Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Mike88 válasza mexel (#600) üzenetére


Mike88
senior tag

Hol tartasz a dologban? Valamiért nem tudom az entert kiosztani (nálad működik?), ill. a T betűt, ami ugyebár a felirat lenne. A többi funkció teljesen jól működik, járható út, hogy egy adott betűt rendelsz hozzá egy kódhoz, mivel hozzátudtam rendelni pl. az O betűt, de az enter nem működik, ami azért hatalmas hiba, nem tudok belépni egy menübe sem. Mivel tanítható távirányító, próbáltam más távirányítóról másik gombot megtanítani az OK gombra (amit enternek használnék), de ugyanúgy nem működik. Enigma2 távirányítót tanítottam be, s ezt osztottam ki utána, ami jórészt megegyezik azzal conf file-al, amit celtis másolt be, 1-2 dolgot kellett csak módosítani. A ki-bekapcsoló gomb nálam egyszerűbb volt, mivel az eredeti Wetek távról megtudtam tanítani a kikapcsoló gombot, de hát ugyebár azon ez az egyetlen IR gomb, a többi RF.

[ Szerkesztve ]

(#602) Celtis válasza mexel (#600) üzenetére


Celtis
veterán

Hát igen, a bekapcsolás az trükkös. Arra nehéz lesz mappinget csinálni, hiszen nem fut a Kodi. Azt a hardvernek kell tudnia. Lásd megint: tanítható távirányító.

(#603) Mike88 válasza Mike88 (#601) üzenetére


Mike88
senior tag

No, megoldódott a dolog, más jellegű probléma volt szerintem. Egy rendszer újratelepítés után már működik az enter is.

Ajánlom egyébként ezt a távirányítót, könnyen tanítható, mivel csak szembe kell fordítani vele azt a távirányítót, amit megakarsz vele tanítani, beépített, tölthető akku van. Az RF része ki-be kapcsolható, de magától is kikapcsol egy idő után, egyetlen hibája az, hogy bekapcsolást követően alaphelyzetben aktív az egér, ami tök hülyeség, de legalább (ahogy már írtam) kikapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#604) mexel válasza Celtis (#602) üzenetére


mexel
veterán

Igen a bekapcsolás máshogy megy majd, pedig valahol olvastam erre trükköt de nemtalálom. Ahogy írtam azért nem kell tanítható táv ( amikből van itthon pár, bár régebbiek), mert nem egészen a használat érdekel, hanem az hogy megoldjam a problémát, hogy sikerüljön távot rendelni hozzá.
Hogy érthető legyen: lehet hogy nem is fogom használni a készüléket, engem most maga probléma megoldása érdekel hogy meg tudjam csinálni :)
Ebből is tanulok, plusz egy dolog amit megoldhatok amikor van kis időm éppen foglalkozni vele ( most ez érdekel egy kicsit, bár nem mélyedtem nagyon bele). Ha kész, lehet hogy nem kell tovább a kütyü, eladom, de akkor ez is megvolt és később is tudom majd használni a módszert ha szükséges. Vagy mittudomén :DDD

Azt pl észrevettem hogy más univerzális távok, amik jó gombkiosztásúak és sok készüléket kezelnek ( tv, dvd, cd, stb ) azoknak nem mindegyik állásba nkompatibilis a jele (NEC) ez fura.

(#605) mexel


mexel
veterán

Az mitől lehet, hogy bemásolom az új remote.conf fájl-t és újraindítás után egy 0 méretű fájl lesz a helyén.

Szerk: lehet hogy valami elírás van a fájlban, akkor csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#606) mexel válasza Celtis (#591) üzenetére


mexel
veterán

Na megvan atáv ami jó lesz, egy Strong stb távja. kb rajta van ami kell. A kódokat már beolvastam és jó ötlet lesz az hogy a nem talált funkciókat betűkhöz rendelem a remote.conf-ban, azokat pedig funkciókhoz a remote.xml-ben. Most már csak az utóbbinak kell utánanéznem hogyan kell azt megírni, módosítani stb. ( amit mutattál nekem nem csinál semmit, de majd megnézem mi a hiba.)

(#607) Zamma


Zamma
őstag

Van valakikek tapasztalata az új frissítésekről?

WeOS v2.0 by OTA for WeTek Play 2 [link]
[ROM] [WeOS 1.3 BASED] Android TV v1.1 [link]

Érdekelne hogy mennyire érdemes használni, vagy bugos-e még a TV-s rész? Vagy inkább LE alól használjuk még mindíg a vasat?

(#608) Mike88 válasza Zamma (#607) üzenetére


Mike88
senior tag

Azt hiszem kijelenthetem, hogy mindannyian LE-t használunk.
Wetekforum-on a hozzászólásokat végigolvasva hááát... vannak gondok.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 év elteltével sem mondhatom azt, hogy komoly problémáim adódtak volna OE-el, ill. most már LE-el, továbbá nem hiányolok semmit sem. Talán annyit, hogy jó lenne, ha az epg-t össze lehetne fésülni pl. az imdb-vel, TMDB-vel, trailer, borító és/vagy banner, bár annyira szegényes a magyar TV kínálat, hogy nem biztos, hogy megéri vele foglalkozni. Pl. amit a HD homerun nyújt látványban, azt azért szívesen látnám viszont egy skin formájában.
5.0.8-tól indulva, a jelenlegi 7.0.2-ig jelentősen stabilabb lett a box, gyak. 2 hónapban ha egyszer előfordul "fagyás", és az sem fagyás, csak türelmetlen vagyok és inkább eszközölök egy "újraindítást", mint hogy kivárjam míg észhez tér. Fagyás is csak kiegészítő használatánál fordul elő, azaz normál használat alatt (médialejátszás, TV-zés) sosem. Két napja áttértem az Xperience1080 skinre, ennél találtam legalább annyira kidolgozottnak a PVR részt, mint az Aeon nox-nál. 2-3 év alatt sikerült ráunnom az Aeon Nox-ra. Ugyan utóbbi sokkal inkább testre szabható, saját menü, almenük, stb. de nem érzem kényelmetlenebbnek az Xperience-t.

1 hete leváltottam a jó öreg RC11 vezérlőt egy Rii i13-ra. Sikerült hozzá megírni a remote.conf fájlt. Abszolút elégedett vagyok vele, sajnos a hangszóró részét nem látja a LE, de ezt elfogadtam, nem is fűztem hozzá nagy reményt. Nagyon takarékos az akku, pláne így, hogy javarészt az IR részét használom, de az RF rész is kikapcsol egy idő után, akkor is, ha bekapcsolva felejtem. Jó dolog, hogy kapcsolóval ki-be kapcsolható a billentyűzet, így nincs véletlen gomblenyomás akkor, amikor az IR részt használom. Üdvözlöm a beépített akkut is, mivel végre nem kell pár naponta felpattintani egy akku fedelet, majd ha elfárad, kicserélem.
Az eszközök közötti váltást még szokni kell, jelenleg a TV a Wetek, a hangrendszer, egy led világítás és a klíma van ráprogramozva, hááát, előfordul, hogy a TV-t irányítanám, de a Wetek-et sikerül, mert elfelejtem mire van állítva, ill. elfelejtek átváltani másik eszközre.
A nyilakat is szokni kell még, sötétben nem feltétlenül találok rá elsőre, a gombokra. Szóval egyelőre csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#609) Zamma válasza Mike88 (#608) üzenetére


Zamma
őstag

Köszi Mike a mustrát! Ha van valami amit még nem írtál ki magadból, ne fogd vissza magad. ;o)

Másnak is van tapasztalata esetleg? Halljuk, halljuk!

(#610) mexel válasza Mike88 (#608) üzenetére


mexel
veterán

A bekapcsolás megy a tanított távval? Nem volt semmi időm azóta foglalkozni a dologgal, de ha lenne ötlet a bekapcsolásra idegen távval az érdekelne :)

(#611) Mike88 válasza mexel (#610) üzenetére


Mike88
senior tag

Megy, mert tanítható. Ugyan az eredeti wetek play távirányítóm adó vagy vevő része elromlott (amúgy sem használtam volna soha, ezért nem foglalkoztam vele, nem ért volna meg egy postaköltséget), de az IR része működik, így a bekapcsolást megtudtam vele tanítani, szóval azt nem a remote.conf file-ban adtam meg. Ettől függetlenül persze kellett a remote.conf file, mivel LE 7.0.2 már nem ismeri alapból az Enigma2 távirányítót OE 6 még ismerte. Így először megtanítottam a rii távirányítónak az E2 távirányítót, majd ahhoz csináltam egy remote.conf filet.

Nem egyedi eset egyébként, hogy bemondja az unalmast a Wetek play távja, sőt play2-nél is olvastam már ilyet, én a wetek helyében átgondolnám, hogy maradok-e a seneasy-nél, mert ugyan látom benne a logikát, hogy őket választották, hisz kimondottan távirányítókkal foglalkozó cég, de pl. a Rii vagy a Measy esetében még nem találkoztam ilyen jellegű meghibásodással pár hónap használat után.

Rii i13-t irányítva kell használni, sajnos a jel nem "pattan le" a falról, tárgyakról, de pl. a többi készüléknél azért van bőven tűréshatár, de a Weteknél, eléggé rá kell irányítani a készülékre. Ennek feltételezem a legfőbb oka az, hogy belső USB-ben van az IR vevő, és még csak nem is átlátszó a box, legalább egy kis "ablakot" rakhattak volna a készülék elejére. Nem merem kivenni, mert írták wetek fórumon, hogy az eltávolítás meghibásodáshoz vezethet. (Ugyan nem fér a fejembe miként lehet ez a következménye, de hallgatok rájuk). Viszont lehet, hogy egy USB hosszabbítóval kivezetem azt a belső USB-t az előlapra, amiben az IR van, mert ez így kissé kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#612) mexel válasza Mike88 (#611) üzenetére


mexel
veterán

Értem, köszi!.
Vajon hogy oldjam meg a bekapcsolást? :F

(#613) szigony55


szigony55
csendes tag

Tisztelt Wetek play felhasználók !
UPC kártyát használ valaki wetekben ?
Megoldható e és milyen kártyaolvasóval .

Üdv.

(#614) zell01


zell01
csendes tag

Tegnap megérkezett egy Play 2, sok jót hallottam eddig róla, de ugye amíg nem volt meg a kütyü addig nem mélyedtem bele a mélységekbe...
Mivel én azt hittem, hogy lehet pendrive-ról is futtatni a libreelec-et így eddig nem szereztem be microSD-t...
de így megtapasztaltam, hogy mennyire "csodálatos" is ez az android rendszer...
pl. kb tizedik nekifutásra tudtam párosítani a bluetooth egerem, de végül azóta sem tudtam megmozdítani vele a kurzort.. aztán a Kodi, ami elvileg minden körülmény közt stabil (kellene hogy legyen), így random lejátszás alkalmával vagy torz hangot produkált, vagy ilyen 5 fps-el játszotta le a videót HDD-ről... persze mondanom sem kell, hogy ilyen Airplay meg hasonló streaming cuccokat még véletlen sem sikerült beüzemelni eddig.
Akkor ugye S2 tunerrel kértem, merthogy majd műholdas adásokat szándékozok nézni vele...az alap wetv egész gyorsan be-scan-elte a csatornákat, viszont itt is voltak elég komoly hang hibák némelyik csatornánál... de nem minden alkalommal. és mondjuk érdes módon bizonyos kódolt adásoknál bejött a hang (pedig még nincs semmi kártya meg cam:D )
Aztán elég gáz még, hogy az androidos játékok meg app-ok Wifi nélkül nem működnek, hiába van rákötve a masina a LAN-ra.
Szóval összességében, önmagában a wetek a gyári androiddal kb kuka...
Nagyon kíváncsi leszek erre az LE-re.. persze ha sikerül majd egyáltalán beüzemelni... a Libreelec USB/Sd creator progijával amúgy a Play 2-höz csak a 7.9-es szoftver tölthető le... a 7.0.2 ha jól értelmezem csak a play 1-re megy rá... vagy rá lehet erőltetni a 2-esre is? Egyébként a tvheadend 4.2-es verzióját sem találtam még meg eddig... próbáltam az alap kodiban ezt a superrepo-t, de valahogy még ott sem boldogultam eddig...
Valaki tudna segíteni egyelőre. hogy vajon rámegy-e majd a LE 7.0.2 a play 2-re, vagy marad a 7.9? Illetve hogy hol találom a tvheadend 4.2-t?

köszi előre is...

(#615) Celtis válasza zell01 (#614) üzenetére


Celtis
veterán

Nyugodtan mehetsz a 7.9-es LE-re. Én már régóta azt használom, igaz nem a wetek-en.
Egyébként miért nem telepted a flashre? Nem lehet? Minek az androidot megtartani, ha úgyis kuka?
A 4.2-es tvheadend buildeket innen szoktam leszedni: [link]

(#616) huliganboy válasza Celtis (#615) üzenetére


huliganboy
addikt

Adott esetben az android visszarakható?

(#617) zell01 válasza Celtis (#615) üzenetére


zell01
csendes tag

kössz a visszajelzést.... hát őszintén még nem teljesen látom át a folyamatot, de elképzelhető, hogy akkor nem kell a microSD és megoldható pendrive-ról? mert valójában én is örülnék ha az android le lenne takarítva a francba... :D

(#618) Celtis válasza huliganboy (#616) üzenetére


Celtis
veterán

Feltételezem igen, de hozzáteszem, hogy egyáltalán nem ismerem az új Play-t.
Nekem a régi play van, és anno a belső flashra raktam az Openelec-et, de mivel probléma volt (később kiderült a SIM miatt), simán visszaraktam az androidot.

(#619) Celtis válasza zell01 (#617) üzenetére


Celtis
veterán

Úgy értettem, hogy a belső flashre tenni az LE-t az Android helyére. De még egyszer, én a régi Play-ből indultam ki, nem tudom hogyan működik az új.

(#620) Mike88 válasza zell01 (#614) üzenetére


Mike88
senior tag

Na, végre olvashattam tapasztalatokat (magyarul) az androidról, köszi!
Érdekes ez a dolog, hogy wifit várnak el LAN kapcsolat helyett a játékok, eddig én ezzel csak az HBO go-nál találkoztam (régebben), játékoknál nem. Amiko A3-ban pl. funkcióként bekapcsolható az, hogy a LAN-t úgy lássák az ilyen applikációk, mint pl. az HBO Go, mintha az wifi kapcsolat lenne...
Egyébként ez nagyon elkeserítő, hogy ennyire használhatatlan az android, elsőre el sem akarom hinni, most már látnom kell, holnap felerőltetem (igaz én sem play2-t használok, hanem a sima play-t).
Néztem play2-ről pár teszt videót, ott minden ment flottul, csatornaváltás gyors, zapping gyors, fullHD filmek mennek gond nélkül...

A TVheadendet megtalálod majd a Libreelec repo-ban, nem muszáj fájlból telepítened. Android alatt Kodi-ban nyilván nincs Libreelec repo.

(#621) Reaper válasza zell01 (#614) üzenetére


Reaper
őstag

Nekem adtak hozzá SD kártyát (pedig vettem előre egy 32-eset), amin egyből rajta volt a LE, mondjuk azt azóta újra raktam, jelenleg a névjegy szerint 7.1.0.7.0 van fent LE ből, és teljesen elégedett is vagyok vele. Egy régi film volt csak eddig amitől kifagyott 2x december eleje óta.
A TVHEADEND-et meg ahogy a kolléga írta megtalálod majd a repoban a szolgáltatások, illetve a PVR kliensek között.
Én a saját távja mellett egy Ilyet használok, plug and play, semmi nem kell hozzá.
Már csak egy kártya olvasót kell majd vennem hozzá a kódolt csatornákhoz, és elvileg minden meglesz.
Rövid időre kipróbáltam én is az androidot, nem volt bajom vele, a tv tuner nagyon gyors volt és egyszerű a headendhez képest, valamint van rá spotify is, de én mindenképpen Kodit akartam így nem sokáig használtam a gyári rendszert.
Simán az USB creatorral ki kellett tallózni az img-t, az szépen megformázta az SD kártyát, innentől kezdve lehetett váltani, hogy melyik rendszert indítsa, mindíg a legutóbbi a default, ha váltani akarsz akkor indulásnál felajánlja.
Én innen szedtem le az img-t, és simán beadtam a creatornak.
Jó kis gép ez szerintem, én nagyon meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#622) rsf válasza zell01 (#614) üzenetére


rsf
senior tag

Frissítetted az androidot a play2-n?
Mert már jött ki rá vagy 5 gyári frissítés.
Frissítés után nyomj egy gyári alapbeállítást.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#623) zell01 válasza rsf (#622) üzenetére


zell01
csendes tag

már sikerült rányomni az LE-t....mondjuk a kártyabeállításokkal még mindig nem boldogultam, de találtam a wetek fórumon egy szakit, akinél elvileg minden szépen megy, szóval most őt faggatom hogy mit merre, meg hogyan... elméletben jó lesz... vagyis remélem... :D elvileg amúgy van EU szinten 14 napos visszafizetési gari, ugye?

(#624) zell01


zell01
csendes tag

ja, amúgy még érdekel, hogy netán az airplay működni fog-e valahogy valaha, meg talán ilyen torrent streaming?

(#625) mexel


mexel
veterán

Wetek play-re láttam hogy jött ki újabb LE. Én a 7.0.2-t használtam és most van 7.0.3. Érdemes felrakni? Miben változott?

(#626) Celtis válasza mexel (#625) üzenetére


Celtis
veterán

Miben változott?

LibreELEC (Jarvis) v7.0.3 MR is a minor update bringing “armchair upgrades” to the settings add-on, firmware support for the BCM2837 based Raspberry Pi 2B+ and drivers for the new Hifiberry Digi+ Pro card. Fixes for Kodi Jarvis stopped after our v7.0.2 release in June so there are no Kodi changes

(#627) mexel válasza Celtis (#626) üzenetére


mexel
veterán

Ezt olvastam de nem találtam semmi különöset. Azt viszont igen, hogy megpróbáltam felrakni sd-kártyáról, és brick lett a lejátszó. :((( Se kép se hang. Resetre sem jön be semmi, nem ad képet. Mit csináljak vele?
Találtam egy unbrick leírást most kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#628) mexel


mexel
veterán

Ez alapján próbáltam de nem ad képet a wetek. Valami ötlet valakinek?

(#629) envagyok válasza mexel (#628) üzenetére


envagyok
veterán

Mit jelent, hogy nem ad képet?
Pontosíthatnál.
Indításkor (kihúzod, bedugod) nem ír ki abszolút semmit?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#630) Celtis válasza mexel (#627) üzenetére


Celtis
veterán

Nem igazán értelek.
Megtalálod a leírását a változtatásoknak, mégis rákérdezel, hogy mi változott. Tudod, hogy nincs wetekre érdemleges mégis fel akarod tenni. Megkérdezed, hogy érdemes-e feltenni, de a választ nem várdod meg.

Frissíteni úgy kell, hogy a tar fájlt bemásolod az update mappába és újraindítod a boxot.

(#631) mexel


mexel
veterán

A frissítés még el sem indult, és tiszta telepítést akartam sd-ről. A kérdésem inkább arra vonatkozott ( úgy látszik kezdődik előlről ha kérdezek valamit magayarázni is kell, ha lehet most ne fussuk le megint ezt a kört) hogy van-e olyan érdemi változás amit egy átlag user észrevesz azon kívül amit írnak. Pl fagyások, vagy gyorsabb lett stb, az igazi tapasztalat érdekelt. A leírtak csak egy dolog és általában más a valóság. ( ld win frissítések) Pl eléglett volna annyi, hogy semmi extra.
Telepítés előtt a régi 7.02-n nyomtan egy rendszer alapra állítást. Újraindult, majd kérte hogy állítsam be, ahogy az lenni szokott. Kikapcsoltam, majd beraktam az sd-t az új rendszerrel, reset gomb nyomva tart és bedugtam a tápkábelt. Onnantól nincs kép. Semmi reakció, csak a nagy lámpa világít rajta. Végigpróbáltam már minden eddig működő trükköt, de meg sem nyikkan.

[ Szerkesztve ]

(#632) mexel


mexel
veterán

Nos ez kuka egyelőre. Sajnos a soros kábel nincs a dobozában, pedig kellene, valószínűleg csak azzal lehetne helyreállítani. Igaz a gépen sincs már soros port. :(

Semmilyen sd-ről visszaállítható megoldás nem megy, nem ragál semmire a készülék, csak a nagy nanarncssárga led világít. Valami ötlet? ( a biztonsági sim-et is kivettem kétszer is de semmi változás)

(#633) envagyok válasza mexel (#632) üzenetére


envagyok
veterán

Mennie kell anélkül is.
A rescue_wetek_play.7z file mindent rendbe kell rakjon.
Jó file-t raktál fel, jó az sd kártya?
Tipikusan azt csinálod, hogy ha nincs baj, teszel róla hogy legyen.
A simhez meg minek nyúlkálsz?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#634) mexel válasza envagyok (#633) üzenetére


mexel
veterán

Miért csinálnék bajt? Nem az első eszköz amit csinálok, több száz flashelésen vagyok túl mindenféle eszköznél. Sajnos néha előfordulhat hogy valami megakad.
A rescue_wetek_play-re sem csinál semmit. Éppen az a baj hogy semmi reakció nincs. Ez a kütyü már ment el egy-két frissítésnél úgy hogy nem indult el, de az sd-ről való flash-el mindig újra lehetett éleszteni.

Csak az lenne a kérésem hogy most azt hagyjuk abba hogy engem ekézünk, ezt kár mindig eljátszani ha kérdezek valamit. Nem egy 10 éves kezdő vagyok aki mindent elront hanem 1985 óta csak számítástechnikával és elektronikával foglalkozó valaki aki szinte napi szinten csinál több mindenféle kütyüt. Ezért néha belefutok olyan dologba amire megoldást kellene találnom és ezt a fórumokban keresem. Azzal nem kerülök előbbre hogy ne nyúljak hozzá, mert pont az a lényeg hogy hozzányúljak bármihez. Nem bírom ki hogy valamihez ne nyúljak hozzá, a tv-től kezdve az autódiagig mindent piszkálok-szerelek-javítok. Kísérletezni főleg a saját cuccokkalt, nagy részüket éppen azért veszem meg hogy belenézzek, teszteljem és próbáljak csinálni valamit vele ha nem tetszik. Most nem ilyen történt csak egy sima reset és azóta nem indul.
Mivel nem reagál semmilyen sd-re felmásolt rendszerre ezért próbáltam a security sim-et hátha megakadt a készülék. Nem ez volt a megoldás.
Az sd jó, a fájl jó, egyszerűen nincs recovery és nincs reakció.
Valószínűleg ha lenne rs232 kábelem usb-vel akkor putty-val simán életre lehetne kelteni, de sajnos kábel az nincs itt egy sem.
A kérdés az volt mindössze hogy ilyenbe futott-e bele valaki és ha igen volt-e megoldása. Ha nem akkor nincs rá válasz itt valószínűleg

(#635) mexel


mexel
veterán

Kénytelen leszek egy usb- jack rs232 kábelt készíteni ha megtalálom a bekötés leírását. :( több sd-vel és több helyről letöltött fájllal próbáltam de semmi reakció.

(#636) Celtis válasza mexel (#634) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem volt anno SIM gondom, de akkor azért a boot látszik a képernyőn, csak nem tud továbblépni, szóval ezt kizárhatod.
LAN-on próbáltad elérni? Nem lehet, hogy csak a HDMI kimenettel van valami gond? LAN csatlakozón villognak a LED-ek?

Majd ha sikerült helyrehozni, leírom, hogy miért volt tök felesleges amit műveltél.

(#637) mexel válasza Celtis (#636) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, ezt megnézem. Mi volt a felesleges? A sim? Én is úgy gondolom hogy bootloop-nál van valami kép, de gondoltam problémát nem okozhatok. Az rs232 jack és usb az lehet egy közvetlen kábel, vagy valami átalakító is kell? Mert van jack-em is itthon és usb-m is tudnék összedobni egyet ha csak simán a bekötés számít.

Lanon hogyan érem el ilyenkor? Ha bedugom egyet villan, egy rövidet a lan csatinál és többet nem :(
A hdmi-re gondoltam, mert nem hagytam végigfutni a beállításokat reset után, gondoltam talán olyan felbontást adott amit a tv vagy a monitor nem támogat ( STB-vel jártam így, sima rca AV kábellel kellett bekötni, talán itt is meg kellene próbálni, azt hiszem a hang jack aljzata egyben videó kimenet is)
Bár nem hiszem hogy megoldás mert a ledeknek villogni kellene.
Vagy arra gondoltál hogy az volt felesleges hogy sd installt csinálok amikor felesleges hiszen a rendszer csak egy olvasható kép és ugyanaz lenne ígyis úgyis?

[ Szerkesztve ]

(#638) mexel


mexel
veterán

Feltúrtam minden dobozomat de éppen jack-es rs232 kábelt nem találtam pedig rémlik hogy van valahol. Jó eséllyel csinálok egy alaplapi usb-re dughatót, de tuti bekötési rajz kell mielőtt kinyírok valamit. :)

(#639) mexel


mexel
veterán

Simán nem lehet bekötni az usb-jack kábelt, elektronika is van benne ha jól látom. Akkor itt megakadtam. Wetek megy a fiókba, ha lesz időm nekiállok. Nem értem mitől halt meg, most vittem volna havernek projektorhoz, gondoltam friss rendszer lesz rajta. Kár volt. :(

(#640) Celtis válasza mexel (#637) üzenetére


Celtis
veterán

A bootra nincs hatása a beállításoknak.
Ha még garanciális a készülék akkor küldd vissza. Ha jól tudom futárt is küldenek érte. Akárhogy is, fel kell venni a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal. Nekem is ők segítettek anno a boot loop megoldásában.

Az SD install volt a felesleges. Ez nem windows, hogy törölni kelljen mindent meg újrahúzni. A teljes rendszer read-only partíción van és egy sima frissítés is kompletten lecseréli.
Csak az addonok és a user konfig/library fájlok maradnak. Nincs registry meg egyéb, ahol gyűlik a szemét. De ha mégis azt gondolod, hogy teljesen törölni akarsz mindent, akkor is elég egy soft vagy hard reset a Libreeelc settings alkalmazásban és olyan, mintha egy perce telepítetted volna.

(#641) Celtis válasza mexel (#639) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tudom honnan veszed ezt az USB dolgot amúgy.
Egy 2,5mm-es sztereó jack aljzat van a Wetek Play hátulján az RS232 csatlakozásnak. Rá is van írva.
Én most megnéztem a dobozát és meg is találtam benne az RS232-es kábelt. Csak most, csak neked itt van a bekötése:

(#642) mexel válasza Celtis (#641) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, igen azt írtam hogy az volt felesleges, a hsz-em végén írtam is csak nem tudtam a 2 lépésből melyikre írtad :) . Csak ott volt az sd kártya kéznél, még rajta az előző telepítő, felmásoltamaz újat és gondoltam 3 perc alatt kész vagyok. Nem így lett.
Az usb-vel azt akartam hogy rá tudjam kötni a gépre mert nincs soros port. Illetve a hátulján nincs. Közben találtam az alaplapon Com1 csatit, túrtam egy kivezetést hozzá, tehát már van com portom is. A baj hogy a gépet használtan vettem és nincs meg a kábel hozzá. De közben holnapra lesz bégre kábel, sikerül a gyáriját talán megszerezni. Remélem az lesz az.
Ha ez megvan akkor ezzel a módszerrel megpróbálom.
Ha ez sem megy akkor még maradhat a hard recovery ha muszáj. Több ötletem nem lesz egyelőre.

Én is találtam bekötést, éppen neki akartam állni mire kiderült hogy nem 3,5-ös jack hanem 2,5-ösés olyanom nincs itt amit felhasználhatnék.

Nagyon remélem sikerül valamit kihoznom belőle mert bosszant a dolog. Nem értem mitől szállt el.
A két rajzon mást mutatnak, amit linkeltél az sztereó bekötés, de nem tudom amit találtam azon vajon jó -e a gnd helye. Furcsa hogy ott van. Nekem logikusabb lenne adatnál is hogy a gnd legyen a nagy rész. Majd kimérem ha itt lesz, kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#643) mexel


mexel
veterán

Ja nem, a Te képeden ott a T1 és R1 is nem csak a left-right, nem néztem meg alaposan. Akkor az lesz a jó bekötés.

(#644) Celtis válasza mexel (#643) üzenetére


Celtis
veterán

Én kimértem a kábelt és olyan képet raktam be, ami pontosan a mérésemnek felel meg.
Ami képet te linkeltél az egyértelműen rossz a wetekhez.

Közben én is rájöttem, hogy valószínűleg a PC-den nincs soros port :)

(#645) zell01


zell01
csendes tag

Jelentem, egy wetek fórumozó tanácsára most ez a rendszer megy a play 2-őn: LibreELEC-WeTek_Play_2.arm-8.0-rb-beta1i.img.gz... egész stabilnak mondható... eddig még nem volt szűkség áramtalanítós rebootra! :D
a tv is üzemel már, mondjuk nem annyira fantasztikusan gyors a csatornaváltás, de viszonylag stabil. még az EPG elég kaki, ilyen picon-ok, meg a csatorna szerkesztéssel nem boldogulok, de majd olvasgatom itt a fórumot...viszont amit nem értek, egy csomó dolog nem akar települni a repositoryból... pl az Aeon Nox: maniac skin... meg csomó más.. (el sem indul a letöltés)...

(#646) mexel válasza Celtis (#644) üzenetére


mexel
veterán

Akkor nem kell mérnem, a képet viszont elmentem, köszi! Remélem tudok valamire jutni holnap a kábellel. Kellett már használnod ilyenre?

(#647) zell01


zell01
csendes tag

ja,apropó, miért lehet az hogy a TVHeadend nem akar minden service-t lemap-elni?
valamiért csak a cseh HBO HD van a csatorna listámon, aminek a magyar hangsávja nem ac3... -_-

(#648) Mike88 válasza zell01 (#645) üzenetére


Mike88
senior tag

Ez azért van valszeg, mert beta-t használsz. 7.0.2-t ill. akár a 7.0.3-mat ajánlom addig, amíg a 8.0 hivatalosan meg nem jelenik. Ez a maniac project szerintem "megszűnt" beolvadt a hivatalos Aeon noxba az Ő fejlesztései, szóval simán kodi repoból töltsd le az Aeon nox skint. Én is próbálkoztam a 7.9-el, de ugyanúgy számos kiegészítő nem működött.

Ha az EPG kaki (takarjon ez bármit is, fogalmam nincs mire gondolsz), próbálkozz a gravi-s epg-vel. Itt keress rá a gravi szóra.
Csatornaszerkesztéshez készített Celtis egy programot, hátha azzal könnyebb lesz.
Piconokat meg adhatok ha kell, bár azt nem ígérem, hogy teljes, azok vannak csak benne, amik nekem kellenek, mindenesetre több a semminél.

(#649) envagyok válasza mexel (#646) üzenetére


envagyok
veterán

100% hogy vmi user error van nálad, ezért is írtam, hogy pontosan mit csináltál.
Lehet rossz file-t töltöttél le, lehet hibás az sd kártyád.
Lépésről lépésre írd le,mit csináltál.
A rescue file mit tartalmaz, mekkorák a fájlok?
Milyen fájlrendszer van a kártyán?
Stb stb
Minden infó részletesen kellene, hogy lehessen tudni,mit rontottál el.
Az MD5 hasht leellenőrizted?
A libréből ezt töltötted le?:
http://releases.libreelec.tv/LibreELEC-WeTek_Play.arm-7.0.3.img.gz
Írtad hogy 30 éve bütykölsz.
Akkor vehetnék egy uart adaptert, Kínából kb 1000 Ft-ból megvan, és olvashatnál egy boot logot.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#650) envagyok válasza envagyok (#649) üzenetére


envagyok
veterán

Kimentem a szerkesztési időből.
200Ft-ért vettem én is, ráadásul ingyen postával:
https://www.aliexpress.com/snapshot/8401941945.html?orderId=80129437263356&productId=32354359382

Ilyen helyzetekben sokat segít.
A HDMI is kényes dolog, áram alatti ki-be húzkodással könnyen tönkre lehet tenni, nekem is szállt már el HDMI panel nem is olcsó erősítőben.
Táp is meghalhat ezeknél a kínai tucatáruknál.
Az én wetekem se gyári táppal megy már.
Mérj rá bedugott állapotban, mikor bootolnia kellene.
Anno én is szívtam flashelésnél wetekkel, nem tudtam mi a baj. A táp volt.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.