Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) a8l válasza Mike88 (#349) üzenetére


a8l
aktív tag

Megvan a hiba.
Az oscam.conf-ban a serverip a régi tulajé ezért nem látja.
Friss Libre-vel egyből bejött a 8888-as porton. Már connected.
Csak most a tvheeadend-el szenvedek. A másikon be volt állítva minden 4.0.9 , erre meg felraktam a 4.2-t azon meg nincs olyan menüpont ami kéne. Configure / CAs be kéne új klient, na ilyen CAs nincs a 4.2-ben.
Lehet visszarkom a régit.

Tudom valahogy szerkeszteni a nand-on lévő oscam.conf-ot?
Mert akkor kijavítanám a gyári openelec oscam.conf file-ban a server ip-t a jóra és egyből el lehetne érni.

[ Szerkesztve ]

(#352) Mike88 válasza a8l (#351) üzenetére


Mike88
senior tag

DE van, kicsit feljebb írtam, hogy haladóra (Expert) kell állítani a nézetet.

" Működik az oscam 4.2-vel is, csak ahhoz, hogy lásd a CAs fület, haladóra kell állítani a nézetet. Ezt a beállítás - általános - alap fülön tedd meg(!) a felhasználófelület szintet állítsd haladóra, majd mentés.
A félrefordítás miatt két haladó szint van, lehetett volna prof vagy mittomén, lényeg, hogy a legördülőben a 2. (alsó) haladót válaszd. Ha mentettél, megjelenik a CAs fül is, itt pedig be tudod állítani megszokott módon az oscam-et."

(#353) a8l válasza Mike88 (#352) üzenetére


a8l
aktív tag

Köszi, majd tanulmányozom, elsőre elég bonyolult, de gondolom meg lehet tanulni.
OE alatt működik már, az oscam conf-ban átírtam a serverip-t a jóra és reboot után egyből el lehetett érni weben. Most már működik. Szép lassan végignézem az összes menüpontot aztán apránként megpróbálom beállítani LE alatt is. SD be akkor LE van, ha SD kint akkor meg OE.

(#354) a8l válasza markkovacs76 (#311) üzenetére


a8l
aktív tag

Szia
Enigma2 milyen rajta?
Elsősorban az egyszerűsége és a képminőség érdekelne.
NEm vagyok teljesen elégedett a kodi alatt nyújtott műholdas képminőséggel.
Samu tv-ben a beépített S2 tunerrel nagyságrendekkel jobb a kép.
MEg a kezelhetőség sincs a toppon, lassan reagál egy s905 boxhoz képest mindenképp pedig az se egy csúcs hw.
Enigma alatt is fel lehet venni és megy az oscam?
A lényeg az lenne hogy minél egyszerűbben kezelhető műholdvevő amivel könnyű felvenni és azt visszajátszani és közben lehet mást is nézni(2 tuner)

Sd-n fent van a libre, majd megpróbálom azt is beállítani hogy minden működjön, de az alapvetően ugyan az mint az OE, tehát nagy különbség nem lesz.
Enigma2 és OpenAtv-t honan lehet letölteni ami a play-en fut?

Akinek volt wetek play és most play 2 van, mi a véleménye kezelhetőség, gyorsaság és képminőség szempontjából?

(#355) Mike88 válasza a8l (#354) üzenetére


Mike88
senior tag

Nem jobb e2-vel a képminőség, a kezelhetőség meg... ki mihez szokott, számomra könnyű és logikus a kodi, tvheadend már kevésbé. No de próbáld ki, sd kártyáról fut.

Azért az érdekel, hol érzed lassúnak...
1080p-re állítottad a felbontást ugye, nem 1080i-re? Csak mert utóbbinál interlace-es a kép SD adásnál, legalábbis oe alatt így volt.

(#356) markkovacs76 válasza a8l (#354) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Enigma2 úgy fut rajta kb. mint a Dreamboxokon, vu+-on.
Gyorsabb a csatornaváltás, mint kodiban.
A képminőséggel nekem nem volt gondom.

Az openpli-t javasolnám inkább neked kipróbálásra, mert abban benne van a szoftverek / softcam között az oscam, nem kell manuálisan telepíteni.

http://openpli.org/download/wetek/wetekplay/

Elérhető e2 image-ek, többek között:

Openpli
OpenATV
Pbnigma
OpenHdf
Mnigma
OpenSpa
stb.

Szóval elég nagy a kínálat

(#357) kuka018


kuka018
csendes tag

most kezdtem el megint a epg beallitast!az epgt mar latja a tvheadend ennyi hogy a A script fájlnak hogy tudom megadni a futási jogot!milyen program es hol mert ilyet meg soha nem csinaltam!

(#358) markkovacs76 válasza kuka018 (#357) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Helló. Minden le van írva a weboldalon.

(#359) kuka018


kuka018
csendes tag

2016-10-02 12:57:30.000 /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: grab /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi
2016-10-02 12:57:30.008 spawn: Executing "/storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi"
2016-10-02 12:57:30.043 /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: no output detected
2016-10-02 12:57:30.043 /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: grab returned no data

(#360) kuka018


kuka018
csendes tag

igen de az pont nem hogy a chmod +x tv_grab_gravi futasi jogot hogy hol kell hozzaadni vagy beleirni!

(#361) taki355


taki355
csendes tag

Sziasztok! Vásároltam én is egy ilyen készüléket, de máris problémám van. Kérlek segítsetek, ha lehet!
Vásárlás után bekapcsoltam a készüléket és android rendszeren beüzemeltem, végrehajtottam a felkínált frissítést is. Ezután elvittem valakihez, hogy üzemelje be, hogy Enigma 2-vel tudjak műholdas adásokat nézni. Felrakta egy sd kártyára a fájlt, de hiába indítjuk el, nem akar sd kártyáról boot-olni. Már visszaállítottuk gyárira, de semmi. Azt mondja, hogy lehet, hogy az volt a baj, hogy frissítettem az androidot. Szerintetek mit kellene tenni? Vagy dobhatom a kukába? Kérlek segítsetek!!! Hozzáteszem, hogy nem nagyon vagyok otthon a mókolásban, de ha volna valami egyszerű megoldás, azt megköszönném! :R

(#362) Mike88 válasza taki355 (#361) üzenetére


Mike88
senior tag

Próbálkozz másik kártyával...

(#363) taki355 válasza Mike88 (#362) üzenetére


taki355
csendes tag

Már próbáltuk kettővel. Az egyik sima class 6-os a másik UHS-I calss 10-es és nem bootol!

(#364) a8l válasza Mike88 (#355) üzenetére


a8l
aktív tag

Persze 1080p van beállítva. Én is szeretem a kodit, médialejátszónak fantasztikus, de beltéri box helyettesítőnek valahogy nem az igazi. Ahol nagyon lassú az a csatornaváltás és a felvétel kezelés, az nem is működik jól.
Hol lehet beállítani a tvheadendben hogy hova mentse a felvett adást? Alapból az emmc-re menti az baromi lassú és lehet az a baj. Inkább a nas-ra mentenék. Pl nem tudtam leállítani sehogy a felvételt mert hibát írt ki, még újraindítás után is ott volt hogy felvesz éppen de se megállítani se visszajátszás nem ment.
Ez oe alatt volt régi 4.0.x tvheadend, kodi is vmi 15.2 rajta .
Szóval a cél hogy beállítsak egy le 007-et 4.2 tvh-val, meg kipróbálom az összes többi lehetőséget. Enigma2 stb.

(#365) Mike88 válasza a8l (#364) üzenetére


Mike88
senior tag

Igen, a csatornaváltás, az valóban lassú, több hónap kellett, mire "elfogadtam". No ebben lényegesen gyorsabb e2-vel, de ezzel az erővel vehettél volna egy több tuneres e2 boxot is, alien-t például.
A mentési helyet a tvh beállításaiban, a beállítás-felvétel fülön tudod beállítani, ha lejjebb görgetsz, a felvett fájl tulajdonságai blokknál a felvétel elérési útvonalát kell átírnod. NAS-ra menteni, nem tom, hogy lehet-e, én nem veszek föl, így abban nem tudok segíteni, hogy tudsz rá hivatkozni (feltételezem valahogy fel kell mountolni).
Ezt a hibát valszeg igen, az okozza, hogy a kártyára akar menteni, próbáltam felvételt készíteni, nálam azonnal elindul a felvétel, s megállításnál azonnal megáll, nem okoz lassulást, felvételben látszólag nincs hiba, ugyan nem próbáltam több órás felvétellel tesztelni. Nincs nagy tapasztalatom SD kártyáról bootolt OE-vel, de anno elsőként azzal próbálkoztam, s ugyan a kártya lassúságának tudtam be a dolgot, de valóban néha meg meg döccent a rendszer, nem volt gördülékeny, ezért hamar el is vetettem a dolgot, hogy SD kártyáról futtassam.

(#366) Celtis válasza kuka018 (#360) üzenetére


Celtis
veterán

:F A "chmod +x tv_grab_gravi" maga a parancs ami futási jogot ad a tv_grab_gravi scriptnek. :Y

(#367) Celtis válasza taki355 (#363) üzenetére


Celtis
veterán

Ha egyáltalán nem bootol a box, akkor lehet, hogy a benne lévő SIM kártya elmozdult a helyén. Nekem is ez volt anno a gond vásárlás után. A javításhoz szét kell szedni és meg kell igazítani a kártyát.

(#368) markkovacs76 válasza Celtis (#367) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Én is jártam úgy, hogy nem bootolt be sd-ről.
Az volt az oka, hogy frissítettem legújabb android rom-ra.
Elvileg van egy boot menü már ebbén, amit a bekapcsoló gombbal lehet előhozni, hogy miről bootoljon. Nekem sehogy se sikerült előhoznom. Azóta libreelec van nand-n.

(#369) taki355 válasza Celtis (#367) üzenetére


taki355
csendes tag

Köszi, holnap megpróbálom, és jelzem az eredményt!

(#370) taki355 válasza markkovacs76 (#368) üzenetére


taki355
csendes tag

Igazad van, mert azt kéri, hogy sd bootoláshoz nyomjam meg a bekapcsoló gombot, de így sem bootol. Erre keresném a megoldást, de ezek szerint neked sem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#371) a8l válasza Mike88 (#365) üzenetére


a8l
aktív tag

Nekem gyárilag oe van a nandon nem android. Tehát nem sd-ről bootol. Sd-re LE 007-et tettem egy 32-es samu microsd.
Rendeltem 3db 16-os mixza microsd-t, hogy legyen mire telepítgetni.

(#372) taki355 válasza taki355 (#369) üzenetére


taki355
csendes tag

Megpróbáltam szétszedni, de az 5 csavar után sem sikerült, nem tudom mi a titka?

(#373) rsf válasza a8l (#371) üzenetére


rsf
senior tag

Mi az a LE007??
Meg most Play1 vagy 2-ről beszélsz?
Bocsi,de nem világos nekem..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#374) Mike88 válasza taki355 (#372) üzenetére


Mike88
senior tag

Szét kell pattintani, plasztikkártyát ajánlok hozzá, lényeg, h ne fémmel.

(#375) a8l válasza rsf (#373) üzenetére


a8l
aktív tag

Libre elec de lehet hogy wetek play-re nem 007 a verzió, lényeg hogy a legújabb..
Az s905-re 007.
Neked van play meg play2 is. Milyen különbségeket tapasztaltál eddig? Gyorsaság, képminőség bármi más?

(#376) rsf válasza a8l (#375) üzenetére


rsf
senior tag

Jajjj.... a 007 az a kszaq féle mókolt wetek hub fw. ami életben tartja az olcsó s905-ös vásárlókat.
A wetek play-nél nem kell szórakozni más lejátszók szoftverével, mert erre vannak saját verziók.
Ez a különbség.
A Play1/ Play2 különbségéről pár szösszenet:
Sebességbeli fölény nem annyira jelentős, de play2-re még nincs stabil build és SD-ről fut az LE.
A 2 nem melegszik annyira mondjuk a doboz oldalán vannak szellőző rések.
Amit még észrevettem, hogy mintha gyengébb lenne a dvb-s2 tuner vételi szintje. De már felraktam egy nagyobb lavórt. :) Mondjuk ez is lehet szoftveres gond, de az én példányom tunere is lehet, hogy kicsit gyengébb. A távirányító ugyanaz, nem túl minőségi darab, de csak infrás a play2.
A legnagyobb baj, hogy nem vmi gyors a csatorna váltás, de ez meg a tvheadend hibája, android alatt sokkal gyorsabb.
Mivel mindkettőn ugyanaz a rendszer fut ezért nagy különbségek nincsenek.
Az SPDIF is jól működik. Szóval nincs nagy bajom vele.
Hirtelen ennyi...

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#377) a8l válasza rsf (#376) üzenetére


a8l
aktív tag

Hogyan tudok műsort felvenni?
Néztem a tvh beállítások között, hogy létre lehet hozni felvételi profilt.
Ott lehet megadni elérési utat, próbáltam megadni hálózati elérési utat ami a nas egyik mappájára utal, de nem vett fel semmit. Elindítottam az időzített felvételt , de a végén a failed-ek között jelent meg.
Tehát hogyan lehet nas-ra felvenni ?
Alapból az emmc-re aakr storage mappába ami nem lenne jó ötlet ismerve annak szűkös kb nulla tárhelyét és nulla közeli sebességét.

(#378) markkovacs76


markkovacs76
kezdő

Helló!

Utanájártam annak a dolognak, hogy az EPG-ben a műsorkategória mindig "Más / Ismeretlen" volt.
Rájöttem, hogy a TVHeadend fix angol szöveget vár a <category> tag-be. Csináltam ezért egy olyan módosítást a grabber-ben, hogy megpróbálja kitalálni az adott kategóriát és lefordítja arra az angol szövegre, amit a TVHeadend vár. Most már 90%-ban kitalálja a kategóriát.

[kép]

(#379) rsf válasza a8l (#377) üzenetére


rsf
senior tag

Nem próbáltam soha,mert nem volt szükségem rá de az a menete, hogy fel kell mountolni a nas azon mappáját ahová szeretnél menteni.
Aztán ezt a mappát már meg lehet adni a Tvheadend webes felületén a Felvétel elérési útvonala mezőben.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#380) rsf


rsf
senior tag

Most nézem, hogy tegnap kijött a 3. android update a play2-re.
Ha frissítem akkor nem fog bekavarni az sd-ről futó LE-nek?
Mert ugye a beállítások nem az sd-n vannak.
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#381) a8l válasza rsf (#379) üzenetére


a8l
aktív tag

Ezt hogyan kell?
OE/LE alatt.
Kodiban a videonál forrás hozzáadása vagy máshol keresgéljek?

(#382) Mike88 válasza a8l (#381) üzenetére


Mike88
senior tag

openelec mount samba share
Így keresgélj (már ha samba megosztást használsz).
Terveztem én is, hogy nas-ra rögzítek majd, aztán rájöttem, hogy kb. semmit sem akarok rögzíteni, néha van 1-2 műsor, amit igen, erre van egy külső házban egy SSD, (legalább zajtalan), persze nem ez volt az elsődleges cél az SSD-vel, az csak "rajtam maradt", miután eladtam az asztali gépet, minek után a Wetek is megosztja a ráaggatott tárolókat, így azt is eltudom érni másik gépről.

(#383) a8l válasza Mike88 (#382) üzenetére


a8l
aktív tag

Hát ez zsákutcának tűnik, mindenféle parancssoros vackokat ír amit gőzöm nincs hová kéne beírni.
Nincs vmi egyszerűbb módszer amivel menüből(kodi) be lehet állítani?
HA ez nem megy akkor ha ráaggatok a play-re egy 1TB-s 2,5" HDD-t arra tud menteni különösebb bűvészkedés nélkül?
Az egészet azért vettem hogy kiválthatja az egyik műholdvevőt amire jelenleg egy több mint 10 éves 160GB HDD-s sony felvevő van rákötve, elég nehézkes vele felvenni ráadásul addig nem lehet mást nézni azon a tv-n, asszony állandóan felvesz mindenfélét a tv-ből napi szinten több műsort is amit utána egyszer visszanéz legtöbbször gyorsítva(1.5x) és utána törli. Én soha nem veszek fel semmit, de ha lehetne akkor néha 1-1 műsort én is felvennék.

Majd ha megjött a sok micro sd akkor kipróbálom az enigma2 fw-ket is hátha az jobban kezelhető és gyorsabban működik. A kodi alapvetően jó cucc, de valahogy erre nem igazán jó, baromi lassú a csatornaváltás, sokszor utána nem jól jelenik meg a kép, egy vissza csatlistához megint belépve a teljes képernyőbe már jó, de akkor is nehézkes, nem vagyok benne biztos hogy ezt a párom is tudná anyázás nélkül kezelni. HA nem fogja szeretni akkor mennie kell, tehát úgy fogom megcsinálni hogy könnyen kezelhető legyen és egy gombnyomással tudjon felvenni egyszerű legyen visszajátszani stb.

[ Szerkesztve ]

(#384) Celtis válasza a8l (#383) üzenetére


Celtis
veterán

Egy fájlt kell létrehozni, és bemásolni a megadott mintát, persze a neveket és elérési utakat a saját rendszeredhez igazítva. Nem értem ebben mi a zsákutca.

(#385) a8l válasza Celtis (#384) üzenetére


a8l
aktív tag

Egyáltalán nem tűnik egyszerűnek sajnos , jobb lesz ha usb-n kap egy 2,5"-os külső hdd-t. Van itthon egy 1TB-s toshiba ami a tv-re van feltépőzárazva, de alig használjuk, inkább csak timeshift miatt megy azt is ritkán.

Ha jól értem létre kéne hozni egy storage-movies.mount nevű file-t a config/system.d mappába.
Amibe ezeket kéne bemásolni vmi unix kompalible editorral:
[Unit]
Description=test nfs mount script
Requires=network-online.service
After=network-online.service
Before=kodi.service

[Mount]
What=192.168.0.31:/movies
Where=/storage/movies
Options=
Type=nfs

[Install]
WantedBy=multi-user.target

Csakhogy ez nfs, nekem meg samba van, olyat meg nem találok. (nyilván az ip címet ki kell cserélni a nas ip címére és csinálni rajta egy megosztott mappát pl felvétel névvel)

(#386) Celtis válasza a8l (#385) üzenetére


Celtis
veterán

Egyrészt a cifs az a samba, másrészt szerintem az nfs ugyanúgy megy a NAS-odon.

(#387) a8l válasza Celtis (#386) üzenetére


a8l
aktív tag

Box-ból amikor forrást nézek akkor ha nfs-re megyek nem csinál semmit. Nekem jó a samba is, nincs azzal semmi baj, minden eszköz lát mindent. Nem tudtam mi a cifs, meg vmi user pw-t is látok, ami nekem nincs beállítva, minek szivassam magam ilyennel házon belül.
Jobb lesz vmi külső meghajtó.
A wetek tud usb-n elég tápot adni egy 2.5"-os HDD-nek?
Csak rádugom a vinyót az egyik usb portra és már látja is egyből megosztja?

(#388) markkovacs76


markkovacs76
kezdő

A boxokon én mindig az /etc/fstab fájlt használom, ha akarok samba-t mount-olni.

Példa /etc/fstab fájlban:

//server/megosztas /media/Filmek cifs rw,username=user,password=pass,iocharset=utf8 0 0

Első rész: szerver elérése
Második rész: lokális könyvtár - mount point, léteznie kell!
Harmadik: cifs a típus ebben az esetben
Negyedik: paraméterek: felhasználónév, password egyértelmű, a többi meg opcionális
0 0: ezt nem szoktam változtatni

Ha jól van beírva, akkor újraindítás után már felmountolja.
Vagy eseteleg "mount -a" parancsot kiadva rögtön automatikusan felmountolja a fájlban található eléréseket. Ezzel lehet tesztelni, hogy jó-e a beállítás.

Üdv.,

Márk

(#389) a8l válasza markkovacs76 (#388) üzenetére


a8l
aktív tag

Nem érzem magam gyengeelméjűnek de ez nekem magas úgy érzem.
Azt gondoltam kodiban valahol van vmi beállítás megadom a nas-t aztán jónapot.
Nincs valahol magyar leírás ezekhez közérthető nyelven ami nem a profi Linux usereknek szól hanem bizonyos funkciókat elmagyaráz magyarul, mi micsoda stb?
Ezt az etc mappát még csak nem is találom sehol a boxon. A másikat legalább megtaláltam, de ott is sok a kérdőjel, azt meg nem szeretném ha nem bootolna be mert valamit elírtam egy ilyen file-ban.

Egy usb-n csatlakoztatott eszközt egyből lát és meg lehet adni a tvh-ban vagy ahhoz is parancssoros dolgok kellenek?

[ Szerkesztve ]

(#390) Celtis válasza markkovacs76 (#388) üzenetére


Celtis
veterán

Ezzel csak megzavarod a kollégát, mert Openelec, Libreelec alatt nem tudod ezt megcsinálni a read-only fájlrendszer miatt. Alább volt az itt követendő módszer leírva.

(#391) a8l válasza Celtis (#390) üzenetére


a8l
aktív tag

Megpróbálom majd, de nincs hozzá valamilyen magyar leírás ahol érthető nyelven elmagyarázzák?
Ez a felvétel nagyon nem jó így, nagyon lassú, meg nem is vesz fel semmit, a párom tutira széttapossa, ő nem szereti az ilyen lassú használhatatlan dolgokat. A 10éves sony HDD recorder ennél sokkal pörgősebb pedig attól is frászt kapok micsoda egy szar. De ha ott megnyomod hogy vegyen fel, akkor felvesz, ha leaállítod akkor leáll, ha kell visszajátsz. Itt meg elindul egy felvétel ami nem is indul el(gondolom nand-ra próbál) utána 10percig nem lehet megszakítani.
Majd apránként haladok vele, első körben elégedett lennék ha bárhová tudna felvenni pl usb pen-re, úgy hogy elindul azonnal(max 5sec) és ha megállítom akkor megáll szintén egyből és utána a felvételek közül vissza lehet játszani.

(#392) Mike88 válasza a8l (#385) üzenetére


Mike88
senior tag

WinSCP-t használj!
Bejelentkezéshez:
Fájl protokoll: SFTP
kiszolg. neve: a box IP címe
port száma: 22
felhasznév: root
jelszó (openelecnél): openelec
jelszó (libreelecnél): libreelec
bejelentkezést követően ismét kér jelszót!
Ezután ami neked kell az a .config mappa, azon belül a system.d
Itt lesz sample is cifs-hez, nfs-hez. Itt vagy létrehozol egy filet, vagy teszem azt szerkeszted, esetleg duplikálod a cifs sample-t, majd annak tartalmát törlöd, beírod, ami a wikiben van, majd mented, utána pedig átnevezed a leírásban lévőre. A gond az, hogy jelszó nélkül nekem nem jön össze a történet, egyelőre anélkül próbálkozok, hogy segítsek neked.
Ha elmentetted, akkor (elvileg, ha jól értelmezem) WinSCP-ben nyitsz egy terminált (ctrl+t) majd a parancssorba beírod: systemctl enable létrehozott file neve.kiterjesztése

Mindazonáltal, olvasván az elvárásaidat én amondó vagyok, hogy boxot tévesztettél, szal ez nem az, ami pikk pakk két katt és megy, de felzaklatlak, az e2 sem az a rendszer. Én amondó vagyok, hogy neked ill. asszonyodnak egy hagyományos box kellene, a másfélszeres gyorsításról szokjon le (tudom, könnyű mondani) és vegyél neki egy hagyományos boxot (ott is lehet epg alapján felvételt programozni, ráhagyással is), köss rá egy nagyobb pendrive-ot, vagy ssd-t, vagy hdd-t. Vegyen fel arra, ha úgy is törli miután megnézte nem érdekes, hogy az csak a box-al nézhető vissza.

file tartalma:

[Unit]
Description=cifs mount script
Requires=network-online.service
After=network-online.service
Before=kodi.service

Ezeket így hagyod

[Mount]
What=//nas ip címe/mappa neve, amit felakarsz mountolni
Where=/storage/ahová fel akarod mountolni, (létező mappa legyen)
Options=username=felhasznév,password=jelszó,rw
Type=cifs

[Install]
WantedBy=multi-user.target

[ Szerkesztve ]

(#393) Celtis válasza a8l (#391) üzenetére


Celtis
veterán

Te magad írtad le magyarul a #385-ben. Annyi, hogy neked a cifs-es verzió kell, nem az nfs.
Én még nem próbáltam, így nem tudom mennyire stabil a felvétel.

(#394) Celtis válasza markkovacs76 (#311) üzenetére


Celtis
veterán

Frissítettem a Tvheadendet és szépen legyalulta ez EPG scriptet :(

(#395) Celtis válasza Celtis (#394) üzenetére


Celtis
veterán

Szerencsére a beállítások megmaradtak, csak a scriptet kellett újra bemásolni+chmod+tvheadend restart.

(#396) a8l


a8l
aktív tag

Tvheadend-hez nincs bárhol magyar nyelvű leírás?
Az OE-vel nem foglalkozom többet.
Jó lenne LE alatt beüzemelni a tvh 4.2-t.
NYelv magyar, csináltam hálózatot ahol kiválasztottam hogy műholdas.
Ca-k beállítva ahogy az OE-nél is volt, oscam beállítva szintén ugyanúgy.
NEm jutok előrébb. Lát 63muxot, de hogy lesz ebből csatorna.
Nincs vmi olyan szkennelés hogy az egész máholdat szkenneli és minden csatornát felvesz amit talál?

A channel, epg, és input mappákat hiába másoltam át a régi tvh 4.0.8-ból az újba attól még nem lát semmilyen csatornát.

Lehet azt kell hogy ha nem jövök rá, hogy a régiből minden képernyőt lefotózok ami a beállításokra vonatkozik és megnézem az újnál és megpróbálom ugyanazokat beállítani.

(#397) a8l válasza Mike88 (#392) üzenetére


a8l
aktív tag

libreelec-el nem működik a winscp azt írja hozzáférés megtagadva.
Próbálom beállítani a tvh 4.2-t, de nem megy.
Hálózatot felveszem, egyik vagy akár mindkét tunerre(csak az egyíkre van kötve fej)beállítom a hálózatot.
A hálózatbeállításnál műholdpozició 0.8w , előremeghatározott muxok: ha ide 1.0w thor kerül akkor 62 muxot talál, ha 1.0w intelsat-1002 akkor meg 80muxot talál a keresés során.
De a muxoknál mind függőben van az id-k is mindenhol 65535 és a szolgáltatások és csatornák meg 0 mindenhol, a szkennelés eredménye meg egyik sem.
Valahogy hozzá kell rendelni a következő szolgáltatások fülön?
Nem értem ezt a részt, a másik OE alatt jól működik itt meg üres minden.
Csinálhatnának hozzá egy magyar leírást. A help azt írja nagyon könnyű beállítás haha..

[ Szerkesztve ]

(#398) Mike88 válasza a8l (#396) üzenetére


Mike88
senior tag

LE is microSD-n van vagy NAND-on? Nálam működik az átmásolós dolog, igaz nálam NAND-ra van telepítve az LE, sajnos ennél többet nem tudok mondani, ezzel meg nem vagy kisegítve, más fórumokon is ezt javasolják csatornalista mentéshez. Úgyhogy nem tudom hol csúszik el a dolog, talán másnak lesz tippje.

1. Beállítás - DVB bemenetek - Hálózat fülön katt a hozzáadra.
Típus: DVB-S (esetedben)
Ezután hálózat neve tetszés szerinti, esetedben pl. thor.
Előre meghatározott muxnál beállítod a Thor-t
Létrehoz gomb

Hálózat neve eztán legyen intelsat
Előre meghatározott mux: intelsat
Alkalmaz gomb

2. Beállítás - DVB bemenetek - TV adapter
Itt kellene tudni ugyebár, hogy melyik tunerre csatlakoztál.
Amelyikre kötve van az antenna, annál katt az Avalink AVL6211+AV2011... mappa ikonra, majd itt állítsd be (esetedben) satellite confignál, hogy universal lnb (feltételezem nem használsz több antennás rendszert, diseq kapcsolót, motort)
Ezután mentés.
Klikk eggyel lejjebb a Universal LNB only-ra.
Hálózatoknál pipáld ki a thor-t és az intelsat-ot egyaránt, majd mentés.

A leírásod alapján mindent így csináltál, ha jól értem, szóval fogalmam sincs mi a probléma. A scannelés egyébként egy lassú folyamat, s ha 80 ill. annál is több mux van beállítva, akkor az több oldalnyi tp a mux fülön. Koránt sem biztos, hogy az első oldalon lévő tp-k valamelyikével kezdi a scannelést. Mindenesetre jó lenne, ha felnyitnád a log-ot, jobb alsó sarokban felfelé mutató dupla nyíl. Abból remélhetőleg kiderül mi a probléma forrása.

Magyar nyelvű leírás szerintem eddig azért nem készült, mert számos tutorial videó van youtube-on ami a Wetek fórumban elérhető. DE ha lesz rá időm (ami max két ünnep között lesz), akkor írok egyet, az itt jelen lévők meg lektorálják ha van rá idejük és kedvük.

[ Szerkesztve ]

(#399) a8l válasza Mike88 (#398) üzenetére


a8l
aktív tag

4.2 -t letiltottam. 4.0.9-et felaraktam és azzal megy, a beállítások meg csatornák amiket átmásoltam jó a a régi tvh-val LE alatt.
Sd-ről fut az Le. Viszont az van beállítva 4.2 -re is mint 4.0.9-re mégsincs egy csatorna sem. Köv. próba hogy 4.0.9 alatt 0-ról kezdem ha ott se megy akkor bennem van a hiba de ha életre tudok kelteni muxokat akkor a 4.2 nem akar valamiért működni.
A tunert könnyen megtaláltam melyikre van kötve a kábel mert amikor beállítom rá a hálózatot akkor talál muxokat ha meg a másikra állítom be akkor nem talál semmit.

(#400) Mike88 válasza a8l (#399) üzenetére


Mike88
senior tag

Elvileg az adapter1 a jobb szélső, az adapter0, a mellette lévő, erősítsd meg ha rá tudsz nézni, mert jó lenne tudni, hogy ez általános vagy egyéni.
Érdekes dolog ez. A tvheadend 4.2 az addon data-ban egy service.tvheadend42 mappát hoz létre, amibe kell ugyebár másolnod a kimentett 3 mappát s annak tartalmát. Amennyiben a 4.0-t is telepíted, az egy másik mappát hoz magának létre az addon data-ban (elvileg), ide is bemásoltad a 3 mappát és így lett működőképes a dolog?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.