Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Celtis válasza mexel (#1050) üzenetére


Celtis
veterán

Ne vedd a lelkedre, csak lemaradtam az elejéről, és nem értettem miért akarsz a kerítésen átmászni, ha ott a nyitott kapu. :)

(#1052) mexel válasza Celtis (#1051) üzenetére


mexel
veterán

Szó sincs róla, csak nem akarok feleslegesen sokat kérdezni mert azt tudom már hogy nem szeretik a fórumozás új világában :D
Ezt pont nem rád értem :)

[ Szerkesztve ]

(#1053) pch válasza mexel (#1050) üzenetére


pch
aktív tag

Kérdezz azért vagyunk, bár droidba nem tudok segíteni de linuxba igen.

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1054) mexel válasza pch (#1053) üzenetére


mexel
veterán

:R Lehet hogy élni fogok a lehetőséggel, linuxban túl sok kérdésem is van :D

(#1055) shtirley válasza mexel (#1050) üzenetére


shtirley
tag

Most hirtelen nem emlékszem, hogy milyen Android box, és abban milyen tuner van amire erőlteted a TVH szervert, de én először azt vizsgálnám, hogy a tunernek van -e rendes drivere Android alá. Ha már fut rendesen, azt látja -e a TVH.

(#1056) Celtis


Celtis
veterán

Ha esetleg valaki megszabadulna dupla DVB-S tuneres wetek dobozától, dobjon egy PM-et.

(#1057) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
nem igazán találok dvb-s tunert a wetek1-hez...ötlet esetleg? priviben ajánlat is jöhet... :)
cserébe adok dvb-c-t....

(#1058) Celtis válasza péjé (#1057) üzenetére


Celtis
veterán

Ebay-en láttam. kb 11ezer.

(#1059) Mike88 válasza péjé (#1057) üzenetére


Mike88
senior tag

Tuner az még mindig van a weteknél is.

Szerk.: ja, basszus ez play 2-höz van... :D Bocs!
Furcsálltam is, hogy ebből nem tudnak kifogyni, már a play2-ből is sikerült, de a tunerek meg rájuk rohadnak.

[ Szerkesztve ]

(#1060) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Nem teljesen idevág, de korábban láttam, hogy babráltátok a hdmi-cec-re vonatkozó keymapet. Nekem nem wetek-em van, hanem egy saját konfig cec adapterrel és Libreelec fut rajta, de a techológia ugyanaz. Szerintetek át lehet állítani, hogy a tv távirányítója ne az LG tv hangerejét állítsa, hanem a Kodiét?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#1061) Celtis válasza tomy_cz (#1060) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt ha lehet is, akkor csakis a TV beállításaiban.
Egyébként miért lenne ez jó?

(#1062) tomy_cz válasza Celtis (#1061) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Van egy külső hangeszközöm ami optikával van összekötve a htpc konfiggal, mert sajnos a TV-n nincs ilyen kimenet. A tv vol +vol- gombjai rá vannak tanítva a soundbar hangerőszabályzójára, viszont nem pont egy helyen vannak és nagyon kell célozni, attól függően, hogy mit is akarok.. nekem nem gond csak az asszonynak. :DDD
Na és ezek miatt gondoltam arra, hogy akkor inkább beállítom fixen a soundbart, és csak a kodi hangerejét szabályoznám a tv távkapcsolóval.

Bár most találtam egy ilyet: IR repeater extender, egy próbát megérhet...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#1063) Celtis válasza tomy_cz (#1062) üzenetére


Celtis
veterán

A soundbar nem tud CEC-t? Mert ha HDMI-vel kötnéd össze, akkor automatikusan annak a hangerejét szabályozná.

(#1064) tomy_cz válasza Celtis (#1063) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Sajnos nem. Nincs is rajta csak optikai meg analóg (jack) bemenet.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#1065) bayaxi


bayaxi
csendes tag

Jelenleg a Play2 -öt nem lehet kapni. Érdeklődnék, hogy van -e valamilyen infotok róla, hogy mikor lesz kapható?

(#1066) Mike88 válasza bayaxi (#1065) üzenetére


Mike88
senior tag

Nem tartom valószínűnek, hogy átmeneti állapot, de meg kell őket kérdezni. Úgy gondolom ennyi volt, jön majd a következő box, hogy mikor, milyen paraméterekkel arról még feltételezésem sincs. Play1-et találsz szerintem hardveraprón is, play2-t pedig ebay-en, az ára túlzottan magas.

(#1067) Strauss


Strauss
senior tag

Sziasztok! Úgy néz ki elhalálozott a play 1 - em távirányítója , a led ég , de nem reagál semmire , esetleg nem tudtok egy helyet ahol be lehetne szerezni ? ( Oldalt , ebayt már néztem, 1 - es nicns) Most applikációval megy , de nem mindegyik funkció sajnos...

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#1068) Celtis válasza Strauss (#1067) üzenetére


Celtis
veterán

Először is nézd meg a telefonod kamerájával, hogy amikor nyomod a gombot villog-e az infra LED. (A telefon látja az infra tartományt, amit a szemed nem)
Ha tényleg rossz a táv, valószínűleg javítható.
Nekem van újszerű tartalék távom. Mennyit érne meg neked?

[ Szerkesztve ]

(#1069) Strauss válasza Celtis (#1068) üzenetére


Strauss
senior tag

Mondasz egy árat , és gondolkodom rajta :)

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#1070) Celtis válasza Strauss (#1069) üzenetére


Celtis
veterán

Körülnézek, hogy mi a reális.
Viszont próbáld ki amit mondtam, mert egyáltalán nem biztos, hogy a távirányító a hibás.

(#1071) Strauss válasza Celtis (#1070) üzenetére


Strauss
senior tag

az előbb pl. kikapcsolt vele , aztán semmi...

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#1072) Mike88 válasza Celtis (#1070) üzenetére


Mike88
senior tag

A play1 távirányítója rádiós, nem infrás! Illetve, a ki-be kapcsoló gomb az infrás, a többi az rádiós.

Strauss! Azért kapcsolt ki vele, mert az infra része jó, az működik. Nálam az első pár hónap után tönkrement... :D Rá tudsz egyébként hangolni bármilyen infrás távirányítót is, csak hát akkor nincs légegér. Vegyél egy neked tetsző légegeret, bármelyik jó hozzá. Én Rii i13-mat használok, nem éppen a legolcsóbb, de 8 eszközre megtanítható az infra része. Ha nem kell flanc, elég egy olcsó, pár ezer forintos is, pl:[link] [link]
A gyári táv vevője egyébként egy belső USB-ben van (a készülékházban), ahogy az infra vevő is. Érdemes belülre tenni az új légegér vevőjét is, csak nehogy összekeverd a két vevőt (infra, rádió)!

(#1073) Celtis válasza Strauss (#1071) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem egyébként Openeleces távirányítóm van, ami csak infrás és nincs benne légegér funkció.
Ilyen.
De lesz majd egy wetekes is elvileg nemsokára.

(#1074) Celtis válasza Mike88 (#1072) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor miért nem kapcsol be?

(#1075) Mike88 válasza Celtis (#1074) üzenetére


Mike88
senior tag

Nem tudom, nem írta, hogy nem kapcsol be, az is lehet, hogy bekapcsol vele... Mindenesetre nálam is így romlott el, a ki-be kapcsoló működik, ill. volt már olyan, hogy nem tudtam vele bekapcsolni (valóban). Túl sokat nem kísérleteztem vele, a taníthatóval megtanítottam a ki-be kapcsoló gombot, s azóta azt használom. Én kiszedtem a vevőt és megpróbáltam másik boxban, azzal sem működött, így tudtam biztosra, hogy nem a boxal van a gond (pl. az usb csatlakozóval stb.)

Nem túlzottan kényelmes egyébként a Wetek távja. Kicsi, zsúfolt, pici gombok, no és persze nem aksis.

[ Szerkesztve ]

(#1076) Strauss válasza Mike88 (#1075) üzenetére


Strauss
senior tag

RAndom csinálja a ki- bekapcsolást,van ,hogy megy aztán meg semmi . A gombok nem működnek. A yatse appot használom, nagyon korrekt , egyetlen hibája az , hogy nem tudom vele , ki - be kapcsolni ill. médiatárat kicsit nehézkes frissíteni , navigálni. De lehet az lesz , hogy fogok egy távot megtaníttatom vele , aztán marad az app. Köszi az infókat. :R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#1077) pch válasza Strauss (#1076) üzenetére


pch
aktív tag

Miért nem hivatalos KORE appot használod?

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1078) shtirley válasza Celtis (#1073) üzenetére


shtirley
tag

Ez nem infrás. Csak a bekapcsoló gomb infrás rajta. Ez az eredeti gyári rádiós táv, csak rá van nyomva hogy Openelec.

(#1079) Mike88 válasza shtirley (#1078) üzenetére


Mike88
senior tag

Ez sem tisztán infrás? Na én is azt gondoltam, hogy az OE táv az csak infrás. :)

(#1080) Celtis válasza shtirley (#1078) üzenetére


Celtis
veterán

Kipróbáltam, tényleg az. Nem gondoltam volna.

(#1081) Strauss válasza pch (#1077) üzenetére


Strauss
senior tag

A yatse jobb :)

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#1082) shtirley


shtirley
tag

Én anno jó nagyot szívtam a rádiós távirányító miatt. Két Play-t is vettem, amit egy időben nem lehetett a házon belül használni, mert mindkét táv irányította mindkettőt. Vettem egy gagyi távot az egyikhez, de eléggé seggel állt a családom a kétféle táv kezelésének kényszeréhez, úgyhogy az egyik Play-t eladtam.

(#1083) pch


pch
aktív tag

Üdv!
Lesz új tv.
Kérdés: ez a kütyü tudja a 4K-t?

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1084) Mike88 válasza shtirley (#1082) üzenetére


Mike88
senior tag

És mi lett ahelyett?

(#1085) shtirley válasza Mike88 (#1084) üzenetére


shtirley
tag

Wetek Hub :)
Az teljesen infrás, viszont ha csak Kodival használom kevés rajta a gomb. Mindenhez a GUI-t kell használni.

(#1086) Mike88 válasza shtirley (#1085) üzenetére


Mike88
senior tag

Aha. No de akkor most is kétféle távirányító van, nem? Vagy félreértettem valamit? :) Vagy csak a "gagyi" távval volt gondja a családnak?

(#1087) shtirley válasza Mike88 (#1086) üzenetére


shtirley
tag

Az utángyártott távon túl sok gomb volt nekik :) , de egyébként sem volt szükségem már a sat tuneres boxra. No nem mintha a Wetek Hubbal elégedett lennék, de legalább pici.

(#1088) Mike88 válasza shtirley (#1087) üzenetére


Mike88
senior tag

Ja... értem.

(#1089) Celtis


Celtis
veterán

Úgy tűnik valami baj van a gravi epg-vel. Nincs tartalom leírás egyik műsorhoz sem.

(#1090) tomy_cz válasza Celtis (#1089) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Sajnos ismét nem megy, vagyis én most vettem észre..., :

"ROSSZ HÍR: A szolgáltatás bezárja kapuit.
Sziasztok! a Media Press PORT Kft. 2018.06.25-én megkeresett és felszólított, hogy az XMLTV generáláshoz jogosulatlanul felhasznált EPG adatokat haladéktalanul töröljem az oldalamról, és a továbbiakban tartózkodjak a Media Press PORT Kft. szerzői jogainak megsértésétől.
A felszólításnak 2018.06.25-én eleget tettem."

Forrás: epg.gravi.hu

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#1091) Celtis válasza tomy_cz (#1090) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, de ez újabb ok, amiért nem megy.

(#1092) jedie82


jedie82
csendes tag

Sziasztok.
Mivel megszűnt a gravi, ezért bekapcsoltam az "over the air eit dvb grabber" modult. Az a gond, hogy az ékezetes betűket furán jeleníti meg. Ki tudna valaki segíteni egy megoldással?

(#1093) Mike88 válasza jedie82 (#1092) üzenetére


Mike88
senior tag

:D Az nincs! Átlehet állítani a karakterkódolást, de akkor sem lesz jó.

(#1094) jedie82 válasza Mike88 (#1093) üzenetére


jedie82
csendes tag

Ó de jó :)
Akkor próbálgatom a kódolást.

(#1095) tomy_cz válasza jedie82 (#1094) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Nézz szét itt az epg-vel kapcsolatban.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#1096) Celtis válasza tomy_cz (#1095) üzenetére


Celtis
veterán

Nagyon jó, ezt kipróbálom.

Azért leírom, hogy korábban az OTA EPG-vel arra jutottam, hogy a digis transzpondereknél az ISO-8859-2, a UPC-nél pedig az ISO-6937-et kell beállítani.

(#1097) jedie82 válasza tomy_cz (#1095) üzenetére


jedie82
csendes tag

Köszi :R

(#1098) gurabli


gurabli
senior tag

Tudom, hogy nem kimondottan ide illikb ha valaki megvállna egy hibátlan Play 1 vagy Play 2-től, DVB-S tunnerrel, az írjon privátban, köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#1099) Bence008


Bence008
tag

Üdv! Úgy látom, mostanában újonnan beszerezni egy ilyen Wetek kütyüt meglehetősen nehéz. Tudtok esetleg hasonló eszközről, ami itthonról beszerezhető? Sat-IP szerverként működjön, ennyi lenne a lényeg. Köszi!

(#1100) narumon


narumon
őstag

Sziasztok!

Remélem van még itt valaki :)
Szóval ma vettem egy Wetek Openelec-es eszközt amin jelenleg Libraelec (jól írtam?) rendszer van.
Lenne pár kérdésem.
Mi a rendszerek között a különbség? (Android, Openelec, Libraelec, Enigma)
Jelenlegin egy TvHeadend meg Kodi van, de pl szerettem volna feltelepíteni egy youtube alkalmazást és az nem ment. Illetve be van kapcsolva az airplay az iphone youtube app alatt ki is lehet választani de amikor elindítom a videot azt mondja, hogy nem tud csatlakozni a Kodihoz. Valamint browserből a számítógépből elérek valami setup-ot, de ott nem találom mit lehetne állítani (elég szegényesnek tűnnek a beállítási lehetőségek), illetve rögtön kiírja, hogy websockets valami hiba... Most éppen megint nem tudom mi, mert a másik (sokadik) gond, hogy egy idő után nem érem el a browseren keresztül a dobozt. Mintha egy idő után kikapcsolna ez a része....

Mik lehetnek itt a gondok? Kezdjek valami teljesen új installal? Amire igazából kellene DigiTV vételére a DVB-C vevőn keresztül, adások rögzítése időzítéssel, valamint medialejátszás és youtube lejátszás. Az eszköz a hálószobába kerül szóval jó lenne ha mindez wifin menne mert ide nincs kábel kihúzva. (Persze ideiglenesen tudok beledugni addig).

Köszi előre is.

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.