Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) rsf válasza Celtis (#300) üzenetére


rsf
senior tag

Az álltalánosban nyomtam adat törlést, de nem segített.
Aztán letöröltem majd felraktam egy régebbi tvheadendet, mert kettő változatot hoz a kiegészítő keresés.
De az meg nem volt az igazi. Lehet, hogy nem volt elégséges az előző törlése.
Hogy tudom teljesen törölni, hogy ne emlékezzen semmire a tvheadend?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#302) Celtis válasza rsf (#301) üzenetére


Celtis
veterán

A kiegészítők/szolgáltatások/tvheadend az a backend. Annak semmi köze a PVR kliens hibához. Egyébként az újabbat, a Tvheadend 4.2-t kell felrakni. Ha másik is fent van, azt töröld.

Ami neked kell az a kiegészítők/PVR ügyfelek/Tvheadned HTSP Client. Ezt kell telepíteni. Továbbá a TV általános beállításokban az engedélyezést nem szabad elfelejteni. Illetve az említett adat törlése szokott segíteni.

Mivel új a rendszered, gondolom nincs rajta semmi fontos. A programok/Libreelec beállításokban nyomj egy hard reszetet és kezdj újra mindent.

(#303) rsf válasza Celtis (#302) üzenetére


rsf
senior tag

Felraktam a 4.2-es Tvheadendet aztán a webes felületén beállítottam amit kell, csatornák stb.
Aztán felraktam a Tvheadned HTSP Client-et majd enable.
A box ujraindítása után szól, hogy nincs pvr ügyfél és látok egy listát a használható ügyfelekről.
Ebben van a Tvheadned HTSP Client ami disableden van.
Ha engedélyezem akkor megint ugyanez kezdődik előlről.
A TV menűpont sem jelenik meg a főképernyőn.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#304) Celtis válasza rsf (#303) üzenetére


Celtis
veterán

A TV általános beállításokban ugye engedélyezve van?
Nekem amúgy szóról szóra ugyanez történt legutóbb, és az "adat törlés" után javult meg azonnal.

(#305) rsf válasza Celtis (#304) üzenetére


rsf
senior tag

Igen. Alapból az engedélyezés után írja, hogy nincs pvr ügyfél és dobja fel a listát ahol látom a TVHE HTSP klienst.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#306) rsf válasza Celtis (#304) üzenetére


rsf
senior tag

Tegnap csináltam egy hard resetet és újból felraktam a tvheadend 4.2-t, de ugyanaz történt mint amit az előzőekben leírtam. Hiába töröltem az adatokat... :(
Lehet, hogy hibás a HTSP cliens...

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#307) rsf válasza rsf (#306) üzenetére


rsf
senior tag

Ezt majd otthon kipróbálom: [link]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#308) Celtis válasza rsf (#307) üzenetére


Celtis
veterán

Kíváncsi leszek az eredményre. Nekem korábban RPi-n volt gond az EPG átvitellel, de ott annyi történt, hogy egy idő után kifagyott a HTSP kliens. A megoldás ott az EPG tiltása volt lejátszás alatt.

[ Szerkesztve ]

(#309) rsf


rsf
senior tag

Basszus, gyorsan ki akartam próbálni még a linkelt dolgot erre bekapcsolom a boxot és látom, hogy elindul a csatornák importálása a pvr ügyféltől.???
Szóval mostmár megy.
Feldobom Oszkárt is aztán kicsit tesztelek hogy mennyire gyors a csatorna váltás. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#310) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
érdekel ez a box, főleg a dvb-c tuner miatt...perpill van egy Himedia Q10-em meg külön tuner...
Főleg filmeket nézek, fullhd mkv, bd iso...fontos a jó minőségű kép, sokat projektorozom.
Tudja kezelni a 3D iso fájlokat?
DVB-c tuner mennyire működik jól? HD csatornákat szépen adja vissza?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#311) markkovacs76


markkovacs76
kezdő

Sziasztok!

Én kb. 2 hónapja vagyok Wetek Play tulajdonos, DVB-S2 kártyával használom elsősorban műholdvevőnek.
Az Enigma2 jól fut rajta. Most OpenATV-t használom.
A másik rendszer NAND-n Libreelec TVHeadend plugin-nel. A beállítása nem piskóta, E2 után meg pláne.
Elég nagy kihívás volt, de most már van egy jól működő rendszerem, ami azért nem annyira stabil, mint az Enigma2.

EPG-re saját megoldást használok. A musor.tv-ről grabbelem az adatokat.

Mindenki számára ingyenesen elérhetővé teszem az EPG szerverem, amin az összes magyar csatorna aktuális műsorkalauza elérhető:

http://epg.gravi.hu

Minden nap frissíti a rendszer az EPG-t két napra előre.
Található az oldalon egy rövid segítség is a beállításhoz.

Üdv.,

Márk

logo

[ Szerkesztve ]

(#312) Mike88 válasza markkovacs76 (#311) üzenetére


Mike88
senior tag

Kösziiiiii! Hétvégén kipróbálom.

(#313) rsf válasza markkovacs76 (#311) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi szépen. Kipróbálom amint tudom.
:R

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#314) rsf válasza markkovacs76 (#311) üzenetére


rsf
senior tag

Szia.
A EPG letöltő moduloknál látom az új grabbert de a csatornáknál a legördülő EPG forrása fül üres... :((
Vmi ötlet?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#315) kuka018 válasza markkovacs76 (#311) üzenetére


kuka018
csendes tag

Köszi szépen ennek már ideje volt hogy ilyen is legyen!

Annyi lenne a kérdésem hogy a script fájlt hogy tudom bemasolni!?

Nekem libreelec van kerestem is ezt a mappat boxon belül de en nem találtam!kaphatnek egy kicsit bővebb leírást!? Köszönöm

(#316) markkovacs76 válasza rsf (#314) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Szerintem nézd meg a log-ot, hogy betöltötte-e az xml-t.
A log-ban kiírja, hogy hány csatornát talált és hány programot.

Azt is ki lehet próbálni, hogy parancssorban indítod el ezt a szkriptet, paraméterek nélkül. Ekkor ki kell raknia a kimenetre a letöltött xml fájlt.

(#317) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
dvb-c-vel nem használja senki?

(#318) markkovacs76 válasza kuka018 (#315) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Helló!

A TVHeadend-nek két könyvtára van, az egyik, ahol tárolja a beállításokat:

/storage/.kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42

A másik, amiben a futáshoz szükséges fájlok találhatók:

/storage/.kodi/addons/service.tvheadend42

Szerintem neked is megtalálható mindkét alkönyvtár.

Előfordulhat, hogy csak a /storage könyvtárba tudsz belépni, mert a .kodi könyvtár rejtett. Lehet, hogy ezért nem találod.

Javasolom a következő egyszerű megoldást, hogy megtaláld a szükséges könyvtárat. A Libreelec parancssorába írd be:

find / -name tv_grab*

Ugyanis van már egy ilyen fájl alapban a tvheadend konfigurációs állományai között, a pontos nevére most nem emlékszem, de valószínű, hogy tv_grab_file.
Na ugyanoda kell másolni az új fájlt, ahol az van.

De ezt a parancsot is kiadhatod a terminálon:

wget -O /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi "http://epg.gravi.hu/tv_grab_gravi"

Ezzel bemásoltad egyszerűen.

Üdv.,

Márk

[ Szerkesztve ]

(#319) Mike88


Mike88
senior tag

Srácok! Libreelecnél használhatom openelec alatt lementett picon packot (a meglévő file nevekkel)? Csak mert valamiért nem ismeri fel a piconokat. Az általános beállításoknál a file:///storage/picons/tvh/%C.png nyomvonal van megadva, s ide másoltam a piconokat, a Channel icon name scheme-nél pedig a service name picons van beállítva. Viszont Openelecnél a tvheadend beállításaiban a csatorna/EPG fülön az ikon URL oszlopban is a picon file neve szerepelt, itt viszont imagecache/ majd egy szám.

Kuka018! Ilyesmire használd a WinSCP-t!

[ Szerkesztve ]

(#320) Mike88 válasza Mike88 (#319) üzenetére


Mike88
senior tag

Meglett a megoldás. Az alapbeállításokban a picon name sheme-et standardra kellett állítani.

Márk, hányszor indítottad újra a rendszert, mire működőképes lett a dolog? Mert én túl vagyok vagy 10 rendszer újraindításon és ugyanaz a helyzet nálam is, mint rsf-nél, a legördülő menü üres. Persze próbálkoztam többször LE-ben adat törléssel is. Ugyanez a hiba volt egyébként OE-el is, azért váltottam LE-re, mert azt gondoltam, azzal működni fog.

(#321) Mike88 válasza Mike88 (#320) üzenetére


Mike88
senior tag

Úgy néz ki, hogy ez utóbbira is meglett a megoldás.
Log szerint hiányzott a storage/.kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42/epggrab/xmltv/ mappából a guide.xml file, nos nem csak az hiányzott, hanem az epggrab mappából az xmltv mappa is, manuálisan létrehoztam a mappát s az xml file-t is, amit üresen hagytam, újraindítás után már választható az epg forrás. Csak azt nem értem, hogy ez miért hiányzott...

(#322) markkovacs76 válasza Mike88 (#320) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Már nem emlékszem, hogy hányszor kellett újraindítanom.
Úgy emlékszem olyat is kellett csinálnom, hogy kézzel kitöröltem a service.tvheadend42/xmltv alatt a meglévő EPG-csatorna párosításokat, valahol megvan xml fájlokban, de most nem tudom neked megmondani a pontos helyét.

(#323) kuka018


kuka018
csendes tag

Egész reggel próbálkoztam beállítani!annyira jutottam el hogy a tvheadon megjelent és ki tudta választani de már a csatorna listában nem jött be semmi a lenyíló fülön!utana rá jöttem hogy te a 4.2on csináltad nekem meg sajnos csak a 4.0 van az oscam véget mert en úgy tudom hogy a 4.2 -ön nem lehet oscam kulcsot létre hozni

(#324) markkovacs76 válasza kuka018 (#323) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Én is használok Oscam-et, cccam protokollal, tvheadend 4.2-vel. Működik is rendesen.

Hát a könyvtár lehet akkor a gond.
A szkriptben van egy ilyen sor:

xmltv_file_location=/storage/.kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42/epggrab/xmltv/guide.xml

Ez írd át egy olyan elérési útra, ami létezik. Lehet akár

xmltv_file_location=~/guide.xml is, és akkor valószínűleg megoldódik mindenkinek ez a probléma...

[ Szerkesztve ]

(#325) Mike88 válasza markkovacs76 (#324) üzenetére


Mike88
senior tag

Jó, az úgy, hogy létrehozza a mappát, majd azon belül a file-t, WinSCP-vel nem bonyolult. Nálam működik, (úgyhogy még egyszer köszi!) most mentem végig a beállításokon, az epgdb.v2 file-t valóban érdemes volt törölni, továbbá az OTA epg-t le kellett tiltsam, hiába állítottam 2-re a prioritást, mindig azt akarta betölteni. Persze lehet, hogy ha most engedélyezem, akkor már nem azt fogja betölteni, majd kipróbálom, jó lenne, ha mindkettő működne, mert van jó pár FTA csatorna is nálam.

-------------------------------

kuka08! Én is belefutottam ebbe a dologba... Működik az oscam 4.2-vel is, csak ahhoz, hogy lásd a CAs fület, haladóra kell állítani a nézetet. Ezt a beállítás - általános - alap fülön tedd meg(!) a felhasználófelület szintet állítsd haladóra, majd mentés.
A félrefordítás miatt két haladó szint van, lehetett volna prof vagy mittomén, lényeg, hogy a legördülőben a 2. (alsó) haladót válaszd. Ha mentettél, megjelenik a CAs fül is, itt pedig be tudod állítani megszokott módon az oscam-et.

Hogy mi a bánatért kellett szintekre bontani a beállítási pontokat, azt nem tudom, eddig se volt egy két klikkes dolog a TVHeadend (vagy legalábbis nekem nagyon nem). Tök fölösleges...

Ja, a piconokra visszatérve, az alapvető hibát ott követtem el, hogy a tvh mappába másoltam a piconokat, holott a vdr mappából olvassa ki a tvheadend is. Érdekes. Miután áttértem a 7.0.2-re (mivel a legtöbb általam használt kiegészítő a 7.9-el nem működött), s minek után 7.9-nél már számos helyre bemásoltam a piconokat, így nem is tudtam a hiba valódi okát megállapítani, ismét bénáztam a piconokkal, majd rájöttem, hogy hiába teszem máshová, módosítom az icon elérés útját, ha a picon elérési út a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#326) kuka018 válasza Mike88 (#325) üzenetére


kuka018
csendes tag

Akkor azért nem látom!akkor majd kezdem újból az egészet ha lesz idom!mara már feladtam! 🙂

(#327) rsf


rsf
senior tag

Már műkoödik nekem is, de az guide.xml attribútumát 600-ra kellett állítanom. :)
De az miért van, hogy kb. a csatornák 1/3-ánál berakja a gravit epg forrásnak a többinél meg nekem kell?

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#328) markkovacs76 válasza rsf (#327) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Azért van, mert az epg csatorna id-t összehasonlítja a beállított csatornaneveddel. Ha sikerül neki, akkor beállítja.

(#329) a8l válasza markkovacs76 (#311) üzenetére


a8l
aktív tag

Szia
Milyen kártyával használod a wetek play-t?
UPC direct?
Elég neki az egyetlen kártya mindkét tuner egyidejű használatához?
Milyen kártyaolvasóval használod?
Szeretném kicsit ésszerüsíteni a jelenlegi upc direct előfizetésünket(jelenleg több mint 10e ft a havidíj) és áttérni a smart card előfizetésre amihez lehet kérni még egy kártyát havi 300-ért, összesen 3800ft lenne.
HBO-t lemondom mert felesleges nem is nézzük.
A lényeg hogy egy wetek play-t vennék a mostani egyik műholdvevő helyett és abba menne az egyik kártya a másik meg a nappaliban lévő TV-be(ez jelenleg is S2 tuneres és kártyával megy).
Erről vennénk fel az adásokat és közebn néznénk másik csatornát ha lehet a másik tunerrel.
A TV is két tuneres de nem megy függetlenül két csatorna egy kártyáról.
A 3.tv-n meg kodis box-al nézné a gyerek az adást ha éppen nincs felvétel és valamelyik tuner szabad a wetekben. A lényeg hogy megszabaduljak a fos upc-s beltériktől és felvenni is lehessen.

Új wetek play-t lehet még kapni valahol vagy már csak a 2 van ami nem kell mert 1 tuneres?

[ Szerkesztve ]

(#330) markkovacs76 válasza a8l (#329) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Helló!

A Wetek Play-ben nincs smartcard reader.
Kártyát Oscam-mel tud kezelni. Esetleg USB-s kártyaolvasót támogat, de azt nem tudom.
Nekem van a fiókomban egy Smargo kártyaolvasóm, de sose használtam, mert nincs hozzá kártyám.
Elvileg egy kártya is elég neked, azt helyi kártyamegosztással tudnád használni LAN-on.

Kártyás dolgokkal kacsolatban mások biztosan tudnak segíteni neked.

(#331) Mike88 válasza a8l (#329) üzenetére


Mike88
senior tag

Két link-el tudok max. segíteni:
[link]
[link]

Wetek play és Wetek Openelec box-ot már nem kapsz újonnan. Használtan: [link]

(#332) a8l válasza Mike88 (#331) üzenetére


a8l
aktív tag

Köszi
Próbálok olvasgatni a témában. Gondoltam hogy itt is akad aki valamilyen kártyával használja a wetek-et.
Kártya nélkül gondolom nem sok magyar adó fogható.

Ez az oscam vmi program féle ahogy látom, de hogy olvassa a kártyát?
Smargo olvasóba lehet CI modult rakni vagy csak kártyaolvasó?
UPC-hez irdeto modult kellett vennem.

[ Szerkesztve ]

(#333) Hyperion válasza a8l (#332) üzenetére


Hyperion
senior tag

SZervusz!

Kártya nélkül a Sat-nak nem sok értelme van.. Én UPC-re használtam/használom a box-ot egy sima USB-s kártyaolvasóval. Kiválóan működik.
Ami kellhet Kodi alá:
OSCAM
PCSCD
TVHEADEND

És egy kis hazacsipp csipp :[link]

(#334) a8l válasza Hyperion (#333) üzenetére


a8l
aktív tag

Szia
Milyen tipus pontosan az usb-s kártyaolvasó?
Kicsit előbb írod, akkor jó lett volna, már megvettem a másikat.

Mire cserélted a wetek playt?

(#335) Hyperion válasza a8l (#334) üzenetére


Hyperion
senior tag

Ugyan erre csak DVB-t. Ebayes, alcor ha jól emlexem. A lényeg az hogy kernel szinten támogatott legyen!

(#336) Celtis válasza markkovacs76 (#311) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi a felajánlásodat. Nagyon hasznos cucc. Még csak most próbálkozom vele, de van pár észrevételem/kérdésem.

- egyrészt szerintem elég egyszer újraindítani a tvheadendet a script bemásolása után, hogy felismerje a grabbert. Nekem legalábbis elég volt, utána engedélyezés, és az internal EPG grabber re-run-ra kattintás után megjelentek a XML EPG információk.Amúgy sem hiszek a sokszori újraindításban. Ez nem windows. Itt valami vagy megy normálisan vagy nem.

- másrészt a prioritás dolgot szerintem rosszul írtad. A tvheadendben a nagyobb szám jelent nagyobb prioritást. Az OTA 1-es, tehát az a leggyengébb. Elég a grabbernek 1 -nél nagyobb priót adni, és akkor ő lesz a nyerő. Nem kell és nem érdemes az OTA-t letiltani.

- a kérdésem, hogy a scriptben miért az a "xmltv_file_location" ami. Én átírtam "/storage/.kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42/xmltv/guide.xml" -ra, hogy tudjam hol van az xml fájl.

- a másik kérdésem, hogy hogyan működik ez az egész. Látom, hogy a script letölti és kicsomagolja a generált xml-t, de a tvheadend honnan tudja, hogy ezt hol és mikor keresse?

[ Szerkesztve ]

(#337) markkovacs76 válasza Celtis (#336) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Helló!

Azoknak a fórumtársaknak, akik próbálták a szkript első verzióját, nem létezett a guide.xml könyvtára. Ezért nem futott le a szkript, mindegy hányszor indították újra. Már kijavítottam.

A prioritás dologban igazad van. Bevallom nem próbáltam ki, csak a csatornaszámokból kiindulva gondoltam úgy. Holnap kijavítom a leírást.

Az xmltv_file_location végülis tökmindegy. Bármilyen elérési út vagy fájlnév jó. Én találtam ki, hogy ott legyen, ahol.

A tvheadend nem keresi ezt a fájlt. A lényeg, hogy a szkript a szabványos kimenetre kirakja az xml tartalmát. A szkriptem legújabb verziójában én már nem is használok semmilyen átmeneti fájlt., de ezt még nem töltöttem fel az oldalra.

Üdv.,

Márk

(#338) Mike88 válasza Celtis (#336) üzenetére


Mike88
senior tag

Hiába adok 2-es prioritást a gravi-s grabbernek, s az OTA-nak 1-est, nálam ugyanúgy az OTA "uralkodik". Ezt az "internal epg grabber re-run-t" hol találom?

(#339) Celtis válasza Mike88 (#338) üzenetére


Celtis
veterán

(#340) Celtis válasza markkovacs76 (#337) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi a magyarázatot. Így már világos. Nem rossz, ha ott a fájl, mert bele lehet nézni, hogy mikor és mi jött le, ha valami probléma van.

- Még annyi megjegyzésem lenne, hogy néhány csatornánál magától kitalálta ez EPG forrást névegyezés alapján, de a legtöbbnél kézzel kell beállítani. Ami a képen van, az magától állt be.
Nem lehet ezen a találati arányon javítani?

- Ha jól sejtem a csatorna ikonokat is tudná frissíteni a tvheadend az XML alapján. Még nem jöttem rá, hogy mi hiányzik hozzá, mert nálam nem frissítette, de ezt már látom, hogy az xml-ben rossz icon url-ek szerepelnek. Mindegyik .png-re véágződik, pedig valójában jpg-k. Ezt is jó lenne javítani.

Még van pár anomália nálam, aminek még utána kell járnom. Megjegyezm amúgy nekem sikerült megfelelő beállításokat találnom, hogy OTA-val is hibátlan volt az összes csatornán az EPG karakterkészlet.

[ Szerkesztve ]

(#341) Mike88 válasza Celtis (#339) üzenetére


Mike88
senior tag

Köszi, hogy csináltál képernyőképet. Sajnos nálam itt ilyesmi nincs, pedig haladón van a nézet. Érdekes, mind1, nem hinném, hogy ezen a mozzanaton bukik el a dolog. Ha bekapcsolom az OTA EPG-t, akkor abban a pillanatban, hogy valamelyik csatornára rákapcsolok LE-ben, egyből az OTA EPG-re cserélődik az EPG azon a csatornán, ill. azon a tp-en, amin a csatorna található, ha kikapcsolom az OTA EPG-t, majd törlöm az epgdb.v2 file-t, majd újraindítom, utána törlöm az adatbázist, akkor ismét visszaáll a gravi-s epg-re.
Milyen ver.számú TVheadendet használsz?

(#342) jedie82


jedie82
csendes tag

Sziasztok.
Kipróbáltam én is. Nekem betölti az xml-t. Hozzá is tudom adni a csatornákhoz egyenként az epg_gravit. Amikor elmenteném ezt írja:
"2016-09-29 16:30:22.476 http: 192.168.0.57: HTTP/1.1 POST /api/idnode/save -- 400"

Nem menti el a változtatásokat. Az előzménye: Előszőr permission denided hibát dobott. Adtam 777-et a guide.xml-nek. Ezután dobja a fenti hibát.

Ötlet valakinek?

(#343) markkovacs76 válasza Celtis (#340) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Helló!

Talán a csatorna id-k átírásával jobb lenne az arány, de ha megváltoztatom, akkor másoknak, akik már összerendelték, megint gond lesz, úgyhogy marad, ahogy van.

Csatorna ikonok: nem tudom, hogy a tvheadend vagy a pvr ügyfél használja-e az xml-ben lévő csatornaikonok url-jét. Most kijavítottam a generáló programban, már jók a linkek. Nekem a picon-okat a service reference (1_0_1_xxx) alapján a megadott alkönyvtárból tölti be.

Ikonokra találtam egy jó programot: https://github.com/picons/picons-source
Ez legenerálja beállított csatornákra az összes ikont, csak az a baja, hogy a 4.2-es tvheadend-del nem kompatibilis és az adatbázisában vannak rossz ikonok. Ezt kijavítottam, most már vannak szép csatorna ikonjaim, ha valakinek szüksége lenne rá, akkor szívesen megosztom.

Üdv.,

Márk

(#344) a8l


a8l
aktív tag

Tud valaki segíteni abban hogy mi a wteknél az oscam alap portja?
Vagy hol tudnám megnézni milyen port van beállítva a weteken az oscamhoz?
A TV headend-et elérem a box ipcíme és 9981 porton, de az oscamot nem.

(#345) Mike88 válasza a8l (#344) üzenetére


Mike88
senior tag

8888

(#346) a8l válasza Mike88 (#345) üzenetére


a8l
aktív tag

Igen, tudom, de nem éri el, már próbáltam mindent.
A boxot eléri , tvheadendet eléri, de a 8888-as portot nem, megnéztem nem használja semmi a routerben.
Letöröltem az oscam majd újra felraktam, semmi. Letiltottam a tvheadendet (szerver) akkor azt se tudtam elérni, utána engedélyeztem megint elérhető.
Lehet megpróbálom egy tiszta libre-vel, mert most openelec van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#347) markkovacs76 válasza a8l (#346) üzenetére


markkovacs76
kezdő

8081

(#348) a8l válasza markkovacs76 (#347) üzenetére


a8l
aktív tag

Sajnos nem megy az sem.
Nem lehet ezt kiolvasni valahogy?
Eladó szerint 8888 a jó.
Próbáltam wifin is megosztottam a mobil netet s7-ről de akkor is ugyan az, box elérhető, tv headend elérhető, de az oscam nem.
Most teszek rá egy libre-t sd-ről.

(#349) Mike88 válasza a8l (#346) üzenetére


Mike88
senior tag

Ne haragudj a hülye kérdésért, de telepítetted az oscam kiegészítőt, és engedélyezve van?
Én is libreelecet használok, de openelec alatt is rendben működött az oscam, szóval nem hinném, hogy azzal van összefüggésben.

(#350) rsf válasza a8l (#348) üzenetére


rsf
senior tag

Az oscam.conf file-ba nézz bele ott látod, hogy mit használ az alap a 8888.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.