Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13051) biker válasza GG888 (#13050) üzenetére


biker
nagyúr

db-ben kell tárolni, és megmarad :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13052) Tele von Zsinór válasza Zedz (#13049) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A virtuális gépben engedélyezve van a rewrite modul, illetve a htaccess file-ok használata?

(#13053) Zedz válasza Tele von Zsinór (#13052) üzenetére


Zedz
addikt

Húú ez egy remek kérdés. Azt hittem max az OS-nek van ehhez köze. Debian fut mint VM. Hol tudom ezt megnézni? :B

(#13054) wis válasza Zedz (#13053) üzenetére


wis
tag

A /etc/apache2/mods-enabled alatt vannak az engedélyezett modulok symlinkei.
/etc/apache2/apache2.conf pedig a config fájl. Ezeket hasonlítsd össze a host géppel.

(#13055) Sk8erPeter válasza GG888 (#13050) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"- a gondom az, hogy ha jön a guest, aki rak 15 terméket a kosarába, 10et pedig a wishlistbe, majd utána belép, mert mondjuk másik böngészőből van most épp, vagy a haverjánál lebzsel, vagy mittudomén.
Ekkor a 2 wishlistet és 2 kosarat össze kellene hasonlítani és megkérdezni a usert, hogy a korábbi munkamenetében voltak még termékek itt-ott és döntse el melyiket akarja megtartani."

Félkövérítettem és aláhúztam azt a részt, ami miatt nekem igencsak ellentmondásos a sztori, és nem értem, hogy akarod megvalósítani. Ha guest, akkor nem tudod konkrét júzerhez kapcsolni, amíg be nem jelentkezik, legfeljebb sessionhöz; na meg ott vannak a kliensoldali megoldások (ez is csak átmeneti). De ha ugyanez a guest (aki ugye nem lépett be, így fogalmad sincs, hogy az előző adatok kihez is kötődnek) aztán átmegy a haverjához (ha már ez a példád volt), és ott egy tök másik böngészőből kezd el kotorászni, akkor az megint egy totál másik session, tehát nem fogod tudni összekapcsolni a korábbi adataival azt, amit most kiválasztott. Úgyhogy amíg be nem jelentkezik mindkét helyen, addig ez sessionhöz kötődik, és totál fogalmad sincs, kiről is van szó, kié a session.
Igazából a perzisztens tárolás, ami egyértelműen adott júzerhez kötődik, csak úgy oldható meg, ha mindkét helyen bejelentkezik, addig legfeljebb felhívhatod a figyelmét, hogy ha később is folytatni akarja a vásárlást, akkor érdemes bejelentkezni...

Sk8erPeter

(#13056) Lacces válasza martonx (#13048) üzenetére


Lacces
őstag

De miért jobb az, ha egy javascript épít fel egy iframe-et ahelyett, hogy közvetlenül az iframe-t használnám (azt szúrja be az ügyfél az oldalára)
Tudnál több megközelítést ajánlani? (Én amikor rákerestem, a találatok 90%-a iframe-t dobott a másik 10%-ra pedig az <object>-et. :R

[ Szerkesztve ]

(#13057) martonx válasza Lacces (#13056) üzenetére


martonx
veterán

Nem feltétlenül jobb, de így pl jobban tudod szabályozni az iframe src-jét ha pl. dev - stgae - live környezetekben gondolkozol, vagy az iframe méretét, induló paraméterejket tud átadni stb...

De lehet túllogikáztam, és simán elég egy natúr iframe. Te tudod mire akarod használni.

Én kérek elnézést!

(#13058) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
a nővérem eküvőjére szeretnék készíteni egy weblapot . eléggé igényes honlapot szeretne ezért úgy futok neki, hogy ami tőlem telik a legjobb legyen.
szóval azzal kezdeném, hogy tudtok ajánlani nekem valami weblap szerkesztő programot ami megkönnyítené az egészet vagy pedig notepad-ban írjam az egészet.
lenne egy olyan része a weblapnak, hogy felhasználó és jelszó segítségével lehessen belépni és utána pedig ki kellene tölteni minden embernek aki jön egy kérdőív szerűt. annak valami eseménykezelést kellene megvalósítani, ami azt a kérdőívet belerakná nekem egy táblázatba minden adattal. egyelőre ennyiben gondolkodom. ja és mivel lesznek külföldiek is ezért kellene készítenem hozzá egy fórumot is ami angol lenne. nem tudom, hogy megoldható az valahogy esetleh, hogy fent lenne két kis zászló magyar és angol és amire kattint az a nyelv jöjjön be? :)

köszönöm előre is

(#13059) Phvhun válasza smallmer (#13058) üzenetére


Phvhun
őstag

Ez most valami vicc?

(#13060) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene, mert elakadtam. A honlapomon szeretnék egy szövegmezőt, amibe a látogató írhat nekem, ezt a küldés gombbal e-mailbe elküldené nekem. PHP email küldéssel próbálkozok, de valami nem oké, még nem csináltam ilyet.
Csinálok egy szövegmezőt az oldalra, ami talán továbbítja az üzit a php-nak.:

<form action="Untitled-3.php" method="post">

<label for="textarea">Írja meg véleményét!</label><br>
<textarea name="szoveg" id="textarea" rows="5" cols="35" >
Minta szöveg 1.
</textarea>

<br>
<input type="submit" name="kuld" >
</form>

és a php-t meg úgy szedtem le, ezek szerepelnek benne:

<?php

$mail = new PHPMailer();

$mail->IsSMTP(); // SMTP-n keresztüli küldés
$mail->Host = "smtp.gmail.com"; // SMTP szerverek
$mail->Port = 465;
$mail->SMTPAuth = true; // SMTP autentikáció bekapcs
$mail->Username = "felhasználó"; // SMTP felhasználó
$mail->Password = "jelszó"; // SMTP jelszó

$mail->From = "sajátom"; // Feladó e-mail címe
$mail->FromName = "Honlap"; // Feladó neve
$mail->AddAddress("címzett","neve"); // Címzett és neve

$mail->Subject = "Here is the subject"; // A levél tárgya
$mail->Body = "ide a szövegmező tartalma kéne"; // A levél tartalma
$mail->AltBody = "This is the text-only body"; // A levél szöveges tartalma

if (!$mail->send()) {
echo "A levél nem került elküldésre";
echo "A felmerült hiba: " . $mail->ErrorInfo;
exit;
}

echo "A levelet sikeresen kiküldtük";

?>

na most ez egyáltalán nem csinál semmit, nem igazán értem.
Tud valaki segíteni a témában?
Előre is köszi!

(#13061) smallmer válasza Phvhun (#13059) üzenetére


smallmer
őstag

Mi vicc van ebbe? :D

(#13062) fordfairlane válasza Charx (#13060) üzenetére


fordfairlane
veterán

na most ez egyáltalán nem csinál semmit, nem igazán értem.

A hibakiíratás gondolom nincs bekapcsolva. Szerintem hiányzik egy PHPMailer vagy valami osztálybetöltő include-olása.

x gon' give it to ya

(#13063) Sk8erPeter válasza Charx (#13060) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Untitled-3.php" :DDD

Sk8erPeter

(#13064) Charx válasza Sk8erPeter (#13063) üzenetére


Charx
senior tag

ez most csak próba azért nincs neve

(#13065) Charx válasza fordfairlane (#13062) üzenetére


Charx
senior tag

require("class.phpmailer.php") ez lenne?

(#13066) fordfairlane válasza Charx (#13065) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valami, amivel betöltöd a PHPMailert, most hirtelen nemtudom, mi a fájl neve. Biztos van rá valami tutorial, amiben ez az első sor.

x gon' give it to ya

(#13067) Sk8erPeter válasza Charx (#13064) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A gond az, hogy léteznie is kell ilyen nevű fájlnak, ebben kell lennie a szerveroldali kódnak, szóval értelmes nevet is adhatnál neki. Vagy tényleg ez a fájlod neve?

Egyébként itt vannak példák:

- http://phpmailer.worxware.com/index.php?pg=exampleamail

- http://phpmailer.worxware.com/index.php?pg=exampleagmail

- https://github.com/Synchro/PHPMailer/blob/master/examples/exceptions.phps

stb.

Szóval require_once segítségével húzd be a megfelelő fájlt (lásd példák).

Sk8erPeter

(#13068) #81999360 válasza smallmer (#13058) üzenetére


#81999360
törölt tag

Persze, megoldható. Sok sikert. :K

(#13069) Charx válasza fordfairlane (#13066) üzenetére


Charx
senior tag

egyenlőre még egy sima levelet sem tudok küldeni, nemhogy cifrázzam.
Kellene valami működő alapot néznem, hogy elkezdjem.

(#13070) fordfairlane válasza Charx (#13069) üzenetére


fordfairlane
veterán

Abban a hozzászólásban, amire válaszoltál, az égadta világon semmiféle cifrázás nincs. Még nyomokban sem tartalmaz.

Egyébként beírod gugliba, hogy phpmailer tutorial, egy tonnányi példakódot kapsz. Nem tudom, hogy melyik jobb vagy rosszabb, úgyhogy nem adok linkeket.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#13071) Sk8erPeter válasza Charx (#13069) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Amiket linkeltem neked az előbb, az mégis miért nem jó? :U

Sk8erPeter

(#13072) Charx válasza Sk8erPeter (#13071) üzenetére


Charx
senior tag

De jó, végül is találtam működő kódot, átírtam a saját adataimra és most megy rendesen.
Most már csak be kell építenem.
Köszi szépen!

(#13073) Charx válasza Sk8erPeter (#13071) üzenetére


Charx
senior tag

Az elküldés után visszairányít a kezdőlapra:
ez szerepel a php-ban:

$thankyou= "index.html";
<meta http-equiv="refresh" content="0; url=<?echo $thankyou;?>"">

csak az szerettem volna ha azért egy kis ablak megjelenik hogy oké, elküldtük, pl: alert(üzenet továbbítva)
de ezt hova tegyem be?

(#13074) Phvhun válasza smallmer (#13061) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem akarnak külön igényes weboldalt csinálni a születésnapi tortáiknak is?

Meg fórumot a tortán dolgozó szakácsoknak..

(#13075) #81999360 válasza Phvhun (#13074) üzenetére


#81999360
törölt tag

:DDD

(#13076) DNReNTi válasza Phvhun (#13074) üzenetére


DNReNTi
őstag

Azé' Te se tegnap kezdted ezt, nem igaz, h még nem találkoztál ilyennel. :DDD
Nyugaton óriási divatja van, és itthon se ez lenne az első. Egyébkén szvsz király szokás. Bár hozzá kell tenni, ugye nyugaton (nyugat alatt most elsősorban az USA-ra gondolok), a meghívottak a meghívóhoz kapnak egy válaszkártyát is, amin jelezhetik el tudnak e menni a rendezvényre és ha igen hányan mennek. Na most ezt a kártyát hivatott kiváltani egy ilyen oldal, és bizonyos létszám felett még anyagilag is megérheti, nem beszélve arról, hogy akár a bulin készült képeket, videókat is meg lehet osztani. Mint esküvő előtt álló fejlesztő, nem is kérdés, hogy nekünk is lesz. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13077) CSorBA válasza DNReNTi (#13076) üzenetére


CSorBA
őstag

Pontosan. Én is voltam már ilyen esküvőn, és én is ilyet akarok. :)

A kiküldött meghívón általában van egy kód, amivel regisztrálni tudsz a weblapon. Az oldalon szerepelnek az esküvői ajándék kívánságok (whislist), és ezek közül tudsz választani. A pár azt kapja amit szeretne, az ajándékozó biztos jó ajándékot vesz. Árban teljesen változatos ajándékok szoktak lenni, a villanyborotvától a tévéig. :DDD Általában pontos típust és linket (pl ~árgép) is szoktak megadni. Valamint ha egy ajándékot kiválasztott valaki akkor azt már más nem tudja, így legalább ugyanabból sem kap többet a pár, nem lesz 5 turmixgépe :D Szerintem egy remek ötlet. :)

(#13078) Phvhun válasza CSorBA (#13077) üzenetére


Phvhun
őstag

Ja ez igy mondjuk már zsir cucc, meg vagyok győzve. :D

(#13079) martonx válasza DNReNTi (#13076) üzenetére


martonx
veterán

Szvsz nem maga az ötlet volt vicces, hanem hogy emberünk látszólag élete első honlapját szeretné megcsinálni, amire hacsak nincs jó sok hónapja előre, akkor a végeredmény inkább tragikus lesz, mint jó.
No persze nem mindenki ragad le honda szintjén, én simán megelőlegezem bárkinek, hogy pár hónap alatt is már komoly tudást magára szed.

Én kérek elnézést!

(#13080) smallmer válasza Phvhun (#13074) üzenetére


smallmer
őstag

jaaa nem, csak azért kell mert külföldön élnek és onnan is jönnek emberek akiknek elég sok mindent közölni kell.
tudtok nekem mondani valami jó kis fényképgaléria template-t? ja és az sem utolsó szempont, hogy könnyű legyen "berakni" a weboldalba.

(#13081) Phvhun válasza smallmer (#13080) üzenetére


Phvhun
őstag

Egyébként miért nem csináltok egy FB csoportot?

Gyakorlatilag mindenre jó ami funkció igény eddig felmerült.

Túl gettó megoldás lenne?

[ Szerkesztve ]

(#13082) smallmer válasza Phvhun (#13081) üzenetére


smallmer
őstag

ezt kérte :) én meg meg szeretném csinálni neki :)
ha kell hetekig googlezok :) ja és nem is rossz dolog legalább tanulok

(#13083) fordfairlane válasza smallmer (#13082) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha nincs fejlesztői tapasztalatod, akkor ez elsőre elég nagy falatnak tűnik. A fórum, meg galéria részt még csak-csak össze lehet barkácsolni, de az autentikáció + feedback form + feedbackek tárolását már aligha lehet kész megoldásokból összeollózni. A grafikáról egyelőre szó se essék, ha nem akarsz sablonokból válogatni, akkor azt nem lehet összeguglizni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#13084) CactuS válasza smallmer (#13082) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha valami CMS is játszik, akkor elsőre WP vagy Joomla ami átláthatóbb, kitartóbbaknak Drupal. (Bár ezt lehet csak én gondolom így)

Joomla alá galéria: Sigplus (Magyar srác csinálta, ha jól emlékszem, jól beállítható, pofás darab, bár nem responsive, de megkerülhető a dolog, ha épp arra van igény), fórumnak talán Kunena. Template-et is találhatsz esküvői témába, ez google-vel simán megy. :)
"Eseménykezelőnek" egy sima form modul is megteszi, csak annyi, hogy regisztrációhoz kötöd az adott article (űrlap) megtekintését. A legtöbb tárolja az adatbázisban neked a válaszokat.

Amúgy Phvhun-nak igaza van, FB-csoport költséghatékonyabb, bár tényleg nem egy kategória egy szépen elkészített honlappal.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#13085) blueMerle válasza smallmer (#13058) üzenetére


blueMerle
veterán

Teljesen kiesik a weblapszerkesztésből a téma, de ezt nagyon komolyan mondom és add át a nővérednek:

Ha ennyire cseszettül görcsösen állnak a lagzihoz, inkább hagyják a francba az egészet, legyen egy kis fogadás és ennyi. Kérdőív, űrlap? Dzsízösz...Nekünk is voltak olyan vendégek akik aznap szálltak le a repülőről és mégis meg lett oldva minden. Ez egy vicc amit csináltok, és nem utolsósorban felesleges, röhejes....mindenki úgy fog ott állni mint egy cölöp, ha előre beszaratjátok őket ilyen dolgokkal. Mert ez az.

Augusztusban volt az esküvőnk, nem kicsi, tudom miről beszélek. Értem én, hogy modernek akartok lenni, meg usankát majmolni menő, de jó eséllyel egy ilyen nap van az ember életében, és ez így....hát ti tudjátok.

[ Szerkesztve ]

(#13086) DNReNTi válasza blueMerle (#13085) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ahogy felénk monnyák: Kinek a pap, kinek a paplan. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13087) Mentiii


Mentiii
tag

Hellótok!
Szeretnék csinálni egy kilépés megerősítés popup ablakot a wordpress oldalamra, amire meg is találtam a megoldást itt: [link]
A baj az, hogy minden alkalommal megkérdezi (mindegy, hogy X-re vagy linkre kattintok :( ).
Nekem olyanra lenne szükségem, ami a linkekre kattintva nem jelezne.
Továbbá valahogyan megoldani azt, hogy csak azoknak ugorjon elő ez a megerősítő ablak, aki be van jelentkezve
Szerintetek megoldható?

Az oldal, ahová szeretném megoldani

UI.: Vagy van szerintetek valmai más, hatékonyabb megoldás?

(#13088) Phvhun válasza Mentiii (#13087) üzenetére


Phvhun
őstag

Ha a probléma amire ez megoldás akar lenni az az, hogy megosztott gépeken használják az oldalt, és ne maradjon belépve az emberünk miután feláll a géptől, akkor erre van jobb megoldás mint amivel most próbálkozol.

(#13089) Sk8erPeter válasza Mentiii (#13087) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

http://prohardver.hu/tema/javascript_topic/hsz_4899-4900.html

(#13085) blueMerle:
Atyaúristen, nem tudom, ezt minek kellett, kicsit túl sok mindent látsz bele az egészbe. :Y
Valószínűleg annyiról van szó, hogy úgy gondolta a leendő házaspár, hogy ez egy jó móka lenne, nagy eséllyel nem tudják, milyen komplex munka tud lenni egy weblapfejlesztés, ha igényes, sok feature-rel rendelkező végeredményt szeretne valaki. Nem tudom, ebből minek kellett kihozni ilyen messzemenő következtetéseket, de az oltásod szerintem sokkal gázabb, mint maga az eredeti kérdés... :( Ahogy a többiek kifejtették, ez adott esetben, jó megvalósítás esetén még kifejezetten ötletes is lehet.

Sk8erPeter

(#13090) Sk8erPeter válasza Charx (#13073) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A <meta> tages, vagy JavaScriptes átirányítósdi tök felesleges, PHP-vel is tudsz átirányítani, úgy, hogy küldesz a feldolgozás után, BÁRMILYEN kiíratás előtt egy header('Location: http://www.example.com/'); fejlécet a PHP-kódodban, így a példában értelemszerűen a http://www.example.com/ oldalra irányít át, ezt cseréld le a saját célURL-edre.
Az alert() ablakos megoldás meg ronda, de ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor természetesen script tagek közé tedd a JavaScript-kódot. <script>alert("ügyibügy9 vótá'!")</script>
Persze a PHP-vel történő JS-kód kiíratása az igen ocsmány dolgok közé tartozik.
Meg amúgy maga az alert() ablak sem túl szép, vannak picit szebb JavaScriptes dialógusablakok is.
Meg elég lehet az is, ha egy feltűnő helyre kiírod a felhasználónak, hogy kösz, elment a leveled.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13091) Zedz válasza blueMerle (#13085) üzenetére


Zedz
addikt

Nem mindegy, hogy ki hogyan szeretné megtartani az esküvőjét? :U

(#13092) Joci93


Joci93
senior tag

Hali,

egy kis gondom akadt a "szép" URL címek létrehozásával .htaccess segítségével.

Ezt a linket szeretném széppé varázsolni:
/vid.php?link=sO8G7rfAqd4

A .htacces-ben ez van:

RewriteEngine On
RewriteRule ^video/([a-zA-Z0-9]+)/$ vid.php?link=$1

Ez azt csinálná, hogy az url /video/valami lenne, de sehogy nem akar működni. Az
<a href="vid.php?link=<?php echo $valami; ?>"></a> -t is meg kellene változtatni? :F

[ Szerkesztve ]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#13093) blueMerle válasza Zedz (#13091) üzenetére


blueMerle
veterán

És ez nem egy fórum ahol bármihez szabadon hozzá lehet szólni? :U Nem érdekli a véleményem? Ohh, hát akkor leszarja/átugorja/nem veszi figyelembe, szive joga, mint ahogy nekem is hogy hozzászóljak. Egyéb más probléma? :)

Sk8erPeter: De, ötletes. Nagyon. Csak tudod egy esküvő ha ennyire protokoll-jellegű, akkor az már régen rossz. Voltál ilyen esküvőn? Én voltam :P Soha, senkinek nem kivánom, "k*rva jól" éreztük magunkat, de tényleg, mindenki ült mint a kisiskolás, minden percről percre, eltervezve történt, mint egy katonai táborban. Az hogy feszült légkör volt, az kutyaf*sza kifejezés. Nekünk most augusztusban volt az esküvőnk (nem kicsi), ami nagyon laza, nagyon kötetlen volt, és utólag, másoktól is hallom hogy mindenki veszettül jól érezte magát (és az eseményen is ezt láttuk a feleségemmel). Űrlap, weboldal nélkül.

Másrészt ez egy jótanács volt a részemről az esküvőt illetően, nem elsősorban weblappal kapcsolatban, ahogy írtam. A weblap, ürlap, kitöltendő dolgok viszont azt sejtetik (mea culpa ha nincs igazam....dehogynem :) ) hogy ez bizony olyan eseménynek igérkezik, mint amit fentebb is leírtam, az első story. Nem oltottam senkit, segítő szándékkal írtam. Persze, értelmezd úgy ahogy akarod, őszintén szólva nem igazán érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#13094) Tele von Zsinór válasza Joci93 (#13092) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A rewrite csak a bejövő kérések helyes feldolgozásáért felelős, az a te dolgod, hogy szép linkeket generáljon a kódod.

(#13095) Joci93 válasza Tele von Zsinór (#13094) üzenetére


Joci93
senior tag

Nagyon köszönöm :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#13096) CSorBA


CSorBA
őstag

Ide dobom be, talán ezt a topicot többen nézik: CSS Puns :DDD

(#13097) DNReNTi válasza CSorBA (#13096) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hatalmas. A .kkk nagyon hard. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13098) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Kicsit átdolgoztam a honlapom, ez most jónak tűnik.
Mi a véleményetek?
www.pcdokipest.hu

(#13099) HummeRC válasza Charx (#13098) üzenetére


HummeRC
senior tag

1. Egyrészt szerintem gyerekes, másrészt túl steril az összhatás.
2. A háttér színével megegyező kulcsszavazásért, a google kereső előszeretettel tiltja az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#13100) PumpkinSeed válasza Charx (#13098) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ahhoz képest, hogy milyen volt egész jó lett. Amúgy én minden oldalra kitenném a scroll-t, hogy menüpont váltáskor ne ugráljon az oldal.

(#13099) HummeRC

Ki tudnád fejteni, hogy miért gyerekes?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.