Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) envagyok válasza Celtis (#800) üzenetére


envagyok
veterán

Veszel mellé 7 dollárért egy usb tunert :D
Ja bocs, neked duál sat kell gondolom.
Az is megoldható, csak drágán.
usb sat tuner linuxos nincs 20k alatt :(

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#802) Mike88 válasza zell01 (#794) üzenetére


Mike88
senior tag

Azt, h az A3 miatt egy életre elég volt belőlük. :) Nézd, ha az lesz, h a hibajavítás abból áll, h újabb hibák jelennek meg akkor pont olyan lesz, mint az A3. Am. valahol olvastam, h dupla tunert csak az S905D tud kezelni, ezért van single tuner a play2-ben is. Egyébként az UI maga baromira jó, könnyen kezelhető.

(#803) Mike88 válasza pch (#795) üzenetére


Mike88
senior tag

Nem tartom lehetetlennek, ezért is kérdeztem, h nem lehet h a tv dobja ezt a hibát, nem pedig a LE. Deeeee ha így lenne, akkor abban az 1 esetben sem ment volna át a DTS.

(#804) envagyok


envagyok
veterán

Még egy kérdés azokhoz, akinek nem megy a cec és a DTS.
Anno voltak ilyen gondok, amik abból fakadtak hogy nem a legutolsó android volt a nandban.
Ironikusan ez mind a nand, mind az sd kártyás verzió használata esetén számít.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#805) Celtis válasza envagyok (#804) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem Libreelec van a nand-ban. Ami fura, hogy amikor a 7.0.2-t felraktam, akkor sem ment a CEC, de legalább a TV kiírta, hogy látja a Kodi-t. 7.95.3 upgrade után már a TV egyáltalán nem látta a boxot.
Downgrad-eltem 7.0.3-ra, de továbbra sem látja a TV. A 7.0.2-re meg nincs update fájlom, hogy visszamenjek.
Van egy soundbar-om is talán az zavarja össze, mert a Kodi kiírja, hogy csatlakozott a "TV-Audio"-hoz.

De már nem is érdekel. Továbbra is azt látom, hogy kliensnek nem valami lélekemelő ez a cucc. Headless szervernek viszont kiváló.
Ha valaki ráunna a twintuneres Play-ére, szóljon mielőtt kidobná :)

(#806) envagyok válasza Celtis (#805) üzenetére


envagyok
veterán

A nandnál is számít, mert több dolog ott marad az androidból, ami kell a LE-nek.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#807) pch válasza Mike88 (#791) üzenetére


pch
aktív tag

Nah megnéztem a filmel. Azzal is az a hiba.
Most ftissítem beta-ra.

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#808) pch válasza pch (#807) üzenetére


pch
aktív tag

Nah beta-n tökéletesen megy!
7.95.3

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#809) Celtis válasza envagyok (#806) üzenetére


Celtis
veterán

Elég furán hangzik, de legyen úgy. Nálam ez már nem fog kiderülni.

(#810) Mike88


Mike88
senior tag

Kipróbáltam a 7.95.3-mas verziót. Ez még mindig nem az, amit érdemes használni.
Csatornaváltás ideje teljesen bizonytalan. Ált. sikerül kb. 3mp alatt, de sok esetben jóval több időt vesz igénybe és nem függ a zappingtól mert ue. a helyzet FTA csatornáknál is.
Meglévő remote.conf file-ból annyit ért, hogy navigálás, stop-pause, vissza gomb. Hiába működik most is C gombbal a csatornalista, ha C gombot kiosztom vmelyik IR gombra, nem érti. Így aztán nem működik a csatornalista előhívása, az EPG előhívása, az A/V info, a felbontás változtatása, felirat ki-be kapcsolása stb.
Amennyiben bármilyen információt a képernyőre "hívsz", csatornalistától az A/V-ig, picit szaggat a kép a háttérben. Ugyebár az A/V info átláthatóbb lett, de egyúttal sokkal butább is ez persze így van 17-es Kodi-nál is.

(#811) pch válasza Mike88 (#810) üzenetére


pch
aktív tag

Nekem még a philips tv cec is megy korrektűl.

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#812) Mike88 válasza pch (#811) üzenetére


Mike88
senior tag

CEC-t még nem próbáltam, nem is használom a TV gyári távirányítóját. Ez más, egy tanítható távirányítót használok hozzá, elméleti síkon működnie kéne, 7.0.3-mal tökéletesen működik. Mindenesetre ennél nagyobb hibának tartom az említett akadozást, a lassabb csatornaváltást és (lehet csak beképzelem, de) mintha a képminőség is rosszabb lenne TV adásnál.

(#813) Mike88


Mike88
senior tag

Pár napja elérhető a hivatalos Libreelec 8.0.
Ma rászántam magamat, és kipróbáltam. Gondoltam erről is megosztom veletek a tapasztalataimat.
Ahogy a változás listán is szerepel, a remote.conf file beolvasása végre helyes, így működőképes a saját távirányító használata.
Ugyanakkor az OSD-nél az akadozás megmaradt, ezzel persze együtt lehet élni, mert csak a kép akadozik a háttérben az animált megjelenítés az tökéletes, csak számomra elég elkeserítő látvány pláne annak tudatában, hogy ez 7.0-nál nem jelentkezett.
Ismét előjött az a "hiba", amit utoljára 6.0-nál tapasztaltam, újraindítás/bekapcsolás után a rendszer betöltését követően HTSP client nem válaszol hiba jön föl, majd persze 1-2 mp-re rá válaszol és helyesen elindul a kliens, de ez is bosszantó hiba, hogy minden egyes rendszerindítást követően hibaablakot kapsz, plusz hibát jelző hangot.
TV csatorna lejátszása közben megpróbáltam átállítani az OSD kinézetét, mivel én az info bar-t compact módban használom és az EPG falon pedig szeretem ha a logo-k is megjelennek. No ez úgy feladta a leckét, hogy mentést követően lefagyott a box. Nem mondom 7.0-nál is időbe telt, mire elvégezte a módosítást, de legalább nem történt fagyás.
Amennyiben nem a gyári skin-t használod, az Alkalmazás menüpont alatti almenüben található a kiegészítők böngészése, amit nem tudsz szabadon áthelyezni Aeon nox skinnél sem, mivel az almenü kezeléséből nem érhető el ez az opció.
Ami pozitív, hogy az EPG fal megjelenítése gyak. azonnal történik, míg 7.0-nál és azalatt erre kellett várni sokszor akár 5-6mp-et is.
A csatornaváltás ideje végre stabil, nem gyorsabb, mint 7.0 esetében, de végre fix annak ideje, nem változó.
Lejátszás az katasztrófa, van olyan film, amit 7.0 alatt letudtam játszani (ill. nincs olyan film, amit ne tudtam volna), 8.0-val több hiba is feltűnt, volt olyan, amit egyáltalán nem tudtam lejátszani (jellemzően 3 évnél öregebb filmek), volt ahol csak a hangot és az sem a film elejéről indult. Volt olyan amit ugyan letudtam játszani, de ha beleakartam pörgetni, akkor megszakadt a lejátszás. Léptetéssel szoktam belepörgetni videókba, ha többször lenyomom a jobbra mutató nyilat, azzal tudom növelni az időt, amennyivel arrébb lép, 7.0-nál, ha így pörgetsz a film megy a háttérben, 8.0-nál megáll és gyak. megvárja, hogy mennyi lesz az az érték, amivel arrébb kell ugorjon a videóban, ez többszöri gomblenyomásnál növekszik (30mp, 1p, 2p stb.). De az is előfordul, hogy a túl gyors egymás utáni gomblenyomást nem tudja "felfogni", (nehéz ezt leírni) ekkor lép annyit, amennyit még értelmezni tudott, majd ismét elölről kezdi tehát akarsz lépni 20p-et, ez nem úgy néz ki, hogy 0.5-1-2-5-10-20, hanem úgy, hogy 0.5-1-2-5-10-0.5-1-2 stb. Szóval k.ra idegesítő!
Kiegészítők telepítésénél bekerült új dologként az, hogy kapunk pár képernyőképet a kiegészítőről, ahogy pl. az android rendszernél már megszokott. No most értem én, hogy tökre büszkék a srácok erre, hogy van ilyen, viszont ha megnyitsz egy kiegészítő telepítési ablakát, akkor 7.0-nál a telepítés volt az az opció, amin alaphelyzetben állt a kijelölő sáv. Magyarul, ha telepíteni akartál valamit, akkor két gyors ok gomb s települt is, most alaphelyzetben a képernyőképen áll, így a második OK gombnál a képernyőképeket tekintheted meg. Ha ezt kellően megszoktad, (s hát én több éves használat után eléggé), hogy két gyors ok gomb és települ a kiegészítő, akkor ez nagyon bosszantó. Ez bármennyire is jó dolog, hogy van ilyen, akkor is tolakodónak tartom, hogy ezzel hívják fel a figyelmet, hogy né' má' van ilyen.
:) Asszem maradok még mindig a 7.0-nál.

(#814) pch válasza Mike88 (#813) üzenetére


pch
aktív tag

Hát elszomorodtam.
Bár a 7.95.x ba anex skin van de nem voltak ilyen hibáim.
Mindent lejátszott de már elérhetőek benne a 8as feature-k.
Szerintem tegyél egy próbát a beta-val.

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#815) Mike88 válasza pch (#814) üzenetére


Mike88
senior tag

A 7.95.X beta-val? Próbálkoztam a beta-val, annál említettem feljebb, hogy gondja akadt a remote.conf file beolvasásával, így a távirányítóm csak részlegesen volt használható.
Félre ne értsd, nem tör össze a világ, ha a play-t, amíg ki nem öregedik, addig a 7.0-val kell használjam, mert abban nagyjából minden patent, csak kíváncsiságból próbáltam ki a 7.95 beta-kat is meg most a 8-ast.

(#816) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok

Wetek play 2 + tvheadend 4+ esetén hogy tudok backupot készíteni a csatorna listáról?

Köszönöm :R

(#817) Mike88 válasza huliganboy (#816) üzenetére


Mike88
senior tag

Csak a csatornalistáról úgy, hogy mented a .kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42 mappa tartalmát. Majd ezt az új rendszeren ugyanerre a helyre másolod. Többször alkalmaztam már én is ezt a megoldást.
Persze ha használsz oscam-et, akkor ugyanitt nem árt menteni a service.softcam.oscam mappát is.

(#818) huliganboy válasza Mike88 (#817) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Köszi ez egyszerűnek tűnik... Ez a szolgáltatások és a MUX fülben lévőket is menti, vagy azokat mindig érdemes lekerestetni ?

:R

Válaszolok a PÜ-re is!

(#819) Mike88 válasza huliganboy (#818) üzenetére


Mike88
senior tag

Mindent ment, a tvheadend teljes beállítását is, gr*vi epg-nél magát a script-et ugyebár az addon/tvheadend/bin mappa tartalmazza, így azt új rendszernél ismételten a helyére kell másolni, de a tvh beállításában asszem újra engedélyezni kell azt. Érdemes ezt az egészet egyszerre elintézni. Szóval telepíted a TVH klienst és szervert, az oscam-et, az említett mappákat a helyére másolod, a gravi-s scriptet is, a piconokat is, ha vannak, majd csak ezt követően csinálsz egy rendszer újraindítást.

(#820) huliganboy válasza Mike88 (#819) üzenetére


huliganboy
addikt

Hálás vagyok! Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#821) zell01


zell01
csendes tag

halló,
az hogy lehet, hogy szeretném visszaállítani a legutóbbi "jó" mentést ami 1,3GB, van kb 2,5GB szabad hely, de azt írja hogy nincs elég hely a művelethez?!?! -_-

(#822) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Bocs, ha már volt sokszor, próbáltam rákeresni, de nem értem továbbra se...

Tehát az olyan Play, amiben dual S2 tuner van, az képes arra, hogy rendesen, egyidőben két műholdról nyomjon szét tvheadend-el két TVre két különböző adást?

Köszönöm,
Tomka

(#823) Celtis válasza tthom (#822) üzenetére


Celtis
veterán

Inkább úgy mondanám, hogy két különböző transzponderről. Ez lehet két műholdon is, de inkább az a jellemző, hogy egy műholdról nézel két helyen két különböző adást.
Egyébként akár még több csatorna is nézhető vagy rögzíthető egyidőben ha ugyanezeken a muxokon vannak.

(#824) tthom válasza Celtis (#823) üzenetére


tthom
senior tag

Igen, így a helyes. Tehát akkor megy, nyugodtan vásárolható.. Köszönöm!
Pl. a K1 Plus hiába S/T-s, egyszerre csak az egyik megy, ha jól olvastam. :)

(#825) envagyok válasza tthom (#824) üzenetére


envagyok
veterán

A k1plusnál 1 tuner van két demodulátorral.
Így az vagy-vagy üzemmódban tud csak működni.
A wetek playban 2db külön tuner van, ami ha különböző antennákra van kötve, akkor akár 2 külön műholdat is vesz. Nekem volt egy fix antennám az egyik tuneren, és egy motoros a másikon.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#826) zell01


zell01
csendes tag

és valakinek ötlete, hogy miért nem tudok backup-ot visszaállítani?

(#827) tthom válasza envagyok (#825) üzenetére


tthom
senior tag

Értem, köszönöm.
Egyébként elég a Play ethernet sebessége tvheadend-es osztásokra? Anno tesztekben mintha nem valami izmos lett volna.. Ha mondjuk két HD S2-es adást, meg 2 dvb-t HD adást nézne az ember, különbözőeket, akkor is elbírja vajon? Most néztem kiváncsiságból, pl. ZDF HD 15mbit/s-el megy át.. Az M1 HD meg 6mbit/s.. Összeadogatva elégnek kellene lennie.

(#828) Celtis


Celtis
veterán

Gravis EPG-t használok. Óraátállítás óta el van csúszva egy órával.
Az aktuális műsort jól írja ki (szerintem az OTA) és az óra is jó. Lehet, hogy a grabberben van a hiba?

(#829) pch válasza Celtis (#828) üzenetére


pch
aktív tag

EPG-nél be van állítva hogy használja az UTC-t?

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#830) Celtis válasza pch (#829) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tudom hol van ilyen beálítás. Sem a Tvheadendben, sem a Kodiban nem találom.
A backenden egyébként jó az EPG, csak a Tvheadend kliens mutatja hibásan. Viszont egy sima adattörlés után jó lett.
Elképzelhető, hogy a Tvheadned kliens menet közben nem értesül az óraátállításról, én pedig soha nem indítom újra, mindig csak altatom a gépet...

(#831) envagyok


envagyok
veterán

Újra fejlesztik az openelecet is.
Tegnap kijött a 8-as :)
openelec.tv

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#832) markkovacs76


markkovacs76
kezdő

Hát fiúk, lányok, az EPG grabberemmel most gond van az epg.gravi.hu oldalon.
Az IP címem letiltotta a musor.tv, a grabbelés így most nem működik. :(
Gondolkodom valami proxy-s megoldásban, mert nem szeretném átköltöztetni a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#833) rsf válasza markkovacs76 (#832) üzenetére


rsf
senior tag

:W
Nem lehetne velük megegyezni vhogy?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#834) Celtis válasza markkovacs76 (#832) üzenetére


Celtis
veterán

Ahogy nézem Kardos Attila üzemelteti, aki egy műholdazós ember. Szerintem írj neki, és egyezzél meg vele.
Ha más nincs egy port forwarding egy dinamikus IP című routeren segíthet.

(#835) Mike88 válasza Celtis (#834) üzenetére


Mike88
senior tag

Ja, de amennyiben nemet mond, utána mégis "lopni", az már tényleg pofátlanság lenne. Biztos vagyok benne, h pontosan tudja mi a felhasználás célja. Nyilvánvalóan Ő is inkább értékesíteni szeretné a műsor információt mintsem ingyen továbbadni. Azt nem tudom, h akik linuxos boxot használnak s epg-t alternatív forrásból veszik, azok honnan veszik, mert az is lehet h Ők is Márk megoldását használták, miután a port.hu-s forrás megszűnt, továbbá ide csatlakoztak még a Kodis fórumból az IPTV-sek, a MyTV-sek, szóval... Így viszont már nem csodálnám ha szemet szúrt volna a dolog Attilának, hisz netboard-on Ő is aktívan jelen van, ahol többek között a linuxos boxok topic-ja van. Szóval sajnálom a dolgot, hiányozni fog ha nem sikerülne megegyezni, viszont abszolút megértem Attilát, ha esetleg nem bólintana rá erre.

(#836) markkovacs76 válasza Mike88 (#835) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Nekem is ezen jár az agyam, hogy mi jobb megoldás. Sötétben maradni, vagy egyezkedni.

A nem hivatalos útra találtam több kerülő megoldást. Kicsit lassabb lesz a generálás, de megcsinálja. Most tesztelem. Szerintem olyan 1 óra lesz a korábbi 15 perc helyett.

Van megoldásom egyébként a port.hu-ra is, de elég lassan generálja az xml-t. Érdekes ez a port.hu. Van API-juk a műsor egyszerű kiolvasására, ami tök jól működik is, viszont ha részletes műsort kell olvasni, az elég hosszadalmas. Egy 2 napos grabbelés 2-3 óra hosszú.

Persze ez már csak az én problémám, ha kész a grabbelés hajnalban, az XML-t ugyanolyan gyorsan le lehet szedni az oldalamról, mint korábban.

(#837) Celtis válasza Mike88 (#835) üzenetére


Celtis
veterán

Alapvetően én is a kommunikációt javasoltam.
A lopás pedig elég erős szó a neten publikusan fellelhető információk letöltésének minősítésére. Eddig amúgy nem volt az, csak attól lett, hogy letiltottak egy IP címet?

Még olyan megoldást is el tudok képzelni Márk, hogy felajánlod, hogy minden részletes tartalom végére beszúrod a weboldal címét "provided by xxx.hu" így reklámot kap cserébe az oldal.

Egyébként az oldalnak is jobb, ha egy szerver szedi le a tartalmat és nem mindenki maga külön-külön, mert az még nagyobb terhelést jelent neki.

(#838) Mike88 válasza Celtis (#837) üzenetére


Mike88
senior tag

Jaj, ne csináld már ezt! Azért tettem idézőjelek közé!
És igen, én úgy gondolom, hogy van különbség a kettő között. Nem ugyanaz kérés, felszólítás ellenére is tovább folytatni egy nem kívánatos tevékenységet.

(#839) markkovacs76


markkovacs76
kezdő

Musor.tv impresszum oldalán a következőket lehet olvasni: "A honlapon található információkat, ajánlókat a tv csatornák ill. médiaügynökségeik bocsátották rendelkezésünkre. Az oldalon megjelenő írások, képek jogvédelem alatt állnak, tilos azokat bármely formában sokszorosítani, felhasználni. "

(#840) markkovacs76 válasza markkovacs76 (#839) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Gyerekek! Szerintem a port.hu-ról fogom szedni a cuccot.
Megcsináltam, hogy a csatorna id-k legyenek ugyanazok, mint korábban, úgyhogy nem fogjátok észrevenni a változást.
Még kell tökéletesíteni, de szerintem működni fog...

(#841) Mike88 válasza markkovacs76 (#840) üzenetére


Mike88
senior tag

Kösziiiii!

(#842) markkovacs76 válasza Mike88 (#841) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Lehet próbálni.

(#843) Celtis válasza markkovacs76 (#839) üzenetére


Celtis
veterán

Amit csinálsz az non-profit és közérdekű. Egy próbát megérne beszélni az oldal üzemeltetőjével.

(#844) huliganboy válasza Celtis (#843) üzenetére


huliganboy
addikt

Tőlünk keresték őket. Elhatárolódtak!

(#845) markkovacs76 válasza huliganboy (#844) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Akkor nem érdemes írnom?
Most akartam megkeresni...

(#846) huliganboy válasza markkovacs76 (#845) üzenetére


huliganboy
addikt

Ment pü!

(#847) Celtis válasza markkovacs76 (#845) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem egy mailt megér a dolog. Esetleg fejtsd ki, de ne fenyegetésképpen, hogy ő is jobban jár, ha nem mindenki maga grabbeli le az oldalt.

Még egy kérdés. A sport csatornákon miért nincs részletes EPG? Csak annyi van pl. hogy labdarúgás, de nincs ott, hogy milyen meccs és ki játszik, pedig a port.hu-n ott az info.

(#848) markkovacs76 válasza Celtis (#847) üzenetére


markkovacs76
kezdő

Helló!

Kicsit javítottam a kódon, és így már a sport csatornáknál is van plusz információ. Eddig azért nem volt, mert több mezőt használnak az információkra és azt a mezőt nem olvastam ki, ahol volt szöveg. Most több mezőt figyel a program és ha valamelyikben talál szöveget, akkor azt belerakja az xml-be. A mai grab már bővebb, nézd meg pl. a DigiSport1-et.

A héten írok a musor.tv-nek is.

(#849) rsf válasza markkovacs76 (#848) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi. :R
Azt vettem észre, hogy korábban volt de most nincs sorozat rész infó.. De ha jól látom ez a Port.hu miatt van mert ott sincs..
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#850) Mike88 válasza envagyok (#831) üzenetére


Mike88
senior tag

Próbáltad?
8.0.3-mal most próbálkoztam be, OE official és unofficial repoban egyaránt nem található a tvheadend server ill. oscam sem. Próbáltam "áthozni" LE alól, a server látszólag aktív, de böngészőből sem elérhető, a kliens (amit egyébként OE repo-ból raktam föl) nem indul el.
Ha már rászántam magam, kipróbálom a 8.0.2 LE-t, mert utoljára a 8.0-val próbálkoztam, amivel voltak gondjaim. 7.0.2-vel is az utóbbi időben egyre több probléma volt, ill. leginkább tvheadend-el, sokszor nem indult el 1-1 csatorna, csak újraindítást követően, sok esetben újraindítás után csak a 2-3. kiválasztott csatornán volt hajlandó egyáltalán "felébredni", egyre több időt vett igénybe, mire a kép-hang szinkronba került stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.