Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) prime_adam válasza Gombinyó (#1000) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Jelenleg ez a szerver fut NAS-ként, vagyis a szerver egyik virtuális gépe. És a fizikai kliensek ide mentenek (egyik PH-s fórumtárs ajánlásával pont a veeammel), illetve vannak fájlok amik nem kellenek lokálisan és csak itt találhatók.

Legfőképp az utolsó miatt szeretném, ha maga a NAS/szerver is védve lenne merevlemez meghibásodás és vírustámadás esetén :)

(#1002) szallasi007 válasza prime_adam (#999) üzenetére


szallasi007
őstag

küldtem pm-et

[ Szerkesztve ]

(#1003) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali!
Windows Server 2012R2-n van olyan GUI program, amivel meg tudom nézni a route táblát?
Pl. valami ilyesmi: [link]
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1004) kraftxld válasza TomMusic (#1003) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mindenre van egy NirSoft tool :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1005) TomMusic válasza kraftxld (#1004) üzenetére


TomMusic
őstag

Ó, tényleg, ez ki is ment a fejemből. :B
Köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1006) TomMusic


TomMusic
őstag

Közben lehet nem megoldás a route tábla az alábbi problémára.
Szóval addott egy szerver 2db LAN interfésszel, legyen LAN1 és LAN2. A LAN1 egy hatalmas routertől kap hálózatot (állandóan ugyanazt az IP-t is). A LAN2 pedig be van állítva fixre, ez egy 3G routerrel van összekötve, ami elvileg bridge módban van a 3G résszel (tehát a 3G router 3G részét bridge-li a LAN-ra). A probléma ott van, hogy ha a windowsban mondjuk meg akarok pingelni egy IP-t a 3G routeren keresztül, akkor az nem megy, mert a windows a LAN1-en "kersné" az az IP-t.
Csak a példa kedvéért (nem ezek a címek vannak, csak szemléltetésképp)
LAN1 gateway: 10.112.13.1
LAN2 gateway: 192.168.1.1
Keresett IP: 10.101.1.2
És ezt a keresett IP-t a LAN1 interészen akarja elérni, mert a 3G oldalon van egy 10.101.1.x-es hálózat.
Ha csak a LAN2 interfész él, akkor simán elérem egyébként ezt az IP-t, szóval tuti a 2db interfész zavar be.

A route táblába szinte mindenre azt írja hogy "One or more arguments are not corrent" vagy hogy "The parameter is incorrect". Az valahogy máshogy működik, mint amire én gondoltam.
Kissé járatlan vagyok a hálózatos témában, de ez mindenképpen meg kellene oldani. Próbáltam már a metrikán állítani, illetve a prioritásokon, de semmi se segít. :(

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1007) VeryByte válasza TomMusic (#1006) üzenetére


VeryByte
őstag

Szerintem nyugodtan ide tolhatod az IP-ket, semmi bajod nem lesz tőle. lokálisak, senki nem tud kezdeni vele semmit.

Ugyanígy egy ipconfig /all-t a serverrről, és akkor okosabbak leszünk.

De, szerintem route szabályt kéne megadnod, így látatlanban, mert a netmask vagy interfész sorrend alapján a másik felé megy.

By-The-Way, én azért ezt nem így csinálnám, hacsak nincs valami komoly ok rá. Számomra felvet némi biztonsági kockázatot.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1008) TomMusic válasza VeryByte (#1007) üzenetére


TomMusic
őstag

A 3G oldal nem publikus, zárt APN-ben van. A másik LAN pedig szintén le lesz korlátozva felsőbb szinten (a mikrotik routerben..). Csak először működjön a dolog.
Viszont időközben sikerült beállítani elvileg, hogy a megfelelő interfészt használja, de nem akar működni, még a ping sem (pedig engedélyeztem a tűzfalban, ugyanis a Win Server 2012-ben alapból nincs engedélyezve a ping).
Egyébként egy másik gépnél ugyanez a konstelláció működik, csak más körülményekkel (más fajta 3G router, win7, hálókártya is kicsit másabb..).
De akármit akárhogy állítok, nem akar menni. Egyszer működött a laptopomon úgy, hogy kilőttem a wifit, és akkor minden kérést a LAN-ra irányított (ami ugyebár a 3G routerrel volt összekötve). Na így elértem az adott APN-ben lévő 3G eszközt. De amint bekapcsoltam a wifit, rögtön a wifi felé kezdett el kommunikálni. Gondolom a két LAN esetében is hasonló a helyzet.
Egyébként ez egy WLINK ipari 3G router, de már kezdek arra gyanakodni, hogy rossz. De remélem inkább az van, hogy csak én nem értek hozzá. :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1009) VeryByte válasza TomMusic (#1008) üzenetére


VeryByte
őstag

Ha nem akarod ide kitenni, küldd el privátban amit kértem, és megnézem.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1010) szallasi007 válasza TomMusic (#1008) üzenetére


szallasi007
őstag

törölhető

[ Szerkesztve ]

(#1011) TomMusic


TomMusic
őstag

Na sikerült megoldani, a route tábla helyes beállításával. :)
[link] -> ez szuper egy program. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1012) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Szeretém megkérdezni, hogy ha lejár a Windows server 2012 próba időszaka, utána milyen következményekkel számolhatok? fekete háttér, oké ez egy dolog.. de van még más? pl újraindulgatás, vagy bizonyos szolgáltatások letiltása stb?
Köszi előre is

(#1013) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Sziasztok!

Bizonytalan vagyok a témával kapcsolatban így hozzátok fordulnék.
Felvázolnám a körülményeket:
- Adott egy fizikai szerver, amin Windows 2012 R2 fut.
- Ez az operációs rendszer hyper-v környezetben futtat 3 virtuális gépet, mindháromhoz tartozik egy .vhdx fájl.
- Ebből a háromból csak kettőnél frissül a .vhdx fájl aktuális dátuma napról napra, vagyis az új adatok a .vhdx fájlokba íródnak közvetlenül amikor a felhasználók használják.
- A harmadik esetében, aminek "Server" a neve a .vhdx fájlok (2 meghajtó adatai) dátumai nem frissülnek (2016-os a dátumú mindkettő), helyette létrejött 2db .avhdx fájl és ezek frissülnek napról napra. Vagyis vélhetően az adatok ide íródnak...
- Ennek a fájltípusnak gondolom ahhoz van köze hogy a három virtuális gépből csak ennél az egynél lett létrehozva "Checkpoint".

Sajnos a tárhely egyre fogy és az alap vhdx fájlok is megesznek több száz GB-ot, az .avhdx fájlok pedigszintén....

Nekem megfelel ha az alap vhdx fájlokban tárolódik minden, a Checkpointokra semmi szükségem nincs, de nem tudom mi történik ha törölöm őket??
Én úgy tudtam hogy a Checkpoint egy pillanatképet készít a rendszerről így ha probléma adódik akkor vissza lehet állni arra az állapotra... De akkor miért az avhdx fájl dátuma frissül napra napra? Ez miatt tartok attól hogy ha törlöm a teljes Checkpoint Tree-t akkor elvesznek az adatok...

A lényeg hogy a jelenlegi állapotot szeretném látni de a Checkpointok nélkül (és természetesen adatvesztés nélkül). Tudna valaki segíteni hogy miként is oldhatom ezt meg (céges környezet, így szeretnék biztosra menni). Köszönöm!

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#1014) VeryByte válasza Alx.Mercer (#1013) üzenetére


VeryByte
őstag

Semmi extra, ha törlöd a checkpoint-ot, akkor merge-ölődik a checkpoint-os verzió és az aktuális,

Azért az avhdx módosul, mert a checkpoint állapotot őrzi a vhdx, hogy gyorsabb és könnyebb legyen visszaállni, ha szükséges.

Én éjjel csinálnám, ha régen volt a checkpoint készítve, mert azért az nem biztos, hogy gyors lesz ám.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1015) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ez egy egész kicsit off, viszont a 2012 R2-höz kapcsolódik jelen pillanatban.

A Microsoft Update katalógus mutatja az utolsó superseedelt update-eket?
Valami olyan megbízható listát keresünk, amiben szerepelnek a kiadott frissítések adott napig vs mi az ami (már) telepítve van az adott rendszeren.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1016) gardener


gardener
senior tag

Lehet nagyon láma kérdés, de mozog bennem és nem kukac.

Szóval megkérdem:

sbs server 2008ról sbs 2012-re szeretnék átállni.

A serverben egy 3060 Xeon csücsül. Viszont erősebb procit raknék bele.

Ha nem xeont, hanem egy Core2 Quad processor Q9450-t tennék bele a biztosabb alaplapi támogatás végett.
Attól lenne valami ami nem stimmelne az SBS 2012-vel?
(Microsoft server-t csak Xeon procin lehet futtatni?)

A hülyeséget kérdeztem kérlek az finoman közöljétek :U
óvatosan! :R

(#1017) kraftxld válasza gardener (#1016) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SBS 2012 nincs.
Kb tökmindegy milyen proci ha 64 bites. Más megkötés nincs ha nem virtualizálsz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1018) gardener válasza kraftxld (#1017) üzenetére


gardener
senior tag

Igaz 2011. Jogos a pont.

Virtualizálás azért motoszkál a fejemben. Ott kötelező a xeon vagy előny?

(#1019) Alx.Mercer válasza VeryByte (#1014) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Köszönöm a választ. Megcsináltam a checkpoint törléseket péntek este (kb 1 óra volt az egész), azóta nem jelentkezett semmi probléma, és felszabadult a tárhely.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#1020) kraftxld válasza gardener (#1018) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugyanazon a vason hogy akarsz frissíteni?
SBS 2011 is már nagyon régi, nemsokára kb minden komponense support nélkül lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1021) gardener válasza kraftxld (#1020) üzenetére


gardener
senior tag

Amikor nincs melóidő, akkor csak egy procicsere. Másnap. Berakok egy régi 74gigás raptort, aztán azon elkezdem az installt. Végén visszarak az eredeti rendszer SSD. Mintha mise történt volna. Következő leálláskor meg jön a további meló... és így tovább. Ha kész akkor Acronissal ráklónozom az SSD-re.
Tudom faramuci megoldás, de szegény ember vízzel főz.

Ha lesz keret új rendszerre (újabb) vasra, akkor server 2016+exchange 2016.

(#1022) kraftxld válasza gardener (#1021) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah... aztán a kliensek meg lesnek mint hal a szatyorban, hogy hol is van a tartomány :D
Exchange levelezést hogy akarod átrakni?
Outlook majd visszaszinkronizál ötlettel, aztán mindenki néz szépen az üres mailboxra :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1023) gardener válasza kraftxld (#1022) üzenetére


gardener
senior tag

Te látnok vagy? :D

pst-be ki aztán vissza.

De ha elárulod mi a helyes megoldás.... :U

Szóval a virtualizációhoz kell vagy csak ajánlott a xeon?

(#1024) kraftxld válasza gardener (#1023) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem, csak csináltam már vagy 50 SBS migrációt mindenféle kombinációban.
Én már nem migrálnék SBS 2011-re, de te tudod.
Fognék egy izmosabb workstation-t ha nincs rendes szerver, majd arra virtualizálnám a mostani 2008-ast.
Xeon procit be, legalább 16GB ramot a mostani vasba, majd Hyper-V 2012 R2 vagy 2016, és arra virtualizálva az SBS 2011-et ha már mindenképp azt akarod. Active Directory-t, Exchange-t szépen átmigrálni, DHCP-t, megosztásokat, stb. A klienseken meg nem is kell semmit se állítani és munkaidőben is lehet csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1025) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Fizikai szervert hogy lehet kényelmesen guest-é migrálni?
A Windows 10-ben lévő Hyper-V miben különbözik a Windows Serverben elérhető változattól?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1026) kraftxld válasza Dilikutya (#1025) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mekkora fizikai szerver, milyen platform alá virtualizálnád? Mennyi kiesés ami vállalható?
Pár dologban eltér (clustering hiánya, stb) de az alap ugyanaz, és a VM-ek csereszabatosak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1027) Dilikutya válasza kraftxld (#1026) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hyper-V alá. A kiesés most nem szempont, nem élesben megy. Csak még nem csináltam ilyet, most ismerkedek vele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1028) Dilikutya válasza Dilikutya (#1027) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem nagy fizikai szerver, csak játszásiból. 2012 Standard, csak AD, DNS, DHCP. A Disk2vhd-t ismerem, de az túl egyszerű lenne egy szerverhez. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1029) kraftxld válasza Dilikutya (#1028) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van másik DC?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1030) Dilikutya válasza kraftxld (#1029) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs. Csak itthon akarok nekiállni kísérletezni, tanulni. Szóval a leállás gyakorlatilag kikerülhetetlen. Van egy gépre telepített 2012, azt akarom VM-be tenni, meg felhúznék mellé még 1-2 szervert ilyen olyan feladatokra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1031) kraftxld válasza Dilikutya (#1030) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vannak megoldások amivel a leállás mondjuk ilyen 5-10 percre csökkenthető szerver méretétől függetlenül.
A disk2vhd elég fapados de működhet.

Én mostanában ezeket az egyszerűbbeket Veeam Endpoint-al csinálom. Felrakod a gépre, csinálsz egy mentést + recovery ISO-t.
Vagy az Endpoint-al csinálni egy mentést futó OS alól és azt visszatölteni a VM-be a recovery ISO-val, vagy az ISO-ról bebootolva a forrás gépet menteni, és ugyanúgy ISO-val visszatölteni.

Utána persze driver takarítás, hyper-v komponens frissítés, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1032) VeryByte válasza kraftxld (#1031) üzenetére


VeryByte
őstag

Mivel csinálnál Exchange virtualizációt? Van egy fizikai Exch2013-as sima, egyszerű, kicsi, minden azon kategória. Virtualizálnám.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1033) kraftxld válasza VeryByte (#1032) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2012 R2-n megy?
Vállalható pár óra kiesés vagy nem? Ha igen, akkor simán a fenti Veeam-es módszerrel. A lényeg, hogy ha csak egy Exchange szervered van DAG nélkül akkor a folyamat végén csatlakoztasd a virtuális hálókártyát.
Drivereket kipucolni, Hyper-V integration componenseket vagy VMware toolst frissíteni, az új hálókártyát beállítani, kikapcs, hálókártya aktivizál, bekapcs, örül :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1034) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem az alábbi dologban:
Adott egy tartomány, ahol x idő után zárol képernyő, viszont lenne egy kivétel gép, ahol nem szeretném, hogy zároljon semmikor.
Létrehoztam egy screensaver-off házirendet, ami tartalmazza azt az 1 felhasználói profilt, amivel erre a gépre lehet bejelentkezni, viszont akárhogy próbálom frissíteni a házirendet, nem húzza le ezt a kiegészítést.
Csoportházirend kezelőben annyit vettem észre, hogy egy kis sárga lakat van a sor előtt.
Hogy tudnám úgy megcsinálni, hogy azon az egy gépen az adott felhasználói profillal ne zároljon a képernyő?
Előre is köszönöm a segítségeket!!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1035) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Virtualizálásnál meglévő domain controllert lehet virtuális gépre rakni, vagy a VM-eket futtató fizikai gép legyen a dc? Illetőleg utóbbinak tartományban kell-e lennie?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1036) VeryByte válasza Dilikutya (#1035) üzenetére


VeryByte
őstag

Domain controller legyen virtuális gép, én szeretem, ha a fizikai gép is tartományban van, de ez felvet problémákat, mivel ha csak 1 tartományvezérlőd van és az a fizikai gépen virtualizált, akkor a fizikai gép újraindulásakor nem fogja megtalálni a tartomány vezérlőt (DNS, DHCP, stb) és nyilvános hálózatba fogja kapcsolni a fizikai gépet. (Persze utána egy letiltás/engedélyezés rendbe teszi, de addig távolról nem fogod elérni a tartomány vezérlődet, ha a tűzfal be van kapcsolva.)
Ízlés kérdése, hogy ezt ki hogyan oldja meg, nálunk 2 virtualizációs hoszt van 1-1 dc-val, az, hogy mindkettő leálljon eléggé ritka - szünetmentes, generátor, stb. Így nekem jó a fentebbi megoldás.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1037) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Nagyon elakadtam. Remélem vki tud segiteni.
OS: Win2008R2, 3 admin userrel
Egy network share-re kellene felmásolgatnom fileokat és a mountolás meg a script futása nem igazán uazzal a userrel történik még akkor sem ha beépitem a python-ba a mountot. Egész pontosan ez működik is ha be vagyok lépve a gépbe, de ha scheduled task-ként inditom akkor is meg tudja csinálni a csatolást, de a file másolást nem, mert azt mondja, hogy permission denied. :F
Most deltacopy-val akarnám egyik meghajtót egy mappelt meghajtóra mentegetni a dolgokat, de vhogy itt is ugyanebbe a user issue-ba futok bele. Azt mondja a delta copy, hogy nem látja a meghajtót. :Y
Van erre vmi solution? Kezdem nagyon loosernek érezni magam :O

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1038) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nem rendszerspecifikus(nak tűnő) problémába futottam. Windows 10 a host (lusta voltam átjelentkezni a Server 2016-ra), fut az AD, és feldobtam mellé egy desktopot is, mert rég volt elindítva, meg akartam nézni, jó lesz-e, vagy kell egy újat is csinálni. A guest desktop szintén Windows 10, és az alábbi hibaüzenettel már bejelentkezést követően ledobja a Hyper-V: Megszakadt a kapcsolat, mert egy másik felhasználó csatlakozott a virtuális géphez.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1039) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Estét urak!

Csepp segítségetek kérném: meg tudná mondani esetleg valaki, hogy a következő frissítés superseedelt-e vagy sem? A KB 2919355-ről lenne szó.

Köszönöm.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1040) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok

AD-ban hol lehet azt megnézni hogy egy felhasználó fiókja mikor lett felfüggesztve letiltva?

(#1041) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,
Tudtok ajánlani vmi jó kis backup progit/scriptet?
Nagy mennyiségű file-t szeretnék backupolni. (időzithető legyen, tudjon inkrementális backupot, és share-re, ftp-re távoli helyre is tudjon menteni) :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1042) Petyyyyy válasza sonar (#1041) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Veeam Backup.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1043) Döglött Róka válasza sonar (#1041) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha van system center licenszed akkor ott van a DPM benne.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#1044) Döglött Róka válasza Dilikutya (#1035) üzenetére


Döglött Róka
veterán

https://blogs.technet.microsoft.com/blainbar/2014/09/09/step-by-step-migrating-physical-servers-to-virtual-machines-blain-barton/

P2V kezdőknek.

Elegánsabb felhúzni egy új DC-t virtuális alapon és demote-olni a fizikait. DHCP-t ne rakj DC-re (nem ajánlott MS oldalról), csinálj inkább egy virtuális core-t bőven elég rá.

MS ajánlás szerint 2 DC-d legyen mindig, még tesztkörnyezetben is.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#1045) sonar válasza Döglött Róka (#1043) üzenetére


sonar
addikt

Sajna az nincsen.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1046) kraftxld válasza sonar (#1045) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Macrium Reflect Server is elég jó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1047) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit gondban vagyok. Adott lenne nekünk egy SafeQ nyomtatószerver.
Ezt szeretnénk Windows 2012-re költöztetni.

Szerintetek egy ilyen verzió elég lenne nekünk rá?:
http://www.jtc.hu/termekek/58776858/microsoft-windows-server-2012-essentials-r2-x64-magyar-pc-dvd-oem.html

Nem is szeretnénk rá licenszet venni, nem lenne virtualizálva.
Gyakorlatilag úgy működik, hogy fut rajta egy szerver szolgáltatás, ami egy megadott porton kommunikál. A gépek közvetlenül erre a szerverre küldik a nyomtatást.

Itt ha jól sejtem nem kell megvennünk mind a 200 gépre a licenszet a windowshoz...

(#1048) VeryByte válasza tonermagus (#1047) üzenetére


VeryByte
őstag

Szerintem de, de nem a teljes, hanem van valami idióta nevű licensz, na az kell.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1049) kopogo válasza metaldog (#1040) üzenetére


kopogo
tag

active directory administrative center

user majd bal lent
More information

(#1050) Chal


Chal
addikt

Látom nem pörög annyira a topic, de hátha olvassa azért valaki:

Szóval van egy Hyper-V 2012 R2-őm (nem én telepítettem, csak megnyertem), amiről ki szeretném deríteni hogy egy patch telepítve van e rá.

Konkrétan a KB2970215-ről van szó. Ez egy elég régi fix, 2014-es. Mivel ugye GUI-m nincs, ezért a systeminfo.exe és s Get-HotFix parancsok kimeneteit nézegetem. Az ezek által kiadott reportban nem szerepel a fenti KB, viszont gyanakszom azért, mert majdnem 200db update van telepítve, köztük 2017-esek is. Elképzelhetően tartom hogy ez a KB akár egy rollup része is lehetett, így telepítve lehet, de én ugye csak a rollup ID-ját látom listában.

Van mód arra, hogy a rollupok tartalmát (KB-kra lebontva) megnézzem a rendszeren? Ha igen, hogy? Illetve az is jó lenne, ha valamilyen online MS-es kereső megmondaná hogy a KB2970215 szerepelt e rollupban, és ha igen, akkor melyikben. Nyilván próbáltam keresgélni (google/technet/stb...), de nem találtam semmit. Így arra jutottam, hogy nincs telepítve az említett KB. Viszont jó lenne biztosra menni, mert sanszos, hogy ezen KB hiánya okoz néha BSOD-ot a rendszeren, viszont ha mégis fent van, akkor ugye teljesen zsákutca lenne az egész ötlet, és tovább kéne nyomozni a hiba okát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.