Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy adott egy Windows server 2012-es szerver és sok sok windows 10-el telepítendő kliensgép. Hogyan tudom azt megoldani hogy a windows 10 telepítő felügyelet nélküli legyen ( pár programot feltelepítsen, belépjen domain-be, pár specifikus beállítás legyen meg)? Sima Központi telepítés tökéletesen működik, de nem találok a felügyelet nélküli módra sehol se lehetőséget.

Válaszotok és segítségetek előre is köszönöm! :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#702) llacee


llacee
őstag

Sziasztok! Szeretnem megtudni, hogy ha a ket dc vm-en van nyomtatasi szerepkor es jelenleg csak az elso szolgalja ki a klienseket, nyomtatokat akkor mi lenne a legjobb modja az atallasnak kliens oldalrol.Drivereket ki tettem fileba a dc1en, de hogyan tovabb.Koszonom

(#703) llacee válasza llacee (#702) üzenetére


llacee
őstag

Na kicsit bővebben ezt szerettem volna a két dc/print között kipróbálni, de a gpo printer connection bejegyzés csak törölhető, nem módosítható nálam:

A nyomtatók rendelkezésre állását a következőképpen oldhatjuk meg:
A Printer Management-ben a Printer Servers alatt válasszuk az Export printers to a file pontot, a konfigurációs fájlt másoljuk át egy másik tartományvezérlőre, ahol szintén telepítve van a nyomtatók támogatása. 

A tartományvezérlő kiesése esetén a másik tartományvezérlőn lévő Printer Manage- ment Console-ban Import Printers from a file menüpontot választva a nyomtatók tele- pülnek. 

A Group Policy beállítások módosítása szintén szükséges. A GPO Computer Configuration/Policies/Windows Settings/Printer Connections/ alatt lévő printer eléré- si utakat módosítjuk: \\BackupDC\Nyomtató1 \\BackupDC\Nyomtató2

(#704) MasterDeeJay

Hali!

Egy igencsak döglödő SBS2003-as migráltam 2012 R2-re és a SYSVOL, NETLOGON migrálása nem sikerült. Ezért fogtam magam és kézzel regeditel:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\NtFrs\Parameters\Backup/Restore\Process at Startup
D4-re raktam azaz erőszakos visszaállításra egy értéket hogy elfogadja magát önálló DC-nek.
Most úgy néz ki hogy a policy nem ment át de legalább van sysvol megosztásom és az új DC működik önállóan. Gyakorlatilag minden más funkciót átraktam masternek az újra. (netdom query fsmo-nál csak az új szerver van)
Viszont nem tudom hogy így használhatom e hosszú távon gyakorlatilag 0-ás policyval és nem létező netlogon megosztással?
A régi DC-re még nem nyomtam dcpromot és csak lekapcsoltam, azaz még ha gáz van át tudok rakni dolgokat.

Az eseménynaplóba ír hibát de a kliensek be tudnak jelentkezni és a hálózati megosztások is mennek rendes jogokkal.

A csoportházirend feldolgozása sikertelen. A Windows megpróbálta beolvasni a(z) \\xxxxx.local\sysvol\xxxxxx.local\Policies\{31B2F340-016D-11D2-945F-00C04FB984F9}\gpt.ini fájlt egy tartományvezérlőről, de nem járt sikerrel. Az esemény okának megszüntetéséig nem alkalmazhatók a csoportházirend-beállítások. Lehet, hogy átmeneti a probléma, és a következők okozhatják:
a) Névfeloldási/hálózati kapcsolódási probléma a jelenlegi tartományvezérlővel.
b) A fájlreplikációs szolgáltatásból eredő késés (egy másik tartományvezérlőn létrehozott fájl még nem replikálódott az aktuális tartományvezérlőre).
c) Le van tiltva az elosztott fájlrendszer (DFS) ügyfele.

Szóval a kérdés: Lehet-e ezzel a hibával üzemeltetni a DC-t?
A group policyt nem használnám semmire, 9 gép van összesen a tartományban. Netlogon szintén semmire nem kell.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#705) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Halihó!

Egyszerű kérdés: hogy tudom megoldani azt, hogy a tartományban lévő felhasználók dokumentum mappája belépés után ne a helyi C:\users\****\document mappára mutasson, hanem egy távoli fájlszerver mappájára. Ezen a távoli fájlszerveren van az összes felhasználónak külön mappája, és a megfelelő helyre kell hogy irányítsa. Nyilván egyesével megoldhatnám, de nagyon macerés 200 usernél. Régen talán volt olyasmi, hogy a Document directory=\\szervernév\megosztás\%username% szerű paraméter.

Ezt meg lehet oldani valahogy GPO-ban?

(#706) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Most cseréljük a cégnél az oprendszert win10-re. A géppark 90%-ban homogén, így szeretnék valamit automatizálni. Jelenleg addig eljutottam, hogy a referencia gépre mindent feltelepítettem, és sysprepeltem. Win Server 2012 R2 a szerverünk, Deployment Services feltelepítve, Capture image létrehozva, viszont itt akadtam el. Csak a Windowsos meghajtót tudom kiválasztani, pedig több partíció is van (UEFI-s gépek, GPT partíciókkal). A többi partíción lévő adatokat hogy tudnám lementeni úgy, hogy deploynál a vinyót teljesen leformázza automatikusan, majd a referenciagépéhez hasonló struktúrát hozzon létre?
Bárhol néztem eddig, mind csak a Windowsos meghajtó capturet írta.

Köszi!

Üdv
Zoli

(#707) kraftxld válasza tonermagus (#705) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Google: group policy folder redirection

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#708) kraftxld válasza MasterDeeJay (#704) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Burflags-t kell matatni, hogy jó legyen: [link]
Ha a D4-el nem ment akkor rakd D2-re, ha így se megy, akkor az egyik DC-t, demote-old member szerverré és újra vissza DC-vé.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#709) kraftxld válasza hzcs (#706) üzenetére


kraftxld
nagyúr

MDT 2013 U2-t használj: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#710) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Nincs valakinek CRM 2013 --> CRM 2016, vagy CRM 2013 -> CRM 2015 -> CRM 2016 upgrade leírása?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#711) hzcs válasza kraftxld (#709) üzenetére


hzcs
senior tag

Köszi!

:R

(#712) M3kk válasza kraftxld (#678) üzenetére


M3kk
őstag

Hello,

vegle valahara kiprobaltam, de ez nekem nem jo :(.
Valami Hight Availability Sync, vagy ehez hasonlo dolog kellene.

Pl, 2 kulon helyisgben, 2 kulon network setuppal, 2 kulon VM (vagy akar VAS) syncbe tartodik, aztan ha valamivel gubanc van, akkor a masik atveszi a helyet.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#713) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok!

Van egy Administrator csoportom, amiben benne van a Domain admin csoport amelyben két user van. Ha az Administrator csoportnak adok jogot egy mappához írás/olvasásra, nem tudja megnyitni. Ha viszont csak simán magának a usernak adok jogot, akkor megy minden. Mitől lehet ez, hogy ha egy olyan csoportnak adok jogot, nem működnek a mappa jogok?

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#714) kraftxld válasza desolator (#713) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A beépített admin csoportot ne használd ilyenre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#715) desolator válasza kraftxld (#714) üzenetére


desolator
senior tag

De azt is próbáltam, hogy a Domain Admins csoportnak adok olvasás jogot amiben én is benne vagyok és úgysem bírok megnyitni semmilyen mappát csak ha külön hozzáadom magam. Akkor, hozzak erre létre egy külön csoportot?

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#716) kraftxld válasza desolator (#715) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs valamilyen tiltás a mappán?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#717) desolator válasza kraftxld (#716) üzenetére


desolator
senior tag

Nincsen, így néz ki az E meghajtó amiben minden mappa benne van:

Minden mappánál ez van, ami benne van, hogy nem bírom megnyitni csak ha ráteszem magam külön.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#718) desolator válasza desolator (#717) üzenetére


desolator
senior tag

Az az érdekes, hogy ha a useremmel a saját gépemről kitallózom a file szervert, akkor mint admin elérek minden mappát. Viszont ha magára a szerverre jelentkezek be, akkor már az E meghajtóra való kattintáskor azt írja, hogy acces is denied.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#719) kraftxld válasza desolator (#717) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A megosztás biztonsági beállításai hogy néznek ki? Mindenkinek lehet mindent?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#720) desolator válasza kraftxld (#719) üzenetére


desolator
senior tag

Oda csak az "Authenticated user"-nak van modify joga. Senki másnak.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#721) kraftxld válasza desolator (#720) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor marad a security log turkálása miután engedélyezted az auditálást a mappán.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#722) desolator válasza kraftxld (#721) üzenetére


desolator
senior tag

Meglett a megoldás! Az UAC-ot kellett kikapcsolni a szerveren majd egy restart után már el is érek minden mappát.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#723) VeryByte válasza desolator (#722) üzenetére


VeryByte
őstag

És neked miért jó, hogy kikapcsolod az UAC-ot? Nem 2003-ban vagyunk! Keresd meg a hibát és azt javítsd, ne egy másik problémát csinálj magadnak!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#724) Snoop-y válasza VeryByte (#723) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam ez kb olyan ugyes huzas volt mint a SElinuxot kikapcsolni ha valami nem megy...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#725) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Halihó!

Adott egy Windows Server 2012 és mellé kb. 100 Windows 7 kliens. A kliensek tartományban vannak. A Default Group Policy házirendben szeretném beállítani azt, hogy a kilens gépeken a tűzfalat automatikusan kapcsolja ki.

Default Group Policy-ben érvénybe léptettem ezt:
Computer Configuration\Administrative Templates\Network\Network Connections\Windows Firewall\Domain Profile menüben letiltottam az összes hálózati kapcsolat védelmét.

A klien gépeken lefuttattam a GPUPDATE /FORCE parancsot, újraindítottam őket, de az a rohadt tűzfal még mindig aktív mind a 3 hálózati módban:

Mit ronthattam el?

[ Szerkesztve ]

(#726) kraftxld válasza tonermagus (#725) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Minek akarod a tűzfalat kikapcsolni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#727) CsodaPOK válasza tonermagus (#725) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ha tényleg indokolt a kikapcsolása, akkor
Computer Config --> Policies --> Windows Settings --> Security Settings --> Windows Firewall .... --> A lenyíló szintén Windows Firewall with.... -ra jobb gomb Properties és a megjelenő ablakban kikapcsolod.

(#728) tonermagus válasza CsodaPOK (#727) üzenetére


tonermagus
aktív tag

A tűzfalat mindenképpen szeretném pár napig kikapcsolt állapotban hagyni. Persze nem lesznek védtelenek örökké, emiatt ne aggódjatok :D (Bár hozzáteszem hogy kívül egy elég erős és szigorú tűzfalunk van, nem tudom mennyire fontos a belső gépeken is, de ebben most nem nagyon akarok belemenni, mert jelen esetben lényegtelen)

Amit CsodaPOK leírtál az gyakorlatilag ugyan az, mintha az én módszeremmel állítanád be. Legalábbis én itt nem piszkáltam semmi, és mégis hozta a másik helyen beállított paramétereket. Sajnos így sem működik :(

Azt gond nélkül vette, hogy a CD/DVD/Pendrive/stb... meghajtót nem használhatja az user, illetve hálózati meghajtókat csatol fel nekik, fájlokat ír felül a helyi mappákban egy szerveren lévő fájllal.

Csak ez a Tűzfal nem akar működni :(

Valami más tipp esetleg?

(#729) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Újabb dologra jöttem rá: a GPO-ban csak a "Felhasználói konfiguriációkban" beállított dolgokat érvényesíti a gépeken, azokat a beállításokat, amelyek a "Számítógép Konfigurációja" szekcióban csinálok azokat nem. És hát a Tűzfal itt van. Miért nem érvényesülnek vajon ezek?

Pedig tiltva sincs:

[ Szerkesztve ]

(#730) kraftxld válasza tonermagus (#729) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rossz helyre van linkelva. Computer ag, szamitogep accountokat tartalmazo ou-ra kell alkalmazni.
Jajj hany ilyen ideiglenes majd ottmaradt konfigot lattam mar :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#731) CsodaPOK válasza kraftxld (#730) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Fél év múlva meg "háááát már nem tudjuk, hogy ez miért lett csinálva, de inkább nem nyúlunk hozzá, nehogy valami baj legyen belőle" :D

(#732) kraftxld válasza CsodaPOK (#731) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És mennyi és mennyi ilyennel találkozok, aztán csak komoly tesztelés, és időráfordítás után lehet visszaállítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#733) tonermagus válasza kraftxld (#730) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Ezt egy kicsit pontosabban kifejtenéd? :D Nemigen értem...

(#734) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Megvan a megoldás! A biztonsági szűrésnél nem voltak hozzáadva a számítógépek... Sajna nem tudtam, hogy nem elég csak a felhasználókat hozzáadni, a gépeket is hozzá kell adni.. Ha tudtam volna megspóroltam volna 1-2 napnyi netezést :D

(#735) Döglött Róka válasza tonermagus (#734) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Es mennyi idot sporolnal meg, ha angolul hasznalnad...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#736) tonermagus válasza Döglött Róka (#735) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Hogy-hogy?

(#737) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv!
Szeretnék segítséget kérni a díszes társaságtól . 2 napja szívok egy xun fire x2200 serverrel . hyper-v server van rajta. Hálózatról telepíteném win 10 ről. A benne lévő 2 nvidia nic -et Switch Independent (lacp módal is próbáltam a switchet is hozzá állítva) team be raktam. Ez működött is ahogyan kell . De amint megcsinálom (win 10 ről guin) rá az external switchet onnantól kezdve nem érem el servert a hálózaton . (allow management operating system be van pipálva) Ha powershell-ben törlöm a létre hozott external csatit rögtön megy a hálózat.. Get-Netadapter status up ahol kell . Valakinek valami ötlet??

(#738) VeryByte válasza XenHai (#737) üzenetére


VeryByte
őstag

Hálózati beállítások az external-on rendben vannak?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#739) XenHai


XenHai
senior tag

Gépet még nem raktam be alá. Mivel a létre hozásnál le áll az egész. A gazda gépen meg az external switchet veszi defaultnak ami át veszi a nic team be állításait a host os opció miatt.

(#740) ferand1979


ferand1979
újonc

Sziasztok!

W2012 server, kb 50 távoli klienssel (terminalos) és 40 helyi klienssel megáldott hálózatot örököltem, a korábbi rendszergazdától.. Nem vagyok nagy szakember a szerver területen.. De mégis szeretnék 1-2 dolgot megoldani
- Jelentkezik egy olyan hiba a domainba jelentkezőknél (Kliensek: W8, W8.1, W10), hogy néha nincs jobb egérgomb lehetőség, ill. néha nincs kikapcsoló gomb lehetőség a start menüben (és ez random jelentkezik, 3-5-7 újraindítás, domainba való bejelentkezésnél).. Ezt hol lehetne beállítani, hogy ilyen ne forduljon elő? A kikapcsolás lehetőséget, ill az újraindítás lehetőséget áthidalom "parancsikonok" segítségével, shutdown -s, -r-rrel.. De a "jobb egérgomb" hiánya már problémákat okoz, egyes ikonok, programok konfigurációjánál...
- Másik problémám a távolról való nyomtatás, azaz Terminalban dolgozva, van olyan újonnan hozzáadott munkaállomás, aminél néha lehet nyomtatni, néha nem.. Driver és nyomtató azonos a többihez képest.. Nem ez a probléma... Még a terminalba való bejelentkezésnél fel is veszi a nyomtatót... Ámde elküldi valahova a nyomtatást... amit nem találok.. Valaki, elvileg hozzáértő, azt súgta, hogy az UAC beállításokat keressem és ott a nyomtató és munkaállomások összeköttetését kell engedélyezni... De nem az a gond, hogy egyáltalán nem ment, hanem az, hogy néha ment, néha nem.. ÉS most az a kategória, hogy 1-2 gépen (új munkaállomás) jelenleg nem megy...

Help please

(#741) Döglött Róka válasza ferand1979 (#740) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem valami barmolt gpoval szivsz.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#742) ferand1979 válasza Döglött Róka (#741) üzenetére


ferand1979
újonc

jo-jó.. de mi lenne a megoldás? Hogyan induljak neki?
Minap is egy W10-es oprendszerű, távoli gépet csatlakoztattam a domainhoz.. Szívtam néha a jobb egér hiánya miatt.. Néha a kikapcsolás gomb hiánya miatt.. És egy idő után egyszercsak beállt.. Most jól működik... De ehhez kb 50-szer kellett ki -belépkednem, újraindítanom a gépet. Nem ismerte fel először a távoli ip átjárót.. Majd a hitelesítéssel bajlódott.. Nyomtató drivere... stb...

(#743) Döglött Róka válasza ferand1979 (#742) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Meg kell nezni milyen gpo-k hatnak a gepre, bar a tovabbi leirasod alapjan a halozat se lehet tuti. Nulla domaines ismerettel en elfutnek messzire.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#744) ferand1979 válasza Döglött Róka (#743) üzenetére


ferand1979
újonc

értemén, hogy kell még tanulnom. Nem 0 a domainos ismeretem, csak nagyon alapszintű.. De ettől még a két problémával találkoztam.. Nem találok rá megoldást.. És a volt rendszergazda is, aki létrehozta, ő sem talált rá megoldást..
Gondoltam megkérdezem... hátha valaki tud ebben segíteni...
Eddig egy értelmes választ sem kaptam, tehát nem találkozhatott senki ezzel a problémával?

(#745) Döglött Róka válasza ferand1979 (#744) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nezd a problema leirasa nullaval egyenertelu. RSAT letoltese a gepre es a userre hato gpo-k atnezese lenne az elso.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#746) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Remélem nem túl nagy OFF, de a következőhöz kérnék helpet: tudtok linkelni vagy mondani olyan irományt, ami elérhető online és gyorstalpalóként vagy akár részletes leírásként szolgál a Group Policy-k témakörben?
Ha írásos nincs, akár videolink is megteszi.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#747) Snoop-y válasza Petyyyyy (#746) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pl ez vagy ez
ez regi de ha atolvasod akkor jo alapot adhat

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#748) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!

Van itt valaki aki kicsit komolyabban foglalkozott Hyper-v vel?

Köszönöm! :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#749) Petyyyyy válasza Snoop-y (#747) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszö'm szépen. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#750) kraftxld válasza klambi (#748) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van, kicsit konkrétabban?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.