Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) BB9360 válasza Celtis (#150) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm, thome iptv van, szóval nem tudom, hogy a tunernek hasznát vehetném-e egyáltalán. Örülök a javaslatnak. :)

(#152) rsf válasza BB9360 (#151) üzenetére


rsf
senior tag

Én az optikai hangkimenet, bluetooth, távirányító, sat tuner miatt csaptam rá a wetekre!
De a támogatottsága nem ér fel a Pi-éhez az tény.
De ez egy korrektül bedobozolt kis cél hw. A Pi pedig egy diy.
Szóval nem egy kategória mégha hasonlóak is.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#153) BB9360 válasza rsf (#152) üzenetére


BB9360
aktív tag

Kösz, az akciónak vége, így árban már nem is olyan jó...
Abban bízom, hogy ha a Pi-vel vmi nem is stimmel szoftveresen, majd javítják!

(#154) mordakn


mordakn
újonc

Sziasztok

Az lenne a kérdésem ha nincs kártyám a készülékhez , tudom e regisztrálni valamien uton modon?

(#155) shtirley válasza mordakn (#154) üzenetére


shtirley
tag

Ha a Wetek supportnak írsz, generálnak neked egy számot, de sok hasznát nem veszed. Az általuk fejlesztett WeCloud Antenna plugin használható vele, amennyiben török, arab és kínai IPTV-t akarsz nézni.
Ha nincs kártyád, akkor valószínűleg Openelec boxod van, ami hardveresen ugyanaz mint a Wetek eredeti, csak a táv más meg a flash tartalma. Garancia így is meg úgy is jár hozzá, amiatt nem kell regisztrálni.

(#156) shtirley válasza BB9360 (#149) üzenetére


shtirley
tag

Ugyanabban az árban a Wetek Openelec jobb vétel, amennyiben otthoni lejátszónak kell, már csak a hozzá adott RF táv miatt is. A RasPi3-on még csak a 2-re írt Openelec fut, ami nyilván változni fog, de egy jó táv sokba kerül hozzá, a HDMI-CEC meg nem az igazi, mert a tv-k távja nem éppen Kodibarát.
De most hogy lejárt az akció, ez mindegy is. :)

(#157) shtirley


shtirley
tag

Nekem egyébként van mindkettő. A Wetek a nappaliban van, fő felhasználója a gyerek. A RasPi meg többnyire nálam van pár SD kártyával együtt, mint játékszer. :)

(#158) BB9360 válasza shtirley (#156) üzenetére


BB9360
aktív tag

Most már valóban mindegy... :).
Sajnos a Pi még mindig nem érkezett meg...
Egyébként milyen egy ajánlott, jó RF táv a Kodihoz? Eddig csak olcsóról hallottam, úgy 1500 huf körüli áron beszéltek róla. Tartok tőle, hogy igazad van, és a tv távja nem lesz a legmegfelelőbb...

Ez esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#159) Celtis válasza BB9360 (#158) üzenetére


Celtis
veterán

Azért először próbáld ki a TV távirányítójával. Én kizárólag CEC-et használok, és szerintem nagyon jó. Volt egy RF airmouse+bill kombó előtte, de azt nyugdíjaztam.
Nagyon elegáns, hogy nincs külön távirányító. A Kodi így azt az érzetet kelti, mintha a TV beépített funkciója lenne. Főleg, hogy a Pi-t szeme előtt sem kell tartani, el lehet dugni a TV háta mögé.

(#160) BB9360 válasza Celtis (#159) üzenetére


BB9360
aktív tag

Természetesen így lesz, csak előrelátó vagyok... :)

(#161) Hyperion válasza BB9360 (#160) üzenetére


Hyperion
senior tag

Wetek előtt ilyet használtam évekig:

Kiváló!

Amúgy a kadencia helyességen kívül mindenképpen a wetek-et ajánlottam volna raspi helyett.
Szoftver támogatása jobb a PI-nek?? Media lejátszóról beszélünk, tehát Openelec. Az openelec meg hivatalosan támogatja a saját box-át. Ennél többre nem lehet szükség.
A PI 3 mellett csak a sebesség szólhat. Abban azért jobb..

(#162) Celtis válasza Hyperion (#161) üzenetére


Celtis
veterán

Szoftver támogatása jobb a PI-nek??

Ezt a kérdést ugye csak viccnek szántad? Nem tudom, hány ezerszer több Pi-n fut OE, mint weteken. Nyilván több figyelmet kap. Csak pár dolog, ami kapásból eszembe jut:
Hol jelent meg a 3D ISO lejátszás támogatás először?
Mi van ha nem jön ki Openelec több? Mennek át a fejlesztők a Librelec-be, de ott az OSMC is. Van ezekből wetek release?
Kb. egy éve vettem a wetek-et. Mintha azt olvastam volna, hogy ma már van rajta működő CEC támogatás
Az addonok nem részei az Openelecnek. A Tvheadned-re nyitott ticketemet meg sem tudták nézni a fejlesztők, mert nincs vasuk hozzá. Debuggolni sem lehet, mert azt meg az Openelec nem támogatja.
És én csak headless szervernek használom a wetek-et.

Bónuszként, ha nem tud kadenciahelyes lejátszást a wetek, akkor miről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#163) BB9360 válasza Celtis (#162) üzenetére


BB9360
aktív tag

Jaj, miattam egymásnak ne essetek! ;)

(#164) Hyperion válasza Celtis (#162) üzenetére


Hyperion
senior tag

Kadenciát adom, CEC PI-n is izgalmas volt. Amióta bevásárolta magát az openelec-be a wetek, azóta van felkapva, a PI meg évek óta kint van.
Amúgy OSMC valóban nincs rá, de Librelec már egy ideje igen. Bár nem érzem késztetést a cserére..

De mint szó is volt róla a Wetek legnagyobb előnye a tuner...

(#165) Celtis válasza Hyperion (#164) üzenetére


Celtis
veterán

Na akkor közös nevezőn vagyunk. Én is ezt mondtam, hogy ha tuner kell, akkor tuti vétel.

(#166) rsf válasza Celtis (#162) üzenetére


rsf
senior tag

Komolyan nem tud kadenciahelyes lejátszást a wetek??

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#167) shtirley válasza rsf (#166) üzenetére


shtirley
tag

Én úgy tudom, hogy tud. Sokat nem érne anélkül. :)

(#168) rsf válasza shtirley (#167) üzenetére


rsf
senior tag

Én úgy tudom, hogy ez a hiba kifejezetten Androidra jellemző!
Mármint a kadencia helyes lejátszás hiánya.
És mivel a wetek play alapvetően androidos innen ered ez az infó.
Aki openelecet használ az megnyugodhat ott minden OK!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#169) shtirley válasza rsf (#168) üzenetére


shtirley
tag

Na jó, de ki beszélt itt Androidról? Alapvetően a Wetek meg a RasPi volt összehasonlítva Openelec alatt.
Azt egyébként nem tudom hogy Android alatt mi van, mert azon a Kodi fut, nem pedig Openelec

(#170) shtirley válasza Celtis (#162) üzenetére


shtirley
tag

Ezzel momentán nem tudok egyetérteni.
A RasPi-re régebben fejlesztenek, ezért azon nyilván régebben jelentek meg belefejlesztett fícsörök - lásd pl HDMI-CEC, ami a 6.0.3-as firmware-ig tulajdonképpen nem is működött a Weteken.
Viszont a Wetek mint gyártó "bevásárolta magát az Openelecbe, innentől nyilván nagyobb figyelmet kap a Wetek termékcsaládra való fejlesztés, mint a hobbieszközre, hisz innentől a profit növelése a cél.
Apropó debug: adnak hozzá egy RS232 kábelt, azzal sem megy?
Egyébként ne érts félre, én különösen örülök hogy ilyen jól működik az Openelec RasPi-n.

(#171) rsf válasza shtirley (#169) üzenetére


rsf
senior tag

Ha android az oprendszered a wetek playon akkor van állítólag gond a kadencia helyes lejátszással!
Én a weteket az openelec.tv- ről rendeltem nem a wetek-től így alapból openelec volt rajta. De a wetek play eredetileg androidos!
Remélem így már érthető.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#172) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag


OpenElec boxxal megy a 24p rendesen

[ Szerkesztve ]

(#173) robi1979 válasza Celtis (#165) üzenetére


robi1979
aktív tag

Ezek szerint egy Wetek Play/Core nem jobb választás mint egy Raspberry Pi3? Az egyik szobában egy Pi3-am van, OE van rajta, mindez rákötve egy 55"os LG LF652V-re, UPC előfizetés, media carddal.

A másik szobában meg a régi Samsung plazma 42"-al, ott UPC analógom van. Gondoltam átviszem oda a Pi3-at, és a 55" LG-re veszek egy Wetek Playt vagy Core-t mert abban már 2gb van. Playen van tuner, de UPC analógra milyen tunerrel érdemes venni? Vagy inkább még egy Pi3 valami USB-s tunerrel? Wetekeken mennyire stabil az android játékra?

(#174) Celtis válasza robi1979 (#173) üzenetére


Celtis
veterán

Analógra semmilyet. Ott a TV-ben a tuner.

(#175) Mike88 válasza robi1979 (#173) üzenetére


Mike88
senior tag

Core-ban nincs tuner, azzal ne is foglalkozz, max. usb-s tunert tudnál használni. A UPC ahogy te magad is írod kódolást használ a kábel TV-s rendszerén, mivel a Wetek play-ben, nincs kártyafogadó, ezért nem tudod a upc digitális adásához használni (mert kódolt marad az adás), s mivel analóg tuner nem kapható a wetek-hez ezért az elképzelésed nem megvalósítható. Röviden UPC kábelhez a Wetek alkalmatlan. Külső tunert sem fogsz tudni használni, még olyat sem, amiben van kártyafogadó, mivel tudtommal a UPC társítja a kártyáit a boxaihoz/moduljaihoz.
Nem az android stabilitásán bukik a játék a play-en, hanem a gyenge hardveren, csak egyszerű játékokhoz használható.

(#176) rsf


rsf
senior tag

Frissítettetek már LibreElec-re?
Gondolkozok rajta, de nem tudom, hogy mennyire lenne macerás és a régi dolgaim megmaradnak-e?
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#177) shtirley válasza rsf (#176) üzenetére


shtirley
tag

Minek frissítenénk? Miben jobb az az Openelecnél?
Milyen régi dolgaidról van szó? Valszeg minden beállítást kezdhetsz előlről.

(#178) kuka018


kuka018
csendes tag

Sziasztok! Most vettem egy wetek play készüléket sikerült majdnem mindent beállítani rajta oscam cccam stb stb!egy valami nem sikerult hogy nem tudom sehogy sem életre kelteni a kodit!nekem arra kellene a kodi hogy pcn is tudjam nézni az adásokat semmi másra nem ezert is nem szórakozottam mas rendszerrel mert nekem a sima alap szoftvere megfelelne!na az a problémám hogy egy szűz kodi engedélyezném a live tv-t es utana a tvheaden htps cilentet engedélyezi is csak a tv menü nem jelenik meg illetve folyamatosan azt írja hogy a kapcsolat megszakadt!minlehet vele a gond!?illetve van e mas megoldás hogy en tudjam nézni pcn a csatornákat!?

(#179) Celtis válasza kuka018 (#178) üzenetére


Celtis
veterán

Szia,

Azt hiszem előbb az alapvető fogalmakat kell tisztázni.
- Ha van egy grafikus felhasználói felületed, amiben van "Live TV" menü, az maga a Kodi, tehát nem kell életre keltened. Már él.
- Ha PC-n akarsz TV-t nézni, akkor a wetek csak mint Tvheadend backend szerver működne. Ez azt is jelenti, hogy a weteken egyáltalán nem kell a tvheadend klienst telepítened. Sokkal inkább a kiegészítők/szolgáltatások/tvheadend addont kell felraknod, mert ez a szerver alkalmazás. Magát a szervert webes felületen tudod konfigurálni. Ezt alapértelmezésben a wetek box IP címén a 9981-es porton éred el (pl. 192.168.x.x:9981 formában kell beírni a böngészőbe.)
Maga a szerver konfigurálása összetett, egy külön topikot is megérne.
Ha ez megvan, akkor ahhoz, hogy a PC-n tudj TV-t nézni, a PC-re kell telepíteni a Tvheadend klienst. Legegyszerűbb, ha Telepítesz egy Kodi-t a PC-dre, és ott telepíted a Tvheadend kliens addont, és bekonfigurálod, hogy a weteken futó szerverhez kapcsolódjon.

[ Szerkesztve ]

(#180) shtirley válasza kuka018 (#178) üzenetére


shtirley
tag

Kicsit zavaros amit írsz, vagy csak én nem értem.
Azért vettél egy Wetek Playt, hogy PC-n nézzél tévét? Miért nem vettél a PC-be egy tunert? Sokkal kevesebbet szívtál volna az egésszel.

(#181) kuka018 válasza shtirley (#180) üzenetére


kuka018
csendes tag

Nem azert vettem értéket mert pcn akarom nézni a tv-t de azon is!nekem most a nappaliban van a wetek készülék es a szobámban van a pc es ha ott vagyok akkor ott szeretnek tv-t nézni!openelecen egyből sikerult beüzemelni mindet de a wetek sajat os an pedig nem!openelecen elérhető a tvheaden es a tvheaden htps cilent is de a sajátján csak az utóbbi ami sehogy sem akar működni es folyamatosan megszakad!

(#182) kuka018 válasza Celtis (#179) üzenetére


kuka018
csendes tag

Igen tudom nem vagyok meg tisztában a szakszavakkal!openelec en sikerult minden pc n is tudtam tv-t nézni de nekem nagyon nem jött be mert lényegében ha ugy nézzük az csak 1 program a kodi!azert is lenne nekem jobb a sajat os mert azon YouTube internet stb stb van!tvheaden létezik a sajat szoftvere mert alapból a kocsiban nincs benne csak a tvheaden htps cilent!?

(#183) Celtis válasza kuka018 (#182) üzenetére


Celtis
veterán

Youtube van az Openelecben is. Böngészéshez meg nagyon halvány lesz a Wetek szerintem.
Borzasztó nehéz megérteni, amit írsz, főleg, hogy az írásjelek használatával sem vagy tisztában. Így nehezen fogsz segítséget kapni.

(#184) kuka018 válasza Celtis (#183) üzenetére


kuka018
csendes tag

Bocs hollandiban elek azert!

(#185) shtirley válasza kuka018 (#184) üzenetére


shtirley
tag

A helyesírás nem lakhely függő. Nem baj ha nem tudsz, de legalább megpróbálhatnád.

(#186) Celtis válasza kuka018 (#184) üzenetére


Celtis
veterán

Ha bírod az angolt, akkor esetleg próbálkozz a wetek saját fórumán. Ott eleve sokkal több a készülék és a tapasztalat.

(#187) Celtis válasza kuka018 (#184) üzenetére


Celtis
veterán

Egyáltalán milyen operációs rendszer van most a boxon?

(#188) shtirley válasza kuka018 (#182) üzenetére


shtirley
tag

Jól értem, hogy a Wetek saját rendszere (Wetek OS) alatt is van Tvheadend HTPS client? Azt nem kell beállítani? Elvileg ha az működik, és az IP és port beállítások ugyanazok mint a Kodi alatt, tehát feltételezhetően jól van beállítva, akkor a gyengélkedés oka szerintem a hardver gyengesége. Futtatsz egy komplett Androidot, meg azon jópár memória és processzor éhes alkalmazást, ezért a backend gyengélkedik. A hálózatod milyen? LAN-on tolod vagy Wifin? Persze mindez csak feltételezés, én nem ismerem a Wetek OS-t. Viszont kiterjedt fóruma van, ott lehet keresgélni jobb híján.
Ha nagyon nem találsz megoldást, akkor kapcsolj át az Openelecre, amikor a PC-ről akarsz tévézni. Csak egy reboot kell hozzá.

(#189) Mike88 válasza kuka018 (#181) üzenetére


Mike88
senior tag

Én értelek és leírtad a lényeget. Android alatt futtatott Kodi-n nincs TVheadend server, csak kliens. No most így, hogy futtatsz egy kliens-t, az édes kevés. A Server szolgálna többek között arra, hogy 2. eszközön is nézhesd a TV csatornákat, a kliens pedig az, ami eléri a streamelt csatornákat. Mivel nem telepíthető server Kodiban android alatt, így ez nem fog menni. 2 dolgot tehetsz, NAND-on hagyod az androidot, SD kártyára telepítesz Openelec-et, s azt futtatod, amennyiben a nappaliban vagy és netezni szeretnél, akkor bebootolod az androidot. Ubuntu-t nem próbáltam eddig, de ha azalatt sem rosszabb netezni, akkor NAND-ra telepíted az Openelec-et, és SD kártyára Ubuntu-t.

(#190) kuka018 válasza Mike88 (#189) üzenetére


kuka018
csendes tag

Koszi szepen!van egy ember aki értette amiről próbálok beszélni!igy lesz akkor meg próbálom ugy!koszonom

(#191) shtirley válasza kuka018 (#190) üzenetére


shtirley
tag

Hát igen! Volt egy jófej tanárom anno, ő mondta egyszer:
Nem baj ha nem tudsz valamit, a baj az, ha kérdezni sem tudsz, akkor totál hülye vagy. :D

[ Szerkesztve ]

(#192) Mike88 válasza shtirley (#191) üzenetére


Mike88
senior tag

Fegyelmezni nem szeretnék senkit sem, mert nem tartom normális dolognak, csak kérném, hogy ne "beszéljünk" így egymással. Pont ezért nem nyitottam ott ezt a fórumot, ahol sokkal több műholdas/földi vétellel foglalkozó fordul meg, mert ott ennél sokkal durvább stílust is megengednek egyesek maguknak és évek elteltével ezzel baromira felteltem. Nincs értelme.
Remélem megérted. Abszolút igazad van azt illetőleg, hogy nem tudta jól megfogalmazni a kérdését, de ha szemtől-szembe "idegenként" álltok egymás előtt, Ő felteszi neked ezt a kérdést, pont ugyanilyen szerencsétlenül (nehezen érthetően), ugye nem mondod neki azt, hogy az az igazán hülye, aki még kérdést sem tud feltenni? Ugye így az életben nem beszélünk egymással...

(#193) Celtis


Celtis
veterán

Szeretnék TV műsort felvenni, és ehhez a felvétel helyeként a NAS-on lévő mappát megadni. Egyszerűnek tűnik, mégis elakadtam. Az Openelec ugyan látja a hálózati megosztásokat, de linux szinten ezek nem jelennek meg.
Fel kéne mountolnom a hálózati megosztást, de nem sikerül. A leírás szerint megcsináltam mindent, de mégsem mountolja fel. Egyszerűen nem csinál semmit. Eleinte a dmesg-be beírta, hogy az executable bitet illene törölni. Ezt meg is tettem, de nincs változás.

(#194) Celtis válasza Celtis (#193) üzenetére


Celtis
veterán

Sikerült megoldani...

Most meg az a baj, hogy olyan műsort nem vesz fel, aminek a nevében ékezetes karakter van.

2016-06-19 11:58:43.739 subscription: 014B: "192.168.10.25 [ htpc2 | Kodi Media Center ]" subscribing on channel "Sport 1 HD", weight: 150, adapter: "Availink IN2 AVL6211+AV2011 DVB-S/S2 : DVB-S #0", network: "Thor 0.8W", mux: "12034V", provider: "UPC Direct", service: "Sport 1 HD", profile="htsp", hostname="192.168.10.25", username="htpc2", client="Kodi Media Center"
2016-06-19 11:59:40.921 dvr: entry 4544e7c0f01f06aa4ffd0972237e6241 "Labdarúgás" on "Sport 1 HD" starting at 2016-06-19 10:59:30, scheduled for recording by "htpc2"
2016-06-19 11:59:40.924 dvr: "Labdarúgás" on "Sport 1 HD" recorder starting
2016-06-19 11:59:40.926 subscription: 0151: "DVR: Labdarúgás" subscribing on channel "Sport 1 HD", weight: 300, adapter: "Availink IN2 AVL6211+AV2011 DVB-S/S2 : DVB-S #0", network: "Thor 0.8W", mux: "12034V", provider: "UPC Direct", service: "Sport 1 HD", profile="pass"
2016-06-19 11:59:40.936 pass: /storage/recordings/Labdar?g?s.ts: Unable to create file, open failed -- No such file or directory
2016-06-19 11:59:40.936 dvr: Recording error: "/storage/recordings/Labdar?g?s.ts": Unable to open file
2016-06-19 11:59:40.936 subscription: 0151: "DVR: Labdarúgás" unsubscribing from "Sport 1 HD"
2016-06-19 11:59:40.945 dvr: unable to stat file '/storage/recordings/Labdar?g?s.ts'
2016-06-19 11:59:40.946 dvr: "Labdarúgás" on "Sport 1 HD": End of program: File not created
2

(#195) Hyperion válasza Celtis (#194) üzenetére


Hyperion
senior tag

Én anno ekezetek nélkül csináltam a felvetelet. Kb tök mindegy a fajlnev, mivel a kodi a felvetel infót ugy sem onnan veszi.

(#196) Celtis válasza Hyperion (#195) üzenetére


Celtis
veterán

OK, de a Tvheadend generálja a fájlnevet az EPG műsorcím alapján, nem én írom be.
Közben a Kodi fórumon kaptam segítséget. A felvétel beállításoknál van egy pipa, hogy windows kompatibilis fájlneveket használjon, így működik samban is.

(#197) Hyperion válasza Celtis (#196) üzenetére


Hyperion
senior tag

Persze, gondoltam hogy nem te. A TvHeadend felvétel beállításoknál lehet specifikálni hogy milyen kimenetet szeretnél. White space-ek eltávolítása, ékezettelenítés, illetve amit te is írtál.

Őszintén én Unix alapú megosztásoknál távol tartom magam minden ilyen dologtól. Inkább ékezet nélkül, space helyett : _.

(#198) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

sziasztok

egy kis segítséget szeretnék kérni, mert elakadtam az elején, adott egy wetek openelecbox, rajta van a legújabb openelec 6.95.3

feltelepítettem a HTS Tvheadend v4.0.9 ~ OpenELEC Tvh-addon v7.0.3-t majd beléptem az ip címen keresztül, viszont a Configuration -> DVB Inputs -> TV Adapternél nem mutat egy tunert se, mi lehet a probléma

más kérdés: chrome-ot vagy más böngészőt sikerült valakinek feltelepíteni?

(#199) rsf válasza DuDieHUN (#198) üzenetére


rsf
senior tag

Húzd ki a wetekből majd tedd vissza a tunert a helyére. Aztán ha ez sem segít akkor csinálj egy gyári beálítások visszaállítását!
Amikor én megvettem a weteket bekapcsolás után frissítettem az openelecet rajta aztán jött a tvheadend de ott csak 1db tunert láttam. De aztán egy gyári visszaállítás után már ott volt mind a kettő. Előtte azért kiszedtem a tunert is, de az nem volt elég.
Nem véletlenül ajánlott minden eszközön frissítés után visszaállítani mindent.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#200) Hyperion válasza DuDieHUN (#198) üzenetére


Hyperion
senior tag

Előfordulhat az is, hogy másik backend használja a tunert, így a tvh nem fér hozzá.
Ellenőrizd, hogy a VDR server nem e fut..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.