Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) FLx válasza Thusor (#99) üzenetére


FLx
addikt

Telnet-tel látszik e az a 3389-es port? RDS-t pedig szedd le, ha esetleg felraktad, mert az licencköteles lesz.

(#102) Thusor válasza chepavel (#100) üzenetére


Thusor
őstag

Server manager felületén enabled, és a remote settingsnél is pipa van. Tehát elvben működnie kellene.

Megnéztem és telneten is látszik a 3389-es port. Számomra nem felfogható, hogy miért nem megy amikor mennie kellene így. RDS leszedve.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#103) FLx válasza Thusor (#102) üzenetére


FLx
addikt

Windows kliensekről megy-e?

(#104) Thusor válasza FLx (#103) üzenetére


Thusor
őstag

Azt sajnos nem tudom. Minden gépen Ubuntu fut.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#105) FLx válasza Thusor (#104) üzenetére


FLx
addikt

Ha NLA kikapcsolva akkor elvileg mennie kéne, de jó lenne látni egy Windows-os gépről. Mi a hibaüzenet amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#106) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem MS 2008R2 forum, de hatha tudotok segiteni.

1. User1, User2 és User3 felhasznalok profiljai legyenek csak olvashato, vandorlo profilok!
Ennek mi ertelme van? Ha csak olvashato a profil akkor a kliensen valo belepeskor azt fogja kiirni, hogy ideiglenes profil. Azaz minden elvesz a kijelentkezes utan.

2. Ha csinalok egy CommonShare, nevu mappat melyet szeretnek megosztani a fent emlitett 3 user kozott. Akkor eloszor jobklik properties es share ott kivalasztanom kiknek szeretnem megosztani. Ezutan a Share and Storage management resznel tudom finom hangolni a megosztast. Meg fog jelenni a mappa, ha refresselek. Ott is van lehetosegem jobb klik propertiesre--> permissions menupont alatt mi a kulonbseg a share permissions es az ntfs permissions bealitasok kozott, ha pl share alatt en egy usernek adok full control jogot akkor tudja irni olvasni. De ntfs alatt is megtehetem. Mi a kulonbseg a ket beallitas kozott?

3. Ezt hogy tudom beallitani: osszes felhasznalora es szamitogepre ervenyes beallitas, hogy a bejelentkezo ablakban ne latszodjon a legutoljara belepett felhasznalo neve.
?

Segitsegeteket elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#107) kraftxld válasza tacsk0 (#106) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#108) tacsk0 válasza kraftxld (#107) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Hello

Ja lattam csak olyan kihalt!:( gondoltam ide irok, de feltehetem ugy is hogy win 2012 alatt :)

(#109) FLx válasza tacsk0 (#106) üzenetére


FLx
addikt

Csak olvasható valódi vándorló profil nem létezik, a kérdést mondjuk tudom honnan származik, hülyék szegények. Olyan van hogy mandatory profile. NTFS és share jogoknak zéró köze van egymáshoz, ennek utána kellene olvasnod. Last logon user meg security beállítás csoportházirendben.

(#110) Thusor válasza FLx (#105) üzenetére


Thusor
őstag

Ubuntu 12.04-ről az a hibaüzenet, hogy 192.168.1.105 nem érhető el a RDP-n keresztül.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#111) ielektros válasza Thusor (#110) üzenetére


ielektros
senior tag

Firewall?

Ez engedelyezve van?

Remote Desktop - User Mode (TCP-In)
Inbound rule for the Remote Desktop service to allow RDP traffic. [TCP 3389]

(#112) Thusor válasza ielektros (#111) üzenetére


Thusor
őstag

Server oldalon engedélyezve van és routerben is.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#113) ielektros válasza Thusor (#112) üzenetére


ielektros
senior tag

router igazabol csak kivulrol erdekes. belso halozaton nem lehetne gond miatta.

(#114) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Valaki használja már élesben ezt az oprendszert? Mennyire van létjogosultsága a GUI eltávolításának? Megéri eltávolítani a kisebb erőforrásigény és a talán nagyobb biztonság érdekében?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#115) FLx válasza bugizozi (#114) üzenetére


FLx
addikt

Én inkább azért távolítom el, mert nem kell folyton frissítéseket telepíteni. :)

(#116) bugizozi válasza FLx (#115) üzenetére


bugizozi
őstag

Hát vagy az :D de akkor az a lényeg, hasznát lehet venni a gyakorlatban is?!! :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#117) FLx válasza bugizozi (#116) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem lehet, főleg ha üzemeltetők tudják, hogy kell menedzselni egy ilyen GUI mentes szervert. :D

(#118) kraftxld válasza bugizozi (#116) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán jobb, ha van legalább egy full GUI-s 2012 vagy Win8 a tartományban én mindenhonnan lepucolom a GUI-t, meg azokat a role-okat is kigyalulom a vinyóról ami nem kell, valamint egy megosztásban tárolom a telepítő lemezt és onnan le tudja szedni a dolgokat ha véletlenül valamit telepíteni kell.
Már fejlődnek ebben a core-os dologban is, de azért még pár dolog van ami csípi a szemem, az tény, hogy kevesebb patch jön rá, de ugyanúgy havonta újra kell indítgatni, a távoli GUI-s szerverről se lehet mindent megcsinálni, a device manager-t is letiltották távolról.
Plusz Exchange 2010/13-at se lehet még server core-ra telepíteni.... meg egy nagycsomó mást sem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#119) bugizozi válasza kraftxld (#118) üzenetére


bugizozi
őstag

És ha mondjuk valamit kell rajta mahinálni akkor mi a helyzet? Mi az amit meg lehet oldani remote szoftverrel? Pl Group Policy-t azt tudom hogy igen..de pl ha új felhasználót kell felvenni, akkor jön a net user parancs?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#120) DopeBob válasza bugizozi (#119) üzenetére


DopeBob
addikt

RSAT for Win7

Csak egy példa, van Win8hoz is természetesen. Úgy képzeld el kb, hogy mondjuk egy ADUC menedzsment konzolt egy kliens gépen futatsz. Pont ugyan azt látod, mintha a szerveren lennél. Hozzákapcsolódsz a szerverhez, és máris nem kell RDP. Vagy GUI a szerverre.

MZ/X

(#121) FLx válasza bugizozi (#119) üzenetére


FLx
addikt

Majdnem minden megy távolról a Server Manager-rel, de kell egy WS2012 vagy Windows 8 amin van RSAT.

(#122) kraftxld válasza FLx (#121) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Meg a k** **át a Microsoft-nak, hogy Win7 alá nem csinálják meg a 2012-es RSAT-ot.... :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#123) pzstm válasza kraftxld (#122) üzenetére


pzstm
titán

nemár.....ez komoly??? :Y

és mégis miért? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#124) kraftxld válasza pzstm (#123) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert csak :(
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#125) bugizozi válasza kraftxld (#122) üzenetére


bugizozi
őstag

Ezt így tervezik? :F

Server 2008 --> Vista RSAT
Server 2008 R2 --> Win7 RSAT
Server 2012 --> Win8 RSAT

DopBob: Köszönöm a választ! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#126) kraftxld válasza bugizozi (#125) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, de pl a Win8-as RSAT-al nem tudsz régebbi hyper-v-t piszkálni, a régiekkel meg nem jelennek meg az új dolgok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#127) pzstm válasza kraftxld (#124) üzenetére


pzstm
titán

hát ezt mindjárt meg is birizgálom 1-2 belsős fórumon kíváncsiságképpen....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#128) kraftxld válasza pzstm (#127) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van ilyen aranyos dolog is :)
[link]
Win8 + RSAT, nem tudja piszkálni a 2008 R2-es Hyper-V-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#129) pzstm válasza kraftxld (#128) üzenetére


pzstm
titán

win8 kliens +RSAT kombóval nem lehet 2008 R2-es virtuális masinát piszkálni, csak fizikait???
WTF?

(ez így epic fail)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#130) chepavel válasza pzstm (#129) üzenetére


chepavel
aktív tag

Igen, így van. A Hyper-V manager nem tud kapcsolódni, kraftxld kolléga által leírtak miatt.. Fájó pont.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#131) FLx válasza pzstm (#129) üzenetére


FLx
addikt

Nem lehet megcsinálni, technikai akadálya van. RSAT sem véletlenül nem megy Windows 7 alatt.

(#132) kraftxld válasza FLx (#131) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Duma, mindent meg lehet csinálni, csak akarni kell :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#133) FLx válasza kraftxld (#132) üzenetére


FLx
addikt

Mondom máshogy, üzletileg nem éri meg a befektetett időt.

(#134) kraftxld válasza FLx (#133) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nagyjából ugyanaz a kernel, minimális idő lenne megcsinálni az MS részéről, simán arról van szó, hogy vegyél Win8-at, de abból a szempontból meg szopás, hogy a meglévő 2008 R2-es Hyper-V-t meg nem lehet Win8 alól konfigolni.
Mostanában az MS-nek van jópár ilyen hülye húzása ami rendesen megnehezíti az ember életét.....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#135) Thusor


Thusor
őstag

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy hogyan kell windows server 2012-ben beállítani, hogy külső hálózatból is elérjem a szevert távoli asztallal? dynds-t beállítottam a routerben, forwardoltam a 3389 portot is a szerver felé...de még mindig nem megy csak belső hálózatból érem el.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#136) FLx válasza Thusor (#135) üzenetére


FLx
addikt

Ha belső hálózatból megy, akkor ott nincs mit állítgatni a szerveren. Routeren vagy máshol annál inkább.

(#137) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Van egy x-fi xtreme music hangkártyám win2012 alatt.
Felrakom a driver t minden ok aztán újraindulás után elszáll.
Az eszközkezelőben ok, nem sárga felkiáltójeles.
Ötlet?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#140) Thusor


Thusor
őstag

A hálózati beállításoknál hogyan tudom módosítani az alapértelmezett nyilvános profilról magán hálózatra? Próbáltam a helyi házirendekben módosítani de ott hiába állítottam át nem módosította.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#141) Snoop-y válasza FLx (#136) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez nem feltetlenul igaz. Tuzfalban siman lehet olyan szabaly, hogy csak halozaton belulrol erhetik el...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#142) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom pontosan jó topic-ba írok, remélem igen végülis serveres téma.
A problémám a kliens gép tartományba sorolása windows 2012 server kiszolgálohoz. DHCP, AD, DNS, Távelérés működik. A kiszolgálo oldalon létrehoztam egy "tartomany.hu" nevezetű tartományt. A kliens gépnél a számítogépnév módosításnál szeretném a Tagságot WorkGroup-ról a saját tartományomba rakni. Beirom a tartomány nevet ami a "tartomany.hu", de a következő hiba üzit kapom mindig.

[link]

Ezen jegyzet segítségével dolgoztam, a kliens gép automatikus IP keresésre van állítva , hogy az elérje az internetet. A jegyzetben szereplő (1.oldal), virtuális hálózatot hoztam létre.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#143) chepavel válasza sesomaru1989 (#142) üzenetére


chepavel
aktív tag

A kliens DNS beállítása rendben? A tartományvezérlő van beállítva rajta DNS szervernek, vagy a hálózati eszköz címe?

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#144) sesomaru1989 válasza chepavel (#143) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Így fest a kliens gép.

Már agybajt kapok, lehet én néztem el vmit, tuti tök debil dolog lesz... előre is elnézést érte :DD

(#145) chepavel válasza sesomaru1989 (#144) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ez szép és jó, de a kliens IP beállításait, vagyis, hogy a DNS névfeloldásra mit használ, nem derül ki.
Parancssorban ipconfig, és az ott megkapott DNS kiszolgáló IP címének meg kell egyeznie a szervered IP-jével.
Szvsz ez névfeloldási probléma (vagy szerveren nincsenek meg az erőforrás-rekordok [ez a kevésbé valószínű], vagy a kliensed más DNS kiszolgálót használ.).

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#146) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Szerver ip beállítások

Szerver\ipconfig (A NAt) az internet eléréshet beállított hálozati kártya

[ Szerkesztve ]

(#147) sesomaru1989 válasza sesomaru1989 (#146) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

ha esetleg ez többet mondana.

(#148) chepavel válasza sesomaru1989 (#147) üzenetére


chepavel
aktív tag

Localhostra mutat a DNS kiszolgálód. Ezért nem találja a szervert. A DHCP-n javítsd ki a dns kiszolgáló címét a szervered IP-jére (192.168.1.1), és utána ipconfig /renew a kliensen.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#149) sesomaru1989 válasza chepavel (#148) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Na beállítom hátha.
[link]

ez alapján csináltam vis probálkoztam ,lehet a jegyzetben lenne elrontva, az volt a gond am h amikor a kliens gép statikusan kapcsolodt a szerverre ment minden, de a kliens gépen nem volt net. ezért probálom most ugy h a kliens gép automatikusan kereese mint az ip-t, mind a dns-t

(#150) sesomaru1989 válasza chepavel (#148) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Siker fény csillogás :) Nagy nagy köszönet.

[link]
ebben a jegyzetben ha van időd végig futod kicsit másképp magyarázza, mert ott a natos kártya ami a net felé nézz, annak a cimét akarja h adjam meg neki. Itt lett elbaszva az egész...

ÁÁÁÁÁÁ 3 napja éjjel nappal, ezen agyaltam... AMATŐR HIBA!!!
KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGET :R :R :R :R :R :C :C :C :C :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.