Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12151) martonx válasza _ak_ (#12145) üzenetére


martonx
veterán

azért egy domain cím két évre 2-3K, a hostolás meg ideiglenesen simán megoldható valamelyik ingyenes tárhelyen.

Én kérek elnézést!

(#12152) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Alap kérdés tudom, de az érdekelne, hogy az most milyen jelenség, hogy egy <h3> tag a <div>-en kívül felveszi a <div> hátterét. :D

JSFiddle

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12153) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#12152) üzenetére


DNReNTi
őstag

Megmondom őszintén nem értem a kérdést. :D
Ha arra gondolsz hogy miért van #like_button háttérszíne a h3-nak, akkor azé' mer' a #like_button alatta van a h3-nak.

Egy border ezt szépen szemlélteti. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12154) martonx válasza PumpkinSeed (#12152) üzenetére


martonx
veterán

Mivel nem adtál neki saját színt, és rácsúszik arra a bazi nagy zöld divre. Adtam neki saját színt, így még színsebb lett ez a tuti példa: [link]

Máskor jó lenne, ha nem elcseszett rgba kódokból kellene ránézésre találgatni, hogy az most milyen szín lehet, hanem a példa erejéig olyan színeket használnál, mint én.

Én kérek elnézést!

(#12155) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#12153) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igazából én azt akarom, hogy csak a 12-nek és a Like-nak legyen háttere. Ezért adtam annak a divnek hátteret. :D Nem értem mi logika alapján van az, hogy a fölötte lévő #like_button divtől független h3 is belekerült a színezésbe. :D

(#12154) martonx

Szemléltetés szempontjából ez is megtette, de nem is ez volt a kérdés. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12156) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#12155) üzenetére


fordfairlane
veterán

A float-olt elemek kikerülnek a normál dokumentum flow-ból, a nem floatolt blokkelemek emiatt úgy viselkednek, mintha a floatolt elemek ott sem lennének. A te példádban a H3 floatolt, a #like_button normál blokkelem.

Részletesebben:

[link]

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#12157) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok szeretnék készíteni egy web lapot, ami az itthoni gépemről futna, elég karcsú a tudásom e téren de az alapok meg vannak, már mindent meg csináltam hogy a külvilágról el lehessen érni a megadott címet, portokat nyitottam meg stb...
A kérdés az lenne hogy így ezáltal mennyire van veszélybe a gépem tartalma, szóval mik az esélyek, hogy jönnek a kéretlen vendégek, mert gondolom egy vírus irtó nem elég?

BY ooszi

(#12158) martonx válasza ooszi (#12157) üzenetére


martonx
veterán

Ezt az itthoni gépemről fusson dolgot felejtsd el gyorsan.
Van egy csomó hoszting cég, akik pont erre szakosodtak, akár még ingyenest is lehet találni.

Én kérek elnézést!

(#12159) Lacces válasza Phvhun (#12125) üzenetére


Lacces
őstag

Miért érdekes, hogy mit akarok vele elérni? :)
Egyszerű, én is akarok egy ahhoz hasonló oldalt, nem az olx-t vagy az express.hu-t betámadni, dehogy. Csak kutakodtam egy termék után, és annak vannak hype-olt aprós oldalai, amiknek a funkcióival vagy kinézetével nem voltam megelégedve, és gondoltam, hmmm hozhatnék én is létre egyet. Ennyi :). Ez az üzleti része, ha erre gondoltál :P
Annyi, hogy ne nekem kelljen az alapjaitól létrehozni egy ilyen oldalt, hanem legyen egy alap, amit tudok gyorsan továbbfejleszteni és kész. Nem akarok vele hónapokat tökölni, ennyi.
Most elkezdhetném Symfony2-ben írni egyet, mert a PHP hosting olcsó, vagy ingyenes, és a Symfony2 egy piszok gyors keretrendszer valós életben, de most nincs túl sok időm alapjaiból felépíteni.
És mivel tudom, hogy van egy csomó kész alkalmazás PHP-ban, mint az osCommerce vagy Magento, vagy OpenCart, gondoltam, akkor inkább egy ilyet fejlesztenék fel. Ezeknek más a szisztémája. Nem akarok motor szinten belenyúlni.
Szóval vannak ilyen open-source content management system-ek? Vagy mi a specifikus nevük?
De ha nincs, nem para, akkor majd Ruby on Rails-ben létrehozok egyet.

(#12160) Mentiii


Mentiii
tag

Sziasztok!

Adódott egy problémám a szolgáltatónál.

Azt írták, hogy az oldalam (azon belül az adatbázis) nagyon leterheli a merevlemezt.

A túl sok "sleep process" miatt.

Ideiglenesen csökkentették a "wait_timeout"-ot 15 másodpercről 3-ra, de ezt csak ideiglenesen lehet megoldás sajnos.

Valahogy optimalizálni kellene az adatbázist vagy valamit, ami után elmúlna a nagy terhelés a szerveren.

Valakinek van ezzel tapasztalata?
Előre is köszönöm :) :R

(#12161) martonx válasza Mentiii (#12160) üzenetére


martonx
veterán

Gondolom CMS....

Én kérek elnézést!

(#12162) Mentiii válasza martonx (#12161) üzenetére


Mentiii
tag

Jól gondolod...

(#12163) Phvhun válasza Mentiii (#12162) üzenetére


Phvhun
őstag

Cserélj hostingot, aki ezen problémázik az nagyon csöves hely lehet..

Sok szívástól megkíméled magad később is, ne itt akarj megspórolni havi két száraz zsemlét.

(#12164) Mentiii válasza Phvhun (#12163) üzenetére


Mentiii
tag

Hát jah.

A story:

Sokszor leállt az oldal.

- Mondták, hogy nagyon sok a látogató (valószinűleg a spam).
#Oké, akismet, spamblokk meg minden...megakadályozva

Probléma megoldva? Nem...
- Sok a plugin.
#Kikapcsoltunk X darabot

Problem?
- Túl nagy a terhelés , valószinűleg sok a látogató (hírportál), ajánlják a virtual szervert
#Beüzemelve a virtual szerver

Problem?
- Nagy merevlemez leterheltség
#Itt tartunk most

:W

(#12165) DNReNTi válasza Mentiii (#12164) üzenetére


DNReNTi
őstag

Csomó helyen van ingyenes tesztidőszak, meg lehet próbálni kötelezettség nélkül, aztán lépni valamerre. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12166) Phvhun


Phvhun
őstag

Mennyi ideig tart lefejleszteni egy olyan rendszert ami ezt tudja:

- Nyilván vannak tartva felhasználük akik be tudnak lépni, és van admin/sima user. Email visszaigazolás meg ilyen nyalánkságok nem kellenek
- Van kliens felület és admin felület
- Vannak termékek nyilvántartva, aminek van neve, ára, mennyisége, és képe
- A namost a klienseknek ezekből a termékekből vannak x darabjuk.
- Kliensoldalon annyi kell látszódjon hogy egy lista, ahol a cuccaik fel vannak sorolva, és ki van számolva az összérték.
- Admin oldalon meg látszik a kliensek listája, és a kliensek cuccainak a mennyisége állítható, és új accountok hozhatóak létre.
- Semmi csicsamicsa meg reszponzivitás meg ajax varázslat nem kell

(#12167) Sk8erPeter válasza Phvhun (#12166) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek a "cuccok" megvásárolhatók, vagy egyszerűen csak elmentegetsz magadnak valami preferenciarendszert? Nem egészen volt világos a leírásodból, hogy most ez egy webshop, vagy mi a bré. Ja, várj, akkor most magyarul vannak emberkék, akiknek vannak termékeik, és azokat mutogatják? Vagy mi va'? :D A kliensek cuccainak mennyisége miért állítható admin-oldalon, mi a cél? Nekem ez így összecsapott specifikáció. De egyébként nyilvánvalóan attól függ, hogy miben csinálod, milyen tapasztalattal. Amiket leírtál, Drupallal simán összekattintgatható akár pár nap alatt, ha valaki vágja a Drupalt. Ha valaki nem vágja a Drupalt, akkor meg sokat kell utánajárni, és akkor az jó sok idő még pluszban. És akkor a szokásos rizsa: csinálhatod frameworkkel, de akkor az nem összekattintgatós lesz. Blabla. Erre nem nagyon lehet konkrét választ adni, hogy "mennyi idő megcsinálni", a fejlesztő(k) képességeitől, és egy konkrétabb specifikációtól függ.

Sk8erPeter

(#12168) Phvhun válasza Sk8erPeter (#12167) üzenetére


Phvhun
őstag

Ennél konkrétabban nehezen tudok lenni, csak az kell ami le van írva, kb ilyen raktárkészlet nyilvántartó cucc lenne, ami az ügyfelek cuccait tartja nyilván a cég raktárában, amit az ügyfelek raktak be.

Nekem elég egyszerűnek tűnik, frameworköket nem ismerek szóval ez alap php+mysql lenne default bootstrappal.

[ Szerkesztve ]

(#12169) Sk8erPeter válasza Phvhun (#12168) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor most azt tippeljük meg, hogy neked mindez mennyi időt vesz igénybe? :D Te valószínűleg jobban ismered magadat. :D

Sk8erPeter

(#12170) DNReNTi válasza Phvhun (#12168) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha engem kérdezel, max néhány nap, de nem én fogom csinálni, szóval ez irreleváns. Másik dolog ami árnyalja a képet: az ügyfél. Mindig így kezdődik, hogy csak ennyi, meg egyszerű, alap, ő is megcsinálná, de most nincs rá ideje. Aztán jön hogy még ez, még az, meg legyen öt nyelvű, ésatöbbi. :D

(#12169) Sk8erPeter
+1

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12171) martonx válasza Phvhun (#12166) üzenetére


martonx
veterán

Szvsz 50 óra környékén lehet, amit persze sok tényező módosíthat akár elég drasztikusan is felfelé.

Én kérek elnézést!

(#12172) honda 1993


honda 1993
senior tag

sziasztok.

azt szeretnem megtudni hogy van -e olyan oldal ahol le van irva hogy hogyan lehet megcsinalni egy forumot .
:R

XD alias IKSZDé

(#12173) Sk8erPeter válasza honda 1993 (#12172) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ne akarj fórumot "csinálni", amíg egy értelmes kódsort nem tudsz leírni. Komolyan. Egyelőre a tanulgatás és gyakorlás fázisában vagy, fogadd el.

Sk8erPeter

(#12174) martonx válasza honda 1993 (#12172) üzenetére


martonx
veterán

Fórumra vannak kész fórum motorok, amiket még talán te is be tudsz üzemelni. Ilyen pl. a phpbb

Én kérek elnézést!

(#12175) honda 1993


honda 1993
senior tag

Koszi, koszi.

Hahaha.

Nem is irtam hogy forumut akarok csinalni XD

Csak annyit kerdeztem hogy van - e olyan oldal ahol le van irva hogy hogyan lehet.

XD alias IKSZDé

(#12176) DNReNTi válasza honda 1993 (#12172) üzenetére


DNReNTi
őstag

Csak mutatóba, hogy lásd kábé mire lehet számítani: [link].
Hozzáteszem az írás több hibát is tartalmaz, elavult, meg szvsz nem is jól van felépítve, de ez szubjektív, szóval semmiképp ne használd fel, csak azért linkeltem be, hogy lásd, egy nagyon alap fórummotor elkészítése mivel járna. Elismétlem: ne ezt használd.

Egyébként az első találat volt a "create php mysql forum" keresőkifejezésre.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12177) honda 1993 válasza DNReNTi (#12176) üzenetére


honda 1993
senior tag

Erdekes.

Es ha majd kesobb meg akarom irni a forumot, akkor honnan erdemes tanulni?

Nem sok oldal van ami kifejezetten ezzel a temaval foglalkozik.

Nem hiszem hogy ha tanulgatom a php-t akkor idovel csak ugy magamtol a 0-rol fel tudom epiteni.

Valami kis olvasni valo jo lenne (ha lenne). (valami olyanra gondolok amibol nyugodtan lehet tanulni

Koszi a valaszt

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#12178) DNReNTi válasza honda 1993 (#12177) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Nem hiszem hogy ha tanulgatom a php-t akkor idovel csak ugy magamtol a 0-rol fel tudom epiteni."

Pedig de. Mán optimális esetben. Senki nem úgy el le programozást tanulni, hogy na akkor én most megírok egy operációs rendszert. :D Idővel, kitartással, és sok (SOK) gyakorlattal kialakul a megfelelő tudás hozzá.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12179) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#12177) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha gyakorlod a programozást akkor előbb-utóbb lesz elképzelésed, hogyan valósítanád meg. Majd egyszer csak megvalósítod. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12180) Jim-Y válasza honda 1993 (#12177) üzenetére


Jim-Y
veterán

Meg annyit, hogy nem csak php van a vilagon, mas programnyelvben is meg tudod valositani a forumot. Igazabol nagyon sok lehetoseged van.

(#12181) honda 1993


honda 1993
senior tag

Koszi mindenkinek.

Most a javascript-tel proalkozok.

Ezutan kovetkezik a php

XD alias IKSZDé

(#12182) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Az miért van, hogy IE és Mozilla alatt nem működik a jQuery míg Chrome alatt tökéletesen működik? Pl.:
$(window).scroll(function(){
if ($(this).scrollTop() > 10) {
$('.scrollToTop').fadeIn();
} else {
$('.scrollToTop').fadeOut();
}
});

$('.scrollToTop').click(function(){
$('html, body').animate({scrollTop : 0},800);
return false;
});

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12183) PumpkinSeed válasza PumpkinSeed (#12182) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Kiderült, hogy ezzel a résszel van baj:

$( "#home_nav" ).click(function( event ) {
event.preventDefault();
$('body').animate({
scrollTop: $("#home").offset().top
}, 1000);
});

A preventDefault résszel, amit elavultnak ír. Mit lehet helyette használni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12184) Phvhun válasza PumpkinSeed (#12183) üzenetére


Phvhun
őstag

return false

(#12185) PumpkinSeed válasza Phvhun (#12184) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Parancsolsz?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12186) Phvhun válasza PumpkinSeed (#12185) üzenetére


Phvhun
őstag

google

(#12187) PumpkinSeed válasza Phvhun (#12186) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azt már megtanultam itt, hogy mielőtt kérdezek nézzek körül a google épületében is.

Meg is találtam a defaultPrevented függvényt amit ajánlott a kívánt hatás érdekében. De a kívánt hatás elmaradt, és mivel nem találtam jobb megoldást feltettem itt a kérdést.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12188) Phvhun válasza PumpkinSeed (#12187) üzenetére


Phvhun
őstag

másold már be google-be a "return false"-t

(#12189) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Első kanyarban legyetek olyan kedvesek, és segítsetek nekem a kérdezésben... :) :B

A témakör ami miatt hozzátok fordulok, az üzemelő weblap bizonyos tartalmainak fizetőssé tétele. Milliméterben mérhető a weboldal fejlesztési ismeretem, ezért minden információért hálás lennek.

Kicsit konkrétabban: weboldal, egy újság online felülete. Igény bizonyos cikkek fizetőssé tétele. Az oldalt én konkrétan nem ismerem, és valószínűleg azt sem tudom kideríteni, min üzemel a lap.
Érdeklődés tárgya: milyen jellegű fejlszetést igényelhet egy ilyen opció? Milyen nagyságrendű lehet ennek a költségvonzata?

De tényleg bármilyen infót szívesen veszek a témakörben.
Köszönetel

(#12190) PumpkinSeed válasza Phvhun (#12188) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ja hogy úgy, csak este volt és annyira nem vágtam le. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12191) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#12182) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem működik.

x gon' give it to ya

(#12192) PumpkinSeed válasza fordfairlane (#12191) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha lesz FTP elérésem (mert koleszban le van tiltva -.-), akkor felteszem és kérhetnék arra is egy tesztet?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12193) PumpkinSeed válasza fordfairlane (#12191) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Itt megtalálható.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#12194) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#12193) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha a scrolltotop-ra gondolsz akkor: ja működik. Viszont a menü nem működik: IE 9-10-11, és Firefox alatt. A visszascroll ezekben is megy (továbbá krómban, operában és szafariban is).

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12195) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#12193) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kérdés, van-e értelme vele szenvedned, hogy cross-browserré tedd, amikor más már megtette helyetted:
http://demos.flesler.com/jquery/scrollTo/

(#12183) PumpkinSeed :
"A preventDefault résszel, amit elavultnak ír."
BULLSHIT! A preventDefault metódus NEM elavult. Legfeljebb a jQuery-s megvalósítás belső részében van egy elavult rész, de akkor illene talán pontosan idézni a hibaüzenetet, és nem csak ilyen merész kijelentést tenni. :) Egyébként van olyan eset, hogy nyugodtan ignorálhatsz egy-egy figyelmeztetést. Vagy valóban használhatod a return false-t, de jó tudni, hogy ez rohadtul nem ugyanaz (ez szól Phvhun kollégának is, ha már a Google használatát javasolta), mert a return false az event.stopPropagation() és event.preventDefault() EGYÜTTESEN, itt már leírtam:
http://prohardver.hu/tema/weblap_keszites/hsz_10515-10515.html

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12196) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#12189) üzenetére


ro_bert17
őstag

Valaki esetleg?

(#12197) Sk8erPeter válasza ro_bert17 (#12189) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sajnos ez annyi mindentől függ, hogy erre a kérdésre nem lehet egyértelmű, egyenes választ adni, amilyenre gondolom várnál. Függ attól, hogy mihez kell hozzáfejleszteni pluszban (keretrendszer, CMS vagy egyedi megoldás), milyen programozási nyelven (bár ezt még vehetnénk független tényezőnek is, de mégsem az (értsd: PHP-fejlesztő az esetek többségében olcsóbb, mint pl. egy ASP.NET-fejlesztő)), mikre van egész pontosan szükség a fejlesztéshez (ennek az árát is ezernyi dolog befolyásolhatja, az még önmagában nem elég, hogy fizetős, kérdés, hogy lehet fizetni, hogyan lehet majd elérni, stb.). Szóval még egy ilyen elsőre relatíve jól behatárolható területnek is ezernyi költségvonzata van. Mondjuk a fejlesztés úgy általában ilyen, ahogy egy lakás berendezésére sem lehet egy darab egzakt összeget mondani, hogy ennyibe fog fájni.

Sk8erPeter

(#12198) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#12193) üzenetére


fordfairlane
veterán

A visszascroll megy Firefox és Chrome alatt is. IE8-ban nem megy. Miért ilyen ősrégi jquery-t használsz, az 1.5.1-et? CDN-en ott az 1.11 ág, ha IE8 -cal kompatibilis akarsz lenni (persze ahhoz nem ártana a html5shiv sem)

x gon' give it to ya

(#12199) ro_bert17 válasza Sk8erPeter (#12197) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszönöm szépen a válaszod! :R
Nem vártam egyértelmű válaszokat a kérdésemre, mert annyi minimális elképzelésem nekem is van, hogy ez rengeteg tényezőtől függ: keretrendszer, jelenlegi megoldások bonyolultsága, a fejlesztési igény bonyolultsága, az igényelt opció módozata, ennek eszköze, supportálás, egyebek.
És ugye "természetesen" deka ismeretem sincs ezen tényezők jelenlegi állásáról.
Esetleg privátban megkereshetnélek az oldallal, és fent álló problémával kapcsolatban egyszeri levéllel? :B

(#12200) doktor úr


doktor úr
tag

Sziasztok, első kérdésem: hol tegyem fel ezt a kérdést? :) Nem akarunk ugyanis weboldalt írni, inkább létező ingyenes megoldásokat használnánk.
A probléma: adott egy kis filmes alkotói közösség (10-15 fő). Olyan megoldást szeretnénk, ahol az egyes filmalkotások készülésének menetét mutathatnánk be, illetve az elkészült filmek adatai, trailer stb. megtalálhatók lennének. A film(részlet)eket Youtube-ról és/vagy Vimeo-ról ágyaznánk be.
Hogy érthetőbb legyen: ilyesmi adatlapot kapna minden film, és persze az alkotóműhelynek is lenne egy főoldala, de semmi bonyolult, a lényeg a filmes adatlapok.
Szerintetek megoldható ez külön tárhely bérlése nélkül, létező megoldásokra (pl. valamilyen blogmotor vagy ilyesmi) támaszkodva?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.