Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Mike88 válasza mexel (#700) üzenetére


Mike88
senior tag

No ez mondjuk igaz, bár sosem próbáltam a VDR-t. Logokat milyen névvel tudsz hozzárendelni a csatornákhoz? Csatorna névvel vagy service névvel? Diseq-et támogatja? Karakterkészlettel nincs ilyen problémája, mint a tvheadendnek?

(#702) Celtis válasza Mike88 (#701) üzenetére


Celtis
veterán

A tvheadendnek sincs karakter problémája, ha a megfelelő kódolást állítod be. Kétszer beírtam, hogy mi a helyes beállítás, amivel minden csatorna EPG-je hibátlan.

(#703) Mike88 válasza Celtis (#702) üzenetére


Mike88
senior tag

m1-en mindig hibás volt nálam, akárhogy állítottam és érdekes módon olyan is előfordult, hogy helyes volt 1 napig, esetleg csak 1-2 műsorblokknál. Mondjuk egyáltalán nem érdekel a dolog, amíg a gr*vi-s forrás jól működik, nekem elég a 2 napos EPG. Sőőőt aztán sem tud érdekelni, mivel a 4.2-ben már van EPG újrafelhasználás, SD verzióról "átlehet hozni" az EPG-t. Nem küzdök a d*gis EPG-vel.

[ Szerkesztve ]

(#704) zell01 válasza Mike88 (#703) üzenetére


zell01
csendes tag

ja, dettó... nálam is az m1 HD hibás epg-s, meg az AXN-ek...a többi már jónak tűnik...
egyébként azért nem értem ezt a service mapping-et mert a magyar meg a román filmcafe tök másik TP-n van, teljesen különálló csatorna...meg pl a Prime-ból csak egyetlen egy van, aztán azt se tudom már utólag hozzáadni... és amúgy valóban, azok a csatornák előtt amiket nem akar mappelni, van 3 kötőjel... és nem tudom ez valami scan beállításon múlik vagy mi???
én már két hete mókolok... mostmár úgy nagyjából kifogástalan a rendszer, de ilyenkor még kiakadok amikor ilyen kis dolgokon vacakol a tvh...
nálatok be van kapcsolva a network-nél a Provider ID-k meg csatorna számozások? amúgy ti hogy adtok hozzá új csatornát, ha netán a szolgáltató ad valami újat?:D

(#705) Mike88 válasza zell01 (#704) üzenetére


Mike88
senior tag

Nincs, ez arra vonatkozik nem, hogy használja-e a szolgáltató általi csatornaszámozást? Ez nálam ki van kapcsolva, különben ha új csatornát adok hozzá, akkor aztán kereshetem a bemapelt csatornák között, mivel csatornaszám ekkor nem 0 alaphelyzetben. Azért jó, ha 0, mert ha számozás szerint van sorba rakva a lista, s nálam úgy van, akkor a lista elejére kerül, aztán persze adok neki egy csatornaszámot.

Ha új csatorna érkezik, akkor azt elvileg automatikusan lekeresi a TVH, kikeresem név vagy tp alapján, majd hozzáadom. Ha áthelyezésre kerül, akkor a bemapelt csatornáknál (Csatorna/EPG fül) megadható a szolgáltatások oszlopban a csatorna új helye (már ha azt a TVH már lekereste).
Ha valamiért mégsem találná meg automatikusan az új csatornát a TVH (meglévő muxon/tp-en), akkor újra keresem annak tartalmát. Ehhez a muxok fülön adott tp-t szerkesztem, majd szkennelés státusznál megadom, hogy aktív, eztán mentés. Úgyhogy ezt meg is próbálhatnád, keresd le újra a 11804 V (U*C) vagy a 12563 H (D*gi) tartalmát.

(#706) mexel válasza Mike88 (#701) üzenetére


mexel
veterán

Soha nem próbáltam, nem is néztem igazán. Ráadásul már nincs meg a wetek, megnézni sem tudom. :(

(#707) Celtis válasza Mike88 (#703) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem egy bajom van csak az EPG-vel.Van a Thor 11977N-n is egy Natgeo HD, amin más műsor fut, mint a 11881V-n. Így nem találok hozzá gravis EPG-t, de ami igazán bosszantó, hogy az OTA EPG is a másik NAT GEO műsort mutatja.

(#708) Mike88 válasza Celtis (#707) üzenetére


Mike88
senior tag

Ja, de hát érthető, hogy nincs hozzá, most már a lokalizált a hivatalos Magyarországon, ez a Nat Geo, ami korábban volt nálunk, az már hivatalosan nem elérhető Magyarországon. Több ilyen csatorna is van: AXN Románia, AMC CE, HBO CE sőőőt, sztem az HBO-ból is van román változat, amin van magyar hangsáv és műsorban részben eltérő.
Ezek csak azért vannak, mert hangsávban ezek közösek a románokkal, szlovákokkal, szóval a román digi és a freesat előfizetőknek, ill. azok közül is a magyar előfizetőknek.

Sokan panaszkodtak erre a UPCD-nél, de hát erre csak azok tudnak panaszkodni, akik kártyás előfizetők (mert azoknál elérhetőek a Freesat csatornák is) és érthető, hogy erre mindig az a válasz, hogy nem tapasztalnak hibát. A UPCD nyilván a vételhez a saját boxát használja, amin meg már nem elérhető a Nat Geo-nak ez a változata. Így érthető, hogy miért nem értik, mi a probléma.
Nem hinném, hogy valaha is lesz hozzá magyar EPG, hisz nincs a fent említett többi CE és EE verziós csatornákhoz sem.
Régebben a port.hu-n még elérhető volt több verzióhoz is magyar EPG, mikor a digi kezdett elterjedni és több csatornánál nem a lokalizált verziót adták. Most már sajna nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#709) Celtis válasza Mike88 (#708) üzenetére


Celtis
veterán

Értem, köszi.

(#710) zell01


zell01
csendes tag

most azt csináltam, hogy kitöröltem az egész csatorna listát... és újra scaneltem mindent, és most lemap-eltem a létező összes csatortnát, és most van minden... viszont ugye így ugrott a saját listám, epg-vel meg a pontos piconokkal meg sorrenddel...
ha visszaállítom a biztonsági mentést, meg ugye a jelen állapotot kimásolom külön mappába, akkor vajon melyik mappa tárolhatja külön a service listát, meg melyik az általam kicicomázott csatorna listát? valahogy csak lehet a kettőt összegyúrni, nem?

(#711) zell01 válasza zell01 (#710) üzenetére


zell01
csendes tag

asszem sikerült... :D

(#712) zell01


zell01
csendes tag

már csak azt kérdezném, van-e valakinek működő beállítása P0wer VU-ra? nézegettem más fórumokat, de én azokon nem mentem el, hogy hogy kellene beállítani az 0Semut...

(#713) Mike88 válasza Celtis (#695) üzenetére


Mike88
senior tag

Mire gondoltál, arra, hogy egy csatornához két tp. van hozzárendelve? Megpróbáltam most 1 csatornánál két különböző szolgáltatót beállítani, de hogy mi a bánat alapján dönti el, hogy melyik "induljon" amikor rákapcsolsz, azt nem tudom. Valamikor az egyik, valamikor a másik tp-ről "indul" a csatorna. Szóval így, hogy prioritást nem lehet beállítani, legalábbis nem találtam ilyesmit, nem tudom hogyan lehet ezt hasznosítani.
Ha lenne prioritás, akkor látnám értelmét, a jobb forrást beállítani elsődlegesnek azt' ha vmiért nem elérhető, akkor a 2. forrás indul.
Kapcsolás nem lett lassabb.

(#714) Celtis válasza Mike88 (#713) üzenetére


Celtis
veterán

Igen erre. Valamiért sosem vettem az erőt, hogy kipróbáljam.
Abban bíztam, hogy valaki már kiismerte. Amúgy be lehet állítani prioritást az egyes DVB service-ekhez.

(#715) Mike88 válasza Celtis (#714) üzenetére


Mike88
senior tag

Jaaa, aha, no ezt nem tudtam.

(#716) #80025600


#80025600
törölt tag

Sziasztok

Meg új vagyok ezen a téren ha rosszat írok ne harapjatok.
Vettem egy wetek openelec boxot.én naiv olvastam androidos meg milyen jó a paraméterei.ma szembesültem vele hogy kodi van rajta és semmi más.
Kérdés
Tudom olyan firmware-t tenni rá amitől mást is tudnék futtatni rajta.
értsd androidos alkalmazasok vagy felejtsem el és torodjek bele hogy nem figyeltem
Előre is koszonom az építő jellegű válaszokat.

(#717) mexel válasza #80025600 (#716) üzenetére


mexel
veterán

Fel tudod tenni a droidos rendszert, én is kipróbáltam, de sajnos a wetek 1-en eléggé gyenge az android, lassú és régi is SZVSZ. Azonnal le is szedtem. Nem emlékszem pontosan, de talán még nincs is kitkat sem hozzá. A Libreelec jobb, kérdés mire akarod használni. Ha androidos készüléket keresel akkor véleményem szerint egy újabb típusú 4 magos kínai kütyü jobb megoldás lehet ( az ajánlottak közül), viszont LE-re a wetek nagyon klassz, ott bőven elég a 2 mag. Ha viszont kell a tuner is akkor nincs sok alternatíva. Én teszteltem K1 plus-t ami tuneres, de a kép minősége érezhetően jobb a weteknek szerintem.

(#718) #80025600 válasza mexel (#717) üzenetére


#80025600
törölt tag

Igazából smart iptv és a kodit szeretném futtatni rajta.
Szívesen fogadnám a tippeket minként tudom megcsinalni. Ha nem jó vissza megy rá a kodi és kesz..eladom utana
Előre is köszönöm

(#719) #80025600 válasza mexel (#717) üzenetére


#80025600
törölt tag

A tuner nem szükséges nekem..

(#720) Mike88 válasza #80025600 (#719) üzenetére


Mike88
senior tag

Basszus, akkor remélem nagyon jó áron vetted, mert egyéb esetben nagyon rosszul választottál.
Nem tom, mi az a smart IPTV, egy app? Milyen TV-kre tartasz igényt? Most épp a cardshare kiegészítőre van rákattanva mindenki, MS repo-ból elérhető. A repo beállításához kövesd itt a téma összefoglalót.

Mindenesetre a cs-en kívül számos IPTV kiegészítő van, ha ennyi hiányzik az androidból, akkor kár vele foglalkozni.
Nézd, ha médialejátszásról van szó, legyen az zene, rádió, videó, tv, kivéve a szolgáltatói appok (tarr mobilTV, TV go, Horizon) akkor érdemes rákeresned, hogy elérhető-e hozzá kodi kiegészítő, mert jó eséllyel igen.

(#721) #80025600 válasza Mike88 (#720) üzenetére


#80025600
törölt tag

Atszamitva 20e Ft.
Van egy online tv szolgáltatás ami ezen fut.teljes tartalom hd-s műsor stb.amiatt kell a smart iptv alkalmazás. A kodi meg az MSZP miatt.

(#722) #80025600


#80025600
törölt tag

Amúgy nehéz felfrissiteni 17-re?

(#723) Celtis válasza #80025600 (#718) üzenetére


Celtis
veterán

Milyen tuner van benne? Ha eladnád, szólj.

(#724) samyr


samyr
csendes tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség wetek ügyben.
Most jött egy új play ez a weos van rajta.
Szerettem volna az enigma 2 részét használni sd kártyáról de nem tudom.
Az volna a gondom.
Kiírtam sd kártyára az open atv6-ot.
Beleraktam a wetekbe de nem indul róla.
Mindíg azt írja nyomjam a sd kártyáról boot-oláshoz a power gombot.
Libreelec sd kártyáról ugyanezt csinálja.
Volna valami ötleted mi lehet a gond.
Ezt tv-zésre szeretném használni , megosztás menne.
Jó volna az sd kártyás vagy a betelepítísés dolog is.
Köszönöm ha segítséget.

(#725) Mike88 válasza #80025600 (#718) üzenetére


Mike88
senior tag

Szolgáltatásnak van vmi weblapja esetleg? Ez a [link]?

(#726) Mike88 válasza samyr (#724) üzenetére


Mike88
senior tag

Win32 disk imagerrel írod ki ugye, nem csak szimplán rámásolod az image-et a kártyára? Ha igen, akkor próbálkozz egy másik kártyával is.

(#727) samyr válasza Mike88 (#726) üzenetére


samyr
csendes tag

https://hdbox.ws/hu/firmware/4143-skachat-proshivku-e2-openatv-6-0-kodi-16-1-rxone-ot-19-01-2017-dlya-ustanovki-na-kartu-pamyati-resivera-wetek-play.html
ezt irtam rá
Win32 disk de mikor rá írtam ugyan az az image kép volt rajta mint a letöltött semmi kicsomagolás

[ Szerkesztve ]

(#728) samyr


samyr
csendes tag

Ez a box gyári teljesen csak kiszeretném cserélni openelec/libreelecre+ sd kard szatos működne.
Ebben kéne segítség .
Köszönöm előre is

(#729) Mike88 válasza samyr (#728) üzenetére


Mike88
senior tag

No, akkor először LE NAND-ra. Jó lenne már tudni végre, hogy play vagy play2, mert azt mondtad új a box, play meg már nincs forgalomban...
Play-hez innen töltsd le a LE-et: [link]
Play2-höz innen töltsd le a LE-et: [link]
A zip file tartalmát (szóval tömörítsd ki) másold egy micro SD kártyára, előtte a micro SD kártyát fat32-vel formázd.
A zip file-ban szintén lesz egy zip file, értelemszerűen azt nem kell kitömörítened.
Ezt követően kapcsold ki a boxot, tedd a microSD kártyát a foglalatba, majd áramtalanítsd, húzd ki a DC dugót. Ezután keresd meg az upgrade microkapcsolót, az alján lesz egy pici lyuk az emögött lévő kapcsolót nyomd le egy fogpiszkálóval, gemkapoccsal vagy azzal a célszerszámmal, amit a wetekhez adnak. Tartsd nyomva, dugd vissza a DC dugót, továbbra is tarts nyomva kb. 10mp-ig. Majd engedd fel és várj. Egy kis idő elteltével egy android robotot fogsz látni és elindul a telepítés. Minden automatikus, csak várd ki türelmesen.
Ha végzett, újraindult a box, betöltött a LE, akkor gördülj át gyorsan az alapbeállításokon, SSH-t engedélyezd, net kapcsolatot állítsd be stb.
Ha ezzel megvagy microSD-t kiveheted, aztán...

OpenATV microSD kártyára:
Playhez töltsd le az openATV-t innen: [link]
Play2-höz innen: [link]
A zip file-t kitömöríted. Majd a kitömörített img filet írod ki microSD kártyára Win32 disk imagerrel.
Nem tudom, hogy van-e már azóta valami boot menü, mindenesetre ha a kártya a foglalatban, akkor e2 tölt be, ha nincs a foglalatban akkor LE tölt be.

DE szerintem meglehet ám barátkozni a LE-ben való TV-zéssel, szóval a viszonylag lassú zapping-et leszámítva abszolút használható TV-zésre, Osc*m ugyanúgy elérhető.

Jap, igen, ha az előzőleg mSD kártyára telepített openATV miatt nem látod a kártya teljes tartalmát és egyszerű formázással sem tudod annak teljes területét visszaszerezni, akkor kövesd ezt az utasítást:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#730) #80025600 válasza Celtis (#723) üzenetére


#80025600
törölt tag

Azt hol tudom megnezni?
Amúgy sikerult ratennem a Lollipop androidot és jól is megy az alkalmazasom.bár ez cm12 és vannak hibai.most majd keresni fogok azért gyárit vagy jobbat.sajnos a beállítások nem működnek.minden más ok.
Az éjjel már volt rajta jarvis,android 4.4 illetve most 5.0.2.
Stabil androidot tud valaki.?
Nekem wetek openelec van...
Koszi meg1x

(#731) Celtis válasza #80025600 (#730) üzenetére


Celtis
veterán

Azt hol tudom megnezni?

A hátulján. A dupla sat tuneresnek két darab menetes antenna csatlakozója van.

[ Szerkesztve ]

(#732) #80025600 válasza Celtis (#731) üzenetére


#80025600
törölt tag

Igen úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#733) #80025600 válasza Mike88 (#725) üzenetére


#80025600
törölt tag

Igen azt használom. Most rajta van a Lollipop,de vmiert nem az igazi.a beállítás menü nem jön be rajta.maga a szoftver minden megy rajta...
Keresnem kell másik androidot meg.
Amúgy a play2 szoftver nem megy rá vagy nem bírná el?

(#734) Mike88 válasza #80025600 (#733) üzenetére


Mike88
senior tag

Rossz címet linkeltem, az siptv.eu-ra gondoltam, de a smartiptv.eu egy totál kezdetleges weblap, kész sincs, ki sem derül igazán micsoda, mindenesetre nem találgatok... Így nem tudok segíteni. Ha m3u lista is elérhető a weblapjukról legyen az bármelyik iptv-s weblap, akkor az működőképes lehet Libreelec-en is, nem kell hozzá androidos app. Egyéb esetben ha csak erre akarod használni, akkor ne tökölj vele! Add el! Vegyél egy hardverben erősebb androidos boxot.

[ Szerkesztve ]

(#735) #80025600 válasza Mike88 (#734) üzenetére


#80025600
törölt tag

A siptv az.ebből van androidos app.lásd Google play..
Ezzel nincs gond.a wetek play paraméterei bőven elegendő a siptv mukodeshez.
Igazából ami fontos lenne segitsegben egy jó stabil android.lehetőleg 5. mert a 4 .4 nem vált be.lehet rosszat tettem rá,de egy App sem ment rá. Mindre csomagolási hibát írt.
Koszi azert hogy foglalkozol az üggyel;)

(#736) Mike88 válasza #80025600 (#735) üzenetére


Mike88
senior tag

Ha jól értem ez csak egy felületet biztosít számodra, hogy egy saját listát tudj használni. S ha jól gondolom m3u listáról van szó, és esetleg egy másik forrásról, ahonnan az epg-t szerzed be. Akkor esetleg nem jó megoldás számodra az, ha az m3u listát Libreelecen az iptv simple klienssel hívod meg/töltöd be és az EPG forrást is ugyanebben a kiegészítőben adod meg? Avagy teszem azt android alatt Kodi-ban adod meg az elérést?
Mert idáig tudna sztem más is segíteni ebben, eleve kevesen használnak androidot wetek play-en, arra meg, hogy android alatt ezt az applikációt wetek playen rajtad kívül más is használja, baromira kicsi az esély, hisz ez egy tuneres box, ezt azok választják, akik antennával akarnak tv-t nézni, nem iptv alapon.
Egy dolgot tudok ajánlani, mivel ez android esetében android TV környezetre lett eredetileg szánva, így próbáld meg a cm12-re alapuló Android TV-t, ha még nem próbáltad: [link]

Play2 szoftver nem megy rá, nehogy megpróbáld! Totál különböző a két box, az android nem windows, minden eszközre csak az arra szánt arra elkészített android telepíthető.

(#737) #80025600 válasza Mike88 (#736) üzenetére


#80025600
törölt tag

Köszönöm az infókat.
Kiprobalom amit írtál.
Annyit kerhetnek hogy a librelecrol tudnál kis infót adni még.
Lehet megnezem azt is
Most jelenleg mag254 boxxal nézem a tv.ami jó csak nem tudom ravarazsolni a kodit.köztes megoldás kéne. Azon dolgozom mi a legjobb.
a mag254 ben csak beirod a szerver elerhetoseget és a rendszergazda engedélyezi a Mac cimet és megy.
Koszi minden infót és az idődet is...

(#738) Mike88 válasza #80025600 (#737) üzenetére


Mike88
senior tag

Mire vagy kíváncsi?
IPTV simple klienset a Rendszer - Kiegészítők menüpont alatt tudod telepíteni. Beállítani ugyanitt tudod.
Telepítés után engedélyezni kell az élő TV-t, ezt a Rendszer - Élő TV - Általános menüpontban tudod megtenni.

(#739) samyr válasza Mike88 (#729) üzenetére


samyr
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Majd csak a holnapi nap folyamán tudom ki próbálni.
Play 1-ről van szó.
A play 1 linkje már nem él.
Új http://www.geekbuying.com/item/WETEK-PLAY-Android-Live-TV-Streaming-Box-With-DVB-S2-Tunner-AML-8726-MX1-5-GHz-Dual-Core--802-11-B-G-N-LAN-BT4-0-355095.html
Innen van pár naponként szokott lenni nekik.

[ Szerkesztve ]

(#740) samyr válasza samyr (#739) üzenetére


samyr
csendes tag

Sikerült kipróbálnom.
Minden jól működik.
Ezer köszönet a segítségért. :R

(#741) Mike88 válasza samyr (#740) üzenetére


Mike88
senior tag

Szívesen. Örülök, hogy összejött a dolog. 1 hónapja még láttam én is, hogy van geek-en play1-es, aztán pár napja rákerestem s nem találtam, azt hittem, hogy már teljesen kifogytak ők is.

[ Szerkesztve ]

(#742) #80025600 válasza Mike88 (#738) üzenetére


#80025600
törölt tag

Esetleg egy jó android szoftvert nem tudsz?

(#743) Mike88 válasza #80025600 (#742) üzenetére


Mike88
senior tag

Azt sajnos nem, kb. 5 percig használtam weteken androidot. Nincs tapasztalatom.

(#744) #80025600


#80025600
törölt tag

nem tudom hogy aktualis-e meg ha esetleg megosztom a tapasztalataimat vele vagy mar tul regi eszkoz es nem nagyon hasznaljak?van par eszrevetel.eleg sokat kiprobaltam eddig es meg van boven lehetoseg.kicsit jobban belemasztam a temaba es kozben nyilnak az ajtok:)

(#745) Mike88 válasza #80025600 (#744) üzenetére


Mike88
senior tag

Sokan használnak Wetek play-t, de csak kevesen androiddal. DE nyugodtan oszd meg a tapasztalataidat, ilyesmiből baj még nem történt, itt írtam már többször, hogy szívesen olvasnék androiddal kapcsolatos tapasztalatokat. Az egy dolog, hogy azt hiszem nekem egy életre elég volt az androidból, de azért érdekel a dolog, mert sokan kérdezték már tőlem, hogy az android mennyire használható a boxon, s csak annyit tudok rá mondani, hogy fogalmam sincs.
Többször elhatároztam már, hogy kipróbálom, de nem visz rá a lélek. Én médialejátszóként tekintek a Wetekre, minden másra egy Pipo X7-est használok, sosem tudtam igazán megbarátkozni az androiddal, még csak tableten sem, telefonra tökéletes. Pedig 2 évvel ezelőtt még a nyakamat mertem volna rátenni, hogy ez az irány a jövő és hittem is benne, annak ellenére, hogy volt hiányérzetem, most már nagyon nem vagyok ebben biztos. Kezdeti lelkesedés 4-5 év alatt totál kifulladt. Ennyi idő után csak a hiányosságait láttam, s nem tudtam már elfogadni médialejátszásra, később TV-zésre. Ez baromira sok idő, ha azt nézem, hogy valaki kapásból azt mondja rá, hogy ki van zárva, hogy erre használjam, mert alkalmatlan (és valóban az).
Tök jó dolognak tartottam, hogy böngészésre is használhatom a boxot, filmek, sorozatok lejátszása mellett, sőt skype-ra, játékra is. Aztán rájöttem, hogy játékra igazából nincs szükségem, majd arra is, hogyha TV-t nézek nehogy már megálljon az adás azért, mert valaki hív skype-on, az meg, hogy ki-be jelentkezgetek annak nincs semmi értelme. Majd arra is rájöttem, hogy mégsem teljes értékű böngésző az, amit androidon kapok, nem tudom megmagyarázni, példákat felhozni, de mindig éreztem némi kényelmetlenséget, talán egy jut hirtelen eszembe, a jobb klikk hiánya. Mindig bekapcsoltam a PC-t, amit később egy Pipo X7-essel váltottam ki, böngészésre, letöltésre, irodai dolgokra tökéletes.
Úgyhogy Amiko A3-mat használtam kicsit több, mint 1 évig és 1 év után rájöttem, hogy már semmi másra nem használom, mint TV nézésre meg Kodi-ra, s nagyon bosszantott a dolog, hogy váltani kellett a kettő között, nem lehetett egyben a dolog, TV-zés Kodival. Így találtam rá a Wetekre és egyben az Openelec-re.
Arról nem is beszélve, hogy A3-nál valami nagyon nem volt rendben kadenciahelyesség ügyében, az egy dolog, hogy ugyebár nincs automatikus kadenciaváltás, de a menüben választható kimeneti lehetőségek kamu volt, a TV azt írta ki, amit beállítottam, mégis mindig "akadozott" a film is, a TV adás is, így feltételezem ez fix 60Hz volt. Arról nem is beszélve, hogy az UI 1280×720p volt, így a futtatott appok, (a kodi is) ebben a felbontásban futott. Android után Openelec-el a film nézés és TV-nézés olyan volt, mint mikor egy rázós út után, ráhajtasz egy olyan útra, amit frissen aszfaltoztak.

[ Szerkesztve ]

(#746) #80025600 válasza Mike88 (#745) üzenetére


#80025600
törölt tag

Hat akkor leirom.
Wetek play ..
Gyárilag az utolsó verzió amit lehet letolteni hozzá a honlapról az a wetek play OS 1.1.6 ami 4.2.2 androidot tartalmaz es kodi 16 (jarvis) van rajta.amit meg frissít 1.1.7-re amiben egy frissebb jarvis van.a 17 nem bírja el mert minimum android 5.xxx kell(tobbek kozt a siptv-nek is).maga a rendszer gyors konnyen kezelhető és hibátlanul kezeli a kodi-t.az androidot hivatalosan nem lehet feljebb frissíteni. Viszont....
A CM kiadott rá két unofficial kiadást ami (cm11)4.4.2 illetve (cm12)5.0.2 androidot tartalmaz.
Fel is lehet rá telepíteni,de nagyon nem jó sajnos.lassú fagy és szar a felbontása.
Mint korábbi hozzaszolasban említette vki sajnos arra tényleg alkalmatlan.futnak rajta az alkalmazasaim,de olyan minőségi romlassal hogy kosz nem kérek belőle .
Vissza tettem a legujabb openelec-t és a kodit beállítottam
Most eladom..

(#747) Mike88


Mike88
senior tag

Kipróbáltam a 7.95.2-t. A legnagyobb probléma az, hogy 7.0.3 alól mentett "kiadott" 4.2 tvheadend valamiért nem engedélyezhető. Így hát feltettem az LE repo-ból elérhető 4.2 TVHeadend-et. (8.1.109) de diseq kezeléssel valami gondja van, folyton ezt a hibaüzenetet kapom: failed to send diseqc cmd (e=Invalid argument)

(#748) Celtis válasza Mike88 (#747) üzenetére


Celtis
veterán

Itt kérdezz szerintem.

(#749) Mike88 válasza Celtis (#748) üzenetére


Mike88
senior tag

Köszi, de igazából nem érdekes, megvárom a 8.0-t. Csak kíváncsiságból próbáltam ki.

(#750) Celtis válasza Mike88 (#749) üzenetére


Celtis
veterán

A 7.95.2 az gyakorlatilag a 8.0. Már a végleges Kodi Krypton van benne. Lényeges változásra ne számíts a hivatalos 8.0-ban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.