Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

2012 R2 standardot magyar nyelven le lehet valahonnan szedni a microsofttol? (lehet vaksi vagyok de én csak angolul meg pár nyelven találtam, de magyarul nem :( )

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#302) kraftxld válasza bugizozi (#301) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A VLSC-ről le lehet tölteni magyarul, de minek akarod magad szívatni vele? A szerver nyelve mindig angol :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#303) bugizozi válasza kraftxld (#302) üzenetére


bugizozi
őstag

Üf ragaszkodik hozzá :(
:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#304) kraftxld válasza bugizozi (#303) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én akkor is "véletlenül" az angolt raknám fel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#305) Tommas válasza ZohanKAA (#298) üzenetére


Tommas
csendes tag

Szia!

A Roaming Profile-al sok a szívás. Én inkább csak Folder Redirectiont és Offline Files -t használnék helyette.

Üdv,
T.

(#306) bugizozi


bugizozi
őstag

Miért lett bonyolultabb a .Net telepítése Server 2012-n?! :W
És ahogy nézem más is belefutott már ebbe, mert beírok a googlebe annyit hogy "server 2012 .net 3.5" és az első link: .NET Framework 2.0 and 3.5 feature install fails on Windows Server 2012

Nem azért mert világrengető probléma, csak meglepő :U

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#307) kraftxld válasza bugizozi (#306) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tény, hogy izomgyík módon lett megoldva.... gondolom ugyanazok az értelmes emberkék hagyták jóvá akik a metro felületet tették a Windows Server-be :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#308) FLx válasza bugizozi (#306) üzenetére


FLx
addikt

Azért mert a 3.5 binárisai már nincsenek ott a lemezen, tehát vagy netről tölti le, vagy alternatív lokális forrásból.

(#309) bugizozi válasza FLx (#308) üzenetére


bugizozi
őstag

De ott van a telepítő lemezen, mert ha megadtam neki, hogy D:\Sources\SxS akkor onnan már felrakta :K (előbb elszúrtam a linkelést

Más: Az update-tel is akadtak problémák, de ez lehet már egyéni...
8024401f a hibakód, és onnan indulnak a hibaüzik, hogy "Failed to validate cab file digest downloaded" :F

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#310) FLx válasza bugizozi (#309) üzenetére


FLx
addikt

Mármint a lokális diszkre nem kerül fel a bináris.

(#311) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!
2012 R2ben amd A4 13.9-es catalystban hol tudom széthúzni a képernyőt?
A server alatt telepített catalystban ezt nem találom és így nem teljes a képernyő.
Win 7-8 alatt van olyan menüpont ahol szépen széttudom húzni. Itt ezt merre találom? :B :R

(#312) Immy


Immy
őstag

Ezek a számok mit jelentenek, amikor a jogosultságokat nézem?
-1610612736
-536805376
268435456

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#313) kraftxld válasza Immy (#312) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Olyna felhasználó, vagy csoport maradvány SID-re ami már törölve lett a rendszerből.
Azt jelenti, hogy közvetlenül lett jogosultság adva, utána meg törölve lett a felhasználó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#314) Immy válasza kraftxld (#313) üzenetére


Immy
őstag

Itt egy példa:
BUILTIN\Administrators Allow FullControl
BUILTIN\Administrators Allow 268435456
NT AUTHORITY\SYSTEM Allow FullControl
NT AUTHORITY\SYSTEM Allow 268435456

Ebben az esetben az alap Administrators group-ot és a SYSTEM user-t letörölték majd újra létrehozták őket? (ennek mi értelme?)
Sok helyen találkoztam már ilyennel.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#315) FLx válasza Immy (#314) üzenetére


FLx
addikt

És hol nézed ezt? Mert hogy nem a GUI felületen az biztos. Amúgy:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa374896(v=vs.85).aspx

(#316) kraftxld válasza Immy (#314) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kepernyomentes?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#317) Immy válasza kraftxld (#316) üzenetére


Immy
őstag

get-acl | select accesstostring

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#318) FLx válasza Immy (#317) üzenetére


FLx
addikt

Ja, hát ez hiba. Az előző linkemen látod, hogy miként tudod lefordítani a jogosultságokat.

(#319) Immy válasza FLx (#318) üzenetére


Immy
őstag

Köszi a választ! :)
Viszont lenne még1 kérdésem: mi értelme van a RESTRICTED group-nak? Mivel másabb ez a beépített group mint a többi?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#320) FLx válasza Immy (#319) üzenetére


FLx
addikt

Ezt honnan? Ilyen csoport nem létezik, ez egy GPO beállítás.

(#321) Immy válasza FLx (#320) üzenetére


Immy
őstag

Mikor szokták ezt használni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#322) kraftxld válasza Immy (#321) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor amikor kell :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#323) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tudja valaki, hogy szerver oldalon lesz-e valami változás a 2012 R2 update 1-től? Egy lab-ben lévő gépre felraktam, de nem sok minden változott.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#324) geckowize


geckowize
őstag

Hello!

Egy partnercégünk ügyfelének nem sikerül belépni a domain vpn-re. Se úgy, hogy a logon screen-en rámegy arra a domain ikonra (két monitor egymás mögött), se bent a Windowsban a hálózatnál.

A hibakód 0x8007274c, ami SSTP-re hivatkozik, de nincs azzal semmi gond, jól van beállítva, regeditben van nocertrevocationcheck DWORD, a certificate be van importálva.
Próbáltunk már jelszócserét is, újraindítást is, nem oldotta meg a problémát.

- A kliensgép, ami az ügyfélnek van: Dell Inspiron 15 3521, Windows 8.1 Pro 64-bit,

- A VPN szerveren Windows Server 2012 fut. A szerver egy virtuális szerver, 1 magos procival, 2 GB RAM-mal és 50 GB tárhellyel, ezt elégnek tartja az illetékes munkatárs.

- A Domain Controller szerveren is Win Server 2012 fut, 2 magos proci, 4 GB RAM, 128 GB tárhellyel. Ezen fut az Active Directory és a fájlszerver alkalmazás. Az ügyfél ezt tudja pingelni is.

(#325) Snoop-y válasza geckowize (#324) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez self signed certificate?
Masnak mukodik? ( jo lenne egy megerosites :D )
CRL-t eleri a kliens?
Serveren a debug idejere ( aztan allitsd vissza mindenkeppen! ) en megprobalnam ezt is:
Disable Revocation Check on SSTP

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#326) OddMan


OddMan
őstag

A Hyper-V replica varázslóban van egy rész, amit nem teljesen értek. Alább leírtam a szöveget, ami az ablakban olvasható.
Tudna nekem valaki írni erről pár mondatot vagy esetleg linkelni egy tutorialt ami leírja, hogy ez a pár opció pontosan mit is csinál? Egyelőre számomra eléggé ködös ez a rész. :U

Specify the number of recovery points to save.
() Only the latest recovery point
() Additional recovery points
Number of additional recovery points to be stored [num]
[] Replicate incremental VSS copy every: [1 to 12 hours]

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#327) OddMan válasza OddMan (#326) üzenetére


OddMan
őstag

Találtam egy jó kis cikket a Hyper-V replikálás használatáról. Belinkelem ide, hátha mást is érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#328) Fex válasza OddMan (#327) üzenetére


Fex
tag

Köszi! :R

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#329) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!
Olyan jellegű problémám lenne, hogy miután létrehoztam egy tartományt a server 2012ben, csak a tartományba enged bejelentkezni így:

vallalkoz\Rendszergazda
jelszó

Ha viszont simán a gépbe szeretnék bejelentkezni, tehát nem a tartományba,
SRVWIN01\Rendszergazda
jelszó

Akkor azt írja ki hogy téves felhasználónév vagy jelszó, pedig jó jelszóval próbálkozom és ami működik a tartománynál való bejelentkezésnél az itt viszont nem... Mi lehet a probléma?

Köszönöm.

(#330) chepavel válasza xyzikeee (#329) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ez egyszeru: a tartomanyvezerlokon nincsenek helyi csoportok, csak tartomanyi userek es csoportok.

Udv.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#331) xyzikeee válasza chepavel (#330) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

szia!
Tehát akkor csak egy rendszergazda van? És az a tartományé.

(#332) kraftxld válasza xyzikeee (#331) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem pontosan, de alapból a tartományvezérlőre csak a domain admin vagy annál magasabb jogosultságú felhasználók léphetnek be.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#333) xyzikeee válasza kraftxld (#332) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Értem, de nem ez a kérdés. Hanem hogy ha nem a tartományvezérlőre akarok bejelentkezni, hanem simán a Server 2012-be Rendszergazdaként, akkor ügye a tartománynév helyett a gépnevet kell beírni majd \ jel aztán pedig hogy Rendszergazda és az ahhoz tartozó jelszó.
De nekem ez nem működik, azt írja hogy téves felhnév vagy jelszó.

Míg ha a tartományba akarok bejelentkezni rendszergazdaként, akkor működik.
Vagy ez azért van, mert tartományvezérlőt csináltam a szerverből és ezután már nincs külön a gépnek Rendszergazdája, csak a tartománynak?
Remélem érthető.

(#334) kraftxld válasza xyzikeee (#333) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Első kérdés :)
Minek akarsz egy tartományba beléptetett gépre helyi felhasználóként belépni?
Engedélyezve van a felhasználó amivel be akarsz lépni, és jogosultsága is van?
A legegyszerűbb a .\felhasználónév kombó, úgy biztos jó lesz a gépnév. Ez persze a tartományvezérlőn nem működik kivéve ha DSRM módban indítod.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#335) xyzikeee válasza kraftxld (#334) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Igazából csak próba gyanánt próbáltam meg, de nem akar sikerülni, míg pl, win7 esetében ha be is van léptetve a gép egy tartományba, akkor is be tudok jelentkezni a helyi rendszergazda fiókkal a win7es gépre, ezért gondoltam hogy ha szerver 2012-n bejelentkezésnél gépnév\Rendazergazda +jelszó kombót használva, be tudok lépni. De nem tudok. Csak a tartomány\Rendszergazda +jelszó kombó működik.

(#336) kraftxld válasza xyzikeee (#335) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor harmadjára is leírjuk, hogy tartományvezérlőn nincs helyi bejelentkezés? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#337) xyzikeee válasza kraftxld (#336) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Értettem :)

(#338) Kunci-1


Kunci-1
csendes tag

Sziasztok,

A következő problémára keresnék megoldást, szerintetek megoldható?

Adott egy kis cég, két telephellyel. Mindkét irodában optikai 25/80-as net van, nem fix IP-vel.
Az egyik helyen 3 kliens és egy HP Microserver fut Windows Server 2012 R2 Essentials-al, a másik helyen 5 kliens és szintén egy HP Microserver Windows Server 2012 R2 Essentials-al. Tehát összesen egy 8 gépes + két szerveres hálózatról beszélünk. Jelenleg a 2 iroda összekapcsolását két Linksys router oldja meg, dyndns-el és site2site vpn kapcsolattal a router segítségével. Az egyik helyen 192.168.1.x a másik helyen 192.168.2.x az IP tartomány. Ezt szeretném kicsit "esztétikusabban" megoldani a Windows Serverekkel.

Ami a feladat lenne:
Mindkét telephelyen azonos domain használata (felhasználók, jelszavak, stb.), de a domain kiszolgáló a helyi telephely szervere lenne, viszont a két szerver között a felhasználók adatai szinkronizálódjanak. Tehát lényegében mintha egy közös belső hálózat lenne az egész "látszólag egyetlen szerverrel", de a két telephely terhelése osztódjon szét a két helyi szerverre. Mindkét szerver azonos feladatokat lásson el, de helyi szintekre lebontva (irodánként).

Fájl szerver használata:
Mindkét telephelyen lévő szerver fájlszerverként is működjön, de a felhasználók fájljai szinkronizálódjanak a két telephely között (kb. mint egy Dropbox esetén). Az adott telephely gépei a fájlokat a helyi szerverről érjék el, de a másik irodában is elérhessék a felhasználók ezeket a fájlokat.

A kliensek megosztott meghajtói, nyomtatói, stb. látszódjanak mindenhonnan, tehát a távoli irodában is.

Továbbá a számlázó programunk MySQL adatbázist használ, amihez a kliensek odbc-vel kapcsolódnak. Ennek is működnie kellene mindkét helyről, akár úgy, hogy csak az egyik szerveren van az adatbázis, akár úgy, hogy tükrözve mindkét szerveren megy, és egymást szinkronizálgatja.

Megoldhatók ezek az igények Essentials-al, vagy ehhez már Windows Server Standard kellene? Ha igen, mit javasolnátok a megoldásra?

Köszi,
Szilárd

(#339) Drag77 válasza Kunci-1 (#338) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!
En két fizikai szervert tennék le standard licenszel az jogosult kettő-kettő virtualisra. Egy egy virtuális lenne a dc
A masik kettő a file szerver dfs file synkel.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#340) bugizozi válasza bugizozi (#306) üzenetére


bugizozi
őstag

még jó hogy felírtam magam és az utókor számára, mert megint szükségem volt rá, csak a linket rontottam el, helyesen: [link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#341) Snoop-y válasza Kunci-1 (#338) üzenetére


Snoop-y
veterán

A mysql sync-et ha mindenkeppen eroltetni akarod akkor ezt hasznalhatod ( en nem jatszanek ezzel ha elkerulheto ):

MySQL_Workbench Sync

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#342) Drag77 válasza Snoop-y (#341) üzenetére


Drag77
senior tag

site2site vpn esetén ha elég gyors a net mindegy hol vanaz adatbázis

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#343) Snoop-y válasza Drag77 (#342) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen de akkor sem duplikalnam erre akartam kilyukadni. Egyik helyre letennem azt kalap. Mondjuk ha nincs net akkor az egyik helyen nincs melo. ( bar ezt nem tudom most hogy oldjak meg )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#344) Drag77 válasza Snoop-y (#343) üzenetére


Drag77
senior tag

net kiesé idejére esetleg egy mobil net

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#345) Kunci-1 válasza Drag77 (#344) üzenetére


Kunci-1
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Net kiesés egyelőre szerencsére még nem nagyon volt.
Még csak most tesztelgetjük a rendszert. A mysql-t én se nagyon szinkronizálgatnám, de sajnos úgy néz ki, szükséges lesz, mivel elég lassú így. Esetleg még azt kipróbálom, hogy egy hostingolt linux szerverre teszem fel az adatbázist, és így mindkét helyen azt érnék el, talán úgy egy fokkal gyorsabb lenne.

(#346) Male


Male
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne... reggelre nem volt elérhető a szerver a helyi hálózatról. Mivel kb 3 percem volt megoldani a helyzetet, így monitort rádugni, nyomozni esély sem volt, egyszerűen le lett kapcsolva, és újra elindítva (10 másodpercig gomb nyom kulturált módszerével lekapcs, majd vissza :DDD ). Látszólag minden OK, mostmár csak ki kéne deríteni mi a fene történhetett.

Az eseménynaplóban pl ilyenek vannak éjjelről, amit nem igazán értek: katt. Utána még egy kupac audit failure, majd 8:30-kor ismét kettő katt... és ez az utolsó bejegyzés. 8:55-kor néztem, hogy nincs internet ( ez osztja a netet is ), és távoli asztallal sem érhető el a helyi hálóról a szerver.
Mi a fene ez? Valaki bejutott a szerverre, vagy rossz irányba keresgélek?
/az első egy kolumbiai IP cím, a második pedig egy romániai... egyiknek sincs semmi köze a szerverhez/

[ Szerkesztve ]

(#347) Snoop-y válasza Male (#346) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lehet 3rd party service is a szerveren. ( bar a ket listazott ip-bol itelve inkabb probalkozasok voltak ezek )
A log azt mutatja hogy belogoltak anonymouskent. Milyen service-ek futnak a gepen? IIS?

Ha privat server ( marmint nem varsz mindenhonnan felhasznalokat bizonyos szolgaltatasokra akkor csinalnek egy eros szukitest a tuzfalon es csak azokat engednem be akiknek tenyleg be kell jonnie )

Amugy meg az object access es a process tracking audit be van kapcsolva?

Masik fele, hogy ha nem feltetlenul fontos valamelyik szolgaltatasnak akkor tiltsd le elso korben az anonymous bejelentkezest.

A szerver elerheto RDP-n? az is okozhatja pl ha csak megprobalnak ra belogolni. ( ha mas felhasznaloknak nem kell RDP-n elerni akkor rantsal fel ra 2 faktoros authentikaciot ) A DUO az 10 userig ingyenes.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#348) Male válasza Snoop-y (#347) üzenetére


Male
nagyúr

IIS is van, igen, bár nem tudom mia fenének, de az RRAS felrakásával együtt felkerül alapértelmezetten. (DHCP, DNS, File and Storage services, IIS, Remote Access van most)

Internet felől csak távoli asztallal kell bejelentkezni rá, semmi máshoz nem kell kapcsolódni onnan (az internet megosztás ami miatt ez talán gázos)

Őőőő... nem tudom, ahogy alapértelmezetten volt, úgy van :F

Az Anonymous nincs alapból tiltva??? Mert engedélyezni biztos nem engedélyeztem, ezért is fura... utána nézek.

RDP kell, igen.... de egyetlen felhasználónak csak.

Köszi, azthiszem kicsit guglizok a hszed alapján most, mert annyira azért nem értek hozzá sajnos :(
/ ez házi szerver, csak kihasználom, hogy 180 napig ingyen használhatóak ezek, szóval ezért sincs profizmus :B /

Szerk: Aha, az IIS-nél be volt kapcsolva az Anonymous... letiltottam most.

[ Szerkesztve ]

(#349) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Van bármilyen lehetőség arra, hogy a Windows server Foundation vagy Essentials verziónál megnöveljem valahogy a 15/25 maximális felhasználószámot? 50fős cégnek.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#350) kraftxld válasza Immy (#349) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, standard-ra upgrade: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.