Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13951) DNReNTi válasza TheProb (#13949) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nagyon leegyszerűsítve:
NodeJS : Szerveroldali JS környezet.
AngularJS: Frontend (JS) framework.
JQuery: egyszerű JS lib.

Mint ahogy martonx már írta is, ezeket nem igazán lehet összehasonlítani. Nincs olyan hogy Angular vs JQ. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13952) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#13951) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem nagyon értem miért mondják sokan a NodeJS-t szerver oldali Javascriptnek, ugyanis szerintem sokkal több annál, minthogy JS-t futtat szerveroldalon.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13953) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#13952) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Nagyon leegyszerűsítve" :DDD
Egyébként én még nem használtam nodeJS-t, szóval nyugodtan tessenek kijavítgatni, én is had tanuljak. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13954) CSorBA válasza PumpkinSeed (#13952) üzenetére


CSorBA
őstag

Mert a programozási nyelve javascript? :U :)

Node.js® is a JavaScript runtime built on Chrome's V8 JavaScript engine.

[ Szerkesztve ]

(#13955) PumpkinSeed válasza CSorBA (#13954) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem a Javascript-en van a hangsúly, hanem a szerveroldalin. Szerintem a nodeJS-ben a kliens és a szerver oldal között olyan kapcsolat van, hogy azt nem lehet csak szerveroldalinak nevezni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13956) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#13955) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szőrszálhasogatás :D Legyen esemény vezérelt szerver oldali.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13957) martonx válasza PumpkinSeed (#13955) üzenetére


martonx
veterán

Egyrészt jóhogy erős, amikor mindkét oldal ugyanaz a nyelv :) Másrészt meg semmivel nem erősebb, mint más környezeteknél, más nyelveknél.

Én kérek elnézést!

(#13958) CSorBA válasza PumpkinSeed (#13955) üzenetére


CSorBA
őstag

Hmm, akkor meg azért, mert nem a usernél fut a node, hanem a szerveren? :)

(#13959) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#13952) üzenetére


fordfairlane
veterán

ugyanis szerintem sokkal több annál, minthogy JS-t futtat szerveroldalon.

Én egyet tudok: nem kliensoldali DOM-ot, hanem szerver API-kat lehet elérni.

x gon' give it to ya

(#13960) TheProb válasza DNReNTi (#13951) üzenetére


TheProb
veterán

VS-t nem is úgy értettem, hogy verekedjenek meg ;]
De ilyesmi különbségekre gondoltam, mint amit most leírtál. köszi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13961) PumpkinSeed válasza CSorBA (#13958) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

(#13959) fordfairlane

Igazából én most csak abból tudok kiindulni amit használtam ez a MeteorJS alapjáraton úgy épül fel, hogy van egy server oldala és egy client oldala és a kettő közötti kommunikáció kb olyan mintha én beszélgetnék a szüleimmel, ugyanis a szerveroldal mond valamit a kliens oldal pedig meghallgatja, mindez egy sornyi programkódban. Ezért is mondtam, hogy a kliens és szerveroldal annyira együtt mozog, hogy ezt nem lehet csak simán egy szerveroldali dologként leírni. Publish & Subscribe Meteoron belül.

Viszont nem tudom ez mennyire jellemző a NodeJS-re. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13962) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#13961) üzenetére


fordfairlane
veterán

NodeJS-ről volt szó. Tudomásom szerint a Meteor egy elosztott alkalmazásframework, aminek a szerveroldali része Node-on fut. Bár eddig még nem Meteoroztam.

x gon' give it to ya

(#13963) PumpkinSeed válasza fordfairlane (#13962) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mint mondottam ebből tudok kiindulni, a NodeJS-t csak erre használtam.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13964) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#13952) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Nem nagyon értem miért mondják sokan a NodeJS-t szerver oldali Javascriptnek, ugyanis szerintem sokkal több annál, minthogy JS-t futtat szerveroldalon."
Azért mondják a NodeJS-t szerveroldali JavaScript-környezetnek, mert éppen az. ;] Semmivel sem több. Nincs benne kliensoldal attól még, hogy speciel webfejlesztésnél a kliensoldali kódot is JavaScriptben írod. A kliens nyugodtan lehetne akár egy Python-alkalmazás is (vagy akármilyen), aki különböző kéréseket küldözget a szervered felé - hogy te aztán a szerver felől milyen módon küldöd vissza a választ, az a kliensnek tök mindegy - pont ez a kliens-szerver architektúra egyik lényege... ;]

Sk8erPeter

(#13965) brickm válasza PumpkinSeed (#13942) üzenetére


brickm
őstag

Én erre a célra a mozzilla thunderbirdöt használom, számomra kellemesebb a kezelőfelülete meg maga az egész program. Valamiért.
Nekem is minimum 3 cím van benne általában, de van hogy 5-6.

(#13966) martonx válasza PumpkinSeed (#13961) üzenetére


martonx
veterán

"csak abból tudok kiindulni amit használtam ez a MeteorJS " - óóóóóó a többi megjegyzésemet inkább kitöröltem.

Én kérek elnézést!

(#13967) brickm


brickm
őstag

Wordpress költöztetéssel kapcsolatban esetleg valakinek van tapasztalata?
Az a gondom, hogy konkrétan a bejegyzések képi elemeinek elérhetősége a régi domain-re mutat.
Az SQL adattábláknál a AP options-ben átírtam mindkét stringben az új domainre az elérési utat. A bejegyzések és szövegeik jó helyről töltődnek, viszont a bejegyzések képei a még élő régi domainről jönnek. Erre vn valami megoldás azon kívül, hogy minden egyes bejegyzést megnyitok html editorral és kicseréltetem az előző domain nevét az újra?

(#13968) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#13964) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hát jó, nem is értem miért kezdtem bele ebbe az érvelésbe. De legalább ma is tanultam valamit, habár nem áll túl közel hozzám a NodeJS.

(#13966) martonx

Nem lesz belőle probléma ha leírod. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13969) martonx válasza brickm (#13967) üzenetére


martonx
veterán

Biztos vagyok benne, hogy adatbázison belül meg kell tudnod oldani, még ha nem is olyan triviálisan, mint a fő domain átírása.

Én kérek elnézést!

(#13970) martonx válasza PumpkinSeed (#13968) üzenetére


martonx
veterán

Így higgadtabban csak valami olyasmit akartam írni, hogy attól, hogy egy adott programozási környezettel megismerkedtél egy konkrét megoldás kapcsán, az nagyon nem azt jelenti, hogy abból az egy esetből bármilyen általános következtetést le lehetne vonni.
Sőt... Mondok is rá egy példát. Ugyan Android programozásnál a Java magasan a legelterjedtebb (na jó AAA kategóriás játékoknál C++), de vannak cross-platform megoldások is, így akár C#-ban vagy Flashben, vagy kb. bármiben lehet Android-ot programozni.
Namost jön az egyszeri pistike, aki életében egyetlen egyszer használt mondjuk C#-ot, és akkor is pont valami miatt éppen Android-ot programozott vele Xamarin-nal.
Aztán amikor megkérdezik, hogy mire jó a C#, nagy okosan szajkózza, hogy Android programozásra pl. mennyire jó, mert ő egyszer Xamarin-ozott vele.

Én kérek elnézést!

(#13971) brickm válasza martonx (#13969) üzenetére


brickm
őstag

Én is így gondoltam, de nem.
Végigolvastam a wordpress support fórumot és letölthető plugin, ami minden bejegyzésben megkeresi az előző domaint és kicseréli az újra (és úgy a db-ban is)...

(#13972) biker válasza brickm (#13971) üzenetére


biker
nagyúr

azt is elolvashattad volna, hogy a menete ez lett volna:
Régi oldalon beírod adminba az új host nevet!!!
elmented, ekkor ő átír mindent, nem csak azt a két sort a wp adminban, hanem a kép neveket is :)
majd ettől ugye működésképtelen lesz ott, de nem baj
lemented a fileokat, lemented a db-t, betolod új helyre, és örülsz

Ugyanis mikor host nevet módosítasz, akkor a db-ben mindenhol frissít.

amúgy meg minden táblán kiadod a ahol csak gondod lehet:
UPDATE wp_táblaneve SET melyikmezőben = replace(melyikmezőben,'http://régidomain.hu','http://újdomain.hu')
és kész :) mindent kicserél ahol fixen be van drótozva

"Végigolvastam a wordpress support fórumot és letölthető plugin, ami minden bejegyzésben megkeresi az előző domaint és kicseréli az újra (és úgy a db-ban is)..."

Már elnézést, a bejegyzés maga a db-ben van, az hogy kicseréli a bejegyzésben ÉS a db-ben is, az mi?

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13973) Zedz válasza PumpkinSeed (#13961) üzenetére


Zedz
addikt

"hogy ezt nem lehet csak simán egy szerveroldali dologként leírni"

Azért mert a Meteorban ezt ilyen módon összehangolták, attól függetlenül a NodeJS szerver oldalon futó JS, és igazából nem is több. ;]

(#13974) DNReNTi válasza brickm (#13967) üzenetére


DNReNTi
őstag

Van erre valami plugin. WPmigrate vagy valami ilyesmi a neve talan. A regi helyen kell "futtatni" aztan az uj helyen mar csak siman importalod az sql-t. Asszem. Nem mostanaban hasznaltam.

Ekezetek miatt szorri. Telefon.

Szerk:
Ehun vanni : [link]

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13975) The DJ válasza brickm (#13967) üzenetére


The DJ
addikt

Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani. Kiexportálod az adatbázist, aztán IDE feltöltöd, megadod a régi/új domaint, letöltöd a módosított adatbázist, ezt importálod az új tárhelyen és kész is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13976) biker válasza The DJ (#13975) üzenetére


biker
nagyúr

Hogymikvannak....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13977) Sk8erPeter válasza The DJ (#13975) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk nem tudom, szenzitív adatok esetén az ember mennyire szeretné feltöltögetni ilyen online helyre a komplett adatbázisát... :) Egyébként most nézem, a limit 5 MB, az sajnos lószar, egy nagyobb oldal adatbázisa egy CMS esetén általában ennél sokkal nagyobb, még akkor is, ha törölve lett a cache. Szóval inkább csináltak volna valami open source toolt az egészből... Persze kisebb blogocskákhoz jó lehet, ahol nem gáz, hogy nyers formában más kezébe passzolod az adatbázisodat... Tehát igazából ez sem megoldás sajnos szerintem, marad a "kézi" babrálás, vagy olyan plugin, ami nem adogat ki infókat külső személyeknek.
Amúgy úgy tűnik, ez ilyen CMS-agybaj, hogy domainnévvel együtt bedrótozzák a hivatkozásokat (az abszolút URL-t), Drupalnál is qrva idegesítő volt, hogy nem relatív hivatkozásokat dobál be alapértelmezetten, csak hogy jó nagy szopókör legyen a költöztetés, ami pedig egyébként nem egy olyan ritka dolog. Van rá persze modul, hogy ne így legyen.

Sk8erPeter

(#13978) The DJ válasza Sk8erPeter (#13977) üzenetére


The DJ
addikt

Ha nem szeretné valaki feltölteni az adatbázisát idegen oldalra vagy ha túllépi az 5MB limitet, akkor van ilyen is, szoktam használni, jól működik: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13979) szefezsiro


szefezsiro
csendes tag

https://www.draftkings.com/lobby#/featured

Sziasztok, az érdekelne, hogy egy ilyesmi oldal létrehozása, illetve havi fenntartási költsége mennyire jönne ki nagyjából?

Mik azok a költségelemek, amikkel számolni kell a honlap elkészíttetése, működtetése szempontjából?

(#13980) DNReNTi válasza szefezsiro (#13979) üzenetére


DNReNTi
őstag

Csak technikai oldalról, maga az "oldal" - ez esetben már inkább alkalmazás - elkészítése lenne a legzúzósabb összeg, de erre becsülni normális brief nélkül kb képtelenség. Még nagyjából is. Csak pár percet kattintgattam az oldalon, de az lejött, hogy nem egy nyeletlen fejsze. Zsebbe kell nyúlni. A fenntartása szerintem nem lenne vészes, egy normális VPS, fasza support-tal éves szinten pár százezer Ft-ban megállna. Na jó nagyjából: A fejlesztés költsége simán több millió forint. És még akkor nem volt szó a kapcsolódó, nem a fejlesztéshez köthető kiadásokról...

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13981) martonx válasza DNReNTi (#13980) üzenetére


martonx
veterán

Szerintem kicsit eltúloztad az éves költséget, bár persze ez nagyban függ a terheléstől. A többi abszolút jogos, bár nekem 1 perc alatt az se jött le, hogy mi is ez a rendszer, így per pillanat még csak megsaccolni se tudom mennyibe kerülne megcsinálni.

Én kérek elnézést!

(#13982) PumpkinSeed válasza martonx (#13981) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy ti miben fejlesztetek .net-et, mert kellene egy kurzusra, valami tényleg egyszerű fejlesztő környezet ahol lokálisan is lehet tesztelni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13983) martonx válasza PumpkinSeed (#13982) üzenetére


martonx
veterán

Visual Studio 2015 Community Edition ingyenes. Emellé használhatsz bármilyen db-t, de ez rak fel magával egy lokális mini SQL szervert is. A telepítés nem kevés idő, mert valami 8Gb-t felrak magának, de utána már pofonegyszerű lesz az egész ASP.NET-ezés.

Én kérek elnézést!

(#13984) PumpkinSeed válasza martonx (#13983) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt tettem fel, de azt hittem ez nem tartalmaz szervert, ezért szedtem egy mono-t is. Mivel már régóta fent van a VS ezért kért valami licence megújítást, amikor meg bejelentkezek hibát dob, ezért újra telepítettem, de akkor ha nem kell szerver mert van beépített akkor örülök.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13985) DNReNTi válasza martonx (#13981) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jaja kicsit el, de ennyibol tuti kijon. Tulterveztem. :D Nekunk van egy havi 40k-s szerverunk, igaz azon tobb nagy portal is fut, meg van benne valami kiemelt support, ebbol indultam ki, ilyesmi kiszolgalna egy ekkora projektet is.

Telorol.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13986) martonx válasza PumpkinSeed (#13984) üzenetére


martonx
veterán

Nem kell szerver, minden windows-ban van alapból webszerver is, IIS-nek hívják (pontosítok a telepítő része, de az alap windows telepítés nem kapcsolja be).

Én kérek elnézést!

(#13987) brickm


brickm
őstag

Telepítettem ma egy ubuntu servert(nogui).
Telepítettem apache, php5, és mysql szervereket, el is indítottam őket. feltöltöttem FZ-val a weboldalamat a var/www/html mappába, amire ha hivatkozok 80as porton, kapok egy can't open file hibaüzenetet.
A szerver amúgy fut, php5-ös és sql tesztlapokkal megy.A weboldal is jó, dotrollon fentvan és megy.
Esetleg valami tipp? semmit nem állítgattam el, elvileg. Többször is újraraktam emiatt a szervert de nem oldódik meg.

(#13988) PumpkinSeed válasza martonx (#13986) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Újratettem, majd megint megkaptam a hibát, és kis utána járás után megoldódott. IE11 kell az aktiváláshoz....

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13989) PumpkinSeed válasza brickm (#13987) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ebből nehéz megállapítani, hogy mi lehet a baj. Tegyük fel, hogy te egy orvos vagy én meg itt leírom, hogy fáj a hasam, pedig ma nem is ettem semmi olyat ami miatt fájna, na mi bajom? Esetleg van publikus hozzáférés a webszerverhez, hogy mi is lássunk valami hibaüzenetet?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13990) Sk8erPeter válasza brickm (#13987) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"feltöltöttem FZ-val a weboldalamat a var/www/html mappába, amire ha hivatkozok 80as porton, kapok egy can't open file hibaüzenetet"
Konkrétan mit jelent az, hogy "hivatkozol" rá? Hogyan és hol hivatkozol rá? Úgy érted, megnyitod az adott domainnéven a weboldaladat? Amúgy is tök homályos a leírás, mert azt írod, hogy megy, de mégsem megy. Akkor mi nem megy? Vagy most épp költöznél egy másik szerverre? Vagy mi a répa?

Sk8erPeter

(#13991) fordfairlane válasza Sk8erPeter (#13990) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egy kisebb összeget fel mernék tenni rá, hogy az url rewrite nem működik. Vagy a htaccess hiányzik, vagy az a modul, amelyik a htaccesst engedélyezi.

x gon' give it to ya

(#13992) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Html5 oldal (html,css,js) készítéshez milyen szerkesztőt ajánlotok? Jelenleg brackets-et használok, a live preview feature marha hasznos tud lenni, bár elég sokszor lehal. Tudok esteleg jobbat? Ki mit használ?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13993) DNReNTi válasza TheProb (#13992) üzenetére


DNReNTi
őstag

WebStorm / PhpStorm.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13994) martonx válasza TheProb (#13992) üzenetére


martonx
veterán

Visual Studio bár ehhez kicsit heavy weight :)

Én kérek elnézést!

(#13995) fordfairlane válasza TheProb (#13992) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én Notepad++, Sublime, PHPStorm -ot használom. Mindnek megvan a maga erőssége.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#13996) TheProb válasza DNReNTi (#13993) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi, ezt a webstorm-ot kipróbálom, amit említettem, ez a livepreview szerű feature nincs ezekben?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13997) DNReNTi válasza TheProb (#13996) üzenetére


DNReNTi
őstag

Chrome-hoz van plugin. Így van. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#13998) fordfairlane válasza TheProb (#13996) üzenetére


fordfairlane
veterán

Léteznek különféle livepreview pluginok különféle editorokhoz.

x gon' give it to ya

(#13999) brickm válasza Sk8erPeter (#13990) üzenetére


brickm
őstag

Bocsánat, akkor mégegyszer, hátha így átláthatóbb:

Szóval adott egy weboldal ami php5-ös dotroll szerveren jelenleg elérhető. Ez költözne egy saját szerverre, amin ubuntu szerver fut.

Telepítve lett a LAMP csomag, elvileg be is van állítva, ha teszek rá egy index.php-t ami mondjuk echo-val kiír valamit, az fut szépen. Az sql teszt is lefut.
Viszont ha a dotrollról költöző oldalt teszem fel ugyan ide, akkor kapom a hibát:
[link]

A htaccess-hez modul kell?
Ugyanis az valóban nincs most a könyvtárban..illetve lenne (felmásolnám, de nem jelenik meg a célkönyvtárban, tehát nincs).
Utánanézek ennek a modulnak, hátha.

(#14000) fordfairlane válasza brickm (#13999) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ugyanis az valóban nincs most a könyvtárban..illetve lenne (felmásolnám, de nem jelenik meg a célkönyvtárban, tehát nincs).

A htaccess rejtett fájl ( .htaccess ), lehet, hogy ott van az, csak nem listázza ki. A htaccess kezeléséhez friss Apache telepítésnél talán csak annyi kell, hogy az Allowoverride jól legyen beállítva. Már nem emlékszem, olyan rég csináltam ilyet. A mod_rewrite modul kell hozzá, ez azt hiszem alapból működik.

Egyébként írj be az URL-be valami fájlnevet is. Biztos van valami index.php vagy web.php vagy valami hasonló abban az alkalmazásban, ami a front controller funkciót látja el. Ha úgy elindul az alkalmazás, akkor tényleg csak az url rewrite hiányzik.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.