Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) kuka018 válasza Mike88 (#900) üzenetére


kuka018
csendes tag

En is Windows 10-el!en nem is látam és ugyan azt a hibát dobta!de sikerült megoldani a serviio programmal!most már tökéletesen működik!

(#902) Peter_


Peter_
tag

Sziasztok,

érdekelne a Wetek Play 2, androiddal használnám, de lenne pár kérdésem:

1. Digi kábeltvvel használnám, ezért DVB-C változatott rendelném, ugye ez rendesen működik Android alatt is?

2. DigiOnline android app is működik rendesen ezen az eszközön (telepíthető Google Play-ről, elindul, kép és hang rendben)?

3. Tudom-e úgy használni, hogy HDMI kábellel rákötöm egy nagyméretű FullHD monitorra, ami viszont nem kezel hangot!, és a hangfal jack dugóját valami átalakítóval rákötöm a Wetek Play 2 valamelyik hangkimenetére? Tehát nem zárja ki egymást az AV és a HDMI használata?

4. Előzőből következőleg felmerül (nem mintha nagy szükségem lenne rá), hogy egyszerre akár a digitális HDMI és az analóg AV kimenetről is meg lehet jeleníteni ugyanazt a képet 2 kijelzőn?

Köszi a segítséget előre is.

(#903) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok!

Én is tervezem egy ilyen eszköz beszerzését. Jelenleg is van egy S905X boxom Libreelecet futtatva.

Kérdésem három is lenne:
1. Android alatt jól működik a DVB-C gondolom, mi a helyzet a kandeciahelyes lejátszással?
2. Ha nem tudja 24hz es lejátszást akkor a DVB-C rész hogy működik Libreelec alatt? (TVHeadend? Meglévő dobozom nem működik jól a meglévő DVB-C tuneremmel, sokat szívtam vele, gondolom itt nem lenne szívás, hisz célhardver)
3. Mennyire macera a dual boot?

Köszönöm a válaszokat.

(#904) Mike88 válasza Peter_ (#902) üzenetére


Mike88
senior tag

Péter és Pityu!

Konkrétan Wetek play 2-ről nem tudok nyilatkozni, de általánosságban elmondható az összes androidos boxról az, hogy az AV és a HDMI kimenet együttes használata nem működik, csak képnél. Tehát az megoldható, hogy HDMI-n "küldöd ki" a képet a monitornak, és az AV kimenetről szeded le a hangot, ott kell lennie hangnak akkor is, ha a HDMI van használatban. Mindenesetre ezen felül az olcsó kínai (nálunk szintén olcsó König néven forgalmazott) USB hangkártyát kezelik az androidos boxok, így szinte biztos vagyok benne, hogy a Wetek play 2 is. WP1-nél még LE "alatt" is van hang az AV kimeneten HDMI használata során.

Kadenciahelyes lejátszás Wetek play 2-nél tudtommal android alatt is megoldott, szerintem épp ezért is használnak lényegesen többen WP2-n androidot, mint WP1-en, de majd WP2 tulajok megerősítik, vagy cáfolják ezt.

Weteknek többek között az volna a lényege, hogy a dual boot egyszerű. Android NAND-on, 2. op.rendszer pedig SD kártyán. WP1-nél úgy működik a dolog, hogy amennyiben az SD kártya bent, úgy arról bootol, ha nem, akkor nyilván NAND-ról, de tudtommal WP2-nél már megoldott a dolog egy "boot menüvel" is, szóval még csak az SD foglalatot sem kell koptatni. Class10-es kártya kell legalább, szóval tapasztalatból mondom, hogy egy class4-es kártyával tetű lassú a róla bootolt oprendszer.
LE alatt VDR-el vagy TVHeadend-el "működik" a dolog. VDR-t, ugyan még sosem használtam, de bemutató videók alapján egy egyszerűbben kezelhető dolog, gyak. úgy működik, mint egy hagyományos box esetében, közvetlen a boxon tudod indítani a keresést. TVH-el ugyebár egy 2. eszközzel, böngészőből, tudsz csatornát keresni, viszont ha egyszer azzal megvagy, akkor én úgy gondolom, hogy jelentősen könnyebb minden, gondolok itt akár csat.lista átalakítására ha változás lép föl stb.

(#905) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Most vettem egy Play2-t, a korábbi HTPC-t váltottam ki vele. Kodi alatt viszont néhány menüpont gombokra jött elő, ami most nem elérhető.
Ilyen pld a műsorújság, ami azt hiszem, az E volt, vagy a film lejátszáskor, az alsó görgetősáv alatt megjelenő menüsor, pl a feliratokhoz. De eleve ott a T, ami feliratokat kapcsolja ki/be.
Néhányra szükségem lenne továbbra is. Megoldható ez valahogy a hozzá adott távval vajon?
Köszönöm előre is :)

(#906) Mike88 válasza #48613632 (#905) üzenetére


Mike88
senior tag

Próbálkozz a keymap editor kiegészítővel, de ez csak egy tipp, nem biztos, hogy mész vele valamire is. Ha nem, akkor vagy veszel egy mini billentyűzetet vagy telefonról (yatse) itt felvehetők egyéni utasítások is, akár 1 karakter is, így olyan egyszerűen, ahogy leírtad (T - felirat, E - EPG).

(#907) rsf válasza Pityu89 (#903) üzenetére


rsf
senior tag

Szia.
1. Jól működik.
3. A dual boot úgy működik, hogy amikor indul(Wetek logó kint) akkor a power gombot nyomva váltja a két rendszert. De ezt ki is írja. Szóval ha átváltod LE-re akkor mindig az indul el addig amíg nem váltod át Androidra és persze fordítva. Ez a legjobb megoldás amit valaha láttam.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#908) #48613632 válasza Mike88 (#906) üzenetére


#48613632
törölt tag

Van mini billentyűzetem, egy Rii R8, azt mondod, azzal működik?

szerk: Csak rá kellett dugnom, és azonnal működött. Köszi a tippet :)

[ Szerkesztve ]

(#909) Mike88 válasza #48613632 (#908) üzenetére


Mike88
senior tag

Ja, hát hogyne működne. USB-s billentyűzetek, egerek, ezeket mind lehet csatlakoztatni, ahogy egyébként más androidos eszközökhöz is, e tekintetben nincs különbség, hisz csatlakoztathatsz bill+egeret pl. egy androidos tablethez, akár egy telefonhoz is.

-------------

Valaki használ vagy használt már OpenATV-t WP1-el? Működő oscam-et tudtok esetleg? A kimondottan wetekhez "gyártottal" próbálkoztam, 6.0-val nem jött össze a telepítés, aztán másikkal is próbálkoztam, azzal települt, de valamiért mégsem működik a dolog, hiába csatlakozik látszólag.

(#910) Mike88 válasza Mike88 (#909) üzenetére


Mike88
senior tag

Csatorna logók az új csatornákhoz: [link]

A két Sony csatornához lehet, hogy majd készítek fehér logókat, mert valami elképesztően igénytelennek, ízléstelennek, ötlettelennek találom mindkét csatorna logót, kb. 90-es évek vége, helyi TV csatornák logója szintjén van. A reklámok alatt kitett fehér logók valamivel elfogadhatóbbak.

(#911) Pityu89


Pityu89
senior tag

Megérkezett a Play 2. Még ismerkedem vele, éppen hogy összedugtam. TV csatornák azo nal működnek ez örömteli.
Kodi viszont akárhogyan állítom nem teszi át a TV-t 24hzre. Hol kutakodjak a beállitásokban, hogy működjön?

(#912) #48613632 válasza Pityu89 (#911) üzenetére


#48613632
törölt tag

Beállítások, lejátszó, lejátszás: (Profi)

- képfrissítési gyakoriság beállítása: indításkor/leállításkor
- lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz: OFF

Ha majd belaktad, lenne pár kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#913) Pityu89 válasza #48613632 (#912) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ez megtörtént, de mégsem vált át a tv. Este kiprobálom SPMC alatt, olvastam egy tesztet miszerint azzal működik.

(#914) #48613632 válasza Pityu89 (#913) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nálam gyönyörűen működik Kodi alatt is. Igaz, SPMC-t nem próbáltam. Nem tudom akkor, Nálad mi lehet a gond.

(#915) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!
Bekrepált a htpc-m (alaplap), vennék "gyorsba" wetek play 2-t, dvb-s2 tunerrel? Mennyi idő alatt jön meg a wetek.com-ról rendelve? Tudtok esetleg valami kupont vagy akciót valamely más shopban?

Android rendszer alapból van a nandflasbe írva? Ha android alól telepítem a Kodit, akkor tvheadend ugyanúgy konfigolható hogy egy plussz Raspberry Pi klienst is kiszolgáljon? Torrent is működik android alól, vagy inkább akkor SD-re rakjak LibreElec-et?
USB-ről tud bootolni?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#916) Pityu89 válasza #48613632 (#914) üzenetére


Pityu89
senior tag

Hazajöttem, bekapcsoltam most jó. Lehet újraindítást igényelt a dolog. Kezdődik a belakás.

(#917) #48613632 válasza Pityu89 (#916) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, örülök, akkor összejött. Minőségileg majd kíváncsi lennék a véleményedre.

Én is HTPC-ről ugrottam át, de nekem eléggé visszaesés a dolog. Bizonyos releaseket szaggatva játszik le, máshol a hang pattog, illetve marad ki, egy-egy pillanatra.
Igaz, én optikán használom, lévén az erősítőm erre képes.
Ezeket persze nem vettem észre azonnal, mert nem mindig, és nem minden lejátszásnál.
A játékteljesítménye meg borzasztó. Real Racing 3 konkrétan stroboszkóp. Kb 20fps, szóval az a "play" jelzés nálam inkább csak remény jellegű, mintsem valódi ficsör.
Viszont a cucc, looks like eredeti .. szóval passz

(#918) Mike88 válasza #48613632 (#917) üzenetére


Mike88
senior tag

Nem tudom, hogy ez hány FPS, Real Racing 3-mal ennyit tud. Tényleg látható, hogy kissé "darabos", de a stroboszkóphoz azért annyira nem közelít, nálad ennél rosszabb? Ez a pattogás, hangkimaradás ill. szaggatás Android-kodi párosnál fordul elő vagy LE-el? Mert ha az előbbi, akkor megpróbálnám a helyedben a problémásnak vélt release-t LE alatt is. Csak azért, mert én is optikát használok a hangra és ugyan wp1-em van, de LE-el ill. előtte OE-el még nem botlottam bele olyan release-be, aminél bármi probléma is felmerült volna.

-------------------------------------

tomy_cz! 2-3 nap alatt megkapod. Én rendelés utáni 3. napon kaptam meg, de ha jól emlékszem másnap már Bp-en volt a csomag.
Android alapból van rajta, ill. az van rajta alapból. Android rendszer alatt telepített Kodiban nem használható a TVheadend mint szerver. Torrent működik android alól, de ahhoz, hogy a Rpi-t is használhasd, mint kliens, ahhoz LibreElec-et kell használj TVheadend-el a wetek-en. USB-ről tudtommal nem tud bootolni, csak SD kártyáról.

---------------------

Más, próbálgattam egy kicsit hosszabb ideig az OpenATV-t. Mert nálam úgy egyébként az enigmás boxok kimaradtak, mindig kerülgettem őket. Az első és legfontosabb tapasztalatom az, hogy TV csatornáknál továbbá az alap médialejátszó plugin-nel nincs DD, DTS hang, hiába a helyes beállítás, nincs! Kodi pluginnel viszont van, csak abban meg a tuner nem elérhető. No most innentől kezdve szerintem kb. nincs létezési joga! OK, biztos van olyan, aki nem igényli az 5.1-es hangot TV csatornáknál (hisz csak egy párnál van valójában) de erős a gyanúm, hogy ez a réteg kisebbségnek mondható.
Úgy egyébként meg maga a rendszer gyors, nincs "elmélázás", döccenés. Megfelelő osc*mmel jól működik. A csatornaváltás nem mondhatnám, hogy sokkal gyorsabb, mint LE-el, szerintem nincs 1mp-nyi a különbség.
Logok megjelenítése az infósávon gusztustalan, úgy néz ki kb. mint mikor karaktereknél nincs élsimítás, (nagyobb logokkal próbálkoztam, mint amit LE-nél használok, s ott viszont szépen jelennek meg).
Szóval én azt vontam le ebből az egészből, hogy túlzó az a figyelem, amit ennél a boxnál az e2 image-ekre fektetnek, én úgy gondolom, hogy nincs értelme, mert LE - TVheadendnél egy nyilvánvalóan sokkal butább rendszer, ami még látványban is alulmarad, és kb. semmilyen érv nem szól mellette.

(#919) tomy_cz válasza Mike88 (#918) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Köszi az infót, egyelőre úgy tűnik maradok a htpc platformnál, mert olcsóbban jövök ki perpill a jelenlegi javításával, mint a Wetek-kel, de már régóta bizgatja a fantáziám és ha lesz valami akció akkor rácsapok. :)
Csak ilyen hibák esetén idegesít, hogy nincs legalább tartalékom. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#920) #48613632 válasza Mike88 (#918) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia
Hát, a régi P8-am folyamatosabb képet adott. (RR3) De végülis mindegy, túlélem. Kodi jelenleg a droidos alap verzió van.
Most ha felteszek LE-t, akkor gondolom valami dual boot szerűséggel kell majd elérnem, viszont LE alatt nem lesz Netflix és Spoti sem?
Jó, végülis van Spoty is és Netflix is Kodi alá, de nem az igaziak.
Legalábbis, win alatt hulladék volt a Spoti működése.

[ Szerkesztve ]

(#921) Mike88 válasza #48613632 (#920) üzenetére


Mike88
senior tag

Dual boot van, LE-et SD kártyára kell "telepítened", de ha ilyen app-okra igényt tartasz, akkor viszont jobb erőltetni ezt a dolgot, hogy valahogy android alatt megoldódjon ez a probléma, mert állandóan váltogatni a két rendszer között, az eléggé kényelmetlen. Mondjuk első körben a problémás release-ekkel, régebbi kodival is próbálkoztál már? (pl. 16.1 Jarvis-al) Esetleg más lejátszó app-al, Mx player, VLC?

(#922) #48613632 válasza Mike88 (#921) üzenetére


#48613632
törölt tag

Bocsi, hogy most írok csak, de közben variálok ezerrel, hogy hogyan lenne a legjobb.

Spotit meg tudom oldani, mert akkor beruházok egy, ezúttal brand new erősítőre, ami tudja a Spotify connectet, meg a BT audiot.

LE volt fenn a HTPC-men, csak ugye ahhoz egy külső hangkarim volt, amit nem tudtam LE alá rendesen implementálni.
Nekem amúgy igen tetszett, de nem merültem bele mélyebben, fenti okok miatt.
Na most ugye, itt lenne HDMI, az új erősítővel, tehát akár vissza is játszható a dolog a HTPC irányába.
De előbb még megpróbálnám kiaknázni a Weteket, hátha összejön.

Netflix valahogyan megoldható LE alatt vajon? Jó lenne valami comfy megoldás, és ebből a szempontból a droid nagyon bejön.

A minap belefutottam viszont egy ilyenbe.
Sorim epizódjait nem akarta elindítani a Kodi, kikapcs-bekapcs esetén sem, sőt! Még rebootot is nyomtam.
Aztán valahogy eljutottam oda, hogy kilövöldöztem a recent appokat, és tádááá! :D
Na ez mi volt?
A recent app az tudtommal nem az épp futó appokat jelenti, hanem az utoljára használt appok listáját. Mégis lehet összefüggés? Arra gondoltam, hogy a recent appok valamilyen módon foglalták a ramokat, ami csak szimplán elfogyott?
Ez leírva, vagy kimondva hülyeség, de úgy látszott, mintha ez lenne a kehéje.

(#923) Pityu89 válasza #48613632 (#912) üzenetére


Pityu89
senior tag

Na úgy néz ki belaktam.
Kszaq féle LibreELEC-S905.arm-8.0.2e.img vált be a legjobban. Működik a tv adás, ambilight is működik a boblight kiegészítővel. Van DTS-HD, kadenciahelyes lejátszás és akadásokat sem véltem felfedezni.
Wetek féle LibreELEC nem vált be. Nem támogatta a Boblight kiegészítőt.

Ami még hiányosság.
Milyen USB kártyaolvasót támogat a gép? Van DIgifilm és HBO előfizetésem, jó lenne ha egyszerűen bedugnám a kártyát és működne.

Logitech Harmony 650 valamiért nem kezeli a csatorna léptetést. A gyári távirányítója sem. Próbáltam a keymap editort, de nem reagál a gombra. Van valakinek keymapja esetleg?

Hyperion kiegészítőt ismeri valaki? Állítólag jobb, mint a Boblight, de valamiért nekem azt nem sikerül beállítani.

(#924) #48613632 válasza Pityu89 (#923) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én kukáztam. Visszadobtam a HTPC-t LE alapokon. Lassan kezd úgy működni, ahogyan szeretném.

(#925) pch válasza #48613632 (#924) üzenetére


pch
aktív tag

Ha kukáztad eladó? :)

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#926) #48613632 válasza pch (#925) üzenetére


#48613632
törölt tag

Voltaképpen igen, de UK-ban élek. Ha így is érdekel, keress meg privátban.

(#927) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. DIGI-re váltás miatt keresek olyan boxot, amivel a tv adásokat tudom kezelni (felvenni, lejátszani), stabil és könnyen beállítható és használható (feleségem nem tolerálja a kütyü mizériát).A Wetek Play 2-t néztem, a gyári állapotához nem kell külön DVB-C tunert vásárolnom, ha jól láttam ki tudom választani milyen tunerrel kérem. A beállítása mennyire bonyolult a DIGI adások nézéséhez? MP részét lehet hagynám andoid alól, ahhoz jelenleg elsődleges eszköznek van egy DUNE lejátszóm.
Köszi az észrevételeket, válaszokat.

(#928) Mike88 válasza Steady74 (#927) üzenetére


Mike88
senior tag

Android alól pofon egyszerű... amúgy jaaaaj, ezek a nők, ez nagyon gyakori eset. :)
Az egyszerűségről itt láthatsz egy videót...

Kérdés az, hogy az asszony ezt hogy fogadja majd, ahhoz, hogy TV-t nézzen android alatt gyak. egy "applikációt" kell majd elindítania, OK főképernyőről (akár), de akkor is. Szóval azért nem egy hagyományos box egyszerűségével ér föl, ahol TV bekapcsol, box bekapcsol s boot után már egy adott TV csatorna fogadja.
Stabilitásról, felvételről stb. nem tudok nyilatkozni, play1-t használok és azon sem androidot, de gondolom én rendben van e téren a box, hisz play2-n már az elsöprő többség androidot használ, igaz ennek egyik fő oka, hogy android alatt is működik tudtommal a kadenciahelyes lejátszás. Majd meglátod, de én merem feltételezni, hogy száműzni fogod a dune-t. Ha leakarod kenyerezni, akkor érdemes Kodi-ból telepíteni pár kiegészítőt, mondjuk pár online sorozat/film kiegészítőt, továbbá TV2, RTL most stb. vagy akár ezeket applikáció formájában, így ha van olyan műsor amit néz ezeken a csatornákon, akkor ezzel akár megtudod fogni.

Ha még képlékeny, hogy mit vásárolnál, az Amiko A4-től óva intenélek, mert sokaknak van gondja vele gyak. már az első használat során. Nem bootol a box az első beállítás után... Valamit nagyon elbaltáztak, viszont az tény, hogy a spark2 (ami szintén android, egy "launcher" gyakorlatilag) elrendezését és működését nézve egyszerűbb, mint a WeOS, ettől függetlenül nem ajánlom.

(#929) rsf


rsf
senior tag

Tesztelgetném kicsit a play2-n az androidot de előtte lefrissíteném, mert ami a nand-on van már jó régi verzió.
Remélem az sd-n belakott LE nem fog behalni az android frissítés miatt.
Mert úgy tudom vannak részek amik nem az sd-n vannak.
Vagy van vmi amire érdemes ilyenkor odafigyelni?
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#930) rsf


rsf
senior tag

Felfrissítettem a Play2-t a WeOS3.2-re. De nem győzőtt meg..
Nem sikerült oszkárt sem beüzemelni android alatt, pedig több verziót is kipróbáltam.
Hirtelen felindulásból frissítettem az SD-n a LE-t a hivatalos 8.2-re.
Na ez már egész jó kis rendszer lett elég gyors a csatorna váltás is.
Szokni kell a főmenűt, hogy most már nem vízszintes hanem függőleges.
Egy dolog nem megy ,a gravis EPG..
A script ott maradt a helyén a frissítés után. A grabber modulok között ott van, lehet engedélyezni.
De aztán a csatornáknál az EPG source-ban nem jelenik meg semmi sem. Nem emlékszem, hogy annó más is volt itt vagy csak a gravi, de most nem lehet semmit sem választani.
Végigcsináltam mindent a leírás szerint úgy mint annó.
A kodiból is a Live TV-nél a csatornáknál és a műsor újságnál is rányomtam a minden adat törlésére, de semmi.
Mi lehet a baj?
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#931) Mike88 válasza rsf (#930) üzenetére


Mike88
senior tag

Olyan skint használsz amilyet akarsz s persze, amilyen elérhető. :) A régi alap (confluence) skin is telepíthető.
8.2-t használok én is egy ideje WP1-en, engem meg az nem győzött meg. Első pár napban minden rendben volt, aztán sorban produkálja a hibákat, pedig ez most egy tiszta telepítés, semmilyen beállítást nem másoltam át TVHeadendben az előző rendszerből. Tegnap pl. "szőrén-szálán" eltűnt a gravis epg plugin, (egyszerűen nem értem hogy) ma ismét bemásoltam a megfelelő helyre, ezt követően automatikusan vissza is "jött" annak beállítása, tehát a csatornákra való kiosztása. Ismét működik rendesen. Azt tudom ajánlani, hogy próbálkozz pár újraindítással, akár 2-3x is indítsd újra a boxot, töröld az EPG adatokat, ha nem jönne be a gravi-s s tiltsd a OTA EPG-t.
Egyéb hibák nálam a 8.2-vel, hogy úgy látszik ez már így marad a 8-as szériától meg kell szokni, hogy OSD megjelenítésnél (infó bar, csatornalista teljes képernyőnél stb.) akadozik a kép, enyhén, s valóban ekkor az infó barra ill. a csatornalistára figyelünk, nem pedig a képre, de hát ez akkor is idegesítő dolog, legalábbis engem idegesít. Van olyan, hogy újraindítást követően csak a 3. csatorna indításánál indul el a kliens, (ha 2. eszközön fut a kliens, az elindul elsőre is), első két csatornánál kidobja hibának, hogy "nincs jel". Ezt csinálta a 7-es is, sőt a 6-os is, az 1. indított csatornánál és annál sem minden esetben! Valami oknál fogva előfordult már az, hogy eltűnt az infó bar, (???). 2-3 nappal ezelőtt valamiért nem volt hajlandó elindulni a TVH kliens a boxon, csak úgy tudtam megoldani, hogy töröltem a klienst majd újratelepítettem, többszörös újraindítás sem segített. Szóval kb. ez a tapasztalat a 8.2-vel, többen panaszkodnak a 8-as verzióra, nem csak wetek tulajok, hogy egy hitvány sz.r munka lett, és valóban ha ennyire erős szavakkal nem is élnék, de én is azt mondom, hogy a 7-es verzióhoz képest a 8-assal sokkal több probléma van.

-----------------------------------------------------------------------------

Korábban, még 7-es verzióval próbálgattam az MQ6 skint, ami egy olyan skin, ami elég jól felbővíti a PVR részt. Gondolok itt olyanra, hogy csatornalistában műsorokhoz banner-ek letöltése, infó ablakban és EPG ablakban a filmekhez, sorozatokhoz borító képek, akár bannerek, stb. megjelenítése. Egy hatalmas baj van vele, hogy lassú, nem maga a rendszer, hanem lassú a letöltés, s hát kvázi ki várakozik arra mondjuk egy adott műsorblokk információ megjelenítésénél, hogy ahhoz töltődjön le a borító, banner, miegymás. OK, cache-ből is működik a dolog, no de arra csak sorozatok esetében tud támaszkodni, s emiatt viszont elképesztő módon emészti az amúgy sem túl nagy belső tárolót. Szóval tök f.sza dolog lenne ez, csak akkor lenne igazán jó, ha ezt vmiféle plugin, script (nemtom, nem értek hozzá) végezné és előre elvégezné, tehát mitomén 3 napos EPG-hez minden adat (egyszerre!) letölt háttérben, majd 3. nap után töröl és ismét letölt minden adat háttérben.
Ami szintén gond vele, hogy annyira megakar mutatni mindent, hogy az már túl dús, egy infó ablaknál kis képek a szereplőkről, banner, borító mindez több helyen megjelenítve, (talán már az ízléstelenség határát súrolja, hogy lássátok is, miről beszélek). Infó bar itt sincs úgy isten igazából, tehát nem kapunk egy olyan infó bar-t, mint az Aeon noxnál, hogy csatornalogó, now-next infó, most hogy diseq infó, audio/video infó nem lenne, az nem is érdekelne, ki a bánat nézegeti azt egyfolytában, úgy is tudja mindenki melyik adás HD, azt is, hogy melyiken van DD5.1 hang, s ha épp nincs valódi 5.1, azt úgy is látja mindenki a hangrendszerén. Szal ha ez úgy nézne ki, hogy csatornalogó+now-next infó+borító és/vagy banner, az lenne az igazi. Emellett számomra érthetetlen módon 2 csatornalista van teljes képernyőnél. Van egy alap, oldalt gördülő lista, mint az Aeon nox-nál, ez az esetben jelenik meg, mint a többi skin esetében ha ablakban lejátszás van, OK gomb lenyomása után lép be a "valódi" teljes képernyős lejátszásba, ekkor menü (C) gomb lenyomására már a képernyő közepén kapunk egy csatornalistát. Mi a bánatért? Nem értem... Kb. ennyi vele a tapasztalatom, szóval jó alapanyag lehetne annak, aki ért a skinek szerkesztéséhez, és összehozna belőle egy letisztultabb skin-t.

[ Szerkesztve ]

(#932) Celtis válasza Mike88 (#931) üzenetére


Celtis
veterán

Lehet, hogy engedélyezve nálad van az addonok automatikus frissítése. Ha frissül a tvheadend, az törli a gravi-t.

(#933) Mike88 válasza Celtis (#932) üzenetére


Mike88
senior tag

Jaaaa... Igazad lehet! Sőt biztos is, hogy ez volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#934) rsf válasza Mike88 (#931) üzenetére


rsf
senior tag

Nincs még sok tapasztalatom vele de elsőre gyorsabbnak tűnik WP2-n mint a 7.1 volt.
Azért ne feledjük, hogy a WP1 gyengébb hardverileg mint a WP2 szóval lehet, hogy nem érdemes már a 8-as LE-t felrakni rá.
Az alap skin nagyon minimalista ezért ki fogok próbálni mást is.
Ami furcsa, hogy teljes rendszer update után nem tünt el a gravis script mint ahogy másoknál.
Amit még észre vettem: hogy a script amit most le lehet tölteni abban a xmltv file location más mint ami nekem fentvan. Lehet, hogy a frissített TVH más mappát használ? De akkor meg miért látom a grabbert?
Na mindegy ma este majd újból nekifutok.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#935) Mike88 válasza rsf (#934) üzenetére


Mike88
senior tag

Ja, hát hogyne, nyilván gyengébb vas. Valószínűleg előbb-utóbb szerver lesz belőle nálam is, és kliensnek jön majd vmilyen másik box, akár raspi, akár vmi erősebb miniPC.
Ha megkérlek ( és ha lesz rá időd), megnéznéd, hogy WP2-nél jelentkezik-e ez az akadozás (Aeon Nox skinnel)? Teljes képernyőnél, ha behívod a csatornalistát (menü gomb, vagy C gomb billentyűzeten), amikor animáltan megjelenik, (beúszik oldalról) akkor intenzívebb az akadozás.
Nem hinném... /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin
Ide másoltam én is, s nálam működik.

[ Szerkesztve ]

(#936) Celtis válasza rsf (#934) üzenetére


Celtis
veterán

A teljes rendszerfrissítés nem (feltétlenül) jelenti az addonok frissítést, tehát ilyenkor megmaradhat a gravis script.

Az xml fájl helye tetszőleges lehet. Azt csak a script használja, a tvheadendnek köze nincs hozzá. Én is már rég átraktam máshová.

[ Szerkesztve ]

(#937) rsf válasza Celtis (#936) üzenetére


rsf
senior tag

Frissült a TVH is egy újabb verzióra. A Htsp cliens meg eltünt azt úgy kellett manuálsan letöltenem.
Az oszkár is frissült 11391-re ami elég új build mondjuk itt megmaradt minden beállítás.
Nálam az auto addon frissítés engedélyezve volt mindig.
Mit próbáljak még meg hogy menjen a gravis script?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#938) Celtis válasza rsf (#937) üzenetére


Celtis
veterán

Nem igazán értem mi történik nálad. Frissül az addon mégis ottmarad a script (képtelenség), viszont nem működik.
Én nemrég raktam fel a legutolsó LE8-at a W1-re, és a régi gravi script visszarakása után minden megy szépen.
Mi a fene az az oszkár?

(#939) rsf válasza Celtis (#938) üzenetére


rsf
senior tag

O.s.c.a.m. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#940) Celtis válasza rsf (#939) üzenetére


Celtis
veterán

Azt miért kell becézni? Nem illegális.

(#941) rsf


rsf
senior tag

Megoldódott az EPG-s probléma..
Mindenkitől elnézést kérek. Tegnap éjszaka nem láttam a szememtől és a gravis scriptet összetévesztettem a tv_grab_file-vel... :W
Ma már leesett amikor megnyitottam, hogy az nem a gravis script. A gravis tényleg törlődött...
Amikor vissza másoltam a régi scriptet nem az újat akkor a régi összerendelések is visszaálltak a tvheadend-ben.
Ma kipróbáltam pár felszint is. Az Aeon nox 5 néha megakasztja a képet ha új képtartalom jelenik meg.
De még mindig az a benyomásom, hogy stabil és gyors a rendszer nem tapasztaltam hibát a LE 7.1-hez képest. A távirányítón jópár gomb nem működik alapból de az régen sem működött. A frissítés után a Keymap beállításaim elvesztek. Jó lenne egy fullost letölteni.
Jelenleg a letölthető TVheadend a 2017.08.21.-ei build.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#942) rsf


rsf
senior tag

Ma sikeresen frissítettem 8.2.1-es LE-re a Play2-t, mert a leírás szerint stabilabb lesz a TVHeadend.
Kb 2 perc volt az egész és minden megmaradt.. Ebben már Kodi 17.6 van.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#943) iwu


iwu
addikt

hali!
idegen a téma, bocs, ha láma a kérdés.
Haver keres tv okosítót. FHD, kodi, és netflix kell neki. Ez a kütyü alkalmas? Külföldi fórumon ajánlották.
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#944) Celtis válasza iwu (#943) üzenetére


Celtis
veterán

Ha nem kell bele tuner, akkor érdemes más boxot is megnézni. Itt nézz körül.

(#945) iwu válasza Celtis (#944) üzenetére


iwu
addikt

thx!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#946) Mike88


Mike88
senior tag

Sziasztok!
WP1-re visszatelepítettem az androidot, mert egy ismerősnek kellett "távsegítség" annak belakásában. Lényegtelen...
A lényeg az, hogy most visszaakartam tenni NAND-ra a Libreelec-et, ami sikeresen fel is települt, de nincs kép. Tehát még a boot logo sem látható. A rendszer viszont sikeresen bebootol, van hang, ha lépkedek a menüben, tehát innen tudom, hogy a rendszer bebootol, csak fekete kép van (mivel a TV nem írja ki, hogy nincs jel).
Na ez mi??? Valakinek tipp erre? S hogy miként oldjam ezt meg?
Próbálkoztam már több LE-el is... Androidot is visszatettem már, annál van kép, minden OK, csak a hányinger kerülget tőle. Még az van vissza, hogy SD kártyáról próbáljam bebootolni a LE-et, de mégha úgy jó is, jobban örülnék ha NAND-on lenne.

szerk.: SD-kártyáról is ugyanaz a helyzet, ill. itt zöld a képernyő, szintén "nincs kép".

[ Szerkesztve ]

(#947) Mike88


Mike88
senior tag

Tárgytalan!
A zöld képernyő már segített megtalálni a hiba okát. 720p-re kellett állítani a felbontást androidban, mielőtt LE-et NAND-ra installáltam.
Pfffffuuuu... Már szétb.... az ideg!

(#948) Celtis


Celtis
veterán

Lehet, hogy mindenki tudta, de én csak most jöttem rá, hogy Wetek playen, LE 8.2.0-án nem működött a gravi script a wget parancs segfaultja miatt. Felraktam az LE 8.2.1-et, és ezzel jó.

(#949) rsf válasza Celtis (#948) üzenetére


rsf
senior tag

Én tegnap raktam fel a LE 8.2.2-t a Play2-re.
Megint minden megmaradt, mondjuk semmi változást nem vettem észre...
Te miért nem arra frissítettél? Már kb. 10 napja kint van.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#950) Celtis válasza rsf (#949) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem sima Play van. Az elérhető frissítések között csak a 8.2.1 volt.
Egyébként is ez egy backend szerver, csak akkor frissítem, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.