Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#215) vlevi válasza iceman1988 (#207) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Windows Live Mail elég egyszerűen tárolja a leveleket. Minden egyes levél egy külön eml állomány, a "C:\Users\VLevi\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Mail" könyvtár alatt. Itt több alkönyvtár van, levelezőfiókonként néhány könyvtár. Én úgy mentettem át Operából a leveleket WLM alá, hogy egy konvertálóprogrammal eml-é alakítottam az Operás leveleket, WLM-ben megcsináltam a fiókokat, és a tizenvalahányezer levelet drag&droppal behúztam a WLM-ba. Nem a könyvtárába, hanem közvetlenül a programba. Darálta a winchestert pár percig, de beemelt mindent.
De azt hiszem, virtuális gépen úgy is próbáltam, hogy közvetlenül a tárolómappába másoltam be a leveleket, igaz előtte itt is megcsináltam az email fiókjaimat.

Viszont nekem is lenne kérdésem. Elvileg a beállításokban beállítottam, hogy kilépéskor törölje a törölt elemek mappa tartalmát, de többszöri próbálkozás után sem csinálja meg.
Mindegyik levelezőfiókom pop3-ra van állítva, de igazából már csak a gmailt használom. És van jónéhány rss feed is, de azokból sem törli a törölt elemeket. Ott marad a kukában, és ez engem zavar.
Amúgy szerintetek érdemesebb lenne átállni IMAP-ra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.