Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13751) sztikac válasza Phvhun (#13748) üzenetére


sztikac
őstag

Ja, nyitottam már nekik, csak annyi munkát adtam nekik, hogy gondoltam addig az apróságokat megoldom ideiglenesen :)

(#13752) Henker2


Henker2
addikt

Szóval akkor egy olyan email küldő modulra lenne szükségem, ahol én kapok az oldalra látogatóktól email-t!
Ebben tudtok segíteni?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#13753) martonx válasza Henker2 (#13752) üzenetére


martonx
veterán

ööö jól látom, hogy ez az nvu egy 2005-ös őskövület?
Nem bántásként, de ha picit is komolyabban gondolod a weboldalak készítését, akkor ideje lenne tovább lépned, nem pedig megpróbálni egy őskövület fából vaskarikát készíteni.

Én kérek elnézést!

(#13754) Henker2 válasza martonx (#13753) üzenetére


Henker2
addikt

Akkor mit tudnál ajánlani ami egyszerű is, szóval grafikus felületen lehet vele dolgozni, és aránylag friss is a program?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#13755) martonx válasza Henker2 (#13754) üzenetére


martonx
veterán

Nem tudom, ha már el kell kezdened komolyabb cuccokat is csinálnod (értsd dinamikus oldalak az eddigi statikusak helyett), akkor kénytelen leszel elkezdeni tanulni, és nekiállni programozóvá válni. Be kell látni, hogy ez a grafikus felületen kényelmesen kattintok, húzok párat és kész is, csak egy nagyon alap szintig működik.
Innen vagy tovább kell lépni, vagy hagyni kell a francba az egészet.

Én kérek elnézést!

(#13756) Henker2 válasza martonx (#13755) üzenetére


Henker2
addikt

Ezt az egy weblapot kellene elkészítenem csak! Nem akarok jobban belemerülni, nem is köt le a weblapszerkesztés!

De ha már igy alakult, nem akarom ecsetelni, hogy hogy jártak ismerősék, megigértem, hogy megpróbálok rajtuk segiteni!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#13757) sagem válasza Henker2 (#13756) üzenetére


sagem
addikt

Szerintem jobban jársz ha fogsz egy Wordpresst (esetleg Joomlát, de az talán kicsit bonyolultabb elsőre) és nézel hozzá egy ingyenes sablont. Aztán keresel hozzá szintén ingyenes, használatra kész kiegészítőket (pl. online üzenetküldőből van egy seregnyi hozzá) a WP honlapján. A Wordpress használatáról nagyon sok leírás/videó van, persze kis idő kell hozzá, de szerintem ez a legjárhatóbb út, s még így is kevesebb időt vinne el, mint külön-külön bogarászni, hogy mit hogyan kellene csinálni. Alternatíva: 30-45 dollárból olyan komplett sablonokat kapsz hozzá, amikben tucatnyi modul/funkció is beépítésre került, így gyakorlatilag a telepítés után máris használatba vehető a lap (+van hozzá support is).

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#13758) fordfairlane válasza sagem (#13757) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyetértek, a CMS-ek erre valók. Ezek a grafikusan összekattingatott cuccokkal mindig limitáltak lesznek a lehetőségek.

x gon' give it to ya

(#13759) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
szeretném kérni a segítségeteket, tanácsotokat, hogy ti hogyan csinálnátok.
Egy olyan kellene nekem, hogy ha beütök egy webcímet akkor egyből az index oldalon kérjen egy felhasználónevet és jelszót (ebből egy darab lenne csak), tehát csak az tudjon belépni aki tőlem meg kapja ezeket. Ne lehessen regisztrálni sem. Ezután ha beírták a jelszót akkor többet ne kérdezze a weblap többi oldalán. Ha beírták a jelszót akkor meg lenne 2 darab zászló(angol és magyar ) és amelyikre kattintanak olyan nyelvű lenne az oldal. Nem baj, ha ezek külön html fájlba vannak, csak még sosem csináltam ilyet.
Köszönöm szépen előre is a segítséget. :R

(#13760) #81999360 válasza smallmer (#13759) üzenetére


#81999360
törölt tag

.htaccess?

(#13761) martonx válasza smallmer (#13759) üzenetére


martonx
veterán

Valamilyen szerver oldali nyelvet kellene elkezdened használni, mint pl. a PHP, Asp.Net, Java stb...

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#13762) Phvhun válasza martonx (#13761) üzenetére


Phvhun
őstag

Ettől függetlenül erre pont jó a .htaccess féle megoldás.

(#13763) GG888


GG888
senior tag

Szia mindenki ismét! :)

Egy többnyelvű oldalt kell csiholnom a napokban, a menüvel, tartalom dinamikus behívásával nincs is problémám. Viszont szeretném az adott oldalhoz tartozó (pl. hu/kezdolap) legenerálni egyrészről a hreflink tageket, tehát hogy az en_US alternate az az en/home, meg a román emez, a szlovák meg amaz.
Valamint az itt generált alternate linket már a nyelvválasztó menüben is felhasználnám, mert ez a megrendelő kérése. Bár nem hiszem, hogy 3-4 link mélységig elmegy valaki magyarul, aztán rájön, tulajdonképpen ő csak szlovákul tud, ezért átkattint arra a nyelvre. Szóval valami multi-level array csoda kell nekem, vagy egy function magic(), vagy esetleg győzzem meg a megrendelőt, hogy a nyelvválasztók az adott nyelv kezdőlapjára vigyenek?
Mondjuk seo szempontból akkor is piros pont ha van hreflang tag, szóval azt mindenképp meg kéne oldani. Szeretnék tippeket kérni, hogy mire keressek rá egyáltalán.

Előre is köszi :)

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#13764) DNReNTi válasza GG888 (#13763) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szoktam csinálni ilyenkor "group id"-t az oldalakhoz, bejegyzésekhez, menükhöz, akármikhez ami összerendeli a különböző nyelvű de azonos tartalmat, ez inkább a tartalmak kezelésekor / szerkesztésekor jöhet jól, de akár ilyen esetben is mint amit te leírtál.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13765) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok/köszöntök minden tisztelt fórumlátogatót!

Üzenetem kicsit hosszú lesz, és alkotása közben már most ver a szívem, hogy esetleg az üzenetem elolvasása végére elfogtok küldeni a jó fenébe, mert esetleg olyan munkát kérnék ami vagy nem olyan egyszerű, vagy ezt ingyen nem fogja nekem senki megcsinálni. Én bízom ezek ellenkezőjébe, már csak azért is mert azzal kezdeném hogy valójában nem is komplett menüvel ellátott weblap kellene nekem.

Na de kezdem az elején. Arról van szó, hogy én nyár eleje óta egy projecten dolgozom. Ez egy saját mondhatni megálmodott project, amely szeptemberben kerül(ne) bevetésre. Tehát addig van úgymond időm, hogy megvalósítsam. A project 5 blokkra van bontva, amelyből 3 kész van. A kérésemmel megfogalmazandó feladat lenne a 4. Ez a 4. blokk egy webes felületen működő szintező lenne. Én neveztem el szintezőnek de ez lényegtelen. A webes felülett alatt csak annyit értek, hogy egy weblapon van rajta ez a szintező, de a weblap gyakorlatilag ezen kívül semmi mást nem tartalmaz. Tehát semmi menü meg bisz-baszok.

Mi is a problémám a szintező megvalósításával? A válasz roppant egyszerű: Nem értek a programozáshoz. Pontosabban a webprogramozáshoz nem értek, mert a szintező az nem egy egyszerű HTML kód, hanem annál több (de ezt ti jobban tudjátok). Az ok, amiért ide jöttem tehát, hogy ez a szintező nekem nagyon nagyon kéne, nem tudom jobban körberajzolni. Találtam ugyan sablonokat (LINK), de sajnos én nem tudom összehozni úgy a kódot hogy olyan legyen amilyet én elképzeltem.

És akkor jöjjön az általam megálmodott szintező terve:

A rajzon tehát leírtam hogy mi hogyan működne benne.

SZUMMA: Tehát nekem egy üres szimpla weboldalon kellene hogy megjelenne egy ilyen animált progress bar, a rajzon megadott működési elv szerint. A Progress bar alatt pedig a rajzon feltüntetett 2 db szimpla kis textbox kéne a megadott működési elvekkel.

Nem is tudom hogy merjek kérni így bármit is. De ha esetleg lenne köztetek, aki ezt megtudná csinálni nekem, aranyszobrot fogok neki állítani. Amennyiben ez nem lehetséges, bármilyen segítséget elfogadok, de kétlem hogy lenne olyan program amivel ezt meglehetne csinálni programozás nélkül.

Még egyszer előre is köszönöm! :R :R :R

U.i.: Amennyiben üzenetemnek más topicban lenne a helye, kérem jelezzétek! :R :R :R

U.i.: Amennyiben van kérdés a rajzzal kapcsolatban szívesen válaszolok! :R :K

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#13766) Carasc0


Carasc0
őstag

Egy egyszerűbb kérdés. A 000webhost.com nekem 3 éve megvan. Gyakorlatilag nincs is weboldal rajta, nekem csak tárhelyként üzemel. Természetesen az a gondom vele hogy lassú, megbízhatatlan. De gondolom ezt ti is tudjátok. Ehhez hasonló ingyenes magyar tárhely kellene. Maximum 500MB amire szükségem lenne.

Nekem annyi kell hogy Total Commanderrel feltöltök adatokat és a böngészőből pedig letöltik a tárhelyről.

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#13767) DeltaPower válasza Carasc0 (#13766) üzenetére


DeltaPower
őstag

Pl. google drive vagy dropbox a legegyszerűbb megoldás ha meg akarsz osztani fájlokat.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#13768) krysn95


krysn95
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen kezdőként szeretném a segítségeteket kérni.

Egy nagyon egyszerű html lapot szeretnék készíteni, ami kiírja a pontos időt vagy napot stb..egyzserű szöveggel
és mindössze 2 db kattintható gomb van rajta:

1. gomb: szöveg kijelölése (azaz ctrl+a parancs)
2. gomb: szöveg felolvasása egy chrome bővítménnyel ez tetszőleges billentyűparancs lehet

(Ha megoldható, hogy a lap megynitásakor a szöveg már eleve ki legyen jelölve, akkor az első gomb elhagyható)

Lehetséges egyáltalán ilyet létrehozni(fontos, hogy Chrome-ban kell működnie a felolvasó bővítmény miatt)?

(Sokat kutattam külföldi fórumokban, de gomb lenyomás kiértékelést meg hasonlókat találtam..megoldást nem. Azt reméltem, hoyg talán itt...)

köszönöm!

(#13769) martonx válasza krysn95 (#13768) üzenetére


martonx
veterán

tessék: [link]

Ezt a Chrome-bővítményes dolgot ideje lenne elfelejtened.

Én kérek elnézést!

(#13770) disy68 válasza Carasc0 (#13765) üzenetére


disy68
aktív tag

Üdv, ami kell hozzá az javascript, css és persze html.

Csináltam egy mintát, ebben még jQuery van használva, ilyesmire gondoltál? (a skálázás nincs rajta és illene lekezelni a min-max értékeket)

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#13771) atsil


atsil
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen online vagy offline forrást javasoltok (lehetőleg ingyenes) HTML, CSS, JavaScript megtanulásához?
Nagyon alap szintű ismereteim vannak, de már régen használtam és lehet, jobb lenne nulláról kezdeni az új irányelveknek megfelelően.

Köszönöm a válaszokat.

(#13772) Zedz válasza atsil (#13771) üzenetére


Zedz
addikt

Szia,

Pontosan tutorialt nem tudok linkelni, de egy kis Google keresés után valószínűleg találni lehet valami jót. Ha tényleg érdekel a dolog és fejlődni szeretnél, akkor úgy is sokat fogsz keresgélni. Amire figyelj, hogy lehetőleg ne nagyon legyen régi a tutorial, mert ez a 3 technológia ( főleg mostanában a JS ) aránylag gyorsan fejlődnek.

Ahol sok jó és érdekes dolgot találhatsz, az ez az oldal.

Többiek hátha tudnak linkelni konkrét tutorialt. :)

[ Szerkesztve ]

(#13773) #81999360 válasza atsil (#13771) üzenetére


#81999360
törölt tag

MDN

Na, látom (#13772) Zedz, hozzászerkesztetted a linket te is amire elküldtem a hsz-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13774) mandras81 válasza atsil (#13771) üzenetére


mandras81
senior tag

Nekem a w3schools jött be.

(#13775) #81999360 válasza mandras81 (#13774) üzenetére


#81999360
törölt tag

...Nemár.

www.w3fools.com/ :(

Messziről kerülni.
MDN mérföldekkel jobb.

Szerk: " Developers often use W3Schools only because it is at the top of search results."

Itt ki is merült a W3Schools. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13776) mandras81 válasza #81999360 (#13775) üzenetére


mandras81
senior tag

Az alapok elsajátítására miért nem jó? Komolyan kérdezem, most ismerkedem a webfejlesztéssel, és teljesen átlátható-olvasmányos. Ez persze pár órás olvasmány témakörönként, de mi benne a rossz?

(#13777) #81999360 válasza mandras81 (#13776) üzenetére


#81999360
törölt tag

A fentebb linkelt W3Fools oldal szerint már változtattak egy pár dolgot és mostmár elfogadható szinten van, de azért ajánlott továbblépni az MDN-re.

Régebben, amikor beharangozták a W3Fools-t, voltak példa kódok is a W3Schools-ról bemásolva, meg úgy emlékszem, hogy nem voltak hajlandóak feltüntetni az oldalra, hogy semmi közük nincs a W3C-hez így félrevezetve a kezdőket.

Én is használtam, de emlékszem, hogy a JavaScript lecke végére sem értem, inkább MDN-en folytattam.

(#13778) atsil válasza Zedz (#13772) üzenetére


atsil
tag

(#13773) Sspot
(#13774) mandras81

Köszönöm mindenkinek a linkeket.

(#13779) Zedz válasza #81999360 (#13773) üzenetére


Zedz
addikt

Az gyárilag is benne volt, csak elírást javítottam. :DDD

(#13780) GG888 válasza atsil (#13771) üzenetére


GG888
senior tag

Hali!

Ha angol nyelvtudással nincs gond, akkor codeacademy.com

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#13781) Zedz válasza GG888 (#13780) üzenetére


Zedz
addikt

Codeacademy, Codeschool, Treehouse... ezek mind fizetősek. :)

(#13782) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
fb logint akarok készíteni js alatt. A profil kép és a permission kicsit megakasztott most.
A profil kép doksit megtaláltam, de nem találom a persmisson kérést hozzá. Valaki esetleg használt már ilyet? Tudna benne segíten

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13783) krysn95


krysn95
csendes tag

Sziasztok:

Ebben tudna valaki segítséget nyújtani:

Adott egy vbs, amit "kézzel" kell indítanom az asztalról. Kivitelezhető valahogyan, hogy egy html fájlt fargjak belőle, vagy hogy a Chrome-ból lehessen direktben indítani?

Köszönöm!

(#13784) #81999360 válasza Zedz (#13781) üzenetére


#81999360
törölt tag

Codeacademy mióta fizetős? Végigtoltam ott egy jópár-százórát HTML+CSS+JS területen még kiskoromban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13785) Zedz válasza #81999360 (#13784) üzenetére


Zedz
addikt

Tévedtem. :)

(#13786) Tele von Zsinór válasza Speeedfire (#13782) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Határozottan úgy emlékszem (bár az még nem 2.4-es volt), hogy nem kell hozzá semmi jog, csak a user id-ját kell tudnod.

(#13787) martonx válasza krysn95 (#13783) üzenetére


martonx
veterán

A vbs-t ha átírod js-re, akkor azt már bármikor bele tudod dobni html-be.

Én kérek elnézést!

(#13788) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Srácok wordpressnél meg lehet valahogyan azt oldani, hogy 2 nyelvű legyen az oldal?

(#13789) sagem válasza smallmer (#13788) üzenetére


sagem
addikt

Igen, vannak rá ingyenes és fizetős kiegészítők is: [link]
Ingyenes vonalon a Polylang és qTranslate a legtöbbet ajánlott (persze ettől még azt kell választani, ami neked megfelel, nézd végig), fizetősből pedig a WPML-t szokták ajánlani.

ui: van ám saját témája is a Wordpressnek ;)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#13790) smallmer válasza sagem (#13789) üzenetére


smallmer
őstag

köszönöm, esetleg még olyat nem tudtok, hogy beléptető, de csak egy jelszót kelljen megadni. tehát akinek megadnám a jelszót az be tudna lépni, de nem kell felhasználónév?

(#13791) #81999360


#81999360
törölt tag

Na, most én jönnék egy kis "problémával". Egy CMS-t keresek amihez a legtöbb ingyenes téma van és könnyű kezelni (hírt kiírni, galériába képet rakni és ennyi is lenne) hozzá nem értőknek is.

Az én részem annyi lenne, hogy személyre szabom a témát amit választ. Viszont nem tudom, hogy egyáltalán melyik CMS-t kezdjem el kutatni, de így elsőre Wordpress témákat nagyon gyengéket találok.

Ötlet?

Szerk: Személyreszabás alatt annyit értek, hogy színeket beállítani, szövegeket, menüket beírni stb.
Nem áll szándékomban PHP-ba belenyúlni. :K

[ Szerkesztve ]

(#13792) sagem válasza #81999360 (#13791) üzenetére


sagem
addikt

Nem tudom, hogy ingyenes témákat néztél e, azok azért mindig kicsit "bicebócák" a fizetősökhöz képest, de ez rendszertől függetlenül így van, legalábbis szerintem:) Fizetős sablonokból vannak nagyon minőségi darabok, ezekben benne van a könnyű témaszerkesztés is, akár drag and drop módszerrel is, adminról (40-60 dollár)

Wordpress, Joomla (de a WP talán a könnyebb út) szerintem ezeknél sokoldalúbbat, amit később bővíteni is lehet az igények szerint és "kezdő barátabbat" nem nagyon találni a témában, szóval olyan sok lehetőség nincs, de lehet, hogy valaki tud valami jót ajánlani ezeken kívül is :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#13793) martonx válasza smallmer (#13788) üzenetére


martonx
veterán

Akkor mégse statikus lesz az oldal? :)

Én kérek elnézést!

(#13794) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni egy wordpresses dologban.
Már majdnem teljesen jó a honlapom, de sajnos a képen nyíllal jelölt widget box túl széles.
Esetleg valaki tudna abban segíteni, hogy hogyan tudnám keskenyebbre venni?
előre is köszönöm a segítséget

(#13795) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello!
A szüleimnek készítettem egy honlapot, amit feltöltöttem egy ingyenes tárhelyre /biz.nf/ .
A honlapon képek vannak, melyek oldalakra dobnak el, pl google mail
És itt a gond! A biz.nf nem engedi, hogy bármilyen formában szerpeljen a "MAIL.GOOGLE.COM" írás
A képnek megadott linkhez ezt kell beírnom, hogy a gmail-re dobja el.
Hogyan tudnám megoldani a linket, hogy ne legyen leírva a szöveg?
Próbálkoztam a gmail.com-al , de a linkre ha ráklikkelek /még akkor is ha jobb egérgomb megnyitás új ablakban/ akkor a magnyíló ablakban van az "error 404" és nem nyitja meg a gmail-t.
Pedig valahogy át kellene vernem a buksijukat.... de hogy?

-Miért a biz? Mert ingyenes, külföldről is elérhető, nem tűnik el órákra, és lehet txt file-t is feltölteni.
Ezeknek a kitételeknek igen kevés felel meg, igazából csak őket találtam.

[ Szerkesztve ]

(#13796) lanszelot válasza lanszelot (#13795) üzenetére


lanszelot
addikt

Sajnos már nem tudtam hozzá írni, de sikerült alternatív linket találnom, amit enged a honlap :)

(#13797) krysn95 válasza martonx (#13787) üzenetére


krysn95
csendes tag

kösz a tippept próbálkozom vele...

van itt olyan, aki Eventghost-ban otthon van?

(#13798) GG888 válasza lanszelot (#13796) üzenetére


GG888
senior tag

Nem lehet, hogy egészen véletlenül lehagytad a http(s):// előtagot a link elől?

Kezdőknél gyakori hiba, ilyenkor meg az akármi.biz.nf/mail.google.com címet keresi a tárhelyeden, ami nyílván 404es hibával fog elszállni.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#13799) -Bryan21-


-Bryan21-
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, egy probléma miatt amire egyelőre még nem találtam megoldást.

Elkészült egy weblap HTML5 nyelven, amely alapjaiban véve egy videó miatt épült fel, amely majd a YouTube-on fog megjelenni.

Van olyan megoldás a HTML-ben amivel egy YouTube videó nézettségét ki tudom íratni? Azaz, hogy az adott videónak a nézettsége automatikusan frissülve jelenne meg a weblapon mint szöveg?

Köszönöm a segítséget előre is! :)

(#13800) martonx válasza -Bryan21- (#13799) üzenetére


martonx
veterán

Van a youtube-nak api-ja, amit javascripttel meg tudsz hívni, és ki le tudod kérni a videó-d adatait, többek között a nézettségét.

Én kérek elnézést!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.