Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) shtirley


shtirley
tag

Máig van egy kábel tuneres Play 1-em, és felraktam rá a 9-es LE-t.
Sajnos messze van a jótól. Csak azért tettem fel, mert használni akartam a HBO GO plugint, ami működik is, de egy feliratot nem tudok rá kitenni, mert iszonyúan elkezd szaggatni, mintha elfogyna alóla a vas. Ez egyébként elmondható a kábeles HD adók esetén is, felirattal szaggat.
Kevés lehet a vas hozzá, vagy valami beállítás lehet rossz? Van még valakinek ilyen vasa LE 9-el?
Az is idegesít, hogy a távirányító is totál megbolondult, az eddig jól konfigurált eszköz olyan lett, mint egy alapfunkciós utángyártott fos. Upgradeltem 8-ról, lehet hogy kellene neki egy tiszta telepítés?

(#1202) pch válasza shtirley (#1201) üzenetére


pch
aktív tag

Rakd vissza. Nekem az 5.1 hang is eltünt. A720-ason felül minden akadt.
Távirányító bug is volt.
Ment is vissza a régi.

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1203) Mike88 válasza shtirley (#1201) üzenetére


Mike88
senior tag

Jaja, tedd vissza a 8-ast. Nálam is ugyanezek a hibák, mint pch-nál. Egy összecsapott sz-r az egész! 8-asból is először ha jól emlékszem a 8.2 volt használható, de ott is van egy-két olyan dolog, amivel ki kellett békülnöm, a 7-essel voltam utoljára maradéktalanul elégedett.

(#1204) Pityu89


Pityu89
senior tag

Áramszünet után a következő fogad és nem bootol a gép. SD kártyára gyanakszom, azon csak az alap dolgokat látom win10en, semmi mást.
Hogy tudom helyrehozni, hogy a beállításaim megmaradjanak? Vagy friss reinstall lesz?

(#1205) Celtis válasza Pityu89 (#1204) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem is az SD kártya. A második partíció lehet sérült, amit nem is látsz windows alatt. Telepítsd újra.

(#1206) Pityu89 válasza Celtis (#1205) üzenetére


Pityu89
senior tag

Köszi.
Most a gyári androidot használom.
TVHeadendet be tudom rajta üzemelni? Konyhában van egy 905ös box, az vette a tv adást amit a wetek kiadott a hálózatra, így volt minden csatorna a crt tévén. :D

Hogy tudnám ezt megvalósítani a gyári drodiddal? Mert akkor nem vacakolok a LE-vel.

(#1207) Celtis válasza Pityu89 (#1206) üzenetére


Celtis
veterán

Pont ugyanúgy mint LE alatt. Kodi+Tvheadend addon. Feltéve, hogy a szükséges driverek megvannak az android alatt.
Amúgy mi a vacakolás az LE-vel? Az, hogy kiírod az image fájlt egy kártyára és mentésből visszaállítasz mindent? Az LE-t szervernek sokkal stabilabbnak gondolom, mint a droidot.

(#1208) rsf


rsf
senior tag

Tényleg.
Telón hogy lehetne nézni TV-t?
A Weteken futna a tvheadend.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1209) Celtis válasza rsf (#1208) üzenetére


Celtis
veterán

Ugyanúgy. Kodi+pvr hts addon.

(#1210) tthom válasza Pityu89 (#1206) üzenetére


tthom
senior tag

Én úgy tudom, hogy Android nem tud lenni TvHeadend szerver, csak kliens KODIn keresztül.

(#1211) Celtis válasza tthom (#1210) üzenetére


Celtis
veterán

Ha így van, akkor lentebb hülyeséget írtam. :B Viszont még egy ok, az LE mellett.

(#1212) shtirley válasza Mike88 (#1203) üzenetére


shtirley
tag

Köszi srácok, visszatettem a 8.2.5-öt, és megoldódott minden gond.

(#1213) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

WP2 - Hdmi-ARC problemam lenne.

Adott a kovetkezo konfig: WP2 -> Erosito (ARC) <-> TV.
No most ha a WP2 suspend allapotban van es TV-zni probalok, akkor nem mukodik az ARC. Ha kihuzom a Hdmi kabelt a WP2-bol, akkor minden helyre all.

Tapasztaltatok ilyet/hasonlot?

Probaltam neten utananezni, de megoldast nem talaltam erre.

(#1214) Celtis válasza Begi (#1213) üzenetére


Celtis
veterán

Suspend vagy kikapcsolt?
A CEC az egyetlen busz (az összes HDMI port). Ha bármelyik eszköz (vagy az eszközben a CEC áramkör) nem kap tápot, akkor letesteli a CEC buszt és blokkolja a kommunikációt. A megoldás, hogy nem kapcsolod ki az eszközt vagy olyan alvó állapotot választasz, ahol ez a helyzet nem áll fenn.

Ez az állapot azért sem lehet jó, mert CEC-el nem tudod bekapcsolni a weteket. Nekem S905x boxaim vannak, azok sem mennek alvó vagy kikapcsolt állapotba, ha kikapcsolom a TV-t. A CEC menüben az van beállítva, hogy álljon le a lejátszás, ha a TV-t kikapcsolom.Ez így kiválóan működik.

Ha a múgy a CEC-et egyáltalán nem használod a weteken, akkor azt is megteheted, hogy a HDMI kábelben/csatlakozóban a CEC szálat elvágod, így nem tudja blokkolni a buszt.

Az ARC-hoz az a köze, hogy azt is a CEC vezérli.

[ Szerkesztve ]

(#1215) Begi válasza Celtis (#1214) üzenetére


Begi
senior tag

Akkor all fent a problema, mikor "kikapcsolom" a WP2-t -> de ez csak suspend allapot. Teljesen szerintem ki se lehet kapcsolni, marmint taviranyitoval, bar ha igen, akkor jo lenne tudni, hogy hogyan.

CEC-et hangeroszabalyozasra (TV taviranyito) hasznalom, illetve arra hogy ha bekapcsolom a WP2-t, akkor az erolkodo es a TV valtson at a megfelelo bemenetekre, de ez a resze mukodik is.

No majd korbejarom a kerdest. Koszi a felvilagositast. Nem tudtam hogy a CEC vezerli az ARC-ot, de igy mar tiszta, hogy miert nem megy. :R

(#1216) Celtis válasza Begi (#1215) üzenetére


Celtis
veterán

Tedd el a WP2 távirányítót a fiókba, és állítsd be rajta a CEC-et ahogy mondtam (feltételezve. hogy LE fut rajta)

(#1217) Begi válasza Celtis (#1216) üzenetére


Begi
senior tag

Igen az. Koszi, majd teszek egy probat.

(#1218) ricolan


ricolan
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült szerznem nekem is egy ilyen kis készüléket, gyári openelec, 2 db dvb-s2 tunerrel. 8.2.5. volt telepítve alapból, nem is piszkáltam. Nagyjából mindent beállítottam rajta, de sajnos elég régi az oscam. Lehet frissíteni csak az oscam-et valahogy? Mert kodi alól nem talál újabbat az r11391-es fent lévőnél.

összes hirdetésem: http://bit.ly/3tVVsxY phmegbízhatóság: http://goo.gl/cb7evm vaterás visszajelzések: http://goo.gl/9ne7Ar

(#1219) Celtis válasza ricolan (#1218) üzenetére


Celtis
veterán

A Kodi alól kell és lehet frissíteni. Esetleg más repóban vagy zip fájlban lehet találni valahol frissebbet, de szükségtelen. Nekem még régebbi oscam van rajta és semmi gond vele. Addig ne foglalkozz ezzel, amíg valami hiba vagy hiányosság miatt kell frissíteni.

(#1220) ricolan válasza Celtis (#1219) üzenetére


ricolan
csendes tag

Sajnos van hiányossága, néhány német csatin "sötétség" van.
Egyébként hol lehetne találni hozzá más image-eket? Kipróbálnék párat. Igazából csak arra használnám, hogy streamelje a műsort otthoni hálózatra és fel tudjam vele venni.

összes hirdetésem: http://bit.ly/3tVVsxY phmegbízhatóság: http://goo.gl/cb7evm vaterás visszajelzések: http://goo.gl/9ne7Ar

(#1221) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok
BUÉK!
Ha vkit esetleg érdekelne: [link]
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1222) Celtis válasza rsf (#1221) üzenetére


Celtis
veterán

A Libreelec támogatást nyugodtan kiveheted a hirdetésből. Levették a kezüket róla. :W

(#1223) rsf válasza Celtis (#1222) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi.
Javítottam kissé. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1224) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Ezer éve nem jártam wetek topic felé... Most viszont szükségem lenne a segítségeteket... Annak idején egy wetek play 2 nand Flashbe lett írva a libreelec.. Fut is rendesen... De a barátom mivel sat nézésére használná,ez nehézkes, szeretne openatv enigma2 szoftvert rá... Régen hipp hopp ment, de most amennyit olvasok annál kuszább a dolog...

Hogy tudok Flashbe openatv-t vagy akár sd-re?

Hálás köszönet! :R

(#1225) Mike88 válasza huliganboy (#1224) üzenetére


Mike88
senior tag

Első körben azt mondanám, hogy adja el és vegyen egy linuxos boxot, mert bár nem tudom, hogy play2-n megoldották-e a DD hangok lejátszását, de play1-en egyik e2 image-el sem volt DD hang. Igaz attól függ erre igénye van-e egyáltalán. :) Sőt a képminőség is hagy némi kívánnivalót maga után play1-nél, play2-nél szintén nem tudom mi a helyzet.
Amúgy meg egyszerű, hol akadtál el? Letöltöd a rar-t, kicsomagolod, majd win32 disk imagerrel kártyára írod. Behelyezed a boxba és betölt az openATV. Gyors kártya kell, nem valami "összekotort régi a fiókból"... Ennyi SD kártyáról bootolni. Nandra nem tudom, hogy kell telepíteni, parancssorból putty-al biztos meglehet oldani, de ebben nem tudok segíteni, már nagyon rég volt, mikor utoljára foglalkoztam ezzel, hamar letettem róla az említett okok miatt. Ha csak FTA-ra kell, arra teljesen jó az android is, legalább van DRM támogatás, valóban fullHD felbontás stb. Ha minden igaz van android alá is oscam, nem tudom mennyire stabil, életképes. e2 alá: softcam/oscam
Egyébként én a helyében kitanulnám miként kell a TVheadendet kezelni. Csak elsőre nehéz és csak első körben kell akár több órát is rászánni. Egyszer lakod be, utána tudod hordozni a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#1226) huliganboy válasza Mike88 (#1225) üzenetére


huliganboy
addikt

Mike88 Kicsit megkésve de nagyon Hálásan köszönöm! Tökéletesen megy, most jutottam odáig, hogy kipróbáljam! Sajnos eddig nem vártam eleget! :R

[ Szerkesztve ]

(#1227) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Kérdésem az lenne, hogy mennyi most egy wetek play 2 reális ára?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#1228) Mike88 válasza the.odzsy (#1227) üzenetére


Mike88
senior tag

Miért, eladnád? KII-vel azonos hardver, annak árát minimum elkérheted, mert szoftveresen viszont szinte biztos vagyok benne, hogy azt felülmúlja. Azaz véleményem szerint reálisan 20-25 ezer.
Ha azért kérded, mert eladnád, akkor boldog vagyok... Épp most vettem egy KIII-mat, ha 1 héttel előbb jön az indíttatás nálad, akkor 25-ért simán megvettem volna (már ha S tuneres). :)

Play-t használtam, de egy héttel ezelőtt elfüstölt.
Ha kell valakinek playhez dupla S tuner, az írjon, továbbá USB-s IR vevő, ez merem feltételezni, hogy minden androidos/LE/CE boxban működőképes. Más nem menthető belőle.

(#1229) huliganboy válasza Mike88 (#1228) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem is van egy play2, de a HD adások nem mennek rajta. Nem jövök rá miért, nagyon alacsony a jelszint. Libreelec és enigma2 alatt is teszteltem...
Ugyan ezen hálózaton dreambox, vu+, alien simán megy...

(#1230) the.odzsy válasza Mike88 (#1228) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Hát igen, gondolkodtam rajta és ezt az árat lőttem be én is. Libreelec van rajta, s-tuneres és (hulaiganboy ) mennek rajta a hd-s műsorok is, na meg az összes kodis alkalmazás is.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#1231) Mike88 válasza huliganboy (#1229) üzenetére


Mike88
senior tag

Vagy a tuner ilyen érzékeny vagy hardveres hiba, tunerhiba és igazából az S2 vétellel van gondja. Nem nagyon értek ehhez, de e kettőre tudok gondolni. Jól van beállítva az az antenna, (tányér, fej egyaránt)? Nem próbálkoztál annak az állításával esetleg?

--------------
the.odzsy! Sajnálom akkor a dolgot, hogy nem egy héttel előbb írtál... =/ Igazából elégedett vagyok a KIII-mal (most még, így az első héten) :D de play2-vel előbb megbékéltem volna. Nem is értem miért álltak le a gyártással...

(#1232) huliganboy válasza Mike88 (#1231) üzenetére


huliganboy
addikt

Áh a tetőn van az antenna, a másik 2 beltéri amin enigma2 fut tökéletes még rossz időben is.. M1 HD enigma2 esetén 100/95 jelszintel jön... Hétvégén megyek egy barátomhoz, neki is van antenna megnézem..

(#1233) the.odzsy válasza Mike88 (#1231) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Én is meg vagyok vele elégedve, de nagyon nem használom. Azt én sem értem miért álltak le vele, hisz gyors, stabil, és sokoldalú.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#1234) Mike88 válasza huliganboy (#1232) üzenetére


Mike88
senior tag

Ha az M1 is jó a többi boxszal még rossz időben is, akkor az antennahiba szinte kizárható. Valszeg tunerhiba lesz ez. Odaadnám neked a play-ből a tunert, csak a play2 nem tudja kezelni a duplatunert sajnos.

----------------------------
the.odzsy lehet nagyobb igényre számíthattak, csak erre tudok gondolni. :) Mondjuk nem is nagyon találtak forgalmazóra vagy nem is volt szándék rá, nem tudom. Ha azt nézed az Amiko-nak az androidos boxai már a 4. szériánál tartanak (A3-A6) és megy a bolt, holott A3 óta öröklődnek súlyos hibák a szoftverben és mégis, holott nincs benne annyi lehetőség (OK, nagy nehezen eljutott oda a történet, hogy e2-t is futtat), de se LE, CE, EE, semmi ilyesmi...
Majd írok egy tesztet a KIII-ról, ha időm engedi, kell egy kis időt is adni ennek az egésznek, hogy kibukjanak hibák, ha vannak, mert pár perces használattal ilyen nem nagyon szokott megtörténni.

[ Szerkesztve ]

(#1235) Celtis válasza the.odzsy (#1233) üzenetére


Celtis
veterán

Talán már kevesen műholdaznak saját eszközzel. Régebben én is rá voltam pörögve, felkerült a toroidal lavór egy rakás fejjel, de mire elkészült, már a 0,8w kívül mást nem is nézek. De ezen is annyira beszűkült a kör amit nézünk, hogy egyszerűbb lenne kábelre előfizetni.

(#1236) Mike88 válasza Celtis (#1235) üzenetére


Mike88
senior tag

Ha így közelíteném meg a dolgot, hogy mit nézek valójában, akkor nálam meg elég lenne a upc előfizetéssel járó direct now szolgáltatásban elérhető csatornák is. :) Ugyanakkor én ragaszkodom a Kodi-hoz (per pillanat a Coreelechez). Ha kábelre fizetnék elő, akkor is ezt a boxot használnám, nem a TV tunerjét. Az okosTV-k piacon vannak 10-15 éve, de még mindig örökös probléma, hogy egy-két magyar szolgáltatás nem elérhető vagy 1-2 hétig elérhető aztán kiderül, hogy használhatatlan, törlik a kínálatból, majd a felhasználók türelmét kérik, várnak, izgulnak fórumokban, hogy "mikor má??" stb. Áll mögötte egy hatalmas team, fizetett dolgozók, programozók stb. Kodi (LE, CE), android ill. e2 mögött meg állnak felhasználók, lelkes emberek, akik megoldják ingyen a közösségért azt (hála nekik!), amit más a fizetéséért cserébe sem tud véghez vinni. Szóval még mindig van létjogosultsága a boxoknak, pedig az okosTV-k megjelenésekor már azonnali hatállyal temetni akarták...
Nekem fontos az, hogy nem kell váltsak bemenetek között, mert az a halálom, csináltam egy darabig, sokáig a "minden feladatra céleszközt" volt a mottóm, aztán eljutottam oda, hogy nem is volt elég a TV bemeneteinek száma.
Ami kell, azt elérem:
TV
RTL most+
TV2 tartalmak
Netflix (FullHD)
Net rádió
egyéb online tartalmak
Míg olvasom, hogy mások szívnak az okos tv-jükkel vagy a szolgaboxszal, fagyogat stb...
Már az első, piacra dobott androidos sticket is kimondottan a Kodi miatt vettem meg anno, amikor még csak úgy volt "mókolva" androidra a Kodi, hivatalosan nem volt támogatott.
No meg tény és való, hogy kicsit a hobbim is ez, (hülye egy hobbi, de azért van normális hobbim is!) több esetben nem is az a cél, hogy nézzem, használjam, pusztán az, hogy elérhető legyen, maga a lehetőség legyen meg (birtoklás, semmi más), ill. TV csatornák esetében pedig felfogható ez úgy, mint egy "vadászat" ill. sporthalászat, megvan, elengeded.
Időm az tényleg nincs erre mostanában, nekem sem. Több nap volt, mire a KIII-mat belaktam, mivel minden nap szántam rá 1-2 órát. Wetekről már nem akartam a beállításokat áthordozni, mert kellett már egy tiszta "rendszer" a nulláról felépítve.

(#1237) Celtis válasza Mike88 (#1236) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem nem kell magyaráznod, nekem is CE-s dobozok vannak a TV-re kötve, pedig a TV-imben van sat tuner is (sohsem próbáltam) sőt az egyik droidos így még a Kodi is fut rajta.

Viszont Wetek play 1 a padláson van és szerverként szolgál. Sajnos már sem Libreelec sem Tvheadned támogatás nincs rá. Előbb-utóbb valamire le kell cserélni, amiben van két s-es tuner.

(#1238) Mike88 válasza Celtis (#1237) üzenetére


Mike88
senior tag

Ja, hát sajnos a Mecool nem gyúrt rá a dupla S tunerre. Nem kizárt, hogy lehet velük beszélni... Kína teljesen más világ, így nem tartom teljességgel kizártnak. Mondjuk, hogy a "dupla S tuneres boxom az meg hol marad???" vagy valami ilyesmi :D Hisz a századik tuneres boxukat adják ki Ők is, csak minek...?

(#1239) Reaper válasza Mike88 (#1228) üzenetére


Reaper
őstag

Hehe, ezt jó tudni, pont én is be akartam ezt kérdezni, amióta bejelentették az új Chrome Castot, bár még nem szántam el magam, meg hátha jön valamilyen módon Google TV is rá. Megtartanám még, mert jól be van állíva, minden szépen megy rajta, de lecserélném, mert jó lenne egy helyen, gyorsan elérni a Netflixet, HBO Go-t, stb. Nem menü almenüjéből.

(#1240) Mike88 válasza Reaper (#1239) üzenetére


Mike88
senior tag

KIII-ra van ATV is, bár nem próbáltam még, mennyire használható. Gyári firmware-el (7.1 android) a netflix app csak SD-ben játszik le, hogy android TV-vel is csak SD, azt nem tudom. Androidnál automatikus frekvenciaváltás természetesen nem működik, de fix 24Hz-et tudsz beállítani, ha eldöntött előre, hogy filmet fogsz nézni. Kényelmetlen dolog, szó se róla. Nagy bánatomra 32 bites rendszer van rajta, ugyebár 64 bitessel hirdetik, hogy dögölne ki az összes rizsföldjük. Ja és még jó, hogy egyébként 4K netflixszel hirdetik ezeket a kínai boxokat, egy vicc! Coreelec-el 1080p a netflix, hogy 4k megy-e, azt nem tudom tesztelni, mert csak fullHD-s a TV-m. Közel sem tökéletes a plugin, olykor-olykor hibára fut, nem lép be egy-egy almenübe elsőre, csak 2-3. próbálkozásra, ezt folyamatosan fejlesztik ahogy láttam, így talán ez majd ki lesz javítva. Sajnos 5.1-es hangot nem tudok kicsikarni, mert bár van DD+ hang (beállítható), de nekem DD és DTS képes hangrendszerem van csak, a DD+-t nem támogatja, windows-os appal viszont működik a DD hangsáv.
HBO Go előfizetésem nincs, így nem tudom mennyire működőképes a kodis HBO Go plugin vagy az androidos app, utóbbinál emlékszem régen volt olyan probléma, hogy csak wifiről működött az app, LAN-os kapcsolatnál nem. RTL most+ és TV2 szintén max. felbontás RTL androidon is, ami hát e kettő esetében ugyebár 720p. Direct now-t használom még, szintén jól működik. Wifi vétel meglepően jó ezekhez a belső antennás kínai boxokhoz mérve, telefonommal ellentétben 2 helyiséggel arrébb is látja az 5G-t is. Tenda routert használok, a 4 antennást.
Ami kicsit aggasztó ennél is, az a melegedés. 60 fok alapjáraton (hogy a viharba, azt nem tudom...) aztán fél óra FullHD adással 75 fok, de efölé még nem ment. Egyszerűen nem fér a fejükbe a gyártóknak, hogy nem lehet egy szappantartóba bezárni ezeket és egy nagy sz-rt ér a hűtőborda ha nem tudja leadni a hőt, hisz nem tudja, ha az be van zárva. Coreelecnél úgy vettem ki újdonság, hogy a rendszer parkolópályára tudja küldeni a ráaggatott külső HDD-t, még kell rajta gyúrni, mert egy külső 2TB-os maxell-em van, azt nem sikerül parkolóba küldenie, pedig nem volna lehetetlen küldetés, windows sikeresen megteszi.
Nyilván gyorsabb, mint a wetek play, szebb képet ad csatornák esetében is, de e témában a legnagyobb gond már maga a forrás, hogy az egy trágya. LE-nél is skin kérdése, hogy mindent amit akarsz, eltudsz-e érni főmenüből, androidnál meg nyilván launcher kérdése.
Összességében nem bántam meg a KIII-mat (eddig).

(#1241) Reaper válasza Mike88 (#1240) üzenetére


Reaper
őstag

Nekem is csak FHD tvm van, szóval nem gond, 5.1 sincs. Inkább az a bajom, hogy a CE-vel kell szenvedni, mindenféle kiegészítőkkel, mert a gyári androidon egyszer csak azt mondta az HBO Go, hogy nem támogatott a hw és nem tudják biztosítani, hogy jól működjön. Aham, kösz, évekig nem volt gond vele.
CE-n meg van, hogy elkezd bufferelni mind az HBO go mind a Netflix, elég random módon, a tuner meg, ami benne van, kb pár órát volt használva, megvettem, hogy majd milyen jó lesz, de végül évek alatt nem használtam.
Szóval ezért cserélném CC-ra. Lan van itthon mindenhol, egy AC56u-ba bedugva, általában elég, arra meg rá van nyomva egy 2 terrás külső vinyó, az egész cucc meg egy kis sarokban van a spájzban, így nincs melegedés nálam :)

(#1242) Mike88 válasza Reaper (#1241) üzenetére


Mike88
senior tag

Értem és attól, hogy hivatalosan nem támogatott eszköz, apk-ból telepítve az HBO go alkalmazás nem működőképes, maga az app közli, hogy nem támogatott?
Régen egyébként ez nem volt probléma, én mindig átírtam a build.prop-ban szereplő eszköz nevét, s onnantól kezdve minden alkalmazás, így a play is kvázi elhitte, hogy a megadott eszközön fut az applikáció, most már ezt nem lehet megtenni.
S akkor miről streamelnél, mobilról? Mert hát egy akkumulátoros eszközről... ha meg notebookról, akkor meg egy HDMI kábelt spóroltál meg... Szerintem egyébként android alatt megoldható, hogy másik androidos eszközről streamelsz, de nem próbálkoztam még vele, vagy talán igen, de rég volt már. Ha veszel egy windows-os miniPC-t na azon biztos nem lesz a jövőben sem kompatibilitási problémád, HBO mondjuk csak webről tud működni, és nyilván nem távirányító kompatibilis a rendszer, de akár egy mini billentyűzet touchpad-del vagy wireless egér, vagy telefonra egy touchpad app, bármi... Adblock valóban van és jól működik win alatt, nem kapsz reklámot weben, youtube-on stb. Van LAN csatlakozási lehetőséged, kadenciahelyes lejátszás... Én CE-et elsősorban a tuner miatt használom, és ez húzza magával azt, hogy amit lehet, azt CE-en keresztül elérni.

(#1243) Reaper válasza Mike88 (#1242) üzenetére


Reaper
őstag

Fél éve próbálkoztam ezzel utoljára, akkor volt egy verzió váltás és az HBO Go közölte, hogy az addig jó verzió (most fejből nem tudom mennyi van rajta) innentől már nem támogatott és nem is indul el, illetve, lehet elindult, de filmet nem játszott le. A lényeg, hogy muszáj voltam a CE alá leszedni kiegészítőként és úgy tudtam nézni.
A CC legújabb változata, ha én jól értelmezem már megy rendes lejátszóként is, nem csak castolni lehet. Nem egyértelmű, de én erre következtetek a sok how-to alapján ami van róla. Hogy ez már magában el tudja indítani a google tv-t, amiben benne van az összes szolgáltatás, Netflix, Hbo, Hulu, stb.
Mini pc nem opció, a legkevésbé hozzáértőkhöz igazítom itthon a rendszert, sima távkapcs, egyszerű menük, ne kelljen nagyon konfigolni és bármilyen usernek egyértelmű legyen minden :)
Adblock talán nem kell rá, ha mégis, akkor legfeljebb megoldom router szinten.
Amazon Fire Sticken gondolkodtam még, majd meglátom BF-en mi lesz akciós :)

(#1244) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Van egy Play 2-m es eddig minden rendben volt vele. Viszont tegnap a taviranyito elkezdett szorakozni -> folyamatosan villog a power gomb. Elemet mar csereltem benne, nem oldotta meg. Sajnos igy kb. hasznalhatatlan. Raadasul emiatt most a WeTV indul el a jo kis LibreElec helyett.
Talalkozott mar valaki ilyennel? Mit tudok tenni?
Neztem, hogy mar nincs hivatalos foruma a cuccnak, vagy legalabbis nem talaltam meg. :(

(#1245) Mike88 válasza Begi (#1244) üzenetére


Mike88
senior tag

Próbáld újrakalibrálni, ha nem történik semmi, akkor kuka. Nálam kb. 2 hét után tönkrement. :) [link]

(#1246) Begi válasza Mike88 (#1245) üzenetére


Begi
senior tag

Koszi. Ezt megtalaltam, de nekem nem ilyen :( .
Kiprobaltam, de sajnos nem segitett.

[ Szerkesztve ]

(#1247) Mike88 válasza Begi (#1246) üzenetére


Mike88
senior tag

Oh, bocs, play2... most vettem csak észre, hogy azt írtad. Play2 távirányítója infrás, nem rádiós... Azt kellene kiderítened, hogy az IR vevő vagy a távirányító mondta föl a szolgálatot. Ehhez LE-et kellene indítanod, nem tudom hogy működik a két rendszer közötti váltás play2-n, de dugj rá valamilyen eszközt, amivel tudod irányítani, akár egeret és indítsd el a LE-et. Ezt követően PC-n indíts egy putty-ot vagy WinSCP-ben terminált. Csatlakozz a boxhoz (megadod annak ip címét, felhasz.név: root jelszó: libreelec)
kiadod a dmesg -c parancsot, hagyod lefutni, majd egy másik távirányítón, tökmindegy, hogy milyen eszközé, lenyomsz 1 gombot, majd ismét kiadod a dmesg -c parancsot, ha kapsz egy olyan sort, hogy "wrong custom code is" majd ezután egy szám és betű kombinációjából álló kód van, akkor az azt jelenti, hogy az IR vevő működik és jó. Ezzel még nyilván nem vagy kisegítve, de ez azt jelenti, hogy a távirányító legalább cserélhető, play2 távirányítót még mindig lehet találni ebay-en, de bármilyen távirányítót ráprogramozhatsz LE-re. Mindenesetre nem biztos, hogy megéri, mert az árában korrekt rádiós távirányítókat is kapsz, annál meg egyetlen hátrány érhet csak, hogy a bekapcsológomb nyilván nem működik, hisz az IR-en keresztül működik csak.
Az a baj, hogy a wetekfórum is leállt, az is megszűnt, így még csak rá sem lehet keresni erre a hibára, hogy más járt-e már így. Ötletem sincs, miért villog folyamatosan, itt nyilván nem lehet beszélni párosítási hibáról, hisz az IR távirányítóknál nincs.

(#1248) Begi válasza Mike88 (#1247) üzenetére


Begi
senior tag

Koszi a reszletes valaszt! :R
Kozben szetkaptam a taviranyitot es valszeg valami elektronikai gondja lesz :(. Megnezem, hogy ki tudom-e cserelni az IC-t.
Legalabb annyit sikerult elernem, hogy az LE bootol.
Igazabol innentol kezdve a bekapcsolas az egyetlen kritikus dolog, amit nem tudok megoldani, mert HDMI-CEC-cel eleg sok funkcio elerheto.

(#1249) Celtis válasza Mike88 (#1247) üzenetére


Celtis
veterán

Teljesen felesleges. A leírás szerint a távirányítón ragadt be egy gomb.
Szét kell szedni és kipucolni.
A távirányítót legegyszerűbb a mobil kemerájával ellenőrizni, mivel az az infra tartományban is érzékel, így szépen látszik, ahogy villog az IR led a távirányít elején. Akkor jó, ha gombnyomáskor villog, de elengedve gombot nem.

(#1250) Mike88 válasza Celtis (#1249) üzenetére


Mike88
senior tag

:D Háááát erre nem gondoltam, pedig logikus! Igazadisvan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.