerver között akarom megoldani az átvitelt.
Közvetlenül a 2 szerver között és a maradék 2 port 2 külön switch-be menne.
A direkt összekötést, hogy oldanád meg?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#821) kopogo


kopogo
tag

Helló!

Eszközkezelőt szeretnék futtatni kiemelt felhasználónál úgy hogy rendszergazda legyen a comportok állítása miatt.
Ezt hogyan tudom kivitelezni??

(#822) klambi válasza kopogo (#821) üzenetére


klambi
addikt

C:\Windows\System32\devmgmt run as administrator

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#823) kraftxld válasza klambi (#820) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bármilyen switch, két team szerverenként 2-2 porttal, egyik a VM-eknek, egyik a management-nek.
Nem dugdossuk össze a szervereket közvetlenül.
Átviteltől függ, ha egy TCP stream-ed van akkor egy kártyát fog használni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#824) klambi válasza kraftxld (#823) üzenetére


klambi
addikt

Az a hátulütője, hogy hyper-v nek csak egy portot tudtam adni. De olyan megoldás kéne amikor 2 protot közvetlen egymásba kötötk, mert 2 unittal alatta van a másik szerver.
Közvetlenül miért nem? Arra gondoltam így meg lehetne oldani közvetlenül 2G-s kapcsolatot a 2 szerver között és A hyper-v replikálás azon menne, erre találtam is példákat de nem részletezték sajnos.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#825) kraftxld válasza klambi (#824) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinálsz a két portból egy team-et, majd a team-hez csinálod a virtual switch-et, és kilövöd, hogy ne használja management interface-ként.
Majd a másik két kártyából csinált team-re rakod a replikációt.
Mert ne kösd össze közvetlenül, csak a szopás van vele, nem clustert építesz, plusz mi értelme van? Mindkét team-hez kell külső elérés ebben a változatban (egyik team management + replication, a másik team meg a VM-be menő forgalom)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#826) looser


looser
addikt

Sziasztok!

2008 SP2-ről szeretném a Terminal Service License CAL-ok egy részét átmigrálni 2012 R2-re. Van 2x50 és 1x100 licenszünk, egyelőre próbaképp az egyik 50-es csomagot. Ez lehetséges, vagy csak egyben és meg kell szüntetnem a jelenlegi konfigot? Az új szerver másik zónában van, tűzfalat még nem fúrtunk, csak az elvi lehetőséget kérdezem.

Köszi & üdv! :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#827) klambi válasza looser (#826) üzenetére


klambi
addikt

Az új neve már Remote Desktop Services. Elvileg menni fog a migráció, verziókövetésetek nem tudom, hogy van-e?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#828) klambi válasza desolator (#813) üzenetére


klambi
addikt

Ez nem fog rendesen működni, próbálkoztam én is és az a gond, hogy pl azonos márkának, mint náluk van 30db Kingston ugyan azok az adatai, kivéve a serial. Mivel van ESET-ünk ezért én abban tudtam megoldani, de mint tudjuk a serialokat is átlehet varázsolni. Szóval 100%-os megoldás nem lesz szerintem.
Ha mégis találnál jól működő megoldás ami microsoft pls írd meg!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#829) looser válasza klambi (#827) üzenetére


looser
addikt

Szia, igen, a role telepítve van, közben sikerült beszélni egy hölggyel az MS aktivációs vonalon, ő segített aktiválni az új szervert. Migráció esetén olyasmire gondoltam, mint pl. egyes hw kulcsos vagy meghatározott alkalommal telepíthető szoftvereknél, amikor revoke-olni kell a régi gépről a licenszt (amit visszaír floppyra, usb kulcsra, interneten stb.) és az új gépre beaktiválja. A hölgy szerint ez megoldható, de inaktiválnom kell a másik szervert (?!?...lehet, hogy rosszul értettem) és akkor lehet áttenni. Ezt - gondolom, mivel a másik gép kilát az internetre - lehet online revoke-olni, de én semmiképpen sem szeretném megszüntetni egyelőre, csak az licenszek (RDS CAL) egy részét szeretném áttenni, ez gondolom telefonálás vagy internet nélkül is megoldható, házon belül. Szerintem túlmagyaráztam :-))
Lejárt az enterprise szerződésünk, de a meglévő RDS CAL-ok gondolom átvihetők még, nem?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#830) klambi válasza looser (#829) üzenetére


klambi
addikt

Na várj, kicsit különítsük el: beszélünk liceszelésről és kivitelezésről.
Microsoft licenszelésről még igazából szerintem ők maguknak sincs teljes képük, nekem teljesen ez a benyomásom az évek alatt. (nagy ritkán vagy egy szaki). Sajnos első körben szerintem ezeket kell lerendezni, aztán lehet nekiugrani.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#831) looser válasza klambi (#830) üzenetére


looser
addikt

Igen, lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, mindkét esetben egy Hyper-V alatt futó Windowsról van szó, tehát licenszügyileg nincs gond. A régi 2008-ason van 200 RDS CAL-unk, ennek egy részét szeretném átmozgatni az új, már beaktivált RDS szerverre. Ezt szeretném külső segítség nélkül elvégezni, innen elvesz, oda áttesz, de ha nem, akkor telefonos segítséggel, úgy, hogy a régi szerver is aktív maradjon. Tehát két aktív RDS szerver különböző zónákban és a 200 RDS CAL mondjuk 100-100-ra szétosztva. Így leírva nem bonyolult :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#832) kraftxld válasza looser (#831) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az enterprise agreement-en belől volt SA a licenszre amíg aktív volt?
Magyarul: jogosultak vagytok 2012 R2-es RDS licenszekre?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#833) looser válasza kraftxld (#832) üzenetére


looser
addikt

Ezt sajnos nem tudom. Most, hogy leírtad, utánanézek, hogy mi is ez. Nem teljesen tiszta, mire jó ez a "szoftver biztosítás". Ilyeneket látok: Regisztráció ID, Fölérendelt program, MBSA
Esetleg ez utóbbi?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#834) kraftxld válasza looser (#833) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Passz, pontosan látni kéne a VLSC részleteit emberi angol nyelven, mert a licenszelés alapból káosz nemhogy még próbáljam kitalálni, hogy a magyar ferdítő mire gondolt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#835) looser válasza kraftxld (#834) üzenetére


looser
addikt

Akkor megkérdezem a kapcsolattartónkat :-)
Van premierünk, csak nem akarom erre égetni a órákat és semmilyen kereséssel sem találtam meg, hogyan kellene ezt megcsinálni :-/
Köszi a segítséget, neked is :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#836) kraftxld válasza looser (#835) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amúgy technikailag tök egyszerű. Új szerverre felrakod az RDS licensing szerepkört, beaktiválod, hozzáadod az új licenszet, beütöd az EA számot, majd beírod, hogy mennyi licensz van, kész.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#837) atideath


atideath
tag

Kellene egy kis segítség. Adott egy W2012R2-es szerver amire feltettem egy openvpn szervert.

Munkahelyemről tudok hozzá kapcsolódni. Viszont csak azt a gépet tudom pingelni amin fut az openvpn szerver, a vele LAN hálózatban lévő gépeket nem. A hálózat az 192.168.1.x, Router: 192.168.1.1, W2012R2 szerver: 192.168.1.3

VPN-en 10.8.0.x IP-t kapok ha kapcsolódok. Tudom pingelni a 192.168.1.3-at de már a 192.168.1.1-et nem. Valaki esetleg tud ebben segíteni?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#838) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Heyho urak!

Van baj, segítségetek kérném.
Xeon E5240 + jó kis Intel lap meg 2x2 ECC ahogy kell. Ennek ellenére a telepítőtől kihal a gépezet 0x000000C4 hibakóddal. Az internet'on csak vmbox megoldások vannak, azokkal meg nem tudok mit kezdeni.
Érdekes módon Ubuntu simán települ.

Van valakinek ötlete mi okozhatja a galibát?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#839) kraftxld válasza Petyyyyy (#838) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2012 vagy 2012 R2?
Intel lap pontos típusa, BIOS verziója?
UEFI módban telepíted?
Egyéb cifra hardver a gépben?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#840) Petyyyyy válasza kraftxld (#839) üzenetére


Petyyyyy
addikt

2012 R2
Intel S3200SHV - BIOS: S3200X38.86B.00.00.0042
Nem UEFI telepítővel próbáltam és szinte semmi más nincs a gépben.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#841) kraftxld válasza Petyyyyy (#840) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezer éves Server 2012 R2 előtt megjelent BIOS-al jóhogy széthal :)
[link]

Ezt fel kéne rakni, és újrapróba.
[link]

Ja, és ha van EFI / UEFI mód, akkor úgy is próbáld telepíteni ha simán nem megy.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#842) Petyyyyy válasza kraftxld (#841) üzenetére


Petyyyyy
addikt

BIOS frissítés megoldotta a gondot, ezer köszönet.
Bocsi az amatőr hibáért. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#843) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Kijött a végleges Windows Server 2016. Esetleg az IT Cafén készül valami cikk róla?

x gon' give it to ya

(#844) kraftxld válasza fordfairlane (#843) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sztem nem, a bulvár fontosabb úgyis.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#845) kraftxld válasza Petyyyyy (#842) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Semmi gond, örülök, hogy megy :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#846) Tamy


Tamy
senior tag

Server 2012 R2 WSUS problémában kérnék egy kis segítséget.

Próbálom beüzemelni, kijelöltem mikhez kérek frissítést, talált is egy csomót, kiválasztottam kb. 2000-et, amiket engedélyezek, de letölteni nem hajlandó. Kényszerített próbálkozásra kis idő múlva közli, hogy "Nem sikerült letölteni a frissítés fájljait..." Eseménynaplóban: EventID: 364; Nem sikerült letölteni a tartalomfájlt. Ok: Az érték a várt tartományon kívül esik.

Biztos valami apróságon bukik el a mutatvány, de nem jövök rá mi az.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#847) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni a következőben:
Otthoni környezet Win8.1 kliens 2 NIC, Microserver Gen8 2 NIC SMB3.0 MultiChannel.

Nagy fileokkal dolgozom egy hálózati meghajtón a szerveren, szépen hozza a két gép között a 2Gigabitet.

Felmerült az igény a desktop kis ssdje és védelme érdekében, hogy a programokat és esetleg a játékokat is a szerverre tegyem.

Hálózati meghajtóra a játékok sem a programok nem települnek.

Gondoltam az ISCSI-ra, de ezen nem működik a MultiCH, vagy csak nem tudtam beállítani, egy gigával "D" ként tudtam csatolni.

Tudtok mondani olyan megoldást, amivel helyi drive-ot tudok szimulálni a desktopon és érvényesül a 2Gbit kliens-szerver felállás?

Köszönöm szépen!

(#848) kraftxld válasza llacee (#847) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rakj egy .vhdx file-t az SMB3 as megosztásra, és lemezkezelövel csatold fel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#849) llacee válasza kraftxld (#848) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm, tényleg.Néha a legegyszerübb nem jut eszébe az embernek... :)

Kipróbáltam egy 5GB vhdx-el.Létrehoztam az smb3 megosztásba formáztam is, de kliens nem veszi fel, mert egy másik folyamat használja.Mit rontok el?

(#850) llacee válasza llacee (#849) üzenetére


llacee
őstag

Kv utan leesett hogy a klienssel hozom letre a megosztasba :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.